POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.01.2017, 20:11:30] • Świnoujście

Wielka rewolucja w świnoujskiej edukacji! Będą łączenia szkół

Wielka rewolucja w świnoujskiej edukacji! Będą łączenia szkół

fot. iswinoujscie.pl

Wielkimi krokami zbliża się planowana przez rząd reforma edukacji. Rewolucja w oświacie nie ominie także naszego miasta. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że już wkrótce świnoujskie szkoły czeka reorganizacja. Placówki będą łączone. Jak udało nam się dowiedzieć na pierwszy ogień pójdą Szkoła Podstawowa numer 1 im. Marynarki Wojennej, która ma połączyć się z Zespołem Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Witosa, Gimnazjum Publiczne numer 2 według wstępnych ustaleń połączone zostanie ze Szkołą Podstawową numer 6. To jednak nie jedyne placówki, którzy czekają spore zmiany.

Wstępne ustalenia zakładają, że uczniowie klas 1-4 będą mieli zajęcia w Szkole Podstawowej numer 1, a pozostali 5-8 będą uczęszczać do Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Witosa.

Jak sprawa będzie wyglądać w „Szóstce” i GP 2?
Tam uczniowie klas 1-4 zostaną w Szkole Podstawowej numer 6, a do Gimnazjum Publicznego numer 2 trafią uczniowie klas 5-8.

Ostateczne decyzje w tej kwestii mają zostać podjęte w trakcie lutowej sesji Rady Miasta.

Już wkrótce podamy więcej informacji na ten temat.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 126, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 126

Gość • Środa [11.01.2017, 16:55:32] • [IP: 80.245.188.***]

Trzeba coś z tym zrobić. Przecież tak nie może być. To chore. Mam nadzieję, że kuratorium nie dopuści do czegoś takiego. Jak można zrobić szkołę podstawową w dwóch budynkach? To już nie ma innych pomysłów? A nie lepiej zmniejszyć rejony? Wtedy byłyby kameralne szkoły a nie takie molochy.

Gość • Środa [11.01.2017, 15:01:52] • [IP: 37.8.215.*]

Paranoja. Matka mająca dwoje dzieci w szkole podstawowej będzie musiała biegać na wywiadówki do 2 szkół, rano odwozić w dwa rożne miejsca i to jeszcze oddalonych od siebie znacząco. Same problemy.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:42:38] • [IP: 94.254.226.***]

Jak uczniowie mają zmieniać szkole po 4 klasie to i pewnie nauczyciele będą różni jak do tej pory, więc na to samo wyjdzie co jak są gimnazja. Nic się nie zmieni

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:35:20] • [IP: 93.94.186.**]

Zgadzam się z wypowiedziami moich poprzedników, którzy negują dzielenie SP nr 1 na dwa budynki. To największa głupota jaką mogło wymyślić" miasto". Już pomijam fakt, że zamysłem nowej reformy jest podstawówka 8-mio klasowa ale w jednym budynku, to co z pracownikami, jedna księgowość, jedna administracja, jedne sprawozdania i właściwie wszystko w jednym kawałku bo w końcu ministerstwa nie obchodzi co robią gminy dzieląc podstawówkę na dwoje to czysta głupota. Nauczyciele biegający między szkołami, jeden dyrektor ale w którym budynku ? Gdzie załatwiać sprawy administracyjne jak stworzyć jeden arkusz, pytań jest mnóstwo tylko brak odpowiedzi i wyobraźni decydentom !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:13:10] • [IP: 62.69.253.***]

Likwidacja gimnazjów to totalna bzdura ale Pis rozpieprza szkolnictwo bo nowa szkoła ma stworzyć nowego człowieka - homopisusa - ze szczątkową formą mózgu i tępym ryjem (okazy poglądowe: posłowie i ministrowie pis), ślepo wierzącego w słowa wodza i niezłomego w swym umysłowym ograniczeniu.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:41:29] • [IP: 92.42.119.**]

Widzę, ze jeszcze 84 i 119 inne też Sujka wykasował;) Czyli nie tylko mnie tępi. Jest nas coraz więcej i bardzo dobrze! Nie będzie niszczył nam dzieci i załatwiał swoich koleżanek nauczycielek interesy, a dzieci jak zwykle nic go nie obchodzą.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:37:03] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:34:43] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 08:33:21] • [IP: 103.247.48.***]

Skonczylem w Jedynce 8 klase. W czasie gdy nikt jeszcze nie myslal o gimnazjach. Jestem z rocznika wyzu demograficznego. Nie pamietam by w szkole byly jakies problemy zwiazane z pomieszczeniem nas, by teraz czesc uczeszczala na Narutowicza, a czesc do Mieszka. To jakis obled. I jednego nie pojmuje. Jaki problem jest ze szkolami dkoto zadna nowa nie powstala tylko pare ubylo??

