POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.04.2017, 21:04:52] • Świnoujście

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu!

Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie.

Nie bardzo chyba jednak podobało jej się życie w Niemczech, bo bardzo szybko uciekła. Z Poczdamu dobiegała aż do Świnoujścia!

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

- W niecały miesiąc suczka przebiegła około 600 km- mówi portalowi iswinoujscie.pl Grzegorz Schmidt ze świnoujskiego schroniska.

Wiele polskich psów chętnie zamieniłoby życie w naszym kraju na Niemcy. Jednak białoruskiej suczce to nie odpowiadało. Porzuciła Niemcy na rzecz naszego kraju. Coś szczególnie jej się u nas spodobało?

Przyczyna może być dosyć prosta. Zdaniem pracowników świnoujskiego schroniska, pies nigdy nie miał właściciela.

Pracownicy schroniska wszelkimi możliwymi sposobami próbują złapać wałęsającą się po naszym mieście suczkę. Niestety, bez powodzenia. Takie próby trwają od stycznia i nic na razie nie wskazuje, że pies zapragnie nagle domu. Nie pomogły specjalne klatki, fotopułapki czy nawet specjalnie sprowadzony na tę okoliczność łowczy psów z Hamburga. Suczka jest nadal nieuchwytna.

Pracownicy schroniska, apelują do Czytelników naszego portalu:

- Nie próbujcie podchodzić do suczki - prosi pan Grzegorz, - żeby nie spłoszyć jej z miejsca, w którym ostatnio się pojawia . Jeżeli ktokolwiek zauważy psa, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 733 746 143.

Ostatnio pies był widziany w Parku Zdrojowym. Wcześniej pojawiał się w różnych punktach miasta, na promenadzie oraz wydmach. Unika kontaktu nie tylko z ludźmi, ale też z innymi psami.

- Próby jego złapania nadal będą jednak podejmowane- zapewnia Grzegorz Schmidt.

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Być może psa należy zostawić w spokoju? Niech sobie żyje spokojnie na wolności. Biega.

Czekamy na Wasze opinie na ten temat.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [20.04.2017, 20:36:24] • [IP: 37.47.132.**]

U nas został bo dają mu jeść.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 17:50:29] • [IP: 37.47.132.**]

W tevałenie 24-cztyry wspominaly o tym piesełku :)

Gość • Czwartek [20.04.2017, 08:43:56] • [IP: 2.242.61.***]

Jestem przeszczesliwa, ze juz nie mieszkam w Swinoujsciu bo po tych kommentarzach pelnych nienawisci i jadu /oczywiscie paru ludzi jest wspanialych i madrych/ widac co za ludzie mieszkaja w tym miescie!! Wstydzcie sie Polacy- Katolicy!!Nawet w stosunku do zwierzat. Jakbym miala wybierac czlowieka czy zwierze to wybralabym zwierze!! Niektorzy niech najpierw naucza sie pisac poprawnie!! Trzymam kciuki zeby przesliczna i madra psinka znalazla szczesliwy, kochajacy dom!!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 00:07:24] • [IP: 78.109.23.*]

Denver, ostatni dinozaur

Diabeł • Środa [19.04.2017, 18:21:37] • [IP: 80.245.180.***]

Wspaniały pies jak Lassie

Gość • Wtorek [18.04.2017, 12:17:41] • [IP: 62.69.253.*]

Lola, śliczna sunia. Niech biega wolno, zostawcie ją w spokoju. Widocznie tak właśnie jest, że wybrała wolność i dobrze sobie radzi. Niech będzie szczęśliwa tak długo jak się da :-)

Gość • Wtorek [18.04.2017, 11:06:35] • [IP: 213.77.54.**]

piękny, mądry piesek

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:37:32] • [IP: 80.245.177.***]

pies ktory podrozowal koleja

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:36:43] • [IP: 80.245.177.***]

nie sluchajcie komentatorow i innych chorych na niezycie a wszystko bedzie dobrze a ssmani dajcie jej spokoj, jak widac takie macie metody ze serca nie oszukasz bo biegnie za glosem serca a nie nudziarzy, badz komuchow, bleh

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:33:44] • [IP: 80.245.177.***]

twoje miejsce jest w schronisku jak chcesz innych tak umieszczac a ona znajdzie swoj dom i ktos ja przygarnie tylko dajcie ja na druga strone kanalu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 20:55:26] • [IP: 37.47.135.***]

Zostawcie tego psa w spokoju, sam wydostanie się z tej niegościnnej dla niego wyspy i na pewno odnajdzie drogę do domu, choć to bardzo daleka droga na Białoruś, aby tylko tacy pseudo opiekunowie jak ci ze schroniska go nie skrzywdzili. .

