░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.04.2017, 21:04:52] • Świnoujście

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu!

Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie.

Nie bardzo chyba jednak podobało jej się życie w Niemczech, bo bardzo szybko uciekła. Z Poczdamu dobiegała aż do Świnoujścia!

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

- W niecały miesiąc suczka przebiegła około 600 km- mówi portalowi iswinoujscie.pl Grzegorz Schmidt ze świnoujskiego schroniska.

Wiele polskich psów chętnie zamieniłoby życie w naszym kraju na Niemcy. Jednak białoruskiej suczce to nie odpowiadało. Porzuciła Niemcy na rzecz naszego kraju. Coś szczególnie jej się u nas spodobało?

Przyczyna może być dosyć prosta. Zdaniem pracowników świnoujskiego schroniska, pies nigdy nie miał właściciela.

Pracownicy schroniska wszelkimi możliwymi sposobami próbują złapać wałęsającą się po naszym mieście suczkę. Niestety, bez powodzenia. Takie próby trwają od stycznia i nic na razie nie wskazuje, że pies zapragnie nagle domu. Nie pomogły specjalne klatki, fotopułapki czy nawet specjalnie sprowadzony na tę okoliczność łowczy psów z Hamburga. Suczka jest nadal nieuchwytna.

Pracownicy schroniska, apelują do Czytelników naszego portalu:

- Nie próbujcie podchodzić do suczki - prosi pan Grzegorz, - żeby nie spłoszyć jej z miejsca, w którym ostatnio się pojawia . Jeżeli ktokolwiek zauważy psa, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 733 746 143.

Ostatnio pies był widziany w Parku Zdrojowym. Wcześniej pojawiał się w różnych punktach miasta, na promenadzie oraz wydmach. Unika kontaktu nie tylko z ludźmi, ale też z innymi psami.

- Próby jego złapania nadal będą jednak podejmowane- zapewnia Grzegorz Schmidt.

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Być może psa należy zostawić w spokoju? Niech sobie żyje spokojnie na wolności. Biega.

Czekamy na Wasze opinie na ten temat.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [20.04.2017, 20:36:24] • [IP: 37.47.132.**]

U nas został bo dają mu jeść.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 17:50:29] • [IP: 37.47.132.**]

W tevałenie 24-cztyry wspominaly o tym piesełku :)

Gość • Czwartek [20.04.2017, 08:43:56] • [IP: 2.242.61.***]

Jestem przeszczesliwa, ze juz nie mieszkam w Swinoujsciu bo po tych kommentarzach pelnych nienawisci i jadu /oczywiscie paru ludzi jest wspanialych i madrych/ widac co za ludzie mieszkaja w tym miescie!! Wstydzcie sie Polacy- Katolicy!!Nawet w stosunku do zwierzat. Jakbym miala wybierac czlowieka czy zwierze to wybralabym zwierze!! Niektorzy niech najpierw naucza sie pisac poprawnie!! Trzymam kciuki zeby przesliczna i madra psinka znalazla szczesliwy, kochajacy dom!!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 00:07:24] • [IP: 78.109.23.*]

Denver, ostatni dinozaur

Diabeł • Środa [19.04.2017, 18:21:37] • [IP: 80.245.180.***]

Wspaniały pies jak Lassie

Gość • Wtorek [18.04.2017, 12:17:41] • [IP: 62.69.253.*]

Lola, śliczna sunia. Niech biega wolno, zostawcie ją w spokoju. Widocznie tak właśnie jest, że wybrała wolność i dobrze sobie radzi. Niech będzie szczęśliwa tak długo jak się da :-)

Gość • Wtorek [18.04.2017, 11:06:35] • [IP: 213.77.54.**]

piękny, mądry piesek

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:37:32] • [IP: 80.245.177.***]

pies ktory podrozowal koleja

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:36:43] • [IP: 80.245.177.***]

nie sluchajcie komentatorow i innych chorych na niezycie a wszystko bedzie dobrze a ssmani dajcie jej spokoj, jak widac takie macie metody ze serca nie oszukasz bo biegnie za glosem serca a nie nudziarzy, badz komuchow, bleh

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:33:44] • [IP: 80.245.177.***]

twoje miejsce jest w schronisku jak chcesz innych tak umieszczac a ona znajdzie swoj dom i ktos ja przygarnie tylko dajcie ja na druga strone kanalu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 20:55:26] • [IP: 37.47.135.***]

Zostawcie tego psa w spokoju, sam wydostanie się z tej niegościnnej dla niego wyspy i na pewno odnajdzie drogę do domu, choć to bardzo daleka droga na Białoruś, aby tylko tacy pseudo opiekunowie jak ci ze schroniska go nie skrzywdzili. .

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 20:52:44] • [IP: 81.93.98.*]

Oby nie do schroniska, i żadnych niemieckich burdeli. Złapać, wysterylizowac i poszukać dla niej domu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 18:30:26] • [IP: 62.69.251.***]

Puszczać wolno to se mozesz swoja starą w chałupie, niedouczony tłuku. Miejsce bezpańskiego kundla jest w schronisku

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 16:47:00] • [IP: 80.245.186.**]

11:52:24] • [IP: 80.245.189. baniak sobie uspij

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 16:45:40] • [IP: 95.129.228.**]

Koniecznie trzeba sprawdzić prawidłowość założenia obroży na karku, bo może być za ciasna. Zdjąć suni obrożę i puścić ją wolno.