Gość • Wtorek [10.01.2017, 01:09:55] • [IP: 88.156.234.***]

Szkoła Podstawowa numer 6 nie polecam

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:45:02] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:23:28] • [IP: 80.245.181.***] I bardzo dobrze! Ja jestem za tą reformą i cały czas trzymałam kciuki, żeby te chore gimnazja zlikwidować, a wróciły ośmioletnie podstawówki. I nie jestem głupim i leniwym rodzicem. A na PiS dalej będę głosować, bo wreszcie wzięli się za to bagno i rozwalają wszystkie chore układy. Może w końcu będzie normalnie w tym kraju. Tylko jeszcze skorumpowane przy żłobach łby trzeba odsunąć od władzy.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:23:28] • [IP: 80.245.181.***]

To dzięki wam, głupim i leniwym rodzicom ta reforma.głosujcie dalej na PIS

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:06:48] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:41:34] • [IP: 164.127.84.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:40:18] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:38:37] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:36:53] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:59:18] • [IP: 80.245.186.***]

Jestem za 8 letnia szkoła podstawową ale w jednym budynku.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:34:56] • [IP: 88.156.232.***]

Kurator tego projektu nie zatwierdzi.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:32:53] • [IP: 62.69.231.**]

A co z GP 3? Chyba nie będzie połączone z SP 2, to byłaby MASAKRA. Taka szkoła...szkoda, że nic o tym nie wspomnieliście.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:26:23] • [IP: 79.186.67.***]

Zgadzam się, że:"Pomysł nie wyszedł od nauczycieli. My jesteśmy za kameralnym Szkołami od 1-8 klas. Nikt z nami nie rozmawia tylko nam się wszystko narzuca. Jesteśmy bogatą gminą, moglibyśmy zrobić klasy np. 20 osobowe. W takim molochu uczeń będzie anonimowy. Rozliczymy radnych za te bezmyślne decyzję." NIE!!-KOŁCHOZOM I SOWCHOZOM!! WYJDZIE SZYDŁO Z WORKA: TERAZ ZOBACZYMY KTO MA NA UWADZE DOBRO DZIECI... A WYBORY TUŻ TUŻ...

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:01:24] • [IP: 92.42.114.***]

To dotyczy młodych to ich dzieci chodzą do szkoły może się obudzą i zainteresują się swoim Krajem a nie pierdołami morze następnym razem pójdą głosować, zwolennicy PIS idą wszyscy.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:20:19] • [IP: 94.254.229.**]

dobrze...darmozjady ze szkół wreszcie pojda na bruk

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:16:08] • [IP: 92.42.115.**]

Nie zgadzam się!! Chcę podkreślić, ze do tej pory kazdy mógł samodzielnie zdecydować do jakiej szkoły pojdzie jego dziecko. Nie zycze sobie i stanowczo protestuję przeciwko temu, zeby ktos za mnie decydowal w takich sprawach. Szkoła, którą narzuca sie dzis mojemu dziecku absolutnie mi nie odpowiada i bede walczyc, zeby tam nie poszlo. Po za tym jaki jest sens reformy kiedy dzieli sie podstawówkę na 2 części 1-4 i 5-8. Kto to wymyślił. Reforma tylko wtedy miałaby sens gdyby wprowadzoba została od września tylko dla klasy 1 szkoly podstawowej. Wszystkie inne roczniki powinny dokonczyc edukację dotychczasowym trybem. Ale do tego trzeba zdrowego rozsadku, ktorego tak bardzo brakuje rzadzacym w Warszawie. Pozdrawiam wsystkich zdenerwowanych rodziców.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 16:10:34] • [IP: 178.238.249.**]

Takie łączenie szkół, wypacza sens reformy, w której chodzi o to, aby dziecko uczyło się 8 lat w jednym budynku.W przypadku takiego rozwiązania nic się nie zmieni. Starsze dzieci nadal będą w podobnej sytuacji jak w gimnazjum. Niech władze idą po rozum do głowy i działają w porozumieniu z rodzicami.

