POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.03.2017, 11:19:34] • zachodniopomorskie

W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa!

W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa!

fot. jamesteohart

Gdy dziecko rejestruje swój numer na specjalnej stronie, wchodzi w wir śmiertelnej gry. Codziennie na podany w rejestracji numer, przychodzą polecenia od "opiekunów". W początkowej fazie gry może to być obejrzenie drastycznego filmu, później uczestnik otrzymuje polecenie wykonania sadystycznego zadania lub okaleczenia. Gra trwa pięćdziesiąt dni. Ostatecznym zadaniem wydanym przez "opiekuna", jest polecenie skoku z wysokiego wieżowca lub inna forma samobójstwa. Niestety, gra poza granicami Polski zebrała już krwawe żniwa. Czy to samo może zdarzyć się u nas?

Niebezpieczną grą która staje się coraz bardziej popularna w Polsce, zainteresowało się kuratorium, wysyłając wiadomość z ostrzeżeniem:

- Dyrektorzy Szkół i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych województwa zachodniopomorskiego, z wielkim niepokojem przekazuję informację, otrzymano z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o stwierdzonych wśród uczniów zachodniopomorskich szkól przypadkach samookaleczeń pod wpływem gry - "Niebieski Wieloryb". Gra ,"Niebieski Wieloryb" powstała w Rosji i jest aktualnie coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań. zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje. W związku z powyższym proszę o niezwłoczne podjęcie stosownych działań służących zapoznaniu nauczycieli, uczniów i rodziców z zagrożeniem, jakie wiąże się z ww. grą - informuje w komunikacie kuratorium.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Gość okreslony • Środa [22.03.2017, 09:27:40] • [IP: 37.47.164.**]

Agenda21, bredzisz i to nie na temat. A ty jestes okreslony czy okreslona na jakas bande? Pisac co slina na klawiature przyniesie to dno

Gość • Niedziela [19.03.2017, 21:51:51] • [IP: 91.217.161.***]

UWAGA, to nagonka medialna, majca na celu przycmic inne wane sprawy. Niech nikt w to nie wierzy bo to bzdura.

Marcin • Niedziela [19.03.2017, 17:48:26] • [IP: 194.136.232.***]

Wieloryb to ssak ;)

Gość • Niedziela [19.03.2017, 14:39:49] • [IP: 83.11.228.**]

tych zwyrodnialców którzy tą grę wymyślili trzeba koniecznie dorwać

Gość • Sobota [18.03.2017, 13:52:07] • [IP: 178.238.252.**]

gralem i zyje

Gość • Sobota [18.03.2017, 13:13:10] • [IP: 5.172.235.***]

ta gra jest wymyślona przez ludzi którzy wymyślają gry żeby było ich jak najwięcej a takie wieloryby to tylko w głębinach a w zachodnio-pomorskim takiego nie ma tylko niektórych granicznych państwach itd? to ryba która pożera rośliny i inne ryby lub coś innego? więc phi?

Gość • Sobota [18.03.2017, 11:04:37] • [IP: 178.238.253.**]

To chyba jest prawda, ze lewactwu wszystko kojarz się albo z kościołem, albo z PIS-em, to może ktoryś by napisał, że tak nienawidzi tego PIS-u, że 5 stów oddaje i nie bierze bo tak nienawidzi, a gra głupia jak 99%, w kompie, mądre oczytane dziecko tego szajsu nie tyka!

Gość • Sobota [18.03.2017, 10:22:58] • [IP: 37.47.166.**]

efekt : Róbta co chceta !

Gość • Sobota [18.03.2017, 09:59:27] • [IP: 164.127.206.**]

20:11 - Naprawde wierzysz w tego maybacha (jakiś ty religijny, że wierzysz)? Jak wam ktoś cokolwiek napisze w Wybiórczej, zarechocze w TVN, to wy to spijacie bezkrytycznie. Maybach o,. Rydzyka jest jak Pegaz - wszyscy o nim wiedzą, ale on... nie istnieje. Usiłowano tez niedawno wcisnąć mu helikopter. A jak wyglądała prawda? Chodziło o kupno używanego śmigłowca dla ekipy technicznej Radia Maryja, która musi jeździć po kraju i naprawiać nadajniki (każdy wie, że zła pogoda często eliminuje odbiór RM) czy konserwować je. Pojechali ludzie z RM do oferenta, ale uznali tę transakcję za zbyt kosztowną, pozostali przy swoich samochodach. Szczekaczkom medialnym to jednak wystarczyło, by napisać całą nieistniejącą story.

Mount R • Sobota [18.03.2017, 07:35:34] • [IP: 80.245.188.***]

Może i dobrze?.. Najgłupsi sami się wyeliminują i w przyszłości nie będą szkodzić.

