░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.04.2017, 14:53:06] • Świnoujście

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne.



Podczas pikiety można było usłyszeć takie hasła jak: Wolne sądy, wolna Polska, nie dla podłej zmiany w sądach, niezależne sądy to wolni obywatele.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Demonstracja miała charakter pokojowy. W czwartkowej pikiecie udział wzięło kilkanaście osób. Nad jej spokojnym przebiegiem czuwała świnoujska straż miejska. Protestujący zachęcali przechodniów do wzięcia udziału w strajku.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

20 kwietnia o godzinie 12.00, polscy sędziowie na pół godziny wstrzymali się od pracy.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

To był ich symboliczny gest przed planowanymi przez rządzących zmianami w polskim sądownictwie. Pikiety w obronie niezależności sędziów odbyły się w całym kraju.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 224, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 224

Gość • Wtorek [25.04.2017, 10:55:01] • [IP: 94.217.209.***]

dobrze ze kodowce stoja...cale swinoujscie musialo by tam stac, bo jest powarzna sprawa dla wszystkich..brawo, jestem z wami

Gość • Wtorek [25.04.2017, 10:47:06] • [IP: 94.217.209.***]

ani jednego mieszkanca w swinoujsciu nie rozumie ktory wybral pis. takie cudowne, wolne i otwarte miasto. pisowski rzad wogole tam nie pasuje. ale chyba sie myle, jeszcze sa ludzie ktore wybraly katastrofalna partie.zmarnuja wszystko co ludzie tyle lat budawali. dla mnie pisy to banda mafia. nic innego. nie dajcie sie nabrac z jakas kasa, wolnosc nie da sie kupic.

Gość • Wtorek [25.04.2017, 09:25:48] • [IP: 83.11.182.**]

Kodomici won!

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 20:07:17] • [IP: 84.135.69.**]

do trolla z 9.58.10 : oni walcza o swoje i ich potomkow JUTRO, nigdy o nasze!!

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 13:00:49] • [IP: 91.231.92.***]

To w sumie ilu było tych protestujących ? Może ktoś napisać?

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 12:27:33] • [IP: 84.135.65.**]

nawet nie wiecie ilu" biednych" sadziow, prawnikow pokupowalo z tych mizernych dochodow apartamenty w dzielnicy nadmorskiej, na Wladyslawa IV i dorabiaja do pensji wynajmem. jest budynek na Orzeszkowej w ktorym 15 wlascicieli to prawnicy, notariusz, adwokat, sedzia, radca prawny, doradca prawny itd. Oni na pewno sa tak poukladani w sadach, ze zadne zmiany im nie potrzebne. Na to pracowaly ich cale rodziny od 1945 roku. Zmiany w systemie sprawiedliwosci to podstawa dla przyszlosci Polski.

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 12:12:16] • [IP: 78.40.65.***]

nasze jutro ? jakby dosdzli do weladzy bys mial arabow na ulicach biegajacymi za Twoja zona albo corka chjcialbys tego niech walcza o to zeby wprowdzic uchodzcow do polski komuchy ktorym koryto zabrqali zrobia wsyuztsko

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 11:49:27] • [IP: 80.50.129.***]

komuchy ?

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 09:58:10] • [IP: 87.205.65.***]

SAMI TROLLE PISOWSKIE ILE WAM PŁACĄ??BO CI LUDZIE WYCHODZĄ WALCZYĆ O WASZE JUTRO !!

Gość • Niedziela [23.04.2017, 21:32:34] • [IP: 78.40.65.***]

Kompletni Otepiali Debile Fanatycy klamcy TUSKA !!

Dex • Niedziela [23.04.2017, 11:24:34] • [IP: 95.41.253.**]

Chwila! Moment! Jacy" Świnoujścianie"? Mnie tam nie było tak samo jak innych świnoujścian. Tych kilku targowiczan i szKODników nazywajcie po imieniu czyli KODowcami a nie" Świnoujścianie bronili sądów". Nie siejcie dezinformacji, chyba, że Wam redakcja wyborczej płaci wraz z niemcami.

