POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 15:04:11] • Świnoujście

Kobieta, która potrąciła rowerem 7-latkę proszona jest o kontakt z Policją

Kobieta, która potrąciła rowerem 7-latkę proszona jest o kontakt z Policją

fot. Policja

Świnoujscy policjanci poszukują kobiety, która w czwartek 11 maja b.r. około godziny 18.30, jadąc rowerem ulicą Bohaterów Września, potrąciła 7-letnią dziewczynkę, która wybiegła z bramy. Rowerzystka proszona jest o kontakt z miejscową komendą Policji.

Policjanci ze świnoujskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem kobiety kierującej rowerem oraz 7-letniej dziewczynki. Do zdarzenia miało dojść w miniony czwartek 11 maja około godziny 18.30 przy ulicy Bohaterów Września na wysokości sklepu "Żabka". Jak wstępnie ustalono, rowerzystka, która wyjechała zza rogu ulicy Monte Cassino i skręciła w ulicę Bohaterów Września, uderzyła jednośladem dziecko, które nagle wybiegło z bramy.

Opiekun 7-latki rozmawiał z kobietą, która zatrzymała się, przeprosiła za zdarzenie i tłumaczyła, że próbowała wyhamować, po czym odjechała.

W celu pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia prowadzący sprawę poszukują uczestniczącej w nim rowerzystki.

Według świadka kobieta była w wieku około 45-50 lat, miała włosy koloru blond, okulary, poruszała się rowerem typu damka w kolorze białym.
Policjanci są w trakcie zabezpieczania zapisów monitoringu w kilku punktach miasta.

Prowadzący sprawę zwracają się z prośbą do opisywanej kobiety o jak najszybsze zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przy ulicy Krzywoustego 2a pokój 126 lub kontakt telefoniczny 91-32-67-552 celem złożenia wyjaśnień.

O kontakt proszone są również inne osoby, które były świadkami zdarzenia.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Niedziela [21.05.2017, 03:18:42] • [IP: 94.254.225.***]

Odszkodowanie sie jak najbardziej nalezy i co w tym dziwnego?!

Gość • Niedziela [21.05.2017, 03:16:24] • [IP: 94.254.225.***]

Pieszy na chodniku ma pierwszenstwo i to rowerzysta powinien uwazac!! I nie wyzywajcie od bachorow, sami nimi kiedys byliscie!!

Gościówa • Czwartek [18.05.2017, 14:44:05] • [IP: 77.88.191.***]

Biedna dziewczynka. Rowerzyści są problemem nawet dla kierowców. to oni powinni zacząć ponosić odpowiedzialność za swoją nieuwagę i ignorowanie wszystkiego dookoła. Nie raz byłam świadkiem jak wjeżdzają przed maske na środku drogim czy jadą środkiem chodnika w tłumie ludzi BEZCZELNOŚĆ!! Dlaczego nikt z tym nic nie robi?!

Gość • Środa [17.05.2017, 23:51:01] • [IP: 31.0.25.***]

Ostatnio potrąciła mnie kobieta jadąc rowerem, chodnikiem i nawet sie nie zatrzymała. Przez dwa tygodnie pół ręki miałam w siniakach. Sama jezdzę rowerem ale niektórych to na prawo jazdy trzeba bo jak święte krowy nie patrzą na nikogo.

Gość • Środa [17.05.2017, 21:40:51] • [IP: 80.245.178.***]

you talking to me • Wtorek [16.05.2017, 16:04:25] • [IP: 46.166.139.**] pieszy w strefie zamieszkania nie ma prawda chodzic jak swieta krowa gdzie mu sie podoba. ma jedynie pierwszenstwo w kazdym momencie i moze przekraczac ULICE w dowolnym miejscu a nie po niej chodzic jak po chodniku. radze odswiezyc swoja wiedze na temat przepisow.

