POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.02.2017, 10:07:33] • Świnoujście

Ktoś zaczął regulować ilość gołębi w naszym mieście?

Ktoś zaczął regulować ilość gołębi w naszym mieście?

fot. Czytelnik

Gołębie i mewy już dawno przestały kojarzyć się z przydomowym ogródkiem, plażą, morzem czy przestworzami. Są na tyle dokuczliwe, że widok ich dokarmiania rodzi wręcz agresję. Mamy dość wydziobanych trawników, na których ktoś wiecznie rozrzuca obiadowe resztki. Nie chcemy zabrudzonych parapetów i szyb samochodowych upstrzonych odchodami. Irytują nas wrzaski mew gromadzących się bladym świtem na dachach osiedli, a gruchanie gołębi przyprawia nas o chęć mordu...

Niestety, zawsze znajdzie się ktoś, kto regularnie zapełni trawnik pokruszonymi ziemniakami, przedwczorajszym krupnikiem i starym chlebem. Przebiegłe gołębie zawsze zdołają wyżebrać okruchy pizzy, wafelka od loda, słonecznika...Tymczasem chyba znalazł się tajemniczy mścicie, który sam postanowił rozprawić się z latającymi natrętami. Zaczął od gołębi, przynajmniej tak uważa Czytelnik, który nadesłał do naszej redakcji zdjęcie świadczące o eksterminacji utrapionych ptaków.

- Ktoś się zajął regulacją dużej ilości gołębi w Świnoujściu - pisze Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Czwartek [16.02.2017, 11:57:21] • [IP: 80.50.129.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 12:20:29] • [IP: 192.168.168.*]

Tylko wtedy, gdy ostatnie drzewo umrze i ostatnia rzeka zostanie zatruta i ostatnie ryby zostaną złowione zdamy sobie sprawę, że nie można jeść pieniędzy. – Przysłowie Indian Cree.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 11:27:19] • [IP: 95.129.224.**]

Jestem przeciwnikiem dokarmiania dzikiego stworzenia z balkonu, czy pod nim. Jestem również przeciwnikiem właścicieli psów, którzy nie sprzątają po nich. Jak masz pieska, wychodź z nim na spacery i zbieraj jego" skarby" do woreczka, aby nikt w nie nie wdepnął. Nie wypuszczaj pupila samopas, aby załatwił swoje" sprawy" bez kontroli, ale pozwól mu szczekać w godzinach 6:00 do 22:00. Przecież nie szczekają bez przerwy! Jak chcecie uciszyć psa? Przecinając mu struny głosowe, czy też go otruć, utopić, powiesić? Właściciel nie zawsze może zareagować na upust natury psiej, tym bardziej, że idąc koło domu z atakującym wilczurem, czy innym agresywnym psem, nie może powstrzymać swojego przed odruchem obronnym.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 11:06:09] • [IP: 92.42.116.***]

Najlepiej zalać miasto betonem, co to za człowiek co nienawidzi przyrody??

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 10:44:03] • [IP: 79.124.59.***]

Wiatrówka i polowanie na te skrzydlate szczury! Czysty sport ;)

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 10:34:35] • [IP: 95.129.224.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

BS • Poniedziałek [13.02.2017, 10:32:51] • [IP: 80.245.180.***]

Chorzy ludzie po prostu.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 09:40:34] • [IP: 93.94.184.**]

A wyobrażacie sobie świat bez ptaków??. Gdy one wszystkie poginą będą wam śpiewały sztuczne ptaki - jeśli takie będą. Wszystko wam przeszkadza marudny narodzie.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 09:40:08] • [IP: 80.245.186.**]

Lubię, nawet kocham zwierzaki wszelkie, mam swojego kochanego psa, (oczywiście po nim sprzątam bo mnie też wkurzają kupy i te małe i te wielkie), ale uważam że dokarmianie gołębi i przy okazji mew jest niepotrzebne. Z tymi ptakami jak z dzikami. Powinny same szukać pokarmu. Wszystkim dziki przeszkadzały a ptaszki to juz nie? bo małe i krzywdy bezpośredniej nie zrobią? Jak nie dokarmiamy lisków, dzików, zajączków itd. to nie powinniśmy dokarmiać wolno żyjących innych zwierząt m.in. gołębi, mew i kotków. Niech żyją swoim życiem i nie ingerujmy w ich życie na wolności. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 08:07:42] • [IP: 109.59.140.**]

Nareszcie!!

