░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [18.03.2017, 18:13:13] • Świnoujście

Czytelnik natrafił na nielegalne wysypisko. Dzięki jego reakcji, teren zostanie uprzątnięty

Czytelnik natrafił na nielegalne wysypisko. Dzięki jego reakcji, teren zostanie uprzątnięty

fot. Czytelnik

Jeden z działkowiczów poprosił naszą redakcję o pomoc w walce z nielegalnym wysypiskiem śmieci, które powstało na terenie za działkami, przy ulicy Mazowieckiej. Jak udało nam się dowiedzieć, dzięki reakcji Czytelnika, urzędnicy nie tylko postarają się zlecić uprzątniecie tego terenu, ale także drugiego nielegalnego wysypiska, na które natrafili po drodze!

Sprawę nielegalnego wysypiska, skierowaliśmy do rzecznika prezydenta miasta, który szybko podjął odpowiednie kroki. Ustalony został właściciel terenu.

- Teren ten należy do Nadleśnictwa Międzyzdroje, do którego zwrócimy się z prośbą o uprzątnięcie terenu. Natomiast przy okazji natrafiliśmy, w pobliżu, na dzikie wysypisko śmieci na terenie administrowanym przez miasto, które będzie usunięte. Musiało ono powstać całkiem niedawno, ponieważ na początku marca teren ten był sprzątany - informuje Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Niedziela [19.03.2017, 14:25:47] • [IP: 92.42.112.***]

A radni z tamtego regionu to oślepli że nic nie widzą jaki syf po sąsiedzku mają?

Gość • Niedziela [19.03.2017, 14:11:21] • [IP: 62.69.203.**]

Kilka lat temu statki przychodziły myć zezy że statku na Bałtyk bo taniej było zapłacić karę jak zdać te zezy w Hamburgu legalnie to jest to samo nie ma kar i tak się dzieje.

Gość • Niedziela [19.03.2017, 14:06:52] • [IP: 62.69.203.**]

Do ip-37 sprzątanie świata to się odbywa co rok to w jakim ty państwie żyjesz jak nie wiesz.najgorsze jest to że robią to dzieci ze szkół podstawowych i szwedaja się w tych gownach po takich menelach

Gość • Niedziela [19.03.2017, 13:53:19] • [IP: 37.248.152.***]

przydało by się w tym świecie zorganizować co roczne sprzątanie świata widać kosze na śmieci są nie potrzebne i tak ludzie robią swoje wyrzucają byle byle gdzie żeby ziemia była zanieczyszczona i powietrze a zwierzęta na tym cierpią i owady tak samo trują się tymi wyżuceniem tych przez ludzi śmieci? więc co to za śmitnisko w parku i kto sprzątnie to jest nieład środowiskowy i tak ma te środowisko Polskie wyglądać.?

Gość • Niedziela [19.03.2017, 13:21:38] • [IP: 94.254.225.**]

To zwykłe chamstwo! Karać karać karać!

Gość • Niedziela [19.03.2017, 11:15:37] • [IP: 94.254.225.***]

Na posesji po ruskie straży pożarnej za cmentarzem przy garażach pomiędzy byłym PZU a domem socjalnym na dzikim wysypiska polo market wypaliło swoje świecie. Wycieczki z cenami

Gość • Niedziela [19.03.2017, 10:28:43] • [IP: 92.42.114.***]

Polska kultura, kary są za małe ! Edukować wiecej o wszystkim w mediach a nie pokazywać tylko ładne rzeczy, zabierzcie się za włścicieli psów, karmienie gołębi gdyż odchody z nich są bardzo szkodliwe, przy ul. Matejki ciągle starsza kobieta karmi, te gołębie brudzą po autach i wszystko unosi się w powietrze, grzyby i nie tylko. Mieszkańcy już nieraz się skarżyli ale nie ma odzewu. Ktoś musi się zająć tego oczekujemy od Urzędu Miasta. ...mieszkańcy.

