POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.05.2017, 07:44:37] • Świnoujście

Mieszkańcy się niecierpliwią: Kiedy powstanie przedszkole przy Bydgoskiej?

Mieszkańcy się niecierpliwią: Kiedy powstanie przedszkole przy Bydgoskiej?

fot. iswinoujscie.pl

Rodzice maluchów zastanawiają się, kiedy w Świnoujściu powstanie obiecane jakiś czas temu przedszkole. Przypomnijmy, że miasto już od dłuższego czasu planuje budowę nowej placówki przy ulicy Bydgoskiej. Kiedy to nastąpi? Mieszkańcy wyraźnie się niecierpliwią. W tej właśnie sprawie napisała do nas jedna z mieszkanek. - Chciałabym się dowiedzieć, czy przedszkole przy ulicy Bydgoskiej w ogóle powstanie? Kiedyś było głośno na ten temat, teraz sprawa ucichła. Nigdzie nie ma informacji na ten temat- pisze Czytelniczka.

Czytelniczka twierdzi, że informacja na ten temat, byłaby bardzo ważna dla mieszkańców.

- Myślę, że rodzice przedszkolaków chętnie by się czegoś dowiedzieli na ten temat- opisuje Czytelniczka.

Z informacji przekazanych nam przez rzecznika prezydenta miasta, wynika, że rozpoczęcie tej inwestycji uzależnione jest od dofinansowania unijnego, o które miasto aplikuje. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji.

- Projekt budowlany nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej jest już gotowy. Z informacji, które posiadam Komitet Monitorujący, będzie rozpatrywał wnioski jeszcze w tej połowie roku. Gdy otrzymamy środki, jeszcze w tym roku wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji- mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Magistrat informuje też, że placówka byłaby 8-oddziałowym przedszkolem integracyjnym, przeznaczonym do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały.

- W projekcie znajduje się 8 sal dydaktycznych, każda z dostępem do szatni i łazienki dla dzieci oraz magazynem leżaków; duża sala gimnastyczna z widownią na 150-200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym z możliwością podzielania na dwie mniejsze akustycznie wyciszone sale, sala rehabilitacyjna; gabinet logopedyczny; gabinet dydaktyczno-terapeutyczny, wielofunkcyjny plac zabaw- dodaje Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Sobota [01.07.2017, 13:43:10] • [IP: 178.238.252.***]

Czas najwyzszy pisac co sie dzieje z portem kontenerowym , ludzie czeksja na budowe , chca miec prace , a nie czekac na ochlapy . ..

Gość • Niedziela [21.05.2017, 10:46:47] • [IP: 92.42.119.**]

W TYM SAMYMMIEJSCU MAPOWSTAC ZAKLAD PIELEGNACYJNY DLA STARSZYCH LUDZI

Gość • Sobota [20.05.2017, 20:32:37] • [IP: 37.47.128.**]

Mam nadzieje ze nigdy... to jest tuz za moimi oknami nie po to czlowiek tyle placil by teraz dzieciaki wysluchiwac

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:49:45] • [IP: 95.129.228.***]

A nie lepiej dobudować te 8 sal do jakiegoś już istniejącego. Przecież wszyscy mówią że idzie niż. A planuje sie do przodu.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:08:25] • [IP: 2.108.233.***]

Nie ma pieniedzy. Miasto jest bardzo biedne. Pracownicy kosztują. A ze pracują wzorowo, to należą im się nagrody.

Gość • Sobota [20.05.2017, 07:01:08] • [IP: 92.42.119.***]

A czy aby na tym odludziu, w lesie, takie przedszkole dla dzieci to bezpieczna sprawa?.Co innego hospicjum, które w tym rejonie planowane było planowane.

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:52:48] • [IP: 80.245.189.***]

Jak dziś" zrobisz poczęcie" to akurat do najstarzej grupy może Twoje dziecko się załapie :-)... stawiam 1zł, ze może już bedzie przed maturą - życie pokaże :-)))

Gość • Piątek [19.05.2017, 22:39:37] • [IP: 94.254.129.***]

a ci tam jak sie dorobili tych domków jednorodzinnych? z uczciwej pracy za 1700 brutto? cwaniaczki

Gość • Piątek [19.05.2017, 19:19:02] • [IP: 178.238.252.***]

Panie ADMIN kiedy wreszcie , bede mogl cos konkretnego poczytac w tych wypocinach naszych rodakow ze Swinoujscia czy nie czas zamknac wyjadaczki tym glabom ponizej . .

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:41:16] • [IP: 62.69.231.***]

12:19:38 - Czas najwyższy wyjąć głowę z tuskomerkelowej dupy...

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:39:19] • [IP: 95.154.230.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [19.05.2017, 17:32:05] • [IP: 62.69.231.***]

09:21:56 - Czym są te unijne pieniądze? -Czy Twoja ukochana lewacka unie ma jakieś swoje własne pieniądze?

Gość • Piątek [19.05.2017, 16:44:32] • [IP: 62.69.254.***]

Dlaczego polikwidowano czesc przedszkoli?To jest bezmyslna polityka oszczednosciowa.To sa efekty nieprzemyslanych decyzji.

Gość • Piątek [19.05.2017, 15:28:51] • [IP: 80.245.188.**]

przedszkole powstanie tuż przed wyborami na prezydenta jak będzie startował Żmurkiewicz żeby pokazać jak dba o miasto.

Gość • Piątek [19.05.2017, 14:48:13] • [IP: 37.248.155.***]

Kasa którą wypracowuje miasto idzie na pensje i nagrody za dziki i komary oraz podróże służbowe i posiedzenia rady miasta oraz spotkania z firmą Global...

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:24:03] • [IP: 92.42.112.**]

A wie ktoś co się dzieje z kasą którą wypracowuje miasto>? sprzedane działki, klimatyczne, podatki od nieruchomości, z opłat lokalnych itp.?? bo ja nie wiem, skoro wszystko z unii.

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:20:01] • [IP: 37.47.131.**]

Od razu niech wybuduja te dwie sale a nie w przyszlosci bo miasto w ogole nie radzi sobie z miejscami w przedszkolach. To przedszkole powinno juz stac bo w tym roku brakuje miejsc dla 75 dzieciakow plus starsze roczniki to ok 100 miejsc nie ma a gmina musi zapewnic miejsca!! i niech pan wielki rzecznik nie mowi jesli zabraknie moejsc bo miejsc juz brakuje i on dobrze o tym wie !!

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:19:38] • [IP: 94.254.177.**]

A co się dziwicie? Półtora roku temu zabraliście władzę fachowcom a daliście ciemnocie ekonomicznej. W ciągu tego czasu Polska cofnęła się w rozwoju do lat 60tych. Upadek gospodarki, spadek inwestycji to namacalny efekt podlej zmiany. Na szczęście PO bije na głowę PiS więc jest nadzieja.

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:17:41] • [IP: 95.129.228.***]

Rada Miasta powinna rozwiązać Straż Miejską

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:16:22] • [IP: 62.69.254.***]

ALE ZA T0 GŁOSNO JEST O PORCIE KONTENEROWYM. MIESZKANCY MIASTA SA NA ODLEGLYM PLANIE.

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:13:41] • [IP: 88.156.206.***]

Jeżeli prywatny inwestor by budował to przedszkole powstało by szybko. Wiadomo prywatne pieniądze i nic nikomu ile wydam. Natomiast jak miasto buduje to wszelakiej maści fachowcy wymądrzają się za ile, że wykonawca powinien być ten a nie tamten.Nieudacznicy wszędzie widzą łapówki. Nie dziwcie się że tak długo trwają przygotowania do budowy.

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:21:56] • [IP: 89.15.237.***]

Czy w tym mieście jest coś wybudowane bez unijnych pieniędzy? Dla mnie to jest codzienna paranoja... Pluć na unie i ich mieszkańców w każdych mediach a szczególnie na tutejszym forum... oto Polska i jej tubylcy...

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:20:18] • [IP: 93.94.186.***]

Co tam przdszkole.Najpierw trzeba jeszcze sprzedać parę działek przy promenadzie, wyciąć trochę drzew i zbudować drogi dla deweloperów.Przedszkole przed wyborami -jako kiełbasa wyborcza.

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:13:59] • [IP: 80.245.189.***]

Tunel z EU...Przedszkole tez..?Nagrody magistrat przyznaje sobie tez z EU ??

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:12:46] • [IP: 94.254.162.***]

I dalej nie wiemy kiedy powstanie juz półtorej roku teu jak nie dluzej mówiono i pisano ze powstanie tam przedszkole. Nowe miejsca pracy i miejsca dla dzieci. Moze ktos by sie pospieszyl z budowa dzieci przybywa a miejsc brak.

Oglądasz 1-25 z 28
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■