POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.01.2017, 21:22:15] • Świnoujście

Serce WOŚP rozświetla już drogę do wielkiego finału

Serce WOŚP rozświetla już drogę do wielkiego finału

fot. Agnieszka Puszcz

Na sześć dni przed 25-tym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w centrum Świnoujścia zajaśniało wielkie czerwone serce-symbol akcji. Rozświetleniu znaku WOŚP towarzyszył uliczny happening. Wolontariusze i członkowie sztabu dali wyraz swojej gotowości i radości. Oficjalne rozpoczęcie działań ogłosiła szefowa świnoujskiego sztabu harcmistrz Iwona Postulka. Wokół jaśniejącego już serca zgromadzili się nie tylko zaangażowani w organizację finału ale także mieszkańcy miasta. Pozytywnej energii dodali wszystkim członkowie Wolińskiej orkiestry Bębniarskiej, tworząc niesamowitą oprawę muzyczną przedsięwzięcia.

W rytm wybijany przez bębniarzy po Placu Wolności krążył radosny wąż złożony z organizatorów i sympatyków „letniej zadymy w środku zimy” jak zwykł mawiać o finałowym graniu inicjator WOŚP Jerzy Owsiak.

Serce WOŚP rozświetla już drogę do wielkiego finału

fot. Agnieszka Puszcz

Rozpalone już serce Orkiestry to jedna z wieloletnich tradycji świnoujskich finałów. Od początku XXI wieku towarzyszy wolontariuszom z czerwonymi serduszkami. Od poniedziałku przypominać będzie, ze zbliżamy się do wielkiego finału. Wielkiego i, w dodatku-jubileuszowego. Happening przygotowany na rozświetlenie serca był taki jaka od początku jest cała akcja; głośny, radosny, spontaniczny z jednej, j ale także przygotowany w najdrobniejszych szczegółach-z drugiej strony.

Serce WOŚP rozświetla już drogę do wielkiego finału

fot. Agnieszka Puszcz

Do zebranych wokół serca mieszkańców zwróciła się szefowa sztabu. Zachęcała do otwarcia serc i korzystania z programowych propozycji orkiestry. Szczególną uwagę mieszkańców na kilka propozycji programowych.

Serce WOŚP rozświetla już drogę do wielkiego finału

fot. Agnieszka Puszcz

Mówiła m.in. o udostępnionej już w bibliotece miejskiej wystawie 25-lecia wyspiarskiego grania, przygotowywanych spektaklach oraz Kramie Rzeczy Dziwnych pod hasłem „Spiżarnia babuni”. Zachęcała także do skorzystania z badań laboratoryjnych i konsultacji lekarzy- specjalistów w ramach akcji szpitala pod hasłem „Ile serca mam tyle damy”. (harmonogram tej ostatniej publikował również portal iswinoujscie.pl).

Serce WOŚP rozświetla już drogę do wielkiego finału

fot. Agnieszka Puszcz

Rozświetlenie świnoujskiego serca WOŚP spotkało się z dużym zainteresowaniem mediów. Na placu Wolności licznie zjawili się dziennikarze, fotoreporterzy, ekipy telewizyjne.

Serce WOŚP rozświetla już drogę do wielkiego finału

fot. Agnieszka Puszcz

Wśród tych ostatnich był również zespół reporterski TVN24 z redaktor Anną Stawarz, która przygotowała materiał ze świnoujskiego happeningu do ogólnopolskiego serwisu informacyjnego stacji. TVN24 jest oficjalnym partnerem medialnym XXV finału WOŚP.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Szwagierkolaska • Środa [11.01.2017, 21:33:36] • [IP: 92.42.112.***]

Bo grunt to rodzinka grunt to rodzinka Bo kto rodzinkę fajną ma Nie wie co bieda gdy mu potrzeba To mu rodzinka nigdy nie da. Tato na lato łódki ma Zimą na bębnie w cyrku gra A moi bracia dwaj przyrodni Chodzą po sklepach jako głodni.

Gość • Środa [11.01.2017, 21:11:19] • [IP: 109.57.31.**]

rozliczcie ten cyrk a okaze sie ze kolejna maszynka do dojenia skonstruowana przez resortowych cwaniakow

Gość • Środa [11.01.2017, 10:40:41] • [IP: 80.245.184.**]

Nie. Promocja taplania się w błocie, indoktrynacja światopoglądowa w stylu multikulti czy pamięć faktu odmowy ś.p. panu Kotańskiemu prawa do edukowania uczestników" łudstok" o szkodliwości narkotyków i zorganizowania patroli pomocowych MONAR-u oraz deklaracja (chyba z początku 2012 roku) że" eutanazja jest dla mnie pomocą dla starszych ludzi" sprawiły że moje przeczucia i jakaś dziwna, jak mi się wydawało, niechęć do wspomagania tej inicjatywy zyskały silne argumenty logiczne i duchowe. Na Nie!.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:46:46] • [IP: 92.42.112.**]

Jak tęsknię do hałasu na Placu Wolności sprzed przebudowy. Warkot samochodów to nic, w porównaniu z tym, co jest teraz. Łącznie z odśnieżaniem po północy.

