POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [07.01.2017, 09:12:03] • Świnoujście

Kto nam posprząta? Remondis znów wygrywa

Kto nam posprząta? Remondis znów wygrywa

fot. Sławomir Ryfczyński

Świnoujski Remondis zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem naszych śmieci. Szczeciński wygrał właśnie przetarg na wynajem, obsługę i utrzymanie na terenie naszej gminy przenośnych toalet.

Na początku grudnia ubiegłego roku firma Remondis Szczecin Sp. z o. o. Oddział Świnoujście wygrała przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości ze Świnoujścia w roku 2017. Ma to kosztować 6 867 180 zł brutto (przy szacowanej ilości odpadów do wywiezienia: 13 500 Mg; ryczałtowa stawka jednostkowa za 1 Mg wynosi 508,68 zł brutto). Firma nie miała żadnych konkurentów, bo do przetargu nikt inny się nie zgłosił.

Wybrana właśnie w innym przetargu, pod koniec grudnia, Remondis Szczecin Spółka z o.o. z siedzibą w Szczecinie zajmie się zaś przez 2 lata wynajmem, obsługą i utrzymaniem toalet przenośnych na terenie gminy. Zrobi to za 485 897,40 zł brutto. Także i tutaj nikt inny nie złożył oferty.

Również w grudniu wybrano świnoujski oddział Remondisa, by odbierał odpady komunalne z terenu Urzędu Miasta w Świnoujściu. Firma jako jedyna odpowiedziała na zapytanie ofertowe - czytamy na stronie magistratu.

W ofercie podała, że zrobi to za 28 184 zł netto ( 30 438,72 brutto)

W wyniku negocjacji z firmą Remondis Szczecin przeprowadzonych w dniu 7.12.2016r. ustalono, że wartość netto zamówienia wynosić będzie 21.216,00 zł – podaje Urząd Miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Sobota [07.01.2017, 19:56:11] • [IP: 94.254.131.***]

Gitara Sprawna firma i ma siłę przebicia Wielu chłopaków ze Świnoujscia tam pracuje i są zadowoleni Nie potrzeba nam zmian

Gość • Sobota [07.01.2017, 15:58:08] • [IP: 77.114.127.***]

A kto wygrał przetarg na odśnieżanie?? Śnieg leży na wszystkich ulicach i żadnego samochodu do odśnieżania.

Gość • Sobota [07.01.2017, 15:42:14] • [IP: 184.168.46.**]

Wygląda ja ambulans dla komuchów.

Gość • Sobota [07.01.2017, 14:43:37] • [IP: 188.146.15.***]

A wam ludzie nigdy nic nie pasuje

Gość • Sobota [07.01.2017, 14:12:47] • [IP: 93.94.188.***]

Lewe paliwo to dobre. wszystkie samochody maja GPRS. I wszystko jest monitorowsne na każdym aucie kamery które rejestrują prace.Zniszczyli Koros co za brednia właściciel Korosa sprzedał za grubą kasę. Ale ludziska brednie wypisujecie w komentarzu.

Gość • Sobota [07.01.2017, 13:47:51] • [IP: 80.245.184.**]

Oczywiście, że zabierają jak leci. Tak sobie myślałem dlaczego i EUREKA! Kręcą lewe paliwo... i tylko tyle :-)) Zamiast 10 kółek zrobią 6 !

Gość • Sobota [07.01.2017, 12:50:34] • [IP: 94.254.136.**]

wystawki zabierane sa raz wmiesiacu na klatkach powinno pisac w jakich dniach

Gość • Sobota [07.01.2017, 11:57:05] • [IP: 95.129.229.***]

Może Remondis wzorem Niemiec wprowadzi dzień w tygodniu na tzw." WYSTAWKI" (w Niemczech czwartki)?. Ciągle pełno pod śmietnikami starych mebli, RTV, AGD i innego badziewia.

Gość • Sobota [07.01.2017, 11:54:11] • [IP: 37.47.131.***]

Jaka segregacja śmieci? Wrzucam odpadki wg napisów na pojemnikach - przyjeżdża śmieciarka i ładuje wszystko do jednego zbiornika.Sami sobie utrudniają pracę ?Remondis to niezbyt dobra firma ale chyba nie ma wyboru !!

