POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2017, 21:04:32] • Świnoujście

Kogo stać, może wysłać przedszkolaka do Niemiec

Kogo stać, może wysłać przedszkolaka do Niemiec

fot. Sławomir Ryfczyński

Przy okazji dyskusji o braku miejsc w publicznych przedszkolach radny Jarosław Włodarczyk podrzucił pomysł, by z tragicznej sytuacji wyjść dzięki niemieckim przedszkolom. Niestety, rodzice mogą się w ten sposób ratować tylko na własny koszt.

Pomysł, by świnoujskie dzieci wysyłać do przedszkoli w Niemczech, rzucił niedawno na sesji radny z Sojuszu Lewicy Demokratycznej Jarosław Włodarczyk. W sytuacji, kiedy w naszym mieście zabrakło 70 miejsc dla przedszkolaków, wydawało się, że takie rozwiązanie uratuje gminę i rodziców dzieci.

Kogo stać, może wysłać przedszkolaka do Niemiec

fot. Sławomir Ryfczyński

Według zastępcy prezydenta Pawła Sujki, nie ma jednak możliwości prawnych, by polska gmina pokrywała koszty uczęszczania polskich dzieci do przedszkoli za granicą. Nie tylko w Niemczech, ale też na przykład w Czechach.

Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, bu świnoujscy rodzice posyłali swoje dzieci do placówek niemieckich. Jednak zapłacą za to z własnej kieszeni (w przeliczeniu: około 1200 złotych). A ile to kosztuje u nas? Pobyt dziecka w przedszkolu publicznym do 5 godzin jest bezpłatny. Powyżej 5 godzin rodzice płacą 1 zł za każdą godzinę. Za całodzienne wyżywienie opłata wynosi 5,04 zł.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 109, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 109

Gość • Piątek [28.07.2017, 16:35:21] • [IP: 31.0.41.*]

Żarosław Ty wariacie.

Gość • Czwartek [20.07.2017, 11:50:59] • [IP: 84.205.28.***]

bardzo rozsądna propozycja w sytuacji w jakiej postawiło nas Miasto!! Popieram

Gość • Środa [19.07.2017, 16:55:33] • [IP: 93.94.184.***]

Ze zlobkami taka sama sytuacja te miasto nie jest przyjazne dla rodzin, najlepiej zatrudniac singli I obcokrajowcow I w tedy jest ok

Gość • Środa [19.07.2017, 13:07:59] • [IP: 37.47.131.**]

juz byla taka partia ktora mowila, ze sie nie da, z nie mozna, ze sie nie oplaca, ze lepiej sprzedac niemcom. Najpierw wybudujcie tutaj przedszkola, zatrudnijcie polskich nauczycieli aby uczyli te dzieci niemieckiego. A ja to nie wyjdzie to sprzedajcie miasto niemcom a swoje bekarty wyslijcie nawet na grenlandie

Gość • Środa [19.07.2017, 10:05:03] • [IP: 188.123.208.***]

Co to za bzdury radny opowiada...Dzieci do przedszkola w Niemczech chce wysłać. Gdzie będzie praca dla nauczycieli? Czyżby oni byli zwalniani? Skoro dzieci nie będzie w Polsce, to nauczyciele będą zwalniani, będą bez pracy.

Patriota • Środa [19.07.2017, 09:38:55] • [IP: 83.90.163.**]

Co za deb...l, niech sam swoje dzieci pośle do szkopow najlepiej do Berlina, miasto jest od zapewnienia miejsca dziecka ale dobrze ze PiS rządzi bo taka sytuacja nie będzie miała miejsca, a PO SLD i inne kmiotki tylko z Niemcami współpraca się marzy za ojro ;)

Gość • Środa [19.07.2017, 08:52:22] • [IP: 37.47.131.**]

sld to jakas dziwna partia sie zrobila ostatnio. a to wydaja 4o tys na niemieckie lotnisko, a to buduja hotele dla starych niemcow, a to chca germanizowac polskie dzieci zamiast budowac zlobki tutaj, co tam sie dzieje? trzeba bedzie ich odsunac od wladzy.

Gość • Środa [19.07.2017, 08:46:41] • [IP: 80.245.184.**]

Surrealizm zagościł w głowach neomarksistów na stałe. Dlatego lewica staje się w Polsce przeszłością. I dobrze.

Gość • Środa [19.07.2017, 08:35:09] • [IP: 62.69.254.***]

Miasto olało rodziców z przedszkoli wiedząc że nie będzie miejsc w przedszkolach. .. To teraz mogą się poczuć do obowiazku i dopłacić tym którzy chcą prowadzić dzieci do Niemiec. Nic w tym złego. Popieram. Dobry pomysł panie Jarku.

