POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.05.2017, 08:29:05] • Świnoujście

Dobre wieści dla Janusza Żmurkiewicza. Czy także dla mieszkańców?

Dobre wieści dla Janusza Żmurkiewicza. Czy także dla mieszkańców?

fot. Sławomir Ryfczyński

Po dwóch odbytych kadencjach zakaz dalszego kandydowania na prezydenta. Tak jeszcze niedawno chciał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zmiany miały obowiązywać już na najbliższe wybory samorządowe. Dziś PiS przesuwa realizację pomysłu na kolejne lata, co oznacza, że Janusz Żmurkiewicz jeszcze długo może rządzić naszym miastem.

Prawo i Sprawiedliwość chce, by na fotelach prezydentów, burmistrzów i wójtów nie siedzieli przez lata ci sami ludzie. Zmiany miały zacząć obowiązywać od 2018 roku, kiedy odbędą się wybory samorządowe. PiS zmienił jednak zdanie i nowe zasady zaczną obowiązywać najwcześniej od 2026 r.

Czy w tej sytuacji Janusz Żmurkiewicz wystartuje w najbliższych wyborach na prezydenta miasta? A może zechce poprzeć innego kandydata? Robert Karelus, rzecznik prezydenta nie odpowiedział nam na te pytania.

Zapytaliśmy także, co prezydent powie tym mieszkańcom Świnoujścia, którzy uważają, że czas już dać szansę innym, także młodszym kandydatom. Wielu z nich sądzi, że to szkodliwe dla samorządu by utrzymywać się na stanowisku prezydenta przez kilka kadencji, bo sprzyja to powstawaniu dziwnych powiązań. Taką tezę głosił też PiS.

- Pan Prezydent zawsze uważał, że decyzja: kto powinien sprawować urząd prezydenta, burmistrza lub wójta winna leżeć w rękach mieszkańców danej gminy. Na tym polega zasada demokracji – w imieniu prezydenta odpowiada jego rzecznik Robert Karelus.

Janusz Żmurkiewicz był prezydentem Świnoujścia w latach 1984-1989 i funkcję tę sprawuje znowu od 2002 r. (ponownie został wybrany w 2006, 2010 i 2014).

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 111, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 111

Gość • Niedziela [21.05.2017, 20:44:16] • [IP: 62.196.61.**]

Dobry gospodarz. To dopiero za rządów Żmurkiewicza Świnoujście zaczęło porządnie wyglądać. Pięknie rozbudowane i czyste. Mieszkańcy to powinni być dumni z takiego Prezydenta Miasta. Urodziłam się i mieszkam w Świnoujściu i wiele widziałam co z naszym miastem robili poprzednicy.W najbliższych wyborach na pewno będę głosować na Pana Janusza Żmurkiewicza.

Gość • Niedziela [21.05.2017, 08:01:32] • [IP: 79.186.64.**]

IP: 46.76.46.*** uuuu podziel się szczegółami, którzy developerzy tak chętnie rozdają za darmo urzędnikom mieszkania. Wyborcy chcieliby wiedzieć jaka jest naprawdę ta osoba, na którą oddają głos. Zawsze jest alternatywa, możesz złożyć doniesienie do CBŚ, jeżeli masz taką wiedzę.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:49:08] • [IP: 46.76.46.***]

Wstretny msciwy i zlosliwy typ.I lubi zbierac ploty o ludziach.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:47:29] • [IP: 46.76.46.***]

Kazda budowa to jedno mieszkanie w prezencie.A co moze nie prawda?

Gość • Czwartek [18.05.2017, 19:46:51] • [IP: 80.50.26.***]

Zwolennikom pani samozwańczej kandydatki na prezydenta, to dopiero po tym, jak nie daj Boże by wygrała, wyszłyby oczęta na wierzch. No chyba, że to takie same nie merytoryczne i nie kompetentne osoby. To nic by nie widziały, bo stanowiska by dostały. Jest wielu lepszych kandydatów.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 19:06:55] • [IP: 178.238.252.***]

Jestesmy za Portem Kontenerowym , ktory da prace dla ludzi z Warszowa , plaza do Miedzyzdrojow ma okolo 13 kilometrow , starczy dla wszystkich , a nie inny przemysl . ..

