░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.04.2017, 14:53:06] • Świnoujście

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne.



Podczas pikiety można było usłyszeć takie hasła jak: Wolne sądy, wolna Polska, nie dla podłej zmiany w sądach, niezależne sądy to wolni obywatele.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Demonstracja miała charakter pokojowy. W czwartkowej pikiecie udział wzięło kilkanaście osób. Nad jej spokojnym przebiegiem czuwała świnoujska straż miejska. Protestujący zachęcali przechodniów do wzięcia udziału w strajku.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

20 kwietnia o godzinie 12.00, polscy sędziowie na pół godziny wstrzymali się od pracy.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

To był ich symboliczny gest przed planowanymi przez rządzących zmianami w polskim sądownictwie. Pikiety w obronie niezależności sędziów odbyły się w całym kraju.

Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 225, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 225

Gość • Środa [26.04.2017, 15:35:03] • [IP: 94.217.238.***]

panie borze, przebacz ludziom...nie wiedzow co robia...tanczycie na lodzie jak wam sie pisowska polityka podoba...

Gość • Wtorek [25.04.2017, 10:55:01] • [IP: 94.217.209.***]

dobrze ze kodowce stoja...cale swinoujscie musialo by tam stac, bo jest powarzna sprawa dla wszystkich..brawo, jestem z wami

Gość • Wtorek [25.04.2017, 10:47:06] • [IP: 94.217.209.***]

ani jednego mieszkanca w swinoujsciu nie rozumie ktory wybral pis. takie cudowne, wolne i otwarte miasto. pisowski rzad wogole tam nie pasuje. ale chyba sie myle, jeszcze sa ludzie ktore wybraly katastrofalna partie.zmarnuja wszystko co ludzie tyle lat budawali. dla mnie pisy to banda mafia. nic innego. nie dajcie sie nabrac z jakas kasa, wolnosc nie da sie kupic.

Gość • Wtorek [25.04.2017, 09:25:48] • [IP: 83.11.182.**]

Kodomici won!

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 20:07:17] • [IP: 84.135.69.**]

do trolla z 9.58.10 : oni walcza o swoje i ich potomkow JUTRO, nigdy o nasze!!

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 13:00:49] • [IP: 91.231.92.***]

To w sumie ilu było tych protestujących ? Może ktoś napisać?

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 12:27:33] • [IP: 84.135.65.**]

nawet nie wiecie ilu" biednych" sadziow, prawnikow pokupowalo z tych mizernych dochodow apartamenty w dzielnicy nadmorskiej, na Wladyslawa IV i dorabiaja do pensji wynajmem. jest budynek na Orzeszkowej w ktorym 15 wlascicieli to prawnicy, notariusz, adwokat, sedzia, radca prawny, doradca prawny itd. Oni na pewno sa tak poukladani w sadach, ze zadne zmiany im nie potrzebne. Na to pracowaly ich cale rodziny od 1945 roku. Zmiany w systemie sprawiedliwosci to podstawa dla przyszlosci Polski.

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 12:12:16] • [IP: 78.40.65.***]

nasze jutro ? jakby dosdzli do weladzy bys mial arabow na ulicach biegajacymi za Twoja zona albo corka chjcialbys tego niech walcza o to zeby wprowdzic uchodzcow do polski komuchy ktorym koryto zabrqali zrobia wsyuztsko

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 11:49:27] • [IP: 80.50.129.***]

komuchy ?

Gość • Poniedziałek [24.04.2017, 09:58:10] • [IP: 87.205.65.***]

SAMI TROLLE PISOWSKIE ILE WAM PŁACĄ??BO CI LUDZIE WYCHODZĄ WALCZYĆ O WASZE JUTRO !!

Gość • Niedziela [23.04.2017, 21:32:34] • [IP: 78.40.65.***]

Kompletni Otepiali Debile Fanatycy klamcy TUSKA !!

Dex • Niedziela [23.04.2017, 11:24:34] • [IP: 95.41.253.**]

Chwila! Moment! Jacy" Świnoujścianie"? Mnie tam nie było tak samo jak innych świnoujścian. Tych kilku targowiczan i szKODników nazywajcie po imieniu czyli KODowcami a nie" Świnoujścianie bronili sądów". Nie siejcie dezinformacji, chyba, że Wam redakcja wyborczej płaci wraz z niemcami.

