POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.04.2017, 00:09:09] • Świnoujście

Czytelnik: Totalny burdel na ulicy Wolińskiej

Czytelnik: Totalny burdel na ulicy Wolińskiej

fot. Czytelnik

W nocy ze środy na czwartek tiry zablokowały przejazd kierowcom samochodów osobowych. Zero pomocy dla kierowców, zero policji – alarmuje nasz Czytelnik. - Ktoś powinien za to beknąć.



Totalny burdel na ulicy Wolińskiej - alarmuje jeden z naszych Czytelników. - Zero pomocy dla kierowców, zero policji, nikt nikomu nie mówi, co jest grane.

Czytelnik: Totalny burdel na ulicy Wolińskiej

fot. Czytelnik

Informacje dostaliśmy tuż przed północą.

Mieszkańcy stoją razem z tirami, nie wiedząc dlaczego - pisze dalej Czytelnik. -Tiry się mijają blokując drogę, zero przejazdu, brak służb terminalu. Ktoś powinien za to beknąć. Obsługa promów powinna informować auta osobowe, że mogą jechać i nie muszą stać na SZWEDA, a Policja powinna karać Tiry za jazdę na trzeciego. Na dodatek jest godzina 23 a oni trąbią, jak o godzinie 14 w południe. SZOK! Trasa S-3 ??????????? BANGLADESZ.

Zapytamy, co na to policja, terminal świnoujski i Urząd Miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 58

Gość • Czwartek [20.04.2017, 18:04:07] • [IP: 83.11.178.***]

A pani Stój zamiast się wziąć do roboty to za państwową kasę życzenia przesyła.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 16:31:47] • [IP: 92.42.114.***]

Dlaczego coraz większy jest bałagan ? przęstępczość wzrosła bardzo czy ta władza tego nie widzi ?? a morze nie chce ?

Gość • Czwartek [20.04.2017, 15:24:03] • [IP: 178.238.253.**]

A niby dlaczego ma uruchamiać, spieszy to przez Niemcy, jesteśmy w unii, wiec w czym problem, dlaczego to miasto ma poności koszty że się komuś spieszy!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 15:15:35] • [IP: 46.231.63.***]

DLACZEGO NIE PODSTAWI SIĘ DODATKOWYCH PROMÓW, DLACZEGO NIE SZANUJE SIĘ CZYJEGOŚ CZSU I PIENIĘDZY.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 15:06:25] • [IP: 46.231.63.***]

Nie ma jeszcze sezonu a dzisiaj znów ogromne kolejki na promy.DZIŚ ZNÓW MUSZĘ SIEDZIEĆ PO GODZINACH I TRZYMAĆ LUDZI ŻEBY PRZYJĄĆ DOSTAWY TOWARU.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 15:01:51] • [IP: 46.231.63.***]

DZIŚ ZNÓW WIELKA KOLEJKA NA PROMY, MOJA FIRMA ŻEBY SIĘ UTRZYMAĆ WOZI TOWAR NA MIĘDZYZDROJE I OKOLICE KIEROWCY STOJĄ, FIRMA PŁACI - CIEKAWE ILE JESZCZE SIĘ UTRZYMA NA TYCH KOSZTACH

Gość • Czwartek [20.04.2017, 14:33:46] • [IP: 94.254.225.***]

Teraz warto zobaczyć jaki jest korek na przeprawie od strony Karsiborza. Dlaczego żegluga nie uruchamia dodatkowego promu. Masakra. !!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 14:01:45] • [IP: 62.69.203.***]

A może pan prezydent ruszył by du.., pę i zobaczył co się dzieje na prawobrzeżu, a nie tylko coraz wiecej dziadostwa nam przysparza na czele z menelami, kontenerami, i co jeszcze wymyśli? a najlepiej niech ustąpi miejsca komuś kto szanuje innych ludzi a nie myśli tylko o nabijaniu sobie kieszeni i chwalenia co on zrobił dla Swinoujscia o Warszowie ani słowa.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 13:33:39] • [IP: 80.245.182.***]

I jak zwykle nikt w tym posranym miescie za to nie odpowie, nie ma winnego.dziki k... zachód!!#.tu się gnębi i utrudnia życie zwyklym mieszkancow. Chore!!zajac się tym do cholery!!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 13:11:48] • [IP: 37.47.134.**]

A Policja jest od czego ?stania w krzakach ze swoim śmiesznym radarem ?

