POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.01.2017, 18:47:06] • Świnoujście

Kilka sposobów, jak stracić prawko

Kilka sposobów, jak stracić prawko

Autor: MaxPolis(fot. Fotolia.com )

Niby trochę mniej, ale liczba i tak robi wrażenie. W całym ubiegłym roku świnoujska policja zatrzymała prawo jazdy aż 184 osobom! 16 kierowców straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 kilometrów na godzinę.

Od stycznia do grudnia 2016 roku świnoujska policja zatrzymała prawo jazdy 184 osobom. Dla porównania w 2015 roku - 203.

- Najczęstszą tego przyczyną było kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości - ponad 60 przypadków oraz w stanie po użyciu alkoholu - ponad 40 – informuje asp. szt. Beata Olszewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Wielu kierowców może zainteresować jeszcze inny powód.

- 16 kierowców straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym – dodaje asp. szt. Beata Olszewska. – Przypomnę, że od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy w Ustawie prawo o ruchu drogowym, mówiące o tym, że kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy, ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Nie jest tajemnicą, że zrobienie dziś „prawka” nie jest tak łatwe jak przed laty.

- Innymi przyczynami zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania był m.in.: popełnienie wykroczenia lub przestępstwa, za które mogą być orzeczone przez sąd zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, wniosek o sprawdzenie kwalifikacji, kierowanie wbrew wydanemu sądowemu zakazowi lub wbrew decyzji wydanej przez starostę, przekroczenie przez kierującego liczby punktów, stwierdzenie zniszczenia prawa jazdy w stopniu powodującym jego nieczytelność czy upłynięcie terminu ważności – wylicza asp. szt. Beata Olszewska.

Policjantka dodaje, że funkcjonariusze zatrzymują prawa jazdy kierowcom niejednokrotnie rażąco naruszającym przepisy ruchu drogowego.

- Wielu kierowców ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu - dodaje. - Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie rozsądku i jazdę zgodną z przepisami. Zachowujmy na drogach maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Driver • Poniedziałek [09.01.2017, 20:38:30] • [IP: 89.174.73.**]

nagłówek wprost zachecający :p a może w końcu państwo policyjne dla odmiany wynagradza kierowców za kulturalną i bezpieczną jazdę ? mandat za kare, talon w nagrode ?!!

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 10:15:02] • [IP: 83.19.220.***]

W kraju są" prawa jazdy" a w Świnoujściu prawka. Widocznie niema gdzie jeżdzić.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 10:10:23] • [IP: 93.115.95.***]

jestem przeciwny odbieraniu, kiedy to zniosa, w niemcach biora tylko na miesiac, trzeba z powrotem ludzką wladze

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 10:03:04] • [IP: 83.21.63.**]

Nareszcie prawidłowe działanie policji. Myślę, że piszący na forum swoje własne zdanie nie są alkoholikami ani narkomanami. Jeśli tak, to i na was czeka w przyszłości niespodzianka. BRAWO POLICJA. Przynajmniej będzie w przyszłości bezpieczniej na jezdni

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 06:44:27] • [IP: 37.47.167.**]

No właśnie nich policja weźmie się za narkomanow

Gość • Niedziela [08.01.2017, 23:40:16] • [IP: 198.7.62.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:48:16] • [IP: 178.238.253.***]

gośc Niedziela [08.01.2017, 21:42:45] • [IP: 37.47.139.***] dlaczego nieprawnym ? Można prosić o rozwinięcie ? Niestety są uperdliwi jak komary tylko szkoda że nie biorą sie do roboty jak są urządzane wyscigi na ulicach o ktorych doskonale wiedzą no ale łatwiej złapać takiego co jedzie 40 niz gostka który wie jak jezdzić i uciec. Może tez jakby troszke wiecej było patroli to skonczyłyby sie rozboje złodziejstwo i morderstwa. Niestety po obiegłum roku jakoś straciłam zaufanie do niebieskich

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:35:06] • [IP: 83.8.132.***]

a ilu dilerow narkotykowych rzprowadzaczy nasza policja zatrzymala ? bo najlatwiej zabrac prawko bezbronnemy obywatelowi ktory nacisna gaz za mocno...

Gość • Niedziela [08.01.2017, 21:42:45] • [IP: 37.47.139.***]

Czyli policja popełniła w zeszłym rok aż 184 przestępstwa związane z nieprawnym zatrzymaniem prawa jazdy kierowcom !! Można ?? Można !!

Matura • Niedziela [08.01.2017, 21:29:30] • [IP: 163.185.148.***]

Policjant z drogowki max.3000 zl.miesiecznie.To jest jakis zart.Mlode chlopaki do roboty sie brac.Najlepiej brac kaske co?/mala bo mala/ ale zawsze za free.Nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie drogowkowego oficjera.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 21:18:50] • [IP: 95.129.226.***]

A było się uczyć, to byście brali" prowizję od mandatów", spacerowali po mieście z palą u boku i żyli jak pączki w maśle. A tak co, siedzicie i pierdoły piszecie.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:43:33] • [IP: 198.7.62.***]

Systemowe pachoły uwielbiają się kitrać na Placu Adama Mickiewicza, bo tam teraz najbezpieczniej, gdzie nie wyłapią w pusty cymbał.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:40:50] • [IP: 198.7.62.***]

Wystarczy nie dać się złapać i wozić ze sobą obrzyna z którego można odpalić natrętnego systemowego pachoła z drogówki.

Mieszkaniec • Niedziela [08.01.2017, 20:34:49] • [IP: 188.146.22.**]

Czy w przypadku tych kierowców, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości, policja podaje, ilu kierowców zdecydowało się NIE PRZYJMOWAĆ mandatu? Niestety ktoś tak mądrze ustanowił prawo, że przed zatrzymaniem prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości nie chroni nawet odmowa przyjęcia mandatu. A co w sytuacji np. wadliwego pomiaru prędkości? Kto zapłaci kierowcy za ewentualny błąd w pomiarze i niesłuszne zatrzymanie uprawnień? Właśnie na takie wątpliwe sytuacje kierowca powinien mieć możliwość nieprzyjęcia mandatu i domagania się zbadania przez SĄD zasadności zatrzymania prawa jazdy.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:40:15] • [IP: 91.213.8.**]

czas zaczac przestac oplacac ta formacje bo sraja do wlasnego gniazda, afuj, skoncza, sie, unia sie rozpada a z mlodych nie zrobia bezjajowych

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:34:24] • [IP: 164.127.38.***]

Bardzo dobrze tym nietrzeźwym to powinni jeszcze samochody zabierać i wystawiać na licytację a pieniądze przeznaczyć na pomoc poszkodowanym w wypadkach.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:19:57] • [IP: 93.94.184.***]

prowizję to mają handlowcy - prawie każdy to wie ! PRAWIE !

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:16:19] • [IP: 80.245.186.***]

wieczorem zadnego nie widac zeby pieszo szedł i sam

Gość • Niedziela [08.01.2017, 18:50:12] • [IP: 95.129.226.**]

NIECH POWIEDZĄ ILE MAJĄ PROWIZJI OD MANDATU ? PRACUJĄ NA 500+ NIECH MA KTÓRY ODWAGĘ POWIEDZIEĆ. ZOBACZYCIE BĘDĄ MILCZEĆ JAK DUPA.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■