POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 15:04:11] • Świnoujście

Kobieta, która potrąciła rowerem 7-latkę proszona jest o kontakt z Policją

Kobieta, która potrąciła rowerem 7-latkę proszona jest o kontakt z Policją

fot. Policja

Świnoujscy policjanci poszukują kobiety, która w czwartek 11 maja b.r. około godziny 18.30, jadąc rowerem ulicą Bohaterów Września, potrąciła 7-letnią dziewczynkę, która wybiegła z bramy. Rowerzystka proszona jest o kontakt z miejscową komendą Policji.

Policjanci ze świnoujskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem kobiety kierującej rowerem oraz 7-letniej dziewczynki. Do zdarzenia miało dojść w miniony czwartek 11 maja około godziny 18.30 przy ulicy Bohaterów Września na wysokości sklepu "Żabka". Jak wstępnie ustalono, rowerzystka, która wyjechała zza rogu ulicy Monte Cassino i skręciła w ulicę Bohaterów Września, uderzyła jednośladem dziecko, które nagle wybiegło z bramy.

Opiekun 7-latki rozmawiał z kobietą, która zatrzymała się, przeprosiła za zdarzenie i tłumaczyła, że próbowała wyhamować, po czym odjechała.

W celu pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia prowadzący sprawę poszukują uczestniczącej w nim rowerzystki.

Według świadka kobieta była w wieku około 45-50 lat, miała włosy koloru blond, okulary, poruszała się rowerem typu damka w kolorze białym.
Policjanci są w trakcie zabezpieczania zapisów monitoringu w kilku punktach miasta.

Prowadzący sprawę zwracają się z prośbą do opisywanej kobiety o jak najszybsze zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przy ulicy Krzywoustego 2a pokój 126 lub kontakt telefoniczny 91-32-67-552 celem złożenia wyjaśnień.

O kontakt proszone są również inne osoby, które były świadkami zdarzenia.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Niedziela [21.05.2017, 03:18:42] • [IP: 94.254.225.***]

Odszkodowanie sie jak najbardziej nalezy i co w tym dziwnego?!

Gość • Niedziela [21.05.2017, 03:16:24] • [IP: 94.254.225.***]

Pieszy na chodniku ma pierwszenstwo i to rowerzysta powinien uwazac!! I nie wyzywajcie od bachorow, sami nimi kiedys byliscie!!

Gościówa • Czwartek [18.05.2017, 14:44:05] • [IP: 77.88.191.***]

Biedna dziewczynka. Rowerzyści są problemem nawet dla kierowców. to oni powinni zacząć ponosić odpowiedzialność za swoją nieuwagę i ignorowanie wszystkiego dookoła. Nie raz byłam świadkiem jak wjeżdzają przed maske na środku drogim czy jadą środkiem chodnika w tłumie ludzi BEZCZELNOŚĆ!! Dlaczego nikt z tym nic nie robi?!

Gość • Środa [17.05.2017, 23:51:01] • [IP: 31.0.25.***]

Ostatnio potrąciła mnie kobieta jadąc rowerem, chodnikiem i nawet sie nie zatrzymała. Przez dwa tygodnie pół ręki miałam w siniakach. Sama jezdzę rowerem ale niektórych to na prawo jazdy trzeba bo jak święte krowy nie patrzą na nikogo.

Gość • Środa [17.05.2017, 21:40:51] • [IP: 80.245.178.***]

you talking to me • Wtorek [16.05.2017, 16:04:25] • [IP: 46.166.139.**] pieszy w strefie zamieszkania nie ma prawda chodzic jak swieta krowa gdzie mu sie podoba. ma jedynie pierwszenstwo w kazdym momencie i moze przekraczac ULICE w dowolnym miejscu a nie po niej chodzic jak po chodniku. radze odswiezyc swoja wiedze na temat przepisow.

Gość • Środa [17.05.2017, 08:49:38] • [IP: 164.127.85.**]

Kur.. Ile razy mam pisać ze dziecko było pod opieka dorosłych. to kobieta jechała w niedozwolonym miejscu ludzie poco piszecie jak nie wiecie jaka była sytuacj !!

Gość • Wtorek [16.05.2017, 16:33:17] • [IP: 31.0.121.**]

A jakby tamtędy przechodził DZIK z Warszowa który pomylił ścieżki smakowe. ..??

you talking to me • Wtorek [16.05.2017, 16:04:25] • [IP: 46.166.139.**]

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:00:45] • [IP: 62.69.241.***] Ignorańcie tam jest strefa zamieszkania! Wjazd do niej jest oznaczony znakiem D-40 („strefa zamieszkania”), wyjazd zaś tablicą D-41 („koniec strefy zamieszkania”). Powód jest prosty: strefa zamieszkania ma chronić pieszych. Przede wszystkim piesi mogą poruszać się całą szerokością drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Nie mają obowiązku, jak poza strefą, korzystać z chodników czy pobocza. W strefie zamieszkania trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ na jej terenie mogą poruszać się bez opieki nawet dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia.Tyle prawo, a teraz sam otwórz oczy i nalej sobie oleju do swojej pustej łepetynki może wtedy zaczniesz mysleć. Użlasz się nad rowerzystką, a nie przeszkadzają ci wredne komentarze na temat dziecka? Z głowa wszystko OK? Jesteś z rodziny rowerzystki?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:00:45] • [IP: 62.69.241.***]

Też ojciec • Wtorek [16.05.2017, 13:18:13] • [IP: 178.238.246.**] niech sobie biegają i skaczą ale z otwartymi oczami i odrobiną oleju w głowie. To jest miasto a nie pole! jak dziecko jest na tyle duże, że może samo hasać po mieście to powinno myśleć. I po co teraz szukać rowerzystki po monitoringach i wzywać ją na komendę? zatrzymała się, pogadała, przeprosiła, że dziecko jej wbiegło pod koła a teraz jeszcze będzie poszukiwana przez policje...

