POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.04.2017, 22:11:45] • Świnoujście

Odszedł Stanisław Możejko, były prezydent, zasłużony działacz

Odszedł  Stanisław Możejko, były prezydent, zasłużony działacz

fot. Sławomir Ryfczyński

Z przykrością informujemy, że zmarł Stanisław Możejko, człowiek od lat związany z naszym miastem i jego mieszkańcami. Wczoraj podaliśmy wiadomość o złym stanie byłego prezydenta - w wyniku zasłabnięcia został zabrany do szpitala. Hospitalizacja jednak nie przyniosła poprawy, jego stan się pogarszał.

Ostatecznie otrzymaliśmy informację o jego śmierci.

Rodzinie i najbliższym redakcja portalu iswinoujsceie.pl składa najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.


komentarzy: 129, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 129

Gość • Piątek [14.04.2017, 09:48:15] • [IP: 77.88.191.***]

Przyjął mnie do pracy w Urzędzie Miasta, patriota, wariat ale ideowy i to bardzo...Niech odpoczywa w pokoju...

opozycjonista • Piątek [14.04.2017, 07:30:55] • [IP: 92.42.112.***]

Będzie pochowany tam, gdzie zdecyduje rodzina. Mam nadzieję, ze " ojcowie grodu Gryfa" wpadną na pomysł, by zaproponować pochówek w kwaterze zasłużonych dla miasta... Bożena już znalazła swoje miejsca, ta kobieta przeszła więcej niż Gajka Kuroniowa...! Wyrazy współczucia dla Sebastiana i Oli. To były Dzielne Dzieci.

Gość • Czwartek [13.04.2017, 21:16:59] • [IP: 188.146.64.**]

Wspominam i składam wyrazy współczucia dla najbliższych. Spoczywaj w Pokoju Wiecznym Panie Stanisławie!

Były stoczniowiec • Czwartek [13.04.2017, 19:46:54] • [IP: 46.231.62.***]

Henryk Makiełkowski • Czwartek [13.04.2017, 17:45:30] • [IP: 79.186.60.**] Bardzo porządny człowiek, uczciwy... Znam Pana i znam a raczej znałem Staszka. Ani o panu, ani o Stachu..(o zmarłych źle się nie mówi)nie powiem nic pozytywnego. Pan zwalczał Stacha w stoczni a teraz mówi pan o nim wspaniały człowiek? Wstyd!!

Gość • Czwartek [13.04.2017, 19:28:33] • [IP: 80.245.178.**]

Walczył z komuną, z goryczą opowiadał, ze dalej niszczy go komuna, której niby już nie było.

Gość • Czwartek [13.04.2017, 19:06:45] • [IP: 84.208.132.***]

Porządny człowiek, walczył z układami przez... tworzenie układu.

Henryk Makiełkowski • Czwartek [13.04.2017, 17:45:30] • [IP: 79.186.60.**]

Bardzo porządny człowiek, uczciwy i bezkompromisowy Prezydent Miasta w walce z układami korupcyjnymi. Najlepszy w Polsce w przejęciu i zagospodarowaniu mienia po Armii Radzieckiej. Nie bał się podejmować ryzykownych decyzji. Życzliwy dla ubogich mieszkańców miasta. Prezydencie Stanisławie - spoczywaj w spokoju. Wyrazy współczucia rodzinie.

Gość • Czwartek [13.04.2017, 16:55:38] • [IP: 80.245.178.***]

Żal, że tak szybko odszedł. Był porządnym człowiekiem. Kondolencje dla rodziny.

fororak • Czwartek [13.04.2017, 16:47:57] • [IP: 95.40.51.***]

DO :Gość • Czwartek [13.04.2017, 14:37:50] • [IP: 93.94.190.**]...Człowieku przestań pisać na tym portalu, bo Pan prof.Miodek czytając Twój post, z przerażenia podarł na sobie koszulę w strzępy, jak zobaczył tyle byków w jednym zdaniu...