Gość • Środa [17.05.2017, 08:49:38] • [IP: 164.127.85.**]

Kur.. Ile razy mam pisać ze dziecko było pod opieka dorosłych. to kobieta jechała w niedozwolonym miejscu ludzie poco piszecie jak nie wiecie jaka była sytuacj !!

Gość • Wtorek [16.05.2017, 16:33:17] • [IP: 31.0.121.**]

A jakby tamtędy przechodził DZIK z Warszowa który pomylił ścieżki smakowe. ..??

you talking to me • Wtorek [16.05.2017, 16:04:25] • [IP: 46.166.139.**]

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:00:45] • [IP: 62.69.241.***] Ignorańcie tam jest strefa zamieszkania! Wjazd do niej jest oznaczony znakiem D-40 („strefa zamieszkania”), wyjazd zaś tablicą D-41 („koniec strefy zamieszkania”). Powód jest prosty: strefa zamieszkania ma chronić pieszych. Przede wszystkim piesi mogą poruszać się całą szerokością drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Nie mają obowiązku, jak poza strefą, korzystać z chodników czy pobocza. W strefie zamieszkania trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ na jej terenie mogą poruszać się bez opieki nawet dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia.Tyle prawo, a teraz sam otwórz oczy i nalej sobie oleju do swojej pustej łepetynki może wtedy zaczniesz mysleć. Użlasz się nad rowerzystką, a nie przeszkadzają ci wredne komentarze na temat dziecka? Z głowa wszystko OK? Jesteś z rodziny rowerzystki?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:00:45] • [IP: 62.69.241.***]

Też ojciec • Wtorek [16.05.2017, 13:18:13] • [IP: 178.238.246.**] niech sobie biegają i skaczą ale z otwartymi oczami i odrobiną oleju w głowie. To jest miasto a nie pole! jak dziecko jest na tyle duże, że może samo hasać po mieście to powinno myśleć. I po co teraz szukać rowerzystki po monitoringach i wzywać ją na komendę? zatrzymała się, pogadała, przeprosiła, że dziecko jej wbiegło pod koła a teraz jeszcze będzie poszukiwana przez policje...

Tomek • Wtorek [16.05.2017, 14:42:52] • [IP: 89.15.237.***]

Czytam te Wasze komentarze i przyznam że jestem w szoku. Każdy z nas był dzieckiem, roztrzepanym czy też nie, ale obelgi od Bachorów !! Przecież to tylko dziecko !! Kobieta zaś na pewno nie chciała potrącić dziecka, to pewnie była tylko chwila nieuwagi. Kim Wy K...a jesteście ? Nie znacie okoliczności zdarzenia, a wypisujecie takie bzdury. Gdzie Tolerancja i Wyrozumiałość ??

Też ojciec • Wtorek [16.05.2017, 13:18:13] • [IP: 178.238.246.**]

LUDZIE CO Z WAMI!! Zostało potrącone dziecko! DZIECKO! Dzieci biegają, skaczą, krzyczą, płaczą nie upilnujecie nawet jak bardzo się staracie, jeśli tego nie rozumiecie to jesteście zwykłymi ignorantami. Wszystkim którzy wyzywają te małe dziecko od bachorów, smarkul itp, życzę aby w przyszłości zostali potraktowani np: przez służbę zdrowia, urzędników i innych ludzi wprost proporcjonalnie do ich agresji i to na żywo, nie w internecie. A tu macie cytat Janusza Kroczaka:" Czym jest dziecko [...]? Czym jest ta połowa ludzkości, żyjąca razem i obok nas w tragicznym rozdwojeniu? Nakładamy na nią brzemię obowiązków jutrzejszego człowieka, nie dając żadnego z praw człowieka dzisiejszego." Zastanówcie się, na razie tylko nad sobą, potem możecie nad innymi, jeśli będziecie do tego zdolni...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 11:48:03] • [IP: 95.154.230.***]

Ja tam bym się nie zgłaszał. Olałbym, to ciepłym moczem. Smarkula z ADHD powinna być prowadzona na łańcuchu 🔗🔗🔗, a nie luzem jak na pastwisku. 🔟