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 00:26:22] • [IP: 88.156.206.**]

TO JEST NATURA I NIC SIĘ NIE PORADZI NA TO!! BÓG DAŁ IM ŻYCIE A MY JAKO LUDZIE NIE MAMY PRAWA ICH TEGO, ŻYCIA POZBAWIAC...KAŻDE ZWIERZĄTKO CHCE ŻYĆ. ... WAM LUDZIE TO WSZYSTKO PRZESZKADZA, A TO SĄSIAD GŁOŚNO PIERDZI, A TO DZIECI SĄSIADKI ZA ŚCIANĄ PŁACZĄ, A TO PIES SZCZEKA A TO PIES NASRAL NA TRAWNIK, A TO GOŁĄB, , ALE JAK SAMI CHODZICIE I SZCZACIE I SRACIE NA PLAŻY DO MORZA TO WAM NIE PRZESZKADZA ŻE WODĘ ZANIECZYSZCZACIE SWOIMI ODCHODAMI A BIEDNYCH GOŁĘBI SIĘ CZEPIACIE !!

Gość • Niedziela [12.02.2017, 23:20:19] • [IP: 62.69.252.***]

W bloku przy ul. Kołłątaja 26, ktoś choduje dzikie gołębie na balkonie.

Gość • Niedziela [12.02.2017, 22:27:46] • [IP: 10.141.65.***]

i dobrze

Gość • Niedziela [12.02.2017, 19:34:32] • [IP: 119.159.124.***]

Czy jest coś co Wam, kochani mieszkańcy nie przeszkadza? Gołębie Wam przeszkadzają, mewy, psy, samochody, rowery, co jeszcze? Niedługo zaczniecie protestować, że są za duże wiatry, za dużo wody w Bałtyku, za dużo piasku na plaży, a miasto nic z tym nie robi. Patrząc na te Wasze protesty, dochodzę do wniosku, że żyjecie tylko po to aby protestować. Cel jak najbardziej szlachetny. Nie ważne czy dobre czy złe, najważniejszy jest protest. Nikt was tu nie trzyma, wyprowadzić się do pięknej Warszawy, Szczecina, Katowic czy innych dużych miast, tam zamiast drzew będziecie mieli piękne betonowiska a ptaki pooglądacie w klatkach w zoo. Co najważniejsze, na pewno znajdziecie tam więcej nawiedzonych protestujących, którzy podniosą wasze morale i może załapiecie się na jakiś ogólnopolski sraczko-buraczkowy protest przeciwko gołębiom.

Gość • Niedziela [12.02.2017, 19:23:37] • [IP: 37.47.233.***]

najlepsi sa wlasciciele kundli wszelkiej rasy co to je przywiazuja pod sklepem i ida sobie na zakupy np netto grunwaldzka i ujada to takie 20 minut nim pancio wroci...przywiazujcie dalej juz niedlugo. ...

Gość • Niedziela [12.02.2017, 19:10:18] • [IP: 62.69.203.***]

NA ULICY SZKOLNEJ 11A I B OD STRONY 11 LISTOPADA WYRZUCANE SĄ RESZTKI JEDZENIA NOTORYCZNIE, TEKIE PAŃSTWO LU...WO.

Gość • Niedziela [12.02.2017, 17:50:22] • [IP: 92.42.114.***]

Straż miejska niech ruszy zadek i zobaczą kto karmi ptaki a przy ul. Matejki a Witosa to pani codziennie karmi, gołębie już czekają całe samochody są zabrudzone, tak nie może być, co na to nasz Urząd. ..