Gość • Sobota [22.04.2017, 13:32:56] • [IP: 94.254.225.**]

Ile kosztuje ludzki wstyd? Ile dostali kodziarze za ośmieszenie się przed całym miastem?

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:25:27] • [IP: 88.156.233.***]

Wstyd jeszcze raz wstyd.Kodzirze opamiętajcie się.Rozliczcie swego władcę. Za PIS nie przepadam ale niektórzy nawet ze względu na swój szacowny wiek nie wiedzą po co tam sa.

Gość • Sobota [22.04.2017, 10:04:27] • [IP: 88.156.235.*]

do 21:07:54] • [IP: 128.127.90.***] Serce ci rośnie ale mózg się lasuje. Gdybyś zdawał sobie sprawę jakie mogą być konsekwencje tej reformy sądów może byś chociaż się przymknął. Ci starsi ludzie pamiętają czasy i regulacje władzy dla sądów w czasach komuny. Widać ty tego chcesz choć nie zdajesz sobie z tego sprawy. Znaczy się sam nie wiesz, że jesteś komuchem!

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:24:19] • [IP: 83.20.82.***]

Walczą o swoje duże emeryturki..., żałośni są..., nasuwają mi się tutaj słowa pewnej piosenki" ...nic nie może przecież wiecznie trwać..." 😀, a za coś pożytecznego by się wzięli, albo za bawienie wnucząt, a nie za pajacowanie...wstyd...i żenada...

Gość • Sobota [22.04.2017, 08:16:31] • [IP: 31.0.44.***]

Taaa a w kodzie alimenciarz-fakturowiec i handlarz żywym towarem.

Gość • Sobota [22.04.2017, 07:14:29] • [IP: 109.173.155.***]

Nie glosuje na partie, ktore przyznaja odszkodowania za powojenna nacjonalizacje mienia osobom, ktore nie maja polskiego obywatelstwa ! Glosuje na partie majace na wzgledzie interes narodowy. Kodziarze, zajmijcie sie rozliczeniem Hanny Gronkiewicz-Walz !

Gość • Piątek [21.04.2017, 23:05:01] • [IP: 80.245.185.**]

Gdzie byli ci obrońcy demokracji jak rządziło PO ?? same stare dziady

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:46:51] • [IP: 46.231.63.***]

W kółko chodzą se KODziarze, pokazują swoje twarze, w pełnym wstydzie no i siarze. Nie jeden hipokryta głośno kwiczy oderwany od koryta. KOD to wielki obciach i siara i już się na to nie nabierze wiara. Wyszło na ulicę kilku pajaców na gumie i chodzą tylko w kółko w sumie.

Gość • Piątek [21.04.2017, 22:44:23] • [IP: 128.127.90.***]

Jeszcze coś o tym, za czym Ci protestujący ludzie tęsknią. Brak cenzury na tym portalu rozzuchwala. Ćwierć wieku szykanowania Polaków, oczywiście nie takiego jak za komuny, ale jednak. Surowe mandaty wystawiane przez straże miejskie, nieznane w innych krajach i" miękkie lądowanie" w nich byłych esbeków. Radary w każdej wiosce, w większości dzisiaj rdzewiejące. Urzędnicy skarbowi, którzy za jedno kupione jabłko, czy bułkę, nie dostawszy paragonu wymierzali horrendalne kary. Piekarze karani za niesprzedany chleb, który trafiał za darmo dla potrzebujących. A historię barów mlecznych pamiętacie? Z drugiej strony całkowicie bezkarne kradzieże na gigantyczną skalę. Praktycznie nie widziana przez władzę i sądownictwo wszechobecna korupcja. Klakierstwo i lizusostwo mediów, reżyserów, aktorów. Rechot kabareciarzy, nienawiść dla" batmanów", faworyzowanie homoseksualizmu itd, itd. Lista grzechów III RP jest niemal nieskończona. I te obecne tuzy inteligencji z. N i PO... To minie i mam nadzieję, że nigdy uż se nevrati

CBOS • Piątek [21.04.2017, 22:11:59] • [IP: 46.231.63.***]

Ranking największego obciachu i siary według CBOS: 1. KOD 45, 2%, 2. Nowoczesna 20, 1%, Platforma Obywatelska 19, 7%, 3. Świadkowie jehowi 4%, 4. Podarte na kolanach dżinsy 3%, 5. Mężczyzna z torebeczką lub w różowej koszuli 2, 5% 6. Tatuaże-napisy na rękach 2% 7.Czarne skarpety do sandałów 1, 5% 8. Okulary na pół twarzy, 1, 2%, pozostałe 0, 8%

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:52:24] • [IP: 62.69.252.***]

Taką masę ludzi to ja widuje rano jak pod blokowiskiem wysrywają psy.

