POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.07.2017, 21:06:25] • Świnoujście

Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku

Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku

fot. iswinoujscie.pl

Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty.

Niedawno pisaliśmy o planach Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, by dodatkową wodę pitną pozyskiwać dla naszego miasta z Zalewu Szczecińskiego.

- W celu określenia możliwości zaopatrzenia w dodatkowe ilości wody Świnoujścia z Zalewu Szczecińskiego niezbędne są dane dotyczące składu fizyko-chemicznego i biologicznego wody oraz stabilności tych parametrów w ciągu roku – informowała nas Małgorzata Bogdał, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Jednocześnie ZWiK prowadził badania wody podziemnej w bezpośredniej bliskości analizowanego akwenu. Na niedawnej sesji rady miasta Radosław Wrzeszcz, zastępca dyrektora ds. technicznych z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zdradził, że mowa o wodzie pod akwenem Mulnik. I dodawał, że badania są na etapie testów.

- Myślimy, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy pozwoli nam to na odpowiedź, czy te pomysły w większym zakresie mają szanse na realizację – mówił na sesji Radosław Wrzeszcz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Czwartek [20.07.2017, 10:38:35] • [IP: 80.245.177.***]

wezcie ta wode w kodrabka i nie marudzccie, trump pomoze tylko zadzwonic

Gość • Środa [19.07.2017, 17:04:26] • [IP: 83.11.230.**]

Prawdziwym problemem jest to że instytucje powołane do tego by chronić przyrodę, w tym również tereny wodonośne - tej przyrodzie szkodzą wydając zezwolenia na wycinkę drzew pod coraz to większe hotele i apartamentowce. Nie widać dbałości o to dobro wspólne ani u Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ani nawet u ministra Środowiska...Dostaliśmy w spadku skorumpowane Państwo, którego służby nie działają. Działajmy przy pomocy prawa, blokujmy wielkie inwestycje, może doczekamy dobrej zmiany.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 21:46:59] • [IP: 77.176.26.**]

za czasow niemieckich cala wyspa Uznam byla do dyspozycji, mieszkancow bylo o 2/3 mniej i turystow bylo znacznie mniej 30% tego co dzisiaj, i nie mieli takich nawykow jak dzisiaj. mieszkali w malym pensjonacie lub u rybaka ktory dorabial turystami aby utrzymac rodzine. zuzycie wody wzroslo o 500% lub wiecej w tym czasie. Woda w Swinoujsciu jest wstretna, od 7 lat jak tu mieszkam kupuje w duzych butlach.Ta z kranu tylko do toalety sie nadaje, do prania tez ujdzie.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:13:22] • [IP: 88.156.232.**]

Żartujesz ? Tak samo mówiono i pisano za komuny. Dzisiaj sam możesz sprawdzić jaka jest głębokość zalewu między Świnoujściem a Nowym Warpnem. Pól metra i tylko strefa toru W-E ma głębokość max 3m. Teraz ilość refulatu wzrośnie dwukrotnie. Taki zapis jest w dokumentacji inwestycji. Zasypywanie zalewu czy jak to nazywasz tworzenie wysp nastąpi z dużo większą intensywnością. Za 50-60 lat do Szczecina będzie się już płynęło kanałem.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:13:29] • [IP: 92.42.119.**]

A ZA CZASOW NIEMIECKICH ---Z KAD MIELI ONI WTEDY WODE, Z JAKIEGO ZRODLA

Tango • Poniedziałek [17.07.2017, 23:11:10] • [IP: 62.69.241.**]

Plan zagospodarowania Świnoujścia jest tylko planem zabudowy, bo gospodarowania w tym nie ma na pewno.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:00:59] • [IP: 80.245.186.***]

Każdy rozsądny wie że jesteśmy na wyspie to nie tylko niedługo będzie problem z wodą ale i ścieki i śmieci buduje się za dużo hoteli jak wyjdziemy z uni lub wejdziemy w strefę euro to w hotelach będzie hulał ino wiatr a problemy i tak zostaną Obecna woda już jest kiepskiej jakości

AGENDA 21 • Poniedziałek [17.07.2017, 18:40:22] • [IP: 80.245.178.***]

NIE MA WYJŚCIA. WODA Z UJĘĆ TYLKO DLA LUDZI, A NADMORSKIE BURDELE WODĄ MINERALNĄ BAŁTYCKĄ ZASILIĆ.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:39:52] • [IP: 79.186.77.***]

Więcej hoteli dla Niemców i będziemy mieć zamiast wody dużą kupę!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 15:14:46] • [IP: 62.69.253.**]

Zbudujemy nowy dom, nowy dom, dobra a wodę z kanału??Kto (za ile) pozwala budować deweloperom jak Świnoujście nie ma nowych ujęć wody?? Skąd woda dla miasta?? Dziś pytanie a odpowiedź ? może za jak tunelik wybudują.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 14:11:44] • [IP: 95.129.228.***]

Budujcie więcej hoteli dla niemców to wody napewno zabraknie

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 13:19:17] • [IP: 193.69.22.**]

3 stopień zasilania... niedługo...

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 13:19:14] • [IP: 94.254.146.***]

Przez ostatnie 12 kat jestem szefem utrzymania ruchu w jednym z dużych krakowskich hoteli.Jesli któremuś z was wydaje sie ze wie ile wody potrzeba np dla takiego Radisona to powiem tylko ze jego dzienne zużycie zabiepiecza ok 1000 ludzi na tydien albo dwa.Wladze Świnoujścia albo nie wiedza co robią albo robią to z czysta premedytacja wiedząc ze to ich koniec.Wiem ze od 15 lat odkąd wyjechałem nic sie nie zmienilow sprawie wody wiec nic tylko życzyć wam szybkiego poloaczenia z stałym ladem.Ceny wody w swinoujsciu beda x 2 a wrazie suszy poprostu jej nie będzie...ale znając życie tylko w blokach bo hotel prosperowac musi skoro wydali takie miliony

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:49:54] • [IP: 178.238.253.**]

Za twarz tych co pozwolili zbudować betonowe pustaki, a mieszkańcy, którzy płacą podatki na ich utrzymanie i nie tylko będą sie chyba w kanale myli !