Ola • Wtorek [10.01.2017, 12:54:09] • [IP: 88.156.233.***]

Życzę wam jak co roku powodzenia i dołączam się całym sercem niech skorzysta na tym wspólnym dziele choć ta grupa starszych i dzieci o których wiemy to i tak należy działać. Dla mnie również jest ważne, że ludzie chcą wspólnie coś robić, że się jednoczą a nie liczą to czego nie uzbierali i nie zrobili Ci którzy wpisali się poniżej. Mają taka samą szansę żeby stworzyć, , swoją, , orkiestrę a jeśli zrobią to dobrze to wielu podejmie inicjatywę i działanie bo to jest najważniejsze.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 12:51:34] • [IP: 188.146.157.***]

kto mi wymieni co przez te 25 lat zostało kupione dla Szczecina czy Świnoujścia? Szczerze wydaje mi się że może kilka łóżek i nic poza tym. Słucham. Co konkretnie kupiono dla naszego regionu z tej kasy??

Gość • Wtorek [10.01.2017, 12:27:11] • [IP: 37.47.166.***]

Czy tak trudno jest ofiarować pieniądze BEZPOŚREDNIO ludziom błagającym o pomoc na leczenie, na ratowanie życia ? Wystarczy wybrać pierwszy z brzegu portal w Internecie. Po co wam pośrednicy ?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 11:51:18] • [IP: 178.238.252.***]

nawet gdyby Owsiak faktycznie wpadł jak Ryszard Lowelas to i tak to nic nie da. jest okazja dla polityków by publicznie swoje notowania przed ciemno ludem podwyższyć. A pieniędzy dawać nie muszą na sprzęty, i więcej mają dla się Z drugiej strony przeciwnicy w postaci hien smoleńskich i kradziei tasu jedynie pomagają nie szkodzą.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 10:37:33] • [IP: 92.42.116.***]

Chciałem po pracy odpocząć w ciszy i spokoju, a tu wieczorem nawalanka w bębny taka, ze nawet telewizor zagłuszało !

Gość • Wtorek [10.01.2017, 09:00:14] • [IP: 83.8.186.***]

a może tak rozświetli umysły niektórym ciemniakom na to, kto robi was w bambuko!!

Z "wPolityce" 6 XI 2014: • Wtorek [10.01.2017, 08:57:20] • [IP: 109.243.157.*]

Fundacja WOŚP i firmy „Złoty Melon” i „Mrówka cała” odmówiły wydania sądowi ksiąg rachunkowych. Oczywiście analizowanie ksiąg rachunkowych każdego z tych podmiotów osobno na pewno do niczego nie prowadzi. Są pewnie bez zarzutu. Natomiast prześledzenie transferów pomiędzy fundacją i firmami może już ujawnić nazwijmy to delikatnie niedociągnięcia. Czy naprawdę państwo polskie nie potrafi wyegzekwować dowodów niezbędnych do wydania prawomocnego wyroku.Na tej zasadzie możemy dojść do sytuacji, kiedy podsądny oświadczy, że ja proszę wysokiego sądu odmawiam pójścia do więzienia, bo akurat jest mi to zupełnie nie na rękę.Sprawa jest bulwersująca. Jeśli sąd uznał, że nie są bezpodstawne zarzuty postawione Jerzemu Owsiakowi przez Piotra Wielgudzkiego w artykułach :”Jerzy Owsiak – król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP” czy „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów”, to czemu nie zareagował z cała mocą?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 08:39:03] • [IP: 88.156.235.***]

ludzie jeszcze sie na to nabieracie?

• Wtorek [10.01.2017, 03:27:36] • [IP: 51.37.226.***]

do [188.146.21.**] Wyobraź sobie jak by wyglądała bez zbierania. Pozatym, niezależnie ile i jak długo będzie zbierane, nie zmieni to tego w jaki sposób NFZ jest zarządzane. Żadna nowa aparatura nie zmieni tego w jaki sposób podchodzi sie do pacjenta. Bo to na to ludzie narzekaja. Nie na to w co wyposażony jest dany szpital. Oczywiście nie twierdze że nie ma takich przypadków. Ale jest to drugoplanowy (jak nie trzecio) problem.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 23:38:59] • [IP: 80.245.178.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 23:04:53] • [IP: 178.238.247.***]

Jak ja nie cierpię tej całej sztucznej zadymy tego wrzasku ujadania i tych światełek do nieba!!

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 22:54:06] • [IP: 81.219.206.**]

Brawo, Brawo, Brawo

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 22:33:01] • [IP: 80.245.189.**]

Brawo dla tych co się chce.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 22:10:34] • [IP: 188.146.21.**]

jak to jest że 25 lat w ten sposób zbiera się pieniądze na służbę zdrowia a wszyscy wiedzą że służba zdrowia jest do niczego i wszyscy uważamy że jest do niczego.

