POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.02.2017, 20:23:03] • Świnoujście

Mieszkaniec: W Karsiborze plan zagospodarowania przestrzennego zmieniany jest tylko dla jednego mieszkańca

Mieszkaniec: W Karsiborze plan zagospodarowania przestrzennego zmieniany jest tylko dla jednego mieszkańca

fot. iswinoujscie.pl

Jeden z mieszkańców Karsiborza uważa, że plan zagospodarowania przestrzennego w Karsiborze zmieniany jest tylko dla jednego mieszkańca- O zmianę planu Karsiborza wniosek złożyło ponad 50 osób i czeka już prawie 3 lata, ale Pan kupił działkę i trzeba mu jak najszybciej zmienić zapisy w planie, aby mógł sobie wybudować bazę rybacką- opisuje Czytelnik. Ten sam Czytelnik twierdzi też, że nie wszyscy mieszkańcy są równo traktowani przez urzędników. - Najlepsze jest to, że zmiana planu ma być dopiero uchwalona przez Radę Miasta (do 16 lutego można jeszcze wnosić uwagi do planu), to Pan sobie nawozi ziemie, gruz i utwardza grunt, mimo, że to Natura 2000, ale jak ja nawiozłem ziemie i gruz do utwardzenia działki i drogi dojazdowej to dostałem polecenie usunięcia ziemi pod groźbą kary- czytamy w dalszej części listu od Czytelnika.

Nasz Czytelnik zadaje zatem urzędnikom, proste pytania.

- Co na to Urząd Miasta? Nie wiem, co jest grane, bo bazę rybacką chce wybudować Urząd Miasta dla rybaków za 10,5 mln złotych i to tylko dla 3,4 rybaków.Przecież to jakaś paranoja, czy jesteśmy, aż tak bogaci? - dopytuje Czytelnik i sugeruje, żeby miasto lepiej zajęło się budową kanalizacji oraz remontem ulicy 1 Maja.

- Wiele jest jeszcze niejasnych spraw w Karsiborze- dodaje na koniec Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Sobota [18.02.2017, 10:03:47] • [IP: 83.13.49.***]

Gość • Środa [15.02.2017, 10:16:14] • [IP: 83.20.239.***] "PROSZE NAPISAC CO TO ZA PAN MA TAKIE PRZYWILEJE(...)" Zbyt domyślny nie jestem, ale w tym przypadku złudzeń nie mam ;) chociaż jestem mieszkańcem lewobrzeża i na Karsiborze jestem prawie zawsze tylko przejazdem jak jadę autem do Szczecina do rodziny ;)

Gość • Czwartek [16.02.2017, 15:11:50] • [IP: 83.8.122.***]

Można również wykupić działkę i zawiązać układ z inwestorem na wysypywanie kilkuset wywrotek ziemi ze Świnoujścia.To jest biznes a nie jakiś kawałek gruntu w trzcinach.Nie tylko można mieć działkę za darmo ale również niezłe profity.I co Wy na to Karsiborzanie.

Gość • Czwartek [16.02.2017, 06:13:15] • [IP: 109.243.205.***]

nie mam nic przeciwko poprawieniu miejsca pracy przez pana P po budowie małego portu będzie to wizytówka dla Karsiborza, dzięki jemu może i rybacy inni pójdą jego śladami i posprzątają ten bałagan od 30 lat nic się nie zmieniło te same obskurne wiaty zniszczone nabrzeża i smród gnijącej ryby jakoś to mieszkańcą niie przeszkadza

Gość • Środa [15.02.2017, 23:59:02] • [IP: 5.172.238.**]

Do Pana który wydźwignął zapyziały Karsibór.Oczekujesz jakiegoś orderu za to, że szczasz do kanału i walisz ku.ę w trzciny bo taką wielką dzierżawę ściąga od Ciebie urząd, że nie stać Cię na ToiToi'a.Może Ci pomnik wystawić bo przez lata twojej i tobie podobnym pseudo wędkarzom wytrzebiliście rybę oddając do skupu cokolwiek trafiło na haczyk.Jedyne co po was zostanie to zdewastowany teren.

Gość • Środa [15.02.2017, 22:26:00] • [IP: 83.8.173.**]

WSZYSCY JESTESMY CZYTELNIKAMI TEGO PORTALU, ALE TEN MUSI BYC SZCZEGOLNYM W OPISIE SWOICH ZALOW !!

