POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.01.2017, 11:49:41] • Świnoujście

Marek Niewiarowski o złośliwym łańcuszku: Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda

Marek Niewiarowski o złośliwym łańcuszku: Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda

fot. facebook.com

- Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda. Przekażcie proszę tą informację swoim znajomym - zaapelował radny Marek Niewiarowski na portalu społecznościowym Facebook.pl. Jak się okazuje, sprawa dotyczy złośliwego łańcuszka którego tematem przewodnim jest krew dla chorego na białaczkę dziecka.

Jak poinformował radny Niewiarowski, sprawa łańcuszka została przez niego sprawdzona i jak się miało okazać, informacja o krwi dla dziecka chorego na białaczkę, jest fałszywa.

- Moi drodzy.

W ostatnich dniach jestem bombardowany apelem o treści:

"Potrzebna krew dla dziecka chorego na białaczkę. B Rh- to bardzo rzadka grupa. Prześlij proszę znajomym" i personalia Marzeny Czyż.

Informuję, że już dwa lata temu osobiście to sprawdzałem i jest to wymyślony przez jakiegoś bezmózgiego cymbała złośliwy łańcuszek.

Sprawa była komentowana w mediach ale jak widać łańcuszek raz puszczony do sieci co i rusz odżywa.

Bardzo Was proszę o nierozsyłanie go, bo to ewidentna nieprawda. Przekażcie proszę tą informację swoim znajomym
- informuje Marek Niewiarowski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Piątek [13.01.2017, 11:14:47] • [IP: 85.230.137.***]

Oj ludzie ludzie-nigdy nie zrozumie dlaczego jestescie tacy naiwni i puszczacie dalej wszystkie gowniane prosby o pomoc! Wszystkie te lancuszki to pic na wode a ludzie jak te malpy...bo jeden pusci to i zaraz drugi musi pokazac jakim jest wzorowym chrzescijaninem. Niby coraz wiecej wyksztalconych i madrych ludzi mamy a zwykli tepi oszusci robia wiekszosc z nich w balona...radze przestac bujac w oblokach. Pozdrawiam rozsadnych niedowiarkow.

Gość • Piątek [13.01.2017, 09:25:01] • [IP: 77.253.153.*]

Kto sprawdził czy to prawda? A kto sobie tylko poprawił humor pseudo dobrym uczyniłem, by nie odwiedzić punktu krwiodawstwa? Krew jest potrzebna i cenna, z wskazaniem docelowej fikcyjnej osoby to się zmarnuje. Naiwni dobroczyncy tym łańcuszkiem nie pomagają, chyba że dawca będzie rozsądniejszy. Zmodyfikujcie treść. Kolejne naciągane wytwarza też znieczulicę. Sprawdź i pomyśl nim prześlesz. Pomóż przychodząc.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:45:22] • [IP: 62.69.231.***]

To nie mogą tak zrobić, żeby nie rozsyłali, tylko robią tek, że rozsyłają?

Krwiodawca • Czwartek [12.01.2017, 19:20:15] • [IP: 95.129.228.***]

Zadziwiające są te niemal pochlebne komentarze do rozsyłania łańcuszka, którego celem jest wprowadzanie w błąd i żerowanie na czyimś dobrym sercu. Niestety jego rozsyłanie nie przyczynia się do zwiększenia liczby osób, które krew chcą oddać. Ktoś, kto dał się nabrać z pewnością krwi nie odda. Drugą sprawą jest bezczelne wykorzystanie czyichś danych osobowych z podanym numerem telefonu. Wyobrażacie sobie co się działo kiedy adresatka tego łańcuszka musiała odbierać dziesiątki telefonów i tłumaczyć, że to nieprawda? Zapewne też musiała wysłuchać niewybredne komentarze od oszukanych a zatroskanych ludzi, którzy byli gotowi oddać krew a w stacji krwiodawstwa dowiedzieli się, że to lipa? Trochę więcej wyobraźni życzę.

młody krwiodawca • Czwartek [12.01.2017, 18:18:03] • [IP: 89.71.165.***]

Oj ludzie, ludzie, bardzo dobrze, że informacja o fałszywym apelu została podana, bo wyobraźcie sobie, ze ten numer telefonu do kogoś należy i od lat jest on nękany. Fałszywe apele wcale nie powodują zwiększenia ilości krwi, a jedynie kpią sobie z krwiodawców. A do tego pan Marek jest akurat bardzo czynny jeśli chodzi o krwiodawstwo. Wiele tematycznych akcji już zorganizował i zapewne wiele jeszcze zorganizuje. Ale żeby takie rzeczy wiedzieć, to trzeba się zainteresować, a nie pisać komentarze z podtekstami.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:47:11] • [IP: 92.42.117.***]

Panie Marku to niech Pan go dalej nie przesyła tylko do punktu krwiodawstwa się uda i oda te pół litra, a i nie musi to być BRH- każda się przyda.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 15:41:33] • [IP: 62.69.252.***]

a czy to nie jeden z tych nrów co kase wyciąga z konta?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 14:45:19] • [IP: 2.108.233.***]

Krew na wagę złota. Niejedno życie może uratować. Lepiej więcej dawców niż za mało. Panie Marku - to naprawdę nie jest problem

Dawca krwi • Czwartek [12.01.2017, 14:04:57] • [IP: 31.0.69.**]

Panie Marku... jeżeli ta nieprawda ma się przyczynić do zwiększenia dawców krwi i szpiku to czasami trzeba spojrzeć troszkę dalej niż na czubek własnego nosa... Pan jako radny powinien to wiedzieć.

Oglądasz 1-9 z 9
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■