POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.02.2017, 10:07:33] • Świnoujście

Ktoś zaczął regulować ilość gołębi w naszym mieście?

Ktoś zaczął regulować ilość gołębi w naszym mieście?

fot. Czytelnik

Gołębie i mewy już dawno przestały kojarzyć się z przydomowym ogródkiem, plażą, morzem czy przestworzami. Są na tyle dokuczliwe, że widok ich dokarmiania rodzi wręcz agresję. Mamy dość wydziobanych trawników, na których ktoś wiecznie rozrzuca obiadowe resztki. Nie chcemy zabrudzonych parapetów i szyb samochodowych upstrzonych odchodami. Irytują nas wrzaski mew gromadzących się bladym świtem na dachach osiedli, a gruchanie gołębi przyprawia nas o chęć mordu...

Niestety, zawsze znajdzie się ktoś, kto regularnie zapełni trawnik pokruszonymi ziemniakami, przedwczorajszym krupnikiem i starym chlebem. Przebiegłe gołębie zawsze zdołają wyżebrać okruchy pizzy, wafelka od loda, słonecznika...Tymczasem chyba znalazł się tajemniczy mścicie, który sam postanowił rozprawić się z latającymi natrętami. Zaczął od gołębi, przynajmniej tak uważa Czytelnik, który nadesłał do naszej redakcji zdjęcie świadczące o eksterminacji utrapionych ptaków.

- Ktoś się zajął regulacją dużej ilości gołębi w Świnoujściu - pisze Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Czwartek [16.02.2017, 11:57:21] • [IP: 80.50.129.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 12:20:29] • [IP: 192.168.168.*]

Tylko wtedy, gdy ostatnie drzewo umrze i ostatnia rzeka zostanie zatruta i ostatnie ryby zostaną złowione zdamy sobie sprawę, że nie można jeść pieniędzy. – Przysłowie Indian Cree.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 11:27:19] • [IP: 95.129.224.**]

Jestem przeciwnikiem dokarmiania dzikiego stworzenia z balkonu, czy pod nim. Jestem również przeciwnikiem właścicieli psów, którzy nie sprzątają po nich. Jak masz pieska, wychodź z nim na spacery i zbieraj jego" skarby" do woreczka, aby nikt w nie nie wdepnął. Nie wypuszczaj pupila samopas, aby załatwił swoje" sprawy" bez kontroli, ale pozwól mu szczekać w godzinach 6:00 do 22:00. Przecież nie szczekają bez przerwy! Jak chcecie uciszyć psa? Przecinając mu struny głosowe, czy też go otruć, utopić, powiesić? Właściciel nie zawsze może zareagować na upust natury psiej, tym bardziej, że idąc koło domu z atakującym wilczurem, czy innym agresywnym psem, nie może powstrzymać swojego przed odruchem obronnym.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 11:06:09] • [IP: 92.42.116.***]

Najlepiej zalać miasto betonem, co to za człowiek co nienawidzi przyrody??

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 10:44:03] • [IP: 79.124.59.***]

Wiatrówka i polowanie na te skrzydlate szczury! Czysty sport ;)

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 10:34:35] • [IP: 95.129.224.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

BS • Poniedziałek [13.02.2017, 10:32:51] • [IP: 80.245.180.***]

Chorzy ludzie po prostu.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 09:40:34] • [IP: 93.94.184.**]

A wyobrażacie sobie świat bez ptaków??. Gdy one wszystkie poginą będą wam śpiewały sztuczne ptaki - jeśli takie będą. Wszystko wam przeszkadza marudny narodzie.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 09:40:08] • [IP: 80.245.186.**]

Lubię, nawet kocham zwierzaki wszelkie, mam swojego kochanego psa, (oczywiście po nim sprzątam bo mnie też wkurzają kupy i te małe i te wielkie), ale uważam że dokarmianie gołębi i przy okazji mew jest niepotrzebne. Z tymi ptakami jak z dzikami. Powinny same szukać pokarmu. Wszystkim dziki przeszkadzały a ptaszki to juz nie? bo małe i krzywdy bezpośredniej nie zrobią? Jak nie dokarmiamy lisków, dzików, zajączków itd. to nie powinniśmy dokarmiać wolno żyjących innych zwierząt m.in. gołębi, mew i kotków. Niech żyją swoim życiem i nie ingerujmy w ich życie na wolności. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 08:07:42] • [IP: 109.59.140.**]

Nareszcie!!

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 00:26:22] • [IP: 88.156.206.**]

TO JEST NATURA I NIC SIĘ NIE PORADZI NA TO!! BÓG DAŁ IM ŻYCIE A MY JAKO LUDZIE NIE MAMY PRAWA ICH TEGO, ŻYCIA POZBAWIAC...KAŻDE ZWIERZĄTKO CHCE ŻYĆ. ... WAM LUDZIE TO WSZYSTKO PRZESZKADZA, A TO SĄSIAD GŁOŚNO PIERDZI, A TO DZIECI SĄSIADKI ZA ŚCIANĄ PŁACZĄ, A TO PIES SZCZEKA A TO PIES NASRAL NA TRAWNIK, A TO GOŁĄB, , ALE JAK SAMI CHODZICIE I SZCZACIE I SRACIE NA PLAŻY DO MORZA TO WAM NIE PRZESZKADZA ŻE WODĘ ZANIECZYSZCZACIE SWOIMI ODCHODAMI A BIEDNYCH GOŁĘBI SIĘ CZEPIACIE !!

Gość • Niedziela [12.02.2017, 23:20:19] • [IP: 62.69.252.***]

W bloku przy ul. Kołłątaja 26, ktoś choduje dzikie gołębie na balkonie.