Gość • Czwartek [20.04.2017, 13:10:58] • [IP: 95.129.228.***]

Pan Prezydent Miasta nich powie gdzie jest Straż Miejska

Gość • Czwartek [20.04.2017, 12:20:36] • [IP: 89.76.26.***]

" Czytelnik: Totalny burdel na ulicy Wolińskie" - jak na portal czytany przez wielu, tytuł mówiący o autorach i redaktorach. Jeśli jest w tym grajdole jakiś prezydent, to powinien zamknąć to coś, co szumnie nazywa się"portalem", a autorów wsadzić przymusowo do szkoły podstawowej. Może by zmądrzeli - choć wątpię.

Wm2 • Czwartek [20.04.2017, 12:19:19] • [IP: 62.69.203.***]

A przy okazji burdelu trochę dewastacji na koszt miasta a nie terminalu.Wczoraj około 22 na parking przy ogródkach działkowych dawnej ODRY wjechał bez mózg" tirem" GDA...1. Efekt będzie można oglądać jeszcze pewnie długo.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 12:18:02] • [IP: 62.69.253.**]

Parking na BP i w poblizu Szkoly Morskiej Pelny. Gdzie kolejny parking?Jezeli nie wystarcza parking na terminalu, parking przy SM to cos jest nie tak...

ss • Czwartek [20.04.2017, 12:16:35] • [IP: 57.79.24.*]

Najlepiej wszystko zlikwidować. Komentarze samych idiotów i specjalistów od wszystkiego, co siedzą na zasiłku i nic nie robią.

Niania Frania • Czwartek [20.04.2017, 12:11:45] • [IP: 37.248.157.***]

TO KONTENEROWI BANDYCI SPROWADZENI PRZEZ KORPORACYJNEGO OKUPANTA ZGOTOWALI MIESZKAŃCOM KIBUCU TEN LOS!! KIEDY W KOŃCU WIĘŹNIOWIE GETTA ŚWINOUJŚCIE PRZEJRZĄ NA OCZY I ZROBIĄ COŚ Z TYM BURDELEM KONTENEROWYM?

Gość • Czwartek [20.04.2017, 12:05:46] • [IP: 109.241.63.***]

Taka sytuacja na pewno może denerwować ludzi, ale używanie w społecznej publicystyce nieodpowiedniego słownictwa /jak np.:" burdel"/ nie jest smaczne. Znam na świecie bardzo porządne i przyzwoite tego rodzaju miejsca !!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 12:00:12] • [IP: 195.138.243.***]

[20.04.2017, 11:07:51. A może jednak telefon do dyspozytora najnowszego terminala 91 322 6101. Ciężarówki to ich klienci i należy ich pokierować na parking, co jednak się nie stało. Dyspozycja terminalu nie kierowała ciężarówek na parking przy ul. Artyleryjskiej, bo po co, niech stoją na Wolinskiej. Kierowcy ciężarówek to ich klient, to dlaczego policjanci mają wykonywac ich pracę. Rozbudowa terminala jak zwykle zaplanowana, , po olsku", czyli najpierw budują nowe nabrzeża, wprowadzają więcej promów by obsłużyć ciężarówki tylko parkingu dla coraz wiekszej masy ciezarowek nikt nie przygotował. Miasto powinno nałożyć opłatę terminalowi za zajęty pas drogowy tak jak płacą wszyscy, ktorzy zajmują chodnik czy jezdnię. Wtedy zarząd terminala moze by się obudził.

zgryzliwy_lolek • Czwartek [20.04.2017, 11:58:56] • [IP: 109.189.41.***]

Tiry na tory! Powinien być zakaz tranzytu miedzynarodowego tzw. tirami przez Polskę. Na granicy pakować na wagony, podczepić parę wagonów sypialnych i wio! Jak do ruskich to wysylać na LHS Zyska kolej, zyskają drogi, zyskają Polacy.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:51:22] • [IP: 178.238.253.**]

No i co policja też musi odpocząć od takich b----w, z tym transportem przez Niemcy i Danię będzie bliżej, w d----e mam wasze marudzenie, jak zapłaacicie mandat liczony w tysiącach to odechce się niszcz wszystko dookoła!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:26:26] • [IP: 178.238.247.**]

W sytuacji zakorkowania ulicy Wolińskiej należy zamknąć wjazd do miasta dla tirów do czasu rozładowania korków !!

