POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [16.03.2017, 21:37:06] • Świnoujście

Robert Karelus o budowie tunelu: Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu

Robert Karelus o budowie tunelu: Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu

fot. Sławomir Ryfczyński

Decyzję o przyznaniu środków unijnych na tunel zatwierdzili również minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister rozwoju i finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki. Umowa o przekazaniu środków zostanie podpisana na koniec marca.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych zakwalifikowało już wniosek miasta o dofinansowanie budowy tunelu pod Świną kwotą w wysokości 85 procent szacowanych kosztów inwestycji. Decyzję CUPT o przyznaniu środków unijnych zatwierdzili również minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister rozwoju i finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki.

- 775 mln złotych dofinansowania otrzyma Miasto z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - informuje rzecznik prezydenta Robert Karelus. - Koszt całej inwestycji eksperci szacują aktualnie na około 913 mln złotych. Kwotę brakującą miasto dołoży z własnego budżetu. Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu.

Jego drugi etap przeprowadza aktualnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Wtedy znany będzie również w pełni montaż finansowy oraz wysokość i forma zaangażowania środków miasta w realizację procesu inwestycyjnego – mówi Robert Karelus. - Już niedługo planowane jest podpisanie umowy z CUPT na przekazanie miastu zagwarantowanych środków.

Jak dowiedział się nasz portal, ma to nastąpić w ostatnich dniach marca.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 17:08:55] • [IP: 178.238.252.***]

narzekamy ze mamy marna wode w kranach, pytam sie , jestem wedkarzem , coraz czesciej lowie , raki i kraby na wedke , ktos powie ze zostaly przywiezione w zbiornikach balastowych , tak kraby , mozliwe , ale raki to jest nasz rodowity gatunek , ktorego lowiem od kilku lat , i wy nato ? . ..

Gość • Sobota [18.03.2017, 08:02:03] • [IP: 93.94.188.**]

Prosty rachunek, dwie nitki tunelu (bo na jedną zgody nie dadzą) po 1, 2mld za jeden przekop = 2, 4 mld kosztów tunelu. Tylko błyskawiczna modernizacja promów, uratuje wyspę Uznam przed katastrofą komunikacyjną. Taką prawdę dedykuję wszystkim tunelowym marzycielom.

LOB • Piątek [17.03.2017, 22:18:27] • [IP: 46.231.62.**]

A kiedy usłyszymy znów że coś się posypało i tunelu nie będzie?

Gość • Piątek [17.03.2017, 19:56:05] • [IP: 62.69.254.**]

Co za tłumoki tu się próbują popisywać, klawiatury wam zdechną w waszych kompach od tych wypisywanych bzdetów.

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:52:00] • [IP: 178.238.252.***]

Jakie pieniadze odPIS-u te pieniadze to beda od sprzedazy dzialek nad morzem , mysl pozytywnie , a nie ze ktos da ci na ladne oczy . ..

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:32:42] • [IP: 92.42.113.**]

Po wyniku w Brukseli 27:1 i zachowaniu polskiej delegacji uderzającej w polską rację stanu nie byłbym pewien, ze można przekazać fundusze osobom tak nieodpowiedzialnym.Raczej bym zaczekał?!

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:16:19] • [IP: 93.94.186.***]

coś cyganią albo całkowitej prawdy nie mówią...

mewa smieszka • Piątek [17.03.2017, 16:44:34] • [IP: 92.42.116.**]

''Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu'' tzn. jak będą podzielone koperty i lapowy.

Gość • Piątek [17.03.2017, 16:00:26] • [IP: 95.129.225.**]

Pewno z przetargu wyjdzie większa okrągła sumka, więc zaczyna się przygotowywanie do decyzji: albo rząd PIS da dodatkowe 300 mln albo tunelu nie będzie? Ciekawe jeszcze ile da unia, wiec zaraz może się okazać, że ten tunel to był niezły numer zrobiony po to, zeby ciemny lud zagłosował na PIS i zmurkieiwcza?

mieszkaniec • Piątek [17.03.2017, 15:45:26] • [IP: 109.241.63.***]

Co za zawistne typy mieszkają w moim mieściektóre własnymi rękoma odbudowywałem po zgliszczach wojennych przykro mi bo mi pora odchodzić a w takich rękach muszę zostawićto miasto, wstydzcie się.

