POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [16.03.2017, 21:37:06] • Świnoujście

Robert Karelus o budowie tunelu: Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu

Robert Karelus o budowie tunelu: Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu

fot. Sławomir Ryfczyński

Decyzję o przyznaniu środków unijnych na tunel zatwierdzili również minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister rozwoju i finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki. Umowa o przekazaniu środków zostanie podpisana na koniec marca.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych zakwalifikowało już wniosek miasta o dofinansowanie budowy tunelu pod Świną kwotą w wysokości 85 procent szacowanych kosztów inwestycji. Decyzję CUPT o przyznaniu środków unijnych zatwierdzili również minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister rozwoju i finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki.

- 775 mln złotych dofinansowania otrzyma Miasto z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - informuje rzecznik prezydenta Robert Karelus. - Koszt całej inwestycji eksperci szacują aktualnie na około 913 mln złotych. Kwotę brakującą miasto dołoży z własnego budżetu. Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu.

Jego drugi etap przeprowadza aktualnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Wtedy znany będzie również w pełni montaż finansowy oraz wysokość i forma zaangażowania środków miasta w realizację procesu inwestycyjnego – mówi Robert Karelus. - Już niedługo planowane jest podpisanie umowy z CUPT na przekazanie miastu zagwarantowanych środków.

Jak dowiedział się nasz portal, ma to nastąpić w ostatnich dniach marca.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 17:08:55] • [IP: 178.238.252.***]

narzekamy ze mamy marna wode w kranach, pytam sie , jestem wedkarzem , coraz czesciej lowie , raki i kraby na wedke , ktos powie ze zostaly przywiezione w zbiornikach balastowych , tak kraby , mozliwe , ale raki to jest nasz rodowity gatunek , ktorego lowiem od kilku lat , i wy nato ? . ..

Gość • Sobota [18.03.2017, 08:02:03] • [IP: 93.94.188.**]

Prosty rachunek, dwie nitki tunelu (bo na jedną zgody nie dadzą) po 1, 2mld za jeden przekop = 2, 4 mld kosztów tunelu. Tylko błyskawiczna modernizacja promów, uratuje wyspę Uznam przed katastrofą komunikacyjną. Taką prawdę dedykuję wszystkim tunelowym marzycielom.

LOB • Piątek [17.03.2017, 22:18:27] • [IP: 46.231.62.**]

A kiedy usłyszymy znów że coś się posypało i tunelu nie będzie?

Gość • Piątek [17.03.2017, 19:56:05] • [IP: 62.69.254.**]

Co za tłumoki tu się próbują popisywać, klawiatury wam zdechną w waszych kompach od tych wypisywanych bzdetów.

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:52:00] • [IP: 178.238.252.***]

Jakie pieniadze odPIS-u te pieniadze to beda od sprzedazy dzialek nad morzem , mysl pozytywnie , a nie ze ktos da ci na ladne oczy . ..

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:32:42] • [IP: 92.42.113.**]

Po wyniku w Brukseli 27:1 i zachowaniu polskiej delegacji uderzającej w polską rację stanu nie byłbym pewien, ze można przekazać fundusze osobom tak nieodpowiedzialnym.Raczej bym zaczekał?!

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:16:19] • [IP: 93.94.186.***]

coś cyganią albo całkowitej prawdy nie mówią...

mewa smieszka • Piątek [17.03.2017, 16:44:34] • [IP: 92.42.116.**]

''Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu'' tzn. jak będą podzielone koperty i lapowy.

Gość • Piątek [17.03.2017, 16:00:26] • [IP: 95.129.225.**]

Pewno z przetargu wyjdzie większa okrągła sumka, więc zaczyna się przygotowywanie do decyzji: albo rząd PIS da dodatkowe 300 mln albo tunelu nie będzie? Ciekawe jeszcze ile da unia, wiec zaraz może się okazać, że ten tunel to był niezły numer zrobiony po to, zeby ciemny lud zagłosował na PIS i zmurkieiwcza?

mieszkaniec • Piątek [17.03.2017, 15:45:26] • [IP: 109.241.63.***]

Co za zawistne typy mieszkają w moim mieściektóre własnymi rękoma odbudowywałem po zgliszczach wojennych przykro mi bo mi pora odchodzić a w takich rękach muszę zostawićto miasto, wstydzcie się.

