POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.01.2017, 14:10:46] • Świnoujście

Podróż z promilami zakończona na betonowej donicy

Podróż z promilami zakończona na betonowej donicy

fot. Sławomir Ryfczyński

2,7 promila - tyle w organizmie miała 47-letnia kobieta, która kierując samochodem osobowym, doprowadziła do kolizji w centrum Świnoujścia. Kierująca straciła panowanie nad kierownicą, po czym uderzyła w betonową donicę, uszkadzając dwa znaki drogowe, ławkę oraz łamiąc dwa drzewka. Trzeźwiejącą w policyjnym areszcie kierującą czekają surowe konsekwencje karne i finansowe.

Dziś około godziny 9.00 w centrum Świnoujścia doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Jadący ulicą Wybrzeże Władysława IV w kierunku przeprawy promowej samochód marki Rover nagle zjechał w kierunku chodnika, uderzając i przesuwając dużą betonową donicę.

Po drodze pojazd uszkodził dwa znaki drogowe, ławkę oraz dwa młode drzewka. Na szczęście nie przechodził akurat tamtędy żaden pieszy, który mógłby również odnieść obrażenia.

Policjanci, którzy podjęli interwencję, od razu wyczuli od kierującej pojazdem silną won alkoholu. Badanie alkomatem 47-letniej mieszkanki Świnoujścia wykazało zawartość w jej organizmie 2,7 promila alkoholu.

Podróż z promilami zakończona na betonowej donicy

fot. Sławomir Ryfczyński

W związku z popełnieniem przestępstwa 47-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, gdzie aktualnie trzeźwieje. Funkcjonariusze zatrzymali jej także prawo jazdy.

Jutro kobiecie zostanie przedstawiony zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
Zgodnie z kodeksem karnym grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kilkutysięczna grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł.

Podróż z promilami zakończona na betonowej donicy

fot. Sławomir Ryfczyński

Dodatkowo 47-letnia świnoujścianka odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji, co także będzie ją kosztować wysoką grzywną.

Policjanci apelują o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. Takim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażamy nie tylko siebie, ale i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W przypadku informacji o zamiarze kierowania pojazdem przez osobę spożywającą alkohol - zareagujmy. Nie dopuśćmy takiej osoby do jazdy. Być może taką postawą uratujemy czyjeś życie!

asp. szt. Beata Olszewska/AG


komentarzy: 69, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 69

Gość • Wtorek [10.01.2017, 08:00:15] • [IP: 217.91.14.**]

Dobrze ze są donice bo jak by była kraksa widno drogowa to by był hit jak by doszło do zderzenia ze statkiem 😂

Gość • Wtorek [10.01.2017, 07:20:40] • [IP: 93.94.186.***]

2, 7 😇 o 9 rano. to od 6 zaczęła. Bo jak wczorajsza była to nieźle się narombała. brawo- ona. Jest rekord Polski.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 00:51:04] • [IP: 80.245.190.***]

DOBRZE ZE W KANALE NIEZAPARKOWALA SZKODA LABEDZI

Gość • Wtorek [10.01.2017, 00:48:16] • [IP: 80.245.190.***]

MOZE BYLA MORSEM

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:59:53] • [IP: 83.21.68.**]

Powinny być podane personalia, moze to by ją czegoś nauczyło. nastepnym razem zrobi to samo, nawet jak odbiorą prawko i wtedy kogoś zabije.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:45:58] • [IP: 80.245.188.***]

...bo to zła kobieta była...

AGENDA 21 • Poniedziałek [09.01.2017, 20:16:21] • [IP: 80.245.178.***]

WIĘCEJ DONICZEK TAM USTAWIĆ, BO KOLEJNY DEBIL MOŻE JUŻ KOGOŚ TRAFIĆ.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:53:33] • [IP: 88.156.232.**]

LUDZIE JAKIE SPOWALNIACZE ??W TAKIM STANIE UPOJENIA TO ONA NAWET NIE WIEDZIAŁA ŻE JEDZIE AUTEM- I CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE TAM NIE SZŁA PIELGRZYMKA, , , , , , , ,

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:48:35] • [IP: 83.20.81.***]

żeby nie te dziury w jezdni to by dalej pojechała

Mieszkaniec 47 • Poniedziałek [09.01.2017, 19:48:18] • [IP: 62.69.231.**]

szkoda ze nie wpadlas do kanalu. tam miejsce dlaa pijakow za kierownica

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:31:25] • [IP: 80.245.190.**]

to gdzie ta imreza była??!! przyzwyczajenie, , rowerem do pracy, ,

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:01:32] • [IP: 37.47.128.**]

Może do pracy jechała do

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:55:32] • [IP: 62.69.203.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:53:26] • [IP: 80.245.188.**]

dobrze że nie wpadła do Heńka na szatobrianta

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:46:11] • [IP: 37.7.185.***]

PANIE SLAWKU!!A MNIE INTERESUJA WYROKI JAKIE ZAPADAJA BO Z TEGO CO WIEM SA BARDZO SMIESZNE I LUDZIE DALEJ JEZDZA.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:24:03] • [IP: 93.94.186.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:09:35] • [IP: 80.245.186.***]

WLASNIE NA TYM ODCINKU DROGI POWINIEN BYC ZAMONTOWANY TZW. FALSZYWY POLICJANT!!ZWALNIACZ NA PEWNO WIELU POWSTRZYMA OD TRAGEDII.PRZECIEZ NIE TAK DAWNO KIEROWCA WJECHAL TAM W OGRODEK PRZY RESTAURACJI I NIE WYCIAGNIETO ZANDYCH WNIOSKOW!!

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:09:09] • [IP: 80.245.180.***]

Koleżanki musiały pomóc wsiąść za kierownice. Sama by nie dała rady. A poważnie to miała dużo szczęścia żeby nie donica i ławka wjechała by do kanału

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:58:01] • [IP: 80.245.184.*]

Na tej ulicy powinny być progi zwalniające, tu odbywają się wyścigi do promów nie zważając na przejścia dla pieszych.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:53:20] • [IP: 80.245.184.*]

Szkoda że trafiła na donice kanał załatwiłby sprawę a tak dalej będzie jeździć aż zginie niewinny człowiek.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:51:07] • [IP: 62.69.251.***]

Bała się na trzeźwo prowadzić

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:44:52] • [IP: 80.245.189.***]

Pomijajac alkohol to na tym odcinku bardzo czesto odbywaja sie wyscigi do kolejki na prom z niebezpiecznym wyprzedzaniem nawet na przejsciach dla pieszych. Powinno byc ograniczenie do 40.

Tango • Poniedziałek [09.01.2017, 17:39:37] • [IP: 62.69.241.**]

Przecież w Świnoujściu wystarczy się publicznie przyznać do błędu, powiedziec" żałuje" i po sprawie... Io co? Jak myślicie, kiedy znowu będzie za kółkiem? Obstawiamy?

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:30:04] • [IP: 80.245.188.**]

2, 7 promila to dawanie co najmniej 2 dni i to bania na całego

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:28:36] • [IP: 94.254.229.**]

POWIEDZONKO MÓWI KTO BOGATEMU ZABRONI.

Oglądasz 1-25 z 69
■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■