POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.04.2017, 08:48:41] • Świnoujście

Do szczęścia brakuje już tylko pana. Zobacz film!

Do szczęścia brakuje już tylko pana. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Większość ludzi, weterynarze mówili o eutanazji. Teraz, patrząc na Charliego, widzimy, że byłaby to zła decyzja – mówi pan Grzegorz ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. Piesek patrzy na nich błyszczącymi oczami i, w co trudno uwierzyć,… skacze!



- Doskonale sobie radzi czołgając się – mówi o Charlie'm pan Grzegorz ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu. - Tył ciągnie po ziemi. Przednie łapy ma jednak na tyle silne, że potrafi skakać i potrafi już pomału drzwi otwierać. Łapie zębami za klamkę i nieraz wychodzi. Efekt jest taki, że mamy psią foczkę na podłodze.

Do schroniska Charlie trafił w ubiegłym roku, 1 listopada. Po tym, jak w Wolinie potrącił go samochód, był w bardzo złym stanie. Weterynarze proponowali eutanazję, ale pracownicy schroniska z podjęciem tej decyzji się nie spieszyli. Charlie dostał drugą szansę i… żyje!

Do szczęścia brakuje już tylko pana. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dzięki zbiórce zorganizowanej przez pracowników schroniska, pies dostał od mieszkańców naszego miasta wózek. Zanim zaczął "nowe" życie, był na tomografii komputerowej w Poznaniu. Wymagał też leczenia, które również zostało sfinansowane z datków świnoujścian.

Dziś Charlie może już wychodzić na spacery. Swoim wózeczkiem wyjeżdża zwykle około godziny 13 – 18. W tych spacerach asystują mu dyżurujący w schronisku wolontariusze. Korzystając z coraz cieplejszych dni, pies przebywa tez coraz więcej czasu na dworze. Bywa, że i niemal pół dnia, bo bardzo to lubi. Dzięki wózkowi ma pełną swobodę.

Do szczęścia brakuje już tylko pana. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Do tej pory piesek przez większość czasu przebywał w pomieszczeniu. Schronisko planuje teraz, by przygotować mu specjalny boks, żeby nie był odizolowany od innych psów.

- Chcemy, by widział coś więcej niż gołe ściany, bo to jednak jest trochę depresyjne dla psa - mówi pan Grzegorz.

Schronisko szuka też nowego pana dla Charliego, bo poszukiwania jego poprzedniego właściciela nie przyniosły skutku. Może ktoś z naszych Czytelników da temu skrzywdzonemu pieskowi ciepły dom?


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Niedziela [23.04.2017, 14:50:04] • [IP: 92.42.118.***]

podziękować należy pracownikom schroniska za miłość i cierpliwość do zwierząt. To piękne co robią.

Gość • Niedziela [23.04.2017, 11:43:58] • [IP: 46.215.255.**]

Do 14:17.niedawno mały piesek Tom pojechał do Nowego Yorku.tez był na wózku też potrącony.Mysle że ludzie mimo tego pięknego świata, nie wszyscy są źli i nieczuli i dają dużo miłości właśnie tym najbardziej potrzebującym. To daje nadzieję, że nie wszyscy są etykietami i dają serce zwierzakom i ludziom. W dobie debiiili i zwyroli., mam nadzieję że ktoś cię pokocha piesku

BS • Sobota [22.04.2017, 14:17:35] • [IP: 80.245.180.***]

Pies piękny tylko kto weźmie kalekę. Mamy nadzieje, że ktoś kochający zwierzęta się znajdzie.

Gość • Sobota [22.04.2017, 14:12:46] • [IP: 46.231.62.***]

Śliczny psiak, oby znalazł kochający domek

Gość • Sobota [22.04.2017, 12:11:04] • [IP: 164.127.170.***]

Co będzie, gdy przyjdzie rujka suk?

Matley • Piątek [21.04.2017, 17:43:32] • [IP: 79.188.190.**]

Fajnie, że są jeszcze ludzie normalni :-) jak ten pies się cieszy :-) fajowe

Gość • Piątek [21.04.2017, 14:38:01] • [IP: 95.129.228.**]

11:02:17] • [IP: 198.58.105.***] post tego zwyrodnialca nie zasługuje na publikację!!

