POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.05.2017, 15:04:11] • Świnoujście

Kobieta, która potrąciła rowerem 7-latkę proszona jest o kontakt z Policją

Kobieta, która potrąciła rowerem 7-latkę proszona jest o kontakt z Policją

fot. Policja

Świnoujscy policjanci poszukują kobiety, która w czwartek 11 maja b.r. około godziny 18.30, jadąc rowerem ulicą Bohaterów Września, potrąciła 7-letnią dziewczynkę, która wybiegła z bramy. Rowerzystka proszona jest o kontakt z miejscową komendą Policji.

Policjanci ze świnoujskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem kobiety kierującej rowerem oraz 7-letniej dziewczynki. Do zdarzenia miało dojść w miniony czwartek 11 maja około godziny 18.30 przy ulicy Bohaterów Września na wysokości sklepu "Żabka". Jak wstępnie ustalono, rowerzystka, która wyjechała zza rogu ulicy Monte Cassino i skręciła w ulicę Bohaterów Września, uderzyła jednośladem dziecko, które nagle wybiegło z bramy.

Opiekun 7-latki rozmawiał z kobietą, która zatrzymała się, przeprosiła za zdarzenie i tłumaczyła, że próbowała wyhamować, po czym odjechała.

W celu pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia prowadzący sprawę poszukują uczestniczącej w nim rowerzystki.

Według świadka kobieta była w wieku około 45-50 lat, miała włosy koloru blond, okulary, poruszała się rowerem typu damka w kolorze białym.
Policjanci są w trakcie zabezpieczania zapisów monitoringu w kilku punktach miasta.

Prowadzący sprawę zwracają się z prośbą do opisywanej kobiety o jak najszybsze zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przy ulicy Krzywoustego 2a pokój 126 lub kontakt telefoniczny 91-32-67-552 celem złożenia wyjaśnień.

O kontakt proszone są również inne osoby, które były świadkami zdarzenia.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Niedziela [21.05.2017, 03:18:42] • [IP: 94.254.225.***]

Odszkodowanie sie jak najbardziej nalezy i co w tym dziwnego?!

Gość • Niedziela [21.05.2017, 03:16:24] • [IP: 94.254.225.***]

Pieszy na chodniku ma pierwszenstwo i to rowerzysta powinien uwazac!! I nie wyzywajcie od bachorow, sami nimi kiedys byliscie!!

Gościówa • Czwartek [18.05.2017, 14:44:05] • [IP: 77.88.191.***]

Biedna dziewczynka. Rowerzyści są problemem nawet dla kierowców. to oni powinni zacząć ponosić odpowiedzialność za swoją nieuwagę i ignorowanie wszystkiego dookoła. Nie raz byłam świadkiem jak wjeżdzają przed maske na środku drogim czy jadą środkiem chodnika w tłumie ludzi BEZCZELNOŚĆ!! Dlaczego nikt z tym nic nie robi?!

Gość • Środa [17.05.2017, 23:51:01] • [IP: 31.0.25.***]

Ostatnio potrąciła mnie kobieta jadąc rowerem, chodnikiem i nawet sie nie zatrzymała. Przez dwa tygodnie pół ręki miałam w siniakach. Sama jezdzę rowerem ale niektórych to na prawo jazdy trzeba bo jak święte krowy nie patrzą na nikogo.

Gość • Środa [17.05.2017, 21:40:51] • [IP: 80.245.178.***]

you talking to me • Wtorek [16.05.2017, 16:04:25] • [IP: 46.166.139.**] pieszy w strefie zamieszkania nie ma prawda chodzic jak swieta krowa gdzie mu sie podoba. ma jedynie pierwszenstwo w kazdym momencie i moze przekraczac ULICE w dowolnym miejscu a nie po niej chodzic jak po chodniku. radze odswiezyc swoja wiedze na temat przepisow.

Gość • Środa [17.05.2017, 08:49:38] • [IP: 164.127.85.**]

Kur.. Ile razy mam pisać ze dziecko było pod opieka dorosłych. to kobieta jechała w niedozwolonym miejscu ludzie poco piszecie jak nie wiecie jaka była sytuacj !!

Gość • Wtorek [16.05.2017, 16:33:17] • [IP: 31.0.121.**]

A jakby tamtędy przechodził DZIK z Warszowa który pomylił ścieżki smakowe. ..??

you talking to me • Wtorek [16.05.2017, 16:04:25] • [IP: 46.166.139.**]

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:00:45] • [IP: 62.69.241.***] Ignorańcie tam jest strefa zamieszkania! Wjazd do niej jest oznaczony znakiem D-40 („strefa zamieszkania”), wyjazd zaś tablicą D-41 („koniec strefy zamieszkania”). Powód jest prosty: strefa zamieszkania ma chronić pieszych. Przede wszystkim piesi mogą poruszać się całą szerokością drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Nie mają obowiązku, jak poza strefą, korzystać z chodników czy pobocza. W strefie zamieszkania trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ na jej terenie mogą poruszać się bez opieki nawet dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia.Tyle prawo, a teraz sam otwórz oczy i nalej sobie oleju do swojej pustej łepetynki może wtedy zaczniesz mysleć. Użlasz się nad rowerzystką, a nie przeszkadzają ci wredne komentarze na temat dziecka? Z głowa wszystko OK? Jesteś z rodziny rowerzystki?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 15:00:45] • [IP: 62.69.241.***]

Też ojciec • Wtorek [16.05.2017, 13:18:13] • [IP: 178.238.246.**] niech sobie biegają i skaczą ale z otwartymi oczami i odrobiną oleju w głowie. To jest miasto a nie pole! jak dziecko jest na tyle duże, że może samo hasać po mieście to powinno myśleć. I po co teraz szukać rowerzystki po monitoringach i wzywać ją na komendę? zatrzymała się, pogadała, przeprosiła, że dziecko jej wbiegło pod koła a teraz jeszcze będzie poszukiwana przez policje...

