POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.04.2017, 14:00:25] • Świnoujście

W cieniu smutku

W cieniu smutku

fot. iswinoujscie.pl

Piątek był dniem największej ciszy. Zgromadzeni wokół ciała uczniowie odarci z resztek nadziei. -„A myśmy myśleli…” przypominają się słowa zawiedzionych, zdruzgotanych, wciąż niedowierzających. Do tego szoku jaki doznali uczniowie nawiązywała liturgia wielkiego piątku. Kościół Chrystusa Króla wypełnił się wieczorem. W uroczystej procesji księża parafii z proboszczem Bogusławem Gurgulem symbolicznie odprowadzili zbawiciela do grobu. Opustoszało tabernakulum, które zwykle jest jego domem.

W trakcie nabożeństwa wierni oddali hołd umęczonemu na krzyżu zbawicielowi. W adoracji krzyża wzięły udział setki osób.

W cieniu smutku

fot. iswinoujscie.pl

Odprowadzeniu Chrystusa do grobu towarzyszyła, uroczysta procesja ze świecami i śpiewem.

W cieniu smutku

fot. iswinoujscie.pl

Kościół pozostał tego dnia otwarty do późnych godzin nocnych. I przez cały ten czas, przy grobie nie brakowało ludzi. Pozostawali w skupieniu i zamyśleniu.

W cieniu smutku

fot. iswinoujscie.pl

Późnym wieczorem modlili się raz jeszcze wspólnie pod przewodnictwem duchownych parafii.

W cieniu smutku

fot. iswinoujscie.pl

To był wieczór przygniatającego smutku lecz z iskierką nadziei. Przecież już dziś święcimy pokarmy na radosne śniadanie. A On… Ma już tę moc by nas uradować. I tylko śpi. A wraz z nim sad Getsemani…

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Dzyndzy Lyndzy • Niedziela [16.04.2017, 14:50:10] • [IP: 62.69.231.***]

Z tego towarzystwa, to zakładam, że nikt nawet nie przeczytał Biblii. Tam jest jasno napisane, żeby nie tworzyć żadnych figurek na Boże podobieństwo, chyba, że zdebilowaciałe towarzystwo nie rozumie co czyta.

Gość • Niedziela [16.04.2017, 14:48:01] • [IP: 62.69.231.***]

Max uspokoiłeś mnie, bo myślałem, ze pójdę do nudnego nieba.

Gość • Sobota [15.04.2017, 22:11:10] • [IP: 178.238.251.**]

A po co ten koszyczek, i wymowny gest dłonią

Gość • Sobota [15.04.2017, 19:54:09] • [IP: 95.129.226.**]

Dzisiaj poszczą a jutro co niektórzy obeżrą się jak świnie. A tera modlą się przed pacynką.

Gość • Sobota [15.04.2017, 19:51:11] • [IP: 95.129.226.**]

To biblijny bałwan któremu oddają cześć. Kaczka upieczona po Smoleńsku piwko się mrozi oj będzie się działo.

max • Sobota [15.04.2017, 17:14:52] • [IP: 95.40.123.***]

DO: Gość • Sobota [15.04.2017, 14:17:40] • [IP: 62.69.231.***]...Na pewno w 100 % pójdziesz do piekła, zjedzenie kiełbasy w Wielki Piątek, to grzech śmiertelny...Będziesz się smażył w kadzi ze smołą razem z Biskupem Poetzem, Ty za kiełbasę, a Poetz za pedofilię...amen

Gość • Sobota [15.04.2017, 16:59:32] • [IP: 178.238.252.***]

Plastikowy masz mozg , nie warto Ciebie uswiadamiac i tak tego niezrozumiesz . ..

Gość • Sobota [15.04.2017, 16:59:13] • [IP: 62.69.231.***]

Smutek?? Ludzie... przeciez Chrystus zmartwychwstal 2000 lat temu i nieustannie żyje, jest w niebie i nie umiera ponownie co roku!! Zastanowmy sie czasem nad tradycjami, ktore powielamy co roku - czy one maja jakikolwiek sens.

Gość • Sobota [15.04.2017, 16:52:06] • [IP: 94.219.105.***]

Gość • Sobota [15.04.2017, 14:17:40] • [IP: 62.69.231.***] ee tam ja wczoraj schabowego zjadłem, nikt mi nie zabroni.

Maślankiewicz • Sobota [15.04.2017, 16:37:16] • [IP: 193.188.198.**]

Gościu [IP: 62.69.231.***]! Wystarczy, że zadeklarujesz, że wcale nie lubisz kiełbasy. A już szczególnie smażonej. I do tego w piątek to się brzydzisz daniami mięsnymi. Wtedy za wyjątkowo bolesne umartwianie swego ciała dostąpisz łaski jakiejś albo cóś. Takie bolesne umartwianie jest bardzo chwalebne i może być uznane za szczególny wymiar postu...

Gość • Sobota [15.04.2017, 16:34:50] • [IP: 95.129.226.**]

Wczoraj usmażył kiełbasę i zeżarł to dziś je tabletki na przeczyszczenie.

Gość • Sobota [15.04.2017, 16:08:56] • [IP: 185.113.99.**]

NO POPROSTU SZOK...ZE WSZYSCY PATRZA NA JAKAS PLASTYKOWA POSTAC

Gość • Sobota [15.04.2017, 14:24:29] • [IP: 93.94.187.***]

Niechce mi się wierzyć na to co patrzę że ludzie zamiast UWIERZYĆ W KOŃCU ŻE JEZUS DAWNO ZMARTWYCHWSTAL. To dalej Jezusa krzyżują na krzyżu i robią Sobie z Jego Śmierci I Bólu taki pokaz i upodabniaja sobie Jezusa Do Lalki.SMUTNE TO BARDZO ŻE LUDZIE DAJĄ TAK SIĘ PROWADZIĆ NIW TEMU KOMU NALEŻY SIE CZEŚĆ I CHWAŁA.

Gość • Sobota [15.04.2017, 14:17:40] • [IP: 62.69.231.***]

A ja sobie wczoraj usmażyłem kiełbasę, bo zamuliłem... Taka sytuacja. - Czy pójdę do piekła?

Gość • Sobota [15.04.2017, 14:14:04] • [IP: 178.238.252.**]

faza

Oglądasz 1-15 z 15
■ Poszukuje bialo-czarnego kota, ktory wysiadl z auta w Przytorze w okolicach Zalewowej 43 w dniu 20.11.17. Jesli bedzie u kogos na parapecie lub u kogos sie zadomowi - prosze o kontakt. Bedzie szukal schronienia oraz pozywienia. 537820602 ■
■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■