Gość • Piątek [21.04.2017, 14:33:12] • [IP: 95.129.228.**]

Cóż za wspaniała wiadomość. Nasze Schronisko ma fantastycznych pracowników.W sercu budzi się nadzieja !!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 20:50:59] • [IP: 37.8.215.**]

GRATULAVJE ZA WALKĘ O ŻYCIE PIESKA DLA PANI DANUTY ! KOBIETA MA NAPRAWDĘ WIRLKIE SERCE NIE TYLKO DO ZWIERZĄT

Gość • Czwartek [20.04.2017, 19:28:07] • [IP: 2.242.95.***]

Brawo dla wszystkich co uratowali slicznego psiaczka. Widac, ze jest szczesliwy i wierze, ze znajdzie wspanialy dom gdzie bedzie kochany i szczesliwy. Jednak sa jeszcze wspaniali, a nie tylko de...le ktorzy pisza takie durne komentarze!!Ja sama mialam z moja rodzina 4 pieski wszystkie ze schroniska. Wszystkie pieski byly cudowne i bardzo wdzieczne za nasza opieke i milosc i za to, ze mialy szczesliwy domTrzymam kciuki zebyznalazl szczesliwy dom!!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 18:44:00] • [IP: 37.47.169.***]

Tak samo jak człowiek zwierzęta odczuwają wole życia.Zapewne zabrzmi to dziwnie każdy dzień przeżytych jest darem.Więc żyjmy i dajmy żyć innym wokół nas.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 13:48:18] • [IP: 62.69.203.***]

Ja myśę a nawet jestem pewna że ty, debilu jesteś bardziej nie użyteczny bo brzydziłabym się nawet ciebie pogłaskać a pieska z przyjemnoscią bym przytuliła, jesteś wyzuty z człowieczeństwa a takich to tylko na odstrzał.Do 198.58.105***

Gość • Czwartek [20.04.2017, 13:35:54] • [IP: 83.8.122.***]

Popieram- akcja ze znalezieniem właściciela powinna się odbyc na większą skalę - dla waszej wiadomości pies na wózku tak jak Charli ale z Gryfic znalazł swojego PRZYJACIELA aż w Stanach Zjednoczonych. (Pies ten był postrzelony przez człowieka) NO I TERAZ PIESEK MA SZCZĘSLIWĄ RODZINKĘ W STANACH ZJEDNOCZONYCH

Gość • Czwartek [20.04.2017, 13:23:51] • [IP: 46.231.62.**]

kupa forsy bezsensownie wydana na bezwartościowego kundla. przecież on nawet nie narżnie pod domem sąsiada. - Ty cymbale debilny, matkę swoją też byś w chorobie zostawił? Bo bezwartościowa i sama sobie nie radzi? Że też tacy ludzie żyją na tym świecie...:/

Gość • Czwartek [20.04.2017, 12:48:52] • [IP: 92.42.115.***]

Świnoujście to jednak miasto buraków

Gość • Czwartek [20.04.2017, 12:26:32] • [IP: 62.69.229.***]

brawo dla personelu schroniska - wspaniali młodzi ludzie !

Gość • Czwartek [20.04.2017, 12:02:24] • [IP: 94.254.226.**]

Widze że warto było wysłać pieniądze😃 widać że psina ma dużo werwy w sobie. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:55:12] • [IP: 178.238.253.**]

To ja pani powiem bo w w " przychodni zwanej szpitalem"tomografia kosztuje 600zł, wiec ci wielcy , nie zajmują się byle ubezpieczonym, człowiekiem czy zwierzakiem, nie złuyszałem żeby zrobili coś, pro publiko bono!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:55:01] • [IP: 37.47.169.**]

biedny maluszek oby znalazl szczescie, a tym co tak z NIENAWISCIA KOMENTUJĄ, rzycze tego samego zeby im nogi ucielo albo stopa cukrzycowa zeby im spotkala..

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:46:22] • [IP: 62.69.253.*]

Cudowne że żyje dzięki pomocy kilku osób. Zyczę żeby znalazł kochającego przyjaciela który go weźmie i się nim będzie opiekował do końca jego dni.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:45:59] • [IP: 93.94.185.***]

Niech się cieszy życiem.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:43:02] • [IP: 62.69.229.***]

co za idiota !!IP: 198.58.105.***]

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:30:44] • [IP: 80.245.184.**]

Musi być duży ogród aby psiak miał swobodę. Są dobrzy ludzie na świecie, jestem pewny że się uda.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:23:40] • [IP: 77.115.3.***]

Świnoujście to jednak miasto buraków : (Charlie, przyjacielu w końcu znajdziesz kochający dom odpowiedni dla ciebie. Może nie długo mi się uda przygarnąć ciebie ;)

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:17:31] • [IP: 37.47.171.**]