░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.03.2017, 15:29:28] • Świnoujście

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na osiedlu Platan przy ulicy Wojska Polskiego samochód osobowy uderzył w dziecięcy wózek, podczas cofania. Kilkuletnie dziecko i jego matka trafili do szpitala. Kierowca ich nie zauważył.



Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 14.00, na deptaku osiedla Platan, w pobliżu hotelu Hilton. Dostawca jedzenia podczas cofania auta nie zauważył kobiety z wózkiem spacerowym, która wyszła spomiędzy ławek. Na tę chwilę nie wiemy, czy dziecko było w wózku czy obok niego.

Na miejsce wezwano pogotowie. Ambulans na sygnale zabrał dziecko i jego ojca. Druga karetka przewiozła do szpitala matkę, która kulała na jedną nogę. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, stan dziecka jest stabilny.

Dziecięcy wózek jest uszkodzony. Jego rączka znajdowała się między tylnym kołem i zderzakiem pojazdu.

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Matka z dzieckiem była prawdopodobnie wcześniej na zakupach, bo na miejscu zostawiła torbę z rzeczami.

Dostawca to młody mężczyzna, który, jak się dowiedzieliśmy, po raz ostatni był tego dnia w pracy.

- Dziś około godziny 14.00 w strefie ruchu przy ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem, podczas wykonywania manewru cofania, potrącił kobietę prowadzącą dziecięcy wózek. Na skutek doznanych obrażeń 2-letni chłopczyk został przetransportowany helikopeterm do szpitala w Szczecinie, natomiast matka dziecka trafiła do świnoujskiego szpitala. Stan poszkodowanych na tą chwilę jest stabilny. 20-letni sprawca zdarzenia był trzeźwy. W ramach prowadzonego postępowania będziemy dokładnie wyjaśniać okoliczności zdarzenia - pisze asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 89

Gość • Czwartek [23.03.2017, 21:33:32] • [IP: 5.172.235.***]

NIGDY nie zachodzi się za tył pojazdu który cofa. sam jeździłem dostawczym blaszakiem, w którym przy wrzuceniu wstecznego załączał się przerywany sygnał dźwiękowy, ale to i tak nie włączało myślenia u pieszych i ładowali się pod koła... to samo z 40'sto tonowcami... Kiero robi manewr z dostawa tyłem pod rampę biedronki wyje sygnał dźwiękowy i miga jak lampki na choince i jakaś babka zachodzi mu za naczepę... Jakby na nią najechał to po pierwsze nawet by nie poczuł, że na nią najechał, a po drugie przez dupę wyszły by jej flaki. Zatraciliście instynkt samozachowawczy czy jak to jest?

Gość • Środa [22.03.2017, 20:45:04] • [IP: 80.245.180.***]

jak bys znal przepisy to bys wiedzial ze kierowcy taxy moga jezdzic bez pasow (bezpieczenstwo)

Gość • Środa [22.03.2017, 06:56:13] • [IP: 37.249.91.**]

ja bym goscia chyba polamal na miejscu

Gość • Wtorek [21.03.2017, 19:27:36] • [IP: 37.47.148.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [21.03.2017, 16:37:05] • [IP: 62.69.203.***]

Każdego, kto doszukuje się winy pieszych pozbawiłbym prawa prowadzenia pojazdów do końca życia.

Gość • Wtorek [21.03.2017, 08:29:29] • [IP: 92.42.113.***]

To jest samochód dostawczy. Pani siedząca na ławce z dzieckiem i zakupami siedziała za tym samochodem. Kierowca pewnie nie zauważył tej Pani za samochodem pewnie myślał że siedzi na tej ławce. Wstała i ruszyła mu za samochód. Po prostu to był nieszczęśliwy wypadek a ta Pani mogła też pomyśleć. ..

