POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.07.2017, 21:49:34] • Świnoujście

Mieszkanka: W biały dzień, młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów!

Mieszkanka: W biały dzień, młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów?

Mieszkanka prosi o interwencję władz miasta oraz odpowiednich służb. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prezydenta miasta.

- Jeżeli do Urzędu Miasta wpływają sygnały o pojawieniu się gryzoni, reagujemy na wszelkie takie informacje i we wskazanym miejscu - jeżeli nieruchomość należy do miasta- przeprowadzana jest deratyzacja. Jeżeli sygnały dotyczą nieruchomości nie będących w zarządzie miasta , sprawdzamy czy deratyzacja została przez zarządców przeprowadzona. Podobnie- jeżeli to doniesienie się potwierdzi, a nie mamy na razie żadnych innych sygnałów w tej sprawie od mieszkańców miasta - będzie z okolicami Placu Słowiańskiego- wyjaśnia Robert Karelus.

Niestety, ale do redakcji portalu iswinoujscie.pl wpływały już kilkukrotnie sygnały w tej sprawie. Wcześniej problem ten zgłosił nam mieszkaniec, który opowiadał nam o tym, że na Placu Słowiańskim widział kilkanaście szczurów.

Miejmy nadzieję, że miasto sprawą się zajmie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 83, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 83

Gość • Środa [19.07.2017, 20:55:24] • [IP: 31.179.184.***]

I bardzo dobrze! Trzeba było truć i przeganiać koty - naturalnego wroga szczurów? A nie lepiej pomóc chętnym osobom, które dokarmiały wolnobytujące koty? Podarować budki, przeznaczyć fundusze na karmę, sterylizacje, leczenie. Ale po co, lepiej potruć i wystawiać trutki, które nic nie dają. Brawo, Świnoujście.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 20:28:52] • [IP: 83.11.224.***]

Miasto w uzgodnieniu z hyclami wytępiło koty jak szczury to teraz nadchodzi szczurzy armagedon!!

Gość • Niedziela [16.07.2017, 18:05:38] • [IP: 95.129.228.**]

Jakby w nocy uciekali, to byłoby ok?

Gość • Sobota [15.07.2017, 11:57:04] • [IP: 62.69.203.**]

MIASTO NICZYM PARYŻ PO, KTÓRYM SZCZURY BIEGAJĄ MIĘDZY LUDZMI I NIE BOJĄ SIĘ LUDZI.NIE CHLUBA MIASTA.

Gość • Piątek [14.07.2017, 09:26:50] • [IP: 184.168.46.**]

Wytępiliście * koty, to teraz morda w kubeł i nie bulgotać.

Petroniusz • Czwartek [13.07.2017, 20:35:45] • [IP: 77.112.34.***]

Czwartek [13.07.2017, 18:17:32] • [IP: 94.254.224.***] Tylko się nie podniecaj, żyłka pęka bezcelowo.

Gość • Czwartek [13.07.2017, 18:17:32] • [IP: 94.254.224.***]

Ja wam dam moje miasto tak obrażać na mojej wyspie pozwalam wam mieszkać a wy takie. obrazacie prezydentA no luz Janusz też człowiek niech ma, ale po moim mieście tak bezkarnie nie będziecie jeździć . ..

Gość • Czwartek [13.07.2017, 12:14:41] • [IP: 93.94.186.***]

miasto szczurów - normalnie Wenecja północy

• Czwartek [13.07.2017, 10:28:20] • [IP: 80.245.177.***]

co tragedia patola do garow szczury ganiac a nie ludzi obrazac ze chca kultury skoro miasto takie bogate zarobione a wogole nie inwestuje w siebie tylko wszystko wydaje i wydaje a na niczym nie zarabiaja sami kupowac koparki do miejskich spolek kojny kopac w serwerowniach, pewnie patola w garniaku smieje sie z tego co czlowiek czul w tym momencie wiec napisal

WILKA • Środa [12.07.2017, 23:07:09] • [IP: 89.182.123.***]

nastepna , , swinoujska tragedia, , to osranie miasta...(juz osranego) !!

Gość • Środa [12.07.2017, 22:39:33] • [IP: 109.241.63.***]

ponoć firma co walczy z komarami, ma i szczurami się zająć..

