POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.03.2017, 16:48:09] • Świnoujście

Pasażer w futrze na promie

Pasażer w futrze na promie

fot. Czytelnik

Jeden z naszych Czytelników, płynąc rano promem Karsibór, na jego pokładzie zauważył ciekawego pasażera. Czy zwierzak postanowił wyemigrować w strony mniej zalane betonem? A może odwiedzić kuzyna z innej wyspy?

Nasi Czytelnicy nigdy nie zawodzą. Zobaczcie, co wypatrzył na promie jeden z nich.

Płynąc promem można dostrzec czasem ciekawych pasażerów - pisze nasz Czytelnik. - Tak było ostatnio nad ranem :) Zastanawiam się tylko, co to było za zwierzątko. Kuna czy tchórzofretka? A może jeszcze co innego?

Pasażer w futrze na promie

fot. Czytelnik

Z uwiecznieniem zwierzaka nasz Czytelnik miał niemały kłopot.

Zwierzątko za szybko się poruszało :) – wyjaśnia.

Możliwe, że kuna (prawdopodobnie był to przedstawiciel tego gatunku) postanowiła wyemigrować w strony mniej zalane betonem. Może przeraziły ją wszechobecne place budowy i stopniowa zagłada drzewostanu w naszym mieście? A może chciała odwiedzić kuzyna z innej wyspy?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Środa [22.03.2017, 20:18:01] • [IP: 93.94.187.***]

wiewiórka!

frecik • Poniedziałek [20.03.2017, 19:54:04] • [IP: 89.171.211.**]

powinno sie zwierzaczka złapac, zabezpieczyc i oddac we własciwe rece osrodka rehabilitacji zwierzat dzikich i uratowac, dosyc przezył stresu on tez chce zyc a nie wiadomo jak sie jego historia zakonczy oby szczesliwie

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 19:51:14] • [IP: 89.171.211.**]

powinno sie zwierzaka złapac, zabezpieczyc i oddac we włąsciwe rece np osrodek rehabilitacji zwierzatek dzikich i go uratowac

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 16:14:28] • [IP: 83.10.117.**]

O jejku jaki milutki futrzak !

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 16:14:21] • [IP: 92.42.116.***]

Co wy o tym" zalewaniu betonem"? Miasto jest slabo zagospodarowane, w wiekszosci to las i zasmiecone nieuzytki a wy o tym betonie... Pamietajcie, ze przeprawa" Centrum" lezy w glebokim lesie!

ryynio • Poniedziałek [20.03.2017, 15:07:02] • [IP: 83.249.20.**]

diabel tasmanski?

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 14:29:37] • [IP: 62.69.203.***]

Wycinajcie wi, ecej drzew P.Prezydencie to wszystko dzieki pana decyzjom szlag trafi, zostawicie swoim wnukom same betony i pustostany bo ludzie też będą uciekać od takich gospodarzy, co tylko myślą o napychaniu swoich kieszeniach, Boże kogo żescie wybrali.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 14:17:21] • [IP: 37.47.171.**]

To był wielbłąd jednogarbny tzw. Dromader

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 14:02:53] • [IP: 80.245.179.***]

Nie ma co żałować szkodnika i narzekać głównie na ludzi unowocześniających miasto - zawsze można zmienić miasto na zadoopie skąd tu wielu cieniasów przywędrowało

AGENDA 21 • Poniedziałek [20.03.2017, 14:02:52] • [IP: 80.245.178.***]

BARDZO MILE WIDZIANE ZWIERZĄTKO, W KRAJU OBSRANYM PRZEZ KORMORANY I ICH TĘPYCH poPAPRANYCH WŁAŚCICIELI.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 11:57:14] • [IP: 37.47.176.***]

To na pewno jest wydra europejska nie kuna

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:42:09] • [IP: 178.238.253.**]

Po prostu cudo, ucieka biedaczek z tej betonowej wyspy, też ma dosyć jak my wszyscy, niech dojdzie tam gdzie zamierzał !

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 10:06:49] • [IP: 62.69.252.***]

To kuna, mamy tego w Świnoujściu pełno. Wystarczy w nocy wyjść na spacer. Często grzeją się w parkujących samochodach. Są agresywne. Ostatni przygodę z kuna miał mój pies.

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 07:41:50] • [IP: 62.69.203.**]

To emigrant z Afganistanu

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 06:49:51] • [IP: 31.0.121.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [20.03.2017, 05:57:39] • [IP: 188.146.67.***]

Jakie to odważne, że weszło na prom, bardzo żal mi tych zwierząt że muszą sobie radzić w tak trudnych sytuacjach, jak borsuk lis czy dziki, biedaki w nie mają już gdzie się podziać i gdzie szukać pożywienia to straszne grozi im zaglada

Gość • Niedziela [19.03.2017, 22:37:26] • [IP: 80.245.188.**]

KUNA WODNA

Gość • Niedziela [19.03.2017, 22:35:55] • [IP: 88.156.232.**]

To była kura...

Gość • Niedziela [19.03.2017, 22:00:28] • [IP: 94.254.224.**]

Gatunkiem inwazyjnym, to jesteśmy my sami. To my jesteśmy największym zagrożeniem dla przyrody. Jeśli nie zmieni się nasz punkt widzenia i postępowanie to zniszczymy wszystko co piękne wokół nas. Niestety, taka jest prawda.

Gość • Niedziela [19.03.2017, 21:55:57] • [IP: 80.149.82.***]

Po przeczytaniu tego postu" To" zwierzątko" to śmiertelne zagrożenie dla przyrody, zwłaszcza dla ptaków wodno - błotnych. Zarażonych" bambizmem" wreszcie zrozumiałem jakimi wielkim obrońcą przyrody jest nasz magistrat. Poprzez planowaną wycinkę hektarów drzew w okół Mulnika zmuszą to ptactwo do emigracji tym samym skazując norkę na śmierć głodową.

Gość • Niedziela [19.03.2017, 21:49:21] • [IP: 95.129.228.**]

podobno to zielony ludzik do walki z kormoranami.

Gość • Niedziela [19.03.2017, 21:15:47] • [IP: 95.129.224.**]

To był koń

Gość • Niedziela [19.03.2017, 20:39:13] • [IP: 92.42.117.**]

To" zwierzątko" to śmiertelne zagrożenie dla przyrody, zwłaszcza dla ptaków wodno - błotnych. Zarażonych" bambizmem" niedouczonych pseudo-obrońców przyrody proszę zagonić do książek, bo tylko wiedza umożliwia prawdziwe zrozumienie przyrody. A w przypadku gatunków obcych i inwazyjnych rozwiązanie jest jedno - eliminacja ze środowiska za wszelką cenę. Norki amerykańskie wyrządzają niepowetowane, a często wręcz nieodwracalne zmiany w naszej faunie i należy je bezwzględnie eliminować.

Gość • Niedziela [19.03.2017, 19:44:58] • [IP: 178.238.252.***]

17:49:52 a nie możesz jako gatunek inwazyjny sam się unicestwić??

Gość • Niedziela [19.03.2017, 18:57:20] • [IP: 62.69.231.***]

👉 17:49:52 & 18:24:27, chyba nie powiecie mi, że to stworzonko zagraża bardziej miejscowej przyrodzie od urzędniczych skorumpowanych świń przywiezionymi tutaj wozami drabiniastymi?

Oglądasz 1-25 z 34
■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■