Gość • Wtorek [16.05.2017, 11:42:13] • [IP: 89.67.40.***]

Smarkula nie uważała, wbiegła pod rower, opiekun nie dopilnował. Ot i cała sprawa. Zachciało się dzieci, to trzeba je pilnować, a nie puszczać samopas i drzeć mordę, że inni na nie nie uważają. Trochę więcej odpowiedzialności, bo potem to bezstresowe wychowanie i róbta co chceta prowadzi do takich sytuacji jak ostatnio w Gdańsku, gdzie nastolatki przy akompaniamencie kolegów zagrzewających do boju pobiły koleżankę ze szkoły.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 09:05:01] • [IP: 95.129.228.***]

dzisiaj Swięto Formacji Policyjnej tj Straży Granicznej będą awanse będą medale będą nagrody

Gość • Wtorek [16.05.2017, 08:45:37] • [IP: 93.94.188.**]

CIEKAWE JAKĄ PRĘDKOŚCIĄ JECHAŁA?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 08:33:28] • [IP: 62.77.210.**]

Ile tu jadu w tych komentarzach no ale Polska to kraj w 98% katolicki. ...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 07:34:59] • [IP: 62.69.241.**]

Znowu afera. Jak ktoś nie pilnuje dzieci to tak się dzieje. Rodzice na wszystko pozwalają a potem szukają winnych.

gość • Wtorek [16.05.2017, 00:32:54] • [IP: 37.248.153.***]

ci co wyzywają od bachorów to raczej nie mają dzieci a jak mają to należy skontrolować ich bo może być tam kiepsko. co do rowerzystki i rodziców nie oceniajmy nikt z nas tam nie był.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 00:26:01] • [IP: 94.254.225.***]

Tępa baba powinna uważać a te tępoki które wzywają dziecko też były kiedyś bachorami!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 23:10:42] • [IP: 92.42.116.***]

PYTANIE DO POLICI CZY PO DEPTAKU MOZNA JEZDZIC ROWEREM?!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 22:49:36] • [IP: 83.11.83.***]

Tam jest strefa zamieszkania!! Geniusze co wyzywają dziecko i rodziców sprawdźcie sobie co to oznacza!!

Gość🙂 • Poniedziałek [15.05.2017, 22:37:35] • [IP: 94.254.227.***]

Co za.kur... w tym swinoujsciu mieszkaja. bachory to wy macie nie.ublizajcie dziecku bo ktos moze.do was zapukac a wtedy nie bedzie przepraszam hahah

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 21:39:13] • [IP: 62.21.32.***]

bachora trzeba bylo pilnowac

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 21:37:05] • [IP: 94.254.227.***]

Po co w ogole komentujecie zachowajcie to dla siebie te puste komentarze.Bachorem jestes Ty!!Naprawde jestescie poj... Kazdy dobry w mordzie jest, bo anonimowo!!Dziecko jest dzieckiem.Zeby was to spotkalo !!

Mistrzostwo swiata • Poniedziałek [15.05.2017, 21:25:52] • [IP: 136.252.163.***]

Policja sprawdzi monitoring.Lepszej komedi jeszcze nie slyszalam.Policja to moze co najwyzej umrzyc te sprawe badz wreczyc opiekunom mandacik.To robia najlepiej na swiecie.Mistrzowie swiata.

