POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 15:04:11] • Świnoujście

Kobieta, która potrąciła rowerem 7-latkę proszona jest o kontakt z Policją

Kobieta, która potrąciła rowerem 7-latkę proszona jest o kontakt z Policją

fot. Policja

Świnoujscy policjanci poszukują kobiety, która w czwartek 11 maja b.r. około godziny 18.30, jadąc rowerem ulicą Bohaterów Września, potrąciła 7-letnią dziewczynkę, która wybiegła z bramy. Rowerzystka proszona jest o kontakt z miejscową komendą Policji.

Policjanci ze świnoujskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem kobiety kierującej rowerem oraz 7-letniej dziewczynki. Do zdarzenia miało dojść w miniony czwartek 11 maja około godziny 18.30 przy ulicy Bohaterów Września na wysokości sklepu "Żabka". Jak wstępnie ustalono, rowerzystka, która wyjechała zza rogu ulicy Monte Cassino i skręciła w ulicę Bohaterów Września, uderzyła jednośladem dziecko, które nagle wybiegło z bramy.

Opiekun 7-latki rozmawiał z kobietą, która zatrzymała się, przeprosiła za zdarzenie i tłumaczyła, że próbowała wyhamować, po czym odjechała.

W celu pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia prowadzący sprawę poszukują uczestniczącej w nim rowerzystki.

Według świadka kobieta była w wieku około 45-50 lat, miała włosy koloru blond, okulary, poruszała się rowerem typu damka w kolorze białym.
Policjanci są w trakcie zabezpieczania zapisów monitoringu w kilku punktach miasta.

Prowadzący sprawę zwracają się z prośbą do opisywanej kobiety o jak najszybsze zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przy ulicy Krzywoustego 2a pokój 126 lub kontakt telefoniczny 91-32-67-552 celem złożenia wyjaśnień.

O kontakt proszone są również inne osoby, które były świadkami zdarzenia.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Niedziela [21.05.2017, 03:18:42] • [IP: 94.254.225.***]

Odszkodowanie sie jak najbardziej nalezy i co w tym dziwnego?!

Gość • Niedziela [21.05.2017, 03:16:24] • [IP: 94.254.225.***]

Pieszy na chodniku ma pierwszenstwo i to rowerzysta powinien uwazac!! I nie wyzywajcie od bachorow, sami nimi kiedys byliscie!!

Gościówa • Czwartek [18.05.2017, 14:44:05] • [IP: 77.88.191.***]

Biedna dziewczynka. Rowerzyści są problemem nawet dla kierowców. to oni powinni zacząć ponosić odpowiedzialność za swoją nieuwagę i ignorowanie wszystkiego dookoła. Nie raz byłam świadkiem jak wjeżdzają przed maske na środku drogim czy jadą środkiem chodnika w tłumie ludzi BEZCZELNOŚĆ!! Dlaczego nikt z tym nic nie robi?!

Gość • Środa [17.05.2017, 23:51:01] • [IP: 31.0.25.***]

Ostatnio potrąciła mnie kobieta jadąc rowerem, chodnikiem i nawet sie nie zatrzymała. Przez dwa tygodnie pół ręki miałam w siniakach. Sama jezdzę rowerem ale niektórych to na prawo jazdy trzeba bo jak święte krowy nie patrzą na nikogo.

Gość • Środa [17.05.2017, 21:40:51] • [IP: 80.245.178.***]

you talking to me • Wtorek [16.05.2017, 16:04:25] • [IP: 46.166.139.**] pieszy w strefie zamieszkania nie ma prawda chodzic jak swieta krowa gdzie mu sie podoba. ma jedynie pierwszenstwo w kazdym momencie i moze przekraczac ULICE w dowolnym miejscu a nie po niej chodzic jak po chodniku. radze odswiezyc swoja wiedze na temat przepisow.

Gość • Środa [17.05.2017, 08:49:38] • [IP: 164.127.85.**]

Kur.. Ile razy mam pisać ze dziecko było pod opieka dorosłych. to kobieta jechała w niedozwolonym miejscu ludzie poco piszecie jak nie wiecie jaka była sytuacj !!

