POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [15.06.2017, 21:28:30] • Świnoujście

Elektryczne hulajnogi będą hitem nadchodzącego sezonu?

Elektryczne hulajnogi będą hitem nadchodzącego sezonu?

fot. iswinoujscie.pl

Rok temu promenady i deptaki były pełne amatorów elektrycznej deskorolki. Nadchodzący sezon ma już kolejną propozycję dla miłośników nowości i techniki. Elektryczne hulajnogi przewiozą nas nie tylko podczas wakacyjnego spaceru, ale są równie przydatne w życiu codziennym. Można, w bardzo wygodny sposób, przemieszczać się po mieście, wyskoczyć na zakupy, do kawiarni - nie ma przecież problemu z ich zaparkowaniem.

Elektryczne hulajnogi są produkowane praktycznie w każdym kraju: w Polsce, na Słowacji, w Chinach, USA i wielu innych. Ich cena nie jest jednak niska, kosztują od 3999 zł, więc na razie nie każdy może zostać posiadaczem elektrycznego hitu. Te tańsze mają zasięg do 60 km, płacąc 3500 euro dostaniemy hulajnogę o zasięgu nawet do 450 km. Prędkość, jaką możemy rozwinąć to około 40 km/h/.

Jak widać, wynalazek sprawdza się przede wszystkim w miastach, dzięki niemu unikamy stania w korkach, problemów z parkowaniem, nie emitują spalin. Zaletą jest też cichy tryb pracy urządzenia oraz możliwość jazdy praktycznie wszędzie: po ścieżkach rowerowych, ulicach, chodnikach, deptakach - elektryczne hulajnogi mogą wjechać do stref zamkniętych dla samochodów, bo są ekologiczne. Przewidywane obciążenie takiej hulajnogi wynosi do 200 kg , co oznacza, że możemy przewozić naprawdę ciężkie rzeczy. Świat oszalał na punkcie tego wynalazku - jest tani, bo ładowanie trwa około 7 godzin, ma szansę stać się ważnym środkiem lokomocji miejskiej. W Świnoujściu już można kupić elektryczne hulajnogi, można je też wypożyczyć na promenadzie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Niedziela [18.06.2017, 21:34:19] • [IP: 80.245.191.***]

po pasach?

Gość • Niedziela [18.06.2017, 21:06:17] • [IP: 80.245.184.**]

I potem nikomu nie chce się iść na piechotę

Gość • Sobota [17.06.2017, 12:37:35] • [IP: 80.245.183.***]

Nasze piekne Świnoujście nic nikomu nie pasuje. Spalinowe złe bo za głośne elektryczne złe bo za ciche. Zazdroszcze wam ze jako eksperci w kazdej dziedzinie macie czas wypowiadać sie na każdy temat. Ktos mial fajny pomysł na legalna prace a krytyka się sypie wychodzi na to że lepiej nic nie robic tylko kraść. Fajna atrakcja dla turystów ciche ekologiczne. Pozdrawiam pomysłodawców

Gość • Sobota [17.06.2017, 10:36:46] • [IP: 80.245.177.***]

se jezdzij i d nie zawracaj, szerokosc tego znikoma a taka krowa za duza

Gość • Piątek [16.06.2017, 22:34:53] • [IP: 37.47.135.***]

szkoda że ta taksówka elektryczna też nie jeździ po ścieżce rowerowej bo co z tego że ma 4 koła jak rowerek dziecinny też ma 4 koła. Tutaj już robi się paradoks. Policja powinna to kontrolować bo przerobie sobie harleya na prąd i też zacznę jeździć po ścieżce.

Gość • Piątek [16.06.2017, 19:29:07] • [IP: 62.69.231.***]

Jakie to ekologiczne? Ile elektrownia musi wypalić milionów ton sześciennych węgla, żeby wyprodukować prąd do naładowania tego czegoś...

