POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.02.2017, 08:30:25] • Świnoujście

Nikt nie chce być księgowym w ZGM?

Nikt nie chce być księgowym w ZGM?

fot. Sławomir Ryfczyński

Tuż po raz trzeci Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił nabór na stanowisko głównego księgowego. Dwa poprzednie nie wypaliły, bo … nie było chętnych!

Już po raz trzeci w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Świnoujściu pojawiło się ogłoszenie o naborze na kierownicze stanowisko głównego księgowego . Obecnie oferty można składać do 27 lutego.

Jak informuje Artur Ćwik, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, w pierwszym naborze w przewidzianym terminie składania dokumentów tj. do 20 stycznia 2017 r., nie wpłynęła żadna oferta. Historia powtórzyła się w kolejnym przewidzianym terminie składania dokumentów dotyczących naboru (tj. do 6 lutego 2017 r. )

- W związku z powyższym, że stanowisko nie zostało obsadzone został ogłoszony trzeci nabór na kierownicze stanowisko Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Świnoujściu – przekazał nam dyrektor.

Żeby zostać głównym księgowym w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej trzeba mieć ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadać co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości – czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym w BIP świnoujskiego magistratu.

Poza tym kandydat musi m.in.: mieć ukończoną średnią , policealną lub pomaturalna szkołę ekonomiczną i posiadać co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości; być wpisany do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów; posiadać certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów; przynajmniej pół roku pełnić obowiązki głównego księgowego. Trzeba też znać dobrze regulacje prawne w zakresie finansów publicznych, rachunkowości, prawa zamówień publicznych, ubezpieczeń społecznych. I mieć znajomość obowiązujących ustaw związanych ze stanowiskiem w tym w szczególności: ordynacji podatkowej, przepisów w zakresie VAT, podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych, ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, ustawy o zamówieniach publicznych, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, ustawy kodeks pracy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

SemperFi • Środa [15.02.2017, 19:32:45] • [IP: 46.169.255.***]

W Lidlu dają 3tys. także wątpię, że kogoś znajdą oferując standardowe wynagrodzenie.

Gość • Środa [15.02.2017, 15:33:55] • [IP: 77.252.68.**]

Widzicie a ja kiedyś chciałam być księgową w ZGM, to mnie nie chcieli no i dobrze, nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. hahahahaaa

Gość • Wtorek [14.02.2017, 20:12:52] • [IP: 95.154.230.***]

Swojaki już ichniejsze są. Oferta pracy, to tylko formalność. Wiadomo, że nie dopuszczą przybłęd z poza kliki, bo machloje wypłyną na wierzch jak oliwa w wodzie. Martwię się, że żmura córeczka gardzi taką prestiżową posadą. Przecież, to, jak Boga za nogi złapać.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:59:23] • [IP: 188.146.152.**]

Jak zwykle w świnoujskich urzędach... wymogi z kosmosu.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:48:13] • [IP: 80.245.188.*]

znam pięć osób, które spełniają wymagania, każda z nich zarabia grubo ponad 10 tyś netto Nie ma się co dziwić, że brak chętnych na to stanowisko. Z wymaganiami postawionymi przez urząd pensja minimum 8 netto to może kogoś znajdą z tzw. średniaków.Pozdrawiam czytelników.Główny księgowy. ...w Świnoujściu

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:42:05] • [IP: 95.154.230.***]

A dlaczego Źmury, Michalskie i tym podobne * nie wkręcają swoich córeczek, synusiów, rodzinek, bo co?!. ..Bo od dobrobytu im się w główkach popier___oli?!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 15:40:13] • [IP: 79.188.75.***]

Nikt nie chce uprawiać kreatywnej księgowości? Wcale mnie to nie dziwi. Nie za takie pieniądze. Dobry księgowy zarabia ok 10 tys netto. Mówię o tych lekko kreatywnych, którzy mają renomę.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 14:02:14] • [IP: 46.231.63.***]

Kto chce robić w bezprawiu ? Jak ich popakują może się ktoś chętny znajdzie, ale na czyste papiery, nie na ten syf.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:51:43] • [IP: 178.238.253.**]

