POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.07.2017, 21:49:34] • Świnoujście

Mieszkanka: W biały dzień, młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów!

Mieszkanka: W biały dzień, młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów?

Mieszkanka prosi o interwencję władz miasta oraz odpowiednich służb. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prezydenta miasta.

- Jeżeli do Urzędu Miasta wpływają sygnały o pojawieniu się gryzoni, reagujemy na wszelkie takie informacje i we wskazanym miejscu - jeżeli nieruchomość należy do miasta- przeprowadzana jest deratyzacja. Jeżeli sygnały dotyczą nieruchomości nie będących w zarządzie miasta , sprawdzamy czy deratyzacja została przez zarządców przeprowadzona. Podobnie- jeżeli to doniesienie się potwierdzi, a nie mamy na razie żadnych innych sygnałów w tej sprawie od mieszkańców miasta - będzie z okolicami Placu Słowiańskiego- wyjaśnia Robert Karelus.

Niestety, ale do redakcji portalu iswinoujscie.pl wpływały już kilkukrotnie sygnały w tej sprawie. Wcześniej problem ten zgłosił nam mieszkaniec, który opowiadał nam o tym, że na Placu Słowiańskim widział kilkanaście szczurów.

Miejmy nadzieję, że miasto sprawą się zajmie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 83, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 83

Gość • Środa [19.07.2017, 20:55:24] • [IP: 31.179.184.***]

I bardzo dobrze! Trzeba było truć i przeganiać koty - naturalnego wroga szczurów? A nie lepiej pomóc chętnym osobom, które dokarmiały wolnobytujące koty? Podarować budki, przeznaczyć fundusze na karmę, sterylizacje, leczenie. Ale po co, lepiej potruć i wystawiać trutki, które nic nie dają. Brawo, Świnoujście.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 20:28:52] • [IP: 83.11.224.***]

Miasto w uzgodnieniu z hyclami wytępiło koty jak szczury to teraz nadchodzi szczurzy armagedon!!

Gość • Niedziela [16.07.2017, 18:05:38] • [IP: 95.129.228.**]

Jakby w nocy uciekali, to byłoby ok?

Gość • Sobota [15.07.2017, 11:57:04] • [IP: 62.69.203.**]

MIASTO NICZYM PARYŻ PO, KTÓRYM SZCZURY BIEGAJĄ MIĘDZY LUDZMI I NIE BOJĄ SIĘ LUDZI.NIE CHLUBA MIASTA.

Gość • Piątek [14.07.2017, 09:26:50] • [IP: 184.168.46.**]

Wytępiliście * koty, to teraz morda w kubeł i nie bulgotać.

Petroniusz • Czwartek [13.07.2017, 20:35:45] • [IP: 77.112.34.***]

Czwartek [13.07.2017, 18:17:32] • [IP: 94.254.224.***] Tylko się nie podniecaj, żyłka pęka bezcelowo.

Gość • Czwartek [13.07.2017, 18:17:32] • [IP: 94.254.224.***]

Ja wam dam moje miasto tak obrażać na mojej wyspie pozwalam wam mieszkać a wy takie. obrazacie prezydentA no luz Janusz też człowiek niech ma, ale po moim mieście tak bezkarnie nie będziecie jeździć . ..

Gość • Czwartek [13.07.2017, 12:14:41] • [IP: 93.94.186.***]

miasto szczurów - normalnie Wenecja północy

• Czwartek [13.07.2017, 10:28:20] • [IP: 80.245.177.***]

co tragedia patola do garow szczury ganiac a nie ludzi obrazac ze chca kultury skoro miasto takie bogate zarobione a wogole nie inwestuje w siebie tylko wszystko wydaje i wydaje a na niczym nie zarabiaja sami kupowac koparki do miejskich spolek kojny kopac w serwerowniach, pewnie patola w garniaku smieje sie z tego co czlowiek czul w tym momencie wiec napisal

WILKA • Środa [12.07.2017, 23:07:09] • [IP: 89.182.123.***]

nastepna , , swinoujska tragedia, , to osranie miasta...(juz osranego) !!

Gość • Środa [12.07.2017, 22:39:33] • [IP: 109.241.63.***]

ponoć firma co walczy z komarami, ma i szczurami się zająć..