Gość • Piątek [16.06.2017, 18:24:02] • [IP: 92.42.116.***]

W komentarzach czytam, ze miejscowi jak zwykle wystraszeni technika :)

Gość • Piątek [16.06.2017, 17:42:20] • [IP: 77.88.191.**]

te pojazdy powinny byc zarejestrowane i poruszac sie wylacznie na ulicy, a wypozyczane osobom pelnoletnim z prawem jazdy...jezeli rozwija predkosc do 40 km na godz., to to juz nie jest zabawka...i zabawa, co to za HIT SEZONU, przed ktorym trzeba uciekac na lewo i prawo...moze policja i straz miejska zareaguja na ten absurdaly pomysl...

Gość • Piątek [16.06.2017, 17:38:37] • [IP: 188.146.139.***]

To nie jest żadna hulajnoga lecz zwykły skuter elektryczny, który powinien być zarejestrowany. Rowery ze wspomaganiem elektrycznym (jeżdżą wyłącznie po ulicy lub drogach rowerowych) są rowerami jeżeli moc silnika nie przekracza 250 watów, a konstrukcja nie zezwala na rozwijanie prędkości powyżej 25 km/godz. Sprawą powinna zainteresować się policja drogowa i wymagać od użytkowników kasków, stosownych dokumentów i uprawnień bo te ciężkie pojazdy stanowią poważne zagrożenie wśród pieszych, a użytkownik na zdjęciu przejeżdża na dodatek po pasach dla pieszych

Gość • Piątek [16.06.2017, 17:08:21] • [IP: 80.245.177.***]

iodioci to ci co probuja niszczyc miasto turystyczne, przeszkadzaja turysci, wyjazd z baru

Gość • Piątek [16.06.2017, 16:04:05] • [IP: 62.69.254.***]

Jazda po chodnikach tymi kolosami, jest igraniem ze zdrowiem, a nawet zyciem pieszych. Na Posejdonie, jezdzi tylko po chodniku.

Gość • Piątek [16.06.2017, 15:59:31] • [IP: 188.146.130.**]

Ha ha ha nie napędzajcie się tak.To co tutaj jest hitem gdzie indziej odchodzi już do lamusa.Zacofane miasto.Jedźcie za granice to zobaczycie że ten wasz hit to przeżytek.

Gość • Piątek [16.06.2017, 15:00:34] • [IP: 164.127.132.**]

A co to jest, takie na dwóch kółkach, z żerdzią, jedzie się na tym w postawie wyprostowanej i wygląda się jak kosmita? Tacy" faceci w czerni na kółkach". jak to się nazywa i czy sie opłaca jeździć tym darem od kosmitów?

Gość • Piątek [16.06.2017, 13:34:45] • [IP: 164.127.132.**]

11:36- A żebyś wiedział, jak trudne jest dla ROWERZYSTÓW poruszanie sie wytyczonymi ścieżkami rowerowymi. Wzdłuż ul.Wojska Polskiego, oddaloną przecież od chodnika o 20 metrów ścieżką rowerową, wciąż ciągną piesi, matki z wózkami, posiadacze psów, wypróżniający je tam, na obrzeżach ścieżki. Na Żeromskiego horror - wczasowicze zupełnie ignorują ścieżke przecież oddzielona od chodnika, nie stanowiącą z nim ciągu pieszo-rowerowego. Na dodatek po ścieżkach krążą rolkarze czy deskorolkarze, co jest zupełnie niezgodne z kodeksem drogowym, ale nie cieszy sie zainteresowaniem służb (widocznie zajęte bieganiem za nożami w plecach skreśliły te usługę dla ludności). najgorsze, gdy ci rolkarze mają uszy zaszpuntowane słuchawkami, nie ma z nimi kontaktu, nawet by ostrzec.

Gość • Piątek [16.06.2017, 13:18:51] • [IP: 37.47.160.**]

jaka hulajnoga jak to ma siodełko a hulajnoga przecież nie ma siodełka. Po za tym gdzie to trzymać jak to ciężkie i do piwnicy nie zniesiesz. Po trzecie rower z napędem elektrycznym jak się rozładuje to pedałujesz a to porzucasz.