Gość • Wtorek [16.05.2017, 16:33:17] • [IP: 31.0.121.**]

A jakby tamtędy przechodził DZIK z Warszowa który pomylił ścieżki smakowe. ..??

you talking to me • Wtorek [16.05.2017, 16:04:25] • [IP: 46.166.139.**]

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:00:45] • [IP: 62.69.241.***] Ignorańcie tam jest strefa zamieszkania! Wjazd do niej jest oznaczony znakiem D-40 („strefa zamieszkania”), wyjazd zaś tablicą D-41 („koniec strefy zamieszkania”). Powód jest prosty: strefa zamieszkania ma chronić pieszych. Przede wszystkim piesi mogą poruszać się całą szerokością drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Nie mają obowiązku, jak poza strefą, korzystać z chodników czy pobocza. W strefie zamieszkania trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ na jej terenie mogą poruszać się bez opieki nawet dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia.Tyle prawo, a teraz sam otwórz oczy i nalej sobie oleju do swojej pustej łepetynki może wtedy zaczniesz mysleć. Użlasz się nad rowerzystką, a nie przeszkadzają ci wredne komentarze na temat dziecka? Z głowa wszystko OK? Jesteś z rodziny rowerzystki?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:00:45] • [IP: 62.69.241.***]

Też ojciec • Wtorek [16.05.2017, 13:18:13] • [IP: 178.238.246.**] niech sobie biegają i skaczą ale z otwartymi oczami i odrobiną oleju w głowie. To jest miasto a nie pole! jak dziecko jest na tyle duże, że może samo hasać po mieście to powinno myśleć. I po co teraz szukać rowerzystki po monitoringach i wzywać ją na komendę? zatrzymała się, pogadała, przeprosiła, że dziecko jej wbiegło pod koła a teraz jeszcze będzie poszukiwana przez policje...

Tomek • Wtorek [16.05.2017, 14:42:52] • [IP: 89.15.237.***]

Czytam te Wasze komentarze i przyznam że jestem w szoku. Każdy z nas był dzieckiem, roztrzepanym czy też nie, ale obelgi od Bachorów !! Przecież to tylko dziecko !! Kobieta zaś na pewno nie chciała potrącić dziecka, to pewnie była tylko chwila nieuwagi. Kim Wy K...a jesteście ? Nie znacie okoliczności zdarzenia, a wypisujecie takie bzdury. Gdzie Tolerancja i Wyrozumiałość ??

Też ojciec • Wtorek [16.05.2017, 13:18:13] • [IP: 178.238.246.**]

LUDZIE CO Z WAMI!! Zostało potrącone dziecko! DZIECKO! Dzieci biegają, skaczą, krzyczą, płaczą nie upilnujecie nawet jak bardzo się staracie, jeśli tego nie rozumiecie to jesteście zwykłymi ignorantami. Wszystkim którzy wyzywają te małe dziecko od bachorów, smarkul itp, życzę aby w przyszłości zostali potraktowani np: przez służbę zdrowia, urzędników i innych ludzi wprost proporcjonalnie do ich agresji i to na żywo, nie w internecie. A tu macie cytat Janusza Kroczaka:" Czym jest dziecko [...]? Czym jest ta połowa ludzkości, żyjąca razem i obok nas w tragicznym rozdwojeniu? Nakładamy na nią brzemię obowiązków jutrzejszego człowieka, nie dając żadnego z praw człowieka dzisiejszego." Zastanówcie się, na razie tylko nad sobą, potem możecie nad innymi, jeśli będziecie do tego zdolni...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 11:48:03] • [IP: 95.154.230.***]

Ja tam bym się nie zgłaszał. Olałbym, to ciepłym moczem. Smarkula z ADHD powinna być prowadzona na łańcuchu 🔗🔗🔗, a nie luzem jak na pastwisku. 🔟

Gość • Wtorek [16.05.2017, 11:42:13] • [IP: 89.67.40.***]

Smarkula nie uważała, wbiegła pod rower, opiekun nie dopilnował. Ot i cała sprawa. Zachciało się dzieci, to trzeba je pilnować, a nie puszczać samopas i drzeć mordę, że inni na nie nie uważają. Trochę więcej odpowiedzialności, bo potem to bezstresowe wychowanie i róbta co chceta prowadzi do takich sytuacji jak ostatnio w Gdańsku, gdzie nastolatki przy akompaniamencie kolegów zagrzewających do boju pobiły koleżankę ze szkoły.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 09:05:01] • [IP: 95.129.228.***]

dzisiaj Swięto Formacji Policyjnej tj Straży Granicznej będą awanse będą medale będą nagrody

Gość • Wtorek [16.05.2017, 08:45:37] • [IP: 93.94.188.**]

CIEKAWE JAKĄ PRĘDKOŚCIĄ JECHAŁA?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 08:33:28] • [IP: 62.77.210.**]

