POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.06.2017, 02:54:54] • Świnoujście

Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Zobacz film!

Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak opowiada świadek zdarzenia, akcja przebiegała niczym w sensacyjnym filmie. Policja na sygnałach, pościg i skok do wody. Co wydarzyło się tuż po 23:00 na jednym z Bielików po stronie Uznam? Według relacji świadków, pojawienie się samochodu policyjnego zbiegło się w czasie ze skokiem mężczyzny wprost do kanału. Dramatyczny pościg zakończył się podjęciem mężczyzny przez załogę łodzi Stenia. Co skłoniło mężczyznę do desperackiego skoku?



W sobotę około godziny 23:00 w rejon przeprawy promowej w centrum szybko nadjechał samochód policji. Zmierzał w stronę Bielika, który nie odbił o czasie. Policjanci biegli w stronę promu, tam od pracownika żeglugi dowiedzieli się, że mężczyzna przed chwilą skoczył do wody. Na pokładzie Bielika znajdowała się karetka pogotowia, być może to z niej uciekł. Natychmiast rzucono mu koło ratunkowe. Całą akcję oświetlały reflektory z drugiego promu Bielik.

Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W pobliżu płynęła łódka Stenia, należąca do prywatnej firmy stawiającej zapory wodne podczas bunkrowania ( mors. dostarczanie na statek paliwa stałego lub płynnego) statków. Jej załoga dostała bowiem informację od kapitana promu Bielik, że w wodzie znajduje się człowiek.

Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

To właśnie załodze Steni udało się podjąć tonącego. Następnie łódka przybiła do slipu między przystanią Bielików a Orlenem. Tam też przyjechała policja oraz wezwana druga karetka z lekarzem.

Uratowany mężczyzna został przykryty folią termoizolacyjną, ułożony na desce ratowniczej i przetransportowany do karetki. Ta odwiozła go do świnoujskiego szpitala.

Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Woda ma 16 stopni Celsjusza.

O szczegółowe informacje zwróciliśmy się do rzecznika miejskiej policji.

- W sobotę około godziny 23.00 otrzymaliśmy zgłoszenie od dyspozytora Żeglugi, że na promie "Bielik" przebywa mężczyzna, który prawdopodobnie oddalił się ze szpitala. Po dotarciu na miejsce zgłoszenie, cumownik poinformował policjantów, że przed ich przybyciem, opisywana osoba wyskoczyła z promu do kanału. Pracownicy promu rzucili mężczyźnie koło ratunkowe, a załoga łodzi "Stenia" podjęła go z wody. Policjant ułożył przytomnego mężczyznę w pozycji bocznej bezpiecznej, a ponieważ był wyziębiony, nakrył narzutą w celu zapewnienia komfortu termicznego. Po chwili przekazano go lekarzowi Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało mężczyznę do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji. Ustaliliśmy personalia desperata - to 48-latek bez stałego miejsca zameldowania, w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Na razie nie są znane przyczyny jego zachowania - poinformowała asp. sztab. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Poniedziałek [19.06.2017, 20:15:02] • [IP: 95.129.224.**]

Dwie karetki w akcji, ratują pijaczka który sam wskoczył do kanału, a gdzie indziej może karetki do zawału zabraknąć.

Gość • Poniedziałek [19.06.2017, 16:08:08] • [IP: 83.11.93.***]

Aż strach pomyśleć co tego biednego pana spotkało w tej cieszącej się złą sławą placówce opieki medycznej.

Gość • Poniedziałek [19.06.2017, 14:05:47] • [IP: 178.238.246.***]

Załoga Steni - szacun.

WILKA • Poniedziałek [19.06.2017, 11:13:24] • [IP: 89.182.135.***]

ile nienawisci jest w ludziach ze s-cia . ...!! obojetnie o czym sie pisze, zawsze kipi w nich zlosc !! LUDZIE !! ta wyspa was ogranicza ! wyjedzcie z niej i zobaczcie jak wyglada CYWILIZACJA !

Gość • Niedziela [18.06.2017, 22:57:23] • [IP: 80.245.178.***]

Z obserwacji uciekł?

