POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.02.2017, 20:23:03] • Świnoujście

Mieszkaniec: W Karsiborze plan zagospodarowania przestrzennego zmieniany jest tylko dla jednego mieszkańca

Mieszkaniec: W Karsiborze plan zagospodarowania przestrzennego zmieniany jest tylko dla jednego mieszkańca

fot. iswinoujscie.pl

Jeden z mieszkańców Karsiborza uważa, że plan zagospodarowania przestrzennego w Karsiborze zmieniany jest tylko dla jednego mieszkańca- O zmianę planu Karsiborza wniosek złożyło ponad 50 osób i czeka już prawie 3 lata, ale Pan kupił działkę i trzeba mu jak najszybciej zmienić zapisy w planie, aby mógł sobie wybudować bazę rybacką- opisuje Czytelnik. Ten sam Czytelnik twierdzi też, że nie wszyscy mieszkańcy są równo traktowani przez urzędników. - Najlepsze jest to, że zmiana planu ma być dopiero uchwalona przez Radę Miasta (do 16 lutego można jeszcze wnosić uwagi do planu), to Pan sobie nawozi ziemie, gruz i utwardza grunt, mimo, że to Natura 2000, ale jak ja nawiozłem ziemie i gruz do utwardzenia działki i drogi dojazdowej to dostałem polecenie usunięcia ziemi pod groźbą kary- czytamy w dalszej części listu od Czytelnika.

Nasz Czytelnik zadaje zatem urzędnikom, proste pytania.

- Co na to Urząd Miasta? Nie wiem, co jest grane, bo bazę rybacką chce wybudować Urząd Miasta dla rybaków za 10,5 mln złotych i to tylko dla 3,4 rybaków.Przecież to jakaś paranoja, czy jesteśmy, aż tak bogaci? - dopytuje Czytelnik i sugeruje, żeby miasto lepiej zajęło się budową kanalizacji oraz remontem ulicy 1 Maja.

- Wiele jest jeszcze niejasnych spraw w Karsiborze- dodaje na koniec Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Sobota [18.02.2017, 10:03:47] • [IP: 83.13.49.***]

Gość • Środa [15.02.2017, 10:16:14] • [IP: 83.20.239.***] "PROSZE NAPISAC CO TO ZA PAN MA TAKIE PRZYWILEJE(...)" Zbyt domyślny nie jestem, ale w tym przypadku złudzeń nie mam ;) chociaż jestem mieszkańcem lewobrzeża i na Karsiborze jestem prawie zawsze tylko przejazdem jak jadę autem do Szczecina do rodziny ;)

Gość • Czwartek [16.02.2017, 15:11:50] • [IP: 83.8.122.***]

Można również wykupić działkę i zawiązać układ z inwestorem na wysypywanie kilkuset wywrotek ziemi ze Świnoujścia.To jest biznes a nie jakiś kawałek gruntu w trzcinach.Nie tylko można mieć działkę za darmo ale również niezłe profity.I co Wy na to Karsiborzanie.

Gość • Czwartek [16.02.2017, 06:13:15] • [IP: 109.243.205.***]

nie mam nic przeciwko poprawieniu miejsca pracy przez pana P po budowie małego portu będzie to wizytówka dla Karsiborza, dzięki jemu może i rybacy inni pójdą jego śladami i posprzątają ten bałagan od 30 lat nic się nie zmieniło te same obskurne wiaty zniszczone nabrzeża i smród gnijącej ryby jakoś to mieszkańcą niie przeszkadza

Gość • Środa [15.02.2017, 23:59:02] • [IP: 5.172.238.**]

Do Pana który wydźwignął zapyziały Karsibór.Oczekujesz jakiegoś orderu za to, że szczasz do kanału i walisz ku.ę w trzciny bo taką wielką dzierżawę ściąga od Ciebie urząd, że nie stać Cię na ToiToi'a.Może Ci pomnik wystawić bo przez lata twojej i tobie podobnym pseudo wędkarzom wytrzebiliście rybę oddając do skupu cokolwiek trafiło na haczyk.Jedyne co po was zostanie to zdewastowany teren.

Gość • Środa [15.02.2017, 22:26:00] • [IP: 83.8.173.**]

WSZYSCY JESTESMY CZYTELNIKAMI TEGO PORTALU, ALE TEN MUSI BYC SZCZEGOLNYM W OPISIE SWOICH ZALOW !!

