POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.01.2017, 19:53:18] • Świnoujście

Pani Komendant - Dorota Zawłocka, przedstawi podczas czwartkowej sesji rady miasta raport o bezpieczeństwie

Pani Komendant - Dorota Zawłocka, przedstawi podczas czwartkowej sesji rady miasta raport o bezpieczeństwie

fot. Policja

Czy możemy czuć się bezpiecznie? - takie pytania padają po ostatnich wydarzeniach związanych z morderstwem 19-letniego Piotra Wawrzynowicza. Odpowiedzi na to pytanie, udzieli już podczas czwartkowej sesji rady miasta, Pani Komendant - Dorota Zawłocka.

Na czwartkową sesję rady miasta zaproszona została mł. insp. Dorota Zawłocka, pełniąca obecnie funkcję komendanta w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Jak udało nam się dowiedzieć, Pani Komendant przedstawi podczas sesji raport o bezpieczeństwie, w którym znajdą się także planowane działania, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na terenie Świnoujścia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 107, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 107

Gość • Sobota [14.01.2017, 12:07:54] • [IP: 83.11.73.***]

A wiec wlasnie - tu nie chodzi o to ze policja nie umie łapać albo łapie i wypuszcza tylko prawo jest takie ze prokuratury lub sądy każą ich wypyszczac, tyle że obrywa sie stale policji. Więc do zmiany jest prawo

Gość • Piątek [13.01.2017, 22:15:17] • [IP: 80.245.188.**]

Po przeczytaniu komentarzy widzę, że mocno oberwało się świnoujskiej policji. Faktem jest, że bandziorka i łyse debile mają się dobrze, bo mamy taki tolerancyjny i demokratyczny system. Że jak nawet policja wie o danym typie dużo i próbuje go przyskrzynić to jakiś adwokat zaraz stwierdzi, że nie ma wystarczających dowodów żeby go skazać. Kiedyś jak była milicja, to nie miała takich ograniczeń prawnych i jak się dowiedziała kto narozrabiał to po prostu pałowała i szybko prostowała takich bydlaków. No dla cynkciarzy i prostytutek byli trochę milsi bo można było na nich zarobić

Gość • Piątek [13.01.2017, 01:14:42] • [IP: 79.186.69.*]

Daleko mi do tej pani, idioto..12.01.2017, 22:53:28] • [IP: 37.47.139.**

Gość • Piątek [13.01.2017, 00:14:53] • [IP: 93.94.190.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [12.01.2017, 22:53:28] • [IP: 37.47.139.***]

Do IP 79.186.69*** pani komendant proszę się uspokoić wziąć za robotę i nie pisać schlebiajacych sobie komentarzy !!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 21:25:45] • [IP: 79.186.69.*]

to ze jest tutaj większość negatywnych komentarzy wcale mnie nie dziwi bo na tym portalu klepią w klawiature głównie debile, rozsądni nie udzielają się w tym chłamie tylko swoje zdanie mają. Wy wiecznie niezadowoleni nawet nie wiecie ile pracy każdego dna wykonuje policja, ilu przestepców i chuliganów zatrzymuje (ale ze to między innymi wy cwaniaki to wam sie to nie podoba). Ja czuję sie w tym mieście bezpiecznie, nigdy nie miałam wrażenia ze grozi mi jakies niebezpieczeństwo, nawet jak wracałam w nocy sama do domu. Pani komendant jest na tym stanowisku od kilku miesięcy, a wy wylewacie na nia szambo za 3 ostatnie dekady, ogarnijcie sie, durnie. Patologia tak nawiasem mówiąc wychodzi w waszych komentarzach, nie osmieszajcie sie więc.

AGENDA 21 • Czwartek [12.01.2017, 20:09:11] • [IP: 80.245.178.***]

LUDZIE, PRZECIE TO NIE POLICJA OSIEDLIŁA PATOLOGIĘ I ZBRODNIARZY NA KRZYWEJ. W TYM KRAJU FUNKCJONUJE NA RAZIE SYSTEM SPRAWOWANIA WŁADZY, KTÓREGO ELEMENTEM JEST POLICJA. POLICJA MOŻE ICH ZAMYKAĆ CODZIENNIE I CODZIENNIE KTOŚ ICH BĘDZIE WYPUSZCZAŁ. JAK NA RAZIE JA OSOBIŚCIE NA ULICĘ I NA ZAKUPY Z KAŁACHEM NIE MUSZĘ WYCHODZIĆ, CZYLI SYSTEM FUNKCJONUJE. JAK BĘDĘ MUSIAŁ KUPIĆ BROŃ I AMUNICJĘ TO ZACZNĘ NARZEKAĆ NA POLICJĘ, TAK JAK OBECNIE ROBIĄ TO KRYMINALIŚCI I PATOLOGIA.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:27:37] • [IP: 31.0.121.**]

Cieszę sie, że juz od dawna nie mieszkam w tym mieście, chociaż spedziłam tu najpiękniejsze lata swojego życia.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:16:09] • [IP: 37.47.135.***]

Pani Komendant nie wiedziała nawet jak się udaremnia przestępstwo z art. 191 par 1a KK i pozwalała na katowanie mojej rodziny.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 15:31:12] • [IP: 77.88.191.***]

Pani komediant niech pani się nie kompromituje

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:59:07] • [IP: 94.254.242.***]