Gość • Niedziela [18.06.2017, 22:51:15] • [IP: 2.243.245.**]

Bardziej" napuszonego" stylu to dawno nie spotkalem." Policjant. .. nakrył narzutą w celu zapewnienia komfortu termicznego." Panie Autorze Szanowny sam Pan to wymyslil czy gdzies" wygooglowal"?

fororak • Niedziela [18.06.2017, 22:23:53] • [IP: 188.166.23.**]

A ile kosztowała cała akcja ratowania menela z kieszeni podatnika, to portal nie podaje...A zdałoby się aby forumowicze się dowiedzieli, po wykurowaniu się idioty powinni go zagonić do odpracowania przy sprzątaniu ulic...

Konopa • Niedziela [18.06.2017, 22:09:51] • [IP: 193.188.199.*]

Po co go wyciągali jak widać przyjemnie mu się pływało, w tym kole mial pełen relaks, zostawcie tytanika nie wyciagajcie go mu dalej gra muzyka tra la la la la

Gość • Niedziela [18.06.2017, 22:02:01] • [IP: 95.129.224.**]

Pener

OLO • Niedziela [18.06.2017, 21:15:05] • [IP: 37.8.215.**]

ILE ZAPŁACIMY ZA ZABAWY MENELA?

Gość • Niedziela [18.06.2017, 21:13:07] • [IP: 164.127.132.**]

19:07 - Rozumiem, że w normalnym wedle ciebie państwie widok policji winien u przestępców wywoływać radość i politowanie? Toś, kolego, cos mocno pomylił, przyjrzyj sie może sobie, pewnie masz coś za uszami.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 20:14:33] • [IP: 178.238.252.**]

brawo zaloga steni

Gość • Niedziela [18.06.2017, 19:55:37] • [IP: 95.129.224.**]

A dr Pacan znowu w akcji.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 19:07:30] • [IP: 77.88.191.**]

Pod wieloma względami, u nas nadal jest jak za PRL. Widok policji wywołuje paranoję, strach i najgorsze skojarzenia.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 18:19:50] • [IP: 88.202.126.**]

Jak tego typa podjęła ta Stenia która ma 80 lat to było ryzyko że klient ponownie utonie razem z tą ludka ale jakoś się udało

Gość • Niedziela [18.06.2017, 17:46:10] • [IP: 176.221.114.**]

To nie desperacki krok - to kretyńskie zachowanie po alkoholu.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 17:45:01] • [IP: 176.221.114.**]

I taki idiota jeden z drugim pijak, nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. A było go nie ratować jak mu życie nie miłe, od wódki rozum krótki, ile jest tragedii przez to świństwo, jak nie umieją pić kulturalnie by się w tych pustych łbach im nie przewracało, to niech nie piją -albo niech tak się nachlają by więcej nie wstali i życia innym nie zatruwali.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 17:38:58] • [IP: 176.221.114.**]

do Gość • Niedziela [18.06.2017, 12:18:28] • [IP: 80.245.188.***] wszyscy spasieni ci marynarze A CO CIEBIE OBCHODZI JAK KTO WYGLĄDA ?? Nie twój interes oceniać innych po wyglądzie !! Spójrz na siebie najpierw czy Tobie nic nie brakuje do doskonałości.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 17:09:12] • [IP: 92.42.113.***]

Jaki Fraje***

Gość • Niedziela [18.06.2017, 16:09:28] • [IP: 89.70.81.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [18.06.2017, 15:48:06] • [IP: 188.146.0.**]

Jak go Olek leczyl to wolal nawiac ze szpitala.

Don kuanesku król kredytu • Niedziela [18.06.2017, 15:15:54] • [IP: 92.42.119.***]

to baron był bo nowy kredyt dobral

Gość • Niedziela [18.06.2017, 14:46:56] • [IP: 80.245.178.***]

maskotki juz przybywaja na sezon

Gość • Niedziela [18.06.2017, 12:43:20] • [IP: 178.238.251.***]

Kim jest _Wariatem.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 12:25:46] • [IP: 178.238.253.***]

W pełni sezon letni...

Oglądasz 1-25 z 64
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■