POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.03.2017, 11:19:34] • zachodniopomorskie

W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa!

W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa!

fot. jamesteohart

Gdy dziecko rejestruje swój numer na specjalnej stronie, wchodzi w wir śmiertelnej gry. Codziennie na podany w rejestracji numer, przychodzą polecenia od "opiekunów". W początkowej fazie gry może to być obejrzenie drastycznego filmu, później uczestnik otrzymuje polecenie wykonania sadystycznego zadania lub okaleczenia. Gra trwa pięćdziesiąt dni. Ostatecznym zadaniem wydanym przez "opiekuna", jest polecenie skoku z wysokiego wieżowca lub inna forma samobójstwa. Niestety, gra poza granicami Polski zebrała już krwawe żniwa. Czy to samo może zdarzyć się u nas?

Niebezpieczną grą która staje się coraz bardziej popularna w Polsce, zainteresowało się kuratorium, wysyłając wiadomość z ostrzeżeniem:

- Dyrektorzy Szkół i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych województwa zachodniopomorskiego, z wielkim niepokojem przekazuję informację, otrzymano z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o stwierdzonych wśród uczniów zachodniopomorskich szkól przypadkach samookaleczeń pod wpływem gry - "Niebieski Wieloryb". Gra ,"Niebieski Wieloryb" powstała w Rosji i jest aktualnie coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań. zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje. W związku z powyższym proszę o niezwłoczne podjęcie stosownych działań służących zapoznaniu nauczycieli, uczniów i rodziców z zagrożeniem, jakie wiąże się z ww. grą - informuje w komunikacie kuratorium.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Gość okreslony • Środa [22.03.2017, 09:27:40] • [IP: 37.47.164.**]

Agenda21, bredzisz i to nie na temat. A ty jestes okreslony czy okreslona na jakas bande? Pisac co slina na klawiature przyniesie to dno

Gość • Niedziela [19.03.2017, 21:51:51] • [IP: 91.217.161.***]

UWAGA, to nagonka medialna, majca na celu przycmic inne wane sprawy. Niech nikt w to nie wierzy bo to bzdura.

Marcin • Niedziela [19.03.2017, 17:48:26] • [IP: 194.136.232.***]

Wieloryb to ssak ;)

Gość • Niedziela [19.03.2017, 14:39:49] • [IP: 83.11.228.**]

tych zwyrodnialców którzy tą grę wymyślili trzeba koniecznie dorwać

Gość • Sobota [18.03.2017, 13:52:07] • [IP: 178.238.252.**]

gralem i zyje

Gość • Sobota [18.03.2017, 13:13:10] • [IP: 5.172.235.***]

ta gra jest wymyślona przez ludzi którzy wymyślają gry żeby było ich jak najwięcej a takie wieloryby to tylko w głębinach a w zachodnio-pomorskim takiego nie ma tylko niektórych granicznych państwach itd? to ryba która pożera rośliny i inne ryby lub coś innego? więc phi?

Gość • Sobota [18.03.2017, 11:04:37] • [IP: 178.238.253.**]

To chyba jest prawda, ze lewactwu wszystko kojarz się albo z kościołem, albo z PIS-em, to może ktoryś by napisał, że tak nienawidzi tego PIS-u, że 5 stów oddaje i nie bierze bo tak nienawidzi, a gra głupia jak 99%, w kompie, mądre oczytane dziecko tego szajsu nie tyka!

Gość • Sobota [18.03.2017, 10:22:58] • [IP: 37.47.166.**]

efekt : Róbta co chceta !

Gość • Sobota [18.03.2017, 09:59:27] • [IP: 164.127.206.**]

20:11 - Naprawde wierzysz w tego maybacha (jakiś ty religijny, że wierzysz)? Jak wam ktoś cokolwiek napisze w Wybiórczej, zarechocze w TVN, to wy to spijacie bezkrytycznie. Maybach o,. Rydzyka jest jak Pegaz - wszyscy o nim wiedzą, ale on... nie istnieje. Usiłowano tez niedawno wcisnąć mu helikopter. A jak wyglądała prawda? Chodziło o kupno używanego śmigłowca dla ekipy technicznej Radia Maryja, która musi jeździć po kraju i naprawiać nadajniki (każdy wie, że zła pogoda często eliminuje odbiór RM) czy konserwować je. Pojechali ludzie z RM do oferenta, ale uznali tę transakcję za zbyt kosztowną, pozostali przy swoich samochodach. Szczekaczkom medialnym to jednak wystarczyło, by napisać całą nieistniejącą story.

