POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.04.2017, 21:04:52] • Świnoujście

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu!

Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie.

Nie bardzo chyba jednak podobało jej się życie w Niemczech, bo bardzo szybko uciekła. Z Poczdamu dobiegała aż do Świnoujścia!

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

- W niecały miesiąc suczka przebiegła około 600 km- mówi portalowi iswinoujscie.pl Grzegorz Schmidt ze świnoujskiego schroniska.

Wiele polskich psów chętnie zamieniłoby życie w naszym kraju na Niemcy. Jednak białoruskiej suczce to nie odpowiadało. Porzuciła Niemcy na rzecz naszego kraju. Coś szczególnie jej się u nas spodobało?

Przyczyna może być dosyć prosta. Zdaniem pracowników świnoujskiego schroniska, pies nigdy nie miał właściciela.

Pracownicy schroniska wszelkimi możliwymi sposobami próbują złapać wałęsającą się po naszym mieście suczkę. Niestety, bez powodzenia. Takie próby trwają od stycznia i nic na razie nie wskazuje, że pies zapragnie nagle domu. Nie pomogły specjalne klatki, fotopułapki czy nawet specjalnie sprowadzony na tę okoliczność łowczy psów z Hamburga. Suczka jest nadal nieuchwytna.

Pracownicy schroniska, apelują do Czytelników naszego portalu:

- Nie próbujcie podchodzić do suczki - prosi pan Grzegorz, - żeby nie spłoszyć jej z miejsca, w którym ostatnio się pojawia . Jeżeli ktokolwiek zauważy psa, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 733 746 143.

Ostatnio pies był widziany w Parku Zdrojowym. Wcześniej pojawiał się w różnych punktach miasta, na promenadzie oraz wydmach. Unika kontaktu nie tylko z ludźmi, ale też z innymi psami.

- Próby jego złapania nadal będą jednak podejmowane- zapewnia Grzegorz Schmidt.

Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów!

fot. Sławomir Ryfczyński

Być może psa należy zostawić w spokoju? Niech sobie żyje spokojnie na wolności. Biega.

Czekamy na Wasze opinie na ten temat.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [20.04.2017, 20:36:24] • [IP: 37.47.132.**]

U nas został bo dają mu jeść.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 17:50:29] • [IP: 37.47.132.**]

W tevałenie 24-cztyry wspominaly o tym piesełku :)

Gość • Czwartek [20.04.2017, 08:43:56] • [IP: 2.242.61.***]

Jestem przeszczesliwa, ze juz nie mieszkam w Swinoujsciu bo po tych kommentarzach pelnych nienawisci i jadu /oczywiscie paru ludzi jest wspanialych i madrych/ widac co za ludzie mieszkaja w tym miescie!! Wstydzcie sie Polacy- Katolicy!!Nawet w stosunku do zwierzat. Jakbym miala wybierac czlowieka czy zwierze to wybralabym zwierze!! Niektorzy niech najpierw naucza sie pisac poprawnie!! Trzymam kciuki zeby przesliczna i madra psinka znalazla szczesliwy, kochajacy dom!!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 00:07:24] • [IP: 78.109.23.*]

Denver, ostatni dinozaur

Diabeł • Środa [19.04.2017, 18:21:37] • [IP: 80.245.180.***]

Wspaniały pies jak Lassie

Gość • Wtorek [18.04.2017, 12:17:41] • [IP: 62.69.253.*]

Lola, śliczna sunia. Niech biega wolno, zostawcie ją w spokoju. Widocznie tak właśnie jest, że wybrała wolność i dobrze sobie radzi. Niech będzie szczęśliwa tak długo jak się da :-)

Gość • Wtorek [18.04.2017, 11:06:35] • [IP: 213.77.54.**]

piękny, mądry piesek

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:37:32] • [IP: 80.245.177.***]

pies ktory podrozowal koleja

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:36:43] • [IP: 80.245.177.***]

nie sluchajcie komentatorow i innych chorych na niezycie a wszystko bedzie dobrze a ssmani dajcie jej spokoj, jak widac takie macie metody ze serca nie oszukasz bo biegnie za glosem serca a nie nudziarzy, badz komuchow, bleh

Gość • Wtorek [18.04.2017, 05:33:44] • [IP: 80.245.177.***]

twoje miejsce jest w schronisku jak chcesz innych tak umieszczac a ona znajdzie swoj dom i ktos ja przygarnie tylko dajcie ja na druga strone kanalu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 20:55:26] • [IP: 37.47.135.***]

Zostawcie tego psa w spokoju, sam wydostanie się z tej niegościnnej dla niego wyspy i na pewno odnajdzie drogę do domu, choć to bardzo daleka droga na Białoruś, aby tylko tacy pseudo opiekunowie jak ci ze schroniska go nie skrzywdzili. .