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:24:15] • [IP: 93.94.190.***]

tak będzie wyglądał krajobraz po wybudowania terminala kontenerowego...dalej chcecie aby Szczecin za pośrednictwem kilku cwaniaków z GMO PoPisu, którzy pewnie liczą na" fuszki", za rok wybory pogonić to partyjniactwo...które niszczy nasze miasto...turyści ominą nasze miasto, Międzyzdroje już protestują przeciw tej głupocie bo wiedzą że stracą grube miliony- terminal kontenerowy w Gdańsku a u nas czysta plaża

smaczna rzodkiewka • Czwartek [20.04.2017, 11:15:54] • [IP: 88.156.234.***]

Ja też wczoraj jechałam na prom, chwilę staliśmy za tirami zanim się zorientowaliśmy czemu one stoją. Niestety kiedy zawracaliśmy widzieliśmy świnoujskie osobówki stojące w" kolejce". Było koło 20.00.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:15:03] • [IP: 92.42.119.**]

Jak to gdzie była policja? Parę metrów wcześniej przed przejazdem kolejowym panowie policjanci z dwóch radiowozów ucinali sobie pogawędkę zamiast kierować ruchem. A po minach było widać, że dobrze im się rozmawia. Było to około godziny 18:30.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 11:07:51] • [IP: 62.69.203.***]

Telefon do oficera dyzurnego Komendy Wojewodzkiej Policji z prosba o interwencje i moze wyluska towarzystwo z roznych zakamarow 91- 821-80-01