Oglądasz 1-25 z 44
■ W czwartek 22 czerwca , a więc w pierwszy dzień lata , przeprowadzona zostanie V edycja Biegu Świętojańskiego .Zapisy od 19.00 , start o 20.00 z Góry Słowiańskiej za strzelnicą .Trasa wiedzie z Góry Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee , dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Słowiańską ( 12km ) . Klub Biegacza Jogging serdecznie zaprasza biegaczy i kibiców do wspólnego przywitania lata na sportowo . Szczegóły na www.jogging.republika.pl ■
■ 18 głosami "za" bez sprzeciwu i przy dwóch wstrzymujących się, Rada Miasta udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2016 ■ Z zaproponowanego porządku obrad prezydent miasta wycofał projekt uchwały w sprawie rozwiązania spółki LOKUM ■ Od godziny 9.00 trwają obrady XLII Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad jest podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2016 r ■ Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście solidarne z Puszczą Białowieską. Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście oraz Stowarzyszenie Prawobrzeża zaprasza wszystkich na spotkanie pod hasłem "Solidarni z Puszczą Białowieską", "Solidarni z przyrodą". Połączone siły przyrodników, pasjonatów, podróżników, ludzi o różnych poglądach i ludzi różnych środowisk, postanowiły wyrazić swój sprzeciw wobec niszczenia najpiękniejszych lasów w Polsce- Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy wszystkich na manifestację 23.06.2017r. godz. 18.00, Park Zdrojowy w Świnoujściu, przy jachtowym Basenie Północnym ■ To oni są najlepsi! Prymusi 2017 wybrani! - Nauka, zdobyta wiedza to wasza przyszłość. Szczęśliwy ten, kto jak najszybciej to zrozumie. Tak, jak wy – mówił dziś Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wręczając nagrody uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych. – Jestem przekonany, że wielu z was daleko życiu zajdzie, spełni swoje marzenia, a my wszyscy świnoujścianie będziemy z was dumni. Gratuluję tego, co już osiągnęliście. Życzę wam naprawdę udanych wakacji, po których chętnie wrócicie do szkoły, aby dalej zdobywać wiedzę. Prezydent pogratulował również pracownikom oświaty i oczywiście rodzicom nagrodzonych dziś uczniów ■ Na Moniuszki mercedes prawie staranował bryczkę! Kierowca uciekł! Zobacz film! Kierowca osobowego mercedesa w trakcie wyprzedzania dwóch pojazdów wpadł pomiędzy bryczki. Osobówka uderzyła w tył dorożki. Jak udało nam się ustalić, kierowca mercedesa, młody mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku. ■ Duże kwoty wydawał pod koniec ubiegłego roku Urząd Miasta na usługi prawnicze. W całym ubiegłym roku było to prawie 274 tysięcy złotych. Zapytaliśmy magistrat, jaka była tego przyczyna. Na 6 miesięcy obsługi prawnej w tym roku miasto zawarło w grudniu umowę na ponad 14 tysięcy złotych. Podobnie kosztowała także półroczna reprezentacja prawna oraz ( kolejna umowa) za zastępowanie gminy i prezydenta w sądzie. Pod hasłem „usługi prawnicze – nieodpłatna pomoc prawna” znaleźć mnożna natomiast między innymi takie kwoty: 1665 zł, 2259 zł, 4757 zł, 18 204 zł, 12 157 zł czy 30 363 zł ■ Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Jak opowiada świadek zdarzenia, akcja przebiegała niczym w sensacyjnym filmie. Policja na sygnałach, pościg i skok do wody. Co wydarzyło się tuż po 23:00 na jednym z Bielików po stronie Uznam? Według relacji świadków, pojawienie się samochodu policyjnego zbiegło się w czasie ze skokiem mężczyzny wprost do kanału. Dramatyczny pościg zakończył się podjęciem mężczyzny przez załogę łodzi Stenia. Co skłoniło mężczyznę do desperackiego skoku? ■ Chór LOGOS zaprasza na koncert w niedzielę 18.06 o 12:45 w kościele na ul. Siemiradzkiego. Bogaty repertuar aż 13 utworów ■ Kłęby dymu na Steyera! 