POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.04.2017, 14:53:06] • Świnoujście

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne.



Podczas pikiety można było usłyszeć takie hasła jak: Wolne sądy, wolna Polska, nie dla podłej zmiany w sądach, niezależne sądy to wolni obywatele.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Demonstracja miała charakter pokojowy. W czwartkowej pikiecie udział wzięło kilkanaście osób. Nad jej spokojnym przebiegiem czuwała świnoujska straż miejska. Protestujący zachęcali przechodniów do wzięcia udziału w strajku.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

20 kwietnia o godzinie 12.00, polscy sędziowie na pół godziny wstrzymali się od pracy.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

To był ich symboliczny gest przed planowanymi przez rządzących zmianami w polskim sądownictwie. Pikiety w obronie niezależności sędziów odbyły się w całym kraju.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 225, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 225

Gość • Środa [26.04.2017, 15:35:03] • [IP: 94.217.238.***]

panie borze, przebacz ludziom...nie wiedzow co robia...tanczycie na lodzie jak wam sie pisowska polityka podoba...

Gość • Wtorek [25.04.2017, 10:55:01] • [IP: 94.217.209.***]

dobrze ze kodowce stoja...cale swinoujscie musialo by tam stac, bo jest powarzna sprawa dla wszystkich..brawo, jestem z wami

Gość • Wtorek [25.04.2017, 10:47:06] • [IP: 94.217.209.***]

ani jednego mieszkanca w swinoujsciu nie rozumie ktory wybral pis. takie cudowne, wolne i otwarte miasto. pisowski rzad wogole tam nie pasuje. ale chyba sie myle, jeszcze sa ludzie ktore wybraly katastrofalna partie.zmarnuja wszystko co ludzie tyle lat budawali. dla mnie pisy to banda mafia. nic innego. nie dajcie sie nabrac z jakas kasa, wolnosc nie da sie kupic.

Gość • Wtorek [25.04.2017, 09:25:48] • [IP: 83.11.182.**]

Kodomici won!

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 20:07:17] • [IP: 84.135.69.**]

do trolla z 9.58.10 : oni walcza o swoje i ich potomkow JUTRO, nigdy o nasze!!

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 13:00:49] • [IP: 91.231.92.***]

To w sumie ilu było tych protestujących ? Może ktoś napisać?

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 12:27:33] • [IP: 84.135.65.**]

nawet nie wiecie ilu" biednych" sadziow, prawnikow pokupowalo z tych mizernych dochodow apartamenty w dzielnicy nadmorskiej, na Wladyslawa IV i dorabiaja do pensji wynajmem. jest budynek na Orzeszkowej w ktorym 15 wlascicieli to prawnicy, notariusz, adwokat, sedzia, radca prawny, doradca prawny itd. Oni na pewno sa tak poukladani w sadach, ze zadne zmiany im nie potrzebne. Na to pracowaly ich cale rodziny od 1945 roku. Zmiany w systemie sprawiedliwosci to podstawa dla przyszlosci Polski.

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 12:12:16] • [IP: 78.40.65.***]

nasze jutro ? jakby dosdzli do weladzy bys mial arabow na ulicach biegajacymi za Twoja zona albo corka chjcialbys tego niech walcza o to zeby wprowdzic uchodzcow do polski komuchy ktorym koryto zabrqali zrobia wsyuztsko

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 11:49:27] • [IP: 80.50.129.***]

komuchy ?

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 09:58:10] • [IP: 87.205.65.***]

SAMI TROLLE PISOWSKIE ILE WAM PŁACĄ??BO CI LUDZIE WYCHODZĄ WALCZYĆ O WASZE JUTRO !!

Gość • Niedziela [23.04.2017, 21:32:34] • [IP: 78.40.65.***]

Kompletni Otepiali Debile Fanatycy klamcy TUSKA !!

Dex • Niedziela [23.04.2017, 11:24:34] • [IP: 95.41.253.**]

Chwila! Moment! Jacy" Świnoujścianie"? Mnie tam nie było tak samo jak innych świnoujścian. Tych kilku targowiczan i szKODników nazywajcie po imieniu czyli KODowcami a nie" Świnoujścianie bronili sądów". Nie siejcie dezinformacji, chyba, że Wam redakcja wyborczej płaci wraz z niemcami.

Gość • Sobota [22.04.2017, 13:32:56] • [IP: 94.254.225.**]

Ile kosztuje ludzki wstyd? Ile dostali kodziarze za ośmieszenie się przed całym miastem?