Gość • Środa [19.07.2017, 00:57:14] • [IP: 80.245.181.***]

jarek przestań piep...ć i weź się do roboty za co ci płacimy z takimi mądrościami to wracaj do WOPRU za minimalną krajową

Gość • Środa [19.07.2017, 00:09:02] • [IP: 37.47.172.***]

U nas budujemy hotele i mieszkania dla Niemcow, korzystają oni z uzdrowiskowych zabiegów- my musimy czekać, a radni nie potrafią zadbać o mieszkańców ani onasze dzieci. Najpierw zła reorganizacja szkół, teraz przedszkola. Żadnych mądrych, długofalowych rozwiązań...

Gość • Wtorek [18.07.2017, 21:14:04] • [IP: 62.69.252.***]

Za przedszkole w Niemczech place 600 zł i polecamy

Gość • Wtorek [18.07.2017, 19:52:36] • [IP: 88.156.235.***]

Nie popisał się radny oj nie

Gość • Wtorek [18.07.2017, 19:18:08] • [IP: 94.254.165.***]

A dlaczego miasto nie może dopłacić... Do lotniska może a do przedszkola nie? Najlepiej wywalić 70 dzieci. Przedszkola do szkoły i nie dać rodzica alternatywy. Panie Jarku bardzo dobry kierunek. Brawo!

Gość • Wtorek [18.07.2017, 19:17:50] • [IP: 109.77.87.***]

tak czytam te komentarze i nie wierze w ignorancje co poniektorych, moze zakazemy nauki jezykow obcych zwlaszcza niemieckiego bo z wpisow wynika ze niemiec Twoj wrog, widze rowniez ekspertow w dziedzinie systemu szkolnictwa w niemieckich przeczkolach, wiedza imponujaca... zal. Uwazam ze pomys swietny i jak bym mogla poslalabym swoje dzieci do szkoly za granica chocazby ze wzgledu na dwujezycznosc.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 19:06:34] • [IP: 62.69.252.***]

Osobiście uważam że pysk jest świetny. Gdyby tylko miasto chciało dofinansować przedszkole w Niemczech tak jak prywatne w Polsce to koszt dla rodzica wynosiłby około 400-500 zł. Dlaczego nie panie prezydencie?

Ktoska • Wtorek [18.07.2017, 18:49:04] • [IP: 92.42.119.**]

Brawo panie-radny... Kto bogatemu zabroni... Żałosne 😠

Gość • Wtorek [18.07.2017, 18:11:15] • [IP: 94.254.226.***]

A co w tym złego :-)??

Gość • Wtorek [18.07.2017, 15:30:46] • [IP: 178.238.253.**]

A TAM BY SIĘ DOWIEDZIAŁY ŻE W POLSCE SĄ POLSKIE OBOZY ZAGŁADY I TO POLSKA NAPADŁA NA ńIEMCÓW, NAUCZĄ SIE, WSZYSTKIEGO O SEKSIE I ŻE MOŻNA BYĆ NIE CHŁOPCEM CZY DZIEWCZYNKĄ ALE OBOMA ALBO OSOBNO RAZEM, I JAK UPRAWIAĆ SEKS, WIZUALNIE, ZEBY DZIECKO BYŁO SWIATŁE I WYKSZTAŁCONE, OTO PROPOZYCJE LUDZI KTORZY RZĄDZĄ MIASTEM!

Gość • Wtorek [18.07.2017, 15:24:07] • [IP: 178.238.253.**]

252...A CO PODOBA CI SIĘ germanizacja polskich nieci, to swoje pośli

Gość • Wtorek [18.07.2017, 15:06:13] • [IP: 95.160.154.***]

temu na zdjeciu poniżej jeszcze rok władzy zostało.A jak za dużo dzieci to wypędzić z miasta i po problemie.Mamy w tym praktykę czyż nieprawda panie S.?

Gość • Wtorek [18.07.2017, 14:54:16] • [IP: 87.162.153.**]

Juz raz przezylismy germanizacje dzieci, historia kolem sie toczy.tylko SLD-wiec mogl cos takiego wymyslec!a swoja droga nowe pokolenie pokojowek, kelnerow itp.taniej siły roboczej w przyszlosci.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 14:48:11] • [IP: 62.69.252.***]

Widać pisowcy się uaktywnili :-):-):-) najlepiej kalendarzyk to sprawdzona metoda :-):-):-):-):-):-):-)

Gość • Wtorek [18.07.2017, 14:41:35] • [IP: 62.69.252.***]

Popieram.