░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.02.2017, 20:23:03] • Świnoujście

Mieszkaniec: W Karsiborze plan zagospodarowania przestrzennego zmieniany jest tylko dla jednego mieszkańca

Mieszkaniec: W Karsiborze plan zagospodarowania przestrzennego zmieniany jest tylko dla jednego mieszkańca

fot. iswinoujscie.pl

Jeden z mieszkańców Karsiborza uważa, że plan zagospodarowania przestrzennego w Karsiborze zmieniany jest tylko dla jednego mieszkańca- O zmianę planu Karsiborza wniosek złożyło ponad 50 osób i czeka już prawie 3 lata, ale Pan kupił działkę i trzeba mu jak najszybciej zmienić zapisy w planie, aby mógł sobie wybudować bazę rybacką- opisuje Czytelnik. Ten sam Czytelnik twierdzi też, że nie wszyscy mieszkańcy są równo traktowani przez urzędników. - Najlepsze jest to, że zmiana planu ma być dopiero uchwalona przez Radę Miasta (do 16 lutego można jeszcze wnosić uwagi do planu), to Pan sobie nawozi ziemie, gruz i utwardza grunt, mimo, że to Natura 2000, ale jak ja nawiozłem ziemie i gruz do utwardzenia działki i drogi dojazdowej to dostałem polecenie usunięcia ziemi pod groźbą kary- czytamy w dalszej części listu od Czytelnika.

Nasz Czytelnik zadaje zatem urzędnikom, proste pytania.

- Co na to Urząd Miasta? Nie wiem, co jest grane, bo bazę rybacką chce wybudować Urząd Miasta dla rybaków za 10,5 mln złotych i to tylko dla 3,4 rybaków.Przecież to jakaś paranoja, czy jesteśmy, aż tak bogaci? - dopytuje Czytelnik i sugeruje, żeby miasto lepiej zajęło się budową kanalizacji oraz remontem ulicy 1 Maja.

- Wiele jest jeszcze niejasnych spraw w Karsiborze- dodaje na koniec Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Sobota [18.02.2017, 10:03:47] • [IP: 83.13.49.***]

Gość • Środa [15.02.2017, 10:16:14] • [IP: 83.20.239.***] "PROSZE NAPISAC CO TO ZA PAN MA TAKIE PRZYWILEJE(...)" Zbyt domyślny nie jestem, ale w tym przypadku złudzeń nie mam ;) chociaż jestem mieszkańcem lewobrzeża i na Karsiborze jestem prawie zawsze tylko przejazdem jak jadę autem do Szczecina do rodziny ;)

Gość • Czwartek [16.02.2017, 15:11:50] • [IP: 83.8.122.***]

Można również wykupić działkę i zawiązać układ z inwestorem na wysypywanie kilkuset wywrotek ziemi ze Świnoujścia.To jest biznes a nie jakiś kawałek gruntu w trzcinach.Nie tylko można mieć działkę za darmo ale również niezłe profity.I co Wy na to Karsiborzanie.

Gość • Czwartek [16.02.2017, 06:13:15] • [IP: 109.243.205.***]

nie mam nic przeciwko poprawieniu miejsca pracy przez pana P po budowie małego portu będzie to wizytówka dla Karsiborza, dzięki jemu może i rybacy inni pójdą jego śladami i posprzątają ten bałagan od 30 lat nic się nie zmieniło te same obskurne wiaty zniszczone nabrzeża i smród gnijącej ryby jakoś to mieszkańcą niie przeszkadza

Gość • Środa [15.02.2017, 23:59:02] • [IP: 5.172.238.**]

Do Pana który wydźwignął zapyziały Karsibór.Oczekujesz jakiegoś orderu za to, że szczasz do kanału i walisz ku.ę w trzciny bo taką wielką dzierżawę ściąga od Ciebie urząd, że nie stać Cię na ToiToi'a.Może Ci pomnik wystawić bo przez lata twojej i tobie podobnym pseudo wędkarzom wytrzebiliście rybę oddając do skupu cokolwiek trafiło na haczyk.Jedyne co po was zostanie to zdewastowany teren.

Gość • Środa [15.02.2017, 22:26:00] • [IP: 83.8.173.**]

WSZYSCY JESTESMY CZYTELNIKAMI TEGO PORTALU, ALE TEN MUSI BYC SZCZEGOLNYM W OPISIE SWOICH ZALOW !!

Gość • Środa [15.02.2017, 21:59:01] • [IP: 92.42.114.***]

Zanim rozpocznie sie rozbudowę wyspy Karsibór należy zbudować KANALIZACJĘ ! A jak TO powstanie będzie można planować, wydawać zezwolenia na budowę kolejnych inwestycji...A państwo urzednicy przyjrzyjcie się gdzie jest składowany gruz i czy jest to zgodne z prawem! I oczekujemy na odpowiedż !!

