POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 20:13:52] • Świnoujście

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Po interwencji naszego Czytelnika służby odpowiedzialne za odśnieżanie miasta wzięły się do pracy. Jak widać, jeden z mieszkańców skutecznie zmobilizował do pracy firmę zajmującą się zimowym utrzymaniem. W poniedziałek, tuż przed północą na Plac Wolności wyjechał specjalistyczny sprzęt. Nocne odśnieżanie potrwało do późnych godzin nocnych.



Przypomnijmy, jeden z naszych Czytelników zastanawiał się, dlaczego jeden z centralnych punktów miasta, który powinien być chlubą i wizytówką Świnoujścia był tak zaniedbany. Chodziło o niedbalstwo w odśnieżaniu.

- Czy tak powinien wyglądać Plac Wolności po odśnieżaniu? Czy firma odśnieżająca miasto, nie ma obowiązku odśnieżenia całego placu, a nie tylko wąskich przejść dla przechodniów? - pyta mieszkaniec.

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Jak na zarzuty odpowiada świnoujski magistrat?

- Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [10.01.2017, 21:51:24]

komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Środa [11.01.2017, 12:25:43] • [IP: 37.8.215.***]

W końcu tak powinno być bo już nawet wózki z dziećmi to jest paranoja pchać po tych zaspach.

Gość • Środa [11.01.2017, 10:41:48] • [IP: 217.153.7.***]

Na os. Zachodnim też słabo m.in. ul Markiewicza z odsnieżaniem

Gość • Środa [11.01.2017, 10:23:17] • [IP: 92.42.112.***]

A kto wokol boiska LO Mieszka I ? Bo nie da sie przejść.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:29:04] • [IP: 62.69.231.***]

Temu" Beton Placu" nic nie pomoże. To był, jest i będzie architektonicznym gniotem.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:19:03] • [IP: 92.42.117.***]

Proszę o informację kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika przed szkołą: miasto, czy dyrektor szkoły? Większość chodnika przy Staszica jest odśnieżona, tylko przed SP nr 6 śniegu po kolana.

Gość • Środa [11.01.2017, 08:46:52] • [IP: 93.115.95.***]

ludzi o ktorych napisales bardzo duzo w komentach co chwile schizy maja a od roku codziennie nowaafera, moze czas przestac czytac, przejsc, przewietrzyc, sie

Gość • Środa [11.01.2017, 08:37:21] • [IP: 31.0.41.**]

W większości normalnych miast takie roboty jak ta robi się nocami żeby nie nie utrudniać ruchu pieszym i stwarzać zagrozenia. Ale nie znajdą się złamasy co im to przeszkadza. Bada nie robów kaczor...

Gość • Środa [11.01.2017, 06:22:13] • [IP: 109.47.2.***]

Swinoujscie to produkcja narkomanow

Gość • Środa [11.01.2017, 06:20:17] • [IP: 109.47.2.***]

Mieszkacie w miescie zadzonym przez ludzi chorych na schizofrenie.lodowej cierpliwosci zycze

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:46:39] • [IP: 92.42.114.**]

Od budowy tego beton placu przeszedłem w sumie tamtędy 3 razy i mi lotto jak wygląda, wiem jedno klimatu na nim nie ma.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:12:43] • [IP: 80.245.186.***]

Brawo Ty, wreszcie dupy ruszyli i z łopatami wszędzie latali.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:50:52] • [IP: 80.245.180.***]

cHCIAŁBYM TYLKO PRZYPOMNIEĆ SŁUŻBĄ ŻE ODŚNIEŻANIE PLACU TO NIE SPYCHANIE ŚNIEGU A JEGO WYWÓZ !