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:41:21] • [IP: 62.69.252.***]

Nie wierzę że wy tak naprawdę myślicie jak macie napisane na transparentach. Zachowujecie się jak kompletni idioci. O sądach i sędziach nie macie zielonego pojęcia. Jest was kilkoro zatwardziałych opluwaczy wszystkiego co nie wymyślił wasz ukochany Tusk i PO. To chora miłość, jak kazirodztwo!!

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:07:54] • [IP: 128.127.90.***]

Serce rośnie jak się czyta te wpisy! A ja już myślałem, że w Świnoujściu sami lewacy, postkomuniści, koderaści, esbecy, trepy i zwolennicy platfusów mieszkają! Faktycznie brak młodych w akcjach organizowanych przez przeciwników obecnej władzy jest budujący! Przez ponad ćwierć wieku nikt się nimi nie interesował, tylko emigracja była im proponowana, albo niewolnicze kredyty! Niebywale wysokie emerytury i renty dla postkomunistów zabezpieczyli Jaruzelski i Kiszczak, sami ciesząc się bezkarnością do samego końca żywota. Ich kolesie, z którymi dogadali się przy okrągłym stole sprzedali Polskę, a obywatelom zafundowali życie w kłamstwie i pogardzie wzajemnej. Dzieci nie uczyli historii, afirmowali przynależność do kasty lemingów i lizusostwo wobec zamożniejszej Europy. Chwała Bogu to mija o czym świadczą te wpisy! Ale proszę nie róbcie tego co Oni, czyli nie opluwajcie tych biednych ludzi. Demokracja ma się świetnie, niech chodzą i gadają głupoty, skoro mają taką potrzebę, a my kulturalnie ich krytykujmy!

Oglądasz 1-25 z 225
■ W sobotę 26 maja przeprowadzona zostanie coroczna edycja Biegu Abstynenta .Zorganizowana będzie wspólnie przez Stowarzyszenie Trzeżwościowe HOL i Parkrun .Zawodnicy klasyfikowani będą jednocześnie w ramach parkrunu , jak i w ramach Biegu Abstynenta .Start o 09.00—trasa wiedzie alejkami Parku Zdrojowego ( 2 pętle po 2,5 km –łącznie 5 km. ).Do zdobycia puchary , medale i dyplomy ufundowane przez ST HOL ■
■ W najbliższą niedzielę, wszyscy biegamy. Start przy policji. Klub Orientacji Sportowej BNO Szczecina zaprasza wszystkich mieszkańców Świnoujścia i gości, bez względu na wiek, na wspólne biegi w Parku Zdrojowym. Biegamy w niedzielę od godziny 9.30 do 12.00. Biuro organizacyjne i start na parkingu przy komendzie policji przy ulicy Krzywoustego. Trasy przygotowane w zależności od wieku uczestników: od 1,5 do 4 kilometrów długości ■ Uwaga! Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego na falochronie odwołane! W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza. Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina - poinformował prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk, organizator mającego się dziś odbyć muzycznego pożegnania Artysty ■ Już w niedzielę, Festyn Rodzinny na Forcie Anioła. Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) o godz. 12.00 – 15.00 na X Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli ■ W dniu 26 maja 2017r. od godz. 8.00 do godz. 10.00, w związku z odbywającym się biegiem w ramach imprezy pn. „XVI Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów” wyłączona z ruchu zostaje ul. Matejki na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chopina. Objazd przedmiotowego odcinka nastąpi ulicą Wojska Polskiego, Moniuszki ■ Dziś Dzień Matki. Bądźmy blisko naszych Mam! niech nie czują się samotne! ■ Przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie opinii o lokalizacji kasyna gry w Świnoujściu otworzyło drogę warszawskiej spółce do rozpoczęcia starań o wydanie koncesji na prowadzenie kasyna gry w Świnoujściu przy ulicy Chrobrego 10 ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■