Gość • Sobota [07.01.2017, 11:39:48] • [IP: 37.47.169.***]

Wybór firmy sprzątającej jest niczym wybór Jaruzelskiego na prezydenta- wiadomo kto wygra po wyborach więc oszczędźcie tego kabaretu. Może jeszcze będziemy wybierać jakimi promami będziemy się przeprawiali oraz, kto zaopatrzy nas w wodę? Biurokracja i bezsensowne wydawanie pieniędzy.

Gość • Sobota [07.01.2017, 10:44:53] • [IP: 94.254.227.***]

Panie Prezydencie! To do Pana. Bardzo prrpsze, aby w mieście na parkingach płacach w parku i nad morzem porozstawiano darmowe toalety tzw. Toj-Toje. Był Pan w Karpaczu i zapewne zauważył Pan, ze tam ze znalezieniem darmowej toalety nie ma problemu. Ludzie starsi musza z toalety często korzystać, i nie stać ich na opłaty. Wiem, ze w mieście jest kilka darmowych ale nie każdy zdąży, i potrafi je odnaleźć. Wiem, ze Pan jest dobrym człowiekiem i zrozumie prośby osób starszych i matek z dziećmi a i miasto bedzie trochę czystsze. Pozdrawiam. Mieszkanka.

Gość • Sobota [07.01.2017, 10:37:32] • [IP: 80.245.187.***]

Jak się ma monopol na całą gminę i nie tylko to kto ma z nimi konkurowac.Zniszczyli Koros brawo urzedasy tak trzymac.Jakosc uslug remondisu pozostawia wiele do zyczenia.a godziny wywozu to pomylka Zenada. KOROS wroc

Gość • Sobota [07.01.2017, 10:33:36] • [IP: 178.238.253.**]

specjalnie zorali Koros i jest jak jest, ktoś się obłowił, dlaczgo jesteśmy takimi idiotami i nie promujemy Polskich firm?

Gość • Sobota [07.01.2017, 10:32:07] • [IP: 83.11.146.***]

A ja jestem zadowolony z Remondisa. Nareszcie jest porządek.

Gość • Sobota [07.01.2017, 10:07:28] • [IP: 79.186.188.**]

przynajmniej nikt z zatrudnionych chlopakow nie straci pracy :)

Gość • Sobota [07.01.2017, 10:03:58] • [IP: 94.254.225.*]

ale boki maja spore

Gość • Sobota [07.01.2017, 09:51:31] • [IP: 95.129.228.***]

A był jakiś wybór ?

Gość • Sobota [07.01.2017, 09:44:04] • [IP: 5.174.103.**]

Monopolista.Jakos uslug mizerna poza tym 6 rano juz barabania smieciarami pod oknem.Kierowcy jezdza nieostroznie.Czasy Korosu byly lepsze

Gość • Sobota [07.01.2017, 09:30:06] • [IP: 62.69.231.***]

A niby z kim miałby wygrać?

