POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [21.04.2017, 14:32:58] • Świnoujście

Czytelnik: Dlaczego kierowca na rejestracji z Gdańska wjechał na Bielika? Bądźmy konsekwentni albo robimy prom dla wszystkich, albo przestrzegamy zasad

Czytelnik: Dlaczego kierowca na rejestracji z Gdańska wjechał na Bielika? Bądźmy konsekwentni albo robimy prom dla wszystkich, albo przestrzegamy zasad

fot. Czytelnik

Jeden z mieszkańców, w trakcie czekania na wjazd, na prom Bielik zauważył, że pracownik ŻŚ, co chwilę odsyła samochody z obcymi rejestracjami na przeprawę Karsibór. Nie byłoby, w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeden z samochodów z rejestracją z Gdańska wjechał na prom bez większych problemów i to jeszcze z pasa dla pojazdów uprzywilejowanych. - Pasażer z czarnego subaru udał się do pracowników Żeglugi, po dłuższej dyskusji okazało się, że czarne subaru także wjechało na prom z pasa dla uprzywilejowanych. Jak widać, jakimś cudem pasażerowi auta udało się ” dogadać” z pracownikami ŻŚ.- tak całą sytuacje opisuje nasz Czytelnik.

Incydent miał miejsce w świąteczny poniedziałek. Prom odbijał z wyspy Uznam o godzinie 12:20.

Mieszkaniec zastanawia się też, jakich argumentów użył mężczyzna, że po kilku minutach wjechał na Bielika bez większych problemów. Jakiekolwiek one były, to jak widać na załączonym zdjęciu okazały się bardzo skuteczne.

- Uważam że takie sytuacje szkodzą wizerunkowi miasta, gdy innych odsyła się z kolejki, a tych co się "dogadają" nie. Bądźmy konsekwentni, albo robimy prom dla wszystkich albo przestrzegamy zasad – podsumowuje Czytelnik.

Co na to Żegluga Świnoujska?

Żegluga Świnoujska twierdzi, że opisana przez Czytelnika sytuacja nie w pełni pokrywa się z wyjaśnieniami pracowników ŻŚ.

- Żaden pojazd nieposiadający uprawnień do korzystania z przeprawy Warszów w dniu 17.04.2017 nie wjeżdżał na prom z pasa dla pojazdów uprzywilejowanych. W związku z sytuacją losową, pełniący tego dnia służbę Dyspozytor zezwolił na przejazd samochodu marki Subaru z gdańskimi rejestracjami. Pojazd wjechał na prom z prawego pasa- informuje nas Żegluga Świnoujska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Sobota [22.04.2017, 23:11:12] • [IP: 80.245.178.**]

Do Gość • Sobota [22.04.2017, 15:18:22] • [IP: 94.254.134.***]. ... chyba Ci misiu szare komórki nie zbyt dobrze pracują. ... ale wrażenie mam, że nie masz ich w ogóle. ... ale jak to mówią " głupich nie sieją, sami się rodzą" .

Gość • Sobota [22.04.2017, 19:52:18] • [IP: 80.245.176.***]

trzeba było zrobić zdjęcie z przodu, może tam za szybą jest zezwolenie na wjazd a nie od razu bić pianę

Gość • Sobota [22.04.2017, 15:18:22] • [IP: 94.254.134.***]

Gdybyś jeden z drugim był na emeryturze wojskowej i dodatkowo takie śmiecie zarabiał jak plącą w żegludze i zajmował stanowisko dyspozytora to tez byś pozwolił LOSOWO wjechać na prom za jakieś 5 euro oczywiście do działki z niedouczonym matrosem.

BS • Sobota [22.04.2017, 14:14:10] • [IP: 80.245.180.***]

Jeśli jest prom pusty lub zostało miejsce, to czemu nie, ale zaznaczmy jednak że należy najpierw mieszkańców wpuszczać, ponieważ dla nie mieszkańców jest prom karsibór. Tyle w temacie

Gość • Sobota [22.04.2017, 12:08:41] • [IP: 37.248.164.***]

Jeśli prom pusty, to dlaczego nie?.I bywają też przypadki uzasadnione.Nie nam kierowcom to oceniać. Nasi mieszkańcy naprawdę są czepialscy, wszędzie doszukujemy się oszustw.Bądźmy bardziej ludzcy.

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:48:03] • [IP: 83.8.129.***]

nie bądźmy takimi zupełnymi egoistami! możliwe że ten przypadek akurat tylko się dogadał, ale przecież są i takie sytuacje kiedy ludzie nie dzwonią po karetkę tylko szybko ładują się do auta i gnają do szpitala i co? ważne jest jaka rejestracja?!! gówno ważna!! oczekuję że każdy szczególny indywidualny przypadek będzie rozpatrywany przez osoby akurat obsługujące przeprawę i nie będą bali się podejmować decyzji bo jakiś społeczniak pstryknie mu fotkę i będzie miał po premii! Sami siebie zaganiacie w skrajność!!

