POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.04.2017, 14:53:06] • Świnoujście

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne.



Podczas pikiety można było usłyszeć takie hasła jak: Wolne sądy, wolna Polska, nie dla podłej zmiany w sądach, niezależne sądy to wolni obywatele.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Demonstracja miała charakter pokojowy. W czwartkowej pikiecie udział wzięło kilkanaście osób. Nad jej spokojnym przebiegiem czuwała świnoujska straż miejska. Protestujący zachęcali przechodniów do wzięcia udziału w strajku.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

20 kwietnia o godzinie 12.00, polscy sędziowie na pół godziny wstrzymali się od pracy.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

To był ich symboliczny gest przed planowanymi przez rządzących zmianami w polskim sądownictwie. Pikiety w obronie niezależności sędziów odbyły się w całym kraju.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 225, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 225

Gość • Środa [26.04.2017, 15:35:03] • [IP: 94.217.238.***]

panie borze, przebacz ludziom...nie wiedzow co robia...tanczycie na lodzie jak wam sie pisowska polityka podoba...

Gość • Wtorek [25.04.2017, 10:55:01] • [IP: 94.217.209.***]

dobrze ze kodowce stoja...cale swinoujscie musialo by tam stac, bo jest powarzna sprawa dla wszystkich..brawo, jestem z wami

Gość • Wtorek [25.04.2017, 10:47:06] • [IP: 94.217.209.***]

ani jednego mieszkanca w swinoujsciu nie rozumie ktory wybral pis. takie cudowne, wolne i otwarte miasto. pisowski rzad wogole tam nie pasuje. ale chyba sie myle, jeszcze sa ludzie ktore wybraly katastrofalna partie.zmarnuja wszystko co ludzie tyle lat budawali. dla mnie pisy to banda mafia. nic innego. nie dajcie sie nabrac z jakas kasa, wolnosc nie da sie kupic.

Gość • Wtorek [25.04.2017, 09:25:48] • [IP: 83.11.182.**]

Kodomici won!

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 20:07:17] • [IP: 84.135.69.**]

do trolla z 9.58.10 : oni walcza o swoje i ich potomkow JUTRO, nigdy o nasze!!

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 13:00:49] • [IP: 91.231.92.***]

To w sumie ilu było tych protestujących ? Może ktoś napisać?

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 12:27:33] • [IP: 84.135.65.**]

nawet nie wiecie ilu" biednych" sadziow, prawnikow pokupowalo z tych mizernych dochodow apartamenty w dzielnicy nadmorskiej, na Wladyslawa IV i dorabiaja do pensji wynajmem. jest budynek na Orzeszkowej w ktorym 15 wlascicieli to prawnicy, notariusz, adwokat, sedzia, radca prawny, doradca prawny itd. Oni na pewno sa tak poukladani w sadach, ze zadne zmiany im nie potrzebne. Na to pracowaly ich cale rodziny od 1945 roku. Zmiany w systemie sprawiedliwosci to podstawa dla przyszlosci Polski.

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 12:12:16] • [IP: 78.40.65.***]

nasze jutro ? jakby dosdzli do weladzy bys mial arabow na ulicach biegajacymi za Twoja zona albo corka chjcialbys tego niech walcza o to zeby wprowdzic uchodzcow do polski komuchy ktorym koryto zabrqali zrobia wsyuztsko

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 11:49:27] • [IP: 80.50.129.***]

komuchy ?

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 09:58:10] • [IP: 87.205.65.***]

SAMI TROLLE PISOWSKIE ILE WAM PŁACĄ??BO CI LUDZIE WYCHODZĄ WALCZYĆ O WASZE JUTRO !!

Gość • Niedziela [23.04.2017, 21:32:34] • [IP: 78.40.65.***]

Kompletni Otepiali Debile Fanatycy klamcy TUSKA !!

Dex • Niedziela [23.04.2017, 11:24:34] • [IP: 95.41.253.**]

Chwila! Moment! Jacy" Świnoujścianie"? Mnie tam nie było tak samo jak innych świnoujścian. Tych kilku targowiczan i szKODników nazywajcie po imieniu czyli KODowcami a nie" Świnoujścianie bronili sądów". Nie siejcie dezinformacji, chyba, że Wam redakcja wyborczej płaci wraz z niemcami.

Gość • Sobota [22.04.2017, 13:32:56] • [IP: 94.254.225.**]

Ile kosztuje ludzki wstyd? Ile dostali kodziarze za ośmieszenie się przed całym miastem?

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:25:27] • [IP: 88.156.233.***]

Wstyd jeszcze raz wstyd.Kodzirze opamiętajcie się.Rozliczcie swego władcę. Za PIS nie przepadam ale niektórzy nawet ze względu na swój szacowny wiek nie wiedzą po co tam sa.

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:04:27] • [IP: 88.156.235.*]

do 21:07:54] • [IP: 128.127.90.***] Serce ci rośnie ale mózg się lasuje. Gdybyś zdawał sobie sprawę jakie mogą być konsekwencje tej reformy sądów może byś chociaż się przymknął. Ci starsi ludzie pamiętają czasy i regulacje władzy dla sądów w czasach komuny. Widać ty tego chcesz choć nie zdajesz sobie z tego sprawy. Znaczy się sam nie wiesz, że jesteś komuchem!

