░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.01.2017, 19:53:18] • Świnoujście

Pani Komendant - Dorota Zawłocka, przedstawi podczas czwartkowej sesji rady miasta raport o bezpieczeństwie

Pani Komendant - Dorota Zawłocka, przedstawi podczas czwartkowej sesji rady miasta raport o bezpieczeństwie

fot. Policja

Czy możemy czuć się bezpiecznie? - takie pytania padają po ostatnich wydarzeniach związanych z morderstwem 19-letniego Piotra Wawrzynowicza. Odpowiedzi na to pytanie, udzieli już podczas czwartkowej sesji rady miasta, Pani Komendant - Dorota Zawłocka.

Na czwartkową sesję rady miasta zaproszona została mł. insp. Dorota Zawłocka, pełniąca obecnie funkcję komendanta w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Jak udało nam się dowiedzieć, Pani Komendant przedstawi podczas sesji raport o bezpieczeństwie, w którym znajdą się także planowane działania, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na terenie Świnoujścia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 107, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 107

Gość • Sobota [14.01.2017, 12:07:54] • [IP: 83.11.73.***]

A wiec wlasnie - tu nie chodzi o to ze policja nie umie łapać albo łapie i wypuszcza tylko prawo jest takie ze prokuratury lub sądy każą ich wypyszczac, tyle że obrywa sie stale policji. Więc do zmiany jest prawo

Gość • Piątek [13.01.2017, 22:15:17] • [IP: 80.245.188.**]

Po przeczytaniu komentarzy widzę, że mocno oberwało się świnoujskiej policji. Faktem jest, że bandziorka i łyse debile mają się dobrze, bo mamy taki tolerancyjny i demokratyczny system. Że jak nawet policja wie o danym typie dużo i próbuje go przyskrzynić to jakiś adwokat zaraz stwierdzi, że nie ma wystarczających dowodów żeby go skazać. Kiedyś jak była milicja, to nie miała takich ograniczeń prawnych i jak się dowiedziała kto narozrabiał to po prostu pałowała i szybko prostowała takich bydlaków. No dla cynkciarzy i prostytutek byli trochę milsi bo można było na nich zarobić

Gość • Piątek [13.01.2017, 01:14:42] • [IP: 79.186.69.*]

Daleko mi do tej pani, idioto..12.01.2017, 22:53:28] • [IP: 37.47.139.**

Gość • Piątek [13.01.2017, 00:14:53] • [IP: 93.94.190.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [12.01.2017, 22:53:28] • [IP: 37.47.139.***]

Do IP 79.186.69*** pani komendant proszę się uspokoić wziąć za robotę i nie pisać schlebiajacych sobie komentarzy !!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 21:25:45] • [IP: 79.186.69.*]

to ze jest tutaj większość negatywnych komentarzy wcale mnie nie dziwi bo na tym portalu klepią w klawiature głównie debile, rozsądni nie udzielają się w tym chłamie tylko swoje zdanie mają. Wy wiecznie niezadowoleni nawet nie wiecie ile pracy każdego dna wykonuje policja, ilu przestepców i chuliganów zatrzymuje (ale ze to między innymi wy cwaniaki to wam sie to nie podoba). Ja czuję sie w tym mieście bezpiecznie, nigdy nie miałam wrażenia ze grozi mi jakies niebezpieczeństwo, nawet jak wracałam w nocy sama do domu. Pani komendant jest na tym stanowisku od kilku miesięcy, a wy wylewacie na nia szambo za 3 ostatnie dekady, ogarnijcie sie, durnie. Patologia tak nawiasem mówiąc wychodzi w waszych komentarzach, nie osmieszajcie sie więc.