Gość • Środa [15.02.2017, 19:44:01] • [IP: 37.8.215.***]

Gość • Środa [15.02.2017, 16:26:56] • [IP: 93.94.186.***] Do Gość • Środa [15.02.2017, 08:01:11] • [IP: 83.18.251.***] Chyba nie wiesz co piszesz - Ręka rękę myje !! chyba nie myjesz nogą ręki haha

Gość • Środa [15.02.2017, 19:35:12] • [IP: 5.172.234.***]

Panie Kazimierzu N. PRZECIEŻ TE PIENIĄDZE NIE BĘDĄ POCHODZIĆ Z URZĘDU MIASTA TYLKO Z PROGRAMÓW UNIJNYCH PRZEZNACZONYCH NA WŁAŚNIE TEGO TYPU INWESTYCJE

Gość • Środa [15.02.2017, 19:35:06] • [IP: 37.8.215.***]

to jest nienormalne jak jednemu robi sie plan zagospodarowania a dla reszty niema czasu by go zrobić.Ja można to nazwać nie rozbój w biały dzień.Latami czekasz zestarzejesz się a planu zagospodarowania jak nie było tak nie ma..Czy to nie jest banda

Gość • Środa [15.02.2017, 19:21:07] • [IP: 178.238.246.***]

Miasto RÓWNYCH i RÓWNIEJSZYCH. Jeden może, a drugi chce i nie może. Tak mamy nad morzem, dziwnie się składa - mój Boże.

Gość • Środa [15.02.2017, 16:26:56] • [IP: 93.94.186.***]

Do Gość • Środa [15.02.2017, 08:01:11] • [IP: 83.18.251.***] Chyba nie wiesz co piszesz - Ręka rękę myje !!

Gość • Środa [15.02.2017, 16:08:18] • [IP: 37.47.149.***]

Rada miasta to taka sama banda razem z preziem.Ręką rękę myje

Gość • Środa [15.02.2017, 15:59:03] • [IP: 5.172.236.**]

Skoro ma byc wybudowany port rybacki to dlaczego Pan P. bedzie budowal swoj prywatny porcik rybacki? No i dodatkowo gdzie jest ochrona srodowiska bo na tym terenie jest kilka chronionych prawem roslin. Kazdy sobie kto ma uklady a reszte ma sie w d...e

Gość • Środa [15.02.2017, 15:32:56] • [IP: 188.146.17.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [15.02.2017, 15:23:22] • [IP: 95.129.224.***]

kto ma dojście do zmura ten ma lzej. zawsze tak było jest i będzie nie zaleznie od nazwisk na stołkach...

Gość • Środa [15.02.2017, 15:13:36] • [IP: 92.42.119.***]

Pragnę zauważyć, że na terenie gdzie czynne są rybaczówki a bałagan panuje tam gdzie mieszkańcy Karsiborza je opuścili. Więc wygląd terenu opuszczonego jest zapowiedzią jak to będzie w przyszłości wyglądało. Tam nic sensownego nie powstanie a tylko parę płatnych pomostów. warto by się również upomnieć o pewien szacunek dla zainstalowanych tam wędkarzy bo to oni wydźwignęli ten zapyziały Karsibórz z zapomnienia, stworzyli teren chroniący pas techniczny UM i z tego powodu swego czasu Urząd Morski wystosował do Urzędu Miasta pismo wyrażające podziękowanie dla gospodarujących tam wędkarzy. A co do zabudowy to nic nie stoi na przeszkodzie aby ją poprawić ale to wymaga przekazania tego terenu wędkarzom na stałe a nie na roczne dzierżawy. Ale tu nie o to chodzi tylko tak jak przy tworzeniu tego planu kręci się paru cwaniaków co chcą się na tym terenie z zyskiem zainstalować. Zgadzam się, że tylko PiS mógłby ten nabrzmiały problem rozwiązać chociaż chciałbym ich zdanie w tej sprawie uzyskać.

Karsiborzanin • Środa [15.02.2017, 14:57:17] • [IP: 176.221.104.**]

Trochę komuną pojechało z tymi donosami" życzliwych" i CBA. Wazne jedynie aby przypomnieć RM i Prezydentowi sprawy zmiany planu zgodnego ze studium również dla innych mieszkańców na podstawie ich wniosku zbiorowego.

Gość • Środa [15.02.2017, 14:29:46] • [IP: 62.69.241.**]

Zgłośić do CBA. Wiadomo dla kogo to wszystko i tyle. Jeśli pan nawozi teraz gruz i robi prace ziemskie to bez zgłoszenia? Ludzie piszczcie donosy bo teraz to działa PIS jest jaki jest ale złodziejstwa nie toleruje.

Komancz • Środa [15.02.2017, 13:18:16] • [IP: 95.129.224.**]

Zmiana projekt zagospodarowania dotyczy prywatnej działki. W obecnie obowiązującym planie RADNI zapomnieli, bądź nie zauważyli potrzeb mieszkańców a tym samym rybaków. To nie Prezydent uchwala plan... to RADA MIASTA podejmuje uchwałę i to Rada uchwaliła, że przystąpiono do prac nad planem. Po uchwaleniu zmian w planie wówczas Inwestor podejmie kroki zmierzające do realizacji bazy rybackiej. W miejscu istniejącej bazy są inne zapisy funkcji terenu a na części powstała Rybaczówka. Rybacy nie mają swojej bazy.

