POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 21:29:10] • Świnoujście

Nadzwyczajne „udoskonalenia” w radzie miasta?

Nadzwyczajne „udoskonalenia” w radzie miasta?

fot. Sławomir Ryfczyński

Po Joannie Agatowskiej: Krzysztof Szpytko i Waldemar Buczyński? Kolejni członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej mogą stracić ważne funkcje w radzie miasta. Przed nami kolejna nadzwyczajna sesja.

Na czwartek 18 maja, na godz. 15.30 radni koalicji PO, PiS i Grupy Morskiej zwołali kolejną nadzwyczajną sesję rady miasta. W porządku obrad znalazły się uchwały dotyczące zmiany przewodniczącego komisji Uzdrowiskowej i Rozwoju Turystyki, którym jest obecnie radny Krzysztof Szpytko (SLD), oraz zmiany przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, którym obecnie jest radny Waldemar Buczyński (SLD).

Zaskakująco enigmatyczne są jednozdaniowe uzasadnienia obu uchwał: „w celu poszerzenia możliwości dalszego doskonalenia form pracy Komisji, uzasadnione jest dokonanie zmiany Przewodniczącego tej Komisji”.

Rada miasta wybierze również przewodniczącego nowo utworzonej Komisji Gospodarki Morskiej oraz 5 jej członków. W kuluarach mówi się, że na funkcje te powołani zostaną radni Andrzej Staszyński (PiS) – Komisja Uzdrowiskowa i Rozwoju Turystyki, Andrzej Mrozek (PiS)- Komisja Edukacji, Kultury i Sportu oraz Elżbieta Jabłońska (PO)- Komisja Gospodarki Morskiej. Koalicja PO-PiS-Grupa Morska ma wystarczającą liczbę głosów radnych, żeby przeprowadzić zmiany personalne na poszczególnych funkcjach w radzie miasta. Tym samym jedynym przewodniczącym z SLD pozostanie radny Stanisław Bartkowiak – jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Nadzwyczajne „udoskonalenia” w radzie miasta?

fot. Sławomir Ryfczyński

Zaskakujące zmiany przyjętych na początku kadencji funkcji, rozpoczęły się od odwołania w marcu z funkcji przewodniczącej rady miasta radnej Joanny Agatowskiej i pierwszego wiceprzewodniczącego rady miasta radnego Ryszarda Teterycza (oboje z SLD). Funkcję przewodniczącego objął po tej zmianie radny Dariusz Śliwiński (PO), a wiceprzewodniczących: Jacek Jurkiewicz (PiS) i Zdzisław Merchelski (Grupa Morska).

Zdaniem wielu mieszkańców Świnoujścia, powodem zmian personalnych w radzie miasta i odwoływania radnych SLD z pełnionych funkcji są publiczne wyrażane negatywne stanowiska radnych SLD w sprawie zabrania dodatkowych ok. 500 ha terenów na Warszowie pod plany budowy portu kontenerowego , a także umiejscowienia tablicy smoleńskiej w centrum Świnoujścia na pl. Słowiańskim. Radni SLD mieli się też narazić prezydentowi i koalicji w radzie zablokowaniem pomysłu Janusza Żmurkiewicza, który chciał wprowadzić strefę płatnego parkowania w centrum Świnoujścia.

Pozbawianie członków SLD ważniejszych stanowisk w radzie może wielu mieszkańców dziwić. Janusz Żmurkiewicz czterokrotnie zdobywał mandat prezydenta właśnie dzięki Komitetowi Wyborczemu SLD, a w latach 80-ych ubiegłego wieku był prezydentem Świnoujścia wskazanym przez POP PZPR. Po zmianie rządu w wyniku ostatnich wyborów parlamentarnych w 2015 r. i wygraniu wyborów przez PiS, prezydent Janusz Żmurkiewicz zrezygnował z członkostwa w SLD.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 70

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:34:40] • [IP: 37.47.164.***]

Zamienił stryjek siekierkę na kijek...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:32:54] • [IP: 195.94.214.***]

uciekł do pisu podlizywac sie kaczorowi nieudacznik i oszust

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:38:04] • [IP: 88.156.233.**]

Czas komuny skonczyl się -podobno.Co przewodniczacy Edukacji zrobil dla Szkoly Morskiej - NIC , żadnych dotacji od miasta.

Gość • Środa [17.05.2017, 20:41:36] • [IP: 92.42.114.**]

Czy młody mąciciel i złodziej jest lepszy od starego, który się już nachapał?

Gość • Środa [17.05.2017, 18:11:50] • [IP: 93.94.190.***]

o co chodzi z tym strychem na ul.Krzywej 1C ?? Proszę napisać !

Gość • Środa [17.05.2017, 18:06:17] • [IP: 5.60.98.**]

No jaja jak zresztą w całym kraju, ludzi niekompetentnych, wręcz ignorantów powołuje się na takie stanowiska??Miasto schodzi na psy, mam nadzieję że nie obraziłem piesków tylko tych buców goniących za kasą.

Gość • Środa [17.05.2017, 12:25:35] • [IP: 62.69.231.**]

Jeżeli te nazwiska kandydatów na przewodniczących okażą się prawdziwe, to jest jakaś KPINA...

Gość • Środa [17.05.2017, 10:43:29] • [IP: 88.156.233.**]

No no. Doewali się razem. Tylko, że wyborców nie pytają, skoro nie mieli większości to znaczy, że tak chcieli mieszkańcy a jak się robi w ciula wyborcę, ten głosuje na opozycję i dostaną po dupie. Zresztą, Żmur odejdzie to i tak dostaną.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:03:14] • [IP: 94.254.239.**]

no może wreszcie nie będą szkodzić miastu

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:02:47] • [IP: 93.94.190.***]

do piszącego : "Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:04:16] • [IP: 88.156.234.**] jak pis dojdzie do wladzy to bedziecie calowac slad stopy komunisty ale bedzie za pozno, " . Obawiam się, że ma Pan/Pani rację. Ale u nas w kraju, jak jest dobrze, to trzeba to wszystko zniszczyć, zdeptać. Zawiść i zazdrość. Ja przez ostatnie ok.12 lat słyszałam o sukcesach władz miasta, zarówno tych uchwałodawczych jak i wykonawczych. Czyli chodzi o TKM ? To tyle...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 19:14:09] • [IP: 93.94.186.***]

ten głupi uśmiech mnie denerwuje...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 19:13:26] • [IP: 93.94.186.***]

w koń☺cu ktoś się wziął za ich dupy...juz dawno nie powinni nic piastować...dość szkody dużo na robili...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:19:55] • [IP: 178.238.247.**]

A co na to P. R.K wszystkowiedzący?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:06:59] • [IP: 31.0.42.**]

Wszyscy z każdej partii są tacy sami nam opowiadają bajki a w kulłarach klepią się po plecach

Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:04:16] • [IP: 88.156.234.**]

jak pis dojdzie do wladzy to bedziecie calowac slad stopy komunisty ale bedzie za pozno,

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:37:29] • [IP: 80.245.185.**]

16.12.39 tylko musisz wziąć pod uwagę że to najznakomitsza śmietanka lewicy, i jjak na lewicę przestało do takiej pracy ma lewe łapki.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:26:12] • [IP: 31.0.36.***]

Więcej szkodzili niż pomagali miastu. Wszystko przez te gierki Agatowskiej.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:22:25] • [IP: 37.7.103.***]

Zrezygnował z członkostwa w SLD i wchodzi w d... pisowi, zapomniał dzięki komu został kilka razy prezydentem.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:07:44] • [IP: 92.42.118.*]

Świnoujście się dekomunizuje? :D Cóż, lepiej późno niż wcale. :).

Gość • Wtorek [16.05.2017, 16:38:47] • [IP: 80.245.189.***]

WEŚCIE TEGO SUCHARA BO JAK PATRZĘ NA TĘ GĘBĘ TO MI NIE DOBRZE UDOSKONALAJĄ JAK DOJEBAĆ PRZECIĘTNEMU POLAKOWI A TO PODWYŻKĄ ZA WODĘ A TO ZA ŚCIEKI ZA GRUNTY POWIEM TAK WYNOCHA BO OD LAT PATRZYMY NA TO BAGNO W URZĘDZIE I TE SAME GĘBY PRZY KORYCIE WYNOCHA

Gość • Wtorek [16.05.2017, 16:12:39] • [IP: 80.245.182.***]

A myśleli że będą siedzieć na ciepłych posadkach w nieskończoność a tu fora ze dwora!.ale pracy jest mnóstwo w miescie np.w biedronce, netto, polo powodzenia.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:58:56] • [IP: 92.42.116.**]

I. .bardzo dobrze że następuje zmiana.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:14:39] • [IP: 94.254.171.**]

iswinoujscie- zdjęcie w artykule tj. majstersztyk, nic nie trzeba mówić, ani pisać, brawo

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:11:20] • [IP: 89.66.205.***]

W końcu z czerwonej robi się Zielona Wyspa !! Precz z komunikacją.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 14:39:35] • [IP: 178.238.253.**]

Masakra, dno i metry mulu, chyba mimo to żem inwalida i po schodach chodzić nie mogę to jakoś się wdrapie i zacznę nie tylko głosować, ale i patrzeć ba a nawet podpatrywać co i jak . ..wygrywa wybory!

Oglądasz 1-25 z 70
■ W niedzielę 22 pażdziernika przeprowadzona zostanie kolejna edycja „15”Złotej Jesieni , biegu zaliczanego do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging . Zapisy od 11.00 , start o 12.00 spod szałasu nad Jeziorem Wolgastsee. Trasa wiedzie wokół jeziora ( 4 pętle po 3.750m każda ) . Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Flota-Chemik Police 0:1. Mimo ambitnej, zwłaszcza w drugiej połowie postawy Flota przegrywa mecz w pojedynku na szczycie V ligi ■ Na cmentarzu stanęła tablica smoleńska! ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■