AGENDA 21 • Czwartek [12.01.2017, 20:09:11] • [IP: 80.245.178.***]

LUDZIE, PRZECIE TO NIE POLICJA OSIEDLIŁA PATOLOGIĘ I ZBRODNIARZY NA KRZYWEJ. W TYM KRAJU FUNKCJONUJE NA RAZIE SYSTEM SPRAWOWANIA WŁADZY, KTÓREGO ELEMENTEM JEST POLICJA. POLICJA MOŻE ICH ZAMYKAĆ CODZIENNIE I CODZIENNIE KTOŚ ICH BĘDZIE WYPUSZCZAŁ. JAK NA RAZIE JA OSOBIŚCIE NA ULICĘ I NA ZAKUPY Z KAŁACHEM NIE MUSZĘ WYCHODZIĆ, CZYLI SYSTEM FUNKCJONUJE. JAK BĘDĘ MUSIAŁ KUPIĆ BROŃ I AMUNICJĘ TO ZACZNĘ NARZEKAĆ NA POLICJĘ, TAK JAK OBECNIE ROBIĄ TO KRYMINALIŚCI I PATOLOGIA.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:27:37] • [IP: 31.0.121.**]

Cieszę sie, że juz od dawna nie mieszkam w tym mieście, chociaż spedziłam tu najpiękniejsze lata swojego życia.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:16:09] • [IP: 37.47.135.***]

Pani Komendant nie wiedziała nawet jak się udaremnia przestępstwo z art. 191 par 1a KK i pozwalała na katowanie mojej rodziny.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 15:31:12] • [IP: 77.88.191.***]

Pani komediant niech pani się nie kompromituje

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:59:07] • [IP: 94.254.242.***]

Kochani mieszkańcy, Zrozumiała jest Wasza złość oraz zirytowanie. Żyjemy w Państwie, które jest młode a biurokracja oraz działania polityków, okradanie nas z naszych pieniedzy czy choć by brak poczucia bezpieczeństwa ze strony opieki zdrowotnej wpływa znacząco na niechęć do wszystkich innych systemów w miejscach, których żyjemy. Jednak, chciałabym wyrazić swoją złość do osób wypisująch komentarze dotyczące Pani komendant. I nie jest to osobisty komentarz, tyczy się on również wielu innych spraw - zatem: kochani!! Jeśli Wam się coś nie podoba, to zróbcie coś więcej dla miasta, wstańcie, przebranżowcie się i spróbujcie zrobić coś dobrego zamiast tylko demotywowac i narzekać jak typowy polski cebulak. To właśnie przez takich jak Wy, Nas Polaków uważa się w Europie za maruderów. Czyny znaczą więcej niż słowa. Dlaczego nie wstąpicie do urzędu i nie wprowadzicie swoich pomysłów których za pewno po za narzekaniem macie wiele!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:49:05] • [IP: 2.108.233.***]

Kolejna pogadanka... ?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:40:19] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:09:12] • [IP: 37.47.167.**] A...to tak dokładnie jak u nas w Ś-ciu:)

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:30:01] • [IP: 93.94.190.**]

Kiedyś kupiłam samochód od pewnej tejże osoby która jeszcze nie udzielała się tak jak teraz??Po miesiącu samochód mi ukradli zgłosiłam na policję.Po jakim czasie zadzwonił do mnie Komendant Bućko i poinformował że samochód się znalazł numery silnika i podwozia się zgadzają i jest do odbioru w Bielsko Białej-odpowiedziałam że na drugi dzień pojadę.I co otóż na drugi dzień miałam ponowny telefon rano od Komendanta że jednak został poinformowany że numery silnika się nie zgadzają także to nie może być mój samochód.Nie dawałam za wygrane skoro podwozia numery ok to coś nie tak.Otrzymywałam odpowiedż sprawa w toku ąż pewnego dnia dostałam pismo że sprawa została umorzona ze względu na brak dowodów.A że byłam młoda wierzyłam bardzo policji a tym bardziej Pan Komendant dzwonił to już ktoś kto napewno był dla mnie wiarygodny.Na dzień dzisiejszy na pewno bym sprawy nie darowała.Patrzę inaczej na tą obłudę.Wstyd i to ogromny ale cieszę się że dzisiaj mogę z kimś się tym przykrym doświadczeniem podzielić.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:16:43] • [IP: 95.129.228.**]

Poinformuje że w w przedszkolach akcja dała skutek i przestępczość zlikwidowana.Na efekty rozdawania odblaskow trzeba jeszcze poczekać..Dalej kueją takie jak rozboje kradzieże.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:13:15] • [IP: 88.156.235.***]

