POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.07.2017, 21:06:25] • Świnoujście

Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku

Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku

fot. iswinoujscie.pl

Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty.

Niedawno pisaliśmy o planach Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, by dodatkową wodę pitną pozyskiwać dla naszego miasta z Zalewu Szczecińskiego.

- W celu określenia możliwości zaopatrzenia w dodatkowe ilości wody Świnoujścia z Zalewu Szczecińskiego niezbędne są dane dotyczące składu fizyko-chemicznego i biologicznego wody oraz stabilności tych parametrów w ciągu roku – informowała nas Małgorzata Bogdał, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Jednocześnie ZWiK prowadził badania wody podziemnej w bezpośredniej bliskości analizowanego akwenu. Na niedawnej sesji rady miasta Radosław Wrzeszcz, zastępca dyrektora ds. technicznych z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zdradził, że mowa o wodzie pod akwenem Mulnik. I dodawał, że badania są na etapie testów.

- Myślimy, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy pozwoli nam to na odpowiedź, czy te pomysły w większym zakresie mają szanse na realizację – mówił na sesji Radosław Wrzeszcz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Czwartek [20.07.2017, 10:38:35] • [IP: 80.245.177.***]

wezcie ta wode w kodrabka i nie marudzccie, trump pomoze tylko zadzwonic

Gość • Środa [19.07.2017, 17:04:26] • [IP: 83.11.230.**]

Prawdziwym problemem jest to że instytucje powołane do tego by chronić przyrodę, w tym również tereny wodonośne - tej przyrodzie szkodzą wydając zezwolenia na wycinkę drzew pod coraz to większe hotele i apartamentowce. Nie widać dbałości o to dobro wspólne ani u Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ani nawet u ministra Środowiska...Dostaliśmy w spadku skorumpowane Państwo, którego służby nie działają. Działajmy przy pomocy prawa, blokujmy wielkie inwestycje, może doczekamy dobrej zmiany.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 21:46:59] • [IP: 77.176.26.**]

za czasow niemieckich cala wyspa Uznam byla do dyspozycji, mieszkancow bylo o 2/3 mniej i turystow bylo znacznie mniej 30% tego co dzisiaj, i nie mieli takich nawykow jak dzisiaj. mieszkali w malym pensjonacie lub u rybaka ktory dorabial turystami aby utrzymac rodzine. zuzycie wody wzroslo o 500% lub wiecej w tym czasie. Woda w Swinoujsciu jest wstretna, od 7 lat jak tu mieszkam kupuje w duzych butlach.Ta z kranu tylko do toalety sie nadaje, do prania tez ujdzie.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:13:22] • [IP: 88.156.232.**]

Żartujesz ? Tak samo mówiono i pisano za komuny. Dzisiaj sam możesz sprawdzić jaka jest głębokość zalewu między Świnoujściem a Nowym Warpnem. Pól metra i tylko strefa toru W-E ma głębokość max 3m. Teraz ilość refulatu wzrośnie dwukrotnie. Taki zapis jest w dokumentacji inwestycji. Zasypywanie zalewu czy jak to nazywasz tworzenie wysp nastąpi z dużo większą intensywnością. Za 50-60 lat do Szczecina będzie się już płynęło kanałem.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:13:29] • [IP: 92.42.119.**]

A ZA CZASOW NIEMIECKICH ---Z KAD MIELI ONI WTEDY WODE, Z JAKIEGO ZRODLA

Tango • Poniedziałek [17.07.2017, 23:11:10] • [IP: 62.69.241.**]

Plan zagospodarowania Świnoujścia jest tylko planem zabudowy, bo gospodarowania w tym nie ma na pewno.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:00:59] • [IP: 80.245.186.***]

Każdy rozsądny wie że jesteśmy na wyspie to nie tylko niedługo będzie problem z wodą ale i ścieki i śmieci buduje się za dużo hoteli jak wyjdziemy z uni lub wejdziemy w strefę euro to w hotelach będzie hulał ino wiatr a problemy i tak zostaną Obecna woda już jest kiepskiej jakości

AGENDA 21 • Poniedziałek [17.07.2017, 18:40:22] • [IP: 80.245.178.***]

NIE MA WYJŚCIA. WODA Z UJĘĆ TYLKO DLA LUDZI, A NADMORSKIE BURDELE WODĄ MINERALNĄ BAŁTYCKĄ ZASILIĆ.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:39:52] • [IP: 79.186.77.***]

Więcej hoteli dla Niemców i będziemy mieć zamiast wody dużą kupę!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 15:14:46] • [IP: 62.69.253.**]

Zbudujemy nowy dom, nowy dom, dobra a wodę z kanału??Kto (za ile) pozwala budować deweloperom jak Świnoujście nie ma nowych ujęć wody?? Skąd woda dla miasta?? Dziś pytanie a odpowiedź ? może za jak tunelik wybudują.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 14:11:44] • [IP: 95.129.228.***]

Budujcie więcej hoteli dla niemców to wody napewno zabraknie

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 13:19:17] • [IP: 193.69.22.**]

3 stopień zasilania... niedługo...

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 13:19:14] • [IP: 94.254.146.***]

Przez ostatnie 12 kat jestem szefem utrzymania ruchu w jednym z dużych krakowskich hoteli.Jesli któremuś z was wydaje sie ze wie ile wody potrzeba np dla takiego Radisona to powiem tylko ze jego dzienne zużycie zabiepiecza ok 1000 ludzi na tydien albo dwa.Wladze Świnoujścia albo nie wiedza co robią albo robią to z czysta premedytacja wiedząc ze to ich koniec.Wiem ze od 15 lat odkąd wyjechałem nic sie nie zmienilow sprawie wody wiec nic tylko życzyć wam szybkiego poloaczenia z stałym ladem.Ceny wody w swinoujsciu beda x 2 a wrazie suszy poprostu jej nie będzie...ale znając życie tylko w blokach bo hotel prosperowac musi skoro wydali takie miliony

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:49:54] • [IP: 178.238.253.**]

Za twarz tych co pozwolili zbudować betonowe pustaki, a mieszkańcy, którzy płacą podatki na ich utrzymanie i nie tylko będą sie chyba w kanale myli !

