POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 15:04:11] • Świnoujście

Kobieta, która potrąciła rowerem 7-latkę proszona jest o kontakt z Policją

Kobieta, która potrąciła rowerem 7-latkę proszona jest o kontakt z Policją

fot. Policja

Świnoujscy policjanci poszukują kobiety, która w czwartek 11 maja b.r. około godziny 18.30, jadąc rowerem ulicą Bohaterów Września, potrąciła 7-letnią dziewczynkę, która wybiegła z bramy. Rowerzystka proszona jest o kontakt z miejscową komendą Policji.

Policjanci ze świnoujskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem kobiety kierującej rowerem oraz 7-letniej dziewczynki. Do zdarzenia miało dojść w miniony czwartek 11 maja około godziny 18.30 przy ulicy Bohaterów Września na wysokości sklepu "Żabka". Jak wstępnie ustalono, rowerzystka, która wyjechała zza rogu ulicy Monte Cassino i skręciła w ulicę Bohaterów Września, uderzyła jednośladem dziecko, które nagle wybiegło z bramy.

Opiekun 7-latki rozmawiał z kobietą, która zatrzymała się, przeprosiła za zdarzenie i tłumaczyła, że próbowała wyhamować, po czym odjechała.

W celu pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia prowadzący sprawę poszukują uczestniczącej w nim rowerzystki.

Według świadka kobieta była w wieku około 45-50 lat, miała włosy koloru blond, okulary, poruszała się rowerem typu damka w kolorze białym.
Policjanci są w trakcie zabezpieczania zapisów monitoringu w kilku punktach miasta.

Prowadzący sprawę zwracają się z prośbą do opisywanej kobiety o jak najszybsze zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przy ulicy Krzywoustego 2a pokój 126 lub kontakt telefoniczny 91-32-67-552 celem złożenia wyjaśnień.

O kontakt proszone są również inne osoby, które były świadkami zdarzenia.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Niedziela [21.05.2017, 03:18:42] • [IP: 94.254.225.***]

Odszkodowanie sie jak najbardziej nalezy i co w tym dziwnego?!

Gość • Niedziela [21.05.2017, 03:16:24] • [IP: 94.254.225.***]

Pieszy na chodniku ma pierwszenstwo i to rowerzysta powinien uwazac!! I nie wyzywajcie od bachorow, sami nimi kiedys byliscie!!

Gościówa • Czwartek [18.05.2017, 14:44:05] • [IP: 77.88.191.***]

Biedna dziewczynka. Rowerzyści są problemem nawet dla kierowców. to oni powinni zacząć ponosić odpowiedzialność za swoją nieuwagę i ignorowanie wszystkiego dookoła. Nie raz byłam świadkiem jak wjeżdzają przed maske na środku drogim czy jadą środkiem chodnika w tłumie ludzi BEZCZELNOŚĆ!! Dlaczego nikt z tym nic nie robi?!

Gość • Środa [17.05.2017, 23:51:01] • [IP: 31.0.25.***]

Ostatnio potrąciła mnie kobieta jadąc rowerem, chodnikiem i nawet sie nie zatrzymała. Przez dwa tygodnie pół ręki miałam w siniakach. Sama jezdzę rowerem ale niektórych to na prawo jazdy trzeba bo jak święte krowy nie patrzą na nikogo.

Gość • Środa [17.05.2017, 21:40:51] • [IP: 80.245.178.***]

you talking to me • Wtorek [16.05.2017, 16:04:25] • [IP: 46.166.139.**] pieszy w strefie zamieszkania nie ma prawda chodzic jak swieta krowa gdzie mu sie podoba. ma jedynie pierwszenstwo w kazdym momencie i moze przekraczac ULICE w dowolnym miejscu a nie po niej chodzic jak po chodniku. radze odswiezyc swoja wiedze na temat przepisow.

Gość • Środa [17.05.2017, 08:49:38] • [IP: 164.127.85.**]

Kur.. Ile razy mam pisać ze dziecko było pod opieka dorosłych. to kobieta jechała w niedozwolonym miejscu ludzie poco piszecie jak nie wiecie jaka była sytuacj !!

Gość • Wtorek [16.05.2017, 16:33:17] • [IP: 31.0.121.**]

A jakby tamtędy przechodził DZIK z Warszowa który pomylił ścieżki smakowe. ..??

you talking to me • Wtorek [16.05.2017, 16:04:25] • [IP: 46.166.139.**]

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:00:45] • [IP: 62.69.241.***] Ignorańcie tam jest strefa zamieszkania! Wjazd do niej jest oznaczony znakiem D-40 („strefa zamieszkania”), wyjazd zaś tablicą D-41 („koniec strefy zamieszkania”). Powód jest prosty: strefa zamieszkania ma chronić pieszych. Przede wszystkim piesi mogą poruszać się całą szerokością drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Nie mają obowiązku, jak poza strefą, korzystać z chodników czy pobocza. W strefie zamieszkania trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ na jej terenie mogą poruszać się bez opieki nawet dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia.Tyle prawo, a teraz sam otwórz oczy i nalej sobie oleju do swojej pustej łepetynki może wtedy zaczniesz mysleć. Użlasz się nad rowerzystką, a nie przeszkadzają ci wredne komentarze na temat dziecka? Z głowa wszystko OK? Jesteś z rodziny rowerzystki?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:00:45] • [IP: 62.69.241.***]

Też ojciec • Wtorek [16.05.2017, 13:18:13] • [IP: 178.238.246.**] niech sobie biegają i skaczą ale z otwartymi oczami i odrobiną oleju w głowie. To jest miasto a nie pole! jak dziecko jest na tyle duże, że może samo hasać po mieście to powinno myśleć. I po co teraz szukać rowerzystki po monitoringach i wzywać ją na komendę? zatrzymała się, pogadała, przeprosiła, że dziecko jej wbiegło pod koła a teraz jeszcze będzie poszukiwana przez policje...

