POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.03.2017, 15:29:28] • Świnoujście

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na osiedlu Platan przy ulicy Wojska Polskiego samochód osobowy uderzył w dziecięcy wózek, podczas cofania. Kilkuletnie dziecko i jego matka trafili do szpitala. Kierowca ich nie zauważył.



Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 14.00, na deptaku osiedla Platan, w pobliżu hotelu Hilton. Dostawca jedzenia podczas cofania auta nie zauważył kobiety z wózkiem spacerowym, która wyszła spomiędzy ławek. Na tę chwilę nie wiemy, czy dziecko było w wózku czy obok niego.

Na miejsce wezwano pogotowie. Ambulans na sygnale zabrał dziecko i jego ojca. Druga karetka przewiozła do szpitala matkę, która kulała na jedną nogę. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, stan dziecka jest stabilny.

Dziecięcy wózek jest uszkodzony. Jego rączka znajdowała się między tylnym kołem i zderzakiem pojazdu.

Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Matka z dzieckiem była prawdopodobnie wcześniej na zakupach, bo na miejscu zostawiła torbę z rzeczami.

Dostawca to młody mężczyzna, który, jak się dowiedzieliśmy, po raz ostatni był tego dnia w pracy.

- Dziś około godziny 14.00 w strefie ruchu przy ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem, podczas wykonywania manewru cofania, potrącił kobietę prowadzącą dziecięcy wózek. Na skutek doznanych obrażeń 2-letni chłopczyk został przetransportowany helikopeterm do szpitala w Szczecinie, natomiast matka dziecka trafiła do świnoujskiego szpitala. Stan poszkodowanych na tą chwilę jest stabilny. 20-letni sprawca zdarzenia był trzeźwy. W ramach prowadzonego postępowania będziemy dokładnie wyjaśniać okoliczności zdarzenia - pisze asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 89

Gość • Czwartek [23.03.2017, 21:33:32] • [IP: 5.172.235.***]

NIGDY nie zachodzi się za tył pojazdu który cofa. sam jeździłem dostawczym blaszakiem, w którym przy wrzuceniu wstecznego załączał się przerywany sygnał dźwiękowy, ale to i tak nie włączało myślenia u pieszych i ładowali się pod koła... to samo z 40'sto tonowcami... Kiero robi manewr z dostawa tyłem pod rampę biedronki wyje sygnał dźwiękowy i miga jak lampki na choince i jakaś babka zachodzi mu za naczepę... Jakby na nią najechał to po pierwsze nawet by nie poczuł, że na nią najechał, a po drugie przez dupę wyszły by jej flaki. Zatraciliście instynkt samozachowawczy czy jak to jest?

Gość • Środa [22.03.2017, 20:45:04] • [IP: 80.245.180.***]

jak bys znal przepisy to bys wiedzial ze kierowcy taxy moga jezdzic bez pasow (bezpieczenstwo)

Gość • Środa [22.03.2017, 06:56:13] • [IP: 37.249.91.**]

ja bym goscia chyba polamal na miejscu

Gość • Wtorek [21.03.2017, 19:27:36] • [IP: 37.47.148.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [21.03.2017, 16:37:05] • [IP: 62.69.203.***]

Każdego, kto doszukuje się winy pieszych pozbawiłbym prawa prowadzenia pojazdów do końca życia.

Gość • Wtorek [21.03.2017, 08:29:29] • [IP: 92.42.113.***]

To jest samochód dostawczy. Pani siedząca na ławce z dzieckiem i zakupami siedziała za tym samochodem. Kierowca pewnie nie zauważył tej Pani za samochodem pewnie myślał że siedzi na tej ławce. Wstała i ruszyła mu za samochód. Po prostu to był nieszczęśliwy wypadek a ta Pani mogła też pomyśleć. ..

Gość • Wtorek [21.03.2017, 00:12:39] • [IP: 178.238.247.***]

Czepiliście się młodego. Cofał z was ktoś kiedyś? Wystarczyło, że patrzył 3 sekundy w drugie lusterko a baba wstała z ławki i ruszyła mu za bagażnik. Byliście tam? Może w całej tej sytuacji gość się zatrzymał, zmienił stację w radiu, odebrał telefon i znów ruszył. Dostanie mandat, albo wyrok za nieumyślne spowodowanie czegośtam i koniec. Nauczy się. Zacznie przy cofaniu manewrować na boki, żeby zlikwidować martwe pola za narożnikami auta. Zapłaci mandat. Koniec. Teksty, że ojciec jeśli ma jaja to wie co z nim zrobić... Niech najpierw strzeli swoją lubą - prowadząc wózek kobieta powinna uważać 20x bardziej, bo byle rowerzysta w chwilę nieuwagi może jej zabić dzieciaka.

tomcio • Poniedziałek [20.03.2017, 17:51:18] • [IP: 95.41.67.***]

Wszyscy powinni uważać. Niestety, dla dziecka i własnego spokoju także matka. Bez złosliwosci, oczy dookoła głowy jak ma sie małe dziecko..

