POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.01.2017, 15:37:51] • Świnoujście

Przez 5 lat przejazd tunelem będzie bezpłatny

Przez 5 lat przejazd tunelem będzie bezpłatny

fot. Fotolia.com

Początkowo planowo, że przejazd tunelem pod Świną będzie płatny. Teraz pojawiły się nowe informacje na temat. Jak wynika z informacji przekazanych przez przedstawicieli władz miasta w trakcie czwartkowej konferencji prasowej przez pierwsze pięć lat przejazd tunelem będzie bezpłatny. Jak sprawa będzie wyglądała później? Tego na tę chwilę nie wiadomo.

Zastępca prezydenta, Barbara Michalska przyznaje, że początkowo były plany, że przejazd tunelem pod Świną będzie płatny, jednak ze względu na zmianę zasad przyznawania funduszy unijnych musiały one ulec zmianie.

- W pierwszej wersji były plany, że tunel będzie płatny, jednak w związku z tym, że zasady przyznawania funduszy unijnych w tej chwili trochę się pozmieniały, to przy takim założeniu groziło nam obniżenie poziomu dofinansowania, przez co wycofaliśmy się z tej wersji o złożyliśmy wniosek uwzględniający bezpłatny przejazd przez tunel przynajmniej przez 5 lat od jego wybudowania- mówił zastępca prezydenta, Barbara Michalska.

Jak przyszłość czeka świnoujską przeprawę? Czy bezpłatny przejazd przez tunel oznaczał będzie płatne promy? Z wypowiedzi prezydenta Janusza Żmurkiewicza wynika, że samorząd nie podjął jeszcze ostatecznych decyzji w tej sprawie.

- To kwestia świnoujskiego samorządu i kiedy tunel będzie zbudowany będziemy decydować o tym, czy będzie jeden Bielik, czy dwa i czy będziemy za niego płacić . Samorząd wtedy zdecyduje- mówił prezydent.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 72

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:30:26] • [IP: 88.156.235.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 10:39:32] • [IP: 88.156.235.***]

jak duze finanse z unii to cena jak najnizsza i czemu matoly piszecioe po 10 zlotych no bo co macie dziesiec palcow a moze 4.36 albo poproscie o finansowanie Kulczyka to bekniecie jak za autostrady

Gość • Wtorek [10.01.2017, 10:34:50] • [IP: 198.7.62.***]

Beton Lejdi jakby mogła, to już od dawna kasowała by za przejazd tą tej rurą. /// Cztery nowe bardziej wydajne promy i na pewno nie będą, to takie koszta jak ta dziura w ziemi. Ktoś się uparł na ten tunel z uporem psychicznego maniaka.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:58:25] • [IP: 62.69.231.***]

A potem będą nam płacić za przejazd?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:58:02] • [IP: 109.243.157.*]

Janek - jak cytujesz (9 sty, 18:59), to cytuj umozliwiając zrozumienie, w sposób pełny, ale może ty słuchałeś" człowieka bez włosów" bez zrozumienia? I dlatego cytujesz tak, jak zrozumiałes. Czyli bez zrozumienia.

wolinianin • Wtorek [10.01.2017, 07:29:17] • [IP: 95.40.183.***]

Durnie Miasto musi udostępnić bezpłatny dojazd wiec nici z kasy dla BRUDNEGO Świnoujscia

Gość • Wtorek [10.01.2017, 06:54:18] • [IP: 93.94.184.***]

Jak bym miał wybór zapłacić 10zl za tunel a za darmo czekać na prom to i tak wybrałbym tunel. Kwestia szanowania swojego czasu i oceny jego wartości.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 06:09:13] • [IP: 78.88.28.***]

dojazd do tego miasta powinien być bezpłatny jak we wszystkich CYWILIZOWANYCH miastach

Gość • Wtorek [10.01.2017, 01:35:17] • [IP: 31.83.160.***]

Jeb...wasz tunel i całe patologiczne miasto

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 23:06:10] • [IP: 31.0.127.***]