Gość • Środa [15.02.2017, 21:59:01] • [IP: 92.42.114.***]

Zanim rozpocznie sie rozbudowę wyspy Karsibór należy zbudować KANALIZACJĘ ! A jak TO powstanie będzie można planować, wydawać zezwolenia na budowę kolejnych inwestycji...A państwo urzednicy przyjrzyjcie się gdzie jest składowany gruz i czy jest to zgodne z prawem! I oczekujemy na odpowiedż !!

Gość • Środa [15.02.2017, 19:44:01] • [IP: 37.8.215.***]

Gość • Środa [15.02.2017, 16:26:56] • [IP: 93.94.186.***] Do Gość • Środa [15.02.2017, 08:01:11] • [IP: 83.18.251.***] Chyba nie wiesz co piszesz - Ręka rękę myje !! chyba nie myjesz nogą ręki haha

Gość • Środa [15.02.2017, 19:35:12] • [IP: 5.172.234.***]

Panie Kazimierzu N. PRZECIEŻ TE PIENIĄDZE NIE BĘDĄ POCHODZIĆ Z URZĘDU MIASTA TYLKO Z PROGRAMÓW UNIJNYCH PRZEZNACZONYCH NA WŁAŚNIE TEGO TYPU INWESTYCJE

Gość • Środa [15.02.2017, 19:35:06] • [IP: 37.8.215.***]

to jest nienormalne jak jednemu robi sie plan zagospodarowania a dla reszty niema czasu by go zrobić.Ja można to nazwać nie rozbój w biały dzień.Latami czekasz zestarzejesz się a planu zagospodarowania jak nie było tak nie ma..Czy to nie jest banda

Gość • Środa [15.02.2017, 19:21:07] • [IP: 178.238.246.***]

Miasto RÓWNYCH i RÓWNIEJSZYCH. Jeden może, a drugi chce i nie może. Tak mamy nad morzem, dziwnie się składa - mój Boże.

Gość • Środa [15.02.2017, 16:26:56] • [IP: 93.94.186.***]

Do Gość • Środa [15.02.2017, 08:01:11] • [IP: 83.18.251.***] Chyba nie wiesz co piszesz - Ręka rękę myje !!

Gość • Środa [15.02.2017, 16:08:18] • [IP: 37.47.149.***]

Rada miasta to taka sama banda razem z preziem.Ręką rękę myje

Gość • Środa [15.02.2017, 15:59:03] • [IP: 5.172.236.**]

Skoro ma byc wybudowany port rybacki to dlaczego Pan P. bedzie budowal swoj prywatny porcik rybacki? No i dodatkowo gdzie jest ochrona srodowiska bo na tym terenie jest kilka chronionych prawem roslin. Kazdy sobie kto ma uklady a reszte ma sie w d...e

Gość • Środa [15.02.2017, 15:32:56] • [IP: 188.146.17.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [15.02.2017, 15:23:22] • [IP: 95.129.224.***]

kto ma dojście do zmura ten ma lzej. zawsze tak było jest i będzie nie zaleznie od nazwisk na stołkach...

Gość • Środa [15.02.2017, 15:13:36] • [IP: 92.42.119.***]

Pragnę zauważyć, że na terenie gdzie czynne są rybaczówki a bałagan panuje tam gdzie mieszkańcy Karsiborza je opuścili. Więc wygląd terenu opuszczonego jest zapowiedzią jak to będzie w przyszłości wyglądało. Tam nic sensownego nie powstanie a tylko parę płatnych pomostów. warto by się również upomnieć o pewien szacunek dla zainstalowanych tam wędkarzy bo to oni wydźwignęli ten zapyziały Karsibórz z zapomnienia, stworzyli teren chroniący pas techniczny UM i z tego powodu swego czasu Urząd Morski wystosował do Urzędu Miasta pismo wyrażające podziękowanie dla gospodarujących tam wędkarzy. A co do zabudowy to nic nie stoi na przeszkodzie aby ją poprawić ale to wymaga przekazania tego terenu wędkarzom na stałe a nie na roczne dzierżawy. Ale tu nie o to chodzi tylko tak jak przy tworzeniu tego planu kręci się paru cwaniaków co chcą się na tym terenie z zyskiem zainstalować. Zgadzam się, że tylko PiS mógłby ten nabrzmiały problem rozwiązać chociaż chciałbym ich zdanie w tej sprawie uzyskać.

Karsiborzanin • Środa [15.02.2017, 14:57:17] • [IP: 176.221.104.**]

Trochę komuną pojechało z tymi donosami" życzliwych" i CBA. Wazne jedynie aby przypomnieć RM i Prezydentowi sprawy zmiany planu zgodnego ze studium również dla innych mieszkańców na podstawie ich wniosku zbiorowego.

