POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [18.05.2017, 21:07:22] • Świnoujście

5 zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, wyjące syreny. Co wydarzyło się tej nocy na Warszowie?

5 zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, wyjące syreny. Co wydarzyło się tej nocy na Warszowie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Wszystko rozpoczęło się tuż po godzinie 2:00 w nocy. Właśnie wtedy, spokój mieszkańców Warszowa zakłócił dźwięk syren alarmowych. Jedna z takich syren zaniepokoiła naszego Czytelnika. Do redakcji portalu iswinoujscie.pl, w środku nocy ze środy na czwartek rozdzwoniły się telefony, Czytelnicy nerwowo pytali, co mogło się stać na Warszowie. Na ulicy Sołtana pojawiło się aż 5 zastępów straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Tylko u nas, relacja z tej dość nietypowej interwencji służb!

11 minut po godzinie 2:00, Państwowa Straż Pożarna w Świnoujściu otrzymała informacje o mężczyźnie, który potrzebuje pomocy. Jak się okazało, straż pożarną wezwał 41- letni mężczyzna, który leżał na chodniku w okolicach Morskiej Stoczni Remontowej. 41- latek nie mógł się ruszać i nie był też w stanie określić gdzie się znajduje. Strażacy rozpoczęli wielkie poszukiwania, skrupulatnie przeczesywali całą okolicę.

Tak sytuację opisuje jeden z naszych stałych Czytelników - Kilka zastępów straży pożarnej właśnie przeszukuje okolice Ludzi Morza i Sołtana, dostali zgłoszenie o leżącym człowieku, który nie może wstać o własnych siłach, strażacy kierują się powoli w stronę Ognicy, przeszukując osiedle, oraz pobliski las.

Na szczęście, po godzinie poszukiwań strażacy odnaleźli mężczyznę.

- Był przytomny, miał obrażenia głowy. Udzieliliśmy mu wsparcia psychicznego do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został zabrany przez karetkę. W działaniach wzięło udział 5 zastępów straży pożarnej: Wojskowa Straż Pożarna, OSP Przytór, OSP Karsibór oraz 2 zastępy straży pożarnej z Warszowa- informuje dyżurny straży pożarnej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

j444 • Sobota [20.05.2017, 13:32:00] • [IP: 80.245.182.**]

Do" Gość • Piątek [19.05.2017, 15:49:16] • [IP: 109.243.191.**]"" A Rydzyk wie, że jesteś jego synem, lub córką.

Gość • Sobota [20.05.2017, 09:46:52] • [IP: 5.172.238.**]

Panie Redaktorze, dlaczego publikuje pan informacje, których nie raczy pan zweryfikować? Poszkodowany leżał na przystoczniowym parkingu, nie na chodniku w okolicach stoczni. Może zadzwonię dziś po północy, że gdzieś na prawobrzeżu ufo wylądowało lub, że do Świnoujścia zawitał papież z niezapowiedzianą wizytą a pan wrzuci na stronkę taką sensację??

Gość • Piątek [19.05.2017, 21:09:00] • [IP: 94.254.233.*]

Ale z was debile czytanie ze zrozumieniem się kłania oprócz straży państwowej jest wojskowa.

Gość • Piątek [19.05.2017, 19:27:41] • [IP: 92.42.119.***]

Strażacy są fantastyczni. To jedyna służba która ZAWSZE pomoże. Ciekawe czemu w taką akcję nie zaangażowała się policja - to chyba bardziej dla nich było zadanie...

Gość • Piątek [19.05.2017, 18:32:40] • [IP: 80.245.177.***]

A co komu przeszkadza ilosc zastepow jak nikt tego nie robil po zlosci

Gość • Piątek [19.05.2017, 15:49:16] • [IP: 109.243.191.**]

Ja zawsze tylko czekam, który debil i w jaki sposób wyciągnie przy tematach oddalonych od wszelkiej polityki Macierewicza, Kaczora, PiS, " Rydzyka" (o.Rydzyka). Im nawet pretekstów nie trzeba, dokleją temat nawet gdyby była mowa o satelicie Saturna.

Gość • Piątek [19.05.2017, 14:18:48] • [IP: 37.8.215.**]

Udało się to dzięki stanowczej postawie Ratowników Medycznych

Gość • Piątek [19.05.2017, 13:38:07] • [IP: 62.69.203.***]

Podziekowqnia dla wszystkich za taką akcję, dzięki Wam człowiek żyje, nie czytajcie tych debilnych komentarzy, BRAWO STRAŻACY na Was zawsze można liczyć.

