POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.01.2017, 20:11:30] • Świnoujście

Wielka rewolucja w świnoujskiej edukacji! Będą łączenia szkół

Wielka rewolucja w świnoujskiej edukacji! Będą łączenia szkół

fot. iswinoujscie.pl

Wielkimi krokami zbliża się planowana przez rząd reforma edukacji. Rewolucja w oświacie nie ominie także naszego miasta. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że już wkrótce świnoujskie szkoły czeka reorganizacja. Placówki będą łączone. Jak udało nam się dowiedzieć na pierwszy ogień pójdą Szkoła Podstawowa numer 1 im. Marynarki Wojennej, która ma połączyć się z Zespołem Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Witosa, Gimnazjum Publiczne numer 2 według wstępnych ustaleń połączone zostanie ze Szkołą Podstawową numer 6. To jednak nie jedyne placówki, którzy czekają spore zmiany.

Wstępne ustalenia zakładają, że uczniowie klas 1-4 będą mieli zajęcia w Szkole Podstawowej numer 1, a pozostali 5-8 będą uczęszczać do Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Witosa.

Jak sprawa będzie wyglądać w „Szóstce” i GP 2?
Tam uczniowie klas 1-4 zostaną w Szkole Podstawowej numer 6, a do Gimnazjum Publicznego numer 2 trafią uczniowie klas 5-8.

Ostateczne decyzje w tej kwestii mają zostać podjęte w trakcie lutowej sesji Rady Miasta.

Już wkrótce podamy więcej informacji na ten temat.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 126, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 126

Gość • Środa [11.01.2017, 16:55:32] • [IP: 80.245.188.***]

Trzeba coś z tym zrobić. Przecież tak nie może być. To chore. Mam nadzieję, że kuratorium nie dopuści do czegoś takiego. Jak można zrobić szkołę podstawową w dwóch budynkach? To już nie ma innych pomysłów? A nie lepiej zmniejszyć rejony? Wtedy byłyby kameralne szkoły a nie takie molochy.

Gość • Środa [11.01.2017, 15:01:52] • [IP: 37.8.215.*]

Paranoja. Matka mająca dwoje dzieci w szkole podstawowej będzie musiała biegać na wywiadówki do 2 szkół, rano odwozić w dwa rożne miejsca i to jeszcze oddalonych od siebie znacząco. Same problemy.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:42:38] • [IP: 94.254.226.***]

Jak uczniowie mają zmieniać szkole po 4 klasie to i pewnie nauczyciele będą różni jak do tej pory, więc na to samo wyjdzie co jak są gimnazja. Nic się nie zmieni

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:35:20] • [IP: 93.94.186.**]

Zgadzam się z wypowiedziami moich poprzedników, którzy negują dzielenie SP nr 1 na dwa budynki. To największa głupota jaką mogło wymyślić" miasto". Już pomijam fakt, że zamysłem nowej reformy jest podstawówka 8-mio klasowa ale w jednym budynku, to co z pracownikami, jedna księgowość, jedna administracja, jedne sprawozdania i właściwie wszystko w jednym kawałku bo w końcu ministerstwa nie obchodzi co robią gminy dzieląc podstawówkę na dwoje to czysta głupota. Nauczyciele biegający między szkołami, jeden dyrektor ale w którym budynku ? Gdzie załatwiać sprawy administracyjne jak stworzyć jeden arkusz, pytań jest mnóstwo tylko brak odpowiedzi i wyobraźni decydentom !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:13:10] • [IP: 62.69.253.***]

Likwidacja gimnazjów to totalna bzdura ale Pis rozpieprza szkolnictwo bo nowa szkoła ma stworzyć nowego człowieka - homopisusa - ze szczątkową formą mózgu i tępym ryjem (okazy poglądowe: posłowie i ministrowie pis), ślepo wierzącego w słowa wodza i niezłomego w swym umysłowym ograniczeniu.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:41:29] • [IP: 92.42.119.**]

Widzę, ze jeszcze 84 i 119 inne też Sujka wykasował;) Czyli nie tylko mnie tępi. Jest nas coraz więcej i bardzo dobrze! Nie będzie niszczył nam dzieci i załatwiał swoich koleżanek nauczycielek interesy, a dzieci jak zwykle nic go nie obchodzą.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:37:03] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:34:43] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 08:33:21] • [IP: 103.247.48.***]

Skonczylem w Jedynce 8 klase. W czasie gdy nikt jeszcze nie myslal o gimnazjach. Jestem z rocznika wyzu demograficznego. Nie pamietam by w szkole byly jakies problemy zwiazane z pomieszczeniem nas, by teraz czesc uczeszczala na Narutowicza, a czesc do Mieszka. To jakis obled. I jednego nie pojmuje. Jaki problem jest ze szkolami dkoto zadna nowa nie powstala tylko pare ubylo??

