POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.05.2017, 18:09:32] • Świnoujście

Piaskowy książę zdobi świnoujską promenadę! Hit czy kit?

Piaskowy książę zdobi świnoujską promenadę! Hit czy kit?

fot. Sławomir Ryfczyński

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, od soboty, nowa rzeźba z piasku zdobi świnoujską promenadę. W tym roku, ozdobą promenady jest książę pomorski, Racibór I z dynastii Gryfitów. Piaskowa rzeźba przyciąga uwagę zarówno mieszkańców jak i turystów, którzy chętnie fotografują się na jej tle.

W tym roku, wykonaniem rzeźby zajęli się artyści z Węgier i Holandii. Prace rozpoczęto w zeszłym tygodniu, na jej efekty nie trzeba było jednak długo czekać bo już w sobotę, można było ją podziwiać w całej okazałości.

Piaskowy książę zdobi świnoujską promenadę! Hit czy kit?

fot. Sławomir Ryfczyński

Dlaczego zdecydowano, że ozdobą świnoujskiej promenady będzie akurat Racibór I? Jak się okazuje, wybór nie był przypadkowy. Ta właśnie postać nawiązuje do całej wystawy, której tematem są morskie opowieści. Więcej takich piaskowych rzeźb można obejrzeć na Sandskulpturen Festival in Usedom w Ahlbecku.

A jak Wam się podoba?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 35

Gość • Piątek [19.05.2017, 00:56:54] • [IP: 80.245.177.***]

fajne

Gość • Środa [17.05.2017, 20:34:11] • [IP: 92.42.114.**]

Dziwny ten plecak z cegieł.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:53:40] • [IP: 178.238.251.***]

Świetne są te rzeźby piaskowe !

Gość • Środa [17.05.2017, 17:03:49] • [IP: 109.243.149.***]

Mój wpis z 14:03 adresowałem do autora postu z 11:26.

Gość • Środa [17.05.2017, 14:03:53] • [IP: 109.243.149.***]

1:26, O, kolejny znawca kreskówek, ale nie historii i ikonografii dawnych wieków. Wyobraża sobie księcia z może taką mini-koroną na głowie? Naprawdę, jeszcze raz jasne się staje, gdy sie poczyta te wpisy, że szkoła ma przyszłość.

AGENDA 21 • Środa [17.05.2017, 11:26:55] • [IP: 80.245.178.***]

TO MA BYĆ KSIĄŻĘ ? BARDZIEJ NA CHAZARSKIEGO AZJATYCKIEGO DZIKIEGO PASTUCHA Z TO WYGLĄDA NIŻ NA KSIĘCIA JAKOWEGOŚ.

Gość • Środa [17.05.2017, 11:11:23] • [IP: 77.253.152.***]

to je pikne chcę się tego nauczyć!!

Gość • Środa [17.05.2017, 09:11:35] • [IP: 195.68.193.***]

Super! To jest piękna artystyczna praca, a nie ta" rzeźba" co stoi koło basenu... to dopiero szpeci.

Gość • Środa [17.05.2017, 08:53:07] • [IP: 109.91.79.***]

Bardzo ladnie wykonane, brawo

Gość • Środa [17.05.2017, 08:40:08] • [IP: 62.69.253.***]

07:51:30] • [IP: 109.243.149.***] i dobrze napisał że precz z narodowcami ! nie chcemy tutaj tego prymitywnego faszyzującego bydła.

Gość • Środa [17.05.2017, 07:51:30] • [IP: 109.243.149.***]

23:01 - A co jest przeciwstawieniem" narodowej falangi"?" Wy- dobrzy"? Jak was nazwać? Przedstaw się, pochwal się swą doskonałością. Może" wy" to ci w kominiarkach, rzucajacy kamieniami w Marsz Niepodległości?

Gość • Środa [17.05.2017, 07:01:18] • [IP: 95.129.226.**]

80.245.189. Bluzgasz i tak jest rozkradany ten kraj, KTO FINANSOWAŁ WYKONANIE TEJ RZEŹBY Z PIASKU?

Gość • Środa [17.05.2017, 06:32:03] • [IP: 213.156.103.**]

Zbyt podobny do Antoniego... miasto nam się upolitycznia na naszych oczach

Gość • Środa [17.05.2017, 05:07:06] • [IP: 79.191.254.***]

piekne wiecej takin atrakcji BRAWO

Gość • Wtorek [16.05.2017, 23:41:40] • [IP: 92.42.114.***]

Czy te napisy nie mogą być po Polsku. Zasrani Polacy co swego języka się wstydzą.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 23:01:58] • [IP: 93.94.188.***]

Na lewobrzeże nie dotarła jeszcze narodowa falanga. Może piaskowy książę, utrzyma się?

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:22:11] • [IP: 80.245.179.***]

To był Racibor, nie Racibór...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:07:03] • [IP: 93.94.187.***]

SUPER 🌸 JAK CO ROKU.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 22:01:51] • [IP: 93.94.187.***]

Pozazdrościć talentu

Gość • Wtorek [16.05.2017, 21:52:04] • [IP: 92.42.113.***]

Super piękna ozdoba promenady.Podziwiam zdolności artystyczne.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 21:43:41] • [IP: 92.42.114.***]

Promenada przypomina składowisko i cyrk zarazem! Totalne bezguście, natłok wszystkiego o wątpliwej wartości. Tu rzezba a obok. ..Czy w Świnoujściu jest architekt, ktoś z poczuciem gustu ? Przed lokalami po kilka tablic z jadlospisem blokujące poruszanie sie pieszym. ..Może miasto wyznaczy szeryfa który zaprowadzi porządek?

Jelop • Wtorek [16.05.2017, 21:37:03] • [IP: 80.245.184.***]

Pozwalam sobie po raz kolejny napomniec opiekunow rzezby, aby usuwali z popiersia mewie go#na bo estetyka kurortu na tym cierpi. Poza tym jest ok, aczkolwiek w zeszlym roku wygladalo to bardziej okazale...

Gość • Wtorek [16.05.2017, 21:22:03] • [IP: 109.243.149.***]

Takie zjawiska z piasku umrą śmiercia jętki jednodniówki, lepiej zastanówmy się, co może rozwalic ohyde spustoszenia, czyli gmach Baltic Parku. To jest dopiero kit, który zepsuł pejzaż miasta i klimat - wszczepił implant z Warszawy. Normalni ludzie nie szukają takich pałaców nauki i kultury w nadmorskich nie za wielkich miastach. Szukają czegoś, co było może z lekka tandetne przed wojną, ale miało wdzięk, czyli małych domów wczasowych z wieżyczkami. Nie trzeba ich kopiowac, ale warto odnaleźć ich ekwiwalent.

Gość • Wtorek [16.05.2017, 21:12:28] • [IP: 93.94.190.***]

fajny, tylko po co ten niemiecki napis jak to w Polsce jest