Czuć bedziemy sie bezpiecznie jak policja bedzie policją, nie bedzie miala układów z światem przestępczym. Nie czujemy sie bezpiecznie, ani nasze rodziny ! Niewiarygodne jest to ze jak sie okazuje kazdy wiedział jakie bydlaki krążą po mieście ajednak polcja nic z tym nie zrobiła, doszło do tragedii, jakby bacznie obserwowali ruchy tych śmieci to i moze był chłopak żył, poza tym rządamy obowiązku monitoringu w każdym bloku !! Niech wejdzie jakiś przepis aby to bł obowiązek wspólnot mieszkaniowych ! Patrona nie możemy sie doprosic i mimo, ze w blokach wszelka chołota mieszka i złodzieje to im to wisi!

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:12:04] • [IP: 46.228.95.**]

przecież ten cały region jest w bezprawiu, policja istnieje tylko an papierze, każdy wie komu i ile smarować by było jak jest więc poo co te głupie artykuły i komentarze.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:09:12] • [IP: 37.47.167.**]

Serial belfer dzieje sie w miaateczku jak swino Rzadzi tam uklad bisnesowoprzestepczopolituczny a komemdant jest chlopcem na posylki.i jeszcze inne analogie narkotyki morderstwo nastolatki przez glupoch osilkow na zlecenie kobiety

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:43:40] • [IP: 10.196.182.**]

Czy komendant...tfu..komediant Sensei nie moze jak Straznik Texasu zrobic porzadku w miescie?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:34:21] • [IP: 92.42.113.***]

Czy nadKomendant Sujka zaaprobował ten cały raport o bezpieczeństwie?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:32:41] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:07:20] • [IP: 37.47.167.**] A co serial ma wspólnego w wykonywaniem przez policję w realu poleceń vice S? To nie fikcja, to fakty:)

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:31:30] • [IP: 92.42.119.**]

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:07:20] • [IP: 37.47.167.**] Ja nie oglądałam. A o co w nim come on?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:07:20] • [IP: 37.47.167.**]

A ogladaliscie serial Belfer? To tak a propos komentarzy o wykonywaniu polecen vice S

Gość • Czwartek [12.01.2017, 10:56:16] • [IP: 80.245.179.***]

Pani Komendant daruje sobie tę farsę. Raport już jest w komentarzach od mieszkańców. PRAWDZIWY !

Gość • Czwartek [12.01.2017, 10:50:18] • [IP: 79.186.217.***]

Kiedy szanowni radni podniosą w końcu na sesji rady miasta konieczność rozszerzenia monitoringu miejskiego na wszystkich głównych skrzyżowaniach oraz al. Woj. Polskiego prowadzącej do granicy? Czy nadal bandziory mają czuć się bezkarnie? To jakaś kpina z wyborców!!