Gość • Środa [15.02.2017, 14:29:46] • [IP: 62.69.241.**]

Zgłośić do CBA. Wiadomo dla kogo to wszystko i tyle. Jeśli pan nawozi teraz gruz i robi prace ziemskie to bez zgłoszenia? Ludzie piszczcie donosy bo teraz to działa PIS jest jaki jest ale złodziejstwa nie toleruje.

Komancz • Środa [15.02.2017, 13:18:16] • [IP: 95.129.224.**]

Zmiana projekt zagospodarowania dotyczy prywatnej działki. W obecnie obowiązującym planie RADNI zapomnieli, bądź nie zauważyli potrzeb mieszkańców a tym samym rybaków. To nie Prezydent uchwala plan... to RADA MIASTA podejmuje uchwałę i to Rada uchwaliła, że przystąpiono do prac nad planem. Po uchwaleniu zmian w planie wówczas Inwestor podejmie kroki zmierzające do realizacji bazy rybackiej. W miejscu istniejącej bazy są inne zapisy funkcji terenu a na części powstała Rybaczówka. Rybacy nie mają swojej bazy.

Gość • Środa [15.02.2017, 12:49:10] • [IP: 5.172.237.***]

Kiedy w końcu znikną te budy z ulicy 1-go Maja? W kilku opuszczonych działkach od dwóch lat jest śmietnik, a urzędnicy tego nie widzą.Powinien tym zainteresować się sanepid. Mam jeszcze jedno pytanie do naszych władz miejskich, czy w naszym kraju istnieje jeszcze chociaż jedno miasto z wykluczoną dzielnicą z aglomeracji/.

Gość • Środa [15.02.2017, 12:45:37] • [IP: 37.47.159.**]

Przecież cały czas jest tak. Robi się tylko plan zagospodarowania na potrzeby swojaków albo kasiastych pod konkretną osobę lub firmę.Zawsze mówią brak planu zagospodarowania.Dla swojaka podpisem preziia w 5 min załatwione.

Gość • Środa [15.02.2017, 12:24:23] • [IP: 5.172.236.**]

ja prosze o likwidacje tych bud przy glownej drodze i////kiedys byla piekna aleja drzew/////i dostep do wody dla kazdego smiertelnika

Gość • Środa [15.02.2017, 11:42:37] • [IP: 91.121.101.***]

Jak zwykle komentarze nie na temat (naprawdę żadanie tablicy smoleńskiej w artykule o planie zagospodarowania Karsiborza;)) Czytelnik ma racje z tym, że Prezydent powinien zająć się zmianą planu Karsiborza bo jak słusznie wskazał wniosek złożyło ponad 50 osób. Nie jestem pewny ale port chyba na powstać na działce Miasta ale moge być w tym zakresie niedoinformowany.

Gość • Środa [15.02.2017, 11:05:55] • [IP: 80.245.189.***]

bulwar jest ok, te dzierżawy przy wodzie to porazka, dlaczego te cudo natury ma ogladac tylko dzierzawca z obskurnej budy, prosze o swobodnny dostępdo wody dla wszystkich!! Czy dochody z tych dzierżaw sa wystarczające na pokrycie choćby kosztu sciezki rowerowej przy ul. 1 maja ?

Gość • Środa [15.02.2017, 10:16:14] • [IP: 83.20.239.***]

PROSZE NAPISAC CO TO ZA PAN MA TAKIE PRZYWILEJE, PO CO TE TAJEMNIEC I DOMYSŁY, MOZNA KOGOS NIEWINNIE POS ADZIC.A ZAWSZE TAK BYŁO ŻE IM WIĘCEJ MASZ TO WIĘCEJ CHCESZ, DO GROBU NIE ZABIERZE TO NIECH WAM UPIĘKSZA WASZE MIEJSCOWOSC.

