POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.02.2017, 18:10:06] • Świnoujście

SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film!

SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Radni SLD nie chcą terminala kontenerowego w Świnoujściu. Twierdzą, że będą bronić Świnoujścia przed tą inwestycją. W środowe popołudnie, radni SLD spotkali się z dziennikarzami. Na miejsce konferencji postanowili wybrać świnoujski wiatrak. - Spotkaliśmy się w miejscu, które najczęściej odwiedzają zakochani i gdzie najwięcej turystów robi sobie pamiątkowe zdjęcia. Ten widok, może się już wkrótce całkowicie zmienić. Po mojej lewej stronie może wychodzić daleko w morze pirs, do którego będą przybijały ogromne kontenerowce, załadowane po brzegi kontenerami. My dzisiaj uważamy, że większość mieszkańców Świnoujścia żyje z turystyki i usług turystycznych oraz ogromnego przypływu zarówno Polaków jak i obcokrajowców do naszego miasta i widać, że pod tym względem nasze miasto się najbardziej rozwija i największe przychody czerpie- mówiła podczas konferencji przewodnicząca Rady Miasta, Joanna Agatowska.



Radni uważają, że ewentualne korzyści nie będą w żaden sposób współmierne do strat, które po powstaniu terminala kontenerowego poniesie nasze miasto.

- Okazuje się, że oddamy ponad 500 hektarów terenów na prawobrzeżu za około 600 tysięcy złotych rocznie – tyle wyniósłby rocznie podatek od tej nieruchomości. Uważamy, że są to wartości nieadekwatne wzajemnie- dodała Joanna Agatowska.

SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Jak radni SLD widzą Świnoujście?
- Widzimy nasze miasto wielkie jako miasto, a nie jako port- mówiła Joanna Agatowska.

Co jeszcze niepokoi działaczy Sojuszu?
- Niepokoi nas również to, że planowana jest dwujezdniowa droga dojazdowa do Świnoujścia. Najprawdopodobniej jedna z nich zostanie zajęta tylko i wyłącznie przez samochody z kontenerami, oraz te jadące z terminala promowego i gazoportu. Docierają do nas informacje, że szykowana jest tzw. spec ustawa, która może w niedługim czasie pozbawić mieszkańców oddziaływania na tę sytuację, może pozbawić nas referendum oraz zmiany planu zagospodarowania przestrzennego- wyjaśniała Joanna Agatowska.

Co zatem zamierzają radni SLD?
Przewodnicząca Rady Miasta, Joanna Agatowska podkreśla, że Sojusz zamierza zapytać o całą tę sprawę ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marka Gróbarczyka. Radni chcą też ponownie przygotować uchwałę intencyjną, którą następnie przedłożą radnym.

- Przygotujemy bardziej wyrazistą uchwałę i liczymy, że zostanie ona poparta- podsumował radny Ryszard Teterycz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 215, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 215

Gość • Niedziela [19.02.2017, 17:58:01] • [IP: 46.231.62.***]

Brawo SLD. Nie chcemy żadnego gównianego placu dla kontenerów itd.

Gość • Sobota [18.02.2017, 19:57:12] • [IP: 83.11.188.***]

Wybory samorządowe wygra kandydat pis, daremny wysiłek SLD...

Gość • Piątek [17.02.2017, 16:04:31] • [IP: 93.94.190.***]

Jestem przekonana, że jak nie będzie terminala kontenerowego to w Świnoujściu będzie więcej miejsc pracy i więcej małych firm usługowych. Owszem turyści, a właściwie ich nadmiar też mnie czasem wkurza, ale turystyka to jest kierunek, w który powinniśmy" iść". Ci, którzy chcą mieć wszystko i są zbyt zachłanni zostają najczęściej" z ręką w nocniku".

Termi • Piątek [17.02.2017, 15:39:37] • [IP: 78.133.254.***]

Co tu gadać róbcie tak dalej LSD, a następnych wyborach samorządowych zostanie po was tylko kurz i wspomnienia. Wszyscy w LSD idziecie drogą niejakiej pani " Zielone Długie Warzywo". I tyle też dostaniecie głosów. Proszę opamiętajcie się jeszcze jest czas. Terminal jest także szansą dla was!

