POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.01.2017, 22:53:19] • Świnoujście

Miał 19 lat i cale życie przed sobą… Pożegnajmy Piotra

Miał 19 lat i cale życie przed sobą… Pożegnajmy Piotra

fot. Archiwum rodzinne

We wtorek pogrzeb bestialsko zamordowanego Piotra Wawrzynowicza. Wielu mieszkańców wybiera się tego dnia na cmentarz, by pożegnać dziewiętnastolatka. Po pogrzebie planowany jest Biały marsz. To sprzeciw mieszkańców Świnoujścia wobec przemocy.

Miał 19 lat i cale życie przed sobą. Mimo niepełnosprawności nastolatek potrafił się tym życiem cieszyć. Ostatnie chwile Piotra Wawrzynowicza, które możemy sobie wyobrazić tylko szczątkowo, i tak budzą przerażenie. Bo oto w naszym spokojnym mieście, za ścianą mieszkania w bloku, jakich są u nas tysiące, zdarzyło się coś, co normalnym ludziom nie mieści się w głowie.

Ze skąpych informacji policji i prokuratury wiadomo już, że był to wyjątkowo bestialski mord. Piotra skatowano. Miał roztrzaskaną głowę. Mówi się, że nóż, którego użyto, był rozgrzany do czerwoności.

Zapewne jeszcze trochę czasu minie, gdy organa ścigania upublicznią szczegóły tej zbrodni. Już dziś wyczuwa się jednak, że mieszkańcy nie akceptują kwalifikacji czynów trzech zatrzymanych osób.

Przypomnijmy, że jeden z mężczyzn jest oskarżony o zabójstwo, drugi o udział w pobiciu ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a trzeci o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego i przetrzymywanie zakładnika ze szczególnym udręczeniem. Taki sam zarzut jak ostatniemu z nich stawiany jest Pawłowi Włodarczykowi. Ten jednak nadal przebywa na wolności.

Śmierć Piotra wstrząsnęła tak bardzo naszym miastem, że po pogrzebie 19-latka, mieszkańcy planują przejść ulicami w Białym marszu przeciwko przemocy.

Pogrzeb Piotra rozpocznie się o godz. 12.00. Uczestnicy marszu zbiorą się później pod główną bramą cmentarza komunalnego. Przejdą ulicami miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 206, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 206

Pikaczu • Środa [11.01.2017, 00:45:22] • [IP: 94.254.236.***]

Gość  Wtorek [10.01.2017, 16:00:57]  [IP: 62.69.203.***] Ktoś, kto siedział nie raz, nie pracował, a rozbija się po mieście drogim samochodem i nie zwraca na siebie uwagi odpowiednich służb. To coś jest nie tak w tym mieście, coś zawodzi". To ptawda co piszesz. Ludzie ida do pracy do Skarbowki czy Policji albo Nadzoru Budowlanego i sa nastawieni na trwanie, odbieranie trzynastek i nagrod jubileuszowych. Sami sie nie rusza tylko reaguja na doniesienie i to najchetniej podpisane z imienia i nazwiska, na zasadzie" to nie my to on". Statystyki poprawiaja tylko na ludziach, ktorzy w ich opinii sa niegrozni - i tak za nielegalna altanke placi emerytowany dzialkowicz, prewencja lapie kierowcow bez swiatel, a mandat dostaje sprzedawca warzyw i owocow. Urzedniku/funkcjonariuszu! Jezeli sie boisz, to zwolnij miejsce dla kogos z powolaniem, inicjatywa lub poczuciem misji i obowiazku, a sam zajmij sie sprzedawaniem w sklepie lub szydelkowaniem!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:43:48] • [IP: 80.245.188.**]

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:40:41] • [IP: 82.32.8.***] No wlasnie ktos zlal wlodka na baletach zaraz po zabojstwie? napiszcie ktos cos o tym Ochroniaz.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:40:41] • [IP: 82.32.8.***]

No wlasnie ktos zlal wlodka na baletach zaraz po zabojstwie? napiszcie ktos cos o tym

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:21:04] • [IP: 37.191.48.***]

Wlodary to zli ludzie

Gość • Wtorek [10.01.2017, 19:15:18] • [IP: 83.11.241.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 18:15:08] • [IP: 109.241.63.**]

tostatni jak mozecie kpic zen sie smieje kto smieje sieostatnijak wy nazywajaca siearmiamozecie kpic zjego smierci ten oprawca ma male dziecko czy chcielby aby taki degenerat wykonalby na nim wyrk ooook smierci zycze wam aby szczescie was nigdy nie spotkalo pozdrawiam armie z krzywej wszystkiego najgorszego

Gość • Wtorek [10.01.2017, 17:13:23] • [IP: 37.47.139.***]

Do godz 14.48.40 IP 92.42.116*** ale z ciebie żartownis 😁😁 co ty możesz wiedzieć robaczku !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 16:07:30] • [IP: 193.22.252.***]