Gość • Czwartek [13.04.2017, 16:06:55] • [IP: 80.245.183.***]

Teraz Żmurkiewicz powinien pokazać klasę i pójść na pogrzeb, to by zabłysnął:)

Gość • Czwartek [13.04.2017, 16:00:36] • [IP: 80.245.183.***]

Syn Sebastian skutecznie mnie wyleczył z sympatii do siebie, natomiast Stanisława Możejki szkoda bo ideowo działał i Polska się wypięła na niego.

Gość • Czwartek [13.04.2017, 15:33:38] • [IP: 94.254.240.**]

Szkoda człowieka, wyrazy współczucia, ale ludzie, na litość - wstrzymajcie się z jakimiś pochówkami w alei zasłużonych... Człowiek jak każdy inny... nawet w miejscu gdzie wszyscy są równi chcecie wprowadzać jakieś chore podziały?

Gość • Czwartek [13.04.2017, 15:24:20] • [IP: 37.47.132.**]

Jak walczył z mafijną sitwą, to nikt mu nie chciał pomóc, wszyscy chowali głowy w piasek. Niestety walka z patologią tak się kończy. Patologia ma siłę i terror na zawołanie, a człowiek wykańcza się żeby walczyć o swoje prawa. W takim kraju żyjecie.

Burek • Czwartek [13.04.2017, 15:01:14] • [IP: 92.42.118.***]

No, cóż tu powiedzieć... Odszedł PRZYJACIEL, człowiek niezwykle barwny, wielowymiarowy, z krwi i kości. Z mnóstwem wad, zalet, ideałów i wartości. Człowiek, z którym można było kłócić się do upadłego a i kielicha łyknąć. Pusto się jakoś zrobiło. Proszę przyjąć moje kondolencje Halino, Aniu.

Gość • Czwartek [13.04.2017, 14:37:50] • [IP: 93.94.190.**]

slyszalem rze kaczorr tesz ma byc na pogrzebie bo to koledzy byli z tamtych czasuw aaa brudzinski terz ma być

Gość • Czwartek [13.04.2017, 14:33:31] • [IP: 213.238.106.***]

Gdyby nie papierosy to by jeszcze pożył...

RYS • Czwartek [13.04.2017, 14:18:41] • [IP: 83.11.147.***]

miałem zaszczyt współpracować ze Stanisławem w czasach Solidarności i stwierdzam ze był to człowiek prawy i dużo mu zawdzięczamy jako transportowcy-Pokój Jego Duszy

Gość • Czwartek [13.04.2017, 14:13:56] • [IP: 92.42.117.***]

po jego wczesniejszych wypowiedziach, czemu sie dziwic, wsioki robia swoje. a tych w sciu na kazdej ulicy skolko godno.

Gość • Czwartek [13.04.2017, 14:12:00] • [IP: 93.94.188.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [13.04.2017, 13:59:58] • [IP: 46.231.62.***]

Spoczywaj w spokoju Stachu

do żuczków trumiennych • Czwartek [13.04.2017, 13:56:37] • [IP: 164.127.170.***]

Może dajcie sobie na wstrzymanie z opisywaniem" wielu stron" Prezydenta - poczekajcie na inna okazję, a tym razem dajcie sobie siana, wgryźcie sie nawet w jajko przedświąteczne; o, że tak powiem OMIŃ SWÓJ DEBILIZM, jesli czujesz, że musisz żerowac na nekrologu.

Gość • Czwartek [13.04.2017, 13:54:00] • [IP: 93.94.185.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [13.04.2017, 13:42:16] • [IP: 92.42.115.***]

kondolencje dla całej rodziny pokój jego duszy RIP

Gość • Czwartek [13.04.2017, 13:33:47] • [IP: 217.153.7.***]

Spoczywaj w pokoju Panie Stanisławie.Kondolencje dla rodziny.

Gość • Czwartek [13.04.2017, 13:29:17] • [IP: 94.197.121.**]

Tak przy okazji, wolicie tego co" buduje" hotele nie dla was, sprzedaje grunty króla ludu pracującego miast i wsi??

Oglądasz 1-25 z 129
■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■