Gość • Niedziela [12.02.2017, 17:46:09] • [IP: 92.42.114.***]

Karać tych co karmią gołębie i mewy przy okazji, ptaki same dadzą radę nie karmcie bo sie przyzwyczajają i mamy ego efekty, masakra !!1

Gość • Niedziela [12.02.2017, 17:40:48] • [IP: 188.146.23.***]

Na matejki 40 jestami i Pan ktory dokarmia mewy pod balkonami nie ma na niego sily zajmijcie sie nim i Pania z drugiej klatki robi to samo

Gość • Niedziela [12.02.2017, 17:37:32] • [IP: 62.69.251.***]

To świetnie, że pojawił się tu przedstawiciel sekty kundlarzy (95.129.224.**), być może uda się wyjaśnić dwie kwestie, które nasunęły mi się po lekturze artykułu. Jak to jest, że przeszkadza wam gruchanie gołębii a ujadanie kundli juz nie? Jak to jest, że przeszkadza wam gówienko wielkości paznokcia na karoserii a pólmetrowy, parujący balas usadzony przez kundla już nie? Liczę na szybką i wyczerpującą odpowiedź.

Gość • Niedziela [12.02.2017, 17:18:53] • [IP: 46.231.63.**]

Mamy duzo ptactwa bo i mewy, i golebie, ktore niestety sa nosicielami chorob, ale mozna miec chyba jakas kontrole nad populacja tych ptakow, a nie jeszcze pomnazac np na dzialkach!

Gość • Niedziela [12.02.2017, 16:06:06] • [IP: 80.245.183.***]

Miasto nie potrafi to w końcu jastrząb musiał wziąć się za robotę. Strasznie się gołębi namnożyło a bezmyślni mieszkańcy (najczęściej starsi) to jeszcze dokarmiają. Kto nie lubi zwierząt ten nie lubi ludzi ? Cóż za głęboka myśl. Przypominam, że karaluchy to też zwierzęta. Myślenie niektórych obrońców tych gołębi jest wręcz patologiczne !

Gość • Niedziela [12.02.2017, 15:00:02] • [IP: 95.129.224.**]

A nikt nie pomyślał, że to ptasia grypa je" wybija", nie wspominając większych drapieżnych ptaków? Swoją drogą, dokarmianie gołębi na balkonach, parapetach, skwerkach przydomowych powinno być zabronione, tak, jak jest to w cywilizowanych miastach Europy. W Wiedniu n.p. wystawione są tablice ostrzegające przed dokarmianiem ptaków na terenie osiedla mieszkaniowego. Wiąże się to z wysokimi karami. Gdzie jedzenie dla gołąbków i pozostałych stworzonek tam i szczury roznoszące choroby wszelakie. Ciekawe do jakiej kategorii szkodników możemy zaliczyć tępiciela psów IP:62.69.251? I kto go w końcu zamknie w jakiejś klatce bez komputera i karmy... Psychiatra się kłania.

Gość • Niedziela [12.02.2017, 14:55:18] • [IP: 95.129.226.***]

kosciuszki* non stop jakas meda karmi te ptaszyska, zajmijcie sie ta osoba wystarczy doslownie przez chwile zaobserwowac okno tego mieszkania juz od rana na parapecie jest tam pelno golebi

Gość • Niedziela [12.02.2017, 14:52:12] • [IP: 92.42.114.***]

zlikwidować samochody z pod bloków bo smrodzą prosto w okna i same spaliny w mieszkaniu