Gdzie dokładnie powstanie tunel

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 22:58:03] • [IP: 88.156.234.**]

Dla rowerów bezpłatnie przez 10 lat.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 22:33:31] • [IP: 37.248.104.***]

TUNELE I MOSTY POWYŻEJ 400M BĘDĄ PŁATNE PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ. CHOCIAŻ TO DROGA JEDYNA DO ŚWINOUJŚCIA WIĘC MOŻE PRAWO W TYM ZAKRESIE BĘDZIE ZMIENNE.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:48:08] • [IP: 62.69.251.***]

w Gdańsku też powinien być płatny

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:46:19] • [IP: 62.69.254.**]

Sami eksperci się tu wypowiadają mający g... do powiedzenia w sprawie tunelu, a jak już będzie to kolor czy inny bzdet nie będzie pasował, niestety taki z nas narodek.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:45:59] • [IP: 62.69.251.***]

w Gdansku tez powinien byc platny

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:33:31] • [IP: 83.20.82.***]

karsibory po modernizacji a oni psujae sie 3x w tygodniu bieliki zostawia brawo TY !!

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:26:50] • [IP: 85.8.105.***]

A co będzie, jak w tunelu, z jednym pasem ruchu w każdą stronę, zderzą się czołowo dwa auta i trzeba będzie tunel na pare godzin zamknąć, bo straż pożarna będzie gasić??

Piotrek • Poniedziałek [09.01.2017, 21:18:08] • [IP: 85.8.105.***]

Do Gość  Poniedziałek [09.01.2017, 20:42:05]  [IP: 92.42.114.**] Pomyśl rodaku... most za 95% unijnej forsy, ale oczywiście tylko dla mieszkańców... no comments...

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:46:23] • [IP: 83.8.129.*]

Za 5 lat to super, więc szybciej jak przebudowa ulicy 1 Maja w Karsiborze tak to się ma jak Was"wyrzycili"z aglomeracji, a to przecież szanowna Grupa Morska tak załatwiła Karsibór na czele z radnym" Sławorzeźnym", żadnych dotacji i funduszy nie będzie bo pójdzie na potrzeby tunelu, a przewodniczący" Przemo"się cieszy bo Pan Prezydent prawie 2 godz.rozmawiał z nimi i wciskał nim kit...oj ciemniaki.A tunel będzie tak płatny jak most w Karsiborze, ale jak się za to bierze Pani Michalska to ??...

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:42:05] • [IP: 92.42.114.**]

TUNEL TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW ŚWINOUJŚCIA !!

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:37:14] • [IP: 92.42.112.***]

Szanowni mieszkańcy dajecie się podpuszczać przez portal, zamiast cieszyć sie że są pieniądze na tunel zaczynacie głupią dyskusję o opłatach. Żmurek wybuduje Wam tunel a jego następcy decydować będą o ewentualnych opłatach. Prezydent Borowski lub Staszyński lub Agatowska zdecydują o opłatach za przejazd tunelem jak rowniż o budowie mostu przez Pomieczyńskiego.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:30:45] • [IP: 92.42.118.**]

Męczą burmistrza, a on patrzy kiedy ten ro przeleci, bo sam przysiągł, że z burmistrza wyleci !

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:26:07] • [IP: 80.245.189.**]

Na całym Świecie są opłaty i jak turyści za jeden przejazd zapłacą 10PLN to się nic nie stanie.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 20:19:37] • [IP: 95.129.224.***]

5 lat bezpłatny od zbudowania nie oznacza darmowego przejazdu. Bo jaka gwarancja, że po wybudowaniu w ciągu pięciu lat zostanie oddany do użytku?

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:56:38] • [IP: 94.254.227.***]

Do: Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:30:27] • [IP: 81.173.128.*] I powinien byc platny tak jak platne powinny byc przeprawy promowe. .. TO ZRÓB JESZCZE PŁATNY MOST W WOLINIE ORAZ NA PRZEJŚCIU NA GARZ

Oglądasz 1-25 z 72
■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■