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:48:24] • [IP: 94.254.235.***]

Nie ważne to wszystko, bo ważne że odpowiednia osoba otrzyma kolejny na własność apartament, a wodociągi i kanaliza poczekają sobie. Może inny prezydent zajmie się tym tematem.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:11:51] • [IP: 80.245.188.**]

Pan Zmurkiewicz pozwala na zabudowę dzielnicy nadmorskiej tylko dlatego, ze po zakończeniu kadencji na prezydenta weźmie nogi za pas i ucieknie z tego miasta zostawiając problem wody dla następców i mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:03:04] • [IP: 164.127.39.***]

11:50 - Ciołku, taka jest różnica między Panem A.Skiepko, a tobą, że ty bedąc trzęsipupą, piszesz z ukrycia, anonimowo, atakujesz człowieka, który pisze pod własnym nazwiskiem. To jest róznica KLAS, taka jak między tasiemcem a orłem.Skoro już tym tasiemcem jesteś, to sie oderwij od jedynego człowieka na forum, zdolnego krytykowac władze pod własnym nazwiskiem. Weżryj się w innego karmiciela.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:50:01] • [IP: 162.253.130.**]

Skiepkow, narcyzie z kompleksem niedowartościowania - skoro masz pytania do tych osób, kieruj je pod odpowiednie adresy. Uwielbiasz czytać swe brednie na forum? Podniecasz się tym? W trakcie lektury, na pewno prawą dłoń trzymasz na klawiszach? Chyba, że jesteś mańkutem?!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 10:45:39] • [IP: 88.156.232.***]

Artykuł jest napisany chyba po to abyśmy się martwili i nie protestowali gdy nastąpi następna podwyżka wody i ścieków.

Aleksander Skiepko • Poniedziałek [17.07.2017, 10:38:52] • [IP: 83.11.239.***]

Mam pytanie do Pani Agatowskiej, Do Prezydenta Żmurkiewicza, Do Radnych. Dlaczego uchwaliliście Plan zagospodarowania dzielnicy nadmorskiej skoro wiedzieliście o brakach wody pitnej w mieście? Dlaczego Radni Grupy Morskiej tak bezkrytycznie popierali Prezydenta i SLD prowadząc miasto do katastrofy ekologicznej.Bo że idzie to w tym kierunku to widać gołym okiem.Od dawna było wiadomo że sam ZWIK nie upora się z tym problemem. To nie możliwe aby Prezydent miasta oraz cała Rada nie wiedziała o tym. W TRYBIE PILNYM RADA M. POWINNA ;1)WSTRZYMAĆ REALIZACJĘ ROZBUDOWY DZIELNICY NADMORSKIEJ. 2) UCHWAŁĄ R.M ZOBOWIĄZAĆ WSZYSTKICH INWESTORÓW DO INSTALOWANIA W BUDOWANYCH OBIEKTACH SYSTEMÓW POZYSKIWANIA WODY Z PRYSZNICA I MYCIA DO POWTÓRNEGO ZASTOSOWANIA W SPŁUCZCE SEDESOWEJ. Czy osoby do których skierowałem zapytanie oraz propozycje zmian w podejściu oszczędzania wody odpowiedzą na nie? Ani razu nie odpowiedzieli więc dlaczego mieliby to zrobić teraz?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 10:28:28] • [IP: 80.245.183.***]

Sprzedawane są nieruchomości za setki miliny złotych za które otrzymuje miasto, powstają hotele, ale władze naszego miasta nie myślą o przeznaczeniu tych środków na podstawowy problem miasta jaki jest brak wody i jakość wody.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 10:08:41] • [IP: 164.127.39.***]

7:20 Żartujesz? Właśnie wyspa Chełminek tak powstała, z wydobywanego podłoża, nie moge sobie wyobrazić, że ktos zasypuje...Zalew, że refulat tu, refulat tam. Bez przesady, dalsze usypywanie wyspy nie równa się eliminacji wody w Zalewie!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 09:33:03] • [IP: 62.69.229.**]

Refulat nie na Mulnik ani zalew tylko do morza, będą nowe wyspy i nowy pas wód terytorialnych. Wypisujemy tutaj od lat o braku wody, i co? I pstro! Wódz przymierzał się do wspólnego nawodnienia kilku miejscowości i jakoś to ucichło. Teraz wódz w ramach uzupełnienia braków wody pitnej bez opamiętania zezwala na budowanie pożal się Boże apartamentów i hoteli, następcy będą się martwić. On jako spełniony i nagradzany samorządowiec będzie miał to głęboko w 4 literach. Moje propozycje stare propozycje aby do celów gospodarczych używać wody nie pitnej jakoś przeszły bez echa, teraz pojawił się wpis popierający. Niestety nie może to być woda bezpośrednio z morza, musi być choć trochę odsolona i oczyszczona.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 09:25:19] • [IP: 93.94.184.*]

Niech budują więcej hoteli a brak wody mamy zapewniony.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 08:11:12] • [IP: 188.146.65.***]

Jeszcze 10 tak dużych hoteli postawcie

Oglądasz 1-25 z 42
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■