POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.01.2017, 15:37:51] • Świnoujście

Przez 5 lat przejazd tunelem będzie bezpłatny

Przez 5 lat przejazd tunelem będzie bezpłatny

fot. Fotolia.com

Początkowo planowo, że przejazd tunelem pod Świną będzie płatny. Teraz pojawiły się nowe informacje na temat. Jak wynika z informacji przekazanych przez przedstawicieli władz miasta w trakcie czwartkowej konferencji prasowej przez pierwsze pięć lat przejazd tunelem będzie bezpłatny. Jak sprawa będzie wyglądała później? Tego na tę chwilę nie wiadomo.

Zastępca prezydenta, Barbara Michalska przyznaje, że początkowo były plany, że przejazd tunelem pod Świną będzie płatny, jednak ze względu na zmianę zasad przyznawania funduszy unijnych musiały one ulec zmianie.

- W pierwszej wersji były plany, że tunel będzie płatny, jednak w związku z tym, że zasady przyznawania funduszy unijnych w tej chwili trochę się pozmieniały, to przy takim założeniu groziło nam obniżenie poziomu dofinansowania, przez co wycofaliśmy się z tej wersji o złożyliśmy wniosek uwzględniający bezpłatny przejazd przez tunel przynajmniej przez 5 lat od jego wybudowania- mówił zastępca prezydenta, Barbara Michalska.

Jak przyszłość czeka świnoujską przeprawę? Czy bezpłatny przejazd przez tunel oznaczał będzie płatne promy? Z wypowiedzi prezydenta Janusza Żmurkiewicza wynika, że samorząd nie podjął jeszcze ostatecznych decyzji w tej sprawie.

- To kwestia świnoujskiego samorządu i kiedy tunel będzie zbudowany będziemy decydować o tym, czy będzie jeden Bielik, czy dwa i czy będziemy za niego płacić . Samorząd wtedy zdecyduje- mówił prezydent.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 72

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:30:26] • [IP: 88.156.235.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 10:39:32] • [IP: 88.156.235.***]

jak duze finanse z unii to cena jak najnizsza i czemu matoly piszecioe po 10 zlotych no bo co macie dziesiec palcow a moze 4.36 albo poproscie o finansowanie Kulczyka to bekniecie jak za autostrady

Gość • Wtorek [10.01.2017, 10:34:50] • [IP: 198.7.62.***]

Beton Lejdi jakby mogła, to już od dawna kasowała by za przejazd tą tej rurą. /// Cztery nowe bardziej wydajne promy i na pewno nie będą, to takie koszta jak ta dziura w ziemi. Ktoś się uparł na ten tunel z uporem psychicznego maniaka.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:58:25] • [IP: 62.69.231.***]

A potem będą nam płacić za przejazd?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:58:02] • [IP: 109.243.157.*]

Janek - jak cytujesz (9 sty, 18:59), to cytuj umozliwiając zrozumienie, w sposób pełny, ale może ty słuchałeś" człowieka bez włosów" bez zrozumienia? I dlatego cytujesz tak, jak zrozumiałes. Czyli bez zrozumienia.

wolinianin • Wtorek [10.01.2017, 07:29:17] • [IP: 95.40.183.***]

Durnie Miasto musi udostępnić bezpłatny dojazd wiec nici z kasy dla BRUDNEGO Świnoujscia

Gość • Wtorek [10.01.2017, 06:54:18] • [IP: 93.94.184.***]

Jak bym miał wybór zapłacić 10zl za tunel a za darmo czekać na prom to i tak wybrałbym tunel. Kwestia szanowania swojego czasu i oceny jego wartości.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 06:09:13] • [IP: 78.88.28.***]

dojazd do tego miasta powinien być bezpłatny jak we wszystkich CYWILIZOWANYCH miastach

Gość • Wtorek [10.01.2017, 01:35:17] • [IP: 31.83.160.***]

Jeb...wasz tunel i całe patologiczne miasto

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 23:06:10] • [IP: 31.0.127.***]

Gdzie dokładnie powstanie tunel

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 22:58:03] • [IP: 88.156.234.**]

Dla rowerów bezpłatnie przez 10 lat.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 22:33:31] • [IP: 37.248.104.***]

