POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.01.2017, 14:10:46] • Świnoujście

Podróż z promilami zakończona na betonowej donicy

Podróż z promilami zakończona na betonowej donicy

fot. Sławomir Ryfczyński

2,7 promila - tyle w organizmie miała 47-letnia kobieta, która kierując samochodem osobowym, doprowadziła do kolizji w centrum Świnoujścia. Kierująca straciła panowanie nad kierownicą, po czym uderzyła w betonową donicę, uszkadzając dwa znaki drogowe, ławkę oraz łamiąc dwa drzewka. Trzeźwiejącą w policyjnym areszcie kierującą czekają surowe konsekwencje karne i finansowe.

Dziś około godziny 9.00 w centrum Świnoujścia doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Jadący ulicą Wybrzeże Władysława IV w kierunku przeprawy promowej samochód marki Rover nagle zjechał w kierunku chodnika, uderzając i przesuwając dużą betonową donicę.

Po drodze pojazd uszkodził dwa znaki drogowe, ławkę oraz dwa młode drzewka. Na szczęście nie przechodził akurat tamtędy żaden pieszy, który mógłby również odnieść obrażenia.

Policjanci, którzy podjęli interwencję, od razu wyczuli od kierującej pojazdem silną won alkoholu. Badanie alkomatem 47-letniej mieszkanki Świnoujścia wykazało zawartość w jej organizmie 2,7 promila alkoholu.

Podróż z promilami zakończona na betonowej donicy

fot. Sławomir Ryfczyński

W związku z popełnieniem przestępstwa 47-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, gdzie aktualnie trzeźwieje. Funkcjonariusze zatrzymali jej także prawo jazdy.

Jutro kobiecie zostanie przedstawiony zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
Zgodnie z kodeksem karnym grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kilkutysięczna grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł.

Podróż z promilami zakończona na betonowej donicy

fot. Sławomir Ryfczyński

Dodatkowo 47-letnia świnoujścianka odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji, co także będzie ją kosztować wysoką grzywną.

Policjanci apelują o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. Takim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażamy nie tylko siebie, ale i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W przypadku informacji o zamiarze kierowania pojazdem przez osobę spożywającą alkohol - zareagujmy. Nie dopuśćmy takiej osoby do jazdy. Być może taką postawą uratujemy czyjeś życie!

asp. szt. Beata Olszewska/AG


komentarzy: 69, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 69

Gość • Wtorek [10.01.2017, 08:00:15] • [IP: 217.91.14.**]

Dobrze ze są donice bo jak by była kraksa widno drogowa to by był hit jak by doszło do zderzenia ze statkiem 😂

Gość • Wtorek [10.01.2017, 07:20:40] • [IP: 93.94.186.***]

2, 7 😇 o 9 rano. to od 6 zaczęła. Bo jak wczorajsza była to nieźle się narombała. brawo- ona. Jest rekord Polski.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 00:51:04] • [IP: 80.245.190.***]

DOBRZE ZE W KANALE NIEZAPARKOWALA SZKODA LABEDZI

Gość • Wtorek [10.01.2017, 00:48:16] • [IP: 80.245.190.***]

MOZE BYLA MORSEM

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:59:53] • [IP: 83.21.68.**]

Powinny być podane personalia, moze to by ją czegoś nauczyło. nastepnym razem zrobi to samo, nawet jak odbiorą prawko i wtedy kogoś zabije.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:45:58] • [IP: 80.245.188.***]

...bo to zła kobieta była...

AGENDA 21 • Poniedziałek [09.01.2017, 20:16:21] • [IP: 80.245.178.***]

WIĘCEJ DONICZEK TAM USTAWIĆ, BO KOLEJNY DEBIL MOŻE JUŻ KOGOŚ TRAFIĆ.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:53:33] • [IP: 88.156.232.**]

LUDZIE JAKIE SPOWALNIACZE ??W TAKIM STANIE UPOJENIA TO ONA NAWET NIE WIEDZIAŁA ŻE JEDZIE AUTEM- I CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE TAM NIE SZŁA PIELGRZYMKA, , , , , , , ,

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:48:35] • [IP: 83.20.81.***]

żeby nie te dziury w jezdni to by dalej pojechała

Mieszkaniec 47 • Poniedziałek [09.01.2017, 19:48:18] • [IP: 62.69.231.**]

szkoda ze nie wpadlas do kanalu. tam miejsce dlaa pijakow za kierownica

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:31:25] • [IP: 80.245.190.**]

to gdzie ta imreza była??!! przyzwyczajenie, , rowerem do pracy, ,

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:01:32] • [IP: 37.47.128.**]

Może do pracy jechała do

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:55:32] • [IP: 62.69.203.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:53:26] • [IP: 80.245.188.**]

dobrze że nie wpadła do Heńka na szatobrianta

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:46:11] • [IP: 37.7.185.***]

PANIE SLAWKU!!A MNIE INTERESUJA WYROKI JAKIE ZAPADAJA BO Z TEGO CO WIEM SA BARDZO SMIESZNE I LUDZIE DALEJ JEZDZA.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:24:03] • [IP: 93.94.186.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:09:35] • [IP: 80.245.186.***]

WLASNIE NA TYM ODCINKU DROGI POWINIEN BYC ZAMONTOWANY TZW. FALSZYWY POLICJANT!!ZWALNIACZ NA PEWNO WIELU POWSTRZYMA OD TRAGEDII.PRZECIEZ NIE TAK DAWNO KIEROWCA WJECHAL TAM W OGRODEK PRZY RESTAURACJI I NIE WYCIAGNIETO ZANDYCH WNIOSKOW!!

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:09:09] • [IP: 80.245.180.***]

Koleżanki musiały pomóc wsiąść za kierownice. Sama by nie dała rady. A poważnie to miała dużo szczęścia żeby nie donica i ławka wjechała by do kanału

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:58:01] • [IP: 80.245.184.*]

Na tej ulicy powinny być progi zwalniające, tu odbywają się wyścigi do promów nie zważając na przejścia dla pieszych.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:53:20] • [IP: 80.245.184.*]

Szkoda że trafiła na donice kanał załatwiłby sprawę a tak dalej będzie jeździć aż zginie niewinny człowiek.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:51:07] • [IP: 62.69.251.***]

Bała się na trzeźwo prowadzić

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:44:52] • [IP: 80.245.189.***]

Pomijajac alkohol to na tym odcinku bardzo czesto odbywaja sie wyscigi do kolejki na prom z niebezpiecznym wyprzedzaniem nawet na przejsciach dla pieszych. Powinno byc ograniczenie do 40.

Tango • Poniedziałek [09.01.2017, 17:39:37] • [IP: 62.69.241.**]

Przecież w Świnoujściu wystarczy się publicznie przyznać do błędu, powiedziec" żałuje" i po sprawie... Io co? Jak myślicie, kiedy znowu będzie za kółkiem? Obstawiamy?

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:30:04] • [IP: 80.245.188.**]

2, 7 promila to dawanie co najmniej 2 dni i to bania na całego

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 17:28:36] • [IP: 94.254.229.**]

POWIEDZONKO MÓWI KTO BOGATEMU ZABRONI.

Oglądasz 1-25 z 69
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■