Gość • Piątek [17.02.2017, 12:14:09] • [IP: 178.235.213.***]

Niech Pan Jarek powie ile jego kolegów jest marynarzami i ilu wyjechało za chlebem za granice i nigdy nie wróci.W miasteczku ŚWINOUJSCIE nie ma pracy a wy blokujecie pozyskanie miejsc pracy bo co??KURORT PLAZA ITP, dajcie spokuj i szanse ludziom młodym bo wy wiekszosc pracuje po znajomosci i z układu wpływowych ludzi.

Gość • Piątek [17.02.2017, 11:08:46] • [IP: 178.238.252.***]

ile przewodnicząca jak i pozostałe towarzystwo wzajemnej adoracji ma rocznie lewego przychodu z wynajmu noclegów dla turystów, że są temu tak przeciwni??

Gość • Piątek [17.02.2017, 10:56:13] • [IP: 93.94.191.**]

Ruda kłamie jak najęta.Na sesji rady miejskiej była za budową portu kontenerowego a co teraz wygaduje. Wybory i kiełbasa wyborcza. Wasz czas sie skończył droga A.Nie rób ruda zdjęć z tym panem po twojej prawej stronie bo stracisz bardzo dużo. Ostrzegam.

Gość • Piątek [17.02.2017, 05:23:51] • [IP: 95.129.224.**]

Cieszę się że ta osoba wyraznie określiła stanowisko w sprawie gdzie większość mieszkańców Świnoujścia jest za rozbudową portu.A także że , , SLD'' spadkobiercy PZPR odsłonili swoje fałszywe oblicze. Reprezentuje pani mieszkańców niewielkiej przemysłowej dzielnicy Świnoujście a tak naprawdę tych którzy żyją z turystyki a mieszkańcami miasta nie są . .

Gość • Piątek [17.02.2017, 04:47:26] • [IP: 92.42.114.**]

argumentacja, ze beda miejsca pracy mnie powala na kolana. przy budowie gazoportu tez mialy byc i co.. i g... ludzie zejdźcie na ziemie. albo obronimy to co jeszcze pozostało w tym mieście, albo nie będzie czego bronic. tunel, gazoport, kontenery i z malowniczego miasta pozostanie zasyfiały, tranzytowy grajdoł. to, ze inwestorzy widza w naszym mieście łakomy kąsek wiadomo nie od dziś (oni tu nie mieszkaja i maja miasto i mieszkańców w. .powazaniu), ale żeby mieszkańcy tak sprzedali własna" skórę"? wstyd

Gość • Czwartek [16.02.2017, 23:35:17] • [IP: 62.69.251.**]

Rozumiem że twoim marzeniem jest tyrać dla małych azjatow, czyż nie?!

Termi • Czwartek [16.02.2017, 22:54:49] • [IP: 94.254.227.***]

Do gość Czwartek [16.02.2017, 22:20:30] • [IP: 62.69.251.**] powiedz wprost że dalej chcesz nocniki niemieckie wynosić, a nie pracować u siebie.

murzynhunter • Czwartek [16.02.2017, 22:53:57] • [IP: 95.146.12.**]

Najgorsze jest to że wypowiadają się ludzie którzy nie mają pojęcia. W każdym normalnym kraju są nabrzeża kontenerowe które zasilają budżet państwa i przy okazji budżet miasta potężnymi pieniędzmi. Nie trzeba nikogo uświadamiać tego, że transport morski to najtańsze i najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Chociaż pan Buczyński powinien to wiedzieć dobrze, przecież pływał na statkach. Nie na kontenerowcach, ale pływał. Ale przecież solidarność partyjna musi być, nawet jeśli niekompetentna przodowniczka wypowiada się przed kamerami... Żal mi was...

Gość • Czwartek [16.02.2017, 22:20:30] • [IP: 62.69.251.**]

Uzdrowisko i turystyka w Świnoujściu zdecydowanie TAK, terminal kontenerowy absolutnie NIE!