Gość • Wtorek [10.01.2017, 01:09:55] • [IP: 88.156.234.***]

Szkoła Podstawowa numer 6 nie polecam

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:45:02] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:23:28] • [IP: 80.245.181.***] I bardzo dobrze! Ja jestem za tą reformą i cały czas trzymałam kciuki, żeby te chore gimnazja zlikwidować, a wróciły ośmioletnie podstawówki. I nie jestem głupim i leniwym rodzicem. A na PiS dalej będę głosować, bo wreszcie wzięli się za to bagno i rozwalają wszystkie chore układy. Może w końcu będzie normalnie w tym kraju. Tylko jeszcze skorumpowane przy żłobach łby trzeba odsunąć od władzy.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:23:28] • [IP: 80.245.181.***]

To dzięki wam, głupim i leniwym rodzicom ta reforma.głosujcie dalej na PIS

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:06:48] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:41:34] • [IP: 164.127.84.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:40:18] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:38:37] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:36:53] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:59:18] • [IP: 80.245.186.***]

Jestem za 8 letnia szkoła podstawową ale w jednym budynku.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:34:56] • [IP: 88.156.232.***]

Kurator tego projektu nie zatwierdzi.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:32:53] • [IP: 62.69.231.**]

A co z GP 3? Chyba nie będzie połączone z SP 2, to byłaby MASAKRA. Taka szkoła...szkoda, że nic o tym nie wspomnieliście.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:26:23] • [IP: 79.186.67.***]

Zgadzam się, że:"Pomysł nie wyszedł od nauczycieli. My jesteśmy za kameralnym Szkołami od 1-8 klas. Nikt z nami nie rozmawia tylko nam się wszystko narzuca. Jesteśmy bogatą gminą, moglibyśmy zrobić klasy np. 20 osobowe. W takim molochu uczeń będzie anonimowy. Rozliczymy radnych za te bezmyślne decyzję." NIE!!-KOŁCHOZOM I SOWCHOZOM!! WYJDZIE SZYDŁO Z WORKA: TERAZ ZOBACZYMY KTO MA NA UWADZE DOBRO DZIECI... A WYBORY TUŻ TUŻ...

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:01:24] • [IP: 92.42.114.***]

To dotyczy młodych to ich dzieci chodzą do szkoły może się obudzą i zainteresują się swoim Krajem a nie pierdołami morze następnym razem pójdą głosować, zwolennicy PIS idą wszyscy.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:20:19] • [IP: 94.254.229.**]

dobrze...darmozjady ze szkół wreszcie pojda na bruk

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:16:08] • [IP: 92.42.115.**]

Nie zgadzam się!! Chcę podkreślić, ze do tej pory kazdy mógł samodzielnie zdecydować do jakiej szkoły pojdzie jego dziecko. Nie zycze sobie i stanowczo protestuję przeciwko temu, zeby ktos za mnie decydowal w takich sprawach. Szkoła, którą narzuca sie dzis mojemu dziecku absolutnie mi nie odpowiada i bede walczyc, zeby tam nie poszlo. Po za tym jaki jest sens reformy kiedy dzieli sie podstawówkę na 2 części 1-4 i 5-8. Kto to wymyślił. Reforma tylko wtedy miałaby sens gdyby wprowadzoba została od września tylko dla klasy 1 szkoly podstawowej. Wszystkie inne roczniki powinny dokonczyc edukację dotychczasowym trybem. Ale do tego trzeba zdrowego rozsadku, ktorego tak bardzo brakuje rzadzacym w Warszawie. Pozdrawiam wsystkich zdenerwowanych rodziców.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 16:10:34] • [IP: 178.238.249.**]

Takie łączenie szkół, wypacza sens reformy, w której chodzi o to, aby dziecko uczyło się 8 lat w jednym budynku.W przypadku takiego rozwiązania nic się nie zmieni. Starsze dzieci nadal będą w podobnej sytuacji jak w gimnazjum. Niech władze idą po rozum do głowy i działają w porozumieniu z rodzicami.