Gościu • Niedziela [19.03.2017, 09:56:00] • [IP: 80.245.188.***]

Dziękuję gościowi z 21:19.59 za komplement. Chętnie się w przyszłości zrewanżuję, pod warunkiem, ze jeszcze troszkę nad sobą popracujesz

Gość • Niedziela [19.03.2017, 09:23:44] • [IP: 62.69.231.***]

No ale rewelacja! Uprzatniete zostanie... A bedzie zlapany zasmiecacz?? I odpowiednio ukarany, zeby to odczul w kieszeni. Wtedy bedzie sie czym szczycic.

Gość • Niedziela [19.03.2017, 08:44:01] • [IP: 81.204.98.**]

Przerazajaca niska kultura w narodzie...myslenie jak chlop panszczyzniany, obrzydliwe...ale to tez wina zlego prawa...zawsze mozna znalezc winnego po smieciach...a kara za takie wykroczenie np.50.000 zl odstraszyla by potencjalnych prostakow co nie chca zadbac o wspolne dobro i estetyke...

Gość • Niedziela [19.03.2017, 08:02:38] • [IP: 62.69.203.**]

I co w tym nowego przecież to robią wielcy miastowi ludzie

Gość • Niedziela [19.03.2017, 03:40:07] • [IP: 62.69.231.***]

Będzie tego więcej, więc spokojna dupa, bo urzędasy już nad tym pracują.

Gość • Niedziela [19.03.2017, 01:01:32] • [IP: 178.238.253.***]

wystarczy zawiesc smieci na remondis i zostawic tam za darmo ale nie oni moja inny plan. zrobic nam tu drugie New Delhi

Gość • Sobota [18.03.2017, 23:21:08] • [IP: 94.219.48.***]

Gość • Sobota [18.03.2017, 20:35:23] • [IP: 164.127.206.**] Spójrz na siebie katoliku.

COMES PALATINUS • Sobota [18.03.2017, 22:36:14] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Sobota [18.03.2017, 19:20:44] • [IP: 93.94.190.**] NIE SZCZEKAJ NA LUDZI GŁUPAWY SZCZURZE ODPADOWY. LUDZIE WIEDZA CO W TYCH MENELSKICH DOMKACH SIĘ DZIEJE. DYM Z KOMINA CZARNY OD SPALANYCH ŚMIECI, WODA CIĄGNIĘTA NA LEWO, GABARYTY WYWOŻONE DO LASU LUB NA ŚMIETNIKI OGRODÓW DZIAŁKOWYCH. KILKU ZAMOŻNYCH LUDZI MOŻE ROZLICZ SIĘ Z ODPADÓW JAK NALEŻY, ALE SZCZURY ŚMIECIOWE NIE.

Gość • Sobota [18.03.2017, 21:35:23] • [IP: 83.20.67.**]

Jeździ ktoś z urzędu ktoś to czyta to zapraszam do ķarsiborza ul 1maja wo za wiele matony tam też jest jeszcze większe iwychodek jak by ktoś chciał skorzystać nie wiem jaki jest numer tego budynku bo chyba właściciel zdją a z tego co się orientuje to za takie coś należy się kara mogły by władze miasta tu kogoś wysłać zapraszam zautobusu doskonale to widać

Gość • Sobota [18.03.2017, 21:19:59] • [IP: 80.245.189.***]

gościu • Sobota [18.03.2017, 20:21:00] • [IP: 80.245.188.***] Zdegenerowany (denaturatem?) rozumek AGENDY21 znów wydalił z siebie stek żałosnych bredni, których szkoda komentować. Współczuję temu durniowi i jego znajomym, którzy na co dzień mają do czynienia z nim i z jego mądrościami Ten idiota sam sie podnieca swoja inteligencja...

Gość • Sobota [18.03.2017, 20:38:14] • [IP: 88.156.235.**]

Nie mogę tego zrozumieć mieszkam przy Mazowieckiej od wielu wielu lat chodze tam na spacery to trwa od wielu lat. To co leżało 10 lat temu leży do dzisiaj było zgłaszane do U. M.

Gość • Sobota [18.03.2017, 20:37:40] • [IP: 88.156.234.***]

To nie wina P. Michalskiej tylko brudasów, flejtuchów i ludzi pozbawionych całkowicie smaku i estetyki.

