POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.01.2017, 20:11:30] • Świnoujście

Wielka rewolucja w świnoujskiej edukacji! Będą łączenia szkół

Wielka rewolucja w świnoujskiej edukacji! Będą łączenia szkół

fot. iswinoujscie.pl

Wielkimi krokami zbliża się planowana przez rząd reforma edukacji. Rewolucja w oświacie nie ominie także naszego miasta. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że już wkrótce świnoujskie szkoły czeka reorganizacja. Placówki będą łączone. Jak udało nam się dowiedzieć na pierwszy ogień pójdą Szkoła Podstawowa numer 1 im. Marynarki Wojennej, która ma połączyć się z Zespołem Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Witosa, Gimnazjum Publiczne numer 2 według wstępnych ustaleń połączone zostanie ze Szkołą Podstawową numer 6. To jednak nie jedyne placówki, którzy czekają spore zmiany.

Wstępne ustalenia zakładają, że uczniowie klas 1-4 będą mieli zajęcia w Szkole Podstawowej numer 1, a pozostali 5-8 będą uczęszczać do Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Witosa.

Jak sprawa będzie wyglądać w „Szóstce” i GP 2?
Tam uczniowie klas 1-4 zostaną w Szkole Podstawowej numer 6, a do Gimnazjum Publicznego numer 2 trafią uczniowie klas 5-8.

Ostateczne decyzje w tej kwestii mają zostać podjęte w trakcie lutowej sesji Rady Miasta.

Już wkrótce podamy więcej informacji na ten temat.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 126, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 126

Gość • Środa [11.01.2017, 16:55:32] • [IP: 80.245.188.***]

Trzeba coś z tym zrobić. Przecież tak nie może być. To chore. Mam nadzieję, że kuratorium nie dopuści do czegoś takiego. Jak można zrobić szkołę podstawową w dwóch budynkach? To już nie ma innych pomysłów? A nie lepiej zmniejszyć rejony? Wtedy byłyby kameralne szkoły a nie takie molochy.

Gość • Środa [11.01.2017, 15:01:52] • [IP: 37.8.215.*]

Paranoja. Matka mająca dwoje dzieci w szkole podstawowej będzie musiała biegać na wywiadówki do 2 szkół, rano odwozić w dwa rożne miejsca i to jeszcze oddalonych od siebie znacząco. Same problemy.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:42:38] • [IP: 94.254.226.***]

Jak uczniowie mają zmieniać szkole po 4 klasie to i pewnie nauczyciele będą różni jak do tej pory, więc na to samo wyjdzie co jak są gimnazja. Nic się nie zmieni

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:35:20] • [IP: 93.94.186.**]

Zgadzam się z wypowiedziami moich poprzedników, którzy negują dzielenie SP nr 1 na dwa budynki. To największa głupota jaką mogło wymyślić" miasto". Już pomijam fakt, że zamysłem nowej reformy jest podstawówka 8-mio klasowa ale w jednym budynku, to co z pracownikami, jedna księgowość, jedna administracja, jedne sprawozdania i właściwie wszystko w jednym kawałku bo w końcu ministerstwa nie obchodzi co robią gminy dzieląc podstawówkę na dwoje to czysta głupota. Nauczyciele biegający między szkołami, jeden dyrektor ale w którym budynku ? Gdzie załatwiać sprawy administracyjne jak stworzyć jeden arkusz, pytań jest mnóstwo tylko brak odpowiedzi i wyobraźni decydentom !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:13:10] • [IP: 62.69.253.***]

Likwidacja gimnazjów to totalna bzdura ale Pis rozpieprza szkolnictwo bo nowa szkoła ma stworzyć nowego człowieka - homopisusa - ze szczątkową formą mózgu i tępym ryjem (okazy poglądowe: posłowie i ministrowie pis), ślepo wierzącego w słowa wodza i niezłomego w swym umysłowym ograniczeniu.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:41:29] • [IP: 92.42.119.**]

Widzę, ze jeszcze 84 i 119 inne też Sujka wykasował;) Czyli nie tylko mnie tępi. Jest nas coraz więcej i bardzo dobrze! Nie będzie niszczył nam dzieci i załatwiał swoich koleżanek nauczycielek interesy, a dzieci jak zwykle nic go nie obchodzą.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:37:03] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:34:43] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 08:33:21] • [IP: 103.247.48.***]

Skonczylem w Jedynce 8 klase. W czasie gdy nikt jeszcze nie myslal o gimnazjach. Jestem z rocznika wyzu demograficznego. Nie pamietam by w szkole byly jakies problemy zwiazane z pomieszczeniem nas, by teraz czesc uczeszczala na Narutowicza, a czesc do Mieszka. To jakis obled. I jednego nie pojmuje. Jaki problem jest ze szkolami dkoto zadna nowa nie powstala tylko pare ubylo??