Kolejnapotrąconaosoba • Poniedziałek [20.03.2017, 14:57:06] • [IP: 95.129.224.**]

kolejny spieszący się dostawca chu*j, nie patrzą jak jeżdżą parkują gdzie chcą, wpychają się gdzie tylko się da i pierdo...lic innych na drodze ważne żeby im było szybciej i wygodniej a bab z wózkiem niech lepiej ich przepuści na pasach bo im się spieszy ! tych i taksówkarzy powinni sprawdzać pierwszych bo po pierwsze jeżdżą jak oszołomy w ostatniej chwili wyskakują przed maskę swoimi karocami mimo ze czeka do ostatniej chwili, jeżdżą bez pasów, po pijaku jak jacyś królowie miasta, myśla ze jak jeżdżą po 8 godzin po mieście to ze wszystko im wolno a powinni dawać przykład jak powinno się prowadzić auto ale oni zawsze mają odpuszczane ;)

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:43:42] • [IP: 88.156.235.**]

niech wracaja do zdrowia to teraz najwazniejsze.kierowca winny, ale matka tez nie pozostaje bez winy

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:37:31] • [IP: 80.245.188.**]

koło kcorso ewidentna wina ale nie kierowcy

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:31:04] • [IP: 80.245.188.**]

od 10 definitywny zakaz ruchu jaki parking to ściema tam jest 5 miejsc parkingowych po prostu ktoś ma tam chawire i nie chce mu się drałować do tyłu

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 13:27:47] • [IP: 92.42.119.**]

Oto efekt pieszy ma pierszenstwo.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 12:47:11] • [IP: 92.42.114.***]

Pośpiech wskazana przy łapaniu pcheł, życzę zdrowia dziecku i mamie.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:45:39] • [IP: 80.50.129.***]

a na Malczewskiego jest znak" strefa zamieszkania" a kierowcy jadą normalnie jak po zwykłej drodze i nie ustępują pieszym, policja powinna łapać tam za prędkoość (20km/h) i za nie ustępowanie pieszym.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:38:13] • [IP: 92.42.114.***]

kierowcy nic nie robią sobie z pieszych, wiele razy byłam świadkiem i uczestnikiem niebezpiecznych sytuacji w stylu cofania na pieszego albo nie przepuszczenia na pasach. Ostatnio pan przeprowadzał malutkie dziecko na rowerku na przejściu dla pieszych kierowca tylko dodał gazu zęby zdążyć przed nim przejechać. Było niewiele do tragedii.Chamstwo i jeszcze raz Chamstwo

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:19:30] • [IP: 93.94.184.***]

NIestety czego ktoś oczekiwał robiąc parking i strefę ruchu na chodniku?

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:15:30] • [IP: 188.146.139.***]

Do wszystkich którzy są tak mądrzy i szkaluja kobietę, na sali obok mojego dziecka leży dziewczynka która wczoraj 20 latek sciolściął na pasach koło Corso i wychamowal 30 metrów dalej też wina rodziców!!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:55:51] • [IP: 81.50.174.***]

Nie zdziwilabym sie gdyby kierowca i matka dziecka wpatrzeni byli we wlasne telefony!!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:54:50] • [IP: 80.245.188.**]

a dlaczego tam niema zakazu, bo biznes jest ważniejszy pan powinien donieść do samochodu jedzenie. To samo jest na promenadzie niby do 9 można jeżdzic po promce a dostawczaki cały dzień zasuwają

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:43:33] • [IP: 5.172.255.**]

Dużo zdrówka dla maluszka i jego mamy!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 09:51:02] • [IP: 109.173.155.***]

Skoro jest taki chodnik, ze i ludzie i samochody moga jezdzic, to jakis duren to chyba zaprojektowal !! Idzie kobieta z dzieckiem za reke i drugie ma w wozku po np. Plac Wolności, a tutaj samochody jezdza, rowerzysci smigaja jak wciekli. Na chodniku mam sie czuc bezpiecznie !! Jak deptak to deptak, jak chodnik to chodnik, jak jezdnia to jezdnia. Zwariowane lotnisko lepiej funkcjonuje niz nasz urzad komunikacji !!

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 09:18:19] • [IP: 178.238.252.***]

Na wjazdach na ten deptak powinny byc postawione znaki strefa zamieszkania i byla by jasne co moze pieszy lub kierowca.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 08:49:59] • [IP: 37.47.132.***]

Widząc cofajacy samochód można było się zatrzymać i pozwolić mu cofnąć...Nie zawsze w lusterkach widać co się dzieje za samochodem. .Ale naród idiotów nauczono ryzykować własnym zdrowiem i życiem bo mam pierwszeństwo...Wchodzimy znienacka na pasy, jezdnię, jeździmy rowerami jak chcemy bez znajomości przepisów, pchamy się do środka nie pozwalając wychodzącym na opuszczenie autobusu lub sklepu, Itd. Jak coś się stanie to mamy pretensje do całego świata, tylko nie do własnej głupoty...

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 07:39:39] • [IP: 217.153.7.***]

Gość • Niedziela [19.03.2017, 19:46:25] • [IP: 92.42.112.***] Jak dobrze widać to lebiega szła po części udostępnionej do ruchu pojazdów a nie po części dla pieszych. Pewnie zapomiała, że wózek to nie samochód- powinna dostać mandat za spowodowanie kolizji i narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Bałwanie jeden a widzisz na foto że sa ławki dla ludzi.A może wg.ciebie to ławki dla samochodów??Kobieta szła dobrze.jak nie wiesz to nie pitol bzdetów.

Oglądasz 1-25 z 89
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■