POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.04.2017, 21:04:52] • Świnoujście

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu!

Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie.

Nie bardzo chyba jednak podobało jej się życie w Niemczech, bo bardzo szybko uciekła. Z Poczdamu dobiegała aż do Świnoujścia!

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

- W niecały miesiąc suczka przebiegła około 600 km- mówi portalowi iswinoujscie.pl Grzegorz Schmidt ze świnoujskiego schroniska.

Wiele polskich psów chętnie zamieniłoby życie w naszym kraju na Niemcy. Jednak białoruskiej suczce to nie odpowiadało. Porzuciła Niemcy na rzecz naszego kraju. Coś szczególnie jej się u nas spodobało?

Przyczyna może być dosyć prosta. Zdaniem pracowników świnoujskiego schroniska, pies nigdy nie miał właściciela.

Pracownicy schroniska wszelkimi możliwymi sposobami próbują złapać wałęsającą się po naszym mieście suczkę. Niestety, bez powodzenia. Takie próby trwają od stycznia i nic na razie nie wskazuje, że pies zapragnie nagle domu. Nie pomogły specjalne klatki, fotopułapki czy nawet specjalnie sprowadzony na tę okoliczność łowczy psów z Hamburga. Suczka jest nadal nieuchwytna.

Pracownicy schroniska, apelują do Czytelników naszego portalu:

- Nie próbujcie podchodzić do suczki - prosi pan Grzegorz, - żeby nie spłoszyć jej z miejsca, w którym ostatnio się pojawia . Jeżeli ktokolwiek zauważy psa, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 733 746 143.

Ostatnio pies był widziany w Parku Zdrojowym. Wcześniej pojawiał się w różnych punktach miasta, na promenadzie oraz wydmach. Unika kontaktu nie tylko z ludźmi, ale też z innymi psami.

- Próby jego złapania nadal będą jednak podejmowane- zapewnia Grzegorz Schmidt.

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Być może psa należy zostawić w spokoju? Niech sobie żyje spokojnie na wolności. Biega.

Czekamy na Wasze opinie na ten temat.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [20.04.2017, 20:36:24] • [IP: 37.47.132.**]

U nas został bo dają mu jeść.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 17:50:29] • [IP: 37.47.132.**]

W tevałenie 24-cztyry wspominaly o tym piesełku :)

Gość • Czwartek [20.04.2017, 08:43:56] • [IP: 2.242.61.***]

Jestem przeszczesliwa, ze juz nie mieszkam w Swinoujsciu bo po tych kommentarzach pelnych nienawisci i jadu /oczywiscie paru ludzi jest wspanialych i madrych/ widac co za ludzie mieszkaja w tym miescie!! Wstydzcie sie Polacy- Katolicy!!Nawet w stosunku do zwierzat. Jakbym miala wybierac czlowieka czy zwierze to wybralabym zwierze!! Niektorzy niech najpierw naucza sie pisac poprawnie!! Trzymam kciuki zeby przesliczna i madra psinka znalazla szczesliwy, kochajacy dom!!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 00:07:24] • [IP: 78.109.23.*]

Denver, ostatni dinozaur

Diabeł • Środa [19.04.2017, 18:21:37] • [IP: 80.245.180.***]

Wspaniały pies jak Lassie

Gość • Wtorek [18.04.2017, 12:17:41] • [IP: 62.69.253.*]

Lola, śliczna sunia. Niech biega wolno, zostawcie ją w spokoju. Widocznie tak właśnie jest, że wybrała wolność i dobrze sobie radzi. Niech będzie szczęśliwa tak długo jak się da :-)

Gość • Wtorek [18.04.2017, 11:06:35] • [IP: 213.77.54.**]

piękny, mądry piesek

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:37:32] • [IP: 80.245.177.***]

pies ktory podrozowal koleja

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:36:43] • [IP: 80.245.177.***]

nie sluchajcie komentatorow i innych chorych na niezycie a wszystko bedzie dobrze a ssmani dajcie jej spokoj, jak widac takie macie metody ze serca nie oszukasz bo biegnie za glosem serca a nie nudziarzy, badz komuchow, bleh

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:33:44] • [IP: 80.245.177.***]

twoje miejsce jest w schronisku jak chcesz innych tak umieszczac a ona znajdzie swoj dom i ktos ja przygarnie tylko dajcie ja na druga strone kanalu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 20:55:26] • [IP: 37.47.135.***]

Zostawcie tego psa w spokoju, sam wydostanie się z tej niegościnnej dla niego wyspy i na pewno odnajdzie drogę do domu, choć to bardzo daleka droga na Białoruś, aby tylko tacy pseudo opiekunowie jak ci ze schroniska go nie skrzywdzili. .