Gość • Sobota [18.03.2017, 20:35:23] • [IP: 164.127.206.**]

Ateistyczny kraj!

Gość • Sobota [18.03.2017, 20:29:31] • [IP: 88.156.206.***]

Caly teren wydm przy plaży też jest zaśmiecony. Wprawdzie mniej ale chluby nam nie przynosi.

troll • Sobota [18.03.2017, 20:21:37] • [IP: 46.46.202.**]

Kupuję worki w, , remondisie, , - (nie są tanie) przywożę je potem na wysypisko i za każdym razem, , śmieciarze, , spisują moje dane personalne i wagę worków. ... Śmieci są posortowane. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi ??

gościu • Sobota [18.03.2017, 20:21:00] • [IP: 80.245.188.***]

Zdegenerowany (denaturatem?) rozumek AGENDY21 znów wydalił z siebie stek żałosnych bredni, których szkoda komentować. Współczuję temu durniowi i jego znajomym, którzy na co dzień mają do czynienia z nim i z jego mądrościami

brrr.. • Sobota [18.03.2017, 20:00:49] • [IP: 178.238.247.***]

Za komuny nie do pomyślenia żeby obrzeża miasta było tak zaśmiecone!W pomarańczowych kamizelkach na rabatkach i obrzeżach pracowali karnie cynkciarze i inni karani odrabiali karę pracami sprzątającymi na rzecz miasta.Na wsiach były kontrole porządkowe w gospodarstwach i każdy się bał i sprzątał żeby nie dostać mandatu.Za komuny nie było tyle plastiku.Szkło i papier to były jedyne opakowania. Na pewno wsród śmieci można znależć adresata.Ukarać i napiętnować w mediach.Kary odstraszają śmieciarzy.

Gość • Sobota [18.03.2017, 19:54:07] • [IP: 188.146.71.***]

Oto obraz" porządnych" mieszkańców, szanujacych srodowisko. Wstyd.

Oglądasz 1-25 z 33
■ W sobotę 26 maja przeprowadzona zostanie coroczna edycja Biegu Abstynenta .Zorganizowana będzie wspólnie przez Stowarzyszenie Trzeżwościowe HOL i Parkrun .Zawodnicy klasyfikowani będą jednocześnie w ramach parkrunu , jak i w ramach Biegu Abstynenta .Start o 09.00—trasa wiedzie alejkami Parku Zdrojowego ( 2 pętle po 2,5 km –łącznie 5 km. ).Do zdobycia puchary , medale i dyplomy ufundowane przez ST HOL ■
■ W najbliższą niedzielę, wszyscy biegamy. Start przy policji. Klub Orientacji Sportowej BNO Szczecina zaprasza wszystkich mieszkańców Świnoujścia i gości, bez względu na wiek, na wspólne biegi w Parku Zdrojowym. Biegamy w niedzielę od godziny 9.30 do 12.00. Biuro organizacyjne i start na parkingu przy komendzie policji przy ulicy Krzywoustego. Trasy przygotowane w zależności od wieku uczestników: od 1,5 do 4 kilometrów długości ■ Uwaga! Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego na falochronie odwołane! W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza. Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina - poinformował prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk, organizator mającego się dziś odbyć muzycznego pożegnania Artysty ■ Już w niedzielę, Festyn Rodzinny na Forcie Anioła. Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) o godz. 12.00 – 15.00 na X Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli ■ W dniu 26 maja 2017r. od godz. 8.00 do godz. 10.00, w związku z odbywającym się biegiem w ramach imprezy pn. „XVI Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów” wyłączona z ruchu zostaje ul. Matejki na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chopina. Objazd przedmiotowego odcinka nastąpi ulicą Wojska Polskiego, Moniuszki ■ Dziś Dzień Matki. Bądźmy blisko naszych Mam! niech nie czują się samotne! ■ Przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie opinii o lokalizacji kasyna gry w Świnoujściu otworzyło drogę warszawskiej spółce do rozpoczęcia starań o wydanie koncesji na prowadzenie kasyna gry w Świnoujściu przy ulicy Chrobrego 10 ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■