Gość • Wtorek [21.03.2017, 00:12:39] • [IP: 178.238.247.***]

Czepiliście się młodego. Cofał z was ktoś kiedyś? Wystarczyło, że patrzył 3 sekundy w drugie lusterko a baba wstała z ławki i ruszyła mu za bagażnik. Byliście tam? Może w całej tej sytuacji gość się zatrzymał, zmienił stację w radiu, odebrał telefon i znów ruszył. Dostanie mandat, albo wyrok za nieumyślne spowodowanie czegośtam i koniec. Nauczy się. Zacznie przy cofaniu manewrować na boki, żeby zlikwidować martwe pola za narożnikami auta. Zapłaci mandat. Koniec. Teksty, że ojciec jeśli ma jaja to wie co z nim zrobić... Niech najpierw strzeli swoją lubą - prowadząc wózek kobieta powinna uważać 20x bardziej, bo byle rowerzysta w chwilę nieuwagi może jej zabić dzieciaka.

tomcio • Poniedziałek [20.03.2017, 17:51:18] • [IP: 95.41.67.***]

Wszyscy powinni uważać. Niestety, dla dziecka i własnego spokoju także matka. Bez złosliwosci, oczy dookoła głowy jak ma sie małe dziecko..

Kolejnapotrąconaosoba • Poniedziałek [20.03.2017, 14:57:06] • [IP: 95.129.224.**]

kolejny spieszący się dostawca chu*j, nie patrzą jak jeżdżą parkują gdzie chcą, wpychają się gdzie tylko się da i pierdo...lic innych na drodze ważne żeby im było szybciej i wygodniej a bab z wózkiem niech lepiej ich przepuści na pasach bo im się spieszy ! tych i taksówkarzy powinni sprawdzać pierwszych bo po pierwsze jeżdżą jak oszołomy w ostatniej chwili wyskakują przed maskę swoimi karocami mimo ze czeka do ostatniej chwili, jeżdżą bez pasów, po pijaku jak jacyś królowie miasta, myśla ze jak jeżdżą po 8 godzin po mieście to ze wszystko im wolno a powinni dawać przykład jak powinno się prowadzić auto ale oni zawsze mają odpuszczane ;)

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:43:42] • [IP: 88.156.235.**]

niech wracaja do zdrowia to teraz najwazniejsze.kierowca winny, ale matka tez nie pozostaje bez winy

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:37:31] • [IP: 80.245.188.**]

koło kcorso ewidentna wina ale nie kierowcy

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:31:04] • [IP: 80.245.188.**]

od 10 definitywny zakaz ruchu jaki parking to ściema tam jest 5 miejsc parkingowych po prostu ktoś ma tam chawire i nie chce mu się drałować do tyłu

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:27:47] • [IP: 92.42.119.**]

Oto efekt pieszy ma pierszenstwo.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 12:47:11] • [IP: 92.42.114.***]

Pośpiech wskazana przy łapaniu pcheł, życzę zdrowia dziecku i mamie.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:45:39] • [IP: 80.50.129.***]

a na Malczewskiego jest znak" strefa zamieszkania" a kierowcy jadą normalnie jak po zwykłej drodze i nie ustępują pieszym, policja powinna łapać tam za prędkoość (20km/h) i za nie ustępowanie pieszym.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:38:13] • [IP: 92.42.114.***]

kierowcy nic nie robią sobie z pieszych, wiele razy byłam świadkiem i uczestnikiem niebezpiecznych sytuacji w stylu cofania na pieszego albo nie przepuszczenia na pasach. Ostatnio pan przeprowadzał malutkie dziecko na rowerku na przejściu dla pieszych kierowca tylko dodał gazu zęby zdążyć przed nim przejechać. Było niewiele do tragedii.Chamstwo i jeszcze raz Chamstwo

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:19:30] • [IP: 93.94.184.***]

NIestety czego ktoś oczekiwał robiąc parking i strefę ruchu na chodniku?

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:15:30] • [IP: 188.146.139.***]

Do wszystkich którzy są tak mądrzy i szkaluja kobietę, na sali obok mojego dziecka leży dziewczynka która wczoraj 20 latek sciolściął na pasach koło Corso i wychamowal 30 metrów dalej też wina rodziców!!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:55:51] • [IP: 81.50.174.***]

Nie zdziwilabym sie gdyby kierowca i matka dziecka wpatrzeni byli we wlasne telefony!!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:54:50] • [IP: 80.245.188.**]

a dlaczego tam niema zakazu, bo biznes jest ważniejszy pan powinien donieść do samochodu jedzenie. To samo jest na promenadzie niby do 9 można jeżdzic po promce a dostawczaki cały dzień zasuwają

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:43:33] • [IP: 5.172.255.**]

