POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.01.2017, 21:38:20] • Świnoujście

Czytelnik: Czy alarm smogowy dotyczy także Świnoujścia?

Czytelnik: Czy alarm smogowy dotyczy także Świnoujścia?

fot. Czytelnik

Smog staje się coraz bardziej widocznym problemem, z którym borykają się duże miasta. Jeden z naszych Czytelników zastanawia się, czy ten problem tyczy się także Świnoujścia?

- W Polsce ogłoszono Alarm Smogowy. Czy dotyczy to Świnoujścia? Na przedstawionej w TV mapie powietrza mamy tylko ocenę "dobry". Jak to, dlaczego, przecież jesteśmy kurortem-uzdrowiskiem? A jednak jak jest, każdy widzi. Zdjęcie PECu, to niedzielny poranek - informuje Czytelnik.

O odniesienie się do słów Czytelnika, poprosiliśmy rzecznika prezydenta miasta.

- Jak wynika z przesłanej przez państwa wypowiedzi, czytelnik odpowiedział sobie na pytanie, czy alarm smogowy dotyczy również Świnoujścia. Jak sam stwierdził, na mapie prezentowanej w telewizji, powietrze u nas oceniane jest jako dobre.
Za stan jakości powietrza w naszym regionie, w tym w Świnoujściu, odpowiada Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który prowadzi systematyczny jego monitoring. Eksploatowana przez PEC instalacja spełnia wszelkie wymogi określone przepisami prawa w zakresie oddziaływań na wszystkie elementy środowiska. Więcej informacji na ten temat uzyskacie państwo od dyrekcji PEC
- informuje Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Sobota [14.01.2017, 10:29:30] • [IP: 80.245.184.**]

Jest zima, mamy cały czas temperatury ujemne i nie zawsze komin tak dymi, czy jak inni to nazywają oddaje parę wodną. Skoro nie zawsze tak to wygląda, to znaczy że coś jednak jest na rzeczy.

Gość • Piątek [13.01.2017, 21:28:54] • [IP: 80.245.184.**]

Dopóki nie zobaczyłem tej histerycznej kampanii wymierzonej w polski węgiel nie wierzyłem że sprawa polskiej energetyki i górnictwa czyli samodzielności energetycznej naszego kraju jest aż tak wielką drzazgą w d... oku naszych dawnych zaborców. To na zdjęciu to nie jest" smog" w powszechnym i naukowym znaczeniu. To skondensowana para wodna ze spalinami, w mroźnym powietrzu unoszona przez wiatr. Taki odpowiednik lotniczej smugi kondensacyjnej zwanej przez niektórych" chemtrail". Sam smog, ten prawdziwy, taka dusząca mgła, bywa u nas problemem co najwyżej przez kilka dni w roku. W takie dni, na przestrzeni lat, nie zauważyłem by karetki jeździły częściej. Proponuję więcej obserwacji i dokształcenia się a mniej emocji. Po za tym jest możliwość zredukowania nawet piętnastokrotnie, w całej Polsce, poziomu emisji pyłów z opalania węglem, tak z elektrowni czy z ciepłowni jak i nawet z pieców prywatnych opalanych węglem. Szczegóły wynalazku są opisane w filmie dostępnym na" You Tube" pt." WĘGIEL=BOGATA POLSKA"

Gość • Piątek [13.01.2017, 18:06:17] • [IP: 127.0.0.*]

DLACZEGO W ŚWINOUJŚCIU NIE MA STACJI KONTROLI JAKOŚCI POWIETRZA? CHYBA ZA DUŻO BY WYKRYŁA

Gość • Piątek [13.01.2017, 11:53:35] • [IP: 62.69.252.***]

Jeżeli miasto mieni się jako uzdrowisko, to UM powinien dokładać fundusze dla osób chcących przejść na ekologiczny system ogrzewania!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:00:02] • [IP: 188.146.75.**]

Ludzie, nie narzekajcie tylko zgłaszajcie straży miejskiej kto i gdzie truje skoro wiecie. Oni sami z siebie nie podejmują działań.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 15:06:51] • [IP: 93.94.191.*]

