POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.05.2017, 18:09:32] • Świnoujście

Piaskowy książę zdobi świnoujską promenadę! Hit czy kit?

Piaskowy książę zdobi świnoujską promenadę! Hit czy kit?

fot. Sławomir Ryfczyński

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, od soboty, nowa rzeźba z piasku zdobi świnoujską promenadę. W tym roku, ozdobą promenady jest książę pomorski, Racibór I z dynastii Gryfitów. Piaskowa rzeźba przyciąga uwagę zarówno mieszkańców jak i turystów, którzy chętnie fotografują się na jej tle.

W tym roku, wykonaniem rzeźby zajęli się artyści z Węgier i Holandii. Prace rozpoczęto w zeszłym tygodniu, na jej efekty nie trzeba było jednak długo czekać bo już w sobotę, można było ją podziwiać w całej okazałości.

Piaskowy książę zdobi świnoujską promenadę! Hit czy kit?

fot. Sławomir Ryfczyński

Dlaczego zdecydowano, że ozdobą świnoujskiej promenady będzie akurat Racibór I? Jak się okazuje, wybór nie był przypadkowy. Ta właśnie postać nawiązuje do całej wystawy, której tematem są morskie opowieści. Więcej takich piaskowych rzeźb można obejrzeć na Sandskulpturen Festival in Usedom w Ahlbecku.

A jak Wam się podoba?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 35

Gość • Piątek [19.05.2017, 00:56:54] • [IP: 80.245.177.***]

fajne

Gość • Środa [17.05.2017, 20:34:11] • [IP: 92.42.114.**]

Dziwny ten plecak z cegieł.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:53:40] • [IP: 178.238.251.***]

Świetne są te rzeźby piaskowe !

Gość • Środa [17.05.2017, 17:03:49] • [IP: 109.243.149.***]

Mój wpis z 14:03 adresowałem do autora postu z 11:26.

Gość • Środa [17.05.2017, 14:03:53] • [IP: 109.243.149.***]

1:26, O, kolejny znawca kreskówek, ale nie historii i ikonografii dawnych wieków. Wyobraża sobie księcia z może taką mini-koroną na głowie? Naprawdę, jeszcze raz jasne się staje, gdy sie poczyta te wpisy, że szkoła ma przyszłość.

AGENDA 21 • Środa [17.05.2017, 11:26:55] • [IP: 80.245.178.***]

TO MA BYĆ KSIĄŻĘ ? BARDZIEJ NA CHAZARSKIEGO AZJATYCKIEGO DZIKIEGO PASTUCHA Z TO WYGLĄDA NIŻ NA KSIĘCIA JAKOWEGOŚ.

Gość • Środa [17.05.2017, 11:11:23] • [IP: 77.253.152.***]

to je pikne chcę się tego nauczyć!!

Gość • Środa [17.05.2017, 09:11:35] • [IP: 195.68.193.***]

Super! To jest piękna artystyczna praca, a nie ta" rzeźba" co stoi koło basenu... to dopiero szpeci.

Gość • Środa [17.05.2017, 08:53:07] • [IP: 109.91.79.***]

Bardzo ladnie wykonane, brawo

Gość • Środa [17.05.2017, 08:40:08] • [IP: 62.69.253.***]

07:51:30] • [IP: 109.243.149.***] i dobrze napisał że precz z narodowcami ! nie chcemy tutaj tego prymitywnego faszyzującego bydła.

Gość • Środa [17.05.2017, 07:51:30] • [IP: 109.243.149.***]

23:01 - A co jest przeciwstawieniem" narodowej falangi"?" Wy- dobrzy"? Jak was nazwać? Przedstaw się, pochwal się swą doskonałością. Może" wy" to ci w kominiarkach, rzucajacy kamieniami w Marsz Niepodległości?

Gość • Środa [17.05.2017, 07:01:18] • [IP: 95.129.226.**]

80.245.189. Bluzgasz i tak jest rozkradany ten kraj, KTO FINANSOWAŁ WYKONANIE TEJ RZEŹBY Z PIASKU?

Gość • Środa [17.05.2017, 06:32:03] • [IP: 213.156.103.**]

Zbyt podobny do Antoniego... miasto nam się upolitycznia na naszych oczach

Gość • Środa [17.05.2017, 05:07:06] • [IP: 79.191.254.***]

piekne wiecej takin atrakcji BRAWO

Gość • Wtorek [16.05.2017, 23:41:40] • [IP: 92.42.114.***]

Czy te napisy nie mogą być po Polsku. Zasrani Polacy co swego języka się wstydzą.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 23:01:58] • [IP: 93.94.188.***]

Na lewobrzeże nie dotarła jeszcze narodowa falanga. Może piaskowy książę, utrzyma się?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:22:11] • [IP: 80.245.179.***]

To był Racibor, nie Racibór...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:07:03] • [IP: 93.94.187.***]

SUPER 🌸 JAK CO ROKU.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:01:51] • [IP: 93.94.187.***]

Pozazdrościć talentu

Gość • Wtorek [16.05.2017, 21:52:04] • [IP: 92.42.113.***]

Super piękna ozdoba promenady.Podziwiam zdolności artystyczne.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 21:43:41] • [IP: 92.42.114.***]

Promenada przypomina składowisko i cyrk zarazem! Totalne bezguście, natłok wszystkiego o wątpliwej wartości. Tu rzezba a obok. ..Czy w Świnoujściu jest architekt, ktoś z poczuciem gustu ? Przed lokalami po kilka tablic z jadlospisem blokujące poruszanie sie pieszym. ..Może miasto wyznaczy szeryfa który zaprowadzi porządek?

Jelop • Wtorek [16.05.2017, 21:37:03] • [IP: 80.245.184.***]

Pozwalam sobie po raz kolejny napomniec opiekunow rzezby, aby usuwali z popiersia mewie go#na bo estetyka kurortu na tym cierpi. Poza tym jest ok, aczkolwiek w zeszlym roku wygladalo to bardziej okazale...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 21:22:03] • [IP: 109.243.149.***]

Takie zjawiska z piasku umrą śmiercia jętki jednodniówki, lepiej zastanówmy się, co może rozwalic ohyde spustoszenia, czyli gmach Baltic Parku. To jest dopiero kit, który zepsuł pejzaż miasta i klimat - wszczepił implant z Warszawy. Normalni ludzie nie szukają takich pałaców nauki i kultury w nadmorskich nie za wielkich miastach. Szukają czegoś, co było może z lekka tandetne przed wojną, ale miało wdzięk, czyli małych domów wczasowych z wieżyczkami. Nie trzeba ich kopiowac, ale warto odnaleźć ich ekwiwalent.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 21:12:28] • [IP: 93.94.190.***]

fajny, tylko po co ten niemiecki napis jak to w Polsce jest

fororak • Wtorek [16.05.2017, 21:09:13] • [IP: 68.71.48.***]

No i cóż jest w tym pięknego?A jakby zamiast tego księcia byłby Ojciec Tadeusz na swym osiołku Maybachu..To dopiero byłby hit sezonu w całym pasie nadmorskim, lub też Jarosław z kotem...

Oglądasz 1-25 z 35
■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■