POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.04.2017, 14:00:25] • Świnoujście

W cieniu smutku

W cieniu smutku

fot. iswinoujscie.pl

Piątek był dniem największej ciszy. Zgromadzeni wokół ciała uczniowie odarci z resztek nadziei. -„A myśmy myśleli…” przypominają się słowa zawiedzionych, zdruzgotanych, wciąż niedowierzających. Do tego szoku jaki doznali uczniowie nawiązywała liturgia wielkiego piątku. Kościół Chrystusa Króla wypełnił się wieczorem. W uroczystej procesji księża parafii z proboszczem Bogusławem Gurgulem symbolicznie odprowadzili zbawiciela do grobu. Opustoszało tabernakulum, które zwykle jest jego domem.

W trakcie nabożeństwa wierni oddali hołd umęczonemu na krzyżu zbawicielowi. W adoracji krzyża wzięły udział setki osób.

W cieniu smutku

fot. iswinoujscie.pl

Odprowadzeniu Chrystusa do grobu towarzyszyła, uroczysta procesja ze świecami i śpiewem.

W cieniu smutku

fot. iswinoujscie.pl

Kościół pozostał tego dnia otwarty do późnych godzin nocnych. I przez cały ten czas, przy grobie nie brakowało ludzi. Pozostawali w skupieniu i zamyśleniu.

W cieniu smutku

fot. iswinoujscie.pl

Późnym wieczorem modlili się raz jeszcze wspólnie pod przewodnictwem duchownych parafii.

W cieniu smutku

fot. iswinoujscie.pl

To był wieczór przygniatającego smutku lecz z iskierką nadziei. Przecież już dziś święcimy pokarmy na radosne śniadanie. A On… Ma już tę moc by nas uradować. I tylko śpi. A wraz z nim sad Getsemani…

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Dzyndzy Lyndzy • Niedziela [16.04.2017, 14:50:10] • [IP: 62.69.231.***]

Z tego towarzystwa, to zakładam, że nikt nawet nie przeczytał Biblii. Tam jest jasno napisane, żeby nie tworzyć żadnych figurek na Boże podobieństwo, chyba, że zdebilowaciałe towarzystwo nie rozumie co czyta.

Gość • Niedziela [16.04.2017, 14:48:01] • [IP: 62.69.231.***]

Max uspokoiłeś mnie, bo myślałem, ze pójdę do nudnego nieba.

Gość • Sobota [15.04.2017, 22:11:10] • [IP: 178.238.251.**]

A po co ten koszyczek, i wymowny gest dłonią

Gość • Sobota [15.04.2017, 19:54:09] • [IP: 95.129.226.**]

Dzisiaj poszczą a jutro co niektórzy obeżrą się jak świnie. A tera modlą się przed pacynką.

Gość • Sobota [15.04.2017, 19:51:11] • [IP: 95.129.226.**]

To biblijny bałwan któremu oddają cześć. Kaczka upieczona po Smoleńsku piwko się mrozi oj będzie się działo.

max • Sobota [15.04.2017, 17:14:52] • [IP: 95.40.123.***]

DO: Gość • Sobota [15.04.2017, 14:17:40] • [IP: 62.69.231.***]...Na pewno w 100 % pójdziesz do piekła, zjedzenie kiełbasy w Wielki Piątek, to grzech śmiertelny...Będziesz się smażył w kadzi ze smołą razem z Biskupem Poetzem, Ty za kiełbasę, a Poetz za pedofilię...amen

Gość • Sobota [15.04.2017, 16:59:32] • [IP: 178.238.252.***]

Plastikowy masz mozg , nie warto Ciebie uswiadamiac i tak tego niezrozumiesz . ..

Gość • Sobota [15.04.2017, 16:59:13] • [IP: 62.69.231.***]

Smutek?? Ludzie... przeciez Chrystus zmartwychwstal 2000 lat temu i nieustannie żyje, jest w niebie i nie umiera ponownie co roku!! Zastanowmy sie czasem nad tradycjami, ktore powielamy co roku - czy one maja jakikolwiek sens.

Gość • Sobota [15.04.2017, 16:52:06] • [IP: 94.219.105.***]

Gość • Sobota [15.04.2017, 14:17:40] • [IP: 62.69.231.***] ee tam ja wczoraj schabowego zjadłem, nikt mi nie zabroni.

Maślankiewicz • Sobota [15.04.2017, 16:37:16] • [IP: 193.188.198.**]

Gościu [IP: 62.69.231.***]! Wystarczy, że zadeklarujesz, że wcale nie lubisz kiełbasy. A już szczególnie smażonej. I do tego w piątek to się brzydzisz daniami mięsnymi. Wtedy za wyjątkowo bolesne umartwianie swego ciała dostąpisz łaski jakiejś albo cóś. Takie bolesne umartwianie jest bardzo chwalebne i może być uznane za szczególny wymiar postu...

Gość • Sobota [15.04.2017, 16:34:50] • [IP: 95.129.226.**]

Wczoraj usmażył kiełbasę i zeżarł to dziś je tabletki na przeczyszczenie.

Gość • Sobota [15.04.2017, 16:08:56] • [IP: 185.113.99.**]

NO POPROSTU SZOK...ZE WSZYSCY PATRZA NA JAKAS PLASTYKOWA POSTAC

Gość • Sobota [15.04.2017, 14:24:29] • [IP: 93.94.187.***]

Niechce mi się wierzyć na to co patrzę że ludzie zamiast UWIERZYĆ W KOŃCU ŻE JEZUS DAWNO ZMARTWYCHWSTAL. To dalej Jezusa krzyżują na krzyżu i robią Sobie z Jego Śmierci I Bólu taki pokaz i upodabniaja sobie Jezusa Do Lalki.SMUTNE TO BARDZO ŻE LUDZIE DAJĄ TAK SIĘ PROWADZIĆ NIW TEMU KOMU NALEŻY SIE CZEŚĆ I CHWAŁA.

Gość • Sobota [15.04.2017, 14:17:40] • [IP: 62.69.231.***]

A ja sobie wczoraj usmażyłem kiełbasę, bo zamuliłem... Taka sytuacja. - Czy pójdę do piekła?

Gość • Sobota [15.04.2017, 14:14:04] • [IP: 178.238.252.**]

faza

Oglądasz 1-15 z 15
■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■