░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.03.2017, 11:19:34] • zachodniopomorskie

W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa!

W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa!

fot. jamesteohart

Gdy dziecko rejestruje swój numer na specjalnej stronie, wchodzi w wir śmiertelnej gry. Codziennie na podany w rejestracji numer, przychodzą polecenia od "opiekunów". W początkowej fazie gry może to być obejrzenie drastycznego filmu, później uczestnik otrzymuje polecenie wykonania sadystycznego zadania lub okaleczenia. Gra trwa pięćdziesiąt dni. Ostatecznym zadaniem wydanym przez "opiekuna", jest polecenie skoku z wysokiego wieżowca lub inna forma samobójstwa. Niestety, gra poza granicami Polski zebrała już krwawe żniwa. Czy to samo może zdarzyć się u nas?

Niebezpieczną grą która staje się coraz bardziej popularna w Polsce, zainteresowało się kuratorium, wysyłając wiadomość z ostrzeżeniem:

- Dyrektorzy Szkół i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych województwa zachodniopomorskiego, z wielkim niepokojem przekazuję informację, otrzymano z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o stwierdzonych wśród uczniów zachodniopomorskich szkól przypadkach samookaleczeń pod wpływem gry - "Niebieski Wieloryb". Gra ,"Niebieski Wieloryb" powstała w Rosji i jest aktualnie coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań. zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci, które są podatne na tego rodzaju manipulacje. W związku z powyższym proszę o niezwłoczne podjęcie stosownych działań służących zapoznaniu nauczycieli, uczniów i rodziców z zagrożeniem, jakie wiąże się z ww. grą - informuje w komunikacie kuratorium.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Gość okreslony • Środa [22.03.2017, 09:27:40] • [IP: 37.47.164.**]

Agenda21, bredzisz i to nie na temat. A ty jestes okreslony czy okreslona na jakas bande? Pisac co slina na klawiature przyniesie to dno

Gość • Niedziela [19.03.2017, 21:51:51] • [IP: 91.217.161.***]

UWAGA, to nagonka medialna, majca na celu przycmic inne wane sprawy. Niech nikt w to nie wierzy bo to bzdura.

Marcin • Niedziela [19.03.2017, 17:48:26] • [IP: 194.136.232.***]

Wieloryb to ssak ;)

Gość • Niedziela [19.03.2017, 14:39:49] • [IP: 83.11.228.**]

tych zwyrodnialców którzy tą grę wymyślili trzeba koniecznie dorwać

Gość • Sobota [18.03.2017, 13:52:07] • [IP: 178.238.252.**]

gralem i zyje

Gość • Sobota [18.03.2017, 13:13:10] • [IP: 5.172.235.***]

ta gra jest wymyślona przez ludzi którzy wymyślają gry żeby było ich jak najwięcej a takie wieloryby to tylko w głębinach a w zachodnio-pomorskim takiego nie ma tylko niektórych granicznych państwach itd? to ryba która pożera rośliny i inne ryby lub coś innego? więc phi?

Gość • Sobota [18.03.2017, 11:04:37] • [IP: 178.238.253.**]

To chyba jest prawda, ze lewactwu wszystko kojarz się albo z kościołem, albo z PIS-em, to może ktoryś by napisał, że tak nienawidzi tego PIS-u, że 5 stów oddaje i nie bierze bo tak nienawidzi, a gra głupia jak 99%, w kompie, mądre oczytane dziecko tego szajsu nie tyka!

Gość • Sobota [18.03.2017, 10:22:58] • [IP: 37.47.166.**]

efekt : Róbta co chceta !

Gość • Sobota [18.03.2017, 09:59:27] • [IP: 164.127.206.**]

20:11 - Naprawde wierzysz w tego maybacha (jakiś ty religijny, że wierzysz)? Jak wam ktoś cokolwiek napisze w Wybiórczej, zarechocze w TVN, to wy to spijacie bezkrytycznie. Maybach o,. Rydzyka jest jak Pegaz - wszyscy o nim wiedzą, ale on... nie istnieje. Usiłowano tez niedawno wcisnąć mu helikopter. A jak wyglądała prawda? Chodziło o kupno używanego śmigłowca dla ekipy technicznej Radia Maryja, która musi jeździć po kraju i naprawiać nadajniki (każdy wie, że zła pogoda często eliminuje odbiór RM) czy konserwować je. Pojechali ludzie z RM do oferenta, ale uznali tę transakcję za zbyt kosztowną, pozostali przy swoich samochodach. Szczekaczkom medialnym to jednak wystarczyło, by napisać całą nieistniejącą story.

Mount R • Sobota [18.03.2017, 07:35:34] • [IP: 80.245.188.***]

Może i dobrze?.. Najgłupsi sami się wyeliminują i w przyszłości nie będą szkodzić.

Gość • Sobota [18.03.2017, 07:21:37] • [IP: 5.60.35.***]

Do Agenda 21. Sprawdź swoich z SLD czy też się nałykali jakiegoś koksu skoro nauczyłeś ich grać w Wieloryba.

Gość • Sobota [18.03.2017, 06:05:16] • [IP: 77.65.81.**]

Wysoki wieżowiec...

Gość • Sobota [18.03.2017, 01:47:32] • [IP: 37.8.215.**]

za moich czasów była czarna wołga i czarna łapa, kto chciał, ten sra... kwestia wyboru

Gość • Piątek [17.03.2017, 21:24:04] • [IP: 178.238.247.***]

Aż tak głupi są nastolatkowie w tych czasach ? Nie może być.

bara • Piątek [17.03.2017, 20:59:45] • [IP: 178.238.247.***]

AGENDA 21 dziś piszesz od rzeczy!Co brałeś lub w co grasz?

