POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.05.2017, 08:29:05] • Świnoujście

Dobre wieści dla Janusza Żmurkiewicza. Czy także dla mieszkańców?

Dobre wieści dla Janusza Żmurkiewicza. Czy także dla mieszkańców?

fot. Sławomir Ryfczyński

Po dwóch odbytych kadencjach zakaz dalszego kandydowania na prezydenta. Tak jeszcze niedawno chciał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zmiany miały obowiązywać już na najbliższe wybory samorządowe. Dziś PiS przesuwa realizację pomysłu na kolejne lata, co oznacza, że Janusz Żmurkiewicz jeszcze długo może rządzić naszym miastem.

Prawo i Sprawiedliwość chce, by na fotelach prezydentów, burmistrzów i wójtów nie siedzieli przez lata ci sami ludzie. Zmiany miały zacząć obowiązywać od 2018 roku, kiedy odbędą się wybory samorządowe. PiS zmienił jednak zdanie i nowe zasady zaczną obowiązywać najwcześniej od 2026 r.

Czy w tej sytuacji Janusz Żmurkiewicz wystartuje w najbliższych wyborach na prezydenta miasta? A może zechce poprzeć innego kandydata? Robert Karelus, rzecznik prezydenta nie odpowiedział nam na te pytania.

Zapytaliśmy także, co prezydent powie tym mieszkańcom Świnoujścia, którzy uważają, że czas już dać szansę innym, także młodszym kandydatom. Wielu z nich sądzi, że to szkodliwe dla samorządu by utrzymywać się na stanowisku prezydenta przez kilka kadencji, bo sprzyja to powstawaniu dziwnych powiązań. Taką tezę głosił też PiS.

- Pan Prezydent zawsze uważał, że decyzja: kto powinien sprawować urząd prezydenta, burmistrza lub wójta winna leżeć w rękach mieszkańców danej gminy. Na tym polega zasada demokracji – w imieniu prezydenta odpowiada jego rzecznik Robert Karelus.

Janusz Żmurkiewicz był prezydentem Świnoujścia w latach 1984-1989 i funkcję tę sprawuje znowu od 2002 r. (ponownie został wybrany w 2006, 2010 i 2014).

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 111, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 111

Gość • Niedziela [21.05.2017, 20:44:16] • [IP: 62.196.61.**]

Dobry gospodarz. To dopiero za rządów Żmurkiewicza Świnoujście zaczęło porządnie wyglądać. Pięknie rozbudowane i czyste. Mieszkańcy to powinni być dumni z takiego Prezydenta Miasta. Urodziłam się i mieszkam w Świnoujściu i wiele widziałam co z naszym miastem robili poprzednicy.W najbliższych wyborach na pewno będę głosować na Pana Janusza Żmurkiewicza.

Gość • Niedziela [21.05.2017, 08:01:32] • [IP: 79.186.64.**]

IP: 46.76.46.*** uuuu podziel się szczegółami, którzy developerzy tak chętnie rozdają za darmo urzędnikom mieszkania. Wyborcy chcieliby wiedzieć jaka jest naprawdę ta osoba, na którą oddają głos. Zawsze jest alternatywa, możesz złożyć doniesienie do CBŚ, jeżeli masz taką wiedzę.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:49:08] • [IP: 46.76.46.***]

Wstretny msciwy i zlosliwy typ.I lubi zbierac ploty o ludziach.

Gość • Sobota [20.05.2017, 10:47:29] • [IP: 46.76.46.***]

Kazda budowa to jedno mieszkanie w prezencie.A co moze nie prawda?

Gość • Czwartek [18.05.2017, 19:46:51] • [IP: 80.50.26.***]

Zwolennikom pani samozwańczej kandydatki na prezydenta, to dopiero po tym, jak nie daj Boże by wygrała, wyszłyby oczęta na wierzch. No chyba, że to takie same nie merytoryczne i nie kompetentne osoby. To nic by nie widziały, bo stanowiska by dostały. Jest wielu lepszych kandydatów.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 19:06:55] • [IP: 178.238.252.***]

Jestesmy za Portem Kontenerowym , ktory da prace dla ludzi z Warszowa , plaza do Miedzyzdrojow ma okolo 13 kilometrow , starczy dla wszystkich , a nie inny przemysl . ..