Gość • Środa [15.02.2017, 12:49:10] • [IP: 5.172.237.***]

Kiedy w końcu znikną te budy z ulicy 1-go Maja? W kilku opuszczonych działkach od dwóch lat jest śmietnik, a urzędnicy tego nie widzą.Powinien tym zainteresować się sanepid. Mam jeszcze jedno pytanie do naszych władz miejskich, czy w naszym kraju istnieje jeszcze chociaż jedno miasto z wykluczoną dzielnicą z aglomeracji/.

Gość • Środa [15.02.2017, 12:45:37] • [IP: 37.47.159.**]

Przecież cały czas jest tak. Robi się tylko plan zagospodarowania na potrzeby swojaków albo kasiastych pod konkretną osobę lub firmę.Zawsze mówią brak planu zagospodarowania.Dla swojaka podpisem preziia w 5 min załatwione.

Gość • Środa [15.02.2017, 12:24:23] • [IP: 5.172.236.**]

ja prosze o likwidacje tych bud przy glownej drodze i////kiedys byla piekna aleja drzew/////i dostep do wody dla kazdego smiertelnika

Gość • Środa [15.02.2017, 11:42:37] • [IP: 91.121.101.***]

Jak zwykle komentarze nie na temat (naprawdę żadanie tablicy smoleńskiej w artykule o planie zagospodarowania Karsiborza;)) Czytelnik ma racje z tym, że Prezydent powinien zająć się zmianą planu Karsiborza bo jak słusznie wskazał wniosek złożyło ponad 50 osób. Nie jestem pewny ale port chyba na powstać na działce Miasta ale moge być w tym zakresie niedoinformowany.

Gość • Środa [15.02.2017, 11:05:55] • [IP: 80.245.189.***]

bulwar jest ok, te dzierżawy przy wodzie to porazka, dlaczego te cudo natury ma ogladac tylko dzierzawca z obskurnej budy, prosze o swobodnny dostępdo wody dla wszystkich!! Czy dochody z tych dzierżaw sa wystarczające na pokrycie choćby kosztu sciezki rowerowej przy ul. 1 maja ?

Gość • Środa [15.02.2017, 10:16:14] • [IP: 83.20.239.***]

PROSZE NAPISAC CO TO ZA PAN MA TAKIE PRZYWILEJE, PO CO TE TAJEMNIEC I DOMYSŁY, MOZNA KOGOS NIEWINNIE POS ADZIC.A ZAWSZE TAK BYŁO ŻE IM WIĘCEJ MASZ TO WIĘCEJ CHCESZ, DO GROBU NIE ZABIERZE TO NIECH WAM UPIĘKSZA WASZE MIEJSCOWOSC.

Oglądasz 1-25 z 49
■ W sobotę 26 maja przeprowadzona zostanie coroczna edycja Biegu Abstynenta .Zorganizowana będzie wspólnie przez Stowarzyszenie Trzeżwościowe HOL i Parkrun .Zawodnicy klasyfikowani będą jednocześnie w ramach parkrunu , jak i w ramach Biegu Abstynenta .Start o 09.00—trasa wiedzie alejkami Parku Zdrojowego ( 2 pętle po 2,5 km –łącznie 5 km. ).Do zdobycia puchary , medale i dyplomy ufundowane przez ST HOL ■
■ W najbliższą niedzielę, wszyscy biegamy. Start przy policji. Klub Orientacji Sportowej BNO Szczecina zaprasza wszystkich mieszkańców Świnoujścia i gości, bez względu na wiek, na wspólne biegi w Parku Zdrojowym. Biegamy w niedzielę od godziny 9.30 do 12.00. Biuro organizacyjne i start na parkingu przy komendzie policji przy ulicy Krzywoustego. Trasy przygotowane w zależności od wieku uczestników: od 1,5 do 4 kilometrów długości ■ Uwaga! Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego na falochronie odwołane! W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza. Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina - poinformował prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk, organizator mającego się dziś odbyć muzycznego pożegnania Artysty ■ Już w niedzielę, Festyn Rodzinny na Forcie Anioła. Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) o godz. 12.00 – 15.00 na X Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli ■ W dniu 26 maja 2017r. od godz. 8.00 do godz. 10.00, w związku z odbywającym się biegiem w ramach imprezy pn. „XVI Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów” wyłączona z ruchu zostaje ul. Matejki na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chopina. Objazd przedmiotowego odcinka nastąpi ulicą Wojska Polskiego, Moniuszki ■ Dziś Dzień Matki. Bądźmy blisko naszych Mam! niech nie czują się samotne! ■ Przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie opinii o lokalizacji kasyna gry w Świnoujściu otworzyło drogę warszawskiej spółce do rozpoczęcia starań o wydanie koncesji na prowadzenie kasyna gry w Świnoujściu przy ulicy Chrobrego 10 ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■