POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 21:29:10] • Świnoujście

Nadzwyczajne „udoskonalenia” w radzie miasta?

Nadzwyczajne „udoskonalenia” w radzie miasta?

fot. Sławomir Ryfczyński

Po Joannie Agatowskiej: Krzysztof Szpytko i Waldemar Buczyński? Kolejni członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej mogą stracić ważne funkcje w radzie miasta. Przed nami kolejna nadzwyczajna sesja.

Na czwartek 18 maja, na godz. 15.30 radni koalicji PO, PiS i Grupy Morskiej zwołali kolejną nadzwyczajną sesję rady miasta. W porządku obrad znalazły się uchwały dotyczące zmiany przewodniczącego komisji Uzdrowiskowej i Rozwoju Turystyki, którym jest obecnie radny Krzysztof Szpytko (SLD), oraz zmiany przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, którym obecnie jest radny Waldemar Buczyński (SLD).

Zaskakująco enigmatyczne są jednozdaniowe uzasadnienia obu uchwał: „w celu poszerzenia możliwości dalszego doskonalenia form pracy Komisji, uzasadnione jest dokonanie zmiany Przewodniczącego tej Komisji”.

Rada miasta wybierze również przewodniczącego nowo utworzonej Komisji Gospodarki Morskiej oraz 5 jej członków. W kuluarach mówi się, że na funkcje te powołani zostaną radni Andrzej Staszyński (PiS) – Komisja Uzdrowiskowa i Rozwoju Turystyki, Andrzej Mrozek (PiS)- Komisja Edukacji, Kultury i Sportu oraz Elżbieta Jabłońska (PO)- Komisja Gospodarki Morskiej. Koalicja PO-PiS-Grupa Morska ma wystarczającą liczbę głosów radnych, żeby przeprowadzić zmiany personalne na poszczególnych funkcjach w radzie miasta. Tym samym jedynym przewodniczącym z SLD pozostanie radny Stanisław Bartkowiak – jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Nadzwyczajne „udoskonalenia” w radzie miasta?

fot. Sławomir Ryfczyński

Zaskakujące zmiany przyjętych na początku kadencji funkcji, rozpoczęły się od odwołania w marcu z funkcji przewodniczącej rady miasta radnej Joanny Agatowskiej i pierwszego wiceprzewodniczącego rady miasta radnego Ryszarda Teterycza (oboje z SLD). Funkcję przewodniczącego objął po tej zmianie radny Dariusz Śliwiński (PO), a wiceprzewodniczących: Jacek Jurkiewicz (PiS) i Zdzisław Merchelski (Grupa Morska).

Zdaniem wielu mieszkańców Świnoujścia, powodem zmian personalnych w radzie miasta i odwoływania radnych SLD z pełnionych funkcji są publiczne wyrażane negatywne stanowiska radnych SLD w sprawie zabrania dodatkowych ok. 500 ha terenów na Warszowie pod plany budowy portu kontenerowego , a także umiejscowienia tablicy smoleńskiej w centrum Świnoujścia na pl. Słowiańskim. Radni SLD mieli się też narazić prezydentowi i koalicji w radzie zablokowaniem pomysłu Janusza Żmurkiewicza, który chciał wprowadzić strefę płatnego parkowania w centrum Świnoujścia.

Pozbawianie członków SLD ważniejszych stanowisk w radzie może wielu mieszkańców dziwić. Janusz Żmurkiewicz czterokrotnie zdobywał mandat prezydenta właśnie dzięki Komitetowi Wyborczemu SLD, a w latach 80-ych ubiegłego wieku był prezydentem Świnoujścia wskazanym przez POP PZPR. Po zmianie rządu w wyniku ostatnich wyborów parlamentarnych w 2015 r. i wygraniu wyborów przez PiS, prezydent Janusz Żmurkiewicz zrezygnował z członkostwa w SLD.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 70

Gość • Sobota [20.05.2017, 08:34:40] • [IP: 37.47.164.***]

Zamienił stryjek siekierkę na kijek...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:32:54] • [IP: 195.94.214.***]

uciekł do pisu podlizywac sie kaczorowi nieudacznik i oszust

Gość • Czwartek [18.05.2017, 09:38:04] • [IP: 88.156.233.**]

Czas komuny skonczyl się -podobno.Co przewodniczacy Edukacji zrobil dla Szkoly Morskiej - NIC , żadnych dotacji od miasta.

Gość • Środa [17.05.2017, 20:41:36] • [IP: 92.42.114.**]

Czy młody mąciciel i złodziej jest lepszy od starego, który się już nachapał?

Gość • Środa [17.05.2017, 18:11:50] • [IP: 93.94.190.***]

o co chodzi z tym strychem na ul.Krzywej 1C ?? Proszę napisać !

Gość • Środa [17.05.2017, 18:06:17] • [IP: 5.60.98.**]

No jaja jak zresztą w całym kraju, ludzi niekompetentnych, wręcz ignorantów powołuje się na takie stanowiska??Miasto schodzi na psy, mam nadzieję że nie obraziłem piesków tylko tych buców goniących za kasą.