Oglądasz 1-25 z 126
■ W czwartek 22 czerwca , a więc w pierwszy dzień lata , przeprowadzona zostanie V edycja Biegu Świętojańskiego .Zapisy od 19.00 , start o 20.00 z Góry Słowiańskiej za strzelnicą .Trasa wiedzie z Góry Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee , dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Słowiańską ( 12km ) . Klub Biegacza Jogging serdecznie zaprasza biegaczy i kibiców do wspólnego przywitania lata na sportowo . Szczegóły na www.jogging.republika.pl ■
■ 18 głosami "za" bez sprzeciwu i przy dwóch wstrzymujących się, Rada Miasta udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2016 ■ Z zaproponowanego porządku obrad prezydent miasta wycofał projekt uchwały w sprawie rozwiązania spółki LOKUM ■ Od godziny 9.00 trwają obrady XLII Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad jest podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2016 r ■ Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście solidarne z Puszczą Białowieską. Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście oraz Stowarzyszenie Prawobrzeża zaprasza wszystkich na spotkanie pod hasłem "Solidarni z Puszczą Białowieską", "Solidarni z przyrodą". Połączone siły przyrodników, pasjonatów, podróżników, ludzi o różnych poglądach i ludzi różnych środowisk, postanowiły wyrazić swój sprzeciw wobec niszczenia najpiękniejszych lasów w Polsce- Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy wszystkich na manifestację 23.06.2017r. godz. 18.00, Park Zdrojowy w Świnoujściu, przy jachtowym Basenie Północnym ■ To oni są najlepsi! Prymusi 2017 wybrani! - Nauka, zdobyta wiedza to wasza przyszłość. Szczęśliwy ten, kto jak najszybciej to zrozumie. Tak, jak wy – mówił dziś Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wręczając nagrody uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych. – Jestem przekonany, że wielu z was daleko życiu zajdzie, spełni swoje marzenia, a my wszyscy świnoujścianie będziemy z was dumni. Gratuluję tego, co już osiągnęliście. Życzę wam naprawdę udanych wakacji, po których chętnie wrócicie do szkoły, aby dalej zdobywać wiedzę. Prezydent pogratulował również pracownikom oświaty i oczywiście rodzicom nagrodzonych dziś uczniów ■ Na Moniuszki mercedes prawie staranował bryczkę! Kierowca uciekł! Zobacz film! Kierowca osobowego mercedesa w trakcie wyprzedzania dwóch pojazdów wpadł pomiędzy bryczki. Osobówka uderzyła w tył dorożki. Jak udało nam się ustalić, kierowca mercedesa, młody mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku. ■ Duże kwoty wydawał pod koniec ubiegłego roku Urząd Miasta na usługi prawnicze. W całym ubiegłym roku było to prawie 274 tysięcy złotych. Zapytaliśmy magistrat, jaka była tego przyczyna. Na 6 miesięcy obsługi prawnej w tym roku miasto zawarło w grudniu umowę na ponad 14 tysięcy złotych. Podobnie kosztowała także półroczna reprezentacja prawna oraz ( kolejna umowa) za zastępowanie gminy i prezydenta w sądzie. Pod hasłem „usługi prawnicze – nieodpłatna pomoc prawna” znaleźć mnożna natomiast między innymi takie kwoty: 1665 zł, 2259 zł, 4757 zł, 18 204 zł, 12 157 zł czy 30 363 zł ■ Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Jak opowiada świadek zdarzenia, akcja przebiegała niczym w sensacyjnym filmie. Policja na sygnałach, pościg i skok do wody. Co wydarzyło się tuż po 23:00 na jednym z Bielików po stronie Uznam? Według relacji świadków, pojawienie się samochodu policyjnego zbiegło się w czasie ze skokiem mężczyzny wprost do kanału. Dramatyczny pościg zakończył się podjęciem mężczyzny przez załogę łodzi Stenia. Co skłoniło mężczyznę do desperackiego skoku? ■ Chór LOGOS zaprasza na koncert w niedzielę 18.06 o 12:45 w kościele na ul. Siemiradzkiego. Bogaty repertuar aż 13 utworów ■ Kłęby dymu na Steyera! 