Oglądasz 1-25 z 107
■ Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Literacki "Na Wyspie" oraz szczeciński oddział Związku Literatów Polskich zapraszają na inaugurację Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji 2017 w Świnoujściu. Dziś, 21 marca o godzinie 16.00 świnoujska poetka Janina Miecznik zaprezentuje poezje ze swojego najnowszego tomiku. organizatorzy zapraszają do biblioteki na spotkanie z niespodzianką! ■
■ Wyszedł z domu i nie powrócił. Zaginął 71-letni Wacław Palusiński. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzą poszukiwania za zaginionym 71-letnim Wacławem Palusińskim. Osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu proszone są o kontakt ■ Świnoujścianka - Sara Hamadyk w półfinale najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie! Dwójka barmanów z województwa zachodniopomorskiego znalazła się w półfinale trzeciej edycji polskich eliminacji do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie, World Class Competition. Półfinałową trzydziestkę wybrało międzynarodowe jury na podstawie nadesłanych receptur koktajli. Kolejne etapy krajowego konkursu wyłonią Barmana Roku World Class Poland, który zmierzy się w Meksyku z konkurentami z 60 państw. ■ Gazeta Turystyczna Świnoujście promuje nasze miasto. O tym, że Świnoujście jest miastem znanym i popularnym, wie każdy. Jednak zawsze potrzebna jest odpowiednia promocja, której zasięg jest szerszy, niż terytorium lokalne. Taką rolę pełni Gazeta Turystyczna Świnoujście ■ Czytelnik: Planują budować przystań kajakową, a nie ma do niej godnego dojazdu...Napisał do nas jeden z Mieszkańców Karsiborza, który obserwuje poczynania miasta w sprawie bocznych ulic w jego miejscowości. Jak możemy przeczytać w jego liście do redakcji, ma kilka cennych uwag. Czy jednak słusznych? ■ Kolejna dostawa katarskiego gazu. Metanowiec „Al Shamal” zawinął do świnoujskiego gazoportu. Do terminalu LNG dotarła kolejna dostawa katarskiego gazu. W środowy poranek, metanowiec „Al Shamal” zawinął do Świnoujścia. Około godziny 7.30, metanowiec był widoczny na wysokości popularnego ”Wiatraka”. W podróż z Kataru do Świnoujścia wypłynął 1 marca. ■ Z klatki schodowej na ulicy Piłsudskiego 10a skradziono rower marki KALKHOFF ciemny metaliczny kolor. Naklejki koloru niebieskiego oraz hamulce tar zowe sprzpdu i stylu. Nagroda za odnalezienie 800 zł gotówka. Kontakt: 732-906-730 ■ Podpisano umowy na dofinansowanie budowy dwóch przystani na prawobrzeżu. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz podpisali dziś umowę na dofinansowanie ze środków unijnych dwóch kolejnych inwestycji w naszym mieście. Pierwsza to przystań jachtowa w Przytorze. Druga to przystań kajakowa na wyspie Karsibór. Obie będą gotowe do końca 2018 roku. Obecnie byli również zastępcy prezydenta miasta Barbara Michalska i Paweł Sujka oraz pochodzący z Karsiboru wiceprzewodniczący Rady Miasta Zdzisław Merchelski i przewodniczący Rady Osiedla Karsibór Przemysław Witkowski ■ Na północnym-zachodzie i częściowo w centrum prognozowany są burze, którym towarzyszyć będzie głównie wiatr do 70-90 km/h ■ Nie pod koniec marca, ale na początku kwietnia podpisana ma być umowa na unijne dofinansowanie budowy tunelu ■ Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Na osiedlu Platan przy ulicy Wojska Polskiego samochód osobowy uderzył w dziecięcy wózek, podczas cofania. Kilkuletnie dziecko i jego matka trafili do szpitala. Kierowca ich nie zauważył ■ Wyśrubowane wymaganie dla sprzątaczki? Urząd wyjaśnia, skąd to się wzięło ■ Świnoujścianka prosi o materiały budowlane, aby pomóc w remoncie domu spokojnej starości dla niechcianych psiaków! "Staruszkowo" to miejsce wypełnione miłością i dobrocią, znajdujące się w Karpaczu. Jest to swego rodzaju "dom spokojnej starości" dla psiaków. Każdy otrzymuje tam bezgraniczną miłość i opiekę na najwyższym, należytym poziomie. Wszystko to dzięki Pani Krysi która poświęciła swoje życie na rzecz pomocy czworonogom. My, wolontariusze, zwracamy