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 20:52:44] • [IP: 81.93.98.*]

Oby nie do schroniska, i żadnych niemieckich burdeli. Złapać, wysterylizowac i poszukać dla niej domu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 18:30:26] • [IP: 62.69.251.***]

Puszczać wolno to se mozesz swoja starą w chałupie, niedouczony tłuku. Miejsce bezpańskiego kundla jest w schronisku

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 16:47:00] • [IP: 80.245.186.**]

11:52:24] • [IP: 80.245.189. baniak sobie uspij

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 16:45:40] • [IP: 95.129.228.**]

Koniecznie trzeba sprawdzić prawidłowość założenia obroży na karku, bo może być za ciasna. Zdjąć suni obrożę i puścić ją wolno.

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:55:06] • [IP: 77.179.62.**]

Witam! Pochodzę z Niemiec (Potsdam) i współpracuję razem ze schroniskiem w Swinoujściu żeby złapac Lole. Dziękuję wszystkim mieszkancom Swinoujścia którzy dzwonią i pomagają w tej akcji! Już była kilka podejść żeby ją złapac. Nistet do dziś sie nie udało. Byłoby łatwiej złapać 10 sarenek niż ją. Ona trzyma dystans do ludzi i nie jest agresywna. Obroźę ma od czasu transport do Potsdam. Z Potsdam uciekła zaraz kiedy przyjechała z Białorusi przed adopcją. Proszę żeby ją nie przeganiać bo w dalszym ciągu staramy się ją złapać i potrm zdecydować co będzié da nie najlepiéj. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:42:51] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:27:07] • [IP: 93.94.190.***]...A ty ie podpisales buraku??

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:27:07] • [IP: 93.94.190.***]

Gościu złapać i uśpić to ciebie bo taki podły charakter to strach koło czegoś takiego przebywać ile jadu w tobie jest jak ta żmija jadowita ciekawe czy dobrze się czujesz z sobą ziejąc takim jadem szkoda tylko że anonimowo piszesz pewnie z tchórzostwa byś się nie podpisał gościu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:05:54] • [IP: 46.231.62.**]

17.04.2017, 13:49:54] • [IP: 95.129.224.** popieram Twój komentarz, ten 62.69.251.to jak tylko piszą o psach to się udziela, jakiś socjopata na bank ! na pewno rodzina ma z nim przechlapane

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 14:23:52] • [IP: 83.11.66.***]

Z Potsdamu do Świnoujścia to ok 300km, więc skąd 600km?Chyba przez Włoszczową...

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 14:06:03] • [IP: 37.249.89.**]

Od miesięcy głośno o niej?? To co składka na pomnik?

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:49:54] • [IP: 95.129.224.**]

I obudziła się nienawidząca wszystkiego co żyje IP: 62.69.251.***! Jak możesz tak ziać żółcią w dniu świątecznym? Nie masz ani rodziny, ani przyjaciół, ani żadnego zwierzaka, bo kto by chciał przebywać z tak wredną babą! Dla ciebie wszyscy są bydlakami, kundlami i istotami nie godnymi życia. A może to ty nie zasługujesz na empatię z racji swojego podłego charakteru? Zastanów się kobieto nad sobą i naucz się chociaż dzień święty święcić! A psina musiała mieć właściciela i teraz próbuje wrócić na Białoruś. Szkoda zwierzaka, widać, że jest zadbana i musiała mieć dobrego pana, któremu przydarzyło się coś złego, a ona tęskni i nie zależy jej na dobrym życiu własnym. Nawet psy mają uczucia i z tęsknoty mogą przebywać setki kilometrów, aby wrócić do ukochanego właściciela, którego być może już nie ma wśród żyjących... Niektórzy homo sapiens zachowują się jak homo erectus lub jeszcze gorzej i mogliby się czegoś nauczyć od tego psiaka, a nie jątrzyć i jadem bliźnich sączyć. Zdrowych i spokojnych Świąt życzę.

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:26:22] • [IP: 95.129.228.**]

Podły ludzki chwaście z 21-27.!! Tacy jak ty powinni być utylizowani, żeby zapobiec rozpowszechnianiu genu nienawiści!!

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:19:34] • [IP: 95.129.228.**]

Pewnie została zaszczuta przez ludzi, powinna być pozostawiona w spokoju. Schronisko nie dla niej!!

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:01:45] • [IP: 93.94.186.***]

Ciebie zlapac i torturowac a pozniej uspic zanim kolejny raz zaglosujesz na PiS.A od psiaka z dala lbie tepy

Oglądasz 1-25 z 65
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odbędą się ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Założeniem głównym sytuacji kryzysowej będzie doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz LNG. W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Przybiernów, która będzie zamknięta dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocześnie zapewniamy, że na miejscu policjanci będą dbali o upłynnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■