2 zastępy straży pożarnej w akcji. Do groźnie wyglądającego pożaru doszło przy ulicy Steyera. W piątkowe popołudnie, mieszkańców ulicy zmroził widok czarnego dymu unoszącego nad garażami. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy straży. Szybko okazało się, że powód pożaru był prozaiczny. Na Steyera paliły się śmieci… ■ Właśnie mija 25 lat współpracy Świnoujścia i Nordenham. W dniach 9 – 11 czerwca 2017r. delegacja ze Świnoujścia gościła w partnerskim mieście Nordenham. Okazją był jubileusz 25 – lat partnerskiej współpracy obu miast. Pobyt rozpoczęło spotkanie wszystkich uczestników wyjazdu z burmistrzem Nordenham Carstenem Seyfarthem, przedstawicielami miasta, osobami które od początku towarzyszyły współpracy obu miast oraz miejscową Polonią. Gospodarze przygotowali pokaz slajdów prezentujący przekrój współpracy obu miast na przełomie 25 lat ■ Jedna osoba zginęła w pożarze przyczepy kempingowej w przy ul. Prostej w Karsiborze. Ogień wybuchł w czwartek, około 5 rano, pożar jest opanowany. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się 3 zastępy strażaków. Przyczyny wybuchu pożaru nie są na razie znane ■ Po raz kolejny, jak bumerang wraca temat brudnej plaży na Warszowie. W poniedziałek na łamach portalu iswinoujscie.pl pisaliśmy o tym, jakie odczucia na temat tego miejsca mają mieszkańcy. W tej sprawie kontaktowaliśmy się z trzema instytucjami: Urzędem Miasta Świnoujście, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Morskim w Szczecinie. Jak się jednak okazuje, żadna z tych jednostek nie przyznaje się do tonącego w śmieciach odcinka plaży na Warszowie ■ Czytelnik: Tak wypoczywa świnoujska hołota w parku Zdrojowym. Jak można było zostawić po sobie taki syf? - pyta jeden z naszych Czytelników, który na taki o to widok natknął się w parku Zdrojowym. - Widać, że wypoczywała świnoujska hołota i o to co po sobie zostawiła opisuje Czytelnik. Zaledwie kilka dni temu na łamach naszego portalu publikowaliśmy list Czytelniczki oburzonej brakiem kultury grillujących w Parku Zdrojowym. Pozostawione resztki żywności, opakowania, plastikowe butelki, puszki przedstawiały naprawdę żałosny i tak właśnie definiujący tych konsumentów widok ■ "Ukradli mi bmw!" - takie zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Policjanci szybko odnaleźli pojazd i rozwikłali zagadkę jego zaginięcia. Właścicielka samochodu, która wywołała niepotrzebne czynności policyjne, poniosła konsekwencje za swoje roztargnienie ■ Co łączy tragicznie zmarłą Polkę ze Świnoujściem? Mieszkała w USA, tam zaginęła ■ Na ulicy Grunwaldzkiej opel zderzył się z motorem. 39-letni kierowca jednoślada z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala. Do wypadku doszło w sobotę rano. Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują o drogową rozwagę, kulturę i życzliwość ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Świnoujścia ■ Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą korzystać ze środków w ramach Gminnego Programu rewitalizacji ■ Radny Wiesław Góreczny: Gminny Program rewitalizacji nie obejmuje całego miasta. Mieszkańcy pytają dlaczego? ■ Bez dyskusji nad przedstawionym projektem uchwały Rada Miasta przyjęła zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2017-2021 ■ Gazowiec Clean Ocean z pierwszym ładunkiem amerykańskiego gazu LNG do Polski jest już w gazoporcie ■ Wszedł na słup wysokiego napięcia - policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii. Zaangażowanie i wytrwałość policyjnych negocjatorów prowadzących przez blisko 4 godziny rozmowy z mężczyzną, który wszedł na słup wysokiego napięcia w Świnoujściu i chciał popełnić samobójstwo, doprowadziła do zaniechania jego zamiarów. 