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:24:19] • [IP: 83.20.82.***]

Walczą o swoje duże emeryturki..., żałośni są..., nasuwają mi się tutaj słowa pewnej piosenki" ...nic nie może przecież wiecznie trwać..." 😀, a za coś pożytecznego by się wzięli, albo za bawienie wnucząt, a nie za pajacowanie...wstyd...i żenada...

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:16:31] • [IP: 31.0.44.***]

Taaa a w kodzie alimenciarz-fakturowiec i handlarz żywym towarem.

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:14:29] • [IP: 109.173.155.***]

Nie glosuje na partie, ktore przyznaja odszkodowania za powojenna nacjonalizacje mienia osobom, ktore nie maja polskiego obywatelstwa ! Glosuje na partie majace na wzgledzie interes narodowy. Kodziarze, zajmijcie sie rozliczeniem Hanny Gronkiewicz-Walz !

Gość • Piątek [21.04.2017, 23:05:01] • [IP: 80.245.185.**]

Gdzie byli ci obrońcy demokracji jak rządziło PO ?? same stare dziady

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:46:51] • [IP: 46.231.63.***]

W kółko chodzą se KODziarze, pokazują swoje twarze, w pełnym wstydzie no i siarze. Nie jeden hipokryta głośno kwiczy oderwany od koryta. KOD to wielki obciach i siara i już się na to nie nabierze wiara. Wyszło na ulicę kilku pajaców na gumie i chodzą tylko w kółko w sumie.

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:44:23] • [IP: 128.127.90.***]

Jeszcze coś o tym, za czym Ci protestujący ludzie tęsknią. Brak cenzury na tym portalu rozzuchwala. Ćwierć wieku szykanowania Polaków, oczywiście nie takiego jak za komuny, ale jednak. Surowe mandaty wystawiane przez straże miejskie, nieznane w innych krajach i" miękkie lądowanie" w nich byłych esbeków. Radary w każdej wiosce, w większości dzisiaj rdzewiejące. Urzędnicy skarbowi, którzy za jedno kupione jabłko, czy bułkę, nie dostawszy paragonu wymierzali horrendalne kary. Piekarze karani za niesprzedany chleb, który trafiał za darmo dla potrzebujących. A historię barów mlecznych pamiętacie? Z drugiej strony całkowicie bezkarne kradzieże na gigantyczną skalę. Praktycznie nie widziana przez władzę i sądownictwo wszechobecna korupcja. Klakierstwo i lizusostwo mediów, reżyserów, aktorów. Rechot kabareciarzy, nienawiść dla" batmanów", faworyzowanie homoseksualizmu itd, itd. Lista grzechów III RP jest niemal nieskończona. I te obecne tuzy inteligencji z. N i PO... To minie i mam nadzieję, że nigdy uż se nevrati

CBOS • Piątek [21.04.2017, 22:11:59] • [IP: 46.231.63.***]

Ranking największego obciachu i siary według CBOS: 1. KOD 45, 2%, 2. Nowoczesna 20, 1%, Platforma Obywatelska 19, 7%, 3. Świadkowie jehowi 4%, 4. Podarte na kolanach dżinsy 3%, 5. Mężczyzna z torebeczką lub w różowej koszuli 2, 5% 6. Tatuaże-napisy na rękach 2% 7.Czarne skarpety do sandałów 1, 5% 8. Okulary na pół twarzy, 1, 2%, pozostałe 0, 8%

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:52:24] • [IP: 62.69.252.***]

Taką masę ludzi to ja widuje rano jak pod blokowiskiem wysrywają psy.

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:41:21] • [IP: 62.69.252.***]

Nie wierzę że wy tak naprawdę myślicie jak macie napisane na transparentach. Zachowujecie się jak kompletni idioci. O sądach i sędziach nie macie zielonego pojęcia. Jest was kilkoro zatwardziałych opluwaczy wszystkiego co nie wymyślił wasz ukochany Tusk i PO. To chora miłość, jak kazirodztwo!!

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:07:54] • [IP: 128.127.90.***]

Serce rośnie jak się czyta te wpisy! A ja już myślałem, że w Świnoujściu sami lewacy, postkomuniści, koderaści, esbecy, trepy i zwolennicy platfusów mieszkają! Faktycznie brak młodych w akcjach organizowanych przez przeciwników obecnej władzy jest budujący! Przez ponad ćwierć wieku nikt się nimi nie interesował, tylko emigracja była im proponowana, albo niewolnicze kredyty! Niebywale wysokie emerytury i renty dla postkomunistów zabezpieczyli Jaruzelski i Kiszczak, sami ciesząc się bezkarnością do samego końca żywota. Ich kolesie, z którymi dogadali się przy okrągłym stole sprzedali Polskę, a obywatelom zafundowali życie w kłamstwie i pogardzie wzajemnej. Dzieci nie uczyli historii, afirmowali przynależność do kasty lemingów i lizusostwo wobec zamożniejszej Europy. Chwała Bogu to mija o czym świadczą te wpisy! Ale proszę nie róbcie tego co Oni, czyli nie opluwajcie tych biednych ludzi. Demokracja ma się świetnie, niech chodzą i gadają głupoty, skoro mają taką potrzebę, a my kulturalnie ich krytykujmy!

Oglądasz 1-25 z 225
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■