POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.06.2017, 02:54:54] • Świnoujście

Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Zobacz film!

Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak opowiada świadek zdarzenia, akcja przebiegała niczym w sensacyjnym filmie. Policja na sygnałach, pościg i skok do wody. Co wydarzyło się tuż po 23:00 na jednym z Bielików po stronie Uznam? Według relacji świadków, pojawienie się samochodu policyjnego zbiegło się w czasie ze skokiem mężczyzny wprost do kanału. Dramatyczny pościg zakończył się podjęciem mężczyzny przez załogę łodzi Stenia. Co skłoniło mężczyznę do desperackiego skoku?



W sobotę około godziny 23:00 w rejon przeprawy promowej w centrum szybko nadjechał samochód policji. Zmierzał w stronę Bielika, który nie odbił o czasie. Policjanci biegli w stronę promu, tam od pracownika żeglugi dowiedzieli się, że mężczyzna przed chwilą skoczył do wody. Na pokładzie Bielika znajdowała się karetka pogotowia, być może to z niej uciekł. Natychmiast rzucono mu koło ratunkowe. Całą akcję oświetlały reflektory z drugiego promu Bielik.

Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W pobliżu płynęła łódka Stenia, należąca do prywatnej firmy stawiającej zapory wodne podczas bunkrowania ( mors. dostarczanie na statek paliwa stałego lub płynnego) statków. Jej załoga dostała bowiem informację od kapitana promu Bielik, że w wodzie znajduje się człowiek.

Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

To właśnie załodze Steni udało się podjąć tonącego. Następnie łódka przybiła do slipu między przystanią Bielików a Orlenem. Tam też przyjechała policja oraz wezwana druga karetka z lekarzem.

Uratowany mężczyzna został przykryty folią termoizolacyjną, ułożony na desce ratowniczej i przetransportowany do karetki. Ta odwiozła go do świnoujskiego szpitala.

Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Woda ma 16 stopni Celsjusza.

O szczegółowe informacje zwróciliśmy się do rzecznika miejskiej policji.

- W sobotę około godziny 23.00 otrzymaliśmy zgłoszenie od dyspozytora Żeglugi, że na promie "Bielik" przebywa mężczyzna, który prawdopodobnie oddalił się ze szpitala. Po dotarciu na miejsce zgłoszenie, cumownik poinformował policjantów, że przed ich przybyciem, opisywana osoba wyskoczyła z promu do kanału. Pracownicy promu rzucili mężczyźnie koło ratunkowe, a załoga łodzi "Stenia" podjęła go z wody. Policjant ułożył przytomnego mężczyznę w pozycji bocznej bezpiecznej, a ponieważ był wyziębiony, nakrył narzutą w celu zapewnienia komfortu termicznego. Po chwili przekazano go lekarzowi Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało mężczyznę do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji. Ustaliliśmy personalia desperata - to 48-latek bez stałego miejsca zameldowania, w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Na razie nie są znane przyczyny jego zachowania - poinformowała asp. sztab. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Poniedziałek [19.06.2017, 20:15:02] • [IP: 95.129.224.**]

Dwie karetki w akcji, ratują pijaczka który sam wskoczył do kanału, a gdzie indziej może karetki do zawału zabraknąć.

Gość • Poniedziałek [19.06.2017, 16:08:08] • [IP: 83.11.93.***]

Aż strach pomyśleć co tego biednego pana spotkało w tej cieszącej się złą sławą placówce opieki medycznej.

Gość • Poniedziałek [19.06.2017, 14:05:47] • [IP: 178.238.246.***]

Załoga Steni - szacun.

WILKA • Poniedziałek [19.06.2017, 11:13:24] • [IP: 89.182.135.***]

ile nienawisci jest w ludziach ze s-cia . ...!! obojetnie o czym sie pisze, zawsze kipi w nich zlosc !! LUDZIE !! ta wyspa was ogranicza ! wyjedzcie z niej i zobaczcie jak wyglada CYWILIZACJA !

Gość • Niedziela [18.06.2017, 22:57:23] • [IP: 80.245.178.***]

Z obserwacji uciekł?