się z prośbą o pomoc w przeprowadzce i remontowaniu "Saruszkowa", które musi zostać przeniesione do nowego domu. Nasza przeprowadzka spowolniona jest dużą ilością pracy, do której należy między innymi odświeżenie starych ścian, popękanych sufitów oraz doprowadzenie do używalności łazienek i kuchni. ■ W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa! ■ Oceanarium, Egzotyczna Laguna ze Spa, Jaskinie Nauki 5 D+, Centrum Odnowy Zdrowia, Interaktywne Centrum Nauki to wszystko może powstać w Świnoujściu! Wrocławska firma PFI Global przedstawiła w dniu wczorajszym świnoujskim radnym oraz przedstawicielom branży turystycznej propozycję powstania w mieście kompleksu wypoczynkowo – rozrywkowego, wielofunkcyjnego obiektu, gdzie przez cały rok będzie można ciekawie spędzić wolny czas. W kompleksie znalazłyby się między innymi oceanarium, Egzotyczna Laguna ze Spa na wzór Tropikalnej Wyspy pod Berlinem, Jaskinie Nauki 5 D+, Centrum Odnowy Zdrowia, Interaktywne Centrum Nauki. ■ Świnoujskie promy z nowymi radarami. W wyniku ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku przetargu świnoujskie promy obsługujące przeprawę Warszów i Centrum otrzymały nowe systemy radarowe oraz kompasy satelitarne GPS ■ Nowe szaty wiosny – „Budzenie Wiosny” w hotelu DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S. Gdyby wiosna mogłaby wyszukać sobie odpowiednie miejsce aby rozbudzić się ze snu zimowego - to z pewnością byłby to hotel DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S. Właśnie tutaj, w cztero-gwiazdkowym hotelu superior przy promenadzie w Ahlbecku co rok wyprawia się na jej cześć szczególną imprezę, a więc będzie można zastać ją już w tą sobotę, 18.03.2017 r. od godz. 19, kiedy ponownie pojawi się w swoich najpiękniejszych szatach. Budzenie Wiosny w hotelu DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S stało się już dawno tradycją. Praz dziewiąty odbędzie się muzyczno-kulinarny festyn mody z muzyką live na tle szczególnej kulisy 20-metrowego basenu w hotelowym SPA. Właśnie tutaj entuzjaści mody, miłośnicy szczególnych rozkoszy kulinarnych oraz wszyscy ci wyjdą na swoje koszty, którzy tak niecierpliwie pragną cieplejszej pory roku ■ Najpierw Kasprowicza, później Sienkiewicza i Jachtowa. Już niedługo, bo po sezonie, rozpocznie się remont ulicy Kasprowicza! Szacuje się, że wykonanie odwodnienia, położenie nowej nawierzchni oraz przebudowa chodnika, może wynieść około 700 tysięcy złotych. W planach jest także remont ulicy Sienkiewicza i Jachtowej ■ Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście, etap kolejny. Do Sejmu trafiła ustawa o pogłębieniu toru wodnego ze Świnoujścia do Szczecina. Specjalną ustawą rząd chce przyspieszyć wszystkie sprawy administracyjne związane z wydaniem różnego rodzaju dokumentów ■ Oszuści dzwonią i podają się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego! Nie daj się nabrać! Po raz kolejny mieszkańcy Świnoujścia otrzymują telefony od osób podających się za funkcjonariuszy CBŚ, którzy proszą o przekazanie pieniędzy na cele operacyjne. Na potwierdzenie swoich słów, proszą o to, aby potencjalna ofiara zadzwoniła pod numer 997 i zapytała o nazwisko funkcjonariusza. Jak się okazuje, telefon jest przekierowywany do innego oszusta, który potwierdza prawdziwość informacji i nakazuje przekazać pieniądze. ■ ENEA Operator planuje kolejne przerwy w dostawie prądu. Podajemy kiedy i gdzie nastąpią planowane wyłączenia. 2017-03-16, godz. 18:00 - 20:00 Świnoujście ul. Matejki 35 ■ 18 marca od godziny 10 do 14 w Pasaż RONDO odbędzie się Jarmark Rękodzieła Artystycznego organizatorzy Handlowcy z Pasażu Rondo i Akademia Każdego Wieku. Zapraszamy Rękodzielnicy przygotowali wiele wspaniałych prac ■ Na początku marca, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świnoujściu zarejestrowano 340 oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi. W całym ubiegłym roku w naszym mieście oficjalnie pracowało 1071 obcokrajowców. Przybywali… ze Wschodu ■ Napisał do nas jeden z Czytelników, który znalazł telefon marki Samsung. Właściciel aparatu proszony jest o kontakt ze znalazcą ■ Skąd na plaży na Warszowie wziął się węgiel? Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie twierdzi, że spadł ze statku. Wielu naszych Czytelników było zdziwionych, skąd na plaży na Warszowie wziął się węgiel? Dziennikarze portalu iswinoujscie.pl postanowili zaspokoić ciekawość mieszkańców i z tym pytaniem zwrócili się do Urzędu Morskiego w Szczecinie. Na nasze pytanie odpowiedział dyrektor, Andrzej Borowiec. Według dyrektora UM węgiel najprawdopodobniej pochodzi ze statków przewożących węgiel ■ Ukradł ubrania, bo chciał się elegancko ubrać? Udawał Niemca. Zobacz film! Nie wiadomo, jakie wyższe cele kierowały sklepowym złodziejem, który przygotowując się do kradzieży pragnął zostać wzięty za Niemca. Możliwe, że przyświecało mu przekonanie, że obywateli niemieckich traktuje się w naszym mieście lepiej...Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku podczas kradzieży w jednym ze sklepów w Galerii Corso. Podczas opuszczania sklepu ze skradzionym towarem pożegnał się z ekspedientką mówiąc "Auf Wiedersehen". Ale to go nie uratowało przed zdemaskowaniem ■ Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku podczas kradzieży w jednym ze sklepów w Galerii Corso. Podczas opuszczania sklepu ze skradzionym towarem pożegnał się z ekspedientką mówiąc "Auf Wiedersehen". Ale to go nie uratowało przed zdemaskowaniem ■ Jak ustalili dziennikarze iswinoujscie.pl jeszcze w tym miesiącu w Świnoujściu ma być podpisana umowa o unijnym dofinansowaniu budowy tunelu pod Świną – dowiedział się nasz portal. Z Unii Europejskiej dostaniemy na tę inwestycję ponad 775 milionów złotych ■ Będą podwyżki dla urzędników. W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trwają aktualnie prace nad opracowaniem projektu rozporządzenia w sprawie podwyżek dla pracowników samorządowych. Wzrost wynagrodzeń planowany jest jeszcze w tym roku. Podwyżki nie ominą także świnoujskich urzędników. Z informacji prezydenckiego rzecznika wynika, że średnia wysokość podwyżek wyniesie około 160 złotych. Kiedy urzędnicy będą się mogli cieszyć z wyższych pensji? Okazuje się, że już od kwietnia tego roku ■ Strażnicy graniczni przechwycili 200 kilogramów liści tytoniu i krajanki! ■ Dzień Kobiet w 8.FOW. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zorganizowane zostało spotkanie, na które zaproszone zostały wszystkie panie służące i pracujące w dowództwie flotylli. ■ Szokujący finał imprezy. Grupa nastolatków okradła i zdemolowała mieszkanie swojego kolegi!■ SONDA: Z okazji Dnia Kobiet postanowiliśmy zadać naszym Czytelnikom jedno pytanie: Czy Świnoujście jest gotowe na to, by prezydentem naszego miasta została kobieta? ■ W Urzędzie Miasta królują Samsungi! Urzędnicy mają 58 służbowych telefonów, w tym S7 i S6 ■ 21-latek dostrzegł samochód z kluczykami w stacyjce i postanowił się przejechać. Grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności ■ Dariusz Śliwiński nowym Przewodniczącym Rady Miasta. ■ Joanna Agatowska odwołana z funkcji Przewodniczącej Rady Miasta ■ W sobotę 3 marca, około godziny 11.00 na rynku "Pod zegarem" (zielony rynek) znaleziono portmonetkę z pieniędzmi ■ Klucze francuskie, gaz pieprzowy i psy... Zapytaliśmy świnoujścianki, co noszą w torebkach. Zobacz film! ■ Łabędź pogryziony przez psa został wypuszczony na wolność! ■ Na budowę tunelu pod Świną z Unii Europejskiej dostaniemy ponad 775 milionów zł. Na budowę stałego połączenia trzeba, według wstępnych obliczeń 950 mln zł. 130 milionów ma zabezpieczone na ten cel miasto ■ Akademia Strefy Kobiet. Była Miss Polonia Ewa Wachowicz motywowała świnoujścianki do działania! Znana wszystkim, kiedyś Miss Polonia i rzeczniczka prasowa Waldemara Pawlaka, dziś producentka programów telewizyjnych i jurorka programów kulinarnych, Ewa Wachowicz odwiedziła Świnoujście. Cel wizyty dziennikarki telewizyjnej był prosty: zmotywowanie Pań do działania!. Ewa