Mount R • Sobota [18.03.2017, 07:35:34] • [IP: 80.245.188.***]

Może i dobrze?.. Najgłupsi sami się wyeliminują i w przyszłości nie będą szkodzić.

Gość • Sobota [18.03.2017, 07:21:37] • [IP: 5.60.35.***]

Do Agenda 21. Sprawdź swoich z SLD czy też się nałykali jakiegoś koksu skoro nauczyłeś ich grać w Wieloryba.

Gość • Sobota [18.03.2017, 06:05:16] • [IP: 77.65.81.**]

Wysoki wieżowiec...

Gość • Sobota [18.03.2017, 01:47:32] • [IP: 37.8.215.**]

za moich czasów była czarna wołga i czarna łapa, kto chciał, ten sra... kwestia wyboru

Gość • Piątek [17.03.2017, 21:24:04] • [IP: 178.238.247.***]

Aż tak głupi są nastolatkowie w tych czasach ? Nie może być.

bara • Piątek [17.03.2017, 20:59:45] • [IP: 178.238.247.***]

AGENDA 21 dziś piszesz od rzeczy!Co brałeś lub w co grasz?

Gość • Piątek [17.03.2017, 20:13:33] • [IP: 109.196.114.**]

To sa efekty tego wszystkiego co wpajali na zachodzie dzieciakom przez ostatnie kilkadziesiat lat.Bez Boga albo jakichkolwiek wartości z pelnym dostepem do internetu sexu i uzywek.Dzis sa efekty.Kaze mu skakac to skacze a co jak kaze mu wziać siekiere i zabic sasiada? Teez bedzie smieszne?

fororak • Piątek [17.03.2017, 20:11:35] • [IP: 68.71.44.***]

DO : Gość • Piątek [17.03.2017, 15:38:16] • [IP: 37.47.64.***]...A wierni Ojca Tadeusza to już lat naście oddają kasę za fri, aby Jego osiołek MAYBACH nie padł z głodu...

M • Piątek [17.03.2017, 19:51:46] • [IP: 193.45.39.**]

Ale trzeba byc debilem zeby grac w cos takiego. :D :D:D

Anonim • Piątek [17.03.2017, 19:45:12] • [IP: 93.94.188.**]

jakie wymagania, bo nie wiem czy na moim kompie odpali?

AGENDA 21 • Piątek [17.03.2017, 19:41:18] • [IP: 80.245.178.***]

OJ TAM OJ TAM, JAKIEŚ TAM WIELKIE RYBY. WT LEPIEJ PATRZCIE CO ROBI I CO KNUJE BANDA poPIS MUTANTÓW. ONI WAM NIE WIRTUALNE ZAGROŻENIE TYLKO REALNY HOLOKAUST, DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW MIASTA ORGANIZUJĄ. CRASH TESTY Z TIREM I DEMOLITION DERBY PIĘCIOOSOBOWEJ RODZINY JADĄCEJ FORDEM NA WCZASY, LUB DO SZCZECINA BĘDĄ FIZYCZNĄ CODZIENNOŚCIĄ.

humbak • Piątek [17.03.2017, 18:09:09] • [IP: 80.245.180.***]

ja chce wieloryba to nie moze być fejk ktoś wie jak się tam zalogować?

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:03:33] • [IP: 79.186.72.***]

Hahahaha boże ludzie to jest fejk, znów ktoś chciał zabłysnąć inteligentną i to tu wrzuca. To sciema z tą grą, poczytajcie lub obejrzyjcie film" nerve" i zobaczcie, że" niebieski wieloryb " to prawie to samo. Hahahah

Gość • Piątek [17.03.2017, 17:28:11] • [IP: 80.245.180.***]

A jakie wymagania ma bo nie wiem czy instalowac?

Gość • Piątek [17.03.2017, 17:12:45] • [IP: 164.127.206.**]

Na szczęście 8-letnia gra w lemingi skończyła się zbiorową migracją tych ostatnich z najwyższych stanowisk w Polsce.

Gość • Piątek [17.03.2017, 16:55:46] • [IP: 88.79.100.**]

a na jakiej stronie to gówno jest, powinni podawać aby mozna było wpisac na czarna listę np w komputerze lub routerze. A tak wszyscy bredza wierloryb, wieloryb, a za chuchu nie podadza zadnej wartosciowej informacji jak to gowno zablokowac w domowej sieci, W chu z takim newsem.

Oglądasz 1-25 z 53
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■