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:25:27] • [IP: 88.156.233.***]

Wstyd jeszcze raz wstyd.Kodzirze opamiętajcie się.Rozliczcie swego władcę. Za PIS nie przepadam ale niektórzy nawet ze względu na swój szacowny wiek nie wiedzą po co tam sa.

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:04:27] • [IP: 88.156.235.*]

do 21:07:54] • [IP: 128.127.90.***] Serce ci rośnie ale mózg się lasuje. Gdybyś zdawał sobie sprawę jakie mogą być konsekwencje tej reformy sądów może byś chociaż się przymknął. Ci starsi ludzie pamiętają czasy i regulacje władzy dla sądów w czasach komuny. Widać ty tego chcesz choć nie zdajesz sobie z tego sprawy. Znaczy się sam nie wiesz, że jesteś komuchem!

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:24:19] • [IP: 83.20.82.***]

Walczą o swoje duże emeryturki..., żałośni są..., nasuwają mi się tutaj słowa pewnej piosenki" ...nic nie może przecież wiecznie trwać..." 😀, a za coś pożytecznego by się wzięli, albo za bawienie wnucząt, a nie za pajacowanie...wstyd...i żenada...

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:16:31] • [IP: 31.0.44.***]

Taaa a w kodzie alimenciarz-fakturowiec i handlarz żywym towarem.

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:14:29] • [IP: 109.173.155.***]

Nie glosuje na partie, ktore przyznaja odszkodowania za powojenna nacjonalizacje mienia osobom, ktore nie maja polskiego obywatelstwa ! Glosuje na partie majace na wzgledzie interes narodowy. Kodziarze, zajmijcie sie rozliczeniem Hanny Gronkiewicz-Walz !

Gość • Piątek [21.04.2017, 23:05:01] • [IP: 80.245.185.**]

Gdzie byli ci obrońcy demokracji jak rządziło PO ?? same stare dziady

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:46:51] • [IP: 46.231.63.***]

W kółko chodzą se KODziarze, pokazują swoje twarze, w pełnym wstydzie no i siarze. Nie jeden hipokryta głośno kwiczy oderwany od koryta. KOD to wielki obciach i siara i już się na to nie nabierze wiara. Wyszło na ulicę kilku pajaców na gumie i chodzą tylko w kółko w sumie.

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:44:23] • [IP: 128.127.90.***]

Jeszcze coś o tym, za czym Ci protestujący ludzie tęsknią. Brak cenzury na tym portalu rozzuchwala. Ćwierć wieku szykanowania Polaków, oczywiście nie takiego jak za komuny, ale jednak. Surowe mandaty wystawiane przez straże miejskie, nieznane w innych krajach i" miękkie lądowanie" w nich byłych esbeków. Radary w każdej wiosce, w większości dzisiaj rdzewiejące. Urzędnicy skarbowi, którzy za jedno kupione jabłko, czy bułkę, nie dostawszy paragonu wymierzali horrendalne kary. Piekarze karani za niesprzedany chleb, który trafiał za darmo dla potrzebujących. A historię barów mlecznych pamiętacie? Z drugiej strony całkowicie bezkarne kradzieże na gigantyczną skalę. Praktycznie nie widziana przez władzę i sądownictwo wszechobecna korupcja. Klakierstwo i lizusostwo mediów, reżyserów, aktorów. Rechot kabareciarzy, nienawiść dla" batmanów", faworyzowanie homoseksualizmu itd, itd. Lista grzechów III RP jest niemal nieskończona. I te obecne tuzy inteligencji z. N i PO... To minie i mam nadzieję, że nigdy uż se nevrati

CBOS • Piątek [21.04.2017, 22:11:59] • [IP: 46.231.63.***]

Ranking największego obciachu i siary według CBOS: 1. KOD 45, 2%, 2. Nowoczesna 20, 1%, Platforma Obywatelska 19, 7%, 3. Świadkowie jehowi 4%, 4. Podarte na kolanach dżinsy 3%, 5. Mężczyzna z torebeczką lub w różowej koszuli 2, 5% 6. Tatuaże-napisy na rękach 2% 7.Czarne skarpety do sandałów 1, 5% 8. Okulary na pół twarzy, 1, 2%, pozostałe 0, 8%

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:52:24] • [IP: 62.69.252.***]

Taką masę ludzi to ja widuje rano jak pod blokowiskiem wysrywają psy.

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:41:21] • [IP: 62.69.252.***]

Nie wierzę że wy tak naprawdę myślicie jak macie napisane na transparentach. Zachowujecie się jak kompletni idioci. O sądach i sędziach nie macie zielonego pojęcia. Jest was kilkoro zatwardziałych opluwaczy wszystkiego co nie wymyślił wasz ukochany Tusk i PO. To chora miłość, jak kazirodztwo!!