Gość • Piątek [17.03.2017, 20:13:33] • [IP: 109.196.114.**]

To sa efekty tego wszystkiego co wpajali na zachodzie dzieciakom przez ostatnie kilkadziesiat lat.Bez Boga albo jakichkolwiek wartości z pelnym dostepem do internetu sexu i uzywek.Dzis sa efekty.Kaze mu skakac to skacze a co jak kaze mu wziać siekiere i zabic sasiada? Teez bedzie smieszne?

fororak • Piątek [17.03.2017, 20:11:35] • [IP: 68.71.44.***]

DO : Gość • Piątek [17.03.2017, 15:38:16] • [IP: 37.47.64.***]...A wierni Ojca Tadeusza to już lat naście oddają kasę za fri, aby Jego osiołek MAYBACH nie padł z głodu...

M • Piątek [17.03.2017, 19:51:46] • [IP: 193.45.39.**]

Ale trzeba byc debilem zeby grac w cos takiego. :D :D:D

Anonim • Piątek [17.03.2017, 19:45:12] • [IP: 93.94.188.**]

jakie wymagania, bo nie wiem czy na moim kompie odpali?

AGENDA 21 • Piątek [17.03.2017, 19:41:18] • [IP: 80.245.178.***]

OJ TAM OJ TAM, JAKIEŚ TAM WIELKIE RYBY. WT LEPIEJ PATRZCIE CO ROBI I CO KNUJE BANDA poPIS MUTANTÓW. ONI WAM NIE WIRTUALNE ZAGROŻENIE TYLKO REALNY HOLOKAUST, DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW MIASTA ORGANIZUJĄ. CRASH TESTY Z TIREM I DEMOLITION DERBY PIĘCIOOSOBOWEJ RODZINY JADĄCEJ FORDEM NA WCZASY, LUB DO SZCZECINA BĘDĄ FIZYCZNĄ CODZIENNOŚCIĄ.

humbak • Piątek [17.03.2017, 18:09:09] • [IP: 80.245.180.***]

ja chce wieloryba to nie moze być fejk ktoś wie jak się tam zalogować?

Gość • Piątek [17.03.2017, 18:03:33] • [IP: 79.186.72.***]

Hahahaha boże ludzie to jest fejk, znów ktoś chciał zabłysnąć inteligentną i to tu wrzuca. To sciema z tą grą, poczytajcie lub obejrzyjcie film" nerve" i zobaczcie, że" niebieski wieloryb " to prawie to samo. Hahahah

Gość • Piątek [17.03.2017, 17:28:11] • [IP: 80.245.180.***]

A jakie wymagania ma bo nie wiem czy instalowac?

Gość • Piątek [17.03.2017, 17:12:45] • [IP: 164.127.206.**]

Na szczęście 8-letnia gra w lemingi skończyła się zbiorową migracją tych ostatnich z najwyższych stanowisk w Polsce.

Gość • Piątek [17.03.2017, 16:55:46] • [IP: 88.79.100.**]

a na jakiej stronie to gówno jest, powinni podawać aby mozna było wpisac na czarna listę np w komputerze lub routerze. A tak wszyscy bredza wierloryb, wieloryb, a za chuchu nie podadza zadnej wartosciowej informacji jak to gowno zablokowac w domowej sieci, W chu z takim newsem.

Oglądasz 1-25 z 53
■ W sobotę 26 maja przeprowadzona zostanie coroczna edycja Biegu Abstynenta .Zorganizowana będzie wspólnie przez Stowarzyszenie Trzeżwościowe HOL i Parkrun .Zawodnicy klasyfikowani będą jednocześnie w ramach parkrunu , jak i w ramach Biegu Abstynenta .Start o 09.00—trasa wiedzie alejkami Parku Zdrojowego ( 2 pętle po 2,5 km –łącznie 5 km. ).Do zdobycia puchary , medale i dyplomy ufundowane przez ST HOL ■
■ W najbliższą niedzielę, wszyscy biegamy. Start przy policji. Klub Orientacji Sportowej BNO Szczecina zaprasza wszystkich mieszkańców Świnoujścia i gości, bez względu na wiek, na wspólne biegi w Parku Zdrojowym. Biegamy w niedzielę od godziny 9.30 do 12.00. Biuro organizacyjne i start na parkingu przy komendzie policji przy ulicy Krzywoustego. Trasy przygotowane w zależności od wieku uczestników: od 1,5 do 4 kilometrów długości ■ Uwaga! Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego na falochronie odwołane! W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza. Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina - poinformował prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk, organizator mającego się dziś odbyć muzycznego pożegnania Artysty ■ Już w niedzielę, Festyn Rodzinny na Forcie Anioła. Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) o godz. 12.00 – 15.00 na X Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli ■ W dniu 26 maja 2017r. od godz. 8.00 do godz. 10.00, w związku z odbywającym się biegiem w ramach imprezy pn. „XVI Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów” wyłączona z ruchu zostaje ul. Matejki na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chopina. Objazd przedmiotowego odcinka nastąpi ulicą Wojska Polskiego, Moniuszki ■ Dziś Dzień Matki. Bądźmy blisko naszych Mam! niech nie czują się samotne! ■ Przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie opinii o lokalizacji kasyna gry w Świnoujściu otworzyło drogę warszawskiej spółce do rozpoczęcia starań o wydanie koncesji na prowadzenie kasyna gry w Świnoujściu przy ulicy Chrobrego 10 ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■