2 zastępy straży pożarnej w akcji. Do groźnie wyglądającego pożaru doszło przy ulicy Steyera. W piątkowe popołudnie, mieszkańców ulicy zmroził widok czarnego dymu unoszącego nad garażami. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy straży. Szybko okazało się, że powód pożaru był prozaiczny. Na Steyera paliły się śmieci… ■ Właśnie mija 25 lat współpracy Świnoujścia i Nordenham. W dniach 9 – 11 czerwca 2017r. delegacja ze Świnoujścia gościła w partnerskim mieście Nordenham. Okazją był jubileusz 25 – lat partnerskiej współpracy obu miast. Pobyt rozpoczęło spotkanie wszystkich uczestników wyjazdu z burmistrzem Nordenham Carstenem Seyfarthem, przedstawicielami miasta, osobami które od początku towarzyszyły współpracy obu miast oraz miejscową Polonią. Gospodarze przygotowali pokaz slajdów prezentujący przekrój współpracy obu miast na przełomie 25 lat ■ Jedna osoba zginęła w pożarze przyczepy kempingowej w przy ul. Prostej w Karsiborze. Ogień wybuchł w czwartek, około 5 rano, pożar jest opanowany. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się 3 zastępy strażaków. Przyczyny wybuchu pożaru nie są na razie znane ■ Po raz kolejny, jak bumerang wraca temat brudnej plaży na Warszowie. W poniedziałek na łamach portalu iswinoujscie.pl pisaliśmy o tym, jakie odczucia na temat tego miejsca mają mieszkańcy. W tej sprawie kontaktowaliśmy się z trzema instytucjami: Urzędem Miasta Świnoujście, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Morskim w Szczecinie. Jak się jednak okazuje, żadna z tych jednostek nie przyznaje się do tonącego w śmieciach odcinka plaży na Warszowie ■ Czytelnik: Tak wypoczywa świnoujska hołota w parku Zdrojowym. Jak można było zostawić po sobie taki syf? - pyta jeden z naszych Czytelników, który na taki o to widok natknął się w parku Zdrojowym. - Widać, że wypoczywała świnoujska hołota i o to co po sobie zostawiła opisuje Czytelnik. Zaledwie kilka dni temu na łamach naszego portalu publikowaliśmy list Czytelniczki oburzonej brakiem kultury grillujących w Parku Zdrojowym. Pozostawione resztki żywności, opakowania, plastikowe butelki, puszki przedstawiały naprawdę żałosny i tak właśnie definiujący tych konsumentów widok ■ "Ukradli mi bmw!" - takie zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Policjanci szybko odnaleźli pojazd i rozwikłali zagadkę jego zaginięcia. Właścicielka samochodu, która wywołała niepotrzebne czynności policyjne, poniosła konsekwencje za swoje roztargnienie ■ Co łączy tragicznie zmarłą Polkę ze Świnoujściem? Mieszkała w USA, tam zaginęła ■ Na ulicy Grunwaldzkiej opel zderzył się z motorem. 39-letni kierowca jednoślada z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala. Do wypadku doszło w sobotę rano. Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują o drogową rozwagę, kulturę i życzliwość ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Świnoujścia ■ Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą korzystać ze środków w ramach Gminnego Programu rewitalizacji ■ Radny Wiesław Góreczny: Gminny Program rewitalizacji nie obejmuje całego miasta. Mieszkańcy pytają dlaczego? ■ Bez dyskusji nad przedstawionym projektem uchwały Rada Miasta przyjęła zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2017-2021 ■ Gazowiec Clean Ocean z pierwszym ładunkiem amerykańskiego gazu LNG do Polski jest już w gazoporcie ■ Wszedł na słup wysokiego napięcia - policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii. Zaangażowanie i wytrwałość policyjnych negocjatorów prowadzących przez blisko 4 godziny rozmowy z mężczyzną, który wszedł na słup wysokiego napięcia w Świnoujściu i chciał popełnić samobójstwo, doprowadziła do zaniechania jego zamiarów. 