POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.01.2017, 12:00:30] • Świnoujście

Chcą zdobyć unijne pieniądze na punkt zbierania śmieci

Chcą zdobyć unijne pieniądze na punkt zbierania śmieci

fot. Sławomir Ryfczyński

Miasto będzie składać wniosek aplikacyjny, dotyczący budowy w Świnoujściu punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Zgodę na to muszą jednak wyrazić radni.

Na sesji rady miasta 12 stycznia (czwartek), podjęta ma być uchwała w sprawie wyrażenia zgody na złożenie wniosku aplikacyjnego i przystąpienie do realizacji projektu pod nazwą: „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych”.

Do punktu trafiać mają odpady komunalne od mieszkańców naszego miasta, zebrane w sposób selektywny.

Miasto chce się ubiegać się o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014- 2020, Osi priorytetowej II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu współfinansowanej ze środków Funduszu Spójności w ramach działania 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi. Liczy, że pozyska nawet 85% kosztów kwalifikowanych projektu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Wtorek [17.01.2017, 20:11:40] • [IP: 178.238.252.***]

NA PLACU WOLNOSCI , W CENTRUM IDIOTO...

Gość • Czwartek [12.01.2017, 22:26:09] • [IP: 79.186.188.**]

a niby gdzie ma być ten punkt? znowu w okolicach Zachodniego? wypraszam sobie

Gość • Czwartek [12.01.2017, 20:56:36] • [IP: 178.238.246.**]

jak dostaniemy jakiekolwiek dofinonsowanie-0 Uni moze taki byc ze nic nie dostaniemy.

AGENDA 21 • Czwartek [12.01.2017, 19:54:38] • [IP: 80.245.178.***]

NAJWYŻSZA PORA. CO DO TEJ PORY MIASTO ROBIŁO, ŻE KRYMINALNYCH ODPADÓW Z KRZYWEJ NIE ZUTYLIZOWALI ?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:51:58] • [IP: 62.69.231.***]

Jakiś kolejny szwindel sięszykuje...

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:07:20] • [IP: 37.8.215.**]

A czemu miasto ma to robić skoro Remondis bierze za to kasę?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:33:55] • [IP: 95.91.227.***]

hehe...remondis chce zarabiac, podwyrzki znowu.dobra zmiana.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 15:40:23] • [IP: 62.69.254.***]

Lepiej skontaktujcie się z POwcami bo zabiorą nam pieniądze na tunel z UE

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:30:38] • [IP: 80.245.191.***]

W Australi firmy odbieraja śmieci za nie płacąc, a sami robia złoty interes na ich przetwarzaniu.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:09:18] • [IP: 83.11.186.**]

Sklepy Lidl, NETTO itd powinny być zobligowane do odbierania opakowań szklanych oraz plastikowych zakupionych w ich sklepach

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:36:44] • [IP: 119.157.227.**]

Przepraszam, a w jakim celu nasi mędrcy chcą wybudować punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych? Czyżby geszeft z Remondisem? Przecież to spółka Remondis odpowiada za wywóz odpadów ze Świnoujścia. Przypomnę radnym, że zlikwidowano nasze Polskie przedsiębiorstwo a śmieciowy biznes przekazano Niemcom. Teraz mamy jeszcze do tego dokładać? Czy może kilku znajomych chce ostatnim rzutem na taśmę, wzorem tych co krzyczeli aby wszystkim żyło się lepiej, skubnąć grubszą kasę z unijnych dotacji.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:35:06] • [IP: 80.245.178.***]

Niech nas wypie...lą z Unii to bedzie sprawiedliwie. Pisowskie nieuki plują na unię a kasę ciągną... To musi się skończyć. I pewnie się skończy. Zero tunelów i innych dopłat. Niech ta śmieszna kaczka tunel wybuduje!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:25:17] • [IP: 80.245.184.**]

czy to znaczy że będzie tańsza woda i śmieci?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:56:18] • [IP: 178.238.249.**]

Do 249.Czytałem że masz masz wyprany przez reżimowa telewizje.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:55:36] • [IP: 95.129.226.**]

Pis ci da kopa w dupę i pa pa a puki co trzeba kasę na 500+ zebrać haraczem z narodu.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:28:23] • [IP: 178.238.249.**]

Czytałam że Tusk razem z PO i Nowoczesną chcą aby Unia zabrała Polsce dotacje z Uni co za targowica, Kukiz ma racje pod Trybunał Stanu postawić i to po kolei.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:22:45] • [IP: 92.42.113.***]

A ponoć taki punkt funkcjonuje od lat w Remondisie.

Oglądasz 1-17 z 17
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■