░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.01.2017, 20:11:30] • Świnoujście

Wielka rewolucja w świnoujskiej edukacji! Będą łączenia szkół

Wielka rewolucja w świnoujskiej edukacji! Będą łączenia szkół

fot. iswinoujscie.pl

Wielkimi krokami zbliża się planowana przez rząd reforma edukacji. Rewolucja w oświacie nie ominie także naszego miasta. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że już wkrótce świnoujskie szkoły czeka reorganizacja. Placówki będą łączone. Jak udało nam się dowiedzieć na pierwszy ogień pójdą Szkoła Podstawowa numer 1 im. Marynarki Wojennej, która ma połączyć się z Zespołem Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Witosa, Gimnazjum Publiczne numer 2 według wstępnych ustaleń połączone zostanie ze Szkołą Podstawową numer 6. To jednak nie jedyne placówki, którzy czekają spore zmiany.

Wstępne ustalenia zakładają, że uczniowie klas 1-4 będą mieli zajęcia w Szkole Podstawowej numer 1, a pozostali 5-8 będą uczęszczać do Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Witosa.

Jak sprawa będzie wyglądać w „Szóstce” i GP 2?
Tam uczniowie klas 1-4 zostaną w Szkole Podstawowej numer 6, a do Gimnazjum Publicznego numer 2 trafią uczniowie klas 5-8.

Ostateczne decyzje w tej kwestii mają zostać podjęte w trakcie lutowej sesji Rady Miasta.

Już wkrótce podamy więcej informacji na ten temat.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 126, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 126

Gość • Środa [11.01.2017, 16:55:32] • [IP: 80.245.188.***]

Trzeba coś z tym zrobić. Przecież tak nie może być. To chore. Mam nadzieję, że kuratorium nie dopuści do czegoś takiego. Jak można zrobić szkołę podstawową w dwóch budynkach? To już nie ma innych pomysłów? A nie lepiej zmniejszyć rejony? Wtedy byłyby kameralne szkoły a nie takie molochy.

Gość • Środa [11.01.2017, 15:01:52] • [IP: 37.8.215.*]

Paranoja. Matka mająca dwoje dzieci w szkole podstawowej będzie musiała biegać na wywiadówki do 2 szkół, rano odwozić w dwa rożne miejsca i to jeszcze oddalonych od siebie znacząco. Same problemy.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:42:38] • [IP: 94.254.226.***]

Jak uczniowie mają zmieniać szkole po 4 klasie to i pewnie nauczyciele będą różni jak do tej pory, więc na to samo wyjdzie co jak są gimnazja. Nic się nie zmieni

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:35:20] • [IP: 93.94.186.**]

Zgadzam się z wypowiedziami moich poprzedników, którzy negują dzielenie SP nr 1 na dwa budynki. To największa głupota jaką mogło wymyślić" miasto". Już pomijam fakt, że zamysłem nowej reformy jest podstawówka 8-mio klasowa ale w jednym budynku, to co z pracownikami, jedna księgowość, jedna administracja, jedne sprawozdania i właściwie wszystko w jednym kawałku bo w końcu ministerstwa nie obchodzi co robią gminy dzieląc podstawówkę na dwoje to czysta głupota. Nauczyciele biegający między szkołami, jeden dyrektor ale w którym budynku ? Gdzie załatwiać sprawy administracyjne jak stworzyć jeden arkusz, pytań jest mnóstwo tylko brak odpowiedzi i wyobraźni decydentom !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:13:10] • [IP: 62.69.253.***]

Likwidacja gimnazjów to totalna bzdura ale Pis rozpieprza szkolnictwo bo nowa szkoła ma stworzyć nowego człowieka - homopisusa - ze szczątkową formą mózgu i tępym ryjem (okazy poglądowe: posłowie i ministrowie pis), ślepo wierzącego w słowa wodza i niezłomego w swym umysłowym ograniczeniu.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:41:29] • [IP: 92.42.119.**]

Widzę, ze jeszcze 84 i 119 inne też Sujka wykasował;) Czyli nie tylko mnie tępi. Jest nas coraz więcej i bardzo dobrze! Nie będzie niszczył nam dzieci i załatwiał swoich koleżanek nauczycielek interesy, a dzieci jak zwykle nic go nie obchodzą.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:37:03] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:34:43] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 08:33:21] • [IP: 103.247.48.***]

Skonczylem w Jedynce 8 klase. W czasie gdy nikt jeszcze nie myslal o gimnazjach. Jestem z rocznika wyzu demograficznego. Nie pamietam by w szkole byly jakies problemy zwiazane z pomieszczeniem nas, by teraz czesc uczeszczala na Narutowicza, a czesc do Mieszka. To jakis obled. I jednego nie pojmuje. Jaki problem jest ze szkolami dkoto zadna nowa nie powstala tylko pare ubylo??

