POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.01.2017, 18:47:06] • Świnoujście

Kilka sposobów, jak stracić prawko

Kilka sposobów, jak stracić prawko

Autor: MaxPolis(fot. Fotolia.com )

Niby trochę mniej, ale liczba i tak robi wrażenie. W całym ubiegłym roku świnoujska policja zatrzymała prawo jazdy aż 184 osobom! 16 kierowców straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 kilometrów na godzinę.

Od stycznia do grudnia 2016 roku świnoujska policja zatrzymała prawo jazdy 184 osobom. Dla porównania w 2015 roku - 203.

- Najczęstszą tego przyczyną było kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości - ponad 60 przypadków oraz w stanie po użyciu alkoholu - ponad 40 – informuje asp. szt. Beata Olszewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Wielu kierowców może zainteresować jeszcze inny powód.

- 16 kierowców straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym – dodaje asp. szt. Beata Olszewska. – Przypomnę, że od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy w Ustawie prawo o ruchu drogowym, mówiące o tym, że kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy, ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Nie jest tajemnicą, że zrobienie dziś „prawka” nie jest tak łatwe jak przed laty.

- Innymi przyczynami zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania był m.in.: popełnienie wykroczenia lub przestępstwa, za które mogą być orzeczone przez sąd zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, wniosek o sprawdzenie kwalifikacji, kierowanie wbrew wydanemu sądowemu zakazowi lub wbrew decyzji wydanej przez starostę, przekroczenie przez kierującego liczby punktów, stwierdzenie zniszczenia prawa jazdy w stopniu powodującym jego nieczytelność czy upłynięcie terminu ważności – wylicza asp. szt. Beata Olszewska.

Policjantka dodaje, że funkcjonariusze zatrzymują prawa jazdy kierowcom niejednokrotnie rażąco naruszającym przepisy ruchu drogowego.

- Wielu kierowców ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu - dodaje. - Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie rozsądku i jazdę zgodną z przepisami. Zachowujmy na drogach maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Driver • Poniedziałek [09.01.2017, 20:38:30] • [IP: 89.174.73.**]

nagłówek wprost zachecający :p a może w końcu państwo policyjne dla odmiany wynagradza kierowców za kulturalną i bezpieczną jazdę ? mandat za kare, talon w nagrode ?!!

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 10:15:02] • [IP: 83.19.220.***]

W kraju są" prawa jazdy" a w Świnoujściu prawka. Widocznie niema gdzie jeżdzić.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 10:10:23] • [IP: 93.115.95.***]

jestem przeciwny odbieraniu, kiedy to zniosa, w niemcach biora tylko na miesiac, trzeba z powrotem ludzką wladze

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 10:03:04] • [IP: 83.21.63.**]

Nareszcie prawidłowe działanie policji. Myślę, że piszący na forum swoje własne zdanie nie są alkoholikami ani narkomanami. Jeśli tak, to i na was czeka w przyszłości niespodzianka. BRAWO POLICJA. Przynajmniej będzie w przyszłości bezpieczniej na jezdni

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 06:44:27] • [IP: 37.47.167.**]

No właśnie nich policja weźmie się za narkomanow

Gość • Niedziela [08.01.2017, 23:40:16] • [IP: 198.7.62.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:48:16] • [IP: 178.238.253.***]

gośc Niedziela [08.01.2017, 21:42:45] • [IP: 37.47.139.***] dlaczego nieprawnym ? Można prosić o rozwinięcie ? Niestety są uperdliwi jak komary tylko szkoda że nie biorą sie do roboty jak są urządzane wyscigi na ulicach o ktorych doskonale wiedzą no ale łatwiej złapać takiego co jedzie 40 niz gostka który wie jak jezdzić i uciec. Może tez jakby troszke wiecej było patroli to skonczyłyby sie rozboje złodziejstwo i morderstwa. Niestety po obiegłum roku jakoś straciłam zaufanie do niebieskich

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:35:06] • [IP: 83.8.132.***]

a ilu dilerow narkotykowych rzprowadzaczy nasza policja zatrzymala ? bo najlatwiej zabrac prawko bezbronnemy obywatelowi ktory nacisna gaz za mocno...

Gość • Niedziela [08.01.2017, 21:42:45] • [IP: 37.47.139.***]

Czyli policja popełniła w zeszłym rok aż 184 przestępstwa związane z nieprawnym zatrzymaniem prawa jazdy kierowcom !! Można ?? Można !!

Matura • Niedziela [08.01.2017, 21:29:30] • [IP: 163.185.148.***]

Policjant z drogowki max.3000 zl.miesiecznie.To jest jakis zart.Mlode chlopaki do roboty sie brac.Najlepiej brac kaske co?/mala bo mala/ ale zawsze za free.Nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie drogowkowego oficjera.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 21:18:50] • [IP: 95.129.226.***]

A było się uczyć, to byście brali" prowizję od mandatów", spacerowali po mieście z palą u boku i żyli jak pączki w maśle. A tak co, siedzicie i pierdoły piszecie.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:43:33] • [IP: 198.7.62.***]

Systemowe pachoły uwielbiają się kitrać na Placu Adama Mickiewicza, bo tam teraz najbezpieczniej, gdzie nie wyłapią w pusty cymbał.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:40:50] • [IP: 198.7.62.***]

Wystarczy nie dać się złapać i wozić ze sobą obrzyna z którego można odpalić natrętnego systemowego pachoła z drogówki.

Mieszkaniec • Niedziela [08.01.2017, 20:34:49] • [IP: 188.146.22.**]

Czy w przypadku tych kierowców, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości, policja podaje, ilu kierowców zdecydowało się NIE PRZYJMOWAĆ mandatu? Niestety ktoś tak mądrze ustanowił prawo, że przed zatrzymaniem prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości nie chroni nawet odmowa przyjęcia mandatu. A co w sytuacji np. wadliwego pomiaru prędkości? Kto zapłaci kierowcy za ewentualny błąd w pomiarze i niesłuszne zatrzymanie uprawnień? Właśnie na takie wątpliwe sytuacje kierowca powinien mieć możliwość nieprzyjęcia mandatu i domagania się zbadania przez SĄD zasadności zatrzymania prawa jazdy.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:40:15] • [IP: 91.213.8.**]

czas zaczac przestac oplacac ta formacje bo sraja do wlasnego gniazda, afuj, skoncza, sie, unia sie rozpada a z mlodych nie zrobia bezjajowych

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:34:24] • [IP: 164.127.38.***]

Bardzo dobrze tym nietrzeźwym to powinni jeszcze samochody zabierać i wystawiać na licytację a pieniądze przeznaczyć na pomoc poszkodowanym w wypadkach.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:19:57] • [IP: 93.94.184.***]

prowizję to mają handlowcy - prawie każdy to wie ! PRAWIE !

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:16:19] • [IP: 80.245.186.***]

wieczorem zadnego nie widac zeby pieszo szedł i sam

Gość • Niedziela [08.01.2017, 18:50:12] • [IP: 95.129.226.**]

NIECH POWIEDZĄ ILE MAJĄ PROWIZJI OD MANDATU ? PRACUJĄ NA 500+ NIECH MA KTÓRY ODWAGĘ POWIEDZIEĆ. ZOBACZYCIE BĘDĄ MILCZEĆ JAK DUPA.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odbędą się ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Założeniem głównym sytuacji kryzysowej będzie doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz LNG. W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Przybiernów, która będzie zamknięta dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocześnie zapewniamy, że na miejscu policjanci będą dbali o upłynnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■