Kochani mieszkańcy, Zrozumiała jest Wasza złość oraz zirytowanie. Żyjemy w Państwie, które jest młode a biurokracja oraz działania polityków, okradanie nas z naszych pieniedzy czy choć by brak poczucia bezpieczeństwa ze strony opieki zdrowotnej wpływa znacząco na niechęć do wszystkich innych systemów w miejscach, których żyjemy. Jednak, chciałabym wyrazić swoją złość do osób wypisująch komentarze dotyczące Pani komendant. I nie jest to osobisty komentarz, tyczy się on również wielu innych spraw - zatem: kochani!! Jeśli Wam się coś nie podoba, to zróbcie coś więcej dla miasta, wstańcie, przebranżowcie się i spróbujcie zrobić coś dobrego zamiast tylko demotywowac i narzekać jak typowy polski cebulak. To właśnie przez takich jak Wy, Nas Polaków uważa się w Europie za maruderów. Czyny znaczą więcej niż słowa. Dlaczego nie wstąpicie do urzędu i nie wprowadzicie swoich pomysłów których za pewno po za narzekaniem macie wiele!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:49:05] • [IP: 2.108.233.***]

Kolejna pogadanka... ?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:40:19] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:09:12] • [IP: 37.47.167.**] A...to tak dokładnie jak u nas w Ś-ciu:)

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:30:01] • [IP: 93.94.190.**]

Kiedyś kupiłam samochód od pewnej tejże osoby która jeszcze nie udzielała się tak jak teraz??Po miesiącu samochód mi ukradli zgłosiłam na policję.Po jakim czasie zadzwonił do mnie Komendant Bućko i poinformował że samochód się znalazł numery silnika i podwozia się zgadzają i jest do odbioru w Bielsko Białej-odpowiedziałam że na drugi dzień pojadę.I co otóż na drugi dzień miałam ponowny telefon rano od Komendanta że jednak został poinformowany że numery silnika się nie zgadzają także to nie może być mój samochód.Nie dawałam za wygrane skoro podwozia numery ok to coś nie tak.Otrzymywałam odpowiedż sprawa w toku ąż pewnego dnia dostałam pismo że sprawa została umorzona ze względu na brak dowodów.A że byłam młoda wierzyłam bardzo policji a tym bardziej Pan Komendant dzwonił to już ktoś kto napewno był dla mnie wiarygodny.Na dzień dzisiejszy na pewno bym sprawy nie darowała.Patrzę inaczej na tą obłudę.Wstyd i to ogromny ale cieszę się że dzisiaj mogę z kimś się tym przykrym doświadczeniem podzielić.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:16:43] • [IP: 95.129.228.**]

Poinformuje że w w przedszkolach akcja dała skutek i przestępczość zlikwidowana.Na efekty rozdawania odblaskow trzeba jeszcze poczekać..Dalej kueją takie jak rozboje kradzieże.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:13:15] • [IP: 88.156.235.***]

Czuć bedziemy sie bezpiecznie jak policja bedzie policją, nie bedzie miala układów z światem przestępczym. Nie czujemy sie bezpiecznie, ani nasze rodziny ! Niewiarygodne jest to ze jak sie okazuje kazdy wiedział jakie bydlaki krążą po mieście ajednak polcja nic z tym nie zrobiła, doszło do tragedii, jakby bacznie obserwowali ruchy tych śmieci to i moze był chłopak żył, poza tym rządamy obowiązku monitoringu w każdym bloku !! Niech wejdzie jakiś przepis aby to bł obowiązek wspólnot mieszkaniowych ! Patrona nie możemy sie doprosic i mimo, ze w blokach wszelka chołota mieszka i złodzieje to im to wisi!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:12:04] • [IP: 46.228.95.**]

przecież ten cały region jest w bezprawiu, policja istnieje tylko an papierze, każdy wie komu i ile smarować by było jak jest więc poo co te głupie artykuły i komentarze.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:09:12] • [IP: 37.47.167.**]

Serial belfer dzieje sie w miaateczku jak swino Rzadzi tam uklad bisnesowoprzestepczopolituczny a komemdant jest chlopcem na posylki.i jeszcze inne analogie narkotyki morderstwo nastolatki przez glupoch osilkow na zlecenie kobiety

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:43:40] • [IP: 10.196.182.**]

Czy komendant...tfu..komediant Sensei nie moze jak Straznik Texasu zrobic porzadku w miescie?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:34:21] • [IP: 92.42.113.***]

Czy nadKomendant Sujka zaaprobował ten cały raport o bezpieczeństwie?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:32:41] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:07:20] • [IP: 37.47.167.**] A co serial ma wspólnego w wykonywaniem przez policję w realu poleceń vice S? To nie fikcja, to fakty:)

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:31:30] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:07:20] • [IP: 37.47.167.**] Ja nie oglądałam. A o co w nim come on?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:07:20] • [IP: 37.47.167.**]

A ogladaliscie serial Belfer? To tak a propos komentarzy o wykonywaniu polecen vice S

Gość • Czwartek [12.01.2017, 10:56:16] • [IP: 80.245.179.***]

Pani Komendant daruje sobie tę farsę. Raport już jest w komentarzach od mieszkańców. PRAWDZIWY !

Gość • Czwartek [12.01.2017, 10:50:18] • [IP: 79.186.217.***]

Kiedy szanowni radni podniosą w końcu na sesji rady miasta konieczność rozszerzenia monitoringu miejskiego na wszystkich głównych skrzyżowaniach oraz al. Woj. Polskiego prowadzącej do granicy? Czy nadal bandziory mają czuć się bezkarnie? To jakaś kpina z wyborców!!

Oglądasz 1-25 z 107
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „PROMUJEMY KSIĄŻKĘ NA PROMIE”. Tegoroczna wiosenna akcja kiermaszowa, organizowana dla uczczenia obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00, na jednym z regularnie kursujących promów typu „BIELIK”. Każda osoba odwiedzająca pływający kiermasz może nabyć jeden wolumin wybranej książki za symboliczną złotówkę ■
■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■