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:47:26] • [IP: 91.238.240.**]

Piękny traktorek ! Byłam w weekend w Międzyzdrojach i nie mogłam się nadziwić jak tam pracują. Autko jedzie wypelnione piaskiem. Dwóch panów idzie obok. Piasek hop na lopate. Łopata pod pachą, a druga reka zsypuje piach na chodnik. Bogu dzieki, ze w rekawicach ! Wstyd. Takie turystyczne miasto i nie stać ich na porządny sprzęt !

wyspiarz • Wtorek [10.01.2017, 22:31:21] • [IP: 92.42.116.***]

GRUNWALDZKA ŚCIESZKA ROWEROWA ODŚNIEŻONA JEDNA STRONA !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:08:24] • [IP: 62.69.253.***]

Sciezke rowerowa od promu w strone Ognicy nalezy odsniezyc, nie mozna jezdzic rowerem ani chodzic pieszo.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:07:28] • [IP: 109.77.36.*]

"Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus." - Czyli innymi słowy mogliby odśnieżyć, dosłownie, jedną ścieżkę, na przełaj. Przejście by było? Było by. Co za leniwy naród. Jak palcem nie pokażesz to nikt z siebie sam ponad nic nie zrobi. Ot poprostu, ze zwykłej ludzkiej życzliwości. Powinno być płacone od wykonanej pracy i w zależności od jej jakości.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:58:07] • [IP: 80.245.189.***]

Najpierw starannie odśnieżyć a dopiero później sypać chemią. Inaczej będziemy niszczyć nasze buty samochody.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:51:36] • [IP: 92.42.112.**]

Dokładnie!! Na Placu Wolności nie ma chyba ciszy nocnej? Latem hałas nie z tej ziemi bo od 5-6 rano warczą czyszcząc wielce plac, teraz od 2 w nocy hałas bo sobie odśnieżają. Jakaś paranoja! Tu ludzie mieszkają...

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:39:43] • [IP: 109.47.2.***]

Niemcy was zrobia porzadek, To ich miasto

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:11:06] • [IP: 92.42.116.***]

Traktoe halasowal pol nocy. Cos takiego jak cisza w Swiniakowie nie istnieje.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:09] • [IP: 178.238.252.***]

i komu to przeszkadzało. przynajmniej kilka dni patrzenia na beton mieliśmy z głowy.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:08] • [IP: 109.47.2.***]

" MIASTO NAM PIEKNIEJE"

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:54:35] • [IP: 93.94.184.***]

DO szanownego czytelnika. Fiucie, jak nie masz co robić, weż śniegówkę i odśnieżaj do rana.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:52:09] • [IP: 92.42.112.***]

Dlaczego tylko plac Wolnosci ? A inne chodniki w miescie ?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:46:25] • [IP: 46.231.62.**]

niech te służby się zmobilizują i ogarną platan bo co popada to tam jest dramat :)