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:07:54] • [IP: 128.127.90.***]

Serce rośnie jak się czyta te wpisy! A ja już myślałem, że w Świnoujściu sami lewacy, postkomuniści, koderaści, esbecy, trepy i zwolennicy platfusów mieszkają! Faktycznie brak młodych w akcjach organizowanych przez przeciwników obecnej władzy jest budujący! Przez ponad ćwierć wieku nikt się nimi nie interesował, tylko emigracja była im proponowana, albo niewolnicze kredyty! Niebywale wysokie emerytury i renty dla postkomunistów zabezpieczyli Jaruzelski i Kiszczak, sami ciesząc się bezkarnością do samego końca żywota. Ich kolesie, z którymi dogadali się przy okrągłym stole sprzedali Polskę, a obywatelom zafundowali życie w kłamstwie i pogardzie wzajemnej. Dzieci nie uczyli historii, afirmowali przynależność do kasty lemingów i lizusostwo wobec zamożniejszej Europy. Chwała Bogu to mija o czym świadczą te wpisy! Ale proszę nie róbcie tego co Oni, czyli nie opluwajcie tych biednych ludzi. Demokracja ma się świetnie, niech chodzą i gadają głupoty, skoro mają taką potrzebę, a my kulturalnie ich krytykujmy!

Oglądasz 1-25 z 225
■ W czwartek 22 czerwca , a więc w pierwszy dzień lata , przeprowadzona zostanie V edycja Biegu Świętojańskiego .Zapisy od 19.00 , start o 20.00 z Góry Słowiańskiej za strzelnicą .Trasa wiedzie z Góry Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee , dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Słowiańską ( 12km ) . Klub Biegacza Jogging serdecznie zaprasza biegaczy i kibiców do wspólnego przywitania lata na sportowo . Szczegóły na www.jogging.republika.pl ■
■ 18 głosami "za" bez sprzeciwu i przy dwóch wstrzymujących się, Rada Miasta udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2016 ■ Z zaproponowanego porządku obrad prezydent miasta wycofał projekt uchwały w sprawie rozwiązania spółki LOKUM ■ Od godziny 9.00 trwają obrady XLII Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad jest podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2016 r ■ Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście solidarne z Puszczą Białowieską. Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście oraz Stowarzyszenie Prawobrzeża zaprasza wszystkich na spotkanie pod hasłem "Solidarni z Puszczą Białowieską", "Solidarni z przyrodą". Połączone siły przyrodników, pasjonatów, podróżników, ludzi o różnych poglądach i ludzi różnych środowisk, postanowiły wyrazić swój sprzeciw wobec niszczenia najpiękniejszych lasów w Polsce- Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy wszystkich na manifestację 23.06.2017r. godz. 18.00, Park Zdrojowy w Świnoujściu, przy jachtowym Basenie Północnym ■ To oni są najlepsi! Prymusi 2017 wybrani! - Nauka, zdobyta wiedza to wasza przyszłość. Szczęśliwy ten, kto jak najszybciej to zrozumie. Tak, jak wy – mówił dziś Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wręczając nagrody uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych. – Jestem przekonany, że wielu z was daleko życiu zajdzie, spełni swoje marzenia, a my wszyscy świnoujścianie będziemy z was dumni. Gratuluję tego, co już osiągnęliście. Życzę wam naprawdę udanych wakacji, po których chętnie wrócicie do szkoły, aby dalej zdobywać wiedzę. Prezydent pogratulował również pracownikom oświaty i oczywiście rodzicom nagrodzonych dziś uczniów ■ Na Moniuszki mercedes prawie staranował bryczkę! Kierowca uciekł! Zobacz film! Kierowca osobowego mercedesa w trakcie wyprzedzania dwóch pojazdów wpadł pomiędzy bryczki. Osobówka uderzyła w tył dorożki. Jak udało nam się ustalić, kierowca mercedesa, młody mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku. ■ Duże kwoty wydawał pod koniec ubiegłego roku Urząd Miasta na usługi prawnicze. W całym ubiegłym roku było to prawie 274 tysięcy złotych. Zapytaliśmy magistrat, jaka była tego przyczyna. Na 6 miesięcy obsługi prawnej w tym roku miasto zawarło w grudniu umowę na ponad 14 tysięcy złotych. Podobnie kosztowała także półroczna reprezentacja prawna oraz ( kolejna umowa) za zastępowanie gminy i prezydenta w sądzie. Pod hasłem „usługi