Oglądasz 1-25 z 58
■ W czwartek 22 czerwca , a więc w pierwszy dzień lata , przeprowadzona zostanie V edycja Biegu Świętojańskiego .Zapisy od 19.00 , start o 20.00 z Góry Słowiańskiej za strzelnicą .Trasa wiedzie z Góry Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee , dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Słowiańską ( 12km ) . Klub Biegacza Jogging serdecznie zaprasza biegaczy i kibiców do wspólnego przywitania lata na sportowo . Szczegóły na www.jogging.republika.pl ■
■ 18 głosami "za" bez sprzeciwu i przy dwóch wstrzymujących się, Rada Miasta udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2016 ■ Z zaproponowanego porządku obrad prezydent miasta wycofał projekt uchwały w sprawie rozwiązania spółki LOKUM ■ Od godziny 9.00 trwają obrady XLII Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad jest podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2016 r ■ Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście solidarne z Puszczą Białowieską. Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście oraz Stowarzyszenie Prawobrzeża zaprasza wszystkich na spotkanie pod hasłem "Solidarni z Puszczą Białowieską", "Solidarni z przyrodą". Połączone siły przyrodników, pasjonatów, podróżników, ludzi o różnych poglądach i ludzi różnych środowisk, postanowiły wyrazić swój sprzeciw wobec niszczenia najpiękniejszych lasów w Polsce- Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy wszystkich na manifestację 23.06.2017r. godz. 18.00, Park Zdrojowy w Świnoujściu, przy jachtowym Basenie Północnym ■ To oni są najlepsi! Prymusi 2017 wybrani! - Nauka, zdobyta wiedza to wasza przyszłość. Szczęśliwy ten, kto jak najszybciej to zrozumie. Tak, jak wy – mówił dziś Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wręczając nagrody uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych. – Jestem przekonany, że wielu z was daleko życiu zajdzie, spełni swoje marzenia, a my wszyscy świnoujścianie będziemy z was dumni. Gratuluję tego, co już osiągnęliście. Życzę wam naprawdę udanych wakacji, po których chętnie wrócicie do szkoły, aby dalej zdobywać wiedzę. Prezydent pogratulował również pracownikom oświaty i oczywiście rodzicom nagrodzonych dziś uczniów ■ Na Moniuszki mercedes prawie staranował bryczkę! Kierowca uciekł! Zobacz film! Kierowca osobowego mercedesa w trakcie wyprzedzania dwóch pojazdów wpadł pomiędzy bryczki. Osobówka uderzyła w tył dorożki. Jak udało nam się ustalić, kierowca mercedesa, młody mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku. ■ Duże kwoty wydawał pod koniec ubiegłego roku Urząd Miasta na usługi prawnicze. W całym ubiegłym roku było to prawie 274 tysięcy złotych. Zapytaliśmy magistrat, jaka była tego przyczyna. Na 6 miesięcy obsługi prawnej w tym roku miasto zawarło w grudniu umowę na ponad 14 tysięcy złotych. Podobnie kosztowała także półroczna reprezentacja prawna oraz ( kolejna umowa) za zastępowanie gminy i prezydenta w sądzie. Pod hasłem „usługi prawnicze – nieodpłatna pomoc prawna” znaleźć mnożna natomiast między innymi takie kwoty: 1665 zł, 2259 zł, 4757 zł, 18 204 zł, 12 157 zł czy 30 363 zł ■ Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Jak opowiada świadek zdarzenia, akcja przebiegała niczym w sensacyjnym filmie. Policja na sygnałach, pościg i skok do wody. Co wydarzyło się tuż po 23:00 na jednym z Bielików po stronie Uznam? Według relacji świadków, pojawienie się samochodu policyjnego zbiegło się w czasie ze skokiem mężczyzny wprost do kanału. Dramatyczny pościg zakończył się podjęciem mężczyzny przez załogę łodzi Stenia. Co skłoniło mężczyznę do desperackiego skoku? ■ Chór LOGOS zaprasza na koncert w niedzielę 18.06 o 12:45 w kościele na ul. Siemiradzkiego. Bogaty repertuar aż 13 utworów ■ Kłęby dymu na Steyera! 2 zastępy straży pożarnej w akcji. Do groźnie wyglądającego pożaru doszło przy ulicy Steyera. W piątkowe popołudnie, mieszkańców ulicy zmroził widok czarnego dymu unoszącego nad garażami. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy straży. Szybko okazało się, że powód pożaru był prozaiczny. Na Steyera paliły się śmieci… ■ Właśnie mija 25 lat współpracy Świnoujścia i Nordenham. W dniach 9 – 11 czerwca 2017r. delegacja ze Świnoujścia gościła w partnerskim mieście Nordenham. Okazją był jubileusz 25 – lat partnerskiej współpracy obu miast. Pobyt rozpoczęło spotkanie wszystkich uczestników wyjazdu z burmistrzem Nordenham Carstenem Seyfarthem, przedstawicielami miasta, osobami które od początku towarzyszyły współpracy obu miast oraz miejscową Polonią. Gospodarze przygotowali pokaz slajdów prezentujący przekrój współpracy obu miast na przełomie 25 lat ■ Jedna osoba zginęła w pożarze przyczepy kempingowej w przy ul. Prostej w Karsiborze. Ogień wybuchł w czwartek, około 5 rano, pożar jest opanowany. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się 3 zastępy strażaków. Przyczyny wybuchu pożaru nie są na razie znane ■ Po raz kolejny, jak bumerang wraca temat brudnej plaży na Warszowie. W poniedziałek na łamach portalu iswinoujscie.pl pisaliśmy o tym, jakie odczucia na temat tego miejsca mają mieszkańcy. W tej sprawie kontaktowaliśmy się z trzema instytucjami: Urzędem Miasta Świnoujście, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Morskim w Szczecinie. Jak się jednak okazuje, żadna z tych jednostek nie przyznaje się do tonącego w śmieciach odcinka plaży na Warszowie ■ Czytelnik: Tak wypoczywa świnoujska hołota w parku Zdrojowym. Jak można było zostawić po sobie taki syf? - pyta jeden z naszych Czytelników, który na taki o to widok natknął się w parku Zdrojowym. - Widać, że wypoczywała świnoujska hołota i o to co po sobie zostawiła opisuje Czytelnik. Zaledwie kilka dni temu na łamach naszego portalu publikowaliśmy list Czytelniczki oburzonej brakiem kultury grillujących w Parku Zdrojowym. Pozostawione resztki żywności, opakowania, plastikowe butelki, puszki przedstawiały naprawdę żałosny i tak właśnie definiujący tych konsumentów widok ■ "Ukradli mi bmw!" - takie zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Policjanci szybko odnaleźli pojazd i rozwikłali zagadkę jego zaginięcia. Właścicielka samochodu, która wywołała niepotrzebne czynności policyjne, poniosła konsekwencje za swoje roztargnienie ■ Co łączy tragicznie zmarłą Polkę ze Świnoujściem? Mieszkała w USA, tam zaginęła ■ Na ulicy Grunwaldzkiej opel zderzył się z motorem. 39-letni kierowca jednoślada z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala. Do wypadku doszło w sobotę rano. Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują o drogową rozwagę, kulturę i życzliwość ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Świnoujścia ■ Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą korzystać ze środków w ramach Gminnego Programu rewitalizacji ■ Radny Wiesław Góreczny: Gminny Program rewitalizacji nie obejmuje całego miasta. Mieszkańcy pytają dlaczego? ■ Bez dyskusji nad przedstawionym projektem uchwały Rada Miasta przyjęła zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2017-2021 ■ Gazowiec Clean Ocean z pierwszym ładunkiem amerykańskiego gazu LNG do Polski jest już w gazoporcie ■ Wszedł na słup wysokiego napięcia - policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii. Zaangażowanie i wytrwałość policyjnych negocjatorów prowadzących przez blisko 4 godziny rozmowy z mężczyzną, który wszedł na słup wysokiego napięcia w Świnoujściu i chciał popełnić samobójstwo, doprowadziła do zaniechania jego zamiarów. 41-latek, po dialogu z funkcjonariuszami, dobrowolnie zszedł na ziemię, po czym został przekazany pod opiekę lekarzy. ■ Obrażenia twarzy, nogi i głowy to efekt bójki uczennic – pisze nasza Czytelniczka. - Agresorka zawinęła sobie włosy ofiary wokół nadgarstka i drugą ręką biła ją pięścią po twarzy, kopała ją też w głowę. W tym czasie inne sprawczynie biły pozostałe dwie dziewczyny ■ Akcja ”Kręci mnie bezpieczeństwo” z niepełnosprawnymi i ich rodzinami w Świnoujściu. Do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo"opracowanej przez Komendę Główną Policji włączyli się także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Podczas rodzinnych pikników w siedzibie ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym stróże prawa promowali bezpieczeństwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Największą atrakcją był pokaz tresury policyjnych psów oraz próby przejścia toru przeszkód przy użyciu alkogogli ■ Na zachodzie kraju prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, intensywny opad deszczu do 20 mm ■ „ODKRYJ LOGOS” Fundacja Logos zaprasza dzieci, młodzież i rodziców dn. 07.06.2017 godz.17.00 ul. Grunwaldzka 47. Na spotkanie rekrutacyjne do klas 4-7 SP oraz klas 2 i 3 Gimnazjum, 1 i 2 Liceum ■ Uwaga! W dniach od 6 do 7 czerwca 2017 roku na terenie kraju odbywać się będą ćwiczenia RENEGADE, podczas których mogą zostać uruchomione także na terenie Miasta Świnoujście systemy alarmowania ludności ■ Miasto wydaje rocznie prawie 240 tysięcy złotych na sprzątanie Placu Wolności. Leżaki, fontanna i piękna słoneczna pogoda przyciągają turystów na świnoujski Plac Wolności. To miejsce szczególnie chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Jeden z centralnych punktów miasta, musi więc świecić czystością i przykładem. Wielkie sprzątanie na placu odbywa się więc regularnie. Czyszczenie Placu Wolności podzielone jest na 4 etapy na które składa się: opróżnianie śmietniczek, zbieranie nieczystości, zamiatanie mechaniczne, oraz mechaniczne mycie ■ Strażacy uratowali uwięzioną na dachu jaskółkę! Jak zawsze niezawodni strażacy, tym razem uratowali z opresji jaskółkę. Ptak z niewiadomych przyczyn zaplątał się w żyłkę i nie mógł się wydostać. Zaniepokojeni sytuacją przechodnie szybko zareagowali i na Wybrzeże Władysława IV wezwali strażaków. Do akcji ruszyły dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy w ciągu dwudziestu minut uwolnili ptaka i przekazali go pod opiekę pracowników świnoujskiego schroniska ■ Ukryli narkotyki w bieliźnie i zamrażalniku! Dwóch nastolatków w rękach policji! Świnoujscy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał narkotyki oraz nimi handlował. W związku z popełnieniem tych przestępstw sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Worek z amfetaminą mundurowi znaleźli w zamrażalniku. Zatrzymany został także jego 19-letni kolega ze środkami odurzającymi ukrytymi w bieliźnie ■ Mieszkańcy Karsiboru proszą: Nie dokarmiajcie tego dzika! Zróbcie coś z tymi ludźmi, może was posłuchają, bo przez nich cierpi wielu mieszkańców naszej wyspy – z taką prośbą zwróciła się do urzędu grupa mieszkańców Karsiboru, a także pracownicy firmy, która zajmuje się odławianiem dzików. Okazuje się, że dzik, który od jakiegoś czasu wychodzi z lasu i pojawia się między zabudowaniami, jest kuszony przez kilku mieszkańców ulicy Trzcinowej, którzy systematycznie dokarmiają go tuż przy swoich posesjach. Jeden z mieszkańców opowiada, że był świadkiem, jak ci sami ludzie krzyczeli i odgrażali się pracownikowi, który na prośbę innych karsiborzan przyszedł, aby zobaczyć, jakie są możliwości odłowu zwierzęcia i wywiezienia z dala od zabudowań. ■