CHYBA CZYTELNIKOWI CZACHA SIĘ DYMI BO MA GAZOWE , DRZAZGA W DUPIE KOLE.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 15:02:10] • [IP: 94.217.234.***]

to jest ta energia z weglu. nic innego nie idzie w gry.jest duzo nowej, zielonej technologie. ale nie szydlo czyma sie weglem. polska znowu 100 lat do tylu. a sa dzolne mlode ludzie ktore maja dobre pomysly. tylko nie z ta wladza.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:29:02] • [IP: 94.217.234.***]

tak bo cala polska siedzi na tych weglach. sa nowe technologie, madre, dobre fachofce, mlode zdolne ludzie ktore polske moga na pierwsze miejsce prowadzic na zielona egergie. ale nie, smierdzonce wegle truja nas. a szydlo sie jescze chwali..ze ratuje gornikow.

Białe Szeregi • Czwartek [12.01.2017, 14:24:48] • [IP: 80.245.180.***]

Ludzie wycinajcie więcej drzew sprzedawajcie kapitalistą więcej gruntu pod beton a na pewno będzie czyściej. Trzeba dbać o środowisko za wszelką cenę. Masowo sadzić drzewa i krzaki oraz trawę. Działać należy na rzecz ochrony środowisko, bo ochrona środowiska to ochrona własnej ojczyzny. A.H. Nikt nam życia i środowiska nie zwróci jeśli my sami nie zaczniemy działać i się jednoczyć.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:23:18] • [IP: 94.197.128.***]

Na wielkopolskiej palą odpadami drewnopochodnymi z Remondisu. Wszyscy wiedzą gdzie. Gdzie jest straż miejska?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:22:14] • [IP: 93.94.184.*]

Naraz wszyscy wystraszyli się smogu a piec gazowy też wali spalinami i jest w porządku nagonka aby ludzi wystraszyć a cwaniacy mogli ruszyć ze sprzedażą urządzeń grzewczych i to jest cały smog a raczej przyducha powietrza sieją panikę aby móc wprowadzić stosowne ustawy chcą czegoś co nie są w stanie zrobić.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:54:29] • [IP: 88.156.232.**]

Na Markiewicza - coś okropnego. Wystarczy chcieć to sprawdzić i wyciągać konsekwencje.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 11:55:35] • [IP: 178.238.246.**]

Jak stan powietrza jest dobry, to zapraszam wszystkich którzy tak twierdzą na osiedle zachodnie w bezwietrzny dzień.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 11:54:10] • [IP: 92.42.118.***]

uzdrowisko!trzeba mówić głośno co sąsiedzi palą - butelki pampersy puszki sąsiad podarował sąsiadce panele aby w piecu napaliła- podobno wykształcony...

Gość • Czwartek [12.01.2017, 11:26:45] • [IP: 5.60.8.**]

ale w naszym miescie dotacji do ekologicznego pieca niema wiec dalej bede oral koks na markiewicza i bedzie kupa dymu

Gość • Czwartek [12.01.2017, 10:57:29] • [IP: 80.245.184.**]

Obwinia sie stare kotły, zły opał i spa­la­nie śmieci, a prze­cież wście­kłe kop­ce­nie to sprawka pala­cza — jego braku wie­dzy lub lenistwa i cwaniactwa. Kocioł zasy­powy może kop­cić, ale może też spa­lać bez dymu.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 10:48:44] • [IP: 83.8.44.**]

alarm smogowy Z PEWNOSCIĄ dot ul Markiewicza i okolic, tam jak w Czarnobylu..

