░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.04.2017, 21:04:52] • Świnoujście

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu!

Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie.

Nie bardzo chyba jednak podobało jej się życie w Niemczech, bo bardzo szybko uciekła. Z Poczdamu dobiegała aż do Świnoujścia!

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

- W niecały miesiąc suczka przebiegła około 600 km- mówi portalowi iswinoujscie.pl Grzegorz Schmidt ze świnoujskiego schroniska.

Wiele polskich psów chętnie zamieniłoby życie w naszym kraju na Niemcy. Jednak białoruskiej suczce to nie odpowiadało. Porzuciła Niemcy na rzecz naszego kraju. Coś szczególnie jej się u nas spodobało?

Przyczyna może być dosyć prosta. Zdaniem pracowników świnoujskiego schroniska, pies nigdy nie miał właściciela.

Pracownicy schroniska wszelkimi możliwymi sposobami próbują złapać wałęsającą się po naszym mieście suczkę. Niestety, bez powodzenia. Takie próby trwają od stycznia i nic na razie nie wskazuje, że pies zapragnie nagle domu. Nie pomogły specjalne klatki, fotopułapki czy nawet specjalnie sprowadzony na tę okoliczność łowczy psów z Hamburga. Suczka jest nadal nieuchwytna.

Pracownicy schroniska, apelują do Czytelników naszego portalu:

- Nie próbujcie podchodzić do suczki - prosi pan Grzegorz, - żeby nie spłoszyć jej z miejsca, w którym ostatnio się pojawia . Jeżeli ktokolwiek zauważy psa, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 733 746 143.

Ostatnio pies był widziany w Parku Zdrojowym. Wcześniej pojawiał się w różnych punktach miasta, na promenadzie oraz wydmach. Unika kontaktu nie tylko z ludźmi, ale też z innymi psami.

- Próby jego złapania nadal będą jednak podejmowane- zapewnia Grzegorz Schmidt.

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Być może psa należy zostawić w spokoju? Niech sobie żyje spokojnie na wolności. Biega.

Czekamy na Wasze opinie na ten temat.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [20.04.2017, 20:36:24] • [IP: 37.47.132.**]

U nas został bo dają mu jeść.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 17:50:29] • [IP: 37.47.132.**]

W tevałenie 24-cztyry wspominaly o tym piesełku :)

Gość • Czwartek [20.04.2017, 08:43:56] • [IP: 2.242.61.***]

Jestem przeszczesliwa, ze juz nie mieszkam w Swinoujsciu bo po tych kommentarzach pelnych nienawisci i jadu /oczywiscie paru ludzi jest wspanialych i madrych/ widac co za ludzie mieszkaja w tym miescie!! Wstydzcie sie Polacy- Katolicy!!Nawet w stosunku do zwierzat. Jakbym miala wybierac czlowieka czy zwierze to wybralabym zwierze!! Niektorzy niech najpierw naucza sie pisac poprawnie!! Trzymam kciuki zeby przesliczna i madra psinka znalazla szczesliwy, kochajacy dom!!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 00:07:24] • [IP: 78.109.23.*]

Denver, ostatni dinozaur

Diabeł • Środa [19.04.2017, 18:21:37] • [IP: 80.245.180.***]

Wspaniały pies jak Lassie

Gość • Wtorek [18.04.2017, 12:17:41] • [IP: 62.69.253.*]

Lola, śliczna sunia. Niech biega wolno, zostawcie ją w spokoju. Widocznie tak właśnie jest, że wybrała wolność i dobrze sobie radzi. Niech będzie szczęśliwa tak długo jak się da :-)

Gość • Wtorek [18.04.2017, 11:06:35] • [IP: 213.77.54.**]

piękny, mądry piesek

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:37:32] • [IP: 80.245.177.***]

pies ktory podrozowal koleja

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:36:43] • [IP: 80.245.177.***]

nie sluchajcie komentatorow i innych chorych na niezycie a wszystko bedzie dobrze a ssmani dajcie jej spokoj, jak widac takie macie metody ze serca nie oszukasz bo biegnie za glosem serca a nie nudziarzy, badz komuchow, bleh

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:33:44] • [IP: 80.245.177.***]

twoje miejsce jest w schronisku jak chcesz innych tak umieszczac a ona znajdzie swoj dom i ktos ja przygarnie tylko dajcie ja na druga strone kanalu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 20:55:26] • [IP: 37.47.135.***]

Zostawcie tego psa w spokoju, sam wydostanie się z tej niegościnnej dla niego wyspy i na pewno odnajdzie drogę do domu, choć to bardzo daleka droga na Białoruś, aby tylko tacy pseudo opiekunowie jak ci ze schroniska go nie skrzywdzili. .

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 20:52:44] • [IP: 81.93.98.*]

Oby nie do schroniska, i żadnych niemieckich burdeli. Złapać, wysterylizowac i poszukać dla niej domu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 18:30:26] • [IP: 62.69.251.***]

Puszczać wolno to se mozesz swoja starą w chałupie, niedouczony tłuku. Miejsce bezpańskiego kundla jest w schronisku

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 16:47:00] • [IP: 80.245.186.**]

11:52:24] • [IP: 80.245.189. baniak sobie uspij

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 16:45:40] • [IP: 95.129.228.**]

Koniecznie trzeba sprawdzić prawidłowość założenia obroży na karku, bo może być za ciasna. Zdjąć suni obrożę i puścić ją wolno.