Gość • Piątek [19.05.2017, 13:13:57] • [IP: 188.166.70.*]

11:40: Pustkowie to w twojej. ... Obudzone zostało pól lewo i prawobrzeża. Zadzwoń do dyżurnego Policji, to ci udzieli informacji, ile bylo telefonow w sprawie tego niepotrzebnego hałasu.

Gość • Piątek [19.05.2017, 12:53:38] • [IP: 31.1.25.**]

pewnie jakis pracownik ot port sie zgubil po nocnej libacji w porcie na gornikach bo tam to norma

Gość • Piątek [19.05.2017, 11:40:18] • [IP: 62.69.203.**]

09:40 jakich mieszkańców tam pustkowie w koło.no chyba że chodzi o baraki zwane przez innych bangladeszem

Gość • Piątek [19.05.2017, 11:25:16] • [IP: 88.156.234.**]

a gdyby to spotkalo ciebie tumanie tez bys tak bluzgal?

Gość • Piątek [19.05.2017, 10:22:49] • [IP: 95.129.228.***]

Dyzurny Policji odnalazł by go w Ciągu 5 minut a nawet by zadzwonił do niego jak się czuje a Dyzurny Straży Granicznej namierzył by go w ciągu 1 minuty tak było w Golczewie jak porwano dziewczynkę

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:40:32] • [IP: 188.166.57.**]

Skuteczne połgodzinne, , wycie syrenami"i budzenie mieszkańców. Można by zrozumieć w dzień, gdy jest ruch na drodze ale w srodku nocy Warszów to nie Warszawa, czy Wrocław. Zrozumieć można, gdy dojeżdżają na miejsce, ale nie wielominutowe stanie w miejscu i trąbienie. Dowodzącego akcją poniosło lub przerosło.

Gość • Piątek [19.05.2017, 09:07:00] • [IP: 81.190.36.***]

Odpowiedzialność spada na anonimowego. Najciekawsze są wpisy chwalące prężność służb.Nawet pisanie o wojsku. Ta cała informacja to głupota mediów

Gość • Piątek [19.05.2017, 08:04:21] • [IP: 83.3.70.***]

Okoń ?

Gość • Piątek [19.05.2017, 07:26:48] • [IP: 94.197.121.***]

Jaki szacun? Nawalony menel i 5 jednostek straży, a nie policja do spokojnego odnalezienia menela? Ustalcie priorytety durnie.

Gość • Piątek [19.05.2017, 07:01:50] • [IP: 95.129.226.**]

Brawo dla służb dobre działanie. Wojsko Macierewicza dzielnie wypoczywa przed pielgrzymka.

Gość • Piątek [19.05.2017, 07:00:58] • [IP: 5.60.65.***]

Następny pijaczek postawił na nogi pół miasta. Super. Może zaczniemy liczyć pijakom pieniądze za pomoc.

Marylka • Piątek [19.05.2017, 06:11:07] • [IP: 195.198.253.**]

Fantastyczne, ze mamy takie sluzby! Dziekujemy Wszystkim!

Gość • Piątek [19.05.2017, 05:56:43] • [IP: 77.113.137.**]

Podziekowania dla strazakow.

Pazdzioch • Piątek [19.05.2017, 05:27:58] • [IP: 216.130.42.***]

Hahaha rwaaa kur 5 az pojechalo w kazdym wozie bojowym po 7 osob to 35 ludkow szukalo rwa kur wa, jak sie nudzili to tak bywa dobrze ze na MODRZEJEWSKA nie pojechali szukac bo by pozniej i strazakow trzeba by byli szukac rwaaa kurrrrr

Gość • Piątek [19.05.2017, 00:11:51] • [IP: 93.94.190.**]

Paranoja śmiechu warte trzeba było więcej służb wysłać

Gość • Piątek [19.05.2017, 00:00:04] • [IP: 92.42.118.***]

Strażacy mają płacone za robienie takich szopek a'la wyjazd bojowy.Wyjechali w pięć składów do pijanego leżącego na chodniku i pobudzili całe miasto.Alarm na maksa...Mają potencjał i się nudzą...a np. policjantów na całe miasto czterech. ...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 22:29:01] • [IP: 88.156.235.***]

a ja sie pytam gdzie było wojsko??

Oglądasz 1-25 z 31
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■