Gość • Piątek [17.03.2017, 14:59:17] • [IP: 92.42.113.***]

POPIERAM GWIEZDNE WROTA!!

Gość • Piątek [17.03.2017, 14:57:59] • [IP: 92.42.113.***]

Gościu drogi ([17.03.2017, 08:10:22] • [IP: 92.40.249.**]), jakżesz masz p*e w swojej mózgownicy, gdzi ty masz kacapów? Jak miało by dojść do wyboru imienia pomiędzy Leninem a Twoim, to wolałbym już Lenina, przynajmniej już nic nie gada!

Gość • Piątek [17.03.2017, 12:08:55] • [IP: 184.168.46.**]

Z własnego doświadczenia wiem, że ten delikwent ze zdjęcia to kłamie nawet jak milczy. Ogólnie nie mam nic do Pana Roberta, bo to jego praca, która polega na tuszowaniu machlojek Koperciaka i jego kliki, w przeciwnym razie dla skomuszałego pisiora byłby bezużyteczny, a w jego miejscy byłby inny posłuszny pachołek.

SKS • Piątek [17.03.2017, 10:28:14] • [IP: 94.254.130.**]

Hipotetycznie, topologicznie, budowa tunelu jest możliwa, choć ogólna teoria względności Alberta Einsteina wskazuje na to, iż nawet gdyby budowa tunelu była możliwa, to byłyby on zbyt niestabilny. Dlatego proponuję dać sobie spokój z tunelem pod Świną a zacząć budowę" Gwiezdnych Wrót"! PS koszty budowy pewnie będą takie same to znaczy: NIEZNANE!!

Gość • Piątek [17.03.2017, 09:22:41] • [IP: 94.254.130.**]

Do [17.03.2017, 08:10:22] • [IP: 92.40.249.**] patronem pewnie będzie ten z pod znaku Piły i Siekiery (PiS)?

Gość • Piątek [17.03.2017, 09:22:09] • [IP: 79.186.186.**]

ciekawe czy wezma pod uwage fakt iz podpisano zezwolenie na poglebienie kanalu piastowskiego hmmm... :)

Gość • Piątek [17.03.2017, 08:10:22] • [IP: 92.40.249.**]

Jakiego patrona będzie miał, już wiesz? Może lepszy ten od sierpa i młota? Tęskno kacapom za komuną oj tęskno.

Gość • Piątek [17.03.2017, 07:41:13] • [IP: 92.42.114.***]

szacowany koszt może wynieść 1, 2 mld, czyli miasto bedzie musiało troszke terenów posprzedawac, bo ok 400 mln to na razie nawet takiego budżetu nie mamy, a jeszcze dojdą koszta związane z rosnącymi cenami i podwyżkami dla wykonawcy, oraz łapówki

Gość • Piątek [17.03.2017, 07:22:46] • [IP: 93.94.184.***]

Unia da hahaha

Gość • Piątek [17.03.2017, 07:10:14] • [IP: 46.171.240.***]

gruszki na wierzbie z tego będą.

Gość • Piątek [17.03.2017, 06:22:14] • [IP: 80.245.189.***]

w koszcie budowy brakuje co najmniej jednego zera, więc będzie tak dobra wola była ale się zmyła

Gość • Piątek [17.03.2017, 00:59:06] • [IP: 88.156.206.***]

Obie kaczki kanonizują się za żywota.Wawel należy zaorać.

Gość • Czwartek [16.03.2017, 22:18:36] • [IP: 84.130.62.**]

775 milionow dotacji...koszt rzeczywisty wyniesie 3 miliardy i wioska zaplaci.

Gość • Czwartek [16.03.2017, 22:15:43] • [IP: 88.156.234.***]

Już wiem, jakiego patrona będzie miał tunel. To nietrudne.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Poszukuje bialo-czarnego kota, ktory wysiadl z auta w Przytorze w okolicach Zalewowej 43 w dniu 20.11.17. Jesli bedzie u kogos na parapecie lub u kogos sie zadomowi - prosze o kontakt. Bedzie szukal schronienia oraz pozywienia. 537820602 ■
■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■