Oglądasz 1-25 z 126
■ Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, iż coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej nastąpi dnia 21.05.2018 r. od godziny 00:00 do godziny 24:00. Przedmiotowa przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych.■
■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną za Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ Bezdomni ze Świnoujścia niczym Nergal! Drą Biblię i zwijają papierosy. Nikt by nawet nie pomyślał, że bezdomni ze Świnoujścia mają coś wspólnego z Królem Ciemności. Jak się okazuje, niczym Nergal drą biblie a potem... kręcą przy jej pomocy papierosy! W tej sprawie napisał do nas jeden ze świadków opisywanego ekscesu ■ W sobotę, 26 maja, w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica” odbędzie się rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Żeglarze rozpoczną sezon uroczystym podniesieniem Bandery Klubowej oraz piknikiem połączonym z regatami dla dzieci i młodzieży ■ Pięć osób zatrutych w jednym z hoteli trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych były dzieci. Dwa zespoły ratownictwa medycznego wraz z lekarzem, strażacy oraz policjanci zabezpieczyli przed godziną 11:00 jeden z hoteli przy ulicy Elizy Orzeszkowej. Jak udało nam się dowiedzieć, na terenie hotelu doszło do zatrucia. Wśród poszkodowanych jest trójka dzieci oraz dwie osoby dorosłe, które na sygnałach przewiezione zostały do szpitala ■ W piątkowy wieczór na ulicy Marynarzy miał miejsce wypadek. Z balkonu na trzecim piętrze wypadł mężczyzna. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Co było przyczyną tragicznego upadku? ■ Słupek ostrzegawczy stoi od kilku miesięcy - zablokowany chodnik przy placu Słowiańskim ■ Wymusił pierwszeństwo. Teraz stanie przed sądem Po publikacji artykułu odnośnie zdarzenia w autobusie, gdzie urazu głowy doznała jedna z jego pasażerek, otrzymaliśmy odpowiedź ze strony Policji. Jak się okazuje, kierowca autobusu zahamował gwałtownie, aby uniknąć kolizji z samochodem osobowym marki mercedes. Niestety, w wyniku gwałtownego hamowania, urazu głowy doznała jedna z pasażerek. Kierowca za stworzenie zagrożenia w ruchu będzie odpowiadał przed sądem ■ Czy Janusz Żmurkiewicz prowadzi swoją kampanię wyborczą za publiczne pieniądze? Zobacz jaka była odpowiedź! ■ Czyżby nasze drewno było aż tak cenione przez Niemców, że posuwają się do nielegalnego zdobycia? Aż z okolic Wolgastu przyjechał bowiem kierowca, który najwyraźniej tak bardzo zapragnął polskiego drewna, że posunął się do kradzieży! W czwartek 3 maja, o godzinie 5.00 rano przy ulicy Wojska Polskiego zatrzymał się samochód z rejestracją z Wolgastu. Jego kierowca najspokojniej w świecie zaczął ładować leżące tam drewno do swojego auta ■ Czy 6 monet w kwocie 1,30 zł może stać się powodem nieporozumienia? Jak się okazuje, tak. O dosyć przykrym spotkaniu z młodym kierowcą autobusu opowiedziała jedna z naszych Czytelniczek ■ Wkrótce otwarcie sezonu na lotnisku Heringsdorf. Otwarcie sezonu 2018 na lotnisku w Heringsdorfie odbędzie się 5 maja o godzinie 12.30 ■ Od nowego roku szkolnego. Wyższe dodatki dla nauczycieli. Ze 134,10 do 175 złotych miesięcznie wzrasta dodatek za sprawowanie funkcji wychowawczy klasy, a z 94,85 złotych do 120 złotych miesięczny dodatek za opiekuna stażu. Oba dodatki w nowej wysokości będą wypłacane świnoujskim nauczycielom od 1 września 2018 r. ■ Rada Miasta zaakceptowała propozycje przyznania dotacji celowych na dofinansowanie prac rewaloryzacyjnych w dwóch zabytkowych kościołach na terenie świnoujścia. Z budżetu miasta wsparcie otrzymają parafie Chrystusa króla w Świnoujściu oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Świnoujściu-Karsiborze ■ Nie doszło do głosowonia w sprawie radnego Kmila Janta-Lipińskiego, któremu zarzucono naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, po przedstawieniu stanowisko stron sprawa została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji ■ Kamil Janta-Lipiński: Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej ■ Radny Kamil Janta - Lipiński; Jako radny nie sprzeniewierzyłem zapisom ustawy o samorządzie gminnym. Sprawa jest uderzeniem we mnie i mojego ojca ■ Radna Agatowska pyta o harmonogram prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego."Wydaje mi się, że najwyższy czas aby mieszkańcy poznali terminy i jaka tymczasowa organizacja ruchu ich czeka"-mówi radna ■ Alicja Bohdziewicz uważa, że miasto powinno pomyśleć o nowej lokalizacji campingu ■ W czwartek 19 kwietnia zgubiono kluczyki (dwa sprzężone piloty) do samochodu Volkswagen w dzielnicy nadmorskiej. Dla znalazcy nagroda - 200 zł. Telefon kontaktowy 605768734 ■ Na festiwal Food Trucków przypłynął sam Neptun! Niestety, Władca mórz wrócił do domu głodny ■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■