POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [16.03.2017, 21:37:06] • Świnoujście

Robert Karelus o budowie tunelu: Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu

Robert Karelus o budowie tunelu: Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu

fot. Sławomir Ryfczyński

Decyzję o przyznaniu środków unijnych na tunel zatwierdzili również minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister rozwoju i finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki. Umowa o przekazaniu środków zostanie podpisana na koniec marca.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych zakwalifikowało już wniosek miasta o dofinansowanie budowy tunelu pod Świną kwotą w wysokości 85 procent szacowanych kosztów inwestycji. Decyzję CUPT o przyznaniu środków unijnych zatwierdzili również minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister rozwoju i finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki.

- 775 mln złotych dofinansowania otrzyma Miasto z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - informuje rzecznik prezydenta Robert Karelus. - Koszt całej inwestycji eksperci szacują aktualnie na około 913 mln złotych. Kwotę brakującą miasto dołoży z własnego budżetu. Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu.

Jego drugi etap przeprowadza aktualnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Wtedy znany będzie również w pełni montaż finansowy oraz wysokość i forma zaangażowania środków miasta w realizację procesu inwestycyjnego – mówi Robert Karelus. - Już niedługo planowane jest podpisanie umowy z CUPT na przekazanie miastu zagwarantowanych środków.

Jak dowiedział się nasz portal, ma to nastąpić w ostatnich dniach marca.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 17:08:55] • [IP: 178.238.252.***]

narzekamy ze mamy marna wode w kranach, pytam sie , jestem wedkarzem , coraz czesciej lowie , raki i kraby na wedke , ktos powie ze zostaly przywiezione w zbiornikach balastowych , tak kraby , mozliwe , ale raki to jest nasz rodowity gatunek , ktorego lowiem od kilku lat , i wy nato ? . ..

Gość • Sobota [18.03.2017, 08:02:03] • [IP: 93.94.188.**]

Prosty rachunek, dwie nitki tunelu (bo na jedną zgody nie dadzą) po 1, 2mld za jeden przekop = 2, 4 mld kosztów tunelu. Tylko błyskawiczna modernizacja promów, uratuje wyspę Uznam przed katastrofą komunikacyjną. Taką prawdę dedykuję wszystkim tunelowym marzycielom.

LOB • Piątek [17.03.2017, 22:18:27] • [IP: 46.231.62.**]

A kiedy usłyszymy znów że coś się posypało i tunelu nie będzie?

Gość • Piątek [17.03.2017, 19:56:05] • [IP: 62.69.254.**]

Co za tłumoki tu się próbują popisywać, klawiatury wam zdechną w waszych kompach od tych wypisywanych bzdetów.

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:52:00] • [IP: 178.238.252.***]

Jakie pieniadze odPIS-u te pieniadze to beda od sprzedazy dzialek nad morzem , mysl pozytywnie , a nie ze ktos da ci na ladne oczy . ..

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:32:42] • [IP: 92.42.113.**]

Po wyniku w Brukseli 27:1 i zachowaniu polskiej delegacji uderzającej w polską rację stanu nie byłbym pewien, ze można przekazać fundusze osobom tak nieodpowiedzialnym.Raczej bym zaczekał?!

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:16:19] • [IP: 93.94.186.***]

coś cyganią albo całkowitej prawdy nie mówią...

mewa smieszka • Piątek [17.03.2017, 16:44:34] • [IP: 92.42.116.**]

''Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu'' tzn. jak będą podzielone koperty i lapowy.

Gość • Piątek [17.03.2017, 16:00:26] • [IP: 95.129.225.**]

Pewno z przetargu wyjdzie większa okrągła sumka, więc zaczyna się przygotowywanie do decyzji: albo rząd PIS da dodatkowe 300 mln albo tunelu nie będzie? Ciekawe jeszcze ile da unia, wiec zaraz może się okazać, że ten tunel to był niezły numer zrobiony po to, zeby ciemny lud zagłosował na PIS i zmurkieiwcza?

mieszkaniec • Piątek [17.03.2017, 15:45:26] • [IP: 109.241.63.***]

Co za zawistne typy mieszkają w moim mieściektóre własnymi rękoma odbudowywałem po zgliszczach wojennych przykro mi bo mi pora odchodzić a w takich rękach muszę zostawićto miasto, wstydzcie się.