Gość • Środa [12.07.2017, 22:34:13] • [IP: 92.42.117.***]

Wszystko przez NOWO POWSTAŁY na placu Słowiańskim, od ulicy czysciutko a od podwórka codziennie rano mewy mają pole do popisu bo jest tyle śmieci z dnia wczorajszego które nie mieszczą się w koszu a wory leżą porozwalane na ziemi przez ptactwo to i SZCZURY mają pożytek

Gość • Środa [12.07.2017, 21:55:39] • [IP: 37.248.79.***]

KARAĆ DOKARMIACZY PTAKÓW WYSOKĄ GRZYWNĄ BO MAŁO ŻE UTRZYMUJĄ SZCZURY I MUSZY A NAWET ŚCIĄGAJĄ DO MIASTA DZIKI PO ZA TYM MEWY TAK BRUDZĄ ELEWACJĘ A MY ZA MALOWANIE BLOKU PŁACIMY NIE MAŁE PIENIĄŻKI

Gość • Środa [12.07.2017, 20:31:25] • [IP: 62.69.229.***]

" Niestety, ale do redakcji portalu iswinoujscie.pl wpływały już kilkukrotnie sygnały w tej sprawie" i nic dziwnego bo to zaplecze Cechu jest głównym żywicielem tego paskudztwa

Gość Ja wolę koty • Środa [12.07.2017, 20:02:58] • [IP: 5.172.238.***]

MNIEJ KOTÓW WIECEJ SZCZURÓW to hasło dla radnych. Wolą wydawać na trutki, które zjadają ślimaki. Jeśli szczur wyczuje kota, tam nie będzie chował swoich małych. Koty wyganiane na peryferie miasta. Nie dziwię się, że szczury mają centralną sielankę. Szczura nie da się tak szybko wyplewić. Mają swoje zakamarki, chyba że radni mają takiego nosa i błysk w oku niż koty i wyczuję gdzie się zalęgły. A wystarczy domki dla kotów postawić. Dużo osób dokarmia i dba o bezdomne koty i to charytatywnie. Każda gmina dostaje dotację na koty bezdomne i w czym problem. Taniej zadbanie i pożytecznie. Chyba że wolicie, by szczury rządziły.

Gość • Środa [12.07.2017, 18:55:21] • [IP: 94.254.224.***]

PiSzczury w Świnoujściu ?

Gość • Środa [12.07.2017, 18:46:43] • [IP: 94.254.134.***]

Dziki karmią z ręki a małego szczura się boją

Gość • Środa [12.07.2017, 18:28:58] • [IP: 93.94.187.**]

jak karzdy 'hotel wypieprza do mlynkan pełno żarcia to [powodzenie krola popoila tez zrzarly

Gość • Środa [12.07.2017, 18:09:13] • [IP: 37.248.158.***]

No i przez dziadów którym przeszkadzały koty to mamy teraz szczury

Gość • Środa [12.07.2017, 17:41:31] • [IP: 46.231.63.**]

Nalezy dbac o koty, bo juz sam zapach jest straszakiem dla szczurow.A niektorzy robia wszystko, zeby w obrebie swoich budynkow pozbyc sie kotow i jest juz efekt takich dzialan.Nasze miasto z racji swojego polozenia musi dbac o kocia populacje, zeby mieszkancy nie mieli problemu ze szczurami.

Gość • Środa [12.07.2017, 16:18:02] • [IP: 109.241.63.**]

To wina tych drani co karmią ptaki przez okno. Taki bezmyślny drań nade mną, pan Józef, wyrzuca wyrzuca chleb i mięso dla dla gołębi i mew. Wyrzucają stary chleb, de facto trując gołębie (które są ziarnojadami), a tłumaczyć sto razy tym idiotom, że takie śmiecenie pożywieniem to tylko same problemy i sprowadzanie szczurów, to jednak za mało. Mamy przez ptactwo nawalone kupami auta, szyby, balkony, parapety - a to czego one nie zjedzą, biorą szczury. Należy wprowadzić wysokie kary pieniężne dla karmicieli z okien, szczególnie dla tych starych dziadków i babć, do których mózgów nic nie dociera! Pozdrowienia dla pana Józefa, jednego z takich dokarmiających szczury łobuzów! I innych kretynów, którzy wysypują mi przed oknem reklamówki z chlebem i mięsem!!

Gość • Środa [12.07.2017, 15:39:41] • [IP: 62.69.229.***]

Jestem tego samego zdania, co Gosc z 15:09.

Gość • Środa [12.07.2017, 15:09:40] • [IP: 188.146.39.**]

Wytępiliście koty to macie szczury. Rachunek prosty i nawet średnio inteligentny szympans to zrozumie.

Gość • Środa [12.07.2017, 13:47:56] • [IP: 51.175.113.***]

Tez widzialam tam szczury w krzakach.

Gość • Środa [12.07.2017, 13:41:21] • [IP: 178.238.253.**]

128..pomysł bardzo nam się podoba, jestem inwalidką ale co mi tam na" spotkanie" chętnie pójdę, bo też ma tego dosyć na...?

Oglądasz 1-25 z 83
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■