Tomek • Wtorek [16.05.2017, 14:42:52] • [IP: 89.15.237.***]

Czytam te Wasze komentarze i przyznam że jestem w szoku. Każdy z nas był dzieckiem, roztrzepanym czy też nie, ale obelgi od Bachorów !! Przecież to tylko dziecko !! Kobieta zaś na pewno nie chciała potrącić dziecka, to pewnie była tylko chwila nieuwagi. Kim Wy K...a jesteście ? Nie znacie okoliczności zdarzenia, a wypisujecie takie bzdury. Gdzie Tolerancja i Wyrozumiałość ??

Też ojciec • Wtorek [16.05.2017, 13:18:13] • [IP: 178.238.246.**]

LUDZIE CO Z WAMI!! Zostało potrącone dziecko! DZIECKO! Dzieci biegają, skaczą, krzyczą, płaczą nie upilnujecie nawet jak bardzo się staracie, jeśli tego nie rozumiecie to jesteście zwykłymi ignorantami. Wszystkim którzy wyzywają te małe dziecko od bachorów, smarkul itp, życzę aby w przyszłości zostali potraktowani np: przez służbę zdrowia, urzędników i innych ludzi wprost proporcjonalnie do ich agresji i to na żywo, nie w internecie. A tu macie cytat Janusza Kroczaka:" Czym jest dziecko [...]? Czym jest ta połowa ludzkości, żyjąca razem i obok nas w tragicznym rozdwojeniu? Nakładamy na nią brzemię obowiązków jutrzejszego człowieka, nie dając żadnego z praw człowieka dzisiejszego." Zastanówcie się, na razie tylko nad sobą, potem możecie nad innymi, jeśli będziecie do tego zdolni...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 11:48:03] • [IP: 95.154.230.***]

Ja tam bym się nie zgłaszał. Olałbym, to ciepłym moczem. Smarkula z ADHD powinna być prowadzona na łańcuchu 🔗🔗🔗, a nie luzem jak na pastwisku. 🔟

Gość • Wtorek [16.05.2017, 11:42:13] • [IP: 89.67.40.***]

Smarkula nie uważała, wbiegła pod rower, opiekun nie dopilnował. Ot i cała sprawa. Zachciało się dzieci, to trzeba je pilnować, a nie puszczać samopas i drzeć mordę, że inni na nie nie uważają. Trochę więcej odpowiedzialności, bo potem to bezstresowe wychowanie i róbta co chceta prowadzi do takich sytuacji jak ostatnio w Gdańsku, gdzie nastolatki przy akompaniamencie kolegów zagrzewających do boju pobiły koleżankę ze szkoły.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 09:05:01] • [IP: 95.129.228.***]

dzisiaj Swięto Formacji Policyjnej tj Straży Granicznej będą awanse będą medale będą nagrody

Gość • Wtorek [16.05.2017, 08:45:37] • [IP: 93.94.188.**]

CIEKAWE JAKĄ PRĘDKOŚCIĄ JECHAŁA?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 08:33:28] • [IP: 62.77.210.**]

Ile tu jadu w tych komentarzach no ale Polska to kraj w 98% katolicki. ...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 07:34:59] • [IP: 62.69.241.**]

Znowu afera. Jak ktoś nie pilnuje dzieci to tak się dzieje. Rodzice na wszystko pozwalają a potem szukają winnych.

gość • Wtorek [16.05.2017, 00:32:54] • [IP: 37.248.153.***]

ci co wyzywają od bachorów to raczej nie mają dzieci a jak mają to należy skontrolować ich bo może być tam kiepsko. co do rowerzystki i rodziców nie oceniajmy nikt z nas tam nie był.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 00:26:01] • [IP: 94.254.225.***]

Tępa baba powinna uważać a te tępoki które wzywają dziecko też były kiedyś bachorami!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 23:10:42] • [IP: 92.42.116.***]

PYTANIE DO POLICI CZY PO DEPTAKU MOZNA JEZDZIC ROWEREM?!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 22:49:36] • [IP: 83.11.83.***]

Tam jest strefa zamieszkania!! Geniusze co wyzywają dziecko i rodziców sprawdźcie sobie co to oznacza!!

Gość🙂 • Poniedziałek [15.05.2017, 22:37:35] • [IP: 94.254.227.***]

Co za.kur... w tym swinoujsciu mieszkaja. bachory to wy macie nie.ublizajcie dziecku bo ktos moze.do was zapukac a wtedy nie bedzie przepraszam hahah

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 21:39:13] • [IP: 62.21.32.***]

bachora trzeba bylo pilnowac

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 21:37:05] • [IP: 94.254.227.***]

Po co w ogole komentujecie zachowajcie to dla siebie te puste komentarze.Bachorem jestes Ty!!Naprawde jestescie poj... Kazdy dobry w mordzie jest, bo anonimowo!!Dziecko jest dzieckiem.Zeby was to spotkalo !!

Mistrzostwo swiata • Poniedziałek [15.05.2017, 21:25:52] • [IP: 136.252.163.***]

Policja sprawdzi monitoring.Lepszej komedi jeszcze nie slyszalam.Policja to moze co najwyzej umrzyc te sprawe badz wreczyc opiekunom mandacik.To robia najlepiej na swiecie.Mistrzowie swiata.

Oglądasz 1-25 z 44
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■