POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.05.2017, 08:29:05] • Świnoujście

Dobre wieści dla Janusza Żmurkiewicza. Czy także dla mieszkańców?

Dobre wieści dla Janusza Żmurkiewicza. Czy także dla mieszkańców?

fot. Sławomir Ryfczyński

Po dwóch odbytych kadencjach zakaz dalszego kandydowania na prezydenta. Tak jeszcze niedawno chciał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zmiany miały obowiązywać już na najbliższe wybory samorządowe. Dziś PiS przesuwa realizację pomysłu na kolejne lata, co oznacza, że Janusz Żmurkiewicz jeszcze długo może rządzić naszym miastem.

Prawo i Sprawiedliwość chce, by na fotelach prezydentów, burmistrzów i wójtów nie siedzieli przez lata ci sami ludzie. Zmiany miały zacząć obowiązywać od 2018 roku, kiedy odbędą się wybory samorządowe. PiS zmienił jednak zdanie i nowe zasady zaczną obowiązywać najwcześniej od 2026 r.

Czy w tej sytuacji Janusz Żmurkiewicz wystartuje w najbliższych wyborach na prezydenta miasta? A może zechce poprzeć innego kandydata? Robert Karelus, rzecznik prezydenta nie odpowiedział nam na te pytania.

Zapytaliśmy także, co prezydent powie tym mieszkańcom Świnoujścia, którzy uważają, że czas już dać szansę innym, także młodszym kandydatom. Wielu z nich sądzi, że to szkodliwe dla samorządu by utrzymywać się na stanowisku prezydenta przez kilka kadencji, bo sprzyja to powstawaniu dziwnych powiązań. Taką tezę głosił też PiS.

- Pan Prezydent zawsze uważał, że decyzja: kto powinien sprawować urząd prezydenta, burmistrza lub wójta winna leżeć w rękach mieszkańców danej gminy. Na tym polega zasada demokracji – w imieniu prezydenta odpowiada jego rzecznik Robert Karelus.

Janusz Żmurkiewicz był prezydentem Świnoujścia w latach 1984-1989 i funkcję tę sprawuje znowu od 2002 r. (ponownie został wybrany w 2006, 2010 i 2014).

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 111, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 111

Gość • Niedziela [21.05.2017, 20:44:16] • [IP: 62.196.61.**]

Dobry gospodarz. To dopiero za rządów Żmurkiewicza Świnoujście zaczęło porządnie wyglądać. Pięknie rozbudowane i czyste. Mieszkańcy to powinni być dumni z takiego Prezydenta Miasta. Urodziłam się i mieszkam w Świnoujściu i wiele widziałam co z naszym miastem robili poprzednicy.W najbliższych wyborach na pewno będę głosować na Pana Janusza Żmurkiewicza.

Gość • Niedziela [21.05.2017, 08:01:32] • [IP: 79.186.64.**]

IP: 46.76.46.*** uuuu podziel się szczegółami, którzy developerzy tak chętnie rozdają za darmo urzędnikom mieszkania. Wyborcy chcieliby wiedzieć jaka jest naprawdę ta osoba, na którą oddają głos. Zawsze jest alternatywa, możesz złożyć doniesienie do CBŚ, jeżeli masz taką wiedzę.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:49:08] • [IP: 46.76.46.***]

Wstretny msciwy i zlosliwy typ.I lubi zbierac ploty o ludziach.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:47:29] • [IP: 46.76.46.***]

Kazda budowa to jedno mieszkanie w prezencie.A co moze nie prawda?

Gość • Czwartek [18.05.2017, 19:46:51] • [IP: 80.50.26.***]

Zwolennikom pani samozwańczej kandydatki na prezydenta, to dopiero po tym, jak nie daj Boże by wygrała, wyszłyby oczęta na wierzch. No chyba, że to takie same nie merytoryczne i nie kompetentne osoby. To nic by nie widziały, bo stanowiska by dostały. Jest wielu lepszych kandydatów.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 19:06:55] • [IP: 178.238.252.***]

Jestesmy za Portem Kontenerowym , ktory da prace dla ludzi z Warszowa , plaza do Miedzyzdrojow ma okolo 13 kilometrow , starczy dla wszystkich , a nie inny przemysl . ..