41-latek, po dialogu z funkcjonariuszami, dobrowolnie zszedł na ziemię, po czym został przekazany pod opiekę lekarzy. ■ Obrażenia twarzy, nogi i głowy to efekt bójki uczennic – pisze nasza Czytelniczka. - Agresorka zawinęła sobie włosy ofiary wokół nadgarstka i drugą ręką biła ją pięścią po twarzy, kopała ją też w głowę. W tym czasie inne sprawczynie biły pozostałe dwie dziewczyny ■ Akcja ”Kręci mnie bezpieczeństwo” z niepełnosprawnymi i ich rodzinami w Świnoujściu. Do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo"opracowanej przez Komendę Główną Policji włączyli się także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Podczas rodzinnych pikników w siedzibie ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym stróże prawa promowali bezpieczeństwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Największą atrakcją był pokaz tresury policyjnych psów oraz próby przejścia toru przeszkód przy użyciu alkogogli ■ Na zachodzie kraju prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, intensywny opad deszczu do 20 mm ■ „ODKRYJ LOGOS” Fundacja Logos zaprasza dzieci, młodzież i rodziców dn. 07.06.2017 godz.17.00 ul. Grunwaldzka 47. Na spotkanie rekrutacyjne do klas 4-7 SP oraz klas 2 i 3 Gimnazjum, 1 i 2 Liceum ■ Uwaga! W dniach od 6 do 7 czerwca 2017 roku na terenie kraju odbywać się będą ćwiczenia RENEGADE, podczas których mogą zostać uruchomione także na terenie Miasta Świnoujście systemy alarmowania ludności ■ Miasto wydaje rocznie prawie 240 tysięcy złotych na sprzątanie Placu Wolności. Leżaki, fontanna i piękna słoneczna pogoda przyciągają turystów na świnoujski Plac Wolności. To miejsce szczególnie chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Jeden z centralnych punktów miasta, musi więc świecić czystością i przykładem. Wielkie sprzątanie na placu odbywa się więc regularnie. Czyszczenie Placu Wolności podzielone jest na 4 etapy na które składa się: opróżnianie śmietniczek, zbieranie nieczystości, zamiatanie mechaniczne, oraz mechaniczne mycie ■ Strażacy uratowali uwięzioną na dachu jaskółkę! Jak zawsze niezawodni strażacy, tym razem uratowali z opresji jaskółkę. Ptak z niewiadomych przyczyn zaplątał się w żyłkę i nie mógł się wydostać. Zaniepokojeni sytuacją przechodnie szybko zareagowali i na Wybrzeże Władysława IV wezwali strażaków. Do akcji ruszyły dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy w ciągu dwudziestu minut uwolnili ptaka i przekazali go pod opiekę pracowników świnoujskiego schroniska ■ Ukryli narkotyki w bieliźnie i zamrażalniku! Dwóch nastolatków w rękach policji! Świnoujscy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał narkotyki oraz nimi handlował. W związku z popełnieniem tych przestępstw sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Worek z amfetaminą mundurowi znaleźli w zamrażalniku. Zatrzymany został także jego 19-letni kolega ze środkami odurzającymi ukrytymi w bieliźnie ■ Mieszkańcy Karsiboru proszą: Nie dokarmiajcie tego dzika! Zróbcie coś z tymi ludźmi, może was posłuchają, bo przez nich cierpi wielu mieszkańców naszej wyspy – z taką prośbą zwróciła się do urzędu grupa mieszkańców Karsiboru, a także pracownicy firmy, która zajmuje się odławianiem dzików. Okazuje się, że dzik, który od jakiegoś czasu wychodzi z lasu i pojawia się między zabudowaniami, jest kuszony przez kilku mieszkańców ulicy Trzcinowej, którzy systematycznie dokarmiają go tuż przy swoich posesjach. Jeden z mieszkańców opowiada, że był świadkiem, jak ci sami ludzie krzyczeli i odgrażali się pracownikowi, który na prośbę innych karsiborzan przyszedł, aby zobaczyć, jakie są możliwości odłowu zwierzęcia i wywiezienia z dala od zabudowań. ■