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:48:24] • [IP: 94.254.235.***]

Nie ważne to wszystko, bo ważne że odpowiednia osoba otrzyma kolejny na własność apartament, a wodociągi i kanaliza poczekają sobie. Może inny prezydent zajmie się tym tematem.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:11:51] • [IP: 80.245.188.**]

Pan Zmurkiewicz pozwala na zabudowę dzielnicy nadmorskiej tylko dlatego, ze po zakończeniu kadencji na prezydenta weźmie nogi za pas i ucieknie z tego miasta zostawiając problem wody dla następców i mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:03:04] • [IP: 164.127.39.***]

11:50 - Ciołku, taka jest różnica między Panem A.Skiepko, a tobą, że ty bedąc trzęsipupą, piszesz z ukrycia, anonimowo, atakujesz człowieka, który pisze pod własnym nazwiskiem. To jest róznica KLAS, taka jak między tasiemcem a orłem.Skoro już tym tasiemcem jesteś, to sie oderwij od jedynego człowieka na forum, zdolnego krytykowac władze pod własnym nazwiskiem. Weżryj się w innego karmiciela.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:50:01] • [IP: 162.253.130.**]

Skiepkow, narcyzie z kompleksem niedowartościowania - skoro masz pytania do tych osób, kieruj je pod odpowiednie adresy. Uwielbiasz czytać swe brednie na forum? Podniecasz się tym? W trakcie lektury, na pewno prawą dłoń trzymasz na klawiszach? Chyba, że jesteś mańkutem?!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 10:45:39] • [IP: 88.156.232.***]

Artykuł jest napisany chyba po to abyśmy się martwili i nie protestowali gdy nastąpi następna podwyżka wody i ścieków.

Aleksander Skiepko • Poniedziałek [17.07.2017, 10:38:52] • [IP: 83.11.239.***]

Mam pytanie do Pani Agatowskiej, Do Prezydenta Żmurkiewicza, Do Radnych. Dlaczego uchwaliliście Plan zagospodarowania dzielnicy nadmorskiej skoro wiedzieliście o brakach wody pitnej w mieście? Dlaczego Radni Grupy Morskiej tak bezkrytycznie popierali Prezydenta i SLD prowadząc miasto do katastrofy ekologicznej.Bo że idzie to w tym kierunku to widać gołym okiem.Od dawna było wiadomo że sam ZWIK nie upora się z tym problemem. To nie możliwe aby Prezydent miasta oraz cała Rada nie wiedziała o tym. W TRYBIE PILNYM RADA M. POWINNA ;1)WSTRZYMAĆ REALIZACJĘ ROZBUDOWY DZIELNICY NADMORSKIEJ. 2) UCHWAŁĄ R.M ZOBOWIĄZAĆ WSZYSTKICH INWESTORÓW DO INSTALOWANIA W BUDOWANYCH OBIEKTACH SYSTEMÓW POZYSKIWANIA WODY Z PRYSZNICA I MYCIA DO POWTÓRNEGO ZASTOSOWANIA W SPŁUCZCE SEDESOWEJ. Czy osoby do których skierowałem zapytanie oraz propozycje zmian w podejściu oszczędzania wody odpowiedzą na nie? Ani razu nie odpowiedzieli więc dlaczego mieliby to zrobić teraz?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 10:28:28] • [IP: 80.245.183.***]

Sprzedawane są nieruchomości za setki miliny złotych za które otrzymuje miasto, powstają hotele, ale władze naszego miasta nie myślą o przeznaczeniu tych środków na podstawowy problem miasta jaki jest brak wody i jakość wody.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 10:08:41] • [IP: 164.127.39.***]

7:20 Żartujesz? Właśnie wyspa Chełminek tak powstała, z wydobywanego podłoża, nie moge sobie wyobrazić, że ktos zasypuje...Zalew, że refulat tu, refulat tam. Bez przesady, dalsze usypywanie wyspy nie równa się eliminacji wody w Zalewie!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 09:33:03] • [IP: 62.69.229.**]

Refulat nie na Mulnik ani zalew tylko do morza, będą nowe wyspy i nowy pas wód terytorialnych. Wypisujemy tutaj od lat o braku wody, i co? I pstro! Wódz przymierzał się do wspólnego nawodnienia kilku miejscowości i jakoś to ucichło. Teraz wódz w ramach uzupełnienia braków wody pitnej bez opamiętania zezwala na budowanie pożal się Boże apartamentów i hoteli, następcy będą się martwić. On jako spełniony i nagradzany samorządowiec będzie miał to głęboko w 4 literach. Moje propozycje stare propozycje aby do celów gospodarczych używać wody nie pitnej jakoś przeszły bez echa, teraz pojawił się wpis popierający. Niestety nie może to być woda bezpośrednio z morza, musi być choć trochę odsolona i oczyszczona.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 09:25:19] • [IP: 93.94.184.*]

Niech budują więcej hoteli a brak wody mamy zapewniony.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 08:11:12] • [IP: 188.146.65.***]

Jeszcze 10 tak dużych hoteli postawcie

Oglądasz 1-25 z 42
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■