Gość • Czwartek [12.01.2017, 10:31:52] • [IP: 178.238.253.**]

Przestańcie przynudzać, niedawno byłem w Poznaniu, coś makabrycznego wisi nad głową, taka " poducha" smogu nie ma czym oddychać, mam astmę poprostu się dusiłem, wiec nie przynudzajcie bo u nas po sztormie powietrze jak kryształ, ale oczywiscie w tych prywatnych domach pali sie wszytskim, tylko nie tym co trzeba, kazdy smieć jest tam spalany, bo za wywóz smEici trzeba płacic, a to że duże miasta się duszą to efekt wycinki drzew, tak zwana regulacja pomieszczeń wodnych, bo JEDNO DRZEWO DAJE TLEN ROCZNIE DLA 4 RODZIN, A WODA, KUMULUJE OSADY I DAJE WILGOĆ, KTÓRA JEST NIEZBĘDNA DO ZYCIA!

AGENDA 21 • Czwartek [12.01.2017, 10:22:30] • [IP: 80.245.178.***]

U NAS NAJWIĘKSZY SYF DOSTARCZANY JEST ZACHODNIMI WIATRAMI PRZYZIEMNYMI ZE SZKOPLANDII. PAMIĘTAM ZA CZASÓW ENERDE TO NIE TYLKO ZAWIESINĘ PYŁU WĘGLOWEGO NAM DOSTARCZANO, ALE RÓWNIEŻ OPAD RADIOAKTYWNY Z NIESZCZELNEGO SYSTEMU CHŁODZENIA ELEKTROWNI ATOMOWEJ. SMOG POCHODZI GŁÓWNIE Z RUR WYDECHOWYCH SZKOPSKICH SAMOCHODÓW, BO TE KILKA KOMINÓW OD PIECÓW UTYLIZUJĄCYCH STARE BUTY I BUTELKI PET NA ZŁODZIEJOWIE, TO TYLKO KOLOR POWIETRZA TROCHĘ ZMIENIAJĄ.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 09:39:37] • [IP: 37.8.215.**]

)Mieszkałem na ul Wielkopolskiej czasami nie było czym oddychać zwłaszcza w nocy. Ratuje nas wiatr rozpędza smog

Gość • Czwartek [12.01.2017, 09:21:54] • [IP: 92.42.119.***]

Na mapie nasze miasto, w porównaniu z południem, ma kolor zielony.Czy należy tak patrzeć? Nie ! W okolicy Hołdu Pruskiego też nie ma czym oddychać, nie, że tylko śmierdzi, zwyczajnie zatyka.Powinno sie wykonac pomiar.Gdzie? No w tych miejscach gdzie wskazują obywatele miasta, kiedy nie ma wiatru i nie nad brzegiem morza.Dlaczego na sprawe nie patrzy się z perspektywy Rządu, na cała Polskę, bo co, boimy się górników !Normalny obywatel aby kupić węgiel dobrej jakości musi mieć kase, więc miejsca pracy, z pracą godnie opłacana.Aby kupic doby piec też potrzeba kasy.Wartość tony węgla na bramie kopalni nie jest przerażliwie wysoka ale aby ją kupić w moim mieście trzeba dosypać kasy na pośredników.Jakieś 45 lat temu byłem 3 miechy na praktyce w elektrowni Pątnów Adamów gdzie kotły były opalane węglem ale takiego dymu z komina nie było.To dość skomplikowane, ale odpowiednie filtry i ich obsługa są bardzo ważne.To w nawiązaniu do zamieszczonego zdjęcia.Dzisiaj, jest już plus 2 C ale problem pozostaje.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 08:28:16] • [IP: 83.11.186.**]

Kilkadziesiąt lat temu większości w wszystkich domach palono w piecach i nikt nie słyszał o smogu.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 08:03:25] • [IP: 82.32.8.***]

Alarm smogowy nie ale BETONOWY juz tak

San Escobar • Czwartek [12.01.2017, 07:55:07] • [IP: 94.254.227.***]

Czy ten rzecznik wie co plecie?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 07:49:35] • [IP: 83.11.63.**]

A skąd ten smog w kraju, w którym zlikwidowano prawie cały przemysł, a w miastach działa jedna miejska kotłownia zamiast tysięcy piecy?

Oglądasz 1-25 z 40
■ W czwartek, sieć Orange miała awarię! Telefony pokazywały brak zasięgu! ■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■