Gość • Środa [12.07.2017, 22:34:13] • [IP: 92.42.117.***]

Wszystko przez NOWO POWSTAŁY na placu Słowiańskim, od ulicy czysciutko a od podwórka codziennie rano mewy mają pole do popisu bo jest tyle śmieci z dnia wczorajszego które nie mieszczą się w koszu a wory leżą porozwalane na ziemi przez ptactwo to i SZCZURY mają pożytek

Gość • Środa [12.07.2017, 21:55:39] • [IP: 37.248.79.***]

KARAĆ DOKARMIACZY PTAKÓW WYSOKĄ GRZYWNĄ BO MAŁO ŻE UTRZYMUJĄ SZCZURY I MUSZY A NAWET ŚCIĄGAJĄ DO MIASTA DZIKI PO ZA TYM MEWY TAK BRUDZĄ ELEWACJĘ A MY ZA MALOWANIE BLOKU PŁACIMY NIE MAŁE PIENIĄŻKI

Gość • Środa [12.07.2017, 20:31:25] • [IP: 62.69.229.***]

" Niestety, ale do redakcji portalu iswinoujscie.pl wpływały już kilkukrotnie sygnały w tej sprawie" i nic dziwnego bo to zaplecze Cechu jest głównym żywicielem tego paskudztwa

Gość Ja wolę koty • Środa [12.07.2017, 20:02:58] • [IP: 5.172.238.***]

MNIEJ KOTÓW WIECEJ SZCZURÓW to hasło dla radnych. Wolą wydawać na trutki, które zjadają ślimaki. Jeśli szczur wyczuje kota, tam nie będzie chował swoich małych. Koty wyganiane na peryferie miasta. Nie dziwię się, że szczury mają centralną sielankę. Szczura nie da się tak szybko wyplewić. Mają swoje zakamarki, chyba że radni mają takiego nosa i błysk w oku niż koty i wyczuję gdzie się zalęgły. A wystarczy domki dla kotów postawić. Dużo osób dokarmia i dba o bezdomne koty i to charytatywnie. Każda gmina dostaje dotację na koty bezdomne i w czym problem. Taniej zadbanie i pożytecznie. Chyba że wolicie, by szczury rządziły.

Gość • Środa [12.07.2017, 18:55:21] • [IP: 94.254.224.***]

PiSzczury w Świnoujściu ?

Gość • Środa [12.07.2017, 18:46:43] • [IP: 94.254.134.***]

Dziki karmią z ręki a małego szczura się boją

Gość • Środa [12.07.2017, 18:28:58] • [IP: 93.94.187.**]

jak karzdy 'hotel wypieprza do mlynkan pełno żarcia to [powodzenie krola popoila tez zrzarly

Gość • Środa [12.07.2017, 18:09:13] • [IP: 37.248.158.***]

No i przez dziadów którym przeszkadzały koty to mamy teraz szczury

Gość • Środa [12.07.2017, 17:41:31] • [IP: 46.231.63.**]

Nalezy dbac o koty, bo juz sam zapach jest straszakiem dla szczurow.A niektorzy robia wszystko, zeby w obrebie swoich budynkow pozbyc sie kotow i jest juz efekt takich dzialan.Nasze miasto z racji swojego polozenia musi dbac o kocia populacje, zeby mieszkancy nie mieli problemu ze szczurami.

Gość • Środa [12.07.2017, 16:18:02] • [IP: 109.241.63.**]

To wina tych drani co karmią ptaki przez okno. Taki bezmyślny drań nade mną, pan Józef, wyrzuca wyrzuca chleb i mięso dla dla gołębi i mew. Wyrzucają stary chleb, de facto trując gołębie (które są ziarnojadami), a tłumaczyć sto razy tym idiotom, że takie śmiecenie pożywieniem to tylko same problemy i sprowadzanie szczurów, to jednak za mało. Mamy przez ptactwo nawalone kupami auta, szyby, balkony, parapety - a to czego one nie zjedzą, biorą szczury. Należy wprowadzić wysokie kary pieniężne dla karmicieli z okien, szczególnie dla tych starych dziadków i babć, do których mózgów nic nie dociera! Pozdrowienia dla pana Józefa, jednego z takich dokarmiających szczury łobuzów! I innych kretynów, którzy wysypują mi przed oknem reklamówki z chlebem i mięsem!!

Gość • Środa [12.07.2017, 15:39:41] • [IP: 62.69.229.***]

Jestem tego samego zdania, co Gosc z 15:09.

Gość • Środa [12.07.2017, 15:09:40] • [IP: 188.146.39.**]

Wytępiliście koty to macie szczury. Rachunek prosty i nawet średnio inteligentny szympans to zrozumie.

Gość • Środa [12.07.2017, 13:47:56] • [IP: 51.175.113.***]

Tez widzialam tam szczury w krzakach.

Gość • Środa [12.07.2017, 13:41:21] • [IP: 178.238.253.**]

128..pomysł bardzo nam się podoba, jestem inwalidką ale co mi tam na" spotkanie" chętnie pójdę, bo też ma tego dosyć na...?

Oglądasz 1-25 z 83
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odbędą się ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Założeniem głównym sytuacji kryzysowej będzie doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz LNG. W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Przybiernów, która będzie zamknięta dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocześnie zapewniamy, że na miejscu policjanci będą dbali o upłynnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■