Gość • Środa [15.02.2017, 21:59:01] • [IP: 92.42.114.***]

Zanim rozpocznie sie rozbudowę wyspy Karsibór należy zbudować KANALIZACJĘ ! A jak TO powstanie będzie można planować, wydawać zezwolenia na budowę kolejnych inwestycji...A państwo urzednicy przyjrzyjcie się gdzie jest składowany gruz i czy jest to zgodne z prawem! I oczekujemy na odpowiedż !!

Gość • Środa [15.02.2017, 19:44:01] • [IP: 37.8.215.***]

Gość • Środa [15.02.2017, 16:26:56] • [IP: 93.94.186.***] Do Gość • Środa [15.02.2017, 08:01:11] • [IP: 83.18.251.***] Chyba nie wiesz co piszesz - Ręka rękę myje !! chyba nie myjesz nogą ręki haha

Gość • Środa [15.02.2017, 19:35:12] • [IP: 5.172.234.***]

Panie Kazimierzu N. PRZECIEŻ TE PIENIĄDZE NIE BĘDĄ POCHODZIĆ Z URZĘDU MIASTA TYLKO Z PROGRAMÓW UNIJNYCH PRZEZNACZONYCH NA WŁAŚNIE TEGO TYPU INWESTYCJE

Gość • Środa [15.02.2017, 19:35:06] • [IP: 37.8.215.***]

to jest nienormalne jak jednemu robi sie plan zagospodarowania a dla reszty niema czasu by go zrobić.Ja można to nazwać nie rozbój w biały dzień.Latami czekasz zestarzejesz się a planu zagospodarowania jak nie było tak nie ma..Czy to nie jest banda

Gość • Środa [15.02.2017, 19:21:07] • [IP: 178.238.246.***]

Miasto RÓWNYCH i RÓWNIEJSZYCH. Jeden może, a drugi chce i nie może. Tak mamy nad morzem, dziwnie się składa - mój Boże.

Gość • Środa [15.02.2017, 16:26:56] • [IP: 93.94.186.***]

Do Gość • Środa [15.02.2017, 08:01:11] • [IP: 83.18.251.***] Chyba nie wiesz co piszesz - Ręka rękę myje !!

Gość • Środa [15.02.2017, 16:08:18] • [IP: 37.47.149.***]

Rada miasta to taka sama banda razem z preziem.Ręką rękę myje

Gość • Środa [15.02.2017, 15:59:03] • [IP: 5.172.236.**]

Skoro ma byc wybudowany port rybacki to dlaczego Pan P. bedzie budowal swoj prywatny porcik rybacki? No i dodatkowo gdzie jest ochrona srodowiska bo na tym terenie jest kilka chronionych prawem roslin. Kazdy sobie kto ma uklady a reszte ma sie w d...e

Gość • Środa [15.02.2017, 15:32:56] • [IP: 188.146.17.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [15.02.2017, 15:23:22] • [IP: 95.129.224.***]

kto ma dojście do zmura ten ma lzej. zawsze tak było jest i będzie nie zaleznie od nazwisk na stołkach...

Gość • Środa [15.02.2017, 15:13:36] • [IP: 92.42.119.***]

Pragnę zauważyć, że na terenie gdzie czynne są rybaczówki a bałagan panuje tam gdzie mieszkańcy Karsiborza je opuścili. Więc wygląd terenu opuszczonego jest zapowiedzią jak to będzie w przyszłości wyglądało. Tam nic sensownego nie powstanie a tylko parę płatnych pomostów. warto by się również upomnieć o pewien szacunek dla zainstalowanych tam wędkarzy bo to oni wydźwignęli ten zapyziały Karsibórz z zapomnienia, stworzyli teren chroniący pas techniczny UM i z tego powodu swego czasu Urząd Morski wystosował do Urzędu Miasta pismo wyrażające podziękowanie dla gospodarujących tam wędkarzy. A co do zabudowy to nic nie stoi na przeszkodzie aby ją poprawić ale to wymaga przekazania tego terenu wędkarzom na stałe a nie na roczne dzierżawy. Ale tu nie o to chodzi tylko tak jak przy tworzeniu tego planu kręci się paru cwaniaków co chcą się na tym terenie z zyskiem zainstalować. Zgadzam się, że tylko PiS mógłby ten nabrzmiały problem rozwiązać chociaż chciałbym ich zdanie w tej sprawie uzyskać.