Gość • Środa [17.05.2017, 12:25:35] • [IP: 62.69.231.**]

Jeżeli te nazwiska kandydatów na przewodniczących okażą się prawdziwe, to jest jakaś KPINA...

Gość • Środa [17.05.2017, 10:43:29] • [IP: 88.156.233.**]

No no. Doewali się razem. Tylko, że wyborców nie pytają, skoro nie mieli większości to znaczy, że tak chcieli mieszkańcy a jak się robi w ciula wyborcę, ten głosuje na opozycję i dostaną po dupie. Zresztą, Żmur odejdzie to i tak dostaną.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:03:14] • [IP: 94.254.239.**]

no może wreszcie nie będą szkodzić miastu

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:02:47] • [IP: 93.94.190.***]

do piszącego : "Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:04:16] • [IP: 88.156.234.**] jak pis dojdzie do wladzy to bedziecie calowac slad stopy komunisty ale bedzie za pozno, " . Obawiam się, że ma Pan/Pani rację. Ale u nas w kraju, jak jest dobrze, to trzeba to wszystko zniszczyć, zdeptać. Zawiść i zazdrość. Ja przez ostatnie ok.12 lat słyszałam o sukcesach władz miasta, zarówno tych uchwałodawczych jak i wykonawczych. Czyli chodzi o TKM ? To tyle...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 19:14:09] • [IP: 93.94.186.***]

ten głupi uśmiech mnie denerwuje...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 19:13:26] • [IP: 93.94.186.***]

w koń☺cu ktoś się wziął za ich dupy...juz dawno nie powinni nic piastować...dość szkody dużo na robili...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:19:55] • [IP: 178.238.247.**]

A co na to P. R.K wszystkowiedzący?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:06:59] • [IP: 31.0.42.**]

Wszyscy z każdej partii są tacy sami nam opowiadają bajki a w kulłarach klepią się po plecach

Gość • Wtorek [16.05.2017, 18:04:16] • [IP: 88.156.234.**]

jak pis dojdzie do wladzy to bedziecie calowac slad stopy komunisty ale bedzie za pozno,

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:37:29] • [IP: 80.245.185.**]

16.12.39 tylko musisz wziąć pod uwagę że to najznakomitsza śmietanka lewicy, i jjak na lewicę przestało do takiej pracy ma lewe łapki.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:26:12] • [IP: 31.0.36.***]

Więcej szkodzili niż pomagali miastu. Wszystko przez te gierki Agatowskiej.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:22:25] • [IP: 37.7.103.***]

Zrezygnował z członkostwa w SLD i wchodzi w d... pisowi, zapomniał dzięki komu został kilka razy prezydentem.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 17:07:44] • [IP: 92.42.118.*]

Świnoujście się dekomunizuje? :D Cóż, lepiej późno niż wcale. :).

Gość • Wtorek [16.05.2017, 16:38:47] • [IP: 80.245.189.***]

WEŚCIE TEGO SUCHARA BO JAK PATRZĘ NA TĘ GĘBĘ TO MI NIE DOBRZE UDOSKONALAJĄ JAK DOJEBAĆ PRZECIĘTNEMU POLAKOWI A TO PODWYŻKĄ ZA WODĘ A TO ZA ŚCIEKI ZA GRUNTY POWIEM TAK WYNOCHA BO OD LAT PATRZYMY NA TO BAGNO W URZĘDZIE I TE SAME GĘBY PRZY KORYCIE WYNOCHA

Gość • Wtorek [16.05.2017, 16:12:39] • [IP: 80.245.182.***]

A myśleli że będą siedzieć na ciepłych posadkach w nieskończoność a tu fora ze dwora!.ale pracy jest mnóstwo w miescie np.w biedronce, netto, polo powodzenia.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:58:56] • [IP: 92.42.116.**]

I. .bardzo dobrze że następuje zmiana.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:14:39] • [IP: 94.254.171.**]

iswinoujscie- zdjęcie w artykule tj. majstersztyk, nic nie trzeba mówić, ani pisać, brawo

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:11:20] • [IP: 89.66.205.***]

W końcu z czerwonej robi się Zielona Wyspa !! Precz z komunikacją.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 14:39:35] • [IP: 178.238.253.**]

Masakra, dno i metry mulu, chyba mimo to żem inwalida i po schodach chodzić nie mogę to jakoś się wdrapie i zacznę nie tylko głosować, ale i patrzeć ba a nawet podpatrywać co i jak . ..wygrywa wybory!

Oglądasz 1-25 z 70
■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywie zaopiniowała projekt budżetu miasta Świnoujścia na rok 2018. Pozytywne opinie Izby uzyskały także projekty wieloletniej prognozy finansowej miasta. ■ Po długiej, momentami burzliwej dyskusji rada Miasta zgodziła się na przekazanie Ministrowi gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prowadzenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu ■ Urząd Zamówień Publicznych wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie przetargu na budowę tunelu ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■