Gość • Niedziela [12.02.2017, 22:27:46] • [IP: 10.141.65.***]

i dobrze

Gość • Niedziela [12.02.2017, 19:34:32] • [IP: 119.159.124.***]

Czy jest coś co Wam, kochani mieszkańcy nie przeszkadza? Gołębie Wam przeszkadzają, mewy, psy, samochody, rowery, co jeszcze? Niedługo zaczniecie protestować, że są za duże wiatry, za dużo wody w Bałtyku, za dużo piasku na plaży, a miasto nic z tym nie robi. Patrząc na te Wasze protesty, dochodzę do wniosku, że żyjecie tylko po to aby protestować. Cel jak najbardziej szlachetny. Nie ważne czy dobre czy złe, najważniejszy jest protest. Nikt was tu nie trzyma, wyprowadzić się do pięknej Warszawy, Szczecina, Katowic czy innych dużych miast, tam zamiast drzew będziecie mieli piękne betonowiska a ptaki pooglądacie w klatkach w zoo. Co najważniejsze, na pewno znajdziecie tam więcej nawiedzonych protestujących, którzy podniosą wasze morale i może załapiecie się na jakiś ogólnopolski sraczko-buraczkowy protest przeciwko gołębiom.

Gość • Niedziela [12.02.2017, 19:23:37] • [IP: 37.47.233.***]

najlepsi sa wlasciciele kundli wszelkiej rasy co to je przywiazuja pod sklepem i ida sobie na zakupy np netto grunwaldzka i ujada to takie 20 minut nim pancio wroci...przywiazujcie dalej juz niedlugo. ...

Gość • Niedziela [12.02.2017, 19:10:18] • [IP: 62.69.203.***]

NA ULICY SZKOLNEJ 11A I B OD STRONY 11 LISTOPADA WYRZUCANE SĄ RESZTKI JEDZENIA NOTORYCZNIE, TEKIE PAŃSTWO LU...WO.

Gość • Niedziela [12.02.2017, 17:50:22] • [IP: 92.42.114.***]

Straż miejska niech ruszy zadek i zobaczą kto karmi ptaki a przy ul. Matejki a Witosa to pani codziennie karmi, gołębie już czekają całe samochody są zabrudzone, tak nie może być, co na to nasz Urząd. ..

Gość • Niedziela [12.02.2017, 17:46:09] • [IP: 92.42.114.***]

Karać tych co karmią gołębie i mewy przy okazji, ptaki same dadzą radę nie karmcie bo sie przyzwyczajają i mamy ego efekty, masakra !!1

Gość • Niedziela [12.02.2017, 17:40:48] • [IP: 188.146.23.***]

Na matejki 40 jestami i Pan ktory dokarmia mewy pod balkonami nie ma na niego sily zajmijcie sie nim i Pania z drugiej klatki robi to samo

Gość • Niedziela [12.02.2017, 17:37:32] • [IP: 62.69.251.***]

To świetnie, że pojawił się tu przedstawiciel sekty kundlarzy (95.129.224.**), być może uda się wyjaśnić dwie kwestie, które nasunęły mi się po lekturze artykułu. Jak to jest, że przeszkadza wam gruchanie gołębii a ujadanie kundli juz nie? Jak to jest, że przeszkadza wam gówienko wielkości paznokcia na karoserii a pólmetrowy, parujący balas usadzony przez kundla już nie? Liczę na szybką i wyczerpującą odpowiedź.

Gość • Niedziela [12.02.2017, 17:18:53] • [IP: 46.231.63.**]

Mamy duzo ptactwa bo i mewy, i golebie, ktore niestety sa nosicielami chorob, ale mozna miec chyba jakas kontrole nad populacja tych ptakow, a nie jeszcze pomnazac np na dzialkach!

Gość • Niedziela [12.02.2017, 16:06:06] • [IP: 80.245.183.***]

Miasto nie potrafi to w końcu jastrząb musiał wziąć się za robotę. Strasznie się gołębi namnożyło a bezmyślni mieszkańcy (najczęściej starsi) to jeszcze dokarmiają. Kto nie lubi zwierząt ten nie lubi ludzi ? Cóż za głęboka myśl. Przypominam, że karaluchy to też zwierzęta. Myślenie niektórych obrońców tych gołębi jest wręcz patologiczne !

Gość • Niedziela [12.02.2017, 15:00:02] • [IP: 95.129.224.**]

A nikt nie pomyślał, że to ptasia grypa je" wybija", nie wspominając większych drapieżnych ptaków? Swoją drogą, dokarmianie gołębi na balkonach, parapetach, skwerkach przydomowych powinno być zabronione, tak, jak jest to w cywilizowanych miastach Europy. W Wiedniu n.p. wystawione są tablice ostrzegające przed dokarmianiem ptaków na terenie osiedla mieszkaniowego. Wiąże się to z wysokimi karami. Gdzie jedzenie dla gołąbków i pozostałych stworzonek tam i szczury roznoszące choroby wszelakie. Ciekawe do jakiej kategorii szkodników możemy zaliczyć tępiciela psów IP:62.69.251? I kto go w końcu zamknie w jakiejś klatce bez komputera i karmy... Psychiatra się kłania.

Gość • Niedziela [12.02.2017, 14:55:18] • [IP: 95.129.226.***]

kosciuszki* non stop jakas meda karmi te ptaszyska, zajmijcie sie ta osoba wystarczy doslownie przez chwile zaobserwowac okno tego mieszkania juz od rana na parapecie jest tam pelno golebi