Karsiborzanin • Środa [15.02.2017, 14:57:17] • [IP: 176.221.104.**]

Trochę komuną pojechało z tymi donosami" życzliwych" i CBA. Wazne jedynie aby przypomnieć RM i Prezydentowi sprawy zmiany planu zgodnego ze studium również dla innych mieszkańców na podstawie ich wniosku zbiorowego.

Gość • Środa [15.02.2017, 14:29:46] • [IP: 62.69.241.**]

Zgłośić do CBA. Wiadomo dla kogo to wszystko i tyle. Jeśli pan nawozi teraz gruz i robi prace ziemskie to bez zgłoszenia? Ludzie piszczcie donosy bo teraz to działa PIS jest jaki jest ale złodziejstwa nie toleruje.

Komancz • Środa [15.02.2017, 13:18:16] • [IP: 95.129.224.**]

Zmiana projekt zagospodarowania dotyczy prywatnej działki. W obecnie obowiązującym planie RADNI zapomnieli, bądź nie zauważyli potrzeb mieszkańców a tym samym rybaków. To nie Prezydent uchwala plan... to RADA MIASTA podejmuje uchwałę i to Rada uchwaliła, że przystąpiono do prac nad planem. Po uchwaleniu zmian w planie wówczas Inwestor podejmie kroki zmierzające do realizacji bazy rybackiej. W miejscu istniejącej bazy są inne zapisy funkcji terenu a na części powstała Rybaczówka. Rybacy nie mają swojej bazy.

Gość • Środa [15.02.2017, 12:49:10] • [IP: 5.172.237.***]

Kiedy w końcu znikną te budy z ulicy 1-go Maja? W kilku opuszczonych działkach od dwóch lat jest śmietnik, a urzędnicy tego nie widzą.Powinien tym zainteresować się sanepid. Mam jeszcze jedno pytanie do naszych władz miejskich, czy w naszym kraju istnieje jeszcze chociaż jedno miasto z wykluczoną dzielnicą z aglomeracji/.

Gość • Środa [15.02.2017, 12:45:37] • [IP: 37.47.159.**]

Przecież cały czas jest tak. Robi się tylko plan zagospodarowania na potrzeby swojaków albo kasiastych pod konkretną osobę lub firmę.Zawsze mówią brak planu zagospodarowania.Dla swojaka podpisem preziia w 5 min załatwione.

Gość • Środa [15.02.2017, 12:24:23] • [IP: 5.172.236.**]

ja prosze o likwidacje tych bud przy glownej drodze i////kiedys byla piekna aleja drzew/////i dostep do wody dla kazdego smiertelnika

Gość • Środa [15.02.2017, 11:42:37] • [IP: 91.121.101.***]

Jak zwykle komentarze nie na temat (naprawdę żadanie tablicy smoleńskiej w artykule o planie zagospodarowania Karsiborza;)) Czytelnik ma racje z tym, że Prezydent powinien zająć się zmianą planu Karsiborza bo jak słusznie wskazał wniosek złożyło ponad 50 osób. Nie jestem pewny ale port chyba na powstać na działce Miasta ale moge być w tym zakresie niedoinformowany.

Gość • Środa [15.02.2017, 11:05:55] • [IP: 80.245.189.***]

bulwar jest ok, te dzierżawy przy wodzie to porazka, dlaczego te cudo natury ma ogladac tylko dzierzawca z obskurnej budy, prosze o swobodnny dostępdo wody dla wszystkich!! Czy dochody z tych dzierżaw sa wystarczające na pokrycie choćby kosztu sciezki rowerowej przy ul. 1 maja ?

Gość • Środa [15.02.2017, 10:16:14] • [IP: 83.20.239.***]

PROSZE NAPISAC CO TO ZA PAN MA TAKIE PRZYWILEJE, PO CO TE TAJEMNIEC I DOMYSŁY, MOZNA KOGOS NIEWINNIE POS ADZIC.A ZAWSZE TAK BYŁO ŻE IM WIĘCEJ MASZ TO WIĘCEJ CHCESZ, DO GROBU NIE ZABIERZE TO NIECH WAM UPIĘKSZA WASZE MIEJSCOWOSC.

Oglądasz 1-25 z 49
■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■