Tomek • Wtorek [16.05.2017, 14:42:52] • [IP: 89.15.237.***]

Czytam te Wasze komentarze i przyznam że jestem w szoku. Każdy z nas był dzieckiem, roztrzepanym czy też nie, ale obelgi od Bachorów !! Przecież to tylko dziecko !! Kobieta zaś na pewno nie chciała potrącić dziecka, to pewnie była tylko chwila nieuwagi. Kim Wy K...a jesteście ? Nie znacie okoliczności zdarzenia, a wypisujecie takie bzdury. Gdzie Tolerancja i Wyrozumiałość ??

Też ojciec • Wtorek [16.05.2017, 13:18:13] • [IP: 178.238.246.**]

LUDZIE CO Z WAMI!! Zostało potrącone dziecko! DZIECKO! Dzieci biegają, skaczą, krzyczą, płaczą nie upilnujecie nawet jak bardzo się staracie, jeśli tego nie rozumiecie to jesteście zwykłymi ignorantami. Wszystkim którzy wyzywają te małe dziecko od bachorów, smarkul itp, życzę aby w przyszłości zostali potraktowani np: przez służbę zdrowia, urzędników i innych ludzi wprost proporcjonalnie do ich agresji i to na żywo, nie w internecie. A tu macie cytat Janusza Kroczaka:" Czym jest dziecko [...]? Czym jest ta połowa ludzkości, żyjąca razem i obok nas w tragicznym rozdwojeniu? Nakładamy na nią brzemię obowiązków jutrzejszego człowieka, nie dając żadnego z praw człowieka dzisiejszego." Zastanówcie się, na razie tylko nad sobą, potem możecie nad innymi, jeśli będziecie do tego zdolni...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 11:48:03] • [IP: 95.154.230.***]

Ja tam bym się nie zgłaszał. Olałbym, to ciepłym moczem. Smarkula z ADHD powinna być prowadzona na łańcuchu 🔗🔗🔗, a nie luzem jak na pastwisku. 🔟

Gość • Wtorek [16.05.2017, 11:42:13] • [IP: 89.67.40.***]

Smarkula nie uważała, wbiegła pod rower, opiekun nie dopilnował. Ot i cała sprawa. Zachciało się dzieci, to trzeba je pilnować, a nie puszczać samopas i drzeć mordę, że inni na nie nie uważają. Trochę więcej odpowiedzialności, bo potem to bezstresowe wychowanie i róbta co chceta prowadzi do takich sytuacji jak ostatnio w Gdańsku, gdzie nastolatki przy akompaniamencie kolegów zagrzewających do boju pobiły koleżankę ze szkoły.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 09:05:01] • [IP: 95.129.228.***]

dzisiaj Swięto Formacji Policyjnej tj Straży Granicznej będą awanse będą medale będą nagrody

Gość • Wtorek [16.05.2017, 08:45:37] • [IP: 93.94.188.**]

CIEKAWE JAKĄ PRĘDKOŚCIĄ JECHAŁA?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 08:33:28] • [IP: 62.77.210.**]

Ile tu jadu w tych komentarzach no ale Polska to kraj w 98% katolicki. ...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 07:34:59] • [IP: 62.69.241.**]

Znowu afera. Jak ktoś nie pilnuje dzieci to tak się dzieje. Rodzice na wszystko pozwalają a potem szukają winnych.

gość • Wtorek [16.05.2017, 00:32:54] • [IP: 37.248.153.***]

ci co wyzywają od bachorów to raczej nie mają dzieci a jak mają to należy skontrolować ich bo może być tam kiepsko. co do rowerzystki i rodziców nie oceniajmy nikt z nas tam nie był.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 00:26:01] • [IP: 94.254.225.***]

Tępa baba powinna uważać a te tępoki które wzywają dziecko też były kiedyś bachorami!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 23:10:42] • [IP: 92.42.116.***]

PYTANIE DO POLICI CZY PO DEPTAKU MOZNA JEZDZIC ROWEREM?!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 22:49:36] • [IP: 83.11.83.***]

Tam jest strefa zamieszkania!! Geniusze co wyzywają dziecko i rodziców sprawdźcie sobie co to oznacza!!

Gość🙂 • Poniedziałek [15.05.2017, 22:37:35] • [IP: 94.254.227.***]

Co za.kur... w tym swinoujsciu mieszkaja. bachory to wy macie nie.ublizajcie dziecku bo ktos moze.do was zapukac a wtedy nie bedzie przepraszam hahah

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 21:39:13] • [IP: 62.21.32.***]

bachora trzeba bylo pilnowac

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 21:37:05] • [IP: 94.254.227.***]

Po co w ogole komentujecie zachowajcie to dla siebie te puste komentarze.Bachorem jestes Ty!!Naprawde jestescie poj... Kazdy dobry w mordzie jest, bo anonimowo!!Dziecko jest dzieckiem.Zeby was to spotkalo !!

Mistrzostwo swiata • Poniedziałek [15.05.2017, 21:25:52] • [IP: 136.252.163.***]

Policja sprawdzi monitoring.Lepszej komedi jeszcze nie slyszalam.Policja to moze co najwyzej umrzyc te sprawe badz wreczyc opiekunom mandacik.To robia najlepiej na swiecie.Mistrzowie swiata.

Oglądasz 1-25 z 44
■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■