POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.02.2017, 08:30:25] • Świnoujście

Nikt nie chce być księgowym w ZGM?

Nikt nie chce być księgowym w ZGM?

fot. Sławomir Ryfczyński

Tuż po raz trzeci Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił nabór na stanowisko głównego księgowego. Dwa poprzednie nie wypaliły, bo … nie było chętnych!

Już po raz trzeci w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Świnoujściu pojawiło się ogłoszenie o naborze na kierownicze stanowisko głównego księgowego . Obecnie oferty można składać do 27 lutego.

Jak informuje Artur Ćwik, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, w pierwszym naborze w przewidzianym terminie składania dokumentów tj. do 20 stycznia 2017 r., nie wpłynęła żadna oferta. Historia powtórzyła się w kolejnym przewidzianym terminie składania dokumentów dotyczących naboru (tj. do 6 lutego 2017 r. )

- W związku z powyższym, że stanowisko nie zostało obsadzone został ogłoszony trzeci nabór na kierownicze stanowisko Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Świnoujściu – przekazał nam dyrektor.

Żeby zostać głównym księgowym w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej trzeba mieć ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadać co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości – czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym w BIP świnoujskiego magistratu.

Poza tym kandydat musi m.in.: mieć ukończoną średnią , policealną lub pomaturalna szkołę ekonomiczną i posiadać co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości; być wpisany do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów; posiadać certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów; przynajmniej pół roku pełnić obowiązki głównego księgowego. Trzeba też znać dobrze regulacje prawne w zakresie finansów publicznych, rachunkowości, prawa zamówień publicznych, ubezpieczeń społecznych. I mieć znajomość obowiązujących ustaw związanych ze stanowiskiem w tym w szczególności: ordynacji podatkowej, przepisów w zakresie VAT, podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych, ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, ustawy o zamówieniach publicznych, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, ustawy kodeks pracy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

SemperFi • Środa [15.02.2017, 19:32:45] • [IP: 46.169.255.***]

W Lidlu dają 3tys. także wątpię, że kogoś znajdą oferując standardowe wynagrodzenie.

Gość • Środa [15.02.2017, 15:33:55] • [IP: 77.252.68.**]

Widzicie a ja kiedyś chciałam być księgową w ZGM, to mnie nie chcieli no i dobrze, nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. hahahahaaa

Gość • Wtorek [14.02.2017, 20:12:52] • [IP: 95.154.230.***]

Swojaki już ichniejsze są. Oferta pracy, to tylko formalność. Wiadomo, że nie dopuszczą przybłęd z poza kliki, bo machloje wypłyną na wierzch jak oliwa w wodzie. Martwię się, że żmura córeczka gardzi taką prestiżową posadą. Przecież, to, jak Boga za nogi złapać.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:59:23] • [IP: 188.146.152.**]

Jak zwykle w świnoujskich urzędach... wymogi z kosmosu.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:48:13] • [IP: 80.245.188.*]

znam pięć osób, które spełniają wymagania, każda z nich zarabia grubo ponad 10 tyś netto Nie ma się co dziwić, że brak chętnych na to stanowisko. Z wymaganiami postawionymi przez urząd pensja minimum 8 netto to może kogoś znajdą z tzw. średniaków.Pozdrawiam czytelników.Główny księgowy. ...w Świnoujściu

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:42:05] • [IP: 95.154.230.***]

A dlaczego Źmury, Michalskie i tym podobne * nie wkręcają swoich córeczek, synusiów, rodzinek, bo co?!. ..Bo od dobrobytu im się w główkach popier___oli?!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 15:40:13] • [IP: 79.188.75.***]

Nikt nie chce uprawiać kreatywnej księgowości? Wcale mnie to nie dziwi. Nie za takie pieniądze. Dobry księgowy zarabia ok 10 tys netto. Mówię o tych lekko kreatywnych, którzy mają renomę.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 14:02:14] • [IP: 46.231.63.***]

Kto chce robić w bezprawiu ? Jak ich popakują może się ktoś chętny znajdzie, ale na czyste papiery, nie na ten syf.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:51:43] • [IP: 178.238.253.**]

W żadnej z firm, nadzorowanej przez obecny zarząd miasta i rady, nie podjęła bym pracy, nie tylko słabe pieniadze, ale i atmosfera wokół tych wszyskich firm, nie da się pracować!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:46:04] • [IP: 77.186.18.***]

Ja mógłbym zostać tym księgowym, ale wolę żyć na wolności a niżeli w kierdlu.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:09:50] • [IP: 178.238.249.**]

Honorka jest lepsza od Violetty.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:49:50] • [IP: 37.47.164.**]

Szkoda, ze ten co dal ogloszenie prawdopodobnie sam ma wyksztalcenie podstawowe... a moze swiecenia kaplanskie jeszcze sa wymagane oraz obowiazkowo paszport polsa..

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:30:28] • [IP: 2.108.233.***]

Z takimi wymaganiami za 3 tysiące?? Żaden księgowy z takimi kwalifikacjami nie weźmie pracy na takich warunkach!!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:06:49] • [IP: 178.238.251.**]

A Violetta to nie chce najlepsza księgowa, ona to umie wałki kręcić.Przyda sie

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:40:12] • [IP: 93.94.185.*]

placa ze 3tys na lape zart jakis mamy 2017 rok

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:12:53] • [IP: 80.245.180.***]

idzie coś jeszcze ukraść czy tylko kozła ofiarnego szukają?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:10:43] • [IP: 46.231.63.**]

haha bo trzeba być niezłym matolem że by brać te walki na siebie szukają barana który popłynie kiedyś za to

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:07:01] • [IP: 80.245.183.***]

Nie ma chętnych do udziału w przestępczości zorganizowanej? Wszyscy przestępcy już zagospodarowani? Może trzeba poprosić o pomoc panią HGW z Warszawy?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:06:44] • [IP: 164.127.58.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:00:24] • [IP: 37.130.224.***]

Praca dla młodych i kreatywnych... a tu nie ma chętnych?.. Wszyscy wyjechali, wymagania spore, czy pensja marna, śliskie stanowisko, nikt z rodziny nie chce, znowu zajmie je jakiś" trep" lub emeryt, za co wyleciała poprzednia osoba lub czemu odeszła? Czy na te pytania i wiele innych znajdą się odpowiedzi w komentarzach?.. ;P

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:40:03] • [IP: 92.40.248.**]

Nie ma już znajomych krolika?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:32:51] • [IP: 37.47.160.***]

Takie wymagania odstraszają młodych więc nie ma co się dziwić :) Po za tym ogarnąć ten bałagan to nie lada wyczyn będzie :)

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:16:33] • [IP: 88.156.206.**]

zlikwidować ten sztuczny twór.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:08:56] • [IP: 62.69.203.**]

Niech zmienia kierowniczka i dyrektora to znajda

Gość • Wtorek [14.02.2017, 09:56:44] • [IP: 93.94.184.**]

Ja chcę tylko że się na tym nie znam.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■