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 20:52:44] • [IP: 81.93.98.*]

Oby nie do schroniska, i żadnych niemieckich burdeli. Złapać, wysterylizowac i poszukać dla niej domu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 18:30:26] • [IP: 62.69.251.***]

Puszczać wolno to se mozesz swoja starą w chałupie, niedouczony tłuku. Miejsce bezpańskiego kundla jest w schronisku

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 16:47:00] • [IP: 80.245.186.**]

11:52:24] • [IP: 80.245.189. baniak sobie uspij

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 16:45:40] • [IP: 95.129.228.**]

Koniecznie trzeba sprawdzić prawidłowość założenia obroży na karku, bo może być za ciasna. Zdjąć suni obrożę i puścić ją wolno.

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:55:06] • [IP: 77.179.62.**]

Witam! Pochodzę z Niemiec (Potsdam) i współpracuję razem ze schroniskiem w Swinoujściu żeby złapac Lole. Dziękuję wszystkim mieszkancom Swinoujścia którzy dzwonią i pomagają w tej akcji! Już była kilka podejść żeby ją złapac. Nistet do dziś sie nie udało. Byłoby łatwiej złapać 10 sarenek niż ją. Ona trzyma dystans do ludzi i nie jest agresywna. Obroźę ma od czasu transport do Potsdam. Z Potsdam uciekła zaraz kiedy przyjechała z Białorusi przed adopcją. Proszę żeby ją nie przeganiać bo w dalszym ciągu staramy się ją złapać i potrm zdecydować co będzié da nie najlepiéj. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:42:51] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:27:07] • [IP: 93.94.190.***]...A ty ie podpisales buraku??

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:27:07] • [IP: 93.94.190.***]

Gościu złapać i uśpić to ciebie bo taki podły charakter to strach koło czegoś takiego przebywać ile jadu w tobie jest jak ta żmija jadowita ciekawe czy dobrze się czujesz z sobą ziejąc takim jadem szkoda tylko że anonimowo piszesz pewnie z tchórzostwa byś się nie podpisał gościu

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 15:05:54] • [IP: 46.231.62.**]

17.04.2017, 13:49:54] • [IP: 95.129.224.** popieram Twój komentarz, ten 62.69.251.to jak tylko piszą o psach to się udziela, jakiś socjopata na bank ! na pewno rodzina ma z nim przechlapane

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 14:23:52] • [IP: 83.11.66.***]

Z Potsdamu do Świnoujścia to ok 300km, więc skąd 600km?Chyba przez Włoszczową...

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 14:06:03] • [IP: 37.249.89.**]

Od miesięcy głośno o niej?? To co składka na pomnik?

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:49:54] • [IP: 95.129.224.**]

I obudziła się nienawidząca wszystkiego co żyje IP: 62.69.251.***! Jak możesz tak ziać żółcią w dniu świątecznym? Nie masz ani rodziny, ani przyjaciół, ani żadnego zwierzaka, bo kto by chciał przebywać z tak wredną babą! Dla ciebie wszyscy są bydlakami, kundlami i istotami nie godnymi życia. A może to ty nie zasługujesz na empatię z racji swojego podłego charakteru? Zastanów się kobieto nad sobą i naucz się chociaż dzień święty święcić! A psina musiała mieć właściciela i teraz próbuje wrócić na Białoruś. Szkoda zwierzaka, widać, że jest zadbana i musiała mieć dobrego pana, któremu przydarzyło się coś złego, a ona tęskni i nie zależy jej na dobrym życiu własnym. Nawet psy mają uczucia i z tęsknoty mogą przebywać setki kilometrów, aby wrócić do ukochanego właściciela, którego być może już nie ma wśród żyjących... Niektórzy homo sapiens zachowują się jak homo erectus lub jeszcze gorzej i mogliby się czegoś nauczyć od tego psiaka, a nie jątrzyć i jadem bliźnich sączyć. Zdrowych i spokojnych Świąt życzę.

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:26:22] • [IP: 95.129.228.**]

Podły ludzki chwaście z 21-27.!! Tacy jak ty powinni być utylizowani, żeby zapobiec rozpowszechnianiu genu nienawiści!!

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:19:34] • [IP: 95.129.228.**]

Pewnie została zaszczuta przez ludzi, powinna być pozostawiona w spokoju. Schronisko nie dla niej!!

Gość • Poniedziałek [17.04.2017, 13:01:45] • [IP: 93.94.186.***]

Ciebie zlapac i torturowac a pozniej uspic zanim kolejny raz zaglosujesz na PiS.A od psiaka z dala lbie tepy

Oglądasz 1-25 z 65
■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■