Gość • Piątek [16.06.2017, 11:36:14] • [IP: 217.114.169.***]

Cytat : " taką elektryczną hulajnogą można się wybrać na wakacyjny spacer " a ja głupi myślałem że na spacer wakacyjny to się chodzi pieszo. A tak swoją drogą to gdzie ma się podziać pieszy z rodziną i małymi dziećmi jak na deptakach, chodnikach, promenadzie jeżdżą na rowerach, elektrycznych deskorolkach, elektrcznych hulajnogach i to nie są prędkości spacerowe, ale pędzą jak by to był jakiś wyścig. Pieszy nie ma szans. Świnoujście to miasto nie przyjazne pieszym spacerom i rodzinom z dziećmi - wystarczy spojrzeć jak są wytyczone na przykład ścieżki rowerowe przy przystankach autobusowych wysiadajacy nie ma możliwość wyjścia z autobusu aby nie być potrąconym przez rozpędzony rower - (przystanki obok promenady) -. Szkoda że miasto ani straż miejska ani policja nie bierze udziału w edukacji kultury poruszania się takimi pojazdami po drogach np. w szkołach. Straż miejska, policja też nie interesuje się łamaniem przepisów przez osoby poruszające się takimi pojazdami w miejscach niedozwolonych.

Gość • Piątek [16.06.2017, 11:19:08] • [IP: 80.245.181.**]

Widziałem ostatnio dwóch malolatów na tym, ledwie ogarnęli zakręt. Dla nich to tylko wygłupy. Niestety na ulicy.

Gość • Piątek [16.06.2017, 11:10:14] • [IP: 37.47.160.***]

po co nam przepisy ruch drogowego ? po co uprawnienia do prowadzenia pojazdów ? po co kaski ochronne? po co ubezpieczenie OC ? SAMOWOLA I ZERO ODPOWIEDZIALNOŚCI

Gość • Piątek [16.06.2017, 10:49:05] • [IP: 92.42.113.***]

Fajne bo ekologiczne👍

Gość • Piątek [16.06.2017, 10:27:59] • [IP: 188.146.8.***]

VIPEREK Z SYNEM

Gość • Piątek [16.06.2017, 08:59:22] • [IP: 178.43.29.***]

Nie wiem co w tym fajnego. Ale widziałem ostatnio przy promenadzie rodzinkę chyba na takich dwu kołowych nie wiem co to ale mega to wyglądało jak na tym wszyscy jechali sam z żoną bym z chęcią pojeździł na tym cudeńku

Gość • Piątek [16.06.2017, 08:48:31] • [IP: 95.129.228.**]

elektryczne hulajnogi i przybędzie kilogramów na każdego obywatela naszego kraju.

konopa • Piątek [16.06.2017, 08:28:51] • [IP: 87.205.234.**]

kolejni idioci nie znajacy zadnych przepisow ruchu drogowego beda blokowac miasto brawo

Gość • Piątek [16.06.2017, 07:40:37] • [IP: 88.156.235.**]

FAJNE TE HULAJNOGI. ATRAKCJE MUSZĄ BYĆ TO WIĘCEJ TURYSTÓW PRZYJEDZIE I MIASTO BĘDZIE SIĘ ROZWIJAĆ. NIE NARZEKAĆ ZAZDROŚNIKI.

Gość • Piątek [16.06.2017, 06:07:43] • [IP: 80.164.88.***]

Oni chociaż mają szansę na to by być Carringtonami bo ty, twierdząc po komentarzu jedynie co masz to dziadowska pensyjke i zero perspektyw. Nie chcesz nie kupuj albo jak taki jesteś cwany to sam ściągnij, chociażby majtki z alibaby. Pajacu

Oglądasz 1-25 z 34
■ W czwartek, sieć Orange miała awarię! Telefony pokazywały brak zasięgu! ■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■