Oglądasz 1-25 z 49
■ W niedzielę 19. lutego przeprowadzona zostanie XVI edycja Bałtyckiej”15”. Zapisy od 11.00, start o 12.00 spod pływalni. Trasa wiedzie promenadą-od pływalni do ul. Chrobrego, z powrotem do pływalni i dalej promenadą do molo w Heringsdorfie i powrót do pływalni(15km). Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ Właściciel uszkodzonego samochodu: Po uderzeniu ta Pani nie zatrzymała auta i nie sprawdziła w co uderzyła... Napisał do nas właściciel uszkodzonego samochodu, który w mailu opisał dokładny przebieg zdarzenia na parkingu przy ulicy Hołdu Pruskiego. Jak twierdzi, kierująca kobieta uderzyła w jego samochód i nawet nie sprawdziła czy coś się stało, chcąc wyjechać za wszelką cenę z parkingu ■ Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw jego budowie ■ Przyjechał do Polski, aby się rozerwać. Swoją przygodę zakończył bez butów i na izbie przyjęć... ■ Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym. Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym Już od dziejów starożytnych Lubin był ważnym miejscem tego regionu. Ja wspomnę kilka chwil ostatniego półwiecza mojego spotkania się na tym terenie. Pamiętam jak w pierwszych latach powojennych było ciężko. By ulżyć w życiu codziennym wraz z kolegą na przełomie lat 1959/60 po raz pierwszy wybrałem się rowerem nad jeziorko Turkusowe, by zdobyć trochę kredy do pomalowania mieszkania ■ Myśleli że pali się Kaufland... Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Gdy przed godziną 13.00 pod Kaufland wezwane zostały wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej, pobliscy mieszkańcy myśleli że w płomieniach stanął Kaufland! Na szczęście okazało się, że powodem całego zamieszania była tylko czujka ■ SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film! ■ Na parkingu za ”Cechem” został zgubiony łańcuszek. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda ■ 25 Finał WOŚP podsumowany! Ostatecznie zebrano 260 565 złotych. Tradycyjnie już w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano świnoujski finał WOŚP. W naszym mieście ostatecznie udało się zebrać 260 565 złotych. To nie tylko efekt pracy świnoujskich wolontariuszy, ale także internautów, którzy wzięli udział w internetowych aukcjach. To właśnie dzięki nim ostateczna kwota nieznacznie wzrosła ■ TRYTON 2016. Kapituła wybrała nominowanych. Swoje głosy na kandydatów do corocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2016 oddali dzisiaj członkowie Kapituły. Tym samym, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, wybrano po trzech nominowanych w każdej kategorii. Oficjalne ogłoszenie laureatów odbędzie się 25. lutego 2017 r. podczas Gali TRYTONA w hotelu Interferie Medical Spa. Statuetka TRYTONA przyznawana jest w trzech kategoriach: Gospodarka i Przedsiębiorczość, Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport oraz Obiekt Roku. Kandydatów zgłaszają mieszkańcy oraz członkowie Kapituły, w skład której wchodzą: prezydent miasta, jego dwaj zastępcy, przewodniczący Rady Miasta, sekretarz miasta, rzecznik prasowy prezydenta oraz redaktorzy naczelni świnoujskich mediów, dziennikarze oddziałów terenowych regionalnych mediów. Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, członkowie Kapituły - w drodze głosowania - wybierają po trzech nominowanych do każdej z kategorii i laureatów ■ Miasto sprzedało działkę przy plaży za prawie dwa miliony złotych. Kolejna atrakcyjna działka w dzielnicy nadmorskiej poszła pod młotek. Tym razem miasto sprzedało nieruchomość niezabudowaną przy ulicy Uzdrowiskowej, o wielkości 728 metrów kwadratowych. Działka przeznaczona jest pod zabudowę usługową, handel i gastronomię. Cena wywoławcza za tę nieruchomość wynosiła 1 mln 650 tys. złotych netto, jednak ostatecznie mieszkaniec Świnoujścia zapłacił za nią 1 mln 870 tys. złotych netto. Do przetargu, który odbył się 3 lutego br. przystąpiło czterech oferentów ■ Płk SG dr Piotr Patla nowym komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej! Płk SG dr Piotr Patla, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wprowadził 11 lutego nowego Komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Obowiązki te będzie pełnił kmdr por. SG Zbigniew Iracki, który zastąpił kmdr. SG Marka Mosionka ■ Żaglowiec Down North zatonął w szczecińskim porcie. Dwa lata temu jednostka była na dnie przed wejściem do Świnoujścia! Od południa w niedzielę w szczecińskim porcie trwała akcja związana z zabezpieczeniem wraku. Żaglowiec pod kanadyjską banderą Down North. Jako pierwsza, informację o wraku spoczywającym na dnie przy moście na wyspę Grodzką przekazała szczecińska redakcja Gazety Wyborczej zaalarmowana przez swoich czytelników ■ Zobacz, co mieszkańcy sądzą na temat tablicy smoleńskiej i terminalu kontenerowego w Świnoujściu! Zobacz film! ■