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:55:06] • [IP: 77.179.62.**]

Witam! Pochodzę z Niemiec (Potsdam) i współpracuję razem ze schroniskiem w Swinoujściu żeby złapac Lole. Dziękuję wszystkim mieszkancom Swinoujścia którzy dzwonią i pomagają w tej akcji! Już była kilka podejść żeby ją złapac. Nistet do dziś sie nie udało. Byłoby łatwiej złapać 10 sarenek niż ją. Ona trzyma dystans do ludzi i nie jest agresywna. Obroźę ma od czasu transport do Potsdam. Z Potsdam uciekła zaraz kiedy przyjechała z Białorusi przed adopcją. Proszę żeby ją nie przeganiać bo w dalszym ciągu staramy się ją złapać i potrm zdecydować co będzié da nie najlepiéj. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:42:51] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:27:07] • [IP: 93.94.190.***]...A ty ie podpisales buraku??

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:27:07] • [IP: 93.94.190.***]

Gościu złapać i uśpić to ciebie bo taki podły charakter to strach koło czegoś takiego przebywać ile jadu w tobie jest jak ta żmija jadowita ciekawe czy dobrze się czujesz z sobą ziejąc takim jadem szkoda tylko że anonimowo piszesz pewnie z tchórzostwa byś się nie podpisał gościu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:05:54] • [IP: 46.231.62.**]

17.04.2017, 13:49:54] • [IP: 95.129.224.** popieram Twój komentarz, ten 62.69.251.to jak tylko piszą o psach to się udziela, jakiś socjopata na bank ! na pewno rodzina ma z nim przechlapane

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 14:23:52] • [IP: 83.11.66.***]

Z Potsdamu do Świnoujścia to ok 300km, więc skąd 600km?Chyba przez Włoszczową...

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 14:06:03] • [IP: 37.249.89.**]

Od miesięcy głośno o niej?? To co składka na pomnik?

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:49:54] • [IP: 95.129.224.**]

I obudziła się nienawidząca wszystkiego co żyje IP: 62.69.251.***! Jak możesz tak ziać żółcią w dniu świątecznym? Nie masz ani rodziny, ani przyjaciół, ani żadnego zwierzaka, bo kto by chciał przebywać z tak wredną babą! Dla ciebie wszyscy są bydlakami, kundlami i istotami nie godnymi życia. A może to ty nie zasługujesz na empatię z racji swojego podłego charakteru? Zastanów się kobieto nad sobą i naucz się chociaż dzień święty święcić! A psina musiała mieć właściciela i teraz próbuje wrócić na Białoruś. Szkoda zwierzaka, widać, że jest zadbana i musiała mieć dobrego pana, któremu przydarzyło się coś złego, a ona tęskni i nie zależy jej na dobrym życiu własnym. Nawet psy mają uczucia i z tęsknoty mogą przebywać setki kilometrów, aby wrócić do ukochanego właściciela, którego być może już nie ma wśród żyjących... Niektórzy homo sapiens zachowują się jak homo erectus lub jeszcze gorzej i mogliby się czegoś nauczyć od tego psiaka, a nie jątrzyć i jadem bliźnich sączyć. Zdrowych i spokojnych Świąt życzę.

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:26:22] • [IP: 95.129.228.**]

Podły ludzki chwaście z 21-27.!! Tacy jak ty powinni być utylizowani, żeby zapobiec rozpowszechnianiu genu nienawiści!!

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:19:34] • [IP: 95.129.228.**]

Pewnie została zaszczuta przez ludzi, powinna być pozostawiona w spokoju. Schronisko nie dla niej!!

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:01:45] • [IP: 93.94.186.***]

Ciebie zlapac i torturowac a pozniej uspic zanim kolejny raz zaglosujesz na PiS.A od psiaka z dala lbie tepy

Oglądasz 1-25 z 65
■ W sobotę 26 maja przeprowadzona zostanie coroczna edycja Biegu Abstynenta .Zorganizowana będzie wspólnie przez Stowarzyszenie Trzeżwościowe HOL i Parkrun .Zawodnicy klasyfikowani będą jednocześnie w ramach parkrunu , jak i w ramach Biegu Abstynenta .Start o 09.00—trasa wiedzie alejkami Parku Zdrojowego ( 2 pętle po 2,5 km –łącznie 5 km. ).Do zdobycia puchary , medale i dyplomy ufundowane przez ST HOL ■
■ W najbliższą niedzielę, wszyscy biegamy. Start przy policji. Klub Orientacji Sportowej BNO Szczecina zaprasza wszystkich mieszkańców Świnoujścia i gości, bez względu na wiek, na wspólne biegi w Parku Zdrojowym. Biegamy w niedzielę od godziny 9.30 do 12.00. Biuro organizacyjne i start na parkingu przy komendzie policji przy ulicy Krzywoustego. Trasy przygotowane w zależności od wieku uczestników: od 1,5 do 4 kilometrów długości ■ Uwaga! Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego na falochronie odwołane! W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza. Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina - poinformował prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk, organizator mającego się dziś odbyć muzycznego pożegnania Artysty ■ Już w niedzielę, Festyn Rodzinny na Forcie Anioła. Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) o godz. 12.00 – 15.00 na X Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli ■ W dniu 26 maja 2017r. od godz. 8.00 do godz. 10.00, w związku z odbywającym się biegiem w ramach imprezy pn. „XVI Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów” wyłączona z ruchu zostaje ul. Matejki na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chopina. Objazd przedmiotowego odcinka nastąpi ulicą Wojska Polskiego, Moniuszki ■ Dziś Dzień Matki. Bądźmy blisko naszych Mam! niech nie czują się samotne! ■ Przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie opinii o lokalizacji kasyna gry w Świnoujściu otworzyło drogę warszawskiej spółce do rozpoczęcia starań o wydanie koncesji na prowadzenie kasyna gry w Świnoujściu przy ulicy Chrobrego 10 ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■