░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [18.04.2017, 14:30:51] • Świnoujście

Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór

Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór

fot. iswinoujscie.pl

Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma prawie dwa kilometry długości.

W kolejce stoją samochody osobowe, ciężarowe oraz pojazdy specjalne.

Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór

fot. iswinoujscie.pl

Przypominamy, że przed godziną 13.00, na ulicy Pomorskiej doszło do poważnej kolizji w której uczestniczył samochód osobowy oraz śmieciarka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Środa [19.04.2017, 23:59:00] • [IP: 176.31.180.***]

zgodziliby sie na most to byloby dobrze i szybko a tak to jeszcze tyle lat

Gość • Środa [19.04.2017, 22:17:21] • [IP: 62.69.252.***]

Do tych co narzekają na promy, których Państwo nie chce dotować a miasta nie stać mam informacje że w korku na autostradzie A2 tuż za Poznaniem stałem 2, 5 h, wyszczałem się wraz z kilkunastoma panami publicznie na widoku wszystkich, potem zaczęły się też wypinać panie bo fizjologia nie zna pojęcia wstydu. Na koniec za tą przyjemność i komfort uiściłem 27 PLN na bramkach zjazdowych.

Gość • Środa [19.04.2017, 18:17:48] • [IP: 178.238.252.**]

z tymi toaetami to hańba jak tak mozna ludzi traktować, każdy kto podróżuje sam nie może zostawić pojazdu bo ktoś musi podjeżdżać

Gość • Środa [19.04.2017, 14:02:49] • [IP: 91.65.104.***]

Wybraliscie sobie takiego prezydenta co nic nie potrafi, o sory umie sprzedawac dzialki nad morzem, ja jak mam jechac do Swinoujscia to jade przez Niemcy i mam spokojna droge bez idjotow ktorzy wyprzedzaja na trzeciego bo w Niemczech kierowcy maja prawojazdy. A w pPolsce co 2-gi to napewno je kupil.

Gość • Środa [19.04.2017, 10:12:49] • [IP: 109.241.63.***]

Co wy chcecie od niemieckich kierowców.Mają fruwać?

Gość • Środa [19.04.2017, 09:41:25] • [IP: 178.238.253.**]

no i co niech stoją, bardzo dobrze !

Gość • Środa [19.04.2017, 08:49:50] • [IP: 188.146.5.***]

Od tej tablicy 1500m jeszcze daleko za mostkiem stały samochody i to było łącznie 1800 metrów, a zdjęcie było celowo robione z tą tablicą informacyjną... do toalety 1500 metrów i ponad godzinę czekania za potrzebą panie prezydencie - tęgagłowa! Są tacy co twierdzą, że panuje tu" tuwimiśizm", czyli tumiwisi i tak jego wybiorą na prezesa tego miasta w następnych wyborach.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 23:01:00] • [IP: 79.186.187.***]

1500m kolejki z tego 1300m to samochody z rejestracjami niemieckimi !! prosze sobie sprawdzic ! wozimy niemcow za darmo i sami stoimy jak barany...

Janusz • Wtorek [18.04.2017, 22:48:14] • [IP: 95.129.225.***]

Na zdjęciu widoczna jest wyraźnie tablica; 1 500 m do promu. Rzetelna informacja to ponad kilometrowa kolejka. .., czy niemalże dwukilometrowa kolejka do promu. Na tablicy widoczny jest także napis 1 500 do WC. Jak robiono to zdjęcie, to osoba fotografująca (była w pomarańczowej kamizelce) mogła wykonać parę fotografii jak kolejkowicze załatwiali w szczerym polu swoje potrzeby. Czy te kolejki są od dzisiaj? Czy trzeba wielkiej wyobraźni aby kwestię WC rozwiązać w inny racjonalny sposób? Uwaga do wpisu Gościa który dokonał pierwszego wpisu - operator czekał cierpliwie w kolejce (prawdopodobnie nie znał zasad wjazdu na prom) , ale gdzie dla przyjezdnych jest czytelna informacja, przed znakiem który widzimy na zdjęciu, o zasadach wjazdu na prom? Proszę o informację - jakie konsekwencje są wyciągane do pracowników ŻŚ, gdy wpuszczają na prom samochody bez kolejki - przeważnie z miejscowymi rejestracjami. To nie kolejka wzbudza irytację (agresję), ale wjazdy bez kolejki na prom.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 21:24:53] • [IP: 96.55.112.**]

Wyjechalem do Vancouver.. Mam gdzies te kolejki na prom I dziurawe swinioujskie drogi I wyprzedzania na trzeciego...

