POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [15.06.2017, 19:27:14] • Świnoujście

Donice - giganty stanęły na Wybrzeżu Władysława IV. Jak Wam się podobają?

Donice - giganty stanęły na Wybrzeżu Władysława IV. Jak Wam się podobają?

fot. iswinoujscie.pl

To prawdziwe giganty! Tak z pewnością można powiedzieć o nowych donicach, które stanęły w tym tygodniu na Wybrzeżu Władysława IV. Jak informuje nas Wioletta Nawrocka, ze świnoujskiego magistratu, nowe donice mają się wyróżniać nie tylko rozmiarem, ale także wyglądem. Na efekt prac będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

- Mamy 10 donic, które na tę chwilę są można powiedzieć w tzw. fazie dojrzewania. Są to donice wykonane z cortenu. W efekcie końcowym, mają być rude, czyli zardzewiałe. Myślę, że osiągniemy bardzo ciekawy efekt- mówi portalowi iswinoujscie.pl Wioletta Nawrocka z Wydziału Eksploatacji i Zarządzania Nieruchomościami UM w Świnoujściu.

W donicach posadzono kanny, pelargonie, smagliczki oraz kosmosy.

Pewnie wielu z Was zastanawia się, co miasto zrobiło ze starymi donicami? One będą musiały zadowolić mieszkańców Przytoru, gdzie stoją już przy jednej z nowo wyremontowanych ulic.

Na nowe donice miasto wydało około 18 tysięcy złotych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 92, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 92

Gość • Sobota [17.06.2017, 23:59:00] • [IP: 178.238.251.**]

tyle pieniędzy dla urzędu miejskiego aby urzędasy się śmiały i w szanelu się kompały i ćpały

Gość • Sobota [17.06.2017, 19:18:36] • [IP: 31.0.69.**]

Totalne bezguście projektanta.Był tak niezdecydowany że dał sobie wcisnąć najtańszy wariant producenta.

Gość • Sobota [17.06.2017, 17:23:27] • [IP: 88.156.206.***]

U prezydenta w oknie to by pasowały, tutaj trochę brzydko.

Gość • Sobota [17.06.2017, 06:41:23] • [IP: 198.7.62.***]

Betoniara z pomysłami nie próżnuje.

Gość • Sobota [17.06.2017, 01:20:31] • [IP: 83.11.70.***]

Donice pomalować na zielono i poasadzić drzewka np. wysokie tuje i będzie to miało jakiś wygląd.

Gość • Piątek [16.06.2017, 22:55:12] • [IP: 88.156.235.***]

Ohydny przejaw gigantomanii biurew.

Gość • Piątek [16.06.2017, 22:39:17] • [IP: 88.156.232.***]

Nie rozumiem dlaczego wydano pieniądze na takie brzydactwo. Poprzednie były bardzo ładne i z pewnością by mogły ozdabiać miasto jeszcze przez kilka lat. Niepotrzebne mnożenie wydatków.

Gość • Piątek [16.06.2017, 22:14:28] • [IP: 80.245.185.**]

Może jakieś graffiti na nich trochę je upiększy.

Gość • Piątek [16.06.2017, 21:31:28] • [IP: 80.245.189.***]

ZWYKŁE BECZKI DĘBOWE TRUTNIE NA KWIETNIKI MARNOTRAWSTWO KASY NIECH WAS CH STRZELI TEN KTO PODAŁ TAKI POMYŁ TO KOMPLETNY IDIOTA BEZGUŚCIA PROJEKTANT KOŃCZYŁ WYŻSZE STUDIA JAZDY NA STRUSIU NA OKLEP BO TAKA CHAŁA ŻE AŻ WYJE I TO PRZY SAMYM CENTRUM

Gość • Piątek [16.06.2017, 21:25:41] • [IP: 80.245.189.***]

PRZED URZĘDEM MIASTA TRZA BYŁO SE JEBNĄĆ

Gość • Piątek [16.06.2017, 18:56:14] • [IP: 62.69.231.***]

Proporcje 3:4 i powinno być chyba spoko.

Gość • Piątek [16.06.2017, 18:17:45] • [IP: 178.238.246.**]

CZYJ TO POMYSL?OKROPIENSTWO.

Gość • Piątek [16.06.2017, 17:47:11] • [IP: 83.8.133.***]

Miasto pięknieje.Wiekwiastostanu mogą nam pozazdrościć inne miasta.To bardzo dobrze, że architekt zieleni nie musi się wstydzić swojego fachu.I proszę te kwiatki podlewać bez czekania na deszcz.

Gość • Piątek [16.06.2017, 17:16:54] • [IP: 109.241.63.**]

Coś strasznego!! Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł, by zardzewiałe donice z ledwo zipiącymi kwiatuszkami postawić w centrum miasta?! Czy czasem nie aby producenci farb antykorozyjnych, by testować na nich swoje produkty?! ;-) Totalny brak profesjonalizmu przy projektowaniu zieleni miejskiej i przestrzeni publicznej, amatorszczyzna :- (

Gość • Piątek [16.06.2017, 16:58:56] • [IP: 37.47.50.***]

W Lublinie widziałam takie same donice tylko kolorowe :)

Gość • Piątek [16.06.2017, 16:18:13] • [IP: 77.88.191.**]

Widziałam na żywo. Wcale nie są tak ogromne! I obsadzone w jamach, będą super

Gość • Piątek [16.06.2017, 15:52:48] • [IP: 46.231.63.**]

Byly ladniejsze.Te przerastaja kwiaty, a przeciez chyba chodzi o widok na kwiaty a nie donice!

Gość • Piątek [16.06.2017, 15:40:40] • [IP: 88.156.234.***]

stare, zardzewiałe i jeszcze te kwiaty. Kto to wymyślił i sadził te chwasty ??

Gość • Piątek [16.06.2017, 15:02:05] • [IP: 164.127.132.**]

11:30... Chyba maksymalistyczne?

Gość • Piątek [16.06.2017, 14:08:22] • [IP: 164.127.132.**]

12:58 - jak przewidywany kolor wskazuje - ku czci Rudego, Donalda, pazia Angeli.

Gość • Piątek [16.06.2017, 13:18:27] • [IP: 94.254.232.**]

BEZNADZIEJNE

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:58:50] • [IP: 95.129.226.**]

TO POMNIKI SMOLEŃSKIE CZY DLA GURU PIS?

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:47:35] • [IP: 178.238.253.**]

Dobry pomysł pomalować tylko każda inna buchahah, będzie cudnie!

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:19:46] • [IP: 80.245.189.***]

PRZY NICH NAJBARDZIEJ ZŁOMOWY SAMOCHÓD BĘDZIE PIĘKNY, CZY TAKI ZAMYSŁ BYŁ pomysłodawców ?

Gość • Piątek [16.06.2017, 12:08:22] • [IP: 164.127.132.**]

UWAGA, DO NIECZYTAJĄCYCH TEKSTU, A SAME TYTUŁY: tam urzędniczka tłumaczy, że to donice cortenowe, które po jakims czasie zamieniają sie w rude, jakby rdzawe. Wpiszcie w googlarkę" donice cortenowe" a zobaczycie, jak beda wyglądać. Moim zdaniem sa za duże, nawet jeśli w kolorze rudym korzystnie będą wyglądać.

Oglądasz 1-25 z 92
■ W czwartek, sieć Orange miała awarię! Telefony pokazywały brak zasięgu! ■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■