Tomek • Wtorek [16.05.2017, 14:42:52] • [IP: 89.15.237.***]

Czytam te Wasze komentarze i przyznam że jestem w szoku. Każdy z nas był dzieckiem, roztrzepanym czy też nie, ale obelgi od Bachorów !! Przecież to tylko dziecko !! Kobieta zaś na pewno nie chciała potrącić dziecka, to pewnie była tylko chwila nieuwagi. Kim Wy K...a jesteście ? Nie znacie okoliczności zdarzenia, a wypisujecie takie bzdury. Gdzie Tolerancja i Wyrozumiałość ??

Też ojciec • Wtorek [16.05.2017, 13:18:13] • [IP: 178.238.246.**]

LUDZIE CO Z WAMI!! Zostało potrącone dziecko! DZIECKO! Dzieci biegają, skaczą, krzyczą, płaczą nie upilnujecie nawet jak bardzo się staracie, jeśli tego nie rozumiecie to jesteście zwykłymi ignorantami. Wszystkim którzy wyzywają te małe dziecko od bachorów, smarkul itp, życzę aby w przyszłości zostali potraktowani np: przez służbę zdrowia, urzędników i innych ludzi wprost proporcjonalnie do ich agresji i to na żywo, nie w internecie. A tu macie cytat Janusza Kroczaka:" Czym jest dziecko [...]? Czym jest ta połowa ludzkości, żyjąca razem i obok nas w tragicznym rozdwojeniu? Nakładamy na nią brzemię obowiązków jutrzejszego człowieka, nie dając żadnego z praw człowieka dzisiejszego." Zastanówcie się, na razie tylko nad sobą, potem możecie nad innymi, jeśli będziecie do tego zdolni...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 11:48:03] • [IP: 95.154.230.***]

Ja tam bym się nie zgłaszał. Olałbym, to ciepłym moczem. Smarkula z ADHD powinna być prowadzona na łańcuchu 🔗🔗🔗, a nie luzem jak na pastwisku. 🔟

Gość • Wtorek [16.05.2017, 11:42:13] • [IP: 89.67.40.***]

Smarkula nie uważała, wbiegła pod rower, opiekun nie dopilnował. Ot i cała sprawa. Zachciało się dzieci, to trzeba je pilnować, a nie puszczać samopas i drzeć mordę, że inni na nie nie uważają. Trochę więcej odpowiedzialności, bo potem to bezstresowe wychowanie i róbta co chceta prowadzi do takich sytuacji jak ostatnio w Gdańsku, gdzie nastolatki przy akompaniamencie kolegów zagrzewających do boju pobiły koleżankę ze szkoły.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 09:05:01] • [IP: 95.129.228.***]

dzisiaj Swięto Formacji Policyjnej tj Straży Granicznej będą awanse będą medale będą nagrody

Gość • Wtorek [16.05.2017, 08:45:37] • [IP: 93.94.188.**]

CIEKAWE JAKĄ PRĘDKOŚCIĄ JECHAŁA?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 08:33:28] • [IP: 62.77.210.**]

Ile tu jadu w tych komentarzach no ale Polska to kraj w 98% katolicki. ...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 07:34:59] • [IP: 62.69.241.**]

Znowu afera. Jak ktoś nie pilnuje dzieci to tak się dzieje. Rodzice na wszystko pozwalają a potem szukają winnych.

gość • Wtorek [16.05.2017, 00:32:54] • [IP: 37.248.153.***]

ci co wyzywają od bachorów to raczej nie mają dzieci a jak mają to należy skontrolować ich bo może być tam kiepsko. co do rowerzystki i rodziców nie oceniajmy nikt z nas tam nie był.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 00:26:01] • [IP: 94.254.225.***]

Tępa baba powinna uważać a te tępoki które wzywają dziecko też były kiedyś bachorami!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 23:10:42] • [IP: 92.42.116.***]

PYTANIE DO POLICI CZY PO DEPTAKU MOZNA JEZDZIC ROWEREM?!

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 22:49:36] • [IP: 83.11.83.***]

Tam jest strefa zamieszkania!! Geniusze co wyzywają dziecko i rodziców sprawdźcie sobie co to oznacza!!

Gość🙂 • Poniedziałek [15.05.2017, 22:37:35] • [IP: 94.254.227.***]

Co za.kur... w tym swinoujsciu mieszkaja. bachory to wy macie nie.ublizajcie dziecku bo ktos moze.do was zapukac a wtedy nie bedzie przepraszam hahah

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 21:39:13] • [IP: 62.21.32.***]

bachora trzeba bylo pilnowac

Gość • Poniedziałek [15.05.2017, 21:37:05] • [IP: 94.254.227.***]

Po co w ogole komentujecie zachowajcie to dla siebie te puste komentarze.Bachorem jestes Ty!!Naprawde jestescie poj... Kazdy dobry w mordzie jest, bo anonimowo!!Dziecko jest dzieckiem.Zeby was to spotkalo !!

Mistrzostwo swiata • Poniedziałek [15.05.2017, 21:25:52] • [IP: 136.252.163.***]

Policja sprawdzi monitoring.Lepszej komedi jeszcze nie slyszalam.Policja to moze co najwyzej umrzyc te sprawe badz wreczyc opiekunom mandacik.To robia najlepiej na swiecie.Mistrzowie swiata.

Oglądasz 1-25 z 44
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■