Dużo zdrówka dla maluszka i jego mamy!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 09:51:02] • [IP: 109.173.155.***]

Skoro jest taki chodnik, ze i ludzie i samochody moga jezdzic, to jakis duren to chyba zaprojektowal !! Idzie kobieta z dzieckiem za reke i drugie ma w wozku po np. Plac Wolności, a tutaj samochody jezdza, rowerzysci smigaja jak wciekli. Na chodniku mam sie czuc bezpiecznie !! Jak deptak to deptak, jak chodnik to chodnik, jak jezdnia to jezdnia. Zwariowane lotnisko lepiej funkcjonuje niz nasz urzad komunikacji !!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 09:18:19] • [IP: 178.238.252.***]

Na wjazdach na ten deptak powinny byc postawione znaki strefa zamieszkania i byla by jasne co moze pieszy lub kierowca.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 08:49:59] • [IP: 37.47.132.***]

Widząc cofajacy samochód można było się zatrzymać i pozwolić mu cofnąć...Nie zawsze w lusterkach widać co się dzieje za samochodem. .Ale naród idiotów nauczono ryzykować własnym zdrowiem i życiem bo mam pierwszeństwo...Wchodzimy znienacka na pasy, jezdnię, jeździmy rowerami jak chcemy bez znajomości przepisów, pchamy się do środka nie pozwalając wychodzącym na opuszczenie autobusu lub sklepu, Itd. Jak coś się stanie to mamy pretensje do całego świata, tylko nie do własnej głupoty...

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 07:39:39] • [IP: 217.153.7.***]

Gość • Niedziela [19.03.2017, 19:46:25] • [IP: 92.42.112.***] Jak dobrze widać to lebiega szła po części udostępnionej do ruchu pojazdów a nie po części dla pieszych. Pewnie zapomiała, że wózek to nie samochód- powinna dostać mandat za spowodowanie kolizji i narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Bałwanie jeden a widzisz na foto że sa ławki dla ludzi.A może wg.ciebie to ławki dla samochodów??Kobieta szła dobrze.jak nie wiesz to nie pitol bzdetów.

Oglądasz 1-25 z 89
■ W sobotę 26 maja przeprowadzona zostanie coroczna edycja Biegu Abstynenta .Zorganizowana będzie wspólnie przez Stowarzyszenie Trzeżwościowe HOL i Parkrun .Zawodnicy klasyfikowani będą jednocześnie w ramach parkrunu , jak i w ramach Biegu Abstynenta .Start o 09.00—trasa wiedzie alejkami Parku Zdrojowego ( 2 pętle po 2,5 km –łącznie 5 km. ).Do zdobycia puchary , medale i dyplomy ufundowane przez ST HOL ■
■ W najbliższą niedzielę, wszyscy biegamy. Start przy policji. Klub Orientacji Sportowej BNO Szczecina zaprasza wszystkich mieszkańców Świnoujścia i gości, bez względu na wiek, na wspólne biegi w Parku Zdrojowym. Biegamy w niedzielę od godziny 9.30 do 12.00. Biuro organizacyjne i start na parkingu przy komendzie policji przy ulicy Krzywoustego. Trasy przygotowane w zależności od wieku uczestników: od 1,5 do 4 kilometrów długości ■ Uwaga! Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego na falochronie odwołane! W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza. Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina - poinformował prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk, organizator mającego się dziś odbyć muzycznego pożegnania Artysty ■ Już w niedzielę, Festyn Rodzinny na Forcie Anioła. Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) o godz. 12.00 – 15.00 na X Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli ■ W dniu 26 maja 2017r. od godz. 8.00 do godz. 10.00, w związku z odbywającym się biegiem w ramach imprezy pn. „XVI Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów” wyłączona z ruchu zostaje ul. Matejki na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chopina. Objazd przedmiotowego odcinka nastąpi ulicą Wojska Polskiego, Moniuszki ■ Dziś Dzień Matki. Bądźmy blisko naszych Mam! niech nie czują się samotne! ■ Przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie opinii o lokalizacji kasyna gry w Świnoujściu otworzyło drogę warszawskiej spółce do rozpoczęcia starań o wydanie koncesji na prowadzenie kasyna gry w Świnoujściu przy ulicy Chrobrego 10 ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■