W żadnej z firm, nadzorowanej przez obecny zarząd miasta i rady, nie podjęła bym pracy, nie tylko słabe pieniadze, ale i atmosfera wokół tych wszyskich firm, nie da się pracować!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:46:04] • [IP: 77.186.18.***]

Ja mógłbym zostać tym księgowym, ale wolę żyć na wolności a niżeli w kierdlu.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:09:50] • [IP: 178.238.249.**]

Honorka jest lepsza od Violetty.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:49:50] • [IP: 37.47.164.**]

Szkoda, ze ten co dal ogloszenie prawdopodobnie sam ma wyksztalcenie podstawowe... a moze swiecenia kaplanskie jeszcze sa wymagane oraz obowiazkowo paszport polsa..

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:30:28] • [IP: 2.108.233.***]

Z takimi wymaganiami za 3 tysiące?? Żaden księgowy z takimi kwalifikacjami nie weźmie pracy na takich warunkach!!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:06:49] • [IP: 178.238.251.**]

A Violetta to nie chce najlepsza księgowa, ona to umie wałki kręcić.Przyda sie

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:40:12] • [IP: 93.94.185.*]

placa ze 3tys na lape zart jakis mamy 2017 rok

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:12:53] • [IP: 80.245.180.***]

idzie coś jeszcze ukraść czy tylko kozła ofiarnego szukają?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:10:43] • [IP: 46.231.63.**]

haha bo trzeba być niezłym matolem że by brać te walki na siebie szukają barana który popłynie kiedyś za to

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:07:01] • [IP: 80.245.183.***]

Nie ma chętnych do udziału w przestępczości zorganizowanej? Wszyscy przestępcy już zagospodarowani? Może trzeba poprosić o pomoc panią HGW z Warszawy?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:06:44] • [IP: 164.127.58.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:00:24] • [IP: 37.130.224.***]

Praca dla młodych i kreatywnych... a tu nie ma chętnych?.. Wszyscy wyjechali, wymagania spore, czy pensja marna, śliskie stanowisko, nikt z rodziny nie chce, znowu zajmie je jakiś" trep" lub emeryt, za co wyleciała poprzednia osoba lub czemu odeszła? Czy na te pytania i wiele innych znajdą się odpowiedzi w komentarzach?.. ;P

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:40:03] • [IP: 92.40.248.**]

Nie ma już znajomych krolika?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:32:51] • [IP: 37.47.160.***]

Takie wymagania odstraszają młodych więc nie ma co się dziwić :) Po za tym ogarnąć ten bałagan to nie lada wyczyn będzie :)

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:16:33] • [IP: 88.156.206.**]

zlikwidować ten sztuczny twór.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:08:56] • [IP: 62.69.203.**]

Niech zmienia kierowniczka i dyrektora to znajda

Gość • Wtorek [14.02.2017, 09:56:44] • [IP: 93.94.184.**]

Ja chcę tylko że się na tym nie znam.