śmieszne są zarzuty dla ostatnich trzech sprawców... czy nie przyczynili się do zabójstwa? Pobicie spowodowane ciężkim uszczerbku na zdrowiu - którego efektem była co? śmierć? Czy winny śmierci jest tylko ten co zadał ostateczny cios?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 16:00:57] • [IP: 62.69.203.***]

Ktoś, kto siedział nie raz, nie pracował, a rozbija się po mieście drogim samochodem i nie zwraca na siebie uwagi odpowiednich służb. To coś jest nie tak w tym mieście, coś zawodzi.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:58:01] • [IP: 80.245.181.***]

Nie nazywajcie więcej tej patoli" armią" to dla nich zaszczyt.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:57:25] • [IP: 62.69.203.***]

Matki tych morderców jak żescie wychowali tych bandziorów?, jak możecie patrzec ludziom w oczy szkoda że matka urodziła takich gnoi, wynoscie się z naszego miasta, cała paqtologia, wójkowie. ciotki i wszystkie gady z rodziny tych morderców i Włodarów.Za co wy się macie banda dilerów i złodzieji,

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:45:32] • [IP: 91.239.66.**]

A pod blokiem na matejki 37 dalej stoi białe * od dnia morderstwa jednego z oprawców. Policja sie nim jakoś nie zainteresowała. ...

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:28:57] • [IP: 94.254.226.***]

Czy ujawniona zostanie sekcja zwłok ? Ludzie powinni wiedzieć co oni zrobili

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:27:52] • [IP: 62.69.231.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:22:00] • [IP: 37.248.153.***]

Brat Piotrusia powinien opowiedziec w Prokuraturze o Swinoujskiej Osmiornicy Narkotykowej Bo Posrednio Najwieksza Wine ponosza wujkowie Pawla wlodarczyka, J.W i A.W, matki wielu dzieci wylaly moze Lez przez te 2 hieny

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:15:38] • [IP: 92.42.119.**]

Skąd się bierze tyle zła brak domu a to matka tworzy dom dzieciom a ona nie umiała go stworzyć i teraz tez nic z resztą nie potrafi tylko narzekać jaka to ona nieszczesliwa.Sama jest sobie winna

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:14:15] • [IP: 62.69.252.**]

Znam Prawo • Wtorek [10.01.2017, 14:48:40] • [IP: 92.42.116.***]...Moze znasz prawo...zycia i struktury takich portali juz chyba nie.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:07:01] • [IP: 92.42.119.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:04:10] • [IP: 92.42.116.***]

LUDZIE KIEDY POJMIECIE ZE MORDERCA JEST G*P*! To CALA czwórka zwroli O Włodarczyku jest tak głośno bo jako jedyny jest na wolności

Kasia • Wtorek [10.01.2017, 15:03:44] • [IP: 83.26.255.***]

Nie mogę być dziś na pogrzebie ani uczestniczyć w marszu... Całym sercem jestem z rodziną chłopaka, który zostal bestialsko zamordowano...jestem ta tragedia do głębi poruszone...też mam syna...niech Piotrusiowi w niebie będzie dobrze, bo przecież musiał trafić do nieba !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 15:00:11] • [IP: 94.254.227.**]

jestem za stworzeniem komórki obywatelskiej która sama rozprawia się będzie z bananami w tym mieście. Tekst pani policjant że za utrudnianke lub pomoc w ucieczce poszukiwanego jest karalne świadczy o tym że powinni zacząć szukać winnych w policji

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:53:21] • [IP: 92.42.118.***]

Ogromne wyrazy współczucia dla Rodziców i Rodziny, serce sie kraje.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:52:37] • [IP: 83.30.186.**]

A ty zwyrodnialcu taki byłeś mocny aby zabić słabszego od siebie niepełnosprawnego ale chwilę potem zwykły cieć na dyskotece zmasakrował ci maskę i tam już nie byłeś tak mocny ! Jesteś szmatą i jak szmata zgnijesz !

Znam Prawo • Wtorek [10.01.2017, 14:48:40] • [IP: 92.42.116.***]

PISZCIE TU WSZYSTKO CO WIECIE NIE BUJCIE SIE, NIKT NIE MA WGLADU DO IP.TO MOZNA SPRAWDZIC TYLKO NA PROSBE PROKUTATURY NP JAK BY KTOS KOGOS STRASZYL ZE GO ZABIJE I TA OSOBA ZGŁOSILA BY ZAWIADOMIENIE. PISZCIE CO WIECIE SKONCZMY Z TĄ PRZEMOCĄ RAZ NA ZAWSZE, PISZCIE O NARKOTYKACH O TYM KTO KOGO ZASTRASZA, BIJE PONIZA A UWIERZCIE ZE POLICJA ZROBI JUZ SWOJE.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 14:47:12] • [IP: 178.238.250.**]

uwazam ze wszystkie matki tych co dokonali tego beztialstwa powinny przeprosic rodzicow piotra i blagac o przebaczenie

Oglądasz 1-25 z 206
■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■