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:41:59] • [IP: 178.238.249.**]

Najwyższy czas zlikwidować na obu przeprawach przejazdy poza kolejnością. Wyjatek : karetki pogotowia, policja w akcji, straż pozarna (z wyłączeniem samochodów osobowych), śmieciarki. Przeprawa w centrum miasta powinna być płatna za KAŻDY samochód bez numeru rejestracyjnego Świnoujścia.

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:10:35] • [IP: 95.129.228.***]

na pokładzie promu odstep powinien wynosic 0, 5 metra

Gość • Sobota [22.04.2017, 11:08:43] • [IP: 80.245.188.***]

Skoro dyspozytor zezwolił wjechać subaru na prom to wpuszczający nie ma nic do gadania. Musial wpuścić. Widze ze niektórzy tu czytają tylko nagłówek a artykułu to już nie

Wsi • Sobota [22.04.2017, 10:56:11] • [IP: 37.47.170.**]

CBŚ na swi wjechało

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:48:18] • [IP: 87.205.239.*]

tunel bedzie i po sprawie a tych nieudacznikow z przeprawy promowej na zielona trawke wyslemy

Gość • Sobota [22.04.2017, 09:19:47] • [IP: 188.146.66.***]

Jak na promie jest miejsce to zawsze, o każdej porze może wjechać każdy samochód. Tu jak widać luzy duże na promie. Po co prom ma wozić powietrze? Za nasze pieniądze?

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:23:24] • [IP: 2.108.233.***]

Ciekawy jestem kto jest właścicielem tego auta, że ma takie przywileje. Wielu czytelników twierdzi, że to nie pierwszy raz. Ciekawe, czy za każdym razem jest to" sytuacja losowa" czy inne względy?

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:17:57] • [IP: 85.167.100.**]

chlopie widac ze prom niepełny jak odbijał a miał miejsce to wpuscił to chyba logiczne

max • Sobota [22.04.2017, 01:21:31] • [IP: 5.60.44.**]

A ja jak jadę samochodem brata z inną rejestracją niż ZSW, to pokazuję dowód że mieszkam w Świnoujściu i wpuszczają na bieliki...W końcu pacę tutaj podatki, a nie w Toruniu dla Ojca Maybacha...

Gość • Piątek [21.04.2017, 23:48:22] • [IP: 178.238.252.**]

dostal sto to go wpuscil

hihihahaGość • Piątek [21.04.2017, 23:04:21] • [IP: 94.254.226.***]

A ja myślę że to CBSie.

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:53:55] • [IP: 92.42.119.**]

Kupują apartament na sezon, składają wniosek i otrzymują zezwolenie - ot, co...

Bucuś • Piątek [21.04.2017, 22:41:22] • [IP: 94.254.226.**]

Nie pierwszy raz to subaru wjeżdża z pasa uprzyw. Tak samo nie rozumiem cielakow którzy na promie siedzą w aucie i palą z otwartym oknem puszczając dym za okno gdzie stoi matka z dwójką małych dzieci a obok w aucie z matką jedzie malutkie dziecko chcesz się buraku dusić to zamknij okno i wtedy pal wiesniaku z kobietą z tyłu która nie może chwili wytrzymać bez papierosa. Gdzie wtedy jest promiarz?

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:22:25] • [IP: 92.42.119.***]

...czemu...bo ma subaru forestera!!

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:28:36] • [IP: 83.11.89.***]

Przecierz cale swinoujscie niemcom dupe lize wlazi bez wazeliny gdyby nie niemcy i ich euro to biedota ze swinoujscia stala by podbiedronkai zebraka o dwa zlote z wozka swinoujska ludnosc to biedota i buractwo sezonowe

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:21:33] • [IP: 88.156.206.***]

To nie pierwszy raz to subaru wjeżdża z pasa uprzywilejowanych. W innym dniu też w pierwszej chwili pracownik ŻŚ nie chciał wpuścić to auto na prom. Wówczas ktoś z wnętrza auta coś powiedział i pracownik wpuścił to auto. Czyli auto jest tych co wszystko mogą i co im się wszystko należy.

Gość sympatyczny • Piątek [21.04.2017, 21:15:33] • [IP: 93.94.185.***]

I po co takie artykuły ? Red nacz nie ma o czym pisać

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:14:59] • [IP: 31.1.16.***]

BURDEL !!

Gość • Piątek [21.04.2017, 20:48:28] • [IP: 188.146.2.**]

buractwo wychodzi z mieszkańca, a co jak opłacił to nie może? jak ma w długoterminowym wynajmie też nie może bo nie ma plakietki zsw? gula skacze prawda? Świnexit sobie zróbcie i możecie Niemcom się w pas kłaniać, a sorry już to robicie.

Oglądasz 1-25 z 64
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■