Wachowicz zachęcała świnoujścianki, do wzięcia spraw w swoje ręce. Według byłej Miss Polonia, kluczem do sukcesu jest odwaga i odpowiedzialność. Jak podkreślała, odwagi nauczyło ją życie, a odpowiedzialności rodzice ■ Joanna Bator laureatką Uznamskiej Nagrody Literackiej 2017 za całokształt twórczości. Uroczyste wręczenie nagrody przez członków jury, dr mult. Manfreda Ostena oraz dr Andreasa Kosserta odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 12:00 w kurorcie nadmorskim Ahlbeck. Wieczór autorski, podczas którego autorka będzie czytać fragmenty swojej powieści „Ciemno, prawie noc” Uznamskie Dni Literatury z udziałem Martina Walsera, Donny Leon i Alfreda Grossera odbędą się od 26 do 29 kwietnia, a przyświecać im będzie motto „Tożsamość – pilnie poszukiwana” ■ Mieszkanka Wrocławia przebywając w ośrodku sanatoryjnym, stwierdziła że jej pieniądze zostały skradzione. Na miejsce zgłoszonej kradzieży, wysłany został patrol funkcjonariuszy prewencji. Jak się okazało, do przestępstwa wcale nie doszło... ■ „Dzwonię z CBŚ. Ile pieniędzy ma pan w banku?”- uwaga na oszustów, którzy pojawili się w Świnoujściu! W środę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał kilka zgłoszeń od starszych osób informujących o próbach oszustwa. Policjanci apelują do mieszkańców miasta, aby zachowali ostrożność ■ Ryszard Teterycz odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Za odwołaniem Ryszard Teterycza głosowało 11 radnych, przeciw 9 radnych, głosów wstrzymujących się nie było ■ Dariusz Śliwiński pozostaje na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady Miasta. 10 radnych było za jego odwołaniem, 10 było przeciwnych ■ Nie doszło do odwołania przewodniczącej rady Miasta. W głosowaniu tajnym 10 radnych zagłosowało za, 10 było przeciw odwołaniu Joanny Agatowskiej ■ Andrzej Mrozek nowym wiceprzewodniczącym rady Miasta. Podczas dzisiejszej sesji rada postannowiał dokonać zmian w prezydium. Pierwsze głosowanie dotyczyło kandydatury radnego Andzrezja Mrozka na funkcję wiceprzewodniczącego rady Miasta. W głosowaniu tajnym kandydat uzyskał 11 głosów poparcia. 9 radnych było przeciw ■ Radni opozycji złożyli wniosek o odwołania przewodniczącej Rady Miasta oraz pozostałych członków prezydium rady ■ 13 głosami za do porządku obrad dzisiejszej sesji rady Miasta wprowadzony został punkt w sprawie odwołania prezydium Rady Miasta ■ Zagęszczarki i poszukiwany 40-latek. Dwie zagęszczarki, z których jedna pochodziła z kradzieży w Szwecji i poszukiwanego przez organy ścigania 40-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego zatrzymała 27 lutego w Świnoujściu Straż Graniczna. ■ Azbest ma zniknąć z naszego kraju do 2032 roku. Jeśli są takie podmioty, osoby fizyczne, które chciałyby jeszcze zlikwidować azbest, to będziemy dysponowali środkami, żeby wspomóc tych zainteresowanych, żeby tę truciznę zlikwidować –zachęcał na lutowej sesji Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. Chętni mogą się zgłaszać tylko do 28 lutego ■ Świnoujście jak na razie bez sieci miejskich rowerów. Mieszkańcom i turystom muszą wystarczyć jednoślady z wypożyczalni. Niedawno regionalne media obiegła informacja, że w Kołobrzegu powstanie sieć rowerów miejskich. Ma ona liczyć 12 stacji, a mieszkańcy będą mieli do dyspozycji aż 120 jednośladów. A co z naszym miastem? Czy w Świnoujściu, także planuje się taką sieć? Z informacji rzecznika prezydenta miasta, wynika, że na tę chwilę miasto nie pracuje nad opracowaniem takiej koncepcji. Prezydencki rzecznik uważa, że Świnoujście nie potrzebuje autonomicznej sieci rowerów miejskich ■ Seryjny włamywacz do piwnic zatrzymany. Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali seryjnego włamywacza. 28-latek ma na swoim koncie co najmniej 11 przestępstw przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca pokonując zabezpieczenia, włamywał się do piwnic na terenie miasta i kradł z ich wnętrz wartościowe przedmioty. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności ■