POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 21:29:10] • Świnoujście

Nadzwyczajne „udoskonalenia” w radzie miasta?

Nadzwyczajne „udoskonalenia” w radzie miasta?

fot. Sławomir Ryfczyński

Po Joannie Agatowskiej: Krzysztof Szpytko i Waldemar Buczyński? Kolejni członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej mogą stracić ważne funkcje w radzie miasta. Przed nami kolejna nadzwyczajna sesja.

Na czwartek 18 maja, na godz. 15.30 radni koalicji PO, PiS i Grupy Morskiej zwołali kolejną nadzwyczajną sesję rady miasta. W porządku obrad znalazły się uchwały dotyczące zmiany przewodniczącego komisji Uzdrowiskowej i Rozwoju Turystyki, którym jest obecnie radny Krzysztof Szpytko (SLD), oraz zmiany przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, którym obecnie jest radny Waldemar Buczyński (SLD).

Zaskakująco enigmatyczne są jednozdaniowe uzasadnienia obu uchwał: „w celu poszerzenia możliwości dalszego doskonalenia form pracy Komisji, uzasadnione jest dokonanie zmiany Przewodniczącego tej Komisji”.

Rada miasta wybierze również przewodniczącego nowo utworzonej Komisji Gospodarki Morskiej oraz 5 jej członków. W kuluarach mówi się, że na funkcje te powołani zostaną radni Andrzej Staszyński (PiS) – Komisja Uzdrowiskowa i Rozwoju Turystyki, Andrzej Mrozek (PiS)- Komisja Edukacji, Kultury i Sportu oraz Elżbieta Jabłońska (PO)- Komisja Gospodarki Morskiej. Koalicja PO-PiS-Grupa Morska ma wystarczającą liczbę głosów radnych, żeby przeprowadzić zmiany personalne na poszczególnych funkcjach w radzie miasta. Tym samym jedynym przewodniczącym z SLD pozostanie radny Stanisław Bartkowiak – jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Nadzwyczajne „udoskonalenia” w radzie miasta?

fot. Sławomir Ryfczyński

Zaskakujące zmiany przyjętych na początku kadencji funkcji, rozpoczęły się od odwołania w marcu z funkcji przewodniczącej rady miasta radnej Joanny Agatowskiej i pierwszego wiceprzewodniczącego rady miasta radnego Ryszarda Teterycza (oboje z SLD). Funkcję przewodniczącego objął po tej zmianie radny Dariusz Śliwiński (PO), a wiceprzewodniczących: Jacek Jurkiewicz (PiS) i Zdzisław Merchelski (Grupa Morska).

Zdaniem wielu mieszkańców Świnoujścia, powodem zmian personalnych w radzie miasta i odwoływania radnych SLD z pełnionych funkcji są publiczne wyrażane negatywne stanowiska radnych SLD w sprawie zabrania dodatkowych ok. 500 ha terenów na Warszowie pod plany budowy portu kontenerowego , a także umiejscowienia tablicy smoleńskiej w centrum Świnoujścia na pl. Słowiańskim. Radni SLD mieli się też narazić prezydentowi i koalicji w radzie zablokowaniem pomysłu Janusza Żmurkiewicza, który chciał wprowadzić strefę płatnego parkowania w centrum Świnoujścia.

Pozbawianie członków SLD ważniejszych stanowisk w radzie może wielu mieszkańców dziwić. Janusz Żmurkiewicz czterokrotnie zdobywał mandat prezydenta właśnie dzięki Komitetowi Wyborczemu SLD, a w latach 80-ych ubiegłego wieku był prezydentem Świnoujścia wskazanym przez POP PZPR. Po zmianie rządu w wyniku ostatnich wyborów parlamentarnych w 2015 r. i wygraniu wyborów przez PiS, prezydent Janusz Żmurkiewicz zrezygnował z członkostwa w SLD.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 70

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:34:40] • [IP: 37.47.164.***]

Zamienił stryjek siekierkę na kijek...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:32:54] • [IP: 195.94.214.***]

uciekł do pisu podlizywac sie kaczorowi nieudacznik i oszust

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:38:04] • [IP: 88.156.233.**]

Czas komuny skonczyl się -podobno.Co przewodniczacy Edukacji zrobil dla Szkoly Morskiej - NIC , żadnych dotacji od miasta.

Gość • Środa [17.05.2017, 20:41:36] • [IP: 92.42.114.**]

Czy młody mąciciel i złodziej jest lepszy od starego, który się już nachapał?

Gość • Środa [17.05.2017, 18:11:50] • [IP: 93.94.190.***]

o co chodzi z tym strychem na ul.Krzywej 1C ?? Proszę napisać !

