POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 07:44:37] • Świnoujście

Mieszkańcy się niecierpliwią: Kiedy powstanie przedszkole przy Bydgoskiej?

Mieszkańcy się niecierpliwią: Kiedy powstanie przedszkole przy Bydgoskiej?

fot. iswinoujscie.pl

Rodzice maluchów zastanawiają się, kiedy w Świnoujściu powstanie obiecane jakiś czas temu przedszkole. Przypomnijmy, że miasto już od dłuższego czasu planuje budowę nowej placówki przy ulicy Bydgoskiej. Kiedy to nastąpi? Mieszkańcy wyraźnie się niecierpliwią. W tej właśnie sprawie napisała do nas jedna z mieszkanek. - Chciałabym się dowiedzieć, czy przedszkole przy ulicy Bydgoskiej w ogóle powstanie? Kiedyś było głośno na ten temat, teraz sprawa ucichła. Nigdzie nie ma informacji na ten temat- pisze Czytelniczka.

Czytelniczka twierdzi, że informacja na ten temat, byłaby bardzo ważna dla mieszkańców.

- Myślę, że rodzice przedszkolaków chętnie by się czegoś dowiedzieli na ten temat- opisuje Czytelniczka.

Z informacji przekazanych nam przez rzecznika prezydenta miasta, wynika, że rozpoczęcie tej inwestycji uzależnione jest od dofinansowania unijnego, o które miasto aplikuje. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji.

- Projekt budowlany nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej jest już gotowy. Z informacji, które posiadam Komitet Monitorujący, będzie rozpatrywał wnioski jeszcze w tej połowie roku. Gdy otrzymamy środki, jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Magistrat informuje też, że placówka byłaby 8-oddziałowym przedszkolem integracyjnym, przeznaczonym do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały.

- W projekcie znajduje się 8 sal dydaktycznych, każda z dostępem do szatni i łazienki dla dzieci oraz magazynem leżaków; duża sala gimnastyczna z widownią na 150-200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym z możliwością podzielania na dwie mniejsze akustycznie wyciszone sale, sala rehabilitacyjna; gabinet logopedyczny; gabinet dydaktyczno-terapeutyczny, wielofunkcyjny plac zabaw- dodaje Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Sobota [01.07.2017, 13:43:10] • [IP: 178.238.252.***]

Czas najwyzszy pisac co sie dzieje z portem kontenerowym , ludzie czeksja na budowe , chca miec prace , a nie czekac na ochlapy . ..

Gość • Niedziela [21.05.2017, 10:46:47] • [IP: 92.42.119.**]

W TYM SAMYMMIEJSCU MAPOWSTAC ZAKLAD PIELEGNACYJNY DLA STARSZYCH LUDZI

Gość • Sobota [20.05.2017, 20:32:37] • [IP: 37.47.128.**]

Mam nadzieje ze nigdy... to jest tuz za moimi oknami nie po to czlowiek tyle placil by teraz dzieciaki wysluchiwac

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:49:45] • [IP: 95.129.228.***]

A nie lepiej dobudować te 8 sal do jakiegoś już istniejącego. Przecież wszyscy mówią że idzie niż. A planuje sie do przodu.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:08:25] • [IP: 2.108.233.***]

Nie ma pieniedzy. Miasto jest bardzo biedne. Pracownicy kosztują. A ze pracują wzorowo, to należą im się nagrody.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:01:08] • [IP: 92.42.119.***]

A czy aby na tym odludziu, w lesie, takie przedszkole dla dzieci to bezpieczna sprawa?.Co innego hospicjum, które w tym rejonie planowane było planowane.

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:52:48] • [IP: 80.245.189.***]

Jak dziś" zrobisz poczęcie" to akurat do najstarzej grupy może Twoje dziecko się załapie :-)... stawiam 1zł, ze może już bedzie przed maturą - życie pokaże :-)))

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:39:37] • [IP: 94.254.129.***]

a ci tam jak sie dorobili tych domków jednorodzinnych? z uczciwej pracy za 1700 brutto? cwaniaczki

Gość • Piątek [19.05.2017, 19:19:02] • [IP: 178.238.252.***]

Panie ADMIN kiedy wreszcie , bede mogl cos konkretnego poczytac w tych wypocinach naszych rodakow ze Swinoujscia czy nie czas zamknac wyjadaczki tym glabom ponizej . .

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:41:16] • [IP: 62.69.231.***]

12:19:38 - Czas najwyższy wyjąć głowę z tuskomerkelowej dupy...

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:39:19] • [IP: 95.154.230.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:32:05] • [IP: 62.69.231.***]

09:21:56 - Czym są te unijne pieniądze? -Czy Twoja ukochana lewacka unie ma jakieś swoje własne pieniądze?

Gość • Piątek [19.05.2017, 16:44:32] • [IP: 62.69.254.***]

Dlaczego polikwidowano czesc przedszkoli?To jest bezmyslna polityka oszczednosciowa.To sa efekty nieprzemyslanych decyzji.

Gość • Piątek [19.05.2017, 15:28:51] • [IP: 80.245.188.**]

przedszkole powstanie tuż przed wyborami na prezydenta jak będzie startował Żmurkiewicz żeby pokazać jak dba o miasto.

Gość • Piątek [19.05.2017, 14:48:13] • [IP: 37.248.155.***]

Kasa którą wypracowuje miasto idzie na pensje i nagrody za dziki i komary oraz podróże służbowe i posiedzenia rady miasta oraz spotkania z firmą Global...

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:24:03] • [IP: 92.42.112.**]

A wie ktoś co się dzieje z kasą którą wypracowuje miasto>? sprzedane działki, klimatyczne, podatki od nieruchomości, z opłat lokalnych itp.?? bo ja nie wiem, skoro wszystko z unii.

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:20:01] • [IP: 37.47.131.**]

Od razu niech wybuduja te dwie sale a nie w przyszlosci bo miasto w ogole nie radzi sobie z miejscami w przedszkolach. To przedszkole powinno juz stac bo w tym roku brakuje miejsc dla 75 dzieciakow plus starsze roczniki to ok 100 miejsc nie ma a gmina musi zapewnic miejsca!! i niech pan wielki rzecznik nie mowi jesli zabraknie moejsc bo miejsc juz brakuje i on dobrze o tym wie !!

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:19:38] • [IP: 94.254.177.**]

A co się dziwicie? Półtora roku temu zabraliście władzę fachowcom a daliście ciemnocie ekonomicznej. W ciągu tego czasu Polska cofnęła się w rozwoju do lat 60tych. Upadek gospodarki, spadek inwestycji to namacalny efekt podlej zmiany. Na szczęście PO bije na głowę PiS więc jest nadzieja.

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:17:41] • [IP: 95.129.228.***]

Rada Miasta powinna rozwiązać Straż Miejską

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:16:22] • [IP: 62.69.254.***]

ALE ZA T0 GŁOSNO JEST O PORCIE KONTENEROWYM. MIESZKANCY MIASTA SA NA ODLEGLYM PLANIE.

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:13:41] • [IP: 88.156.206.***]

Jeżeli prywatny inwestor by budował to przedszkole powstało by szybko. Wiadomo prywatne pieniądze i nic nikomu ile wydam. Natomiast jak miasto buduje to wszelakiej maści fachowcy wymądrzają się za ile, że wykonawca powinien być ten a nie tamten.Nieudacznicy wszędzie widzą łapówki. Nie dziwcie się że tak długo trwają przygotowania do budowy.

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:21:56] • [IP: 89.15.237.***]

Czy w tym mieście jest coś wybudowane bez unijnych pieniędzy? Dla mnie to jest codzienna paranoja... Pluć na unie i ich mieszkańców w każdych mediach a szczególnie na tutejszym forum... oto Polska i jej tubylcy...

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:20:18] • [IP: 93.94.186.***]

Co tam przdszkole.Najpierw trzeba jeszcze sprzedać parę działek przy promenadzie, wyciąć trochę drzew i zbudować drogi dla deweloperów.Przedszkole przed wyborami -jako kiełbasa wyborcza.

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:13:59] • [IP: 80.245.189.***]

Tunel z EU...Przedszkole tez..?Nagrody magistrat przyznaje sobie tez z EU ??

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:12:46] • [IP: 94.254.162.***]

I dalej nie wiemy kiedy powstanie juz półtorej roku teu jak nie dluzej mówiono i pisano ze powstanie tam przedszkole. Nowe miejsca pracy i miejsca dla dzieci. Moze ktos by sie pospieszyl z budowa dzieci przybywa a miejsc brak.

Oglądasz 1-25 z 28
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■