41-latek, po dialogu z funkcjonariuszami, dobrowolnie zszedł na ziemię, po czym został przekazany pod opiekę lekarzy. ■ Obrażenia twarzy, nogi i głowy to efekt bójki uczennic – pisze nasza Czytelniczka. - Agresorka zawinęła sobie włosy ofiary wokół nadgarstka i drugą ręką biła ją pięścią po twarzy, kopała ją też w głowę. W tym czasie inne sprawczynie biły pozostałe dwie dziewczyny ■ Akcja ”Kręci mnie bezpieczeństwo” z niepełnosprawnymi i ich rodzinami w Świnoujściu. Do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo"opracowanej przez Komendę Główną Policji włączyli się także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Podczas rodzinnych pikników w siedzibie ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym stróże prawa promowali bezpieczeństwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Największą atrakcją był pokaz tresury policyjnych psów oraz próby przejścia toru przeszkód przy użyciu alkogogli ■ Na zachodzie kraju prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, intensywny opad deszczu do 20 mm ■ „ODKRYJ LOGOS” Fundacja Logos zaprasza dzieci, młodzież i rodziców dn. 07.06.2017 godz.17.00 ul. Grunwaldzka 47. Na spotkanie rekrutacyjne do klas 4-7 SP oraz klas 2 i 3 Gimnazjum, 1 i 2 Liceum ■ Uwaga! W dniach od 6 do 7 czerwca 2017 roku na terenie kraju odbywać się będą ćwiczenia RENEGADE, podczas których mogą zostać uruchomione także na terenie Miasta Świnoujście systemy alarmowania ludności ■ Miasto wydaje rocznie prawie 240 tysięcy złotych na sprzątanie Placu Wolności. Leżaki, fontanna i piękna słoneczna pogoda przyciągają turystów na świnoujski Plac Wolności. To miejsce szczególnie chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Jeden z centralnych punktów miasta, musi więc świecić czystością i przykładem. Wielkie sprzątanie na placu odbywa się więc regularnie. Czyszczenie Placu Wolności podzielone jest na 4 etapy na które składa się: opróżnianie śmietniczek, zbieranie nieczystości, zamiatanie mechaniczne, oraz mechaniczne mycie ■ Strażacy uratowali uwięzioną na dachu jaskółkę! Jak zawsze niezawodni strażacy, tym razem uratowali z opresji jaskółkę. Ptak z niewiadomych przyczyn zaplątał się w żyłkę i nie mógł się wydostać. Zaniepokojeni sytuacją przechodnie szybko zareagowali i na Wybrzeże Władysława IV wezwali strażaków. Do akcji ruszyły dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy w ciągu dwudziestu minut uwolnili ptaka i przekazali go pod opiekę pracowników świnoujskiego schroniska ■ Ukryli narkotyki w bieliźnie i zamrażalniku! Dwóch nastolatków w rękach policji! Świnoujscy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał narkotyki oraz nimi handlował. W związku z popełnieniem tych przestępstw sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Worek z amfetaminą mundurowi znaleźli w zamrażalniku. Zatrzymany został także jego 19-letni kolega ze środkami odurzającymi ukrytymi w bieliźnie ■ Mieszkańcy Karsiboru proszą: Nie dokarmiajcie tego dzika! Zróbcie coś z tymi ludźmi, może was posłuchają, bo przez nich cierpi wielu mieszkańców naszej wyspy – z taką prośbą zwróciła się do urzędu grupa mieszkańców Karsiboru, a także pracownicy firmy, która zajmuje się odławianiem dzików. Okazuje się, że dzik, który od jakiegoś czasu wychodzi z lasu i pojawia się między zabudowaniami, jest kuszony przez kilku mieszkańców ulicy Trzcinowej, którzy systematycznie dokarmiają go tuż przy swoich posesjach. Jeden z mieszkańców opowiada, że był świadkiem, jak ci sami ludzie krzyczeli i odgrażali się pracownikowi, który na prośbę innych karsiborzan przyszedł, aby zobaczyć, jakie są możliwości odłowu zwierzęcia i wywiezienia z dala od zabudowań. ■