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:55:06] • [IP: 77.179.62.**]

Witam! Pochodzę z Niemiec (Potsdam) i współpracuję razem ze schroniskiem w Swinoujściu żeby złapac Lole. Dziękuję wszystkim mieszkancom Swinoujścia którzy dzwonią i pomagają w tej akcji! Już była kilka podejść żeby ją złapac. Nistet do dziś sie nie udało. Byłoby łatwiej złapać 10 sarenek niż ją. Ona trzyma dystans do ludzi i nie jest agresywna. Obroźę ma od czasu transport do Potsdam. Z Potsdam uciekła zaraz kiedy przyjechała z Białorusi przed adopcją. Proszę żeby ją nie przeganiać bo w dalszym ciągu staramy się ją złapać i potrm zdecydować co będzié da nie najlepiéj. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:42:51] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:27:07] • [IP: 93.94.190.***]...A ty ie podpisales buraku??

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:27:07] • [IP: 93.94.190.***]

Gościu złapać i uśpić to ciebie bo taki podły charakter to strach koło czegoś takiego przebywać ile jadu w tobie jest jak ta żmija jadowita ciekawe czy dobrze się czujesz z sobą ziejąc takim jadem szkoda tylko że anonimowo piszesz pewnie z tchórzostwa byś się nie podpisał gościu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:05:54] • [IP: 46.231.62.**]

17.04.2017, 13:49:54] • [IP: 95.129.224.** popieram Twój komentarz, ten 62.69.251.to jak tylko piszą o psach to się udziela, jakiś socjopata na bank ! na pewno rodzina ma z nim przechlapane

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 14:23:52] • [IP: 83.11.66.***]

Z Potsdamu do Świnoujścia to ok 300km, więc skąd 600km?Chyba przez Włoszczową...

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 14:06:03] • [IP: 37.249.89.**]

Od miesięcy głośno o niej?? To co składka na pomnik?

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:49:54] • [IP: 95.129.224.**]

I obudziła się nienawidząca wszystkiego co żyje IP: 62.69.251.***! Jak możesz tak ziać żółcią w dniu świątecznym? Nie masz ani rodziny, ani przyjaciół, ani żadnego zwierzaka, bo kto by chciał przebywać z tak wredną babą! Dla ciebie wszyscy są bydlakami, kundlami i istotami nie godnymi życia. A może to ty nie zasługujesz na empatię z racji swojego podłego charakteru? Zastanów się kobieto nad sobą i naucz się chociaż dzień święty święcić! A psina musiała mieć właściciela i teraz próbuje wrócić na Białoruś. Szkoda zwierzaka, widać, że jest zadbana i musiała mieć dobrego pana, któremu przydarzyło się coś złego, a ona tęskni i nie zależy jej na dobrym życiu własnym. Nawet psy mają uczucia i z tęsknoty mogą przebywać setki kilometrów, aby wrócić do ukochanego właściciela, którego być może już nie ma wśród żyjących... Niektórzy homo sapiens zachowują się jak homo erectus lub jeszcze gorzej i mogliby się czegoś nauczyć od tego psiaka, a nie jątrzyć i jadem bliźnich sączyć. Zdrowych i spokojnych Świąt życzę.

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:26:22] • [IP: 95.129.228.**]

Podły ludzki chwaście z 21-27.!! Tacy jak ty powinni być utylizowani, żeby zapobiec rozpowszechnianiu genu nienawiści!!

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:19:34] • [IP: 95.129.228.**]

Pewnie została zaszczuta przez ludzi, powinna być pozostawiona w spokoju. Schronisko nie dla niej!!

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:01:45] • [IP: 93.94.186.***]

Ciebie zlapac i torturowac a pozniej uspic zanim kolejny raz zaglosujesz na PiS.A od psiaka z dala lbie tepy

Oglądasz 1-25 z 65
■ Na realizację tego marzenia, czyli budowę stałego połączenia między Uznamem i Wolinem czekamy już kilkadziesiąt lat. Już za kilka dni- wydarzenie kluczowe dla inwestycji. 28 kwietnia na promie Karsibór podpisana zostanie umowa o unijne dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. Uroczystość rozpocznie się przed godziną 11 na promie Karsibór. Gościć będziemy wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, Marka Gróbarczyka, szefa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Będzie wicemarszałek Sejmu RP Joachim Brudziński i wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ■ Konkurs recytatorski w przedszkolu nr 10 „Kolorowy Świat”. „Poeci chcą albo uczyć, albo bawić, my zetkniemy się na jakiś czas zarówno z jednym jak i z drugim. Za chwilę wystąpią przed nami dzieci, które zmagać się będą o laur zwycięzcy, o miano mistrza recytacji”. Tak rozpoczął się 24 kwietnia I Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Wiersze znane i lubiane” zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy Świat”. ■ 6116 złotych - taką kwotę udało się zebrać podczas sobotniego festynu charytatywnego który odbył się przy muszli koncertowej dla wsparcia fundacji hospicyjnej "Przystań" w Świnoujściu ■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■