TUNELE I MOSTY POWYŻEJ 400M BĘDĄ PŁATNE PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ. CHOCIAŻ TO DROGA JEDYNA DO ŚWINOUJŚCIA WIĘC MOŻE PRAWO W TYM ZAKRESIE BĘDZIE ZMIENNE.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:48:08] • [IP: 62.69.251.***]

w Gdańsku też powinien być płatny

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:46:19] • [IP: 62.69.254.**]

Sami eksperci się tu wypowiadają mający g... do powiedzenia w sprawie tunelu, a jak już będzie to kolor czy inny bzdet nie będzie pasował, niestety taki z nas narodek.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:45:59] • [IP: 62.69.251.***]

w Gdansku tez powinien byc platny

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:33:31] • [IP: 83.20.82.***]

karsibory po modernizacji a oni psujae sie 3x w tygodniu bieliki zostawia brawo TY !!

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:26:50] • [IP: 85.8.105.***]

A co będzie, jak w tunelu, z jednym pasem ruchu w każdą stronę, zderzą się czołowo dwa auta i trzeba będzie tunel na pare godzin zamknąć, bo straż pożarna będzie gasić??

Piotrek • Poniedziałek [09.01.2017, 21:18:08] • [IP: 85.8.105.***]

Do Gość  Poniedziałek [09.01.2017, 20:42:05]  [IP: 92.42.114.**] Pomyśl rodaku... most za 95% unijnej forsy, ale oczywiście tylko dla mieszkańców... no comments...

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:46:23] • [IP: 83.8.129.*]

Za 5 lat to super, więc szybciej jak przebudowa ulicy 1 Maja w Karsiborze tak to się ma jak Was"wyrzycili"z aglomeracji, a to przecież szanowna Grupa Morska tak załatwiła Karsibór na czele z radnym" Sławorzeźnym", żadnych dotacji i funduszy nie będzie bo pójdzie na potrzeby tunelu, a przewodniczący" Przemo"się cieszy bo Pan Prezydent prawie 2 godz.rozmawiał z nimi i wciskał nim kit...oj ciemniaki.A tunel będzie tak płatny jak most w Karsiborze, ale jak się za to bierze Pani Michalska to ??...

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:42:05] • [IP: 92.42.114.**]

TUNEL TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW ŚWINOUJŚCIA !!

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:37:14] • [IP: 92.42.112.***]

Szanowni mieszkańcy dajecie się podpuszczać przez portal, zamiast cieszyć sie że są pieniądze na tunel zaczynacie głupią dyskusję o opłatach. Żmurek wybuduje Wam tunel a jego następcy decydować będą o ewentualnych opłatach. Prezydent Borowski lub Staszyński lub Agatowska zdecydują o opłatach za przejazd tunelem jak rowniż o budowie mostu przez Pomieczyńskiego.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:30:45] • [IP: 92.42.118.**]

Męczą burmistrza, a on patrzy kiedy ten ro przeleci, bo sam przysiągł, że z burmistrza wyleci !

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:26:07] • [IP: 80.245.189.**]

Na całym Świecie są opłaty i jak turyści za jeden przejazd zapłacą 10PLN to się nic nie stanie.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:19:37] • [IP: 95.129.224.***]

5 lat bezpłatny od zbudowania nie oznacza darmowego przejazdu. Bo jaka gwarancja, że po wybudowaniu w ciągu pięciu lat zostanie oddany do użytku?

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:56:38] • [IP: 94.254.227.***]

Do: Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:30:27] • [IP: 81.173.128.*] I powinien byc platny tak jak platne powinny byc przeprawy promowe. .. TO ZRÓB JESZCZE PŁATNY MOST W WOLINIE ORAZ NA PRZEJŚCIU NA GARZ

Oglądasz 1-25 z 72
■ Poszukuje bialo-czarnego kota, ktory wysiadl z auta w Przytorze w okolicach Zalewowej 43 w dniu 20.11.17. Jesli bedzie u kogos na parapecie lub u kogos sie zadomowi - prosze o kontakt. Bedzie szukal schronienia oraz pozywienia. 537820602 ■
■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■