Oglądasz 1-18 z 18
■ W niedzielę 19. lutego przeprowadzona zostanie XVI edycja Bałtyckiej”15”. Zapisy od 11.00, start o 12.00 spod pływalni. Trasa wiedzie promenadą-od pływalni do ul. Chrobrego, z powrotem do pływalni i dalej promenadą do molo w Heringsdorfie i powrót do pływalni(15km). Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ Właściciel uszkodzonego samochodu: Po uderzeniu ta Pani nie zatrzymała auta i nie sprawdziła w co uderzyła... Napisał do nas właściciel uszkodzonego samochodu, który w mailu opisał dokładny przebieg zdarzenia na parkingu przy ulicy Hołdu Pruskiego. Jak twierdzi, kierująca kobieta uderzyła w jego samochód i nawet nie sprawdziła czy coś się stało, chcąc wyjechać za wszelką cenę z parkingu ■ Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw jego budowie ■ Przyjechał do Polski, aby się rozerwać. Swoją przygodę zakończył bez butów i na izbie przyjęć... ■ Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym. Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym Już od dziejów starożytnych Lubin był ważnym miejscem tego regionu. Ja wspomnę kilka chwil ostatniego półwiecza mojego spotkania się na tym terenie. Pamiętam jak w pierwszych latach powojennych było ciężko. By ulżyć w życiu codziennym wraz z kolegą na przełomie lat 1959/60 po raz pierwszy wybrałem się rowerem nad jeziorko Turkusowe, by zdobyć trochę kredy do pomalowania mieszkania ■ Myśleli że pali się Kaufland... Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Gdy przed godziną 13.00 pod Kaufland wezwane zostały wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej, pobliscy mieszkańcy myśleli że w płomieniach stanął Kaufland! Na szczęście okazało się, że powodem całego zamieszania była tylko czujka ■ SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film! ■ Na parkingu za ”Cechem” został zgubiony łańcuszek. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda ■ 25 Finał WOŚP podsumowany! Ostatecznie zebrano 260 565 złotych. Tradycyjnie już w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano świnoujski finał WOŚP. W naszym mieście ostatecznie udało się zebrać 260 565 złotych. To nie tylko efekt pracy świnoujskich wolontariuszy, ale także internautów, którzy wzięli udział w internetowych aukcjach. To właśnie dzięki nim ostateczna kwota nieznacznie wzrosła ■ TRYTON 2016. Kapituła wybrała nominowanych. Swoje głosy na kandydatów do corocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2016 oddali dzisiaj członkowie Kapituły. Tym samym, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, wybrano po trzech nominowanych w każdej kategorii. Oficjalne ogłoszenie laureatów odbędzie się 25. lutego 2017 r. podczas Gali TRYTONA w hotelu Interferie Medical Spa. Statuetka TRYTONA przyznawana jest w trzech kategoriach: Gospodarka i Przedsiębiorczość, Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport oraz Obiekt Roku. Kandydatów zgłaszają mieszkańcy oraz członkowie Kapituły, w skład której wchodzą: prezydent miasta, jego dwaj zastępcy, przewodniczący Rady Miasta, sekretarz miasta, rzecznik prasowy prezydenta oraz redaktorzy naczelni świnoujskich mediów, dziennikarze oddziałów terenowych regionalnych mediów. Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, członkowie Kapituły - w drodze głosowania - wybierają po trzech nominowanych do każdej z kategorii i laureatów ■ Miasto sprzedało działkę przy plaży za prawie dwa miliony złotych. Kolejna atrakcyjna działka w dzielnicy nadmorskiej poszła pod młotek. Tym razem miasto sprzedało nieruchomość niezabudowaną przy ulicy Uzdrowiskowej, o wielkości 728 metrów kwadratowych. Działka przeznaczona jest pod zabudowę usługową, handel i gastronomię. Cena wywoławcza za tę nieruchomość wynosiła 1 mln 650 tys. złotych netto, jednak ostatecznie mieszkaniec Świnoujścia zapłacił za nią 1 mln 870 tys. złotych netto. Do przetargu, który odbył się 3 lutego br. przystąpiło czterech oferentów ■ Płk SG dr Piotr Patla nowym komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej! Płk SG dr Piotr Patla, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wprowadził 11 lutego nowego Komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Obowiązki te będzie pełnił kmdr por. SG Zbigniew Iracki, który zastąpił kmdr. SG Marka Mosionka ■ Żaglowiec Down North zatonął w szczecińskim porcie. Dwa lata temu jednostka była na dnie przed wejściem do Świnoujścia! Od południa w niedzielę w szczecińskim porcie trwała akcja związana z zabezpieczeniem wraku. Żaglowiec pod kanadyjską banderą Down North. Jako pierwsza, informację o wraku spoczywającym na dnie przy moście na wyspę Grodzką przekazała szczecińska redakcja Gazety Wyborczej zaalarmowana przez swoich czytelników ■ Zobacz, co mieszkańcy sądzą na temat tablicy smoleńskiej i terminalu kontenerowego w Świnoujściu! Zobacz film! ■