Oglądasz 1-25 z 49
■ W niedzielę 19. lutego przeprowadzona zostanie XVI edycja Bałtyckiej”15”. Zapisy od 11.00, start o 12.00 spod pływalni. Trasa wiedzie promenadą-od pływalni do ul. Chrobrego, z powrotem do pływalni i dalej promenadą do molo w Heringsdorfie i powrót do pływalni(15km). Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ Właściciel uszkodzonego samochodu: Po uderzeniu ta Pani nie zatrzymała auta i nie sprawdziła w co uderzyła... Napisał do nas właściciel uszkodzonego samochodu, który w mailu opisał dokładny przebieg zdarzenia na parkingu przy ulicy Hołdu Pruskiego. Jak twierdzi, kierująca kobieta uderzyła w jego samochód i nawet nie sprawdziła czy coś się stało, chcąc wyjechać za wszelką cenę z parkingu ■ Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw jego budowie ■ Przyjechał do Polski, aby się rozerwać. Swoją przygodę zakończył bez butów i na izbie przyjęć... ■ Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym. Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym Już od dziejów starożytnych Lubin był ważnym miejscem tego regionu. Ja wspomnę kilka chwil ostatniego półwiecza mojego spotkania się na tym terenie. Pamiętam jak w pierwszych latach powojennych było ciężko. By ulżyć w życiu codziennym wraz z kolegą na przełomie lat 1959/60 po raz pierwszy wybrałem się rowerem nad jeziorko Turkusowe, by zdobyć trochę kredy do pomalowania mieszkania ■ Myśleli że pali się Kaufland... Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Gdy przed godziną 13.00 pod Kaufland wezwane zostały wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej, pobliscy mieszkańcy myśleli że w płomieniach stanął Kaufland! Na szczęście okazało się, że powodem całego zamieszania była tylko czujka ■ SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film! ■ Na parkingu za ”Cechem” został zgubiony łańcuszek. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda ■ 25 Finał WOŚP podsumowany! Ostatecznie zebrano 260 565 złotych. Tradycyjnie już w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano świnoujski finał WOŚP. W naszym mieście ostatecznie udało się zebrać 260 565 złotych. To nie tylko efekt pracy świnoujskich wolontariuszy, ale także internautów, którzy wzięli udział w internetowych aukcjach. To właśnie dzięki nim ostateczna kwota nieznacznie wzrosła ■ TRYTON 2016. Kapituła wybrała nominowanych. Swoje głosy na kandydatów do corocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2016 oddali dzisiaj członkowie Kapituły. Tym samym, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, wybrano po trzech nominowanych w każdej kategorii. Oficjalne ogłoszenie laureatów odbędzie się 25. lutego 2017 r. podczas Gali TRYTONA w hotelu Interferie Medical Spa. Statuetka TRYTONA przyznawana jest w trzech kategoriach: Gospodarka i Przedsiębiorczość, Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport oraz Obiekt Roku. Kandydatów zgłaszają mieszkańcy oraz członkowie Kapituły, w skład której wchodzą: prezydent miasta, jego dwaj zastępcy, przewodniczący Rady Miasta, sekretarz miasta, rzecznik prasowy prezydenta oraz redaktorzy naczelni świnoujskich mediów, dziennikarze oddziałów terenowych regionalnych mediów. Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, członkowie Kapituły - w drodze głosowania - wybierają po trzech nominowanych do każdej z kategorii i laureatów ■ Miasto sprzedało działkę przy plaży za prawie dwa miliony złotych. Kolejna atrakcyjna działka w dzielnicy nadmorskiej poszła pod młotek. Tym razem miasto sprzedało nieruchomość niezabudowaną przy ulicy Uzdrowiskowej, o wielkości 728 metrów kwadratowych. Działka przeznaczona jest pod zabudowę usługową, handel i gastronomię. Cena wywoławcza za tę nieruchomość wynosiła 1 mln 650 tys. złotych netto, jednak ostatecznie mieszkaniec Świnoujścia zapłacił za nią 1 mln 870 tys. złotych netto. Do przetargu, który odbył się 3 lutego br. przystąpiło czterech oferentów ■ Płk SG dr Piotr Patla nowym komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej! Płk SG dr Piotr Patla, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wprowadził 11 lutego nowego Komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Obowiązki te będzie pełnił kmdr por. SG Zbigniew Iracki, który zastąpił kmdr. SG Marka Mosionka ■ Żaglowiec Down North zatonął w szczecińskim porcie. Dwa lata temu jednostka była na dnie przed wejściem do Świnoujścia! Od południa w niedzielę w szczecińskim porcie trwała akcja związana z zabezpieczeniem wraku. Żaglowiec pod kanadyjską banderą Down North. Jako pierwsza, informację o wraku spoczywającym na dnie przy moście na wyspę Grodzką przekazała szczecińska redakcja Gazety Wyborczej zaalarmowana przez swoich czytelników ■ Zobacz, co mieszkańcy sądzą na temat tablicy smoleńskiej i terminalu kontenerowego w Świnoujściu! Zobacz film! ■