Gość • Sobota [22.04.2017, 13:32:56] • [IP: 94.254.225.**]

Ile kosztuje ludzki wstyd? Ile dostali kodziarze za ośmieszenie się przed całym miastem?

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:25:27] • [IP: 88.156.233.***]

Wstyd jeszcze raz wstyd.Kodzirze opamiętajcie się.Rozliczcie swego władcę. Za PIS nie przepadam ale niektórzy nawet ze względu na swój szacowny wiek nie wiedzą po co tam sa.

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:04:27] • [IP: 88.156.235.*]

do 21:07:54] • [IP: 128.127.90.***] Serce ci rośnie ale mózg się lasuje. Gdybyś zdawał sobie sprawę jakie mogą być konsekwencje tej reformy sądów może byś chociaż się przymknął. Ci starsi ludzie pamiętają czasy i regulacje władzy dla sądów w czasach komuny. Widać ty tego chcesz choć nie zdajesz sobie z tego sprawy. Znaczy się sam nie wiesz, że jesteś komuchem!

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:24:19] • [IP: 83.20.82.***]

Walczą o swoje duże emeryturki..., żałośni są..., nasuwają mi się tutaj słowa pewnej piosenki" ...nic nie może przecież wiecznie trwać..." 😀, a za coś pożytecznego by się wzięli, albo za bawienie wnucząt, a nie za pajacowanie...wstyd...i żenada...

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:16:31] • [IP: 31.0.44.***]

Taaa a w kodzie alimenciarz-fakturowiec i handlarz żywym towarem.

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:14:29] • [IP: 109.173.155.***]

Nie glosuje na partie, ktore przyznaja odszkodowania za powojenna nacjonalizacje mienia osobom, ktore nie maja polskiego obywatelstwa ! Glosuje na partie majace na wzgledzie interes narodowy. Kodziarze, zajmijcie sie rozliczeniem Hanny Gronkiewicz-Walz !

Gość • Piątek [21.04.2017, 23:05:01] • [IP: 80.245.185.**]

Gdzie byli ci obrońcy demokracji jak rządziło PO ?? same stare dziady

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:46:51] • [IP: 46.231.63.***]

W kółko chodzą se KODziarze, pokazują swoje twarze, w pełnym wstydzie no i siarze. Nie jeden hipokryta głośno kwiczy oderwany od koryta. KOD to wielki obciach i siara i już się na to nie nabierze wiara. Wyszło na ulicę kilku pajaców na gumie i chodzą tylko w kółko w sumie.

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:44:23] • [IP: 128.127.90.***]

Jeszcze coś o tym, za czym Ci protestujący ludzie tęsknią. Brak cenzury na tym portalu rozzuchwala. Ćwierć wieku szykanowania Polaków, oczywiście nie takiego jak za komuny, ale jednak. Surowe mandaty wystawiane przez straże miejskie, nieznane w innych krajach i" miękkie lądowanie" w nich byłych esbeków. Radary w każdej wiosce, w większości dzisiaj rdzewiejące. Urzędnicy skarbowi, którzy za jedno kupione jabłko, czy bułkę, nie dostawszy paragonu wymierzali horrendalne kary. Piekarze karani za niesprzedany chleb, który trafiał za darmo dla potrzebujących. A historię barów mlecznych pamiętacie? Z drugiej strony całkowicie bezkarne kradzieże na gigantyczną skalę. Praktycznie nie widziana przez władzę i sądownictwo wszechobecna korupcja. Klakierstwo i lizusostwo mediów, reżyserów, aktorów. Rechot kabareciarzy, nienawiść dla" batmanów", faworyzowanie homoseksualizmu itd, itd. Lista grzechów III RP jest niemal nieskończona. I te obecne tuzy inteligencji z. N i PO... To minie i mam nadzieję, że nigdy uż se nevrati

