POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.01.2017, 20:13:52] • Świnoujście

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Po interwencji naszego Czytelnika służby odpowiedzialne za odśnieżanie miasta wzięły się do pracy. Jak widać, jeden z mieszkańców skutecznie zmobilizował do pracy firmę zajmującą się zimowym utrzymaniem. W poniedziałek, tuż przed północą na Plac Wolności wyjechał specjalistyczny sprzęt. Nocne odśnieżanie potrwało do późnych godzin nocnych.



Przypomnijmy, jeden z naszych Czytelników zastanawiał się, dlaczego jeden z centralnych punktów miasta, który powinien być chlubą i wizytówką Świnoujścia był tak zaniedbany. Chodziło o niedbalstwo w odśnieżaniu.

- Czy tak powinien wyglądać Plac Wolności po odśnieżaniu? Czy firma odśnieżająca miasto, nie ma obowiązku odśnieżenia całego placu, a nie tylko wąskich przejść dla przechodniów? - pyta mieszkaniec.

Wielkie nocne odśnieżanie na Placu Wolności! Nasz Czytelnik zmobilizował służby do pracy! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Jak na zarzuty odpowiada świnoujski magistrat?

- Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [10.01.2017, 21:51:24]

komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Środa [11.01.2017, 12:25:43] • [IP: 37.8.215.***]

W końcu tak powinno być bo już nawet wózki z dziećmi to jest paranoja pchać po tych zaspach.

Gość • Środa [11.01.2017, 10:41:48] • [IP: 217.153.7.***]

Na os. Zachodnim też słabo m.in. ul Markiewicza z odsnieżaniem

Gość • Środa [11.01.2017, 10:23:17] • [IP: 92.42.112.***]

A kto wokol boiska LO Mieszka I ? Bo nie da sie przejść.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:29:04] • [IP: 62.69.231.***]

Temu" Beton Placu" nic nie pomoże. To był, jest i będzie architektonicznym gniotem.

Gość • Środa [11.01.2017, 09:19:03] • [IP: 92.42.117.***]

Proszę o informację kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika przed szkołą: miasto, czy dyrektor szkoły? Większość chodnika przy Staszica jest odśnieżona, tylko przed SP nr 6 śniegu po kolana.

Gość • Środa [11.01.2017, 08:46:52] • [IP: 93.115.95.***]

ludzi o ktorych napisales bardzo duzo w komentach co chwile schizy maja a od roku codziennie nowaafera, moze czas przestac czytac, przejsc, przewietrzyc, sie

Gość • Środa [11.01.2017, 08:37:21] • [IP: 31.0.41.**]

W większości normalnych miast takie roboty jak ta robi się nocami żeby nie nie utrudniać ruchu pieszym i stwarzać zagrozenia. Ale nie znajdą się złamasy co im to przeszkadza. Bada nie robów kaczor...

Gość • Środa [11.01.2017, 06:22:13] • [IP: 109.47.2.***]

Swinoujscie to produkcja narkomanow

Gość • Środa [11.01.2017, 06:20:17] • [IP: 109.47.2.***]

Mieszkacie w miescie zadzonym przez ludzi chorych na schizofrenie.lodowej cierpliwosci zycze

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:46:39] • [IP: 92.42.114.**]

Od budowy tego beton placu przeszedłem w sumie tamtędy 3 razy i mi lotto jak wygląda, wiem jedno klimatu na nim nie ma.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 23:12:43] • [IP: 80.245.186.***]

Brawo Ty, wreszcie dupy ruszyli i z łopatami wszędzie latali.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:50:52] • [IP: 80.245.180.***]

cHCIAŁBYM TYLKO PRZYPOMNIEĆ SŁUŻBĄ ŻE ODŚNIEŻANIE PLACU TO NIE SPYCHANIE ŚNIEGU A JEGO WYWÓZ !

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:47:26] • [IP: 91.238.240.**]

Piękny traktorek ! Byłam w weekend w Międzyzdrojach i nie mogłam się nadziwić jak tam pracują. Autko jedzie wypelnione piaskiem. Dwóch panów idzie obok. Piasek hop na lopate. Łopata pod pachą, a druga reka zsypuje piach na chodnik. Bogu dzieki, ze w rekawicach ! Wstyd. Takie turystyczne miasto i nie stać ich na porządny sprzęt !

wyspiarz • Wtorek [10.01.2017, 22:31:21] • [IP: 92.42.116.***]

GRUNWALDZKA ŚCIESZKA ROWEROWA ODŚNIEŻONA JEDNA STRONA !!

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:08:24] • [IP: 62.69.253.***]

Sciezke rowerowa od promu w strone Ognicy nalezy odsniezyc, nie mozna jezdzic rowerem ani chodzic pieszo.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 22:07:28] • [IP: 109.77.36.*]

"Zgodnie z zapisami umowy firma zajmująca się oczyszczaniem miasta i zimowym utrzymaniem ma zagwarantować przejścia przez plac Wolności, a nie odśnieżenie całej jego powierzchni- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus." - Czyli innymi słowy mogliby odśnieżyć, dosłownie, jedną ścieżkę, na przełaj. Przejście by było? Było by. Co za leniwy naród. Jak palcem nie pokażesz to nikt z siebie sam ponad nic nie zrobi. Ot poprostu, ze zwykłej ludzkiej życzliwości. Powinno być płacone od wykonanej pracy i w zależności od jej jakości.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:58:07] • [IP: 80.245.189.***]

Najpierw starannie odśnieżyć a dopiero później sypać chemią. Inaczej będziemy niszczyć nasze buty samochody.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:51:36] • [IP: 92.42.112.**]

Dokładnie!! Na Placu Wolności nie ma chyba ciszy nocnej? Latem hałas nie z tej ziemi bo od 5-6 rano warczą czyszcząc wielce plac, teraz od 2 w nocy hałas bo sobie odśnieżają. Jakaś paranoja! Tu ludzie mieszkają...

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:39:43] • [IP: 109.47.2.***]

Niemcy was zrobia porzadek, To ich miasto

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:11:06] • [IP: 92.42.116.***]

Traktoe halasowal pol nocy. Cos takiego jak cisza w Swiniakowie nie istnieje.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:09] • [IP: 178.238.252.***]

i komu to przeszkadzało. przynajmniej kilka dni patrzenia na beton mieliśmy z głowy.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 21:00:08] • [IP: 109.47.2.***]

" MIASTO NAM PIEKNIEJE"

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:54:35] • [IP: 93.94.184.***]

DO szanownego czytelnika. Fiucie, jak nie masz co robić, weż śniegówkę i odśnieżaj do rana.

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:52:09] • [IP: 92.42.112.***]

Dlaczego tylko plac Wolnosci ? A inne chodniki w miescie ?

Gość • Wtorek [10.01.2017, 20:46:25] • [IP: 46.231.62.**]

niech te służby się zmobilizują i ogarną platan bo co popada to tam jest dramat :)

Oglądasz 1-25 z 25
■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■