POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [15.06.2017, 19:27:14] • Świnoujście

Donice - giganty stanęły na Wybrzeżu Władysława IV. Jak Wam się podobają?

Donice - giganty stanęły na Wybrzeżu Władysława IV. Jak Wam się podobają?

fot. iswinoujscie.pl

To prawdziwe giganty! Tak z pewnością można powiedzieć o nowych donicach, które stanęły w tym tygodniu na Wybrzeżu Władysława IV. Jak informuje nas Wioletta Nawrocka, ze świnoujskiego magistratu, nowe donice mają się wyróżniać nie tylko rozmiarem, ale także wyglądem. Na efekt prac będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

- Mamy 10 donic, które na tę chwilę są można powiedzieć w tzw. fazie dojrzewania. Są to donice wykonane z cortenu. W efekcie końcowym, mają być rude, czyli zardzewiałe. Myślę, że osiągniemy bardzo ciekawy efekt- mówi portalowi iswinoujscie.pl Wioletta Nawrocka z Wydziału Eksploatacji i Zarządzania Nieruchomościami UM w Świnoujściu.

W donicach posadzono kanny, pelargonie, smagliczki oraz kosmosy.

Pewnie wielu z Was zastanawia się, co miasto zrobiło ze starymi donicami? One będą musiały zadowolić mieszkańców Przytoru, gdzie stoją już przy jednej z nowo wyremontowanych ulic.

Na nowe donice miasto wydało około 18 tysięcy złotych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 92, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 92

Gość • Sobota [17.06.2017, 23:59:00] • [IP: 178.238.251.**]

tyle pieniędzy dla urzędu miejskiego aby urzędasy się śmiały i w szanelu się kompały i ćpały

Gość • Sobota [17.06.2017, 19:18:36] • [IP: 31.0.69.**]

Totalne bezguście projektanta.Był tak niezdecydowany że dał sobie wcisnąć najtańszy wariant producenta.

Gość • Sobota [17.06.2017, 17:23:27] • [IP: 88.156.206.***]

U prezydenta w oknie to by pasowały, tutaj trochę brzydko.

Gość • Sobota [17.06.2017, 06:41:23] • [IP: 198.7.62.***]

Betoniara z pomysłami nie próżnuje.

Gość • Sobota [17.06.2017, 01:20:31] • [IP: 83.11.70.***]

Donice pomalować na zielono i poasadzić drzewka np. wysokie tuje i będzie to miało jakiś wygląd.

Gość • Piątek [16.06.2017, 22:55:12] • [IP: 88.156.235.***]

Ohydny przejaw gigantomanii biurew.

Gość • Piątek [16.06.2017, 22:39:17] • [IP: 88.156.232.***]

Nie rozumiem dlaczego wydano pieniądze na takie brzydactwo. Poprzednie były bardzo ładne i z pewnością by mogły ozdabiać miasto jeszcze przez kilka lat. Niepotrzebne mnożenie wydatków.

Gość • Piątek [16.06.2017, 22:14:28] • [IP: 80.245.185.**]

Może jakieś graffiti na nich trochę je upiększy.

Gość • Piątek [16.06.2017, 21:31:28] • [IP: 80.245.189.***]

ZWYKŁE BECZKI DĘBOWE TRUTNIE NA KWIETNIKI MARNOTRAWSTWO KASY NIECH WAS CH STRZELI TEN KTO PODAŁ TAKI POMYŁ TO KOMPLETNY IDIOTA BEZGUŚCIA PROJEKTANT KOŃCZYŁ WYŻSZE STUDIA JAZDY NA STRUSIU NA OKLEP BO TAKA CHAŁA ŻE AŻ WYJE I TO PRZY SAMYM CENTRUM

Gość • Piątek [16.06.2017, 21:25:41] • [IP: 80.245.189.***]

PRZED URZĘDEM MIASTA TRZA BYŁO SE JEBNĄĆ

Gość • Piątek [16.06.2017, 18:56:14] • [IP: 62.69.231.***]

Proporcje 3:4 i powinno być chyba spoko.

Gość • Piątek [16.06.2017, 18:17:45] • [IP: 178.238.246.**]

CZYJ TO POMYSL?OKROPIENSTWO.

Gość • Piątek [16.06.2017, 17:47:11] • [IP: 83.8.133.***]

Miasto pięknieje.Wiekwiastostanu mogą nam pozazdrościć inne miasta.To bardzo dobrze, że architekt zieleni nie musi się wstydzić swojego fachu.I proszę te kwiatki podlewać bez czekania na deszcz.

Gość • Piątek [16.06.2017, 17:16:54] • [IP: 109.241.63.**]

Coś strasznego!! Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł, by zardzewiałe donice z ledwo zipiącymi kwiatuszkami postawić w centrum miasta?! Czy czasem nie aby producenci farb antykorozyjnych, by testować na nich swoje produkty?! ;-) Totalny brak profesjonalizmu przy projektowaniu zieleni miejskiej i przestrzeni publicznej, amatorszczyzna :- (

Gość • Piątek [16.06.2017, 16:58:56] • [IP: 37.47.50.***]

W Lublinie widziałam takie same donice tylko kolorowe :)

Gość • Piątek [16.06.2017, 16:18:13] • [IP: 77.88.191.**]

Widziałam na żywo. Wcale nie są tak ogromne! I obsadzone w jamach, będą super

Gość • Piątek [16.06.2017, 15:52:48] • [IP: 46.231.63.**]

Byly ladniejsze.Te przerastaja kwiaty, a przeciez chyba chodzi o widok na kwiaty a nie donice!

Gość • Piątek [16.06.2017, 15:40:40] • [IP: 88.156.234.***]

stare, zardzewiałe i jeszcze te kwiaty. Kto to wymyślił i sadził te chwasty ??

Gość • Piątek [16.06.2017, 15:02:05] • [IP: 164.127.132.**]

11:30... Chyba maksymalistyczne?

Gość • Piątek [16.06.2017, 14:08:22] • [IP: 164.127.132.**]

12:58 - jak przewidywany kolor wskazuje - ku czci Rudego, Donalda, pazia Angeli.

Gość • Piątek [16.06.2017, 13:18:27] • [IP: 94.254.232.**]

BEZNADZIEJNE

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:58:50] • [IP: 95.129.226.**]

TO POMNIKI SMOLEŃSKIE CZY DLA GURU PIS?

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:47:35] • [IP: 178.238.253.**]

Dobry pomysł pomalować tylko każda inna buchahah, będzie cudnie!

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:19:46] • [IP: 80.245.189.***]

PRZY NICH NAJBARDZIEJ ZŁOMOWY SAMOCHÓD BĘDZIE PIĘKNY, CZY TAKI ZAMYSŁ BYŁ pomysłodawców ?

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:08:22] • [IP: 164.127.132.**]

UWAGA, DO NIECZYTAJĄCYCH TEKSTU, A SAME TYTUŁY: tam urzędniczka tłumaczy, że to donice cortenowe, które po jakims czasie zamieniają sie w rude, jakby rdzawe. Wpiszcie w googlarkę" donice cortenowe" a zobaczycie, jak beda wyglądać. Moim zdaniem sa za duże, nawet jeśli w kolorze rudym korzystnie będą wyglądać.

Oglądasz 1-25 z 92
■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■