Ile tu jadu w tych komentarzach no ale Polska to kraj w 98% katolicki. ...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 07:34:59] • [IP: 62.69.241.**]

Znowu afera. Jak ktoś nie pilnuje dzieci to tak się dzieje. Rodzice na wszystko pozwalają a potem szukają winnych.

gość • Wtorek [16.05.2017, 00:32:54] • [IP: 37.248.153.***]

ci co wyzywają od bachorów to raczej nie mają dzieci a jak mają to należy skontrolować ich bo może być tam kiepsko. co do rowerzystki i rodziców nie oceniajmy nikt z nas tam nie był.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 00:26:01] • [IP: 94.254.225.***]

Tępa baba powinna uważać a te tępoki które wzywają dziecko też były kiedyś bachorami!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 23:10:42] • [IP: 92.42.116.***]

PYTANIE DO POLICI CZY PO DEPTAKU MOZNA JEZDZIC ROWEREM?!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 22:49:36] • [IP: 83.11.83.***]

Tam jest strefa zamieszkania!! Geniusze co wyzywają dziecko i rodziców sprawdźcie sobie co to oznacza!!

Gość🙂 • Poniedziałek [15.05.2017, 22:37:35] • [IP: 94.254.227.***]

Co za.kur... w tym swinoujsciu mieszkaja. bachory to wy macie nie.ublizajcie dziecku bo ktos moze.do was zapukac a wtedy nie bedzie przepraszam hahah

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 21:39:13] • [IP: 62.21.32.***]

bachora trzeba bylo pilnowac

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 21:37:05] • [IP: 94.254.227.***]

Po co w ogole komentujecie zachowajcie to dla siebie te puste komentarze.Bachorem jestes Ty!!Naprawde jestescie poj... Kazdy dobry w mordzie jest, bo anonimowo!!Dziecko jest dzieckiem.Zeby was to spotkalo !!

Mistrzostwo swiata • Poniedziałek [15.05.2017, 21:25:52] • [IP: 136.252.163.***]

Policja sprawdzi monitoring.Lepszej komedi jeszcze nie slyszalam.Policja to moze co najwyzej umrzyc te sprawe badz wreczyc opiekunom mandacik.To robia najlepiej na swiecie.Mistrzowie swiata.