Gość • Środa [17.05.2017, 18:06:17] • [IP: 5.60.98.**]

No jaja jak zresztą w całym kraju, ludzi niekompetentnych, wręcz ignorantów powołuje się na takie stanowiska??Miasto schodzi na psy, mam nadzieję że nie obraziłem piesków tylko tych buców goniących za kasą.

Gość • Środa [17.05.2017, 12:25:35] • [IP: 62.69.231.**]

Jeżeli te nazwiska kandydatów na przewodniczących okażą się prawdziwe, to jest jakaś KPINA...

Gość • Środa [17.05.2017, 10:43:29] • [IP: 88.156.233.**]

No no. Doewali się razem. Tylko, że wyborców nie pytają, skoro nie mieli większości to znaczy, że tak chcieli mieszkańcy a jak się robi w ciula wyborcę, ten głosuje na opozycję i dostaną po dupie. Zresztą, Żmur odejdzie to i tak dostaną.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:03:14] • [IP: 94.254.239.**]

no może wreszcie nie będą szkodzić miastu

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:02:47] • [IP: 93.94.190.***]

do piszącego : "Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:04:16] • [IP: 88.156.234.**] jak pis dojdzie do wladzy to bedziecie calowac slad stopy komunisty ale bedzie za pozno, " . Obawiam się, że ma Pan/Pani rację. Ale u nas w kraju, jak jest dobrze, to trzeba to wszystko zniszczyć, zdeptać. Zawiść i zazdrość. Ja przez ostatnie ok.12 lat słyszałam o sukcesach władz miasta, zarówno tych uchwałodawczych jak i wykonawczych. Czyli chodzi o TKM ? To tyle...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 19:14:09] • [IP: 93.94.186.***]

ten głupi uśmiech mnie denerwuje...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 19:13:26] • [IP: 93.94.186.***]

w koń☺cu ktoś się wziął za ich dupy...juz dawno nie powinni nic piastować...dość szkody dużo na robili...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:19:55] • [IP: 178.238.247.**]

A co na to P. R.K wszystkowiedzący?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:06:59] • [IP: 31.0.42.**]

Wszyscy z każdej partii są tacy sami nam opowiadają bajki a w kulłarach klepią się po plecach

Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:04:16] • [IP: 88.156.234.**]

jak pis dojdzie do wladzy to bedziecie calowac slad stopy komunisty ale bedzie za pozno,

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:37:29] • [IP: 80.245.185.**]

16.12.39 tylko musisz wziąć pod uwagę że to najznakomitsza śmietanka lewicy, i jjak na lewicę przestało do takiej pracy ma lewe łapki.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:26:12] • [IP: 31.0.36.***]

Więcej szkodzili niż pomagali miastu. Wszystko przez te gierki Agatowskiej.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:22:25] • [IP: 37.7.103.***]

Zrezygnował z członkostwa w SLD i wchodzi w d... pisowi, zapomniał dzięki komu został kilka razy prezydentem.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:07:44] • [IP: 92.42.118.*]

Świnoujście się dekomunizuje? :D Cóż, lepiej późno niż wcale. :).

Gość • Wtorek [16.05.2017, 16:38:47] • [IP: 80.245.189.***]

WEŚCIE TEGO SUCHARA BO JAK PATRZĘ NA TĘ GĘBĘ TO MI NIE DOBRZE UDOSKONALAJĄ JAK DOJEBAĆ PRZECIĘTNEMU POLAKOWI A TO PODWYŻKĄ ZA WODĘ A TO ZA ŚCIEKI ZA GRUNTY POWIEM TAK WYNOCHA BO OD LAT PATRZYMY NA TO BAGNO W URZĘDZIE I TE SAME GĘBY PRZY KORYCIE WYNOCHA

Gość • Wtorek [16.05.2017, 16:12:39] • [IP: 80.245.182.***]

A myśleli że będą siedzieć na ciepłych posadkach w nieskończoność a tu fora ze dwora!.ale pracy jest mnóstwo w miescie np.w biedronce, netto, polo powodzenia.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:58:56] • [IP: 92.42.116.**]

I. .bardzo dobrze że następuje zmiana.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:14:39] • [IP: 94.254.171.**]

iswinoujscie- zdjęcie w artykule tj. majstersztyk, nic nie trzeba mówić, ani pisać, brawo

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:11:20] • [IP: 89.66.205.***]

W końcu z czerwonej robi się Zielona Wyspa !! Precz z komunikacją.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 14:39:35] • [IP: 178.238.253.**]

Masakra, dno i metry mulu, chyba mimo to żem inwalida i po schodach chodzić nie mogę to jakoś się wdrapie i zacznę nie tylko głosować, ale i patrzeć ba a nawet podpatrywać co i jak . ..wygrywa wybory!

Oglądasz 1-25 z 70
■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■