Gość • Sobota [18.03.2017, 07:21:37] • [IP: 5.60.35.***]

Do Agenda 21. Sprawdź swoich z SLD czy też się nałykali jakiegoś koksu skoro nauczyłeś ich grać w Wieloryba.

Gość • Sobota [18.03.2017, 06:05:16] • [IP: 77.65.81.**]

Wysoki wieżowiec...

Gość • Sobota [18.03.2017, 01:47:32] • [IP: 37.8.215.**]

za moich czasów była czarna wołga i czarna łapa, kto chciał, ten sra... kwestia wyboru

Gość • Piątek [17.03.2017, 21:24:04] • [IP: 178.238.247.***]

Aż tak głupi są nastolatkowie w tych czasach ? Nie może być.

bara • Piątek [17.03.2017, 20:59:45] • [IP: 178.238.247.***]

AGENDA 21 dziś piszesz od rzeczy!Co brałeś lub w co grasz?

Gość • Piątek [17.03.2017, 20:13:33] • [IP: 109.196.114.**]

To sa efekty tego wszystkiego co wpajali na zachodzie dzieciakom przez ostatnie kilkadziesiat lat.Bez Boga albo jakichkolwiek wartości z pelnym dostepem do internetu sexu i uzywek.Dzis sa efekty.Kaze mu skakac to skacze a co jak kaze mu wziać siekiere i zabic sasiada? Teez bedzie smieszne?

fororak • Piątek [17.03.2017, 20:11:35] • [IP: 68.71.44.***]

DO : Gość • Piątek [17.03.2017, 15:38:16] • [IP: 37.47.64.***]...A wierni Ojca Tadeusza to już lat naście oddają kasę za fri, aby Jego osiołek MAYBACH nie padł z głodu...

M • Piątek [17.03.2017, 19:51:46] • [IP: 193.45.39.**]

Ale trzeba byc debilem zeby grac w cos takiego. :D :D:D

Anonim • Piątek [17.03.2017, 19:45:12] • [IP: 93.94.188.**]

jakie wymagania, bo nie wiem czy na moim kompie odpali?

AGENDA 21 • Piątek [17.03.2017, 19:41:18] • [IP: 80.245.178.***]

OJ TAM OJ TAM, JAKIEŚ TAM WIELKIE RYBY. WT LEPIEJ PATRZCIE CO ROBI I CO KNUJE BANDA poPIS MUTANTÓW. ONI WAM NIE WIRTUALNE ZAGROŻENIE TYLKO REALNY HOLOKAUST, DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW MIASTA ORGANIZUJĄ. CRASH TESTY Z TIREM I DEMOLITION DERBY PIĘCIOOSOBOWEJ RODZINY JADĄCEJ FORDEM NA WCZASY, LUB DO SZCZECINA BĘDĄ FIZYCZNĄ CODZIENNOŚCIĄ.

humbak • Piątek [17.03.2017, 18:09:09] • [IP: 80.245.180.***]

ja chce wieloryba to nie moze być fejk ktoś wie jak się tam zalogować?

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:03:33] • [IP: 79.186.72.***]

Hahahaha boże ludzie to jest fejk, znów ktoś chciał zabłysnąć inteligentną i to tu wrzuca. To sciema z tą grą, poczytajcie lub obejrzyjcie film" nerve" i zobaczcie, że" niebieski wieloryb " to prawie to samo. Hahahah

Gość • Piątek [17.03.2017, 17:28:11] • [IP: 80.245.180.***]

A jakie wymagania ma bo nie wiem czy instalowac?

Gość • Piątek [17.03.2017, 17:12:45] • [IP: 164.127.206.**]

Na szczęście 8-letnia gra w lemingi skończyła się zbiorową migracją tych ostatnich z najwyższych stanowisk w Polsce.

Gość • Piątek [17.03.2017, 16:55:46] • [IP: 88.79.100.**]

a na jakiej stronie to gówno jest, powinni podawać aby mozna było wpisac na czarna listę np w komputerze lub routerze. A tak wszyscy bredza wierloryb, wieloryb, a za chuchu nie podadza zadnej wartosciowej informacji jak to gowno zablokowac w domowej sieci, W chu z takim newsem.

Oglądasz 1-25 z 53
■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywie zaopiniowała projekt budżetu miasta Świnoujścia na rok 2018. Pozytywne opinie Izby uzyskały także projekty wieloletniej prognozy finansowej miasta. ■ Po długiej, momentami burzliwej dyskusji rada Miasta zgodziła się na przekazanie Ministrowi gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prowadzenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu ■ Urząd Zamówień Publicznych wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie przetargu na budowę tunelu ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■