POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [15.06.2017, 19:27:14] • Świnoujście

Donice - giganty stanęły na Wybrzeżu Władysława IV. Jak Wam się podobają?

Donice - giganty stanęły na Wybrzeżu Władysława IV. Jak Wam się podobają?

fot. iswinoujscie.pl

To prawdziwe giganty! Tak z pewnością można powiedzieć o nowych donicach, które stanęły w tym tygodniu na Wybrzeżu Władysława IV. Jak informuje nas Wioletta Nawrocka, ze świnoujskiego magistratu, nowe donice mają się wyróżniać nie tylko rozmiarem, ale także wyglądem. Na efekt prac będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

- Mamy 10 donic, które na tę chwilę są można powiedzieć w tzw. fazie dojrzewania. Są to donice wykonane z cortenu. W efekcie końcowym, mają być rude, czyli zardzewiałe. Myślę, że osiągniemy bardzo ciekawy efekt- mówi portalowi iswinoujscie.pl Wioletta Nawrocka z Wydziału Eksploatacji i Zarządzania Nieruchomościami UM w Świnoujściu.

W donicach posadzono kanny, pelargonie, smagliczki oraz kosmosy.

Pewnie wielu z Was zastanawia się, co miasto zrobiło ze starymi donicami? One będą musiały zadowolić mieszkańców Przytoru, gdzie stoją już przy jednej z nowo wyremontowanych ulic.

Na nowe donice miasto wydało około 18 tysięcy złotych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 92, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 92

Gość • Sobota [17.06.2017, 23:59:00] • [IP: 178.238.251.**]

tyle pieniędzy dla urzędu miejskiego aby urzędasy się śmiały i w szanelu się kompały i ćpały

Gość • Sobota [17.06.2017, 19:18:36] • [IP: 31.0.69.**]

Totalne bezguście projektanta.Był tak niezdecydowany że dał sobie wcisnąć najtańszy wariant producenta.

Gość • Sobota [17.06.2017, 17:23:27] • [IP: 88.156.206.***]

U prezydenta w oknie to by pasowały, tutaj trochę brzydko.

Gość • Sobota [17.06.2017, 06:41:23] • [IP: 198.7.62.***]

Betoniara z pomysłami nie próżnuje.

Gość • Sobota [17.06.2017, 01:20:31] • [IP: 83.11.70.***]

Donice pomalować na zielono i poasadzić drzewka np. wysokie tuje i będzie to miało jakiś wygląd.

Gość • Piątek [16.06.2017, 22:55:12] • [IP: 88.156.235.***]

Ohydny przejaw gigantomanii biurew.

Gość • Piątek [16.06.2017, 22:39:17] • [IP: 88.156.232.***]

Nie rozumiem dlaczego wydano pieniądze na takie brzydactwo. Poprzednie były bardzo ładne i z pewnością by mogły ozdabiać miasto jeszcze przez kilka lat. Niepotrzebne mnożenie wydatków.

Gość • Piątek [16.06.2017, 22:14:28] • [IP: 80.245.185.**]

Może jakieś graffiti na nich trochę je upiększy.

Gość • Piątek [16.06.2017, 21:31:28] • [IP: 80.245.189.***]

ZWYKŁE BECZKI DĘBOWE TRUTNIE NA KWIETNIKI MARNOTRAWSTWO KASY NIECH WAS CH STRZELI TEN KTO PODAŁ TAKI POMYŁ TO KOMPLETNY IDIOTA BEZGUŚCIA PROJEKTANT KOŃCZYŁ WYŻSZE STUDIA JAZDY NA STRUSIU NA OKLEP BO TAKA CHAŁA ŻE AŻ WYJE I TO PRZY SAMYM CENTRUM

Gość • Piątek [16.06.2017, 21:25:41] • [IP: 80.245.189.***]

PRZED URZĘDEM MIASTA TRZA BYŁO SE JEBNĄĆ

Gość • Piątek [16.06.2017, 18:56:14] • [IP: 62.69.231.***]

Proporcje 3:4 i powinno być chyba spoko.

Gość • Piątek [16.06.2017, 18:17:45] • [IP: 178.238.246.**]

CZYJ TO POMYSL?OKROPIENSTWO.

Gość • Piątek [16.06.2017, 17:47:11] • [IP: 83.8.133.***]

Miasto pięknieje.Wiekwiastostanu mogą nam pozazdrościć inne miasta.To bardzo dobrze, że architekt zieleni nie musi się wstydzić swojego fachu.I proszę te kwiatki podlewać bez czekania na deszcz.

Gość • Piątek [16.06.2017, 17:16:54] • [IP: 109.241.63.**]

Coś strasznego!! Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł, by zardzewiałe donice z ledwo zipiącymi kwiatuszkami postawić w centrum miasta?! Czy czasem nie aby producenci farb antykorozyjnych, by testować na nich swoje produkty?! ;-) Totalny brak profesjonalizmu przy projektowaniu zieleni miejskiej i przestrzeni publicznej, amatorszczyzna :- (

Gość • Piątek [16.06.2017, 16:58:56] • [IP: 37.47.50.***]

W Lublinie widziałam takie same donice tylko kolorowe :)

Gość • Piątek [16.06.2017, 16:18:13] • [IP: 77.88.191.**]

Widziałam na żywo. Wcale nie są tak ogromne! I obsadzone w jamach, będą super

Gość • Piątek [16.06.2017, 15:52:48] • [IP: 46.231.63.**]

Byly ladniejsze.Te przerastaja kwiaty, a przeciez chyba chodzi o widok na kwiaty a nie donice!

Gość • Piątek [16.06.2017, 15:40:40] • [IP: 88.156.234.***]

stare, zardzewiałe i jeszcze te kwiaty. Kto to wymyślił i sadził te chwasty ??

Gość • Piątek [16.06.2017, 15:02:05] • [IP: 164.127.132.**]

11:30... Chyba maksymalistyczne?

Gość • Piątek [16.06.2017, 14:08:22] • [IP: 164.127.132.**]

12:58 - jak przewidywany kolor wskazuje - ku czci Rudego, Donalda, pazia Angeli.

Gość • Piątek [16.06.2017, 13:18:27] • [IP: 94.254.232.**]

BEZNADZIEJNE

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:58:50] • [IP: 95.129.226.**]

TO POMNIKI SMOLEŃSKIE CZY DLA GURU PIS?

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:47:35] • [IP: 178.238.253.**]

Dobry pomysł pomalować tylko każda inna buchahah, będzie cudnie!

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:19:46] • [IP: 80.245.189.***]

PRZY NICH NAJBARDZIEJ ZŁOMOWY SAMOCHÓD BĘDZIE PIĘKNY, CZY TAKI ZAMYSŁ BYŁ pomysłodawców ?

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:08:22] • [IP: 164.127.132.**]

UWAGA, DO NIECZYTAJĄCYCH TEKSTU, A SAME TYTUŁY: tam urzędniczka tłumaczy, że to donice cortenowe, które po jakims czasie zamieniają sie w rude, jakby rdzawe. Wpiszcie w googlarkę" donice cortenowe" a zobaczycie, jak beda wyglądać. Moim zdaniem sa za duże, nawet jeśli w kolorze rudym korzystnie będą wyglądać.

Oglądasz 1-25 z 92
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■