Gość • Czwartek [18.05.2017, 18:46:06] • [IP: 178.238.252.***]

PANIE PREZYDENCIE PANUJ PAN PRZYNAJMNIEJ JESZCZE JEDNA KADENCJE , TO CO PAN ZACZAL WARTO SKONCZYC JESTESMY ZA TYM , marudom DZIEKUJEMY . ...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 18:14:40] • [IP: 50.7.78.***]

Jak można głosować na typa, który rujnuje budżet miasta, uwłaszczając się na nim razem ze swoimi przydupasami i ten bez wdzięczny komuch ma zwykłych mieszkańców w dupie, a wchodzi w dupsko Niemcom i deweloperom. Nigdy więcej tego kon_do_na. Niech zabierze Michalską i wynoszą się do swoich wsi, ale wcześniej niech oddadzą to, co wychapali na lewo.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 18:04:49] • [IP: 50.7.78.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.05.2017, 16:17:52] • [IP: 92.42.117.***]

Panie Żmurkiewicz, nic do pana nie mam, ale otoczenie, siermiężny UM to balast. Pozbądź się go, będzie łatwiej przekonać młodych do siebie. Póki co komuna. Komuna A i komuna Ż.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:53:42] • [IP: 93.94.190.***]

Ta a my z wyspy wolin cieszymy się że w końcu będzie coś takiego jak nowy prezydent. z naszej plaży nic nie zostało, a ten jeszcze chce ją skrócić.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:28:33] • [IP: 195.94.214.***]

zmurek niech spada Agatowska na prezydenta on sie nachapał starczy mu onha cos zrobi dla nas nie dla siebie

Gość • Czwartek [18.05.2017, 14:22:34] • [IP: 37.47.168.***]

Tylko Agatowska

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:51:34] • [IP: 92.42.114.***]

Prezydent to człowiek dogadujący się z każdą partią i nie dzieli ludzi

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:49:58] • [IP: 92.42.114.***]

Panie rezydencie cieszymy się nie chcemy dobrej zmiany !!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:47:58] • [IP: 92.42.114.***]

I bardzo dobrze stara się dla naszego miasta.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:25:43] • [IP: 94.254.224.***]

Tylko nie on. Mam nadzieje ze wystartuje p. Agatowska. Potrzeba młodego, świeżego spojrzenia. Układy rządzą w naszym mieście, pora z tym skończyć.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:24:39] • [IP: 37.47.186.***]

17.05 jak może nas ratować ktoś kto w dużej części jest za politykę i rozwój miasta odpowiedzialny??

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:15:56] • [IP: 217.231.4.***]

...no i elegancko. Wszystkiego dobrego Panie Januszu

Gość • Czwartek [18.05.2017, 10:29:08] • [IP: 94.254.224.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:51:04] • [IP: 93.94.190.***]

Będę głosowała za opcją która jest przeciwko budowie portu kontenerowego. Przeciwko rujnowaniu najpiękniejszej plaży w Świnoujściu. Opcja która jest za spokojem i bezpiecznym życiem mojej rodziny i moim. I tyle !

Gość • Czwartek [18.05.2017, 01:42:24] • [IP: 93.94.190.**]

Mam Pana dosyć urodziłam się w 1966 roku mąż w 1960 nie mamy szanse na mieszkanie i co dobrego Pan zrobił dla ludzi młodych a nie wspomnę o swoim wieku.Wszystko sprzedane rozporząda developer.Ja i moja rodzina głosuję na inną osobę.I mam pytanie na ile czasu wcześniej trzeba uzgadniać rozmowę żeby mości pan kogoś przyjął do siebie?

Gość • Środa [17.05.2017, 23:45:07] • [IP: 31.0.25.***]

Żmurek jest najlepszy ! Na pewno na niego zagłosuję. Dzięki niemu ta dziura stała sie miastem!

Gość • Środa [17.05.2017, 23:37:31] • [IP: 92.42.118.**]

Przecież powiedział już dawno wielokrotnie publicznie, że nie będzie już więcej kandydował. Jeżeli ma coś tam. ..., to oczywiste jest, że za rok będzie nowy kierownik UM. Chyba, że jak to mówią , gęba i cholewa to to samo.

Gość • Środa [17.05.2017, 23:27:38] • [IP: 95.129.228.**]

czyste miasto i czyste rączki.

Oglądasz 1-25 z 111
■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■