AGENDA 21 • Czwartek [16.02.2017, 21:10:55] • [IP: 94.254.227.***]

Do typka, : [16.02.2017, 20:19:29] • [IP: 80.245.178.***] pisząc" BERMANOWSCY BANDYCI" TO SIĘ ZASTANÓW czy jesteś za LSD I PRZECIWKO TERMINALOWI CZY JESTEŚ ZA TERMINALEM I NIE MASZ NIC WSPÓLNEGO Z BB. INACZEJ SCHZOFRENIA GWARANTOWANA. POMYŚL MYŚLENIE NIE BOLI !

Gość • Czwartek [16.02.2017, 21:01:33] • [IP: 37.47.134.***]

Halooo! O kilku lat Świnoujście jest pełne turystów przez cały rok, a w wakacje po prostu jest ich dużo więcej aż nerwy czase biorą. Każdy kto twierdzi że sezon w Świnoujściu trwa 2 miesiące jest ślepy, albo mieszka na jakiejś wsi i wydaje mu się że świat zatrzymał się 5 lat temu.

Gość • Czwartek [16.02.2017, 20:26:05] • [IP: 192.33.240.**]

Lato to tylko 2-3 miesiace. Port da prace na caly rok. Jestem za. Kocham Swinoujscie i kocham Was rodacy!

AGENDA 21 • Czwartek [16.02.2017, 20:21:38] • [IP: 94.254.227.***]

DO CEP PORT: WEŹ ROWER, ALBO IDŹ NA PIECHOTĘ, BO AUTA PEWNIE NIE MASZ NA ULICĘ KARSIBORSKĄ ABOK ZAJEZDNI AUTOBUSOWEJ TA SOBIE GNIAZDKO UWIJ I PRZYWYKNIJ DO TEGO SMRODU NIEMIECKICH FEKALII ( POMPOWANE SĄ TAM Z NIEMIEC) BO JEŚLI NIE POWSTANIE TERMINAL TO BĘDZIESZ TAKIE BANIAKI BĘDZIESZ MIAŁ POD OKNEM.

AGENDA 21 • Czwartek [16.02.2017, 20:19:29] • [IP: 80.245.178.***]

ad: Czwartek [16.02.2017, 18:56:37] • [IP: 94.254.227.***] LOOOOOOOOOOOOOOOL, KOLEJNY KONTENEROWY BEZMYŚLNY PRZYGŁUP Z KRADZIONYM NICKIEM

max • Czwartek [16.02.2017, 19:35:39] • [IP: 68.71.47.***]

Tak, tak po co nowoczesny terminal kontenerowy.Pewnie lepiej zrobić skansen starych niedołężnych niemiaszków i opróżniać ich fekalia z nocników za kilka euro, a zapach z tych nocników zadowala niejednego polskiego durnia.Wyładunek jednego kontenera i jego ekspedycja daje dochód taki sam jak obsługa 10 starych Niemców przez dwa tygodnie, z tym że po kontenerze nie trzeba sprzątać fekaliów tak jak po Niemcach..Ale jak ktoś lubi wąchać niemieckie smrody, to będzie bronił swego interesu- ot czasy nastały, Polak walczy o niemieckie odchody (ekskrementy)...amen

Gość • Czwartek [16.02.2017, 19:28:15] • [IP: 77.112.83.***]

Do Ruska podszywajacego się pod Polaka oszołama [ 17:29:03] Czy ty Wania będziesz długo nas straszył apokalipsą i podsycał śmiesznie tą atmosferę na rzecz SLD?

Gość • Czwartek [16.02.2017, 19:08:35] • [IP: 62.69.252.***]

Widać że chłopaki z po i grupy morskiej nie odpuszczaja w komentarzach. Już wystarczy panowie wasza kompromitacja dobiegła końca :-)

AGENDA 21 • Czwartek [16.02.2017, 18:56:37] • [IP: 94.254.227.***]

