POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.02.2017, 08:30:25] • Świnoujście

Nikt nie chce być księgowym w ZGM?

Nikt nie chce być księgowym w ZGM?

fot. Sławomir Ryfczyński

Tuż po raz trzeci Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił nabór na stanowisko głównego księgowego. Dwa poprzednie nie wypaliły, bo … nie było chętnych!

Już po raz trzeci w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Świnoujściu pojawiło się ogłoszenie o naborze na kierownicze stanowisko głównego księgowego . Obecnie oferty można składać do 27 lutego.

Jak informuje Artur Ćwik, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, w pierwszym naborze w przewidzianym terminie składania dokumentów tj. do 20 stycznia 2017 r., nie wpłynęła żadna oferta. Historia powtórzyła się w kolejnym przewidzianym terminie składania dokumentów dotyczących naboru (tj. do 6 lutego 2017 r. )

- W związku z powyższym, że stanowisko nie zostało obsadzone został ogłoszony trzeci nabór na kierownicze stanowisko Głównego Księgowego w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Świnoujściu – przekazał nam dyrektor.

Żeby zostać głównym księgowym w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej trzeba mieć ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadać co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości – czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym w BIP świnoujskiego magistratu.

Poza tym kandydat musi m.in.: mieć ukończoną średnią , policealną lub pomaturalna szkołę ekonomiczną i posiadać co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości; być wpisany do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów; posiadać certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów; przynajmniej pół roku pełnić obowiązki głównego księgowego. Trzeba też znać dobrze regulacje prawne w zakresie finansów publicznych, rachunkowości, prawa zamówień publicznych, ubezpieczeń społecznych. I mieć znajomość obowiązujących ustaw związanych ze stanowiskiem w tym w szczególności: ordynacji podatkowej, przepisów w zakresie VAT, podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych, ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, ustawy o zamówieniach publicznych, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, ustawy kodeks pracy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

SemperFi • Środa [15.02.2017, 19:32:45] • [IP: 46.169.255.***]

W Lidlu dają 3tys. także wątpię, że kogoś znajdą oferując standardowe wynagrodzenie.

Gość • Środa [15.02.2017, 15:33:55] • [IP: 77.252.68.**]

Widzicie a ja kiedyś chciałam być księgową w ZGM, to mnie nie chcieli no i dobrze, nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. hahahahaaa

Gość • Wtorek [14.02.2017, 20:12:52] • [IP: 95.154.230.***]

Swojaki już ichniejsze są. Oferta pracy, to tylko formalność. Wiadomo, że nie dopuszczą przybłęd z poza kliki, bo machloje wypłyną na wierzch jak oliwa w wodzie. Martwię się, że żmura córeczka gardzi taką prestiżową posadą. Przecież, to, jak Boga za nogi złapać.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:59:23] • [IP: 188.146.152.**]

Jak zwykle w świnoujskich urzędach... wymogi z kosmosu.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:48:13] • [IP: 80.245.188.*]

znam pięć osób, które spełniają wymagania, każda z nich zarabia grubo ponad 10 tyś netto Nie ma się co dziwić, że brak chętnych na to stanowisko. Z wymaganiami postawionymi przez urząd pensja minimum 8 netto to może kogoś znajdą z tzw. średniaków.Pozdrawiam czytelników.Główny księgowy. ...w Świnoujściu

Gość • Wtorek [14.02.2017, 19:42:05] • [IP: 95.154.230.***]

A dlaczego Źmury, Michalskie i tym podobne * nie wkręcają swoich córeczek, synusiów, rodzinek, bo co?!. ..Bo od dobrobytu im się w główkach popier___oli?!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 15:40:13] • [IP: 79.188.75.***]

Nikt nie chce uprawiać kreatywnej księgowości? Wcale mnie to nie dziwi. Nie za takie pieniądze. Dobry księgowy zarabia ok 10 tys netto. Mówię o tych lekko kreatywnych, którzy mają renomę.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 14:02:14] • [IP: 46.231.63.***]

Kto chce robić w bezprawiu ? Jak ich popakują może się ktoś chętny znajdzie, ale na czyste papiery, nie na ten syf.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:51:43] • [IP: 178.238.253.**]

W żadnej z firm, nadzorowanej przez obecny zarząd miasta i rady, nie podjęła bym pracy, nie tylko słabe pieniadze, ale i atmosfera wokół tych wszyskich firm, nie da się pracować!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:46:04] • [IP: 77.186.18.***]

Ja mógłbym zostać tym księgowym, ale wolę żyć na wolności a niżeli w kierdlu.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 13:09:50] • [IP: 178.238.249.**]

Honorka jest lepsza od Violetty.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:49:50] • [IP: 37.47.164.**]

Szkoda, ze ten co dal ogloszenie prawdopodobnie sam ma wyksztalcenie podstawowe... a moze swiecenia kaplanskie jeszcze sa wymagane oraz obowiazkowo paszport polsa..

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:30:28] • [IP: 2.108.233.***]

Z takimi wymaganiami za 3 tysiące?? Żaden księgowy z takimi kwalifikacjami nie weźmie pracy na takich warunkach!!

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:06:49] • [IP: 178.238.251.**]

A Violetta to nie chce najlepsza księgowa, ona to umie wałki kręcić.Przyda sie

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:40:12] • [IP: 93.94.185.*]

placa ze 3tys na lape zart jakis mamy 2017 rok

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:12:53] • [IP: 80.245.180.***]

idzie coś jeszcze ukraść czy tylko kozła ofiarnego szukają?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:10:43] • [IP: 46.231.63.**]

haha bo trzeba być niezłym matolem że by brać te walki na siebie szukają barana który popłynie kiedyś za to

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:07:01] • [IP: 80.245.183.***]

Nie ma chętnych do udziału w przestępczości zorganizowanej? Wszyscy przestępcy już zagospodarowani? Może trzeba poprosić o pomoc panią HGW z Warszawy?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:06:44] • [IP: 164.127.58.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [14.02.2017, 11:00:24] • [IP: 37.130.224.***]

Praca dla młodych i kreatywnych... a tu nie ma chętnych?.. Wszyscy wyjechali, wymagania spore, czy pensja marna, śliskie stanowisko, nikt z rodziny nie chce, znowu zajmie je jakiś" trep" lub emeryt, za co wyleciała poprzednia osoba lub czemu odeszła? Czy na te pytania i wiele innych znajdą się odpowiedzi w komentarzach?.. ;P

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:40:03] • [IP: 92.40.248.**]

Nie ma już znajomych krolika?

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:32:51] • [IP: 37.47.160.***]

Takie wymagania odstraszają młodych więc nie ma co się dziwić :) Po za tym ogarnąć ten bałagan to nie lada wyczyn będzie :)

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:16:33] • [IP: 88.156.206.**]

zlikwidować ten sztuczny twór.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:08:56] • [IP: 62.69.203.**]

Niech zmienia kierowniczka i dyrektora to znajda

Gość • Wtorek [14.02.2017, 09:56:44] • [IP: 93.94.184.**]

Ja chcę tylko że się na tym nie znam.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■