Gość • Wtorek [10.01.2017, 01:09:55] • [IP: 88.156.234.***]

Szkoła Podstawowa numer 6 nie polecam

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:45:02] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:23:28] • [IP: 80.245.181.***] I bardzo dobrze! Ja jestem za tą reformą i cały czas trzymałam kciuki, żeby te chore gimnazja zlikwidować, a wróciły ośmioletnie podstawówki. I nie jestem głupim i leniwym rodzicem. A na PiS dalej będę głosować, bo wreszcie wzięli się za to bagno i rozwalają wszystkie chore układy. Może w końcu będzie normalnie w tym kraju. Tylko jeszcze skorumpowane przy żłobach łby trzeba odsunąć od władzy.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:23:28] • [IP: 80.245.181.***]

To dzięki wam, głupim i leniwym rodzicom ta reforma.głosujcie dalej na PIS

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:06:48] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:41:34] • [IP: 164.127.84.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:40:18] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:38:37] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:36:53] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:59:18] • [IP: 80.245.186.***]

Jestem za 8 letnia szkoła podstawową ale w jednym budynku.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:34:56] • [IP: 88.156.232.***]

Kurator tego projektu nie zatwierdzi.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:32:53] • [IP: 62.69.231.**]

A co z GP 3? Chyba nie będzie połączone z SP 2, to byłaby MASAKRA. Taka szkoła...szkoda, że nic o tym nie wspomnieliście.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:26:23] • [IP: 79.186.67.***]

Zgadzam się, że:"Pomysł nie wyszedł od nauczycieli. My jesteśmy za kameralnym Szkołami od 1-8 klas. Nikt z nami nie rozmawia tylko nam się wszystko narzuca. Jesteśmy bogatą gminą, moglibyśmy zrobić klasy np. 20 osobowe. W takim molochu uczeń będzie anonimowy. Rozliczymy radnych za te bezmyślne decyzję." NIE!!-KOŁCHOZOM I SOWCHOZOM!! WYJDZIE SZYDŁO Z WORKA: TERAZ ZOBACZYMY KTO MA NA UWADZE DOBRO DZIECI... A WYBORY TUŻ TUŻ...

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:01:24] • [IP: 92.42.114.***]

To dotyczy młodych to ich dzieci chodzą do szkoły może się obudzą i zainteresują się swoim Krajem a nie pierdołami morze następnym razem pójdą głosować, zwolennicy PIS idą wszyscy.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:20:19] • [IP: 94.254.229.**]

dobrze...darmozjady ze szkół wreszcie pojda na bruk

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:16:08] • [IP: 92.42.115.**]

Nie zgadzam się!! Chcę podkreślić, ze do tej pory kazdy mógł samodzielnie zdecydować do jakiej szkoły pojdzie jego dziecko. Nie zycze sobie i stanowczo protestuję przeciwko temu, zeby ktos za mnie decydowal w takich sprawach. Szkoła, którą narzuca sie dzis mojemu dziecku absolutnie mi nie odpowiada i bede walczyc, zeby tam nie poszlo. Po za tym jaki jest sens reformy kiedy dzieli sie podstawówkę na 2 części 1-4 i 5-8. Kto to wymyślił. Reforma tylko wtedy miałaby sens gdyby wprowadzoba została od września tylko dla klasy 1 szkoly podstawowej. Wszystkie inne roczniki powinny dokonczyc edukację dotychczasowym trybem. Ale do tego trzeba zdrowego rozsadku, ktorego tak bardzo brakuje rzadzacym w Warszawie. Pozdrawiam wsystkich zdenerwowanych rodziców.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 16:10:34] • [IP: 178.238.249.**]

Takie łączenie szkół, wypacza sens reformy, w której chodzi o to, aby dziecko uczyło się 8 lat w jednym budynku.W przypadku takiego rozwiązania nic się nie zmieni. Starsze dzieci nadal będą w podobnej sytuacji jak w gimnazjum. Niech władze idą po rozum do głowy i działają w porozumieniu z rodzicami.

Oglądasz 1-25 z 126
■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■