Oglądasz 1-19 z 19
■ W niedzielę 19. lutego przeprowadzona zostanie XVI edycja Bałtyckiej”15”. Zapisy od 11.00, start o 12.00 spod pływalni. Trasa wiedzie promenadą-od pływalni do ul. Chrobrego, z powrotem do pływalni i dalej promenadą do molo w Heringsdorfie i powrót do pływalni(15km). Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ Właściciel uszkodzonego samochodu: Po uderzeniu ta Pani nie zatrzymała auta i nie sprawdziła w co uderzyła... Napisał do nas właściciel uszkodzonego samochodu, który w mailu opisał dokładny przebieg zdarzenia na parkingu przy ulicy Hołdu Pruskiego. Jak twierdzi, kierująca kobieta uderzyła w jego samochód i nawet nie sprawdziła czy coś się stało, chcąc wyjechać za wszelką cenę z parkingu ■ Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw jego budowie ■ Przyjechał do Polski, aby się rozerwać. Swoją przygodę zakończył bez butów i na izbie przyjęć... ■ Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym. Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym Już od dziejów starożytnych Lubin był ważnym miejscem tego regionu. Ja wspomnę kilka chwil ostatniego półwiecza mojego spotkania się na tym terenie. Pamiętam jak w pierwszych latach powojennych było ciężko. By ulżyć w życiu codziennym wraz z kolegą na przełomie lat 1959/60 po raz pierwszy wybrałem się rowerem nad jeziorko Turkusowe, by zdobyć trochę kredy do pomalowania mieszkania ■ Myśleli że pali się Kaufland... Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Gdy przed godziną 13.00 pod Kaufland wezwane zostały wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej, pobliscy mieszkańcy myśleli że w płomieniach stanął Kaufland! Na szczęście okazało się, że powodem całego zamieszania była tylko czujka ■ SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film! ■ Na parkingu za ”Cechem” został zgubiony łańcuszek. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda ■ 25 Finał WOŚP podsumowany! Ostatecznie zebrano 260 565 złotych. Tradycyjnie już w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano świnoujski finał WOŚP. W naszym mieście ostatecznie udało się zebrać 260 565 złotych. To nie tylko efekt pracy świnoujskich wolontariuszy, ale także internautów, którzy wzięli udział w internetowych aukcjach. To właśnie dzięki nim ostateczna kwota nieznacznie wzrosła ■ TRYTON 2016. Kapituła wybrała nominowanych. Swoje głosy na kandydatów do corocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2016 oddali dzisiaj członkowie Kapituły. Tym samym, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, wybrano po trzech nominowanych w każdej kategorii. Oficjalne ogłoszenie laureatów odbędzie się 25. lutego 2017 r. podczas Gali TRYTONA w hotelu Interferie Medical Spa. Statuetka TRYTONA przyznawana jest w trzech kategoriach: Gospodarka i Przedsiębiorczość, Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport oraz Obiekt Roku. Kandydatów zgłaszają mieszkańcy oraz członkowie Kapituły, w skład której wchodzą: prezydent miasta, jego dwaj zastępcy, przewodniczący Rady Miasta, sekretarz miasta, rzecznik prasowy prezydenta oraz redaktorzy naczelni świnoujskich mediów, dziennikarze oddziałów terenowych regionalnych mediów. Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, członkowie Kapituły - w drodze głosowania - wybierają po trzech nominowanych do każdej z kategorii i laureatów ■ Miasto sprzedało działkę przy plaży za prawie dwa miliony złotych. Kolejna atrakcyjna działka w dzielnicy nadmorskiej poszła pod młotek. Tym razem miasto sprzedało nieruchomość niezabudowaną przy ulicy Uzdrowiskowej, o wielkości 728 metrów kwadratowych. Działka przeznaczona jest pod zabudowę usługową, handel i gastronomię. Cena wywoławcza za tę nieruchomość wynosiła 1 mln 650 tys. złotych netto, jednak ostatecznie mieszkaniec Świnoujścia zapłacił za nią 1 mln 870 tys. złotych netto. Do przetargu, który odbył się 3 lutego br. przystąpiło czterech oferentów ■ Płk SG dr Piotr Patla nowym komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej! Płk SG dr Piotr Patla, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wprowadził 11 lutego nowego Komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Obowiązki te będzie pełnił kmdr por. SG Zbigniew Iracki, który zastąpił kmdr. SG Marka Mosionka ■ Żaglowiec Down North zatonął w szczecińskim porcie. Dwa lata temu jednostka była na dnie przed wejściem do Świnoujścia! Od południa w niedzielę w szczecińskim porcie trwała akcja związana z zabezpieczeniem wraku. Żaglowiec pod kanadyjską banderą Down North. Jako pierwsza, informację o wraku spoczywającym na dnie przy moście na wyspę Grodzką przekazała szczecińska redakcja Gazety Wyborczej zaalarmowana przez swoich czytelników ■ Zobacz, co mieszkańcy sądzą na temat tablicy smoleńskiej i terminalu kontenerowego w Świnoujściu! Zobacz film! ■