Oglądasz 1-25 z 25
■ W niedzielę 19. lutego przeprowadzona zostanie XVI edycja Bałtyckiej”15”. Zapisy od 11.00, start o 12.00 spod pływalni. Trasa wiedzie promenadą-od pływalni do ul. Chrobrego, z powrotem do pływalni i dalej promenadą do molo w Heringsdorfie i powrót do pływalni(15km). Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ Właściciel uszkodzonego samochodu: Po uderzeniu ta Pani nie zatrzymała auta i nie sprawdziła w co uderzyła... Napisał do nas właściciel uszkodzonego samochodu, który w mailu opisał dokładny przebieg zdarzenia na parkingu przy ulicy Hołdu Pruskiego. Jak twierdzi, kierująca kobieta uderzyła w jego samochód i nawet nie sprawdziła czy coś się stało, chcąc wyjechać za wszelką cenę z parkingu ■ Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw jego budowie ■ Przyjechał do Polski, aby się rozerwać. Swoją przygodę zakończył bez butów i na izbie przyjęć... ■ Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym. Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym Już od dziejów starożytnych Lubin był ważnym miejscem tego regionu. Ja wspomnę kilka chwil ostatniego półwiecza mojego spotkania się na tym terenie. Pamiętam jak w pierwszych latach powojennych było ciężko. By ulżyć w życiu codziennym wraz z kolegą na przełomie lat 1959/60 po raz pierwszy wybrałem się rowerem nad jeziorko Turkusowe, by zdobyć trochę kredy do pomalowania mieszkania ■ Myśleli że pali się Kaufland... Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Gdy przed godziną 13.00 pod Kaufland wezwane zostały wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej, pobliscy mieszkańcy myśleli że w płomieniach stanął Kaufland! Na szczęście okazało się, że powodem całego zamieszania była tylko czujka ■ SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film! ■ Na parkingu za ”Cechem” został zgubiony łańcuszek. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda ■ 25 Finał WOŚP podsumowany! Ostatecznie zebrano 260 565 złotych. Tradycyjnie już w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano świnoujski finał WOŚP. W naszym mieście ostatecznie udało się zebrać 260 565 złotych. To nie tylko efekt pracy świnoujskich wolontariuszy, ale także internautów, którzy wzięli udział w internetowych aukcjach. To właśnie dzięki nim ostateczna kwota nieznacznie wzrosła ■ TRYTON 2016. Kapituła wybrała nominowanych. Swoje głosy na kandydatów do corocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2016 oddali dzisiaj członkowie Kapituły. Tym samym, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, wybrano po trzech nominowanych w każdej kategorii. Oficjalne ogłoszenie laureatów odbędzie się 25. lutego 2017 r. podczas Gali TRYTONA w hotelu Interferie Medical Spa. Statuetka TRYTONA przyznawana jest w trzech kategoriach: Gospodarka i Przedsiębiorczość, Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport oraz Obiekt Roku. Kandydatów zgłaszają mieszkańcy oraz członkowie Kapituły, w skład której wchodzą: prezydent miasta, jego dwaj zastępcy, przewodniczący Rady Miasta, sekretarz miasta, rzecznik prasowy prezydenta oraz redaktorzy naczelni świnoujskich mediów, dziennikarze oddziałów terenowych regionalnych mediów. Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, członkowie Kapituły - w drodze głosowania - wybierają po trzech nominowanych do każdej z kategorii i laureatów ■ Miasto sprzedało działkę przy plaży za prawie dwa miliony złotych. Kolejna atrakcyjna działka w dzielnicy nadmorskiej poszła pod młotek. Tym razem miasto sprzedało nieruchomość niezabudowaną przy ulicy Uzdrowiskowej, o wielkości 728 metrów kwadratowych. Działka przeznaczona jest pod zabudowę usługową, handel i gastronomię. Cena wywoławcza za tę nieruchomość wynosiła 1 mln 650 tys. złotych netto, jednak ostatecznie mieszkaniec Świnoujścia zapłacił za nią 1 mln 870 tys. złotych netto. Do przetargu, który odbył się 3 lutego br. przystąpiło czterech oferentów ■ Płk SG dr Piotr Patla nowym komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej! Płk SG dr Piotr Patla, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wprowadził 11 lutego nowego Komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Obowiązki te będzie pełnił kmdr por. SG Zbigniew Iracki, który zastąpił kmdr. SG Marka Mosionka ■ Żaglowiec Down North zatonął w szczecińskim porcie. Dwa lata temu jednostka była na dnie przed wejściem do Świnoujścia! Od południa w niedzielę w szczecińskim porcie trwała akcja związana z zabezpieczeniem wraku. Żaglowiec pod kanadyjską banderą Down North. Jako pierwsza, informację o wraku spoczywającym na dnie przy moście na wyspę Grodzką przekazała szczecińska redakcja Gazety Wyborczej zaalarmowana przez swoich czytelników ■ Zobacz, co mieszkańcy sądzą na temat tablicy smoleńskiej i terminalu kontenerowego w Świnoujściu! Zobacz film! ■