CBOS • Piątek [21.04.2017, 22:11:59] • [IP: 46.231.63.***]

Ranking największego obciachu i siary według CBOS: 1. KOD 45, 2%, 2. Nowoczesna 20, 1%, Platforma Obywatelska 19, 7%, 3. Świadkowie jehowi 4%, 4. Podarte na kolanach dżinsy 3%, 5. Mężczyzna z torebeczką lub w różowej koszuli 2, 5% 6. Tatuaże-napisy na rękach 2% 7.Czarne skarpety do sandałów 1, 5% 8. Okulary na pół twarzy, 1, 2%, pozostałe 0, 8%

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:52:24] • [IP: 62.69.252.***]

Taką masę ludzi to ja widuje rano jak pod blokowiskiem wysrywają psy.

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:41:21] • [IP: 62.69.252.***]

Nie wierzę że wy tak naprawdę myślicie jak macie napisane na transparentach. Zachowujecie się jak kompletni idioci. O sądach i sędziach nie macie zielonego pojęcia. Jest was kilkoro zatwardziałych opluwaczy wszystkiego co nie wymyślił wasz ukochany Tusk i PO. To chora miłość, jak kazirodztwo!!

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:07:54] • [IP: 128.127.90.***]

Serce rośnie jak się czyta te wpisy! A ja już myślałem, że w Świnoujściu sami lewacy, postkomuniści, koderaści, esbecy, trepy i zwolennicy platfusów mieszkają! Faktycznie brak młodych w akcjach organizowanych przez przeciwników obecnej władzy jest budujący! Przez ponad ćwierć wieku nikt się nimi nie interesował, tylko emigracja była im proponowana, albo niewolnicze kredyty! Niebywale wysokie emerytury i renty dla postkomunistów zabezpieczyli Jaruzelski i Kiszczak, sami ciesząc się bezkarnością do samego końca żywota. Ich kolesie, z którymi dogadali się przy okrągłym stole sprzedali Polskę, a obywatelom zafundowali życie w kłamstwie i pogardzie wzajemnej. Dzieci nie uczyli historii, afirmowali przynależność do kasty lemingów i lizusostwo wobec zamożniejszej Europy. Chwała Bogu to mija o czym świadczą te wpisy! Ale proszę nie róbcie tego co Oni, czyli nie opluwajcie tych biednych ludzi. Demokracja ma się świetnie, niech chodzą i gadają głupoty, skoro mają taką potrzebę, a my kulturalnie ich krytykujmy!

Black • Piątek [21.04.2017, 20:24:47] • [IP: 92.42.113.***]

A czemu Bogdana nie ma na proteście?!?

Oglądasz 1-25 z 224
■ Na realizację tego marzenia, czyli budowę stałego połączenia między Uznamem i Wolinem czekamy już kilkadziesiąt lat. Już za kilka dni- wydarzenie kluczowe dla inwestycji. 28 kwietnia na promie Karsibór podpisana zostanie umowa o unijne dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. Uroczystość rozpocznie się przed godziną 11 na promie Karsibór. Gościć będziemy wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, Marka Gróbarczyka, szefa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Będzie wicemarszałek Sejmu RP Joachim Brudziński i wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ■ Konkurs recytatorski w przedszkolu nr 10 „Kolorowy Świat”. „Poeci chcą albo uczyć, albo bawić, my zetkniemy się na jakiś czas zarówno z jednym jak i z drugim. Za chwilę wystąpią przed nami dzieci, które zmagać się będą o laur zwycięzcy, o miano mistrza recytacji”. Tak rozpoczął się 24 kwietnia I Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Wiersze znane i lubiane” zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy Świat”. ■ 6116 złotych - taką kwotę udało się zebrać podczas sobotniego festynu charytatywnego który odbył się przy muszli koncertowej dla wsparcia fundacji hospicyjnej "Przystań" w Świnoujściu ■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■