Oglądasz 1-25 z 33
■ W niedzielę 19. lutego przeprowadzona zostanie XVI edycja Bałtyckiej”15”. Zapisy od 11.00, start o 12.00 spod pływalni. Trasa wiedzie promenadą-od pływalni do ul. Chrobrego, z powrotem do pływalni i dalej promenadą do molo w Heringsdorfie i powrót do pływalni(15km). Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ Właściciel uszkodzonego samochodu: Po uderzeniu ta Pani nie zatrzymała auta i nie sprawdziła w co uderzyła... Napisał do nas właściciel uszkodzonego samochodu, który w mailu opisał dokładny przebieg zdarzenia na parkingu przy ulicy Hołdu Pruskiego. Jak twierdzi, kierująca kobieta uderzyła w jego samochód i nawet nie sprawdziła czy coś się stało, chcąc wyjechać za wszelką cenę z parkingu ■ Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw jego budowie ■ Przyjechał do Polski, aby się rozerwać. Swoją przygodę zakończył bez butów i na izbie przyjęć... ■ Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym. Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym Już od dziejów starożytnych Lubin był ważnym miejscem tego regionu. Ja wspomnę kilka chwil ostatniego półwiecza mojego spotkania się na tym terenie. Pamiętam jak w pierwszych latach powojennych było ciężko. By ulżyć w życiu codziennym wraz z kolegą na przełomie lat 1959/60 po raz pierwszy wybrałem się rowerem nad jeziorko Turkusowe, by zdobyć trochę kredy do pomalowania mieszkania ■ Myśleli że pali się Kaufland... Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Gdy przed godziną 13.00 pod Kaufland wezwane zostały wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej, pobliscy mieszkańcy myśleli że w płomieniach stanął Kaufland! Na szczęście okazało się, że powodem całego zamieszania była tylko czujka ■ SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film! ■ Na parkingu za ”Cechem” został zgubiony łańcuszek. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda ■ 25 Finał WOŚP podsumowany! Ostatecznie zebrano 260 565 złotych. Tradycyjnie już w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano świnoujski finał WOŚP. W naszym mieście ostatecznie udało się zebrać 260 565 złotych. To nie tylko efekt pracy świnoujskich wolontariuszy, ale także internautów, którzy wzięli udział w internetowych aukcjach. To właśnie dzięki nim ostateczna kwota nieznacznie wzrosła ■ TRYTON 2016. Kapituła wybrała nominowanych. Swoje głosy na kandydatów do corocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2016 oddali dzisiaj członkowie Kapituły. Tym samym, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, wybrano po trzech nominowanych w każdej kategorii. Oficjalne ogłoszenie laureatów odbędzie się 25. lutego 2017 r. podczas Gali TRYTONA w hotelu Interferie Medical Spa. Statuetka TRYTONA przyznawana jest w trzech kategoriach: Gospodarka i Przedsiębiorczość, Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport oraz Obiekt Roku. Kandydatów zgłaszają mieszkańcy oraz członkowie Kapituły, w skład której wchodzą: prezydent miasta, jego dwaj zastępcy, przewodniczący Rady Miasta, sekretarz miasta, rzecznik prasowy prezydenta oraz redaktorzy naczelni świnoujskich mediów, dziennikarze oddziałów terenowych regionalnych mediów. Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, członkowie Kapituły - w drodze głosowania - wybierają po trzech nominowanych do każdej z kategorii i laureatów ■ Miasto sprzedało działkę przy plaży za prawie dwa miliony złotych. Kolejna atrakcyjna działka w dzielnicy nadmorskiej poszła pod młotek. Tym razem miasto sprzedało nieruchomość niezabudowaną przy ulicy Uzdrowiskowej, o wielkości 728 metrów kwadratowych. Działka przeznaczona jest pod zabudowę usługową, handel i gastronomię. Cena wywoławcza za tę nieruchomość wynosiła 1 mln 650 tys. złotych netto, jednak ostatecznie mieszkaniec Świnoujścia zapłacił za nią 1 mln 870 tys. złotych netto. Do przetargu, który odbył się 3 lutego br. przystąpiło czterech oferentów ■ Płk SG dr Piotr Patla nowym komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej! Płk SG dr Piotr Patla, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wprowadził 11 lutego nowego Komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Obowiązki te będzie pełnił kmdr por. SG Zbigniew Iracki, który zastąpił kmdr. SG Marka Mosionka ■ Żaglowiec Down North zatonął w szczecińskim porcie. Dwa lata temu jednostka była na dnie przed wejściem do Świnoujścia! Od południa w niedzielę w szczecińskim porcie trwała akcja związana z zabezpieczeniem wraku. Żaglowiec pod kanadyjską banderą Down North. Jako pierwsza, informację o wraku spoczywającym na dnie przy moście na wyspę Grodzką przekazała szczecińska redakcja Gazety Wyborczej zaalarmowana przez swoich czytelników ■ Zobacz, co mieszkańcy sądzą na temat tablicy smoleńskiej i terminalu kontenerowego w Świnoujściu! Zobacz film! ■