prawnicze – nieodpłatna pomoc prawna” znaleźć mnożna natomiast między innymi takie kwoty: 1665 zł, 2259 zł, 4757 zł, 18 204 zł, 12 157 zł czy 30 363 zł ■ Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Jak opowiada świadek zdarzenia, akcja przebiegała niczym w sensacyjnym filmie. Policja na sygnałach, pościg i skok do wody. Co wydarzyło się tuż po 23:00 na jednym z Bielików po stronie Uznam? Według relacji świadków, pojawienie się samochodu policyjnego zbiegło się w czasie ze skokiem mężczyzny wprost do kanału. Dramatyczny pościg zakończył się podjęciem mężczyzny przez załogę łodzi Stenia. Co skłoniło mężczyznę do desperackiego skoku? ■ Chór LOGOS zaprasza na koncert w niedzielę 18.06 o 12:45 w kościele na ul. Siemiradzkiego. Bogaty repertuar aż 13 utworów ■ Kłęby dymu na Steyera! 2 zastępy straży pożarnej w akcji. Do groźnie wyglądającego pożaru doszło przy ulicy Steyera. W piątkowe popołudnie, mieszkańców ulicy zmroził widok czarnego dymu unoszącego nad garażami. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy straży. Szybko okazało się, że powód pożaru był prozaiczny. Na Steyera paliły się śmieci… ■ Właśnie mija 25 lat współpracy Świnoujścia i Nordenham. W dniach 9 – 11 czerwca 2017r. delegacja ze Świnoujścia gościła w partnerskim mieście Nordenham. Okazją był jubileusz 25 – lat partnerskiej współpracy obu miast. Pobyt rozpoczęło spotkanie wszystkich uczestników wyjazdu z burmistrzem Nordenham Carstenem Seyfarthem, przedstawicielami miasta, osobami które od początku towarzyszyły współpracy obu miast oraz miejscową Polonią. Gospodarze przygotowali pokaz slajdów prezentujący przekrój współpracy obu miast na przełomie 25 lat ■ Jedna osoba zginęła w pożarze przyczepy kempingowej w przy ul. Prostej w Karsiborze. Ogień wybuchł w czwartek, około 5 rano, pożar jest opanowany. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się 3 zastępy strażaków. Przyczyny wybuchu pożaru nie są na razie znane ■ Po raz kolejny, jak bumerang wraca temat brudnej plaży na Warszowie. W poniedziałek na łamach portalu iswinoujscie.pl pisaliśmy o tym, jakie odczucia na temat tego miejsca mają mieszkańcy. W tej sprawie kontaktowaliśmy się z trzema instytucjami: Urzędem Miasta Świnoujście, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Morskim w Szczecinie. Jak się jednak okazuje, żadna z tych jednostek nie przyznaje się do tonącego w śmieciach odcinka plaży na Warszowie ■ Czytelnik: Tak wypoczywa świnoujska hołota w parku Zdrojowym. Jak można było zostawić po sobie taki syf? - pyta jeden z naszych Czytelników, który na taki o to widok natknął się w parku Zdrojowym. - Widać, że wypoczywała świnoujska hołota i o to co po sobie zostawiła opisuje Czytelnik. Zaledwie kilka dni temu na łamach naszego portalu publikowaliśmy list Czytelniczki oburzonej brakiem kultury grillujących w Parku Zdrojowym. Pozostawione resztki żywności, opakowania, plastikowe butelki, puszki przedstawiały naprawdę żałosny i tak właśnie definiujący tych konsumentów widok ■ "Ukradli mi bmw!" - takie zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Policjanci szybko odnaleźli pojazd i rozwikłali zagadkę jego zaginięcia. Właścicielka samochodu, która wywołała niepotrzebne czynności policyjne, poniosła konsekwencje za swoje roztargnienie ■ Co łączy tragicznie zmarłą Polkę ze Świnoujściem? Mieszkała w USA, tam zaginęła ■ Na ulicy Grunwaldzkiej opel zderzył się z motorem. 39-letni kierowca jednoślada z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala. Do wypadku doszło w sobotę rano. Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują o drogową rozwagę, kulturę i życzliwość ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Świnoujścia ■ Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą korzystać ze środków w ramach Gminnego Programu rewitalizacji ■ Radny Wiesław Góreczny: Gminny Program rewitalizacji nie obejmuje całego miasta. Mieszkańcy pytają dlaczego? ■ Bez dyskusji nad przedstawionym projektem uchwały Rada Miasta przyjęła zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2017-2021 ■ Gazowiec Clean Ocean z pierwszym ładunkiem amerykańskiego gazu LNG do Polski jest już w gazoporcie ■ Wszedł na słup wysokiego napięcia - policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii. Zaangażowanie i wytrwałość policyjnych negocjatorów prowadzących przez blisko 4 godziny rozmowy z mężczyzną, który wszedł na słup wysokiego napięcia w Świnoujściu i chciał popełnić samobójstwo, doprowadziła do zaniechania jego zamiarów. 