Gość • Niedziela [18.06.2017, 22:51:15] • [IP: 2.243.245.**]

Bardziej" napuszonego" stylu to dawno nie spotkalem." Policjant. .. nakrył narzutą w celu zapewnienia komfortu termicznego." Panie Autorze Szanowny sam Pan to wymyslil czy gdzies" wygooglowal"?

fororak • Niedziela [18.06.2017, 22:23:53] • [IP: 188.166.23.**]

A ile kosztowała cała akcja ratowania menela z kieszeni podatnika, to portal nie podaje...A zdałoby się aby forumowicze się dowiedzieli, po wykurowaniu się idioty powinni go zagonić do odpracowania przy sprzątaniu ulic...

Konopa • Niedziela [18.06.2017, 22:09:51] • [IP: 193.188.199.*]

Po co go wyciągali jak widać przyjemnie mu się pływało, w tym kole mial pełen relaks, zostawcie tytanika nie wyciagajcie go mu dalej gra muzyka tra la la la la

Gość • Niedziela [18.06.2017, 22:02:01] • [IP: 95.129.224.**]

Pener

OLO • Niedziela [18.06.2017, 21:15:05] • [IP: 37.8.215.**]

ILE ZAPŁACIMY ZA ZABAWY MENELA?

Gość • Niedziela [18.06.2017, 21:13:07] • [IP: 164.127.132.**]

19:07 - Rozumiem, że w normalnym wedle ciebie państwie widok policji winien u przestępców wywoływać radość i politowanie? Toś, kolego, cos mocno pomylił, przyjrzyj sie może sobie, pewnie masz coś za uszami.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 20:14:33] • [IP: 178.238.252.**]

brawo zaloga steni

Gość • Niedziela [18.06.2017, 19:55:37] • [IP: 95.129.224.**]

A dr Pacan znowu w akcji.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 19:07:30] • [IP: 77.88.191.**]

Pod wieloma względami, u nas nadal jest jak za PRL. Widok policji wywołuje paranoję, strach i najgorsze skojarzenia.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 18:19:50] • [IP: 88.202.126.**]

Jak tego typa podjęła ta Stenia która ma 80 lat to było ryzyko że klient ponownie utonie razem z tą ludka ale jakoś się udało

Gość • Niedziela [18.06.2017, 17:46:10] • [IP: 176.221.114.**]

To nie desperacki krok - to kretyńskie zachowanie po alkoholu.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 17:45:01] • [IP: 176.221.114.**]

I taki idiota jeden z drugim pijak, nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. A było go nie ratować jak mu życie nie miłe, od wódki rozum krótki, ile jest tragedii przez to świństwo, jak nie umieją pić kulturalnie by się w tych pustych łbach im nie przewracało, to niech nie piją -albo niech tak się nachlają by więcej nie wstali i życia innym nie zatruwali.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 17:38:58] • [IP: 176.221.114.**]

do Gość • Niedziela [18.06.2017, 12:18:28] • [IP: 80.245.188.***] wszyscy spasieni ci marynarze A CO CIEBIE OBCHODZI JAK KTO WYGLĄDA ?? Nie twój interes oceniać innych po wyglądzie !! Spójrz na siebie najpierw czy Tobie nic nie brakuje do doskonałości.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 17:09:12] • [IP: 92.42.113.***]

Jaki Fraje***

Gość • Niedziela [18.06.2017, 16:09:28] • [IP: 89.70.81.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [18.06.2017, 15:48:06] • [IP: 188.146.0.**]

Jak go Olek leczyl to wolal nawiac ze szpitala.

Don kuanesku król kredytu • Niedziela [18.06.2017, 15:15:54] • [IP: 92.42.119.***]

to baron był bo nowy kredyt dobral

Gość • Niedziela [18.06.2017, 14:46:56] • [IP: 80.245.178.***]

maskotki juz przybywaja na sezon

Gość • Niedziela [18.06.2017, 12:43:20] • [IP: 178.238.251.***]

Kim jest _Wariatem.

Gość • Niedziela [18.06.2017, 12:25:46] • [IP: 178.238.253.***]

W pełni sezon letni...

Oglądasz 1-25 z 64
■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■