POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.02.2017, 08:30:25] • Świnoujście

Nikt nie chce być księgowym w ZGM?

Nikt nie chce być księgowym w ZGM?

fot. Sławomir Ryfczyński

Tuż po raz trzeci Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił nabór na stanowisko głównego księgowego. Dwa poprzednie nie wypaliły, bo … nie było chętnych!

Już po raz trzeci w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Świnoujściu pojawiło się ogłoszenie o naborze na kierownicze stanowisko głównego księgowego . Obecnie oferty można składać do 27 lutego.

Jak informuje Artur Ćwik, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, w pierwszym naborze w przewidzianym terminie składania dokumentów tj. do 20 stycznia 2017 r., nie wpłynęła żadna oferta. Historia powtórzyła się w kolejnym przewidzianym terminie składania dokumentów dotyczących naboru (tj. do 6 lutego 2017 r. )

- W związku z powyższym, że stanowisko nie zostało obsadzone został ogłoszony trzeci nabór na kierownicze stanowisko Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Świnoujściu – przekazał nam dyrektor.

Żeby zostać głównym księgowym w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej trzeba mieć ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadać co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości – czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym w BIP świnoujskiego magistratu.

Poza tym kandydat musi m.in.: mieć ukończoną średnią , policealną lub pomaturalna szkołę ekonomiczną i posiadać co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości; być wpisany do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów; posiadać certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów; przynajmniej pół roku pełnić obowiązki głównego księgowego. Trzeba też znać dobrze regulacje prawne w zakresie finansów publicznych, rachunkowości, prawa zamówień publicznych, ubezpieczeń społecznych. I mieć znajomość obowiązujących ustaw związanych ze stanowiskiem w tym w szczególności: ordynacji podatkowej, przepisów w zakresie VAT, podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych, ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, ustawy o zamówieniach publicznych, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, ustawy kodeks pracy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

SemperFi • Środa [15.02.2017, 19:32:45] • [IP: 46.169.255.***]

W Lidlu dają 3tys. także wątpię, że kogoś znajdą oferując standardowe wynagrodzenie.

Gość • Środa [15.02.2017, 15:33:55] • [IP: 77.252.68.**]

Widzicie a ja kiedyś chciałam być księgową w ZGM, to mnie nie chcieli no i dobrze, nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. hahahahaaa

Gość • Wtorek [14.02.2017, 20:12:52] • [IP: 95.154.230.***]

Swojaki już ichniejsze są. Oferta pracy, to tylko formalność. Wiadomo, że nie dopuszczą przybłęd z poza kliki, bo machloje wypłyną na wierzch jak oliwa w wodzie. Martwię się, że żmura córeczka gardzi taką prestiżową posadą. Przecież, to, jak Boga za nogi złapać.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:59:23] • [IP: 188.146.152.**]

Jak zwykle w świnoujskich urzędach... wymogi z kosmosu.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:48:13] • [IP: 80.245.188.*]

znam pięć osób, które spełniają wymagania, każda z nich zarabia grubo ponad 10 tyś netto Nie ma się co dziwić, że brak chętnych na to stanowisko. Z wymaganiami postawionymi przez urząd pensja minimum 8 netto to może kogoś znajdą z tzw. średniaków.Pozdrawiam czytelników.Główny księgowy. ...w Świnoujściu

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:42:05] • [IP: 95.154.230.***]

A dlaczego Źmury, Michalskie i tym podobne * nie wkręcają swoich córeczek, synusiów, rodzinek, bo co?!. ..Bo od dobrobytu im się w główkach popier___oli?!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 15:40:13] • [IP: 79.188.75.***]

Nikt nie chce uprawiać kreatywnej księgowości? Wcale mnie to nie dziwi. Nie za takie pieniądze. Dobry księgowy zarabia ok 10 tys netto. Mówię o tych lekko kreatywnych, którzy mają renomę.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 14:02:14] • [IP: 46.231.63.***]

Kto chce robić w bezprawiu ? Jak ich popakują może się ktoś chętny znajdzie, ale na czyste papiery, nie na ten syf.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:51:43] • [IP: 178.238.253.**]

W żadnej z firm, nadzorowanej przez obecny zarząd miasta i rady, nie podjęła bym pracy, nie tylko słabe pieniadze, ale i atmosfera wokół tych wszyskich firm, nie da się pracować!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:46:04] • [IP: 77.186.18.***]

Ja mógłbym zostać tym księgowym, ale wolę żyć na wolności a niżeli w kierdlu.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:09:50] • [IP: 178.238.249.**]

Honorka jest lepsza od Violetty.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:49:50] • [IP: 37.47.164.**]

Szkoda, ze ten co dal ogloszenie prawdopodobnie sam ma wyksztalcenie podstawowe... a moze swiecenia kaplanskie jeszcze sa wymagane oraz obowiazkowo paszport polsa..

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:30:28] • [IP: 2.108.233.***]

Z takimi wymaganiami za 3 tysiące?? Żaden księgowy z takimi kwalifikacjami nie weźmie pracy na takich warunkach!!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:06:49] • [IP: 178.238.251.**]

A Violetta to nie chce najlepsza księgowa, ona to umie wałki kręcić.Przyda sie

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:40:12] • [IP: 93.94.185.*]

placa ze 3tys na lape zart jakis mamy 2017 rok

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:12:53] • [IP: 80.245.180.***]

idzie coś jeszcze ukraść czy tylko kozła ofiarnego szukają?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:10:43] • [IP: 46.231.63.**]

haha bo trzeba być niezłym matolem że by brać te walki na siebie szukają barana który popłynie kiedyś za to

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:07:01] • [IP: 80.245.183.***]

Nie ma chętnych do udziału w przestępczości zorganizowanej? Wszyscy przestępcy już zagospodarowani? Może trzeba poprosić o pomoc panią HGW z Warszawy?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:06:44] • [IP: 164.127.58.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:00:24] • [IP: 37.130.224.***]

Praca dla młodych i kreatywnych... a tu nie ma chętnych?.. Wszyscy wyjechali, wymagania spore, czy pensja marna, śliskie stanowisko, nikt z rodziny nie chce, znowu zajmie je jakiś" trep" lub emeryt, za co wyleciała poprzednia osoba lub czemu odeszła? Czy na te pytania i wiele innych znajdą się odpowiedzi w komentarzach?.. ;P

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:40:03] • [IP: 92.40.248.**]

Nie ma już znajomych krolika?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:32:51] • [IP: 37.47.160.***]

Takie wymagania odstraszają młodych więc nie ma co się dziwić :) Po za tym ogarnąć ten bałagan to nie lada wyczyn będzie :)

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:16:33] • [IP: 88.156.206.**]

zlikwidować ten sztuczny twór.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:08:56] • [IP: 62.69.203.**]

Niech zmienia kierowniczka i dyrektora to znajda

Gość • Wtorek [14.02.2017, 09:56:44] • [IP: 93.94.184.**]

Ja chcę tylko że się na tym nie znam.

Oglądasz 1-25 z 33
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■