Gość • Czwartek [18.05.2017, 18:46:06] • [IP: 178.238.252.***]

PANIE PREZYDENCIE PANUJ PAN PRZYNAJMNIEJ JESZCZE JEDNA KADENCJE , TO CO PAN ZACZAL WARTO SKONCZYC JESTESMY ZA TYM , marudom DZIEKUJEMY . ...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 18:14:40] • [IP: 50.7.78.***]

Jak można głosować na typa, który rujnuje budżet miasta, uwłaszczając się na nim razem ze swoimi przydupasami i ten bez wdzięczny komuch ma zwykłych mieszkańców w dupie, a wchodzi w dupsko Niemcom i deweloperom. Nigdy więcej tego kon_do_na. Niech zabierze Michalską i wynoszą się do swoich wsi, ale wcześniej niech oddadzą to, co wychapali na lewo.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 18:04:49] • [IP: 50.7.78.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.05.2017, 16:17:52] • [IP: 92.42.117.***]

Panie Żmurkiewicz, nic do pana nie mam, ale otoczenie, siermiężny UM to balast. Pozbądź się go, będzie łatwiej przekonać młodych do siebie. Póki co komuna. Komuna A i komuna Ż.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:53:42] • [IP: 93.94.190.***]

Ta a my z wyspy wolin cieszymy się że w końcu będzie coś takiego jak nowy prezydent. z naszej plaży nic nie zostało, a ten jeszcze chce ją skrócić.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:28:33] • [IP: 195.94.214.***]

zmurek niech spada Agatowska na prezydenta on sie nachapał starczy mu onha cos zrobi dla nas nie dla siebie

Gość • Czwartek [18.05.2017, 14:22:34] • [IP: 37.47.168.***]

Tylko Agatowska

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:51:34] • [IP: 92.42.114.***]

Prezydent to człowiek dogadujący się z każdą partią i nie dzieli ludzi

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:49:58] • [IP: 92.42.114.***]

Panie rezydencie cieszymy się nie chcemy dobrej zmiany !!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:47:58] • [IP: 92.42.114.***]

I bardzo dobrze stara się dla naszego miasta.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:25:43] • [IP: 94.254.224.***]

Tylko nie on. Mam nadzieje ze wystartuje p. Agatowska. Potrzeba młodego, świeżego spojrzenia. Układy rządzą w naszym mieście, pora z tym skończyć.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:24:39] • [IP: 37.47.186.***]

17.05 jak może nas ratować ktoś kto w dużej części jest za politykę i rozwój miasta odpowiedzialny??

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:15:56] • [IP: 217.231.4.***]

...no i elegancko. Wszystkiego dobrego Panie Januszu

Gość • Czwartek [18.05.2017, 10:29:08] • [IP: 94.254.224.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:51:04] • [IP: 93.94.190.***]

Będę głosowała za opcją która jest przeciwko budowie portu kontenerowego. Przeciwko rujnowaniu najpiękniejszej plaży w Świnoujściu. Opcja która jest za spokojem i bezpiecznym życiem mojej rodziny i moim. I tyle !

Gość • Czwartek [18.05.2017, 01:42:24] • [IP: 93.94.190.**]

Mam Pana dosyć urodziłam się w 1966 roku mąż w 1960 nie mamy szanse na mieszkanie i co dobrego Pan zrobił dla ludzi młodych a nie wspomnę o swoim wieku.Wszystko sprzedane rozporząda developer.Ja i moja rodzina głosuję na inną osobę.I mam pytanie na ile czasu wcześniej trzeba uzgadniać rozmowę żeby mości pan kogoś przyjął do siebie?

Gość • Środa [17.05.2017, 23:45:07] • [IP: 31.0.25.***]

Żmurek jest najlepszy ! Na pewno na niego zagłosuję. Dzięki niemu ta dziura stała sie miastem!

Gość • Środa [17.05.2017, 23:37:31] • [IP: 92.42.118.**]

Przecież powiedział już dawno wielokrotnie publicznie, że nie będzie już więcej kandydował. Jeżeli ma coś tam. ..., to oczywiste jest, że za rok będzie nowy kierownik UM. Chyba, że jak to mówią , gęba i cholewa to to samo.

Gość • Środa [17.05.2017, 23:27:38] • [IP: 95.129.228.**]

czyste miasto i czyste rączki.

Oglądasz 1-25 z 111
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■