Do: CEP PORT : O Oj WIĘC RUSZAJ I WALCZ JAK DON KICHOT NAJBLIŻSZE WIATRAKI STOJĄ POD WOLINEM, PODPOWIADAM. MASZ PORZĄDNIE ZRYTY BERET SAM NIE WIESZ O CZYM PISZESZ. TERMINAL KONTENEROWY DAWNO POWINIEN BYĆ ŚWINOUJŚCIU ZAMIAST W GDAŃSKU, A POWIEM CI DLACZEGO. BO PEWNIE PTASI MÓZGU TEGO WIESZ. TERMINAL BĘDZIE DALEKO OD STREFY KALININGRADZKI EJ NAJWIĘKSZEGO NIEZATAPIALNEGO LOTNISKOWCA. ALE TY WALCZ WALCZ BO COŚ TAM PORT

Gość • Czwartek [16.02.2017, 18:49:30] • [IP: 82.176.127.***]

Wyszlo ze wspieraja garstke ludzi ktorzy wyzyskuja mieszkancow na turystyce, my ludzie tu mieszkajacy chcemy godnej pracy, kolejne wybory rozlicza tych ludzi, mam nadzieje ze zalosna ustawa i tak nie przejdzie. Zniszczyliscie Odre, Stocznie, Portu nie zdązycie ! Port, Tunel i Droga Ekspresowa dla Świnoujścia - trzymajmy europejskie standardy a nie europejskie ceny dla turystów.

CHIEF PORT • Czwartek [16.02.2017, 17:29:03] • [IP: 80.245.178.***]

POLACY RODACY, NADCHODZI CZAS WALKI I EGZAMIN Z ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ Z KORPORACYJNYMI BANDYTAMI. BANDYTÓW TYCH NIE INTERESUJE ZA CO ŻYJECIE, GDZIE MIESZKACIE I CO ROBICIE. JESTEŚCIE DLA NICH TŁUSZCZĄ, TANIĄ SIŁĄ ROBOCZĄ I ODPADEM CYWILIZACYJNYM MOGĄCYM MASOWO GINĄĆ POD TIRAMI I OD SMOGU Z SILNIKÓW POTĘŻNYCH CIĘŻARÓWEK. INTERESUJE ICH TYLKO SZMAL, SZMAL I JESZCZE RAZ SZMAL. TAKI KONTENEROWY BURDEL ZATRUDNI 40 BANDEROWCÓW I 20 DOBRZE OPŁACANYCH PRZYBŁĘDÓW W ZARZĄDZIE I DYREKCJI. BERMANOWSCY BANDYCI ADMINISTRUJĄCY POLSKĄ OD 1989 ROKU SPRZEDAJĄ WAS I WASZ KRAJ KAŻDEMU PRZYBŁĘDZIE Z DOWOLNEGO REJONU ŚWIATA. JUŻ TERAZ WIDAĆ, ŻE TO ZŁODZIEJE BO ZACZĘLI MIESZKAŃCOM MIASTA KRAŚĆ PSEUDONIMY INTERNETOWE, I SZCZEKAĆ NA RADĘ MIEJSKĄ. ZACZYNAJĄ OD KRADZIEŻY I SZKALOWANIA LUDZI Z RADY MIASTA, A SKOŃCZĄ NA TYM, ŻE BĘDĄ WAS MASOWO MORDOWAĆ CIĘŻARÓWKAMI Z KONTENERAMI. NIE BĘDĄ TO ICH ULUBIONE CIĘŻARÓWKI ZE ŻWIREM TYLKO Z KONTENERAMI.

MAC • Czwartek [16.02.2017, 16:50:26] • [IP: 119.159.112.***]

Chyba postawiła Pani na nie tego konia. Najwyższa pora spaść ze stołka i mam nadzieję, że kurczowe łapanie się za temat, który faktycznie ma sporo przeciwników niczego dobrego Pani nie wróży. Ma Pani parcie na szkło i" kariery politycznej", Pani ambicje przerastają to co mieści się w tej rudej główce. Nie mając żadnych twardych argumentów przeciw tej inwestycji szczuje Pani mieszkańców, tak jak od dłuższego czasu robi to" totalna opozycja". Prawdopodobnie nie ma Pani zielonego pojęcia jak ma wyglądać przyszły terminal. Proszę zerknąć na plany i zacząć mówić konkretniej, bo na razie wyjeżdża Pani z ekologią, podobnie jak zielone ludki z greenpeace gdy chcą coś ugrać dla siebie.

Oglądasz 1-25 z 215
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■