Gość • Wtorek [10.01.2017, 01:09:55] • [IP: 88.156.234.***]

Szkoła Podstawowa numer 6 nie polecam

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:45:02] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:23:28] • [IP: 80.245.181.***] I bardzo dobrze! Ja jestem za tą reformą i cały czas trzymałam kciuki, żeby te chore gimnazja zlikwidować, a wróciły ośmioletnie podstawówki. I nie jestem głupim i leniwym rodzicem. A na PiS dalej będę głosować, bo wreszcie wzięli się za to bagno i rozwalają wszystkie chore układy. Może w końcu będzie normalnie w tym kraju. Tylko jeszcze skorumpowane przy żłobach łby trzeba odsunąć od władzy.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:23:28] • [IP: 80.245.181.***]

To dzięki wam, głupim i leniwym rodzicom ta reforma.głosujcie dalej na PIS

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:06:48] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:41:34] • [IP: 164.127.84.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:40:18] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:38:37] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:36:53] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:59:18] • [IP: 80.245.186.***]

Jestem za 8 letnia szkoła podstawową ale w jednym budynku.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:34:56] • [IP: 88.156.232.***]

Kurator tego projektu nie zatwierdzi.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:32:53] • [IP: 62.69.231.**]

A co z GP 3? Chyba nie będzie połączone z SP 2, to byłaby MASAKRA. Taka szkoła...szkoda, że nic o tym nie wspomnieliście.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:26:23] • [IP: 79.186.67.***]

Zgadzam się, że:"Pomysł nie wyszedł od nauczycieli. My jesteśmy za kameralnym Szkołami od 1-8 klas. Nikt z nami nie rozmawia tylko nam się wszystko narzuca. Jesteśmy bogatą gminą, moglibyśmy zrobić klasy np. 20 osobowe. W takim molochu uczeń będzie anonimowy. Rozliczymy radnych za te bezmyślne decyzję." NIE!!-KOŁCHOZOM I SOWCHOZOM!! WYJDZIE SZYDŁO Z WORKA: TERAZ ZOBACZYMY KTO MA NA UWADZE DOBRO DZIECI... A WYBORY TUŻ TUŻ...

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:01:24] • [IP: 92.42.114.***]

To dotyczy młodych to ich dzieci chodzą do szkoły może się obudzą i zainteresują się swoim Krajem a nie pierdołami morze następnym razem pójdą głosować, zwolennicy PIS idą wszyscy.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:20:19] • [IP: 94.254.229.**]

dobrze...darmozjady ze szkół wreszcie pojda na bruk

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:16:08] • [IP: 92.42.115.**]

Nie zgadzam się!! Chcę podkreślić, ze do tej pory kazdy mógł samodzielnie zdecydować do jakiej szkoły pojdzie jego dziecko. Nie zycze sobie i stanowczo protestuję przeciwko temu, zeby ktos za mnie decydowal w takich sprawach. Szkoła, którą narzuca sie dzis mojemu dziecku absolutnie mi nie odpowiada i bede walczyc, zeby tam nie poszlo. Po za tym jaki jest sens reformy kiedy dzieli sie podstawówkę na 2 części 1-4 i 5-8. Kto to wymyślił. Reforma tylko wtedy miałaby sens gdyby wprowadzoba została od września tylko dla klasy 1 szkoly podstawowej. Wszystkie inne roczniki powinny dokonczyc edukację dotychczasowym trybem. Ale do tego trzeba zdrowego rozsadku, ktorego tak bardzo brakuje rzadzacym w Warszawie. Pozdrawiam wsystkich zdenerwowanych rodziców.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 16:10:34] • [IP: 178.238.249.**]

Takie łączenie szkół, wypacza sens reformy, w której chodzi o to, aby dziecko uczyło się 8 lat w jednym budynku.W przypadku takiego rozwiązania nic się nie zmieni. Starsze dzieci nadal będą w podobnej sytuacji jak w gimnazjum. Niech władze idą po rozum do głowy i działają w porozumieniu z rodzicami.

Oglądasz 1-25 z 126
■ Na realizację tego marzenia, czyli budowę stałego połączenia między Uznamem i Wolinem czekamy już kilkadziesiąt lat. Już za kilka dni- wydarzenie kluczowe dla inwestycji. 28 kwietnia na promie Karsibór podpisana zostanie umowa o unijne dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. Uroczystość rozpocznie się przed godziną 11 na promie Karsibór. Gościć będziemy wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, Marka Gróbarczyka, szefa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Będzie wicemarszałek Sejmu RP Joachim Brudziński i wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ■ Konkurs recytatorski w przedszkolu nr 10 „Kolorowy Świat”. „Poeci chcą albo uczyć, albo bawić, my zetkniemy się na jakiś czas zarówno z jednym jak i z drugim. Za chwilę wystąpią przed nami dzieci, które zmagać się będą o laur zwycięzcy, o miano mistrza recytacji”. Tak rozpoczął się 24 kwietnia I Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Wiersze znane i lubiane” zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy Świat”. ■ 6116 złotych - taką kwotę udało się zebrać podczas sobotniego festynu charytatywnego który odbył się przy muszli koncertowej dla wsparcia fundacji hospicyjnej "Przystań" w Świnoujściu ■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■