Gość • Piątek [17.03.2017, 14:59:17] • [IP: 92.42.113.***]

POPIERAM GWIEZDNE WROTA!!

Gość • Piątek [17.03.2017, 14:57:59] • [IP: 92.42.113.***]

Gościu drogi ([17.03.2017, 08:10:22] • [IP: 92.40.249.**]), jakżesz masz p*e w swojej mózgownicy, gdzi ty masz kacapów? Jak miało by dojść do wyboru imienia pomiędzy Leninem a Twoim, to wolałbym już Lenina, przynajmniej już nic nie gada!

Gość • Piątek [17.03.2017, 12:08:55] • [IP: 184.168.46.**]

Z własnego doświadczenia wiem, że ten delikwent ze zdjęcia to kłamie nawet jak milczy. Ogólnie nie mam nic do Pana Roberta, bo to jego praca, która polega na tuszowaniu machlojek Koperciaka i jego kliki, w przeciwnym razie dla skomuszałego pisiora byłby bezużyteczny, a w jego miejscy byłby inny posłuszny pachołek.

SKS • Piątek [17.03.2017, 10:28:14] • [IP: 94.254.130.**]

Hipotetycznie, topologicznie, budowa tunelu jest możliwa, choć ogólna teoria względności Alberta Einsteina wskazuje na to, iż nawet gdyby budowa tunelu była możliwa, to byłyby on zbyt niestabilny. Dlatego proponuję dać sobie spokój z tunelem pod Świną a zacząć budowę" Gwiezdnych Wrót"! PS koszty budowy pewnie będą takie same to znaczy: NIEZNANE!!

Gość • Piątek [17.03.2017, 09:22:41] • [IP: 94.254.130.**]

Do [17.03.2017, 08:10:22] • [IP: 92.40.249.**] patronem pewnie będzie ten z pod znaku Piły i Siekiery (PiS)?

Gość • Piątek [17.03.2017, 09:22:09] • [IP: 79.186.186.**]

ciekawe czy wezma pod uwage fakt iz podpisano zezwolenie na poglebienie kanalu piastowskiego hmmm... :)

Gość • Piątek [17.03.2017, 08:10:22] • [IP: 92.40.249.**]

Jakiego patrona będzie miał, już wiesz? Może lepszy ten od sierpa i młota? Tęskno kacapom za komuną oj tęskno.

Gość • Piątek [17.03.2017, 07:41:13] • [IP: 92.42.114.***]

szacowany koszt może wynieść 1, 2 mld, czyli miasto bedzie musiało troszke terenów posprzedawac, bo ok 400 mln to na razie nawet takiego budżetu nie mamy, a jeszcze dojdą koszta związane z rosnącymi cenami i podwyżkami dla wykonawcy, oraz łapówki

Gość • Piątek [17.03.2017, 07:22:46] • [IP: 93.94.184.***]

Unia da hahaha

Gość • Piątek [17.03.2017, 07:10:14] • [IP: 46.171.240.***]

gruszki na wierzbie z tego będą.

Gość • Piątek [17.03.2017, 06:22:14] • [IP: 80.245.189.***]

w koszcie budowy brakuje co najmniej jednego zera, więc będzie tak dobra wola była ale się zmyła

Gość • Piątek [17.03.2017, 00:59:06] • [IP: 88.156.206.***]

Obie kaczki kanonizują się za żywota.Wawel należy zaorać.

Gość • Czwartek [16.03.2017, 22:18:36] • [IP: 84.130.62.**]

775 milionow dotacji...koszt rzeczywisty wyniesie 3 miliardy i wioska zaplaci.

Gość • Czwartek [16.03.2017, 22:15:43] • [IP: 88.156.234.***]

Już wiem, jakiego patrona będzie miał tunel. To nietrudne.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■