Gość • Czwartek [18.05.2017, 18:46:06] • [IP: 178.238.252.***]

PANIE PREZYDENCIE PANUJ PAN PRZYNAJMNIEJ JESZCZE JEDNA KADENCJE , TO CO PAN ZACZAL WARTO SKONCZYC JESTESMY ZA TYM , marudom DZIEKUJEMY . ...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 18:14:40] • [IP: 50.7.78.***]

Jak można głosować na typa, który rujnuje budżet miasta, uwłaszczając się na nim razem ze swoimi przydupasami i ten bez wdzięczny komuch ma zwykłych mieszkańców w dupie, a wchodzi w dupsko Niemcom i deweloperom. Nigdy więcej tego kon_do_na. Niech zabierze Michalską i wynoszą się do swoich wsi, ale wcześniej niech oddadzą to, co wychapali na lewo.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 18:04:49] • [IP: 50.7.78.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.05.2017, 16:17:52] • [IP: 92.42.117.***]

Panie Żmurkiewicz, nic do pana nie mam, ale otoczenie, siermiężny UM to balast. Pozbądź się go, będzie łatwiej przekonać młodych do siebie. Póki co komuna. Komuna A i komuna Ż.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:53:42] • [IP: 93.94.190.***]

Ta a my z wyspy wolin cieszymy się że w końcu będzie coś takiego jak nowy prezydent. z naszej plaży nic nie zostało, a ten jeszcze chce ją skrócić.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:28:33] • [IP: 195.94.214.***]

zmurek niech spada Agatowska na prezydenta on sie nachapał starczy mu onha cos zrobi dla nas nie dla siebie

Gość • Czwartek [18.05.2017, 14:22:34] • [IP: 37.47.168.***]

Tylko Agatowska

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:51:34] • [IP: 92.42.114.***]

Prezydent to człowiek dogadujący się z każdą partią i nie dzieli ludzi

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:49:58] • [IP: 92.42.114.***]

Panie rezydencie cieszymy się nie chcemy dobrej zmiany !!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:47:58] • [IP: 92.42.114.***]

I bardzo dobrze stara się dla naszego miasta.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:25:43] • [IP: 94.254.224.***]

Tylko nie on. Mam nadzieje ze wystartuje p. Agatowska. Potrzeba młodego, świeżego spojrzenia. Układy rządzą w naszym mieście, pora z tym skończyć.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:24:39] • [IP: 37.47.186.***]

17.05 jak może nas ratować ktoś kto w dużej części jest za politykę i rozwój miasta odpowiedzialny??

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:15:56] • [IP: 217.231.4.***]

...no i elegancko. Wszystkiego dobrego Panie Januszu

Gość • Czwartek [18.05.2017, 10:29:08] • [IP: 94.254.224.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:51:04] • [IP: 93.94.190.***]

Będę głosowała za opcją która jest przeciwko budowie portu kontenerowego. Przeciwko rujnowaniu najpiękniejszej plaży w Świnoujściu. Opcja która jest za spokojem i bezpiecznym życiem mojej rodziny i moim. I tyle !

Gość • Czwartek [18.05.2017, 01:42:24] • [IP: 93.94.190.**]

Mam Pana dosyć urodziłam się w 1966 roku mąż w 1960 nie mamy szanse na mieszkanie i co dobrego Pan zrobił dla ludzi młodych a nie wspomnę o swoim wieku.Wszystko sprzedane rozporząda developer.Ja i moja rodzina głosuję na inną osobę.I mam pytanie na ile czasu wcześniej trzeba uzgadniać rozmowę żeby mości pan kogoś przyjął do siebie?

Gość • Środa [17.05.2017, 23:45:07] • [IP: 31.0.25.***]

Żmurek jest najlepszy ! Na pewno na niego zagłosuję. Dzięki niemu ta dziura stała sie miastem!

Gość • Środa [17.05.2017, 23:37:31] • [IP: 92.42.118.**]

Przecież powiedział już dawno wielokrotnie publicznie, że nie będzie już więcej kandydował. Jeżeli ma coś tam. ..., to oczywiste jest, że za rok będzie nowy kierownik UM. Chyba, że jak to mówią , gęba i cholewa to to samo.

Gość • Środa [17.05.2017, 23:27:38] • [IP: 95.129.228.**]

czyste miasto i czyste rączki.

Oglądasz 1-25 z 111
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odbędą się ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Założeniem głównym sytuacji kryzysowej będzie doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz LNG. W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Przybiernów, która będzie zamknięta dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocześnie zapewniamy, że na miejscu policjanci będą dbali o upłynnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■