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 20:52:44] • [IP: 81.93.98.*]

Oby nie do schroniska, i żadnych niemieckich burdeli. Złapać, wysterylizowac i poszukać dla niej domu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 18:30:26] • [IP: 62.69.251.***]

Puszczać wolno to se mozesz swoja starą w chałupie, niedouczony tłuku. Miejsce bezpańskiego kundla jest w schronisku

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 16:47:00] • [IP: 80.245.186.**]

11:52:24] • [IP: 80.245.189. baniak sobie uspij

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 16:45:40] • [IP: 95.129.228.**]

Koniecznie trzeba sprawdzić prawidłowość założenia obroży na karku, bo może być za ciasna. Zdjąć suni obrożę i puścić ją wolno.

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:55:06] • [IP: 77.179.62.**]

Witam! Pochodzę z Niemiec (Potsdam) i współpracuję razem ze schroniskiem w Swinoujściu żeby złapac Lole. Dziękuję wszystkim mieszkancom Swinoujścia którzy dzwonią i pomagają w tej akcji! Już była kilka podejść żeby ją złapac. Nistet do dziś sie nie udało. Byłoby łatwiej złapać 10 sarenek niż ją. Ona trzyma dystans do ludzi i nie jest agresywna. Obroźę ma od czasu transport do Potsdam. Z Potsdam uciekła zaraz kiedy przyjechała z Białorusi przed adopcją. Proszę żeby ją nie przeganiać bo w dalszym ciągu staramy się ją złapać i potrm zdecydować co będzié da nie najlepiéj. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:42:51] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:27:07] • [IP: 93.94.190.***]...A ty ie podpisales buraku??

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:27:07] • [IP: 93.94.190.***]

Gościu złapać i uśpić to ciebie bo taki podły charakter to strach koło czegoś takiego przebywać ile jadu w tobie jest jak ta żmija jadowita ciekawe czy dobrze się czujesz z sobą ziejąc takim jadem szkoda tylko że anonimowo piszesz pewnie z tchórzostwa byś się nie podpisał gościu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:05:54] • [IP: 46.231.62.**]

17.04.2017, 13:49:54] • [IP: 95.129.224.** popieram Twój komentarz, ten 62.69.251.to jak tylko piszą o psach to się udziela, jakiś socjopata na bank ! na pewno rodzina ma z nim przechlapane

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 14:23:52] • [IP: 83.11.66.***]

Z Potsdamu do Świnoujścia to ok 300km, więc skąd 600km?Chyba przez Włoszczową...

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 14:06:03] • [IP: 37.249.89.**]

Od miesięcy głośno o niej?? To co składka na pomnik?

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:49:54] • [IP: 95.129.224.**]

I obudziła się nienawidząca wszystkiego co żyje IP: 62.69.251.***! Jak możesz tak ziać żółcią w dniu świątecznym? Nie masz ani rodziny, ani przyjaciół, ani żadnego zwierzaka, bo kto by chciał przebywać z tak wredną babą! Dla ciebie wszyscy są bydlakami, kundlami i istotami nie godnymi życia. A może to ty nie zasługujesz na empatię z racji swojego podłego charakteru? Zastanów się kobieto nad sobą i naucz się chociaż dzień święty święcić! A psina musiała mieć właściciela i teraz próbuje wrócić na Białoruś. Szkoda zwierzaka, widać, że jest zadbana i musiała mieć dobrego pana, któremu przydarzyło się coś złego, a ona tęskni i nie zależy jej na dobrym życiu własnym. Nawet psy mają uczucia i z tęsknoty mogą przebywać setki kilometrów, aby wrócić do ukochanego właściciela, którego być może już nie ma wśród żyjących... Niektórzy homo sapiens zachowują się jak homo erectus lub jeszcze gorzej i mogliby się czegoś nauczyć od tego psiaka, a nie jątrzyć i jadem bliźnich sączyć. Zdrowych i spokojnych Świąt życzę.

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:26:22] • [IP: 95.129.228.**]

Podły ludzki chwaście z 21-27.!! Tacy jak ty powinni być utylizowani, żeby zapobiec rozpowszechnianiu genu nienawiści!!

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:19:34] • [IP: 95.129.228.**]

Pewnie została zaszczuta przez ludzi, powinna być pozostawiona w spokoju. Schronisko nie dla niej!!

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:01:45] • [IP: 93.94.186.***]

Ciebie zlapac i torturowac a pozniej uspic zanim kolejny raz zaglosujesz na PiS.A od psiaka z dala lbie tepy

Oglądasz 1-25 z 65
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■