41-latek, po dialogu z funkcjonariuszami, dobrowolnie zszedł na ziemię, po czym został przekazany pod opiekę lekarzy. ■ Obrażenia twarzy, nogi i głowy to efekt bójki uczennic – pisze nasza Czytelniczka. - Agresorka zawinęła sobie włosy ofiary wokół nadgarstka i drugą ręką biła ją pięścią po twarzy, kopała ją też w głowę. W tym czasie inne sprawczynie biły pozostałe dwie dziewczyny ■ Akcja ”Kręci mnie bezpieczeństwo” z niepełnosprawnymi i ich rodzinami w Świnoujściu. Do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo"opracowanej przez Komendę Główną Policji włączyli się także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Podczas rodzinnych pikników w siedzibie ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym stróże prawa promowali bezpieczeństwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Największą atrakcją był pokaz tresury policyjnych psów oraz próby przejścia toru przeszkód przy użyciu alkogogli ■ Na zachodzie kraju prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, intensywny opad deszczu do 20 mm ■ „ODKRYJ LOGOS” Fundacja Logos zaprasza dzieci, młodzież i rodziców dn. 07.06.2017 godz.17.00 ul. Grunwaldzka 47. Na spotkanie rekrutacyjne do klas 4-7 SP oraz klas 2 i 3 Gimnazjum, 1 i 2 Liceum ■ Uwaga! W dniach od 6 do 7 czerwca 2017 roku na terenie kraju odbywać się będą ćwiczenia RENEGADE, podczas których mogą zostać uruchomione także na terenie Miasta Świnoujście systemy alarmowania ludności ■ Miasto wydaje rocznie prawie 240 tysięcy złotych na sprzątanie Placu Wolności. Leżaki, fontanna i piękna słoneczna pogoda przyciągają turystów na świnoujski Plac Wolności. To miejsce szczególnie chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Jeden z centralnych punktów miasta, musi więc świecić czystością i przykładem. Wielkie sprzątanie na placu odbywa się więc regularnie. Czyszczenie Placu Wolności podzielone jest na 4 etapy na które składa się: opróżnianie śmietniczek, zbieranie nieczystości, zamiatanie mechaniczne, oraz mechaniczne mycie ■ Strażacy uratowali uwięzioną na dachu jaskółkę! Jak zawsze niezawodni strażacy, tym razem uratowali z opresji jaskółkę. Ptak z niewiadomych przyczyn zaplątał się w żyłkę i nie mógł się wydostać. Zaniepokojeni sytuacją przechodnie szybko zareagowali i na Wybrzeże Władysława IV wezwali strażaków. Do akcji ruszyły dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy w ciągu dwudziestu minut uwolnili ptaka i przekazali go pod opiekę pracowników świnoujskiego schroniska ■ Ukryli narkotyki w bieliźnie i zamrażalniku! Dwóch nastolatków w rękach policji! Świnoujscy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał narkotyki oraz nimi handlował. W związku z popełnieniem tych przestępstw sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Worek z amfetaminą mundurowi znaleźli w zamrażalniku. Zatrzymany został także jego 19-letni kolega ze środkami odurzającymi ukrytymi w bieliźnie ■ Mieszkańcy Karsiboru proszą: Nie dokarmiajcie tego dzika! Zróbcie coś z tymi ludźmi, może was posłuchają, bo przez nich cierpi wielu mieszkańców naszej wyspy – z taką prośbą zwróciła się do urzędu grupa mieszkańców Karsiboru, a także pracownicy firmy, która zajmuje się odławianiem dzików. Okazuje się, że dzik, który od jakiegoś czasu wychodzi z lasu i pojawia się między zabudowaniami, jest kuszony przez kilku mieszkańców ulicy Trzcinowej, którzy systematycznie dokarmiają go tuż przy swoich posesjach. Jeden z mieszkańców opowiada, że był świadkiem, jak ci sami ludzie krzyczeli i odgrażali się pracownikowi, który na prośbę innych karsiborzan przyszedł, aby zobaczyć, jakie są możliwości odłowu zwierzęcia i wywiezienia z dala od zabudowań. ■