Gość • Piątek [17.03.2017, 14:59:17] • [IP: 92.42.113.***]

POPIERAM GWIEZDNE WROTA!!

Gość • Piątek [17.03.2017, 14:57:59] • [IP: 92.42.113.***]

Gościu drogi ([17.03.2017, 08:10:22] • [IP: 92.40.249.**]), jakżesz masz p*e w swojej mózgownicy, gdzi ty masz kacapów? Jak miało by dojść do wyboru imienia pomiędzy Leninem a Twoim, to wolałbym już Lenina, przynajmniej już nic nie gada!

Gość • Piątek [17.03.2017, 12:08:55] • [IP: 184.168.46.**]

Z własnego doświadczenia wiem, że ten delikwent ze zdjęcia to kłamie nawet jak milczy. Ogólnie nie mam nic do Pana Roberta, bo to jego praca, która polega na tuszowaniu machlojek Koperciaka i jego kliki, w przeciwnym razie dla skomuszałego pisiora byłby bezużyteczny, a w jego miejscy byłby inny posłuszny pachołek.

SKS • Piątek [17.03.2017, 10:28:14] • [IP: 94.254.130.**]

Hipotetycznie, topologicznie, budowa tunelu jest możliwa, choć ogólna teoria względności Alberta Einsteina wskazuje na to, iż nawet gdyby budowa tunelu była możliwa, to byłyby on zbyt niestabilny. Dlatego proponuję dać sobie spokój z tunelem pod Świną a zacząć budowę" Gwiezdnych Wrót"! PS koszty budowy pewnie będą takie same to znaczy: NIEZNANE!!

Gość • Piątek [17.03.2017, 09:22:41] • [IP: 94.254.130.**]

Do [17.03.2017, 08:10:22] • [IP: 92.40.249.**] patronem pewnie będzie ten z pod znaku Piły i Siekiery (PiS)?

Gość • Piątek [17.03.2017, 09:22:09] • [IP: 79.186.186.**]

ciekawe czy wezma pod uwage fakt iz podpisano zezwolenie na poglebienie kanalu piastowskiego hmmm... :)

Gość • Piątek [17.03.2017, 08:10:22] • [IP: 92.40.249.**]

Jakiego patrona będzie miał, już wiesz? Może lepszy ten od sierpa i młota? Tęskno kacapom za komuną oj tęskno.

Gość • Piątek [17.03.2017, 07:41:13] • [IP: 92.42.114.***]

szacowany koszt może wynieść 1, 2 mld, czyli miasto bedzie musiało troszke terenów posprzedawac, bo ok 400 mln to na razie nawet takiego budżetu nie mamy, a jeszcze dojdą koszta związane z rosnącymi cenami i podwyżkami dla wykonawcy, oraz łapówki

Gość • Piątek [17.03.2017, 07:22:46] • [IP: 93.94.184.***]

Unia da hahaha

Gość • Piątek [17.03.2017, 07:10:14] • [IP: 46.171.240.***]

gruszki na wierzbie z tego będą.

Gość • Piątek [17.03.2017, 06:22:14] • [IP: 80.245.189.***]

w koszcie budowy brakuje co najmniej jednego zera, więc będzie tak dobra wola była ale się zmyła

Gość • Piątek [17.03.2017, 00:59:06] • [IP: 88.156.206.***]

Obie kaczki kanonizują się za żywota.Wawel należy zaorać.

Gość • Czwartek [16.03.2017, 22:18:36] • [IP: 84.130.62.**]

775 milionow dotacji...koszt rzeczywisty wyniesie 3 miliardy i wioska zaplaci.

Gość • Czwartek [16.03.2017, 22:15:43] • [IP: 88.156.234.***]

Już wiem, jakiego patrona będzie miał tunel. To nietrudne.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■