Gość • Wtorek [18.04.2017, 19:26:54] • [IP: 94.254.226.**]

Jaki debil ta koparka tam stoi haha

Gość • Wtorek [18.04.2017, 19:09:16] • [IP: 178.238.252.**]

PRZEZ TE KOLEJKI PO RAZ KOLJNY MOJA FIRMA NIE WYSŁAŁA TOWARU DO SHOP'N'GO.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 18:12:08] • [IP: 80.245.188.***]

bo pedzi zsw się nie wpuszcza z tej bocznej

Gość • Wtorek [18.04.2017, 17:45:57] • [IP: 93.94.185.***]

Eee tam. Stałem tam dzisiaj dobrą godzinkę i dałem radę :) Jedyne co mnie zdenerwowało to jakiś ped..ł w aucie z blachami ZSW próbujący wcisnąć się w kolejkę z bocznej uliczki. Na szczęście nikt go nie wpuścił

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:26:34] • [IP: 62.69.231.***]

D0 WOLINA ?SIE WYPROWADZ TAM PROMOW NIE MA I NIE BEDZIE PORAZKI

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:24:42] • [IP: 80.245.189.***]

No i co z tego dymać z buta

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:20:33] • [IP: 188.146.5.***]

Pajace. Kolejka jest aż po wysypisko śmieci prawie 2 kilometry. Do tego przed promami osobne są pasy dla ciężarowych samochodów i z pierwszeństwem przejazdu i śmieciarek. Stań w ko9lejce, poczekaj i dopiero komentuj. Wypadek nie blokował kolejki, po prostu samochody omijały rozbity samochód. Tutaj od 40 lat potrzebny jest trzeci pas dla kolejki do promu. Tego prezydenta - TO NIE INTERESUJE. DIABLI WIEDZĄ CO GO INTERESUJE I CZY MA POJĘCIE O RZĄDZENIU. Jest tu naruszone prawo budowlane i przepisy drogowe!! Śmieciarki jadą jak szalone na trzeciego do promu! Każdy przymyka oko, aż ktoś zginie i odda sprawę do sądu.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 16:04:02] • [IP: 80.245.188.***]

korki są wszędzie wracałem ze śląska to dopiero tam się stoi a tu był wypadek

Gość • Wtorek [18.04.2017, 15:42:16] • [IP: 92.42.116.**]

te promy to porażka

Gość • Wtorek [18.04.2017, 15:26:08] • [IP: 77.88.191.***]

Dziwne, że nie doszło tam do większej ilości wypadków. Zamiast dwóch pasów do jazdy autami, mamy tam jeden pas do jazdy w oba kierunki i jeden pas postojowy na kolejkę. A jak sięga ona wysypiska . ... to czy to jest bezpieczne? Czy zastanawiają się w ogóle nad tym jakieś mądre głowy odpowiedzialne za drogi? To, że jadę w kierunku promu nie oznacza, że chce stanąć w kolejce na prom, jadę na Ognicę czy Karsibór. I mam walić na czołówkę, czy poboczem slalom między słupkami robić??!!

Gość • Wtorek [18.04.2017, 15:24:02] • [IP: 77.88.191.**]

posłuchajcie radia jakie kolejki są w Polsce na autostradach dochodzące do 5 kilometrów nie wspomnę co się dzieje na zakopiance więc nie narzekajcie ze ze postoicie max 40 na prom zbliża się sezon i wszędzie będą korki

Gość • Wtorek [18.04.2017, 15:10:47] • [IP: 94.254.237.**]

Nie często tylko zawsze ustawia się na 5 pasów.

Gość • Wtorek [18.04.2017, 14:50:09] • [IP: 92.42.114.***]

4 pasy na promie to 250 m, częstoładują na 5 pasów, to kolejka jest na 3 promy, a wszystko przez ten wypadek samochodowy, a nie wina promów

Oglądasz 1-23 z 23
■ Na realizację tego marzenia, czyli budowę stałego połączenia między Uznamem i Wolinem czekamy już kilkadziesiąt lat. Już za kilka dni- wydarzenie kluczowe dla inwestycji. 28 kwietnia na promie Karsibór podpisana zostanie umowa o unijne dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. Uroczystość rozpocznie się przed godziną 11 na promie Karsibór. Gościć będziemy wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, Marka Gróbarczyka, szefa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Będzie wicemarszałek Sejmu RP Joachim Brudziński i wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ■ Konkurs recytatorski w przedszkolu nr 10 „Kolorowy Świat”. „Poeci chcą albo uczyć, albo bawić, my zetkniemy się na jakiś czas zarówno z jednym jak i z drugim. Za chwilę wystąpią przed nami dzieci, które zmagać się będą o laur zwycięzcy, o miano mistrza recytacji”. Tak rozpoczął się 24 kwietnia I Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Wiersze znane i lubiane” zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy Świat”. ■ 6116 złotych - taką kwotę udało się zebrać podczas sobotniego festynu charytatywnego który odbył się przy muszli koncertowej dla wsparcia fundacji hospicyjnej "Przystań" w Świnoujściu ■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■