POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 11:13:31] • Świnoujście

Walczyli na murawie. Teraz pojadą na wielki finał do Szczecina

Walczyli na murawie. Teraz pojadą na wielki finał do Szczecina

fot. BIK UM Świnoujście

Drużyny Nigerii, Meksyku, Kamerunu i Tunezji, czyli reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 6 będą reprezentowały nasze miasto w wielkim finale Netto Mini Mundial 2017, który odbędzie się 5. czerwca 2017 r. na stadionie Pogoni Szczecin.

- Cieszę się, że już kolejny raz Mini Mundial gości w Świnoujściu – mówił prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz do młodych piłkarzy i piłkarek tuż przed rozpoczęciem zawodów. – Pogoda dopisała. Pozostaje mi tylko życzyć wam wielu strzelonych goli oraz dobrej zabawy. I pamiętajcie – walczcie, ale zgodnie z zasadami fair play.

Walczyli na murawie. Teraz pojadą na wielki finał do Szczecina

fot. BIK UM Świnoujście

O miejsce w wielkim finale świnoujscy uczniowie walczyli podczas eliminacji, które odbyły się w miniony piątek na stadionie ze sztuczną murawą przy ulicy Matejki. Zespoły reprezentowały poszczególne drużyny, reprezentacje kadr narodowych z całego oświata.

Walczyli na murawie. Teraz pojadą na wielki finał do Szczecina

fot. BIK UM Świnoujście

- Gratuluję wszystkim zawodnikom i trenerom, a za tych, którzy przeszli do finału trzymamy kciuki. Gorąco wierzę, że wrócicie ze Szczecina z medalami - powiedział zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka w trakcie zakończenia świnoujskich eliminacji do finału Netto Mini Mundial.

W sumie w tegorocznej edycji Netto Mini Mundial startuje około tysiąca uczniów szkół podstawowych z całego województwa. Zespołu podzielone są na dwie kategorie: młodsi (klasy III – IV) i starsi (klasy V – VI). Dodatkowo, zgodnie z regulaminem, w każdej drużynie muszą grać dwie dziewczynki. Reprezentanci wyłaniani są w kwalifikacjach, które odbywają się w poszczególnych gminach.

Organizatorami eliminacji byli szczecińska firma Grupa BONO, sieć sklepów Netto oraz Urząd Miasta Świnoujście.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Wtorek [16.05.2017, 10:49:58] • [IP: 62.69.203.***]

No nie mogę.Jak Gierek.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 19:53:48] • [IP: 69.162.139.*]

I co jest Kierwa RAZ, DWZ TRZY !!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 16:20:56] • [IP: 62.69.231.***]

Coś nieprawdopodobnego.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 15:51:57] • [IP: 79.186.65.***]

I to jest prawdziwy sport. Brawo organizator i sponsorzy.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 15:23:45] • [IP: 92.42.118.**]

Czy była też kawa i ciastka ? Dla młodzieży oczywiście.

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 13:22:10] • [IP: 94.254.225.*]

BRAWO !

Oglądasz 1-6 z 6
■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■