Oglądasz 1-25 z 44
■ Rada Miasta zatwierdziła sprawozdanie prezydenta Świnoujścia i udzieliła mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta w roku 2017.■ Skarbnik Miasta Iwona Górecka-Sęczek: "Rok budżetowy kończy się w Świnoujściu nadwyżką wysokości 103 milionów złotych.Odkąd pracuję w urzędzie z taka wysoką nadwyżką nie mieliśmy jeszcze do czynienia" ■ Poszukiwania kobiety zakończyły się pomyślnie; została ona przewieziona do szpitala - informuje asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnpoujściu ■ Od godziny 9.00 trwają obrady 59 sesji Rady Miasta. najważniejszym punktem dzisiejszych obrad jest dyskusja nad sprawozdaniem finansowym za rok 2017 i głosowanie absolutorium dla prezydenta miasta ■ W stosunku do osób, które miały kontakt ze zmarłym, w tym załogi szpitala, zostały wszczęte odpowiednie procedury sanitarno epidemiologiczne oraz procedury poekspozycyjne ■ Drugi członek załogi statku został przewieziony w poniedziałek rano do szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Zdiagnozowano u niego malarię. Jego stan lekarze oceniają jako dobry - Radio Szczecin ■ Śmiertelny wirus na statku handlowym przy Nabrzeżu Chemików! Zmarł Filipińczyk przewieziony (prywatnym transportem) na Izbę Przyjęć w Świnoujściu. Druga osoba jest odizolowana w szczecińskim szpitalu! ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną za Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ Bezdomni ze Świnoujścia niczym Nergal! Drą Biblię i zwijają papierosy. Nikt by nawet nie pomyślał, że bezdomni ze Świnoujścia mają coś wspólnego z Królem Ciemności. Jak się okazuje, niczym Nergal drą biblie a potem... kręcą przy jej pomocy papierosy! W tej sprawie napisał do nas jeden ze świadków opisywanego ekscesu ■ W sobotę, 26 maja, w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica” odbędzie się rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Żeglarze rozpoczną sezon uroczystym podniesieniem Bandery Klubowej oraz piknikiem połączonym z regatami dla dzieci i młodzieży ■ Pięć osób zatrutych w jednym z hoteli trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych były dzieci. Dwa zespoły ratownictwa medycznego wraz z lekarzem, strażacy oraz policjanci zabezpieczyli przed godziną 11:00 jeden z hoteli przy ulicy Elizy Orzeszkowej. Jak udało nam się dowiedzieć, na terenie hotelu doszło do zatrucia. Wśród poszkodowanych jest trójka dzieci oraz dwie osoby dorosłe, które na sygnałach przewiezione zostały do szpitala ■ W piątkowy wieczór na ulicy Marynarzy miał miejsce wypadek. Z balkonu na trzecim piętrze wypadł mężczyzna. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Co było przyczyną tragicznego upadku? ■ Słupek ostrzegawczy stoi od kilku miesięcy - zablokowany chodnik przy placu Słowiańskim ■ Wymusił pierwszeństwo. Teraz stanie przed sądem Po publikacji artykułu odnośnie zdarzenia w autobusie, gdzie urazu głowy doznała jedna z jego pasażerek, otrzymaliśmy odpowiedź ze strony Policji. Jak się okazuje, kierowca autobusu zahamował gwałtownie, aby uniknąć kolizji z samochodem osobowym marki mercedes. Niestety, w wyniku gwałtownego hamowania, urazu głowy doznała jedna z pasażerek. Kierowca za stworzenie zagrożenia w ruchu będzie odpowiadał przed sądem ■ Czy Janusz Żmurkiewicz prowadzi swoją kampanię wyborczą za publiczne pieniądze? Zobacz jaka była odpowiedź! ■ Czyżby nasze drewno było aż tak cenione przez Niemców, że posuwają się do nielegalnego zdobycia? Aż z okolic Wolgastu przyjechał bowiem kierowca, który najwyraźniej tak bardzo zapragnął polskiego drewna, że posunął się do kradzieży! W czwartek 3 maja, o godzinie 5.00 rano przy ulicy Wojska Polskiego zatrzymał się samochód z rejestracją z Wolgastu. Jego kierowca najspokojniej w świecie zaczął ładować leżące tam drewno do swojego auta ■ Czy 6 monet w kwocie 1,30 zł może stać się powodem nieporozumienia? Jak się okazuje, tak. O dosyć przykrym spotkaniu z młodym kierowcą autobusu opowiedziała jedna z naszych Czytelniczek ■ Wkrótce otwarcie sezonu na lotnisku Heringsdorf. Otwarcie sezonu 2018 na lotnisku w Heringsdorfie odbędzie się 5 maja o godzinie 12.30 ■ Od nowego roku szkolnego. Wyższe dodatki dla nauczycieli. Ze 134,10 do 175 złotych miesięcznie wzrasta dodatek za sprawowanie funkcji wychowawczy klasy, a z 94,85 złotych do 120 złotych miesięczny dodatek za opiekuna stażu. Oba dodatki w nowej wysokości będą wypłacane świnoujskim nauczycielom od 1 września 2018 r. ■ Rada Miasta zaakceptowała propozycje przyznania dotacji celowych na dofinansowanie prac rewaloryzacyjnych w dwóch zabytkowych kościołach na terenie świnoujścia. Z budżetu miasta wsparcie otrzymają parafie Chrystusa króla w Świnoujściu oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Świnoujściu-Karsiborze ■ Nie doszło do głosowonia w sprawie radnego Kmila Janta-Lipińskiego, któremu zarzucono naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, po przedstawieniu stanowisko stron sprawa została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji ■ Kamil Janta-Lipiński: Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej ■ Radny Kamil Janta - Lipiński; Jako radny nie sprzeniewierzyłem zapisom ustawy o samorządzie gminnym. Sprawa jest uderzeniem we mnie i mojego ojca ■ Radna Agatowska pyta o harmonogram prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego."Wydaje mi się, że najwyższy czas aby mieszkańcy poznali terminy i jaka tymczasowa organizacja ruchu ich czeka"-mówi radna ■ Alicja Bohdziewicz uważa, że miasto powinno pomyśleć o nowej lokalizacji campingu ■ W czwartek 19 kwietnia zgubiono kluczyki (dwa sprzężone piloty) do samochodu Volkswagen w dzielnicy nadmorskiej. Dla znalazcy nagroda - 200 zł. Telefon kontaktowy 605768734 ■ Na festiwal Food Trucków przypłynął sam Neptun! Niestety, Władca mórz wrócił do domu głodny ■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■