POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.07.2017, 18:33:49] • Świnoujście

Młodej mewie znudziła się wolność? Wpadła na teren Aresztu Śledczego

Młodej mewie znudziła się wolność? Wpadła na teren Aresztu Śledczego

fot. Sławomir Ryfczyński

Do nietypowej interwencji strażaków doszło w poniedziałkowy poranek. Świnoujscy strażacy zostali wezwani na ulicę Piłsudskiego, na teren Aresztu Śledczego. Jak się okazało, powodem interwencji była młoda mewa, która miała problemy ze skrzydłem. Strażacy schwytali ranną mewę i przekazali ją pod opiekę specjalisty zajmującego się ptakami.

Mieszkanka z pobliskiego budynku zaalarmowała że na płocie w druty kolczaste zaczepiła się skrzydłem mewa. Gdy przybyli strażacy okazało się że mewa chodzi w środku dziedzińca Aresztu Śledczego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, przed godziną 10:00.

Młodej mewie znudziła się wolność? Wpadła na teren Aresztu Śledczego

fot. Sławomir Ryfczyński

- Na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków. Po przybyciu, strażacy zauważyli młodą mewę, która pomimo usilnych prób nie może latać- informuje dyżurny świnoujskiej straży pożarnej.

Młodej mewie znudziła się wolność? Wpadła na teren Aresztu Śledczego

fot. Sławomir Ryfczyński

Do podobnej interwencji także z udziałem mewy w roli głównej doszło w sobotę przy ulicy Hołdu Pruskiego. Tam pisklę było uwięziony na dachu jednej z kamienic.

Młodej mewie znudziła się wolność? Wpadła na teren Aresztu Śledczego

fot. Sławomir Ryfczyński

- Pisklę mewy stoczyło się na dach i wpadło do rynny. Strażacy uratowali ptaka i przekazali go pracownikom schroniska- mówi dyżurny świnoujskiej straży pożarnej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Wtorek [11.07.2017, 11:45:07] • [IP: 80.50.129.***]

wybić wszystkie mewy a nie jeszcze ratować, a gdzie prawo natury, te mewy to tylko srają i skrzeczą od 5 rano

fo-ro-rak • Wtorek [11.07.2017, 11:41:16] • [IP: 185.102.219.***]

A na Warszowie na ul.Sosnowej szczur uwiązł w studzience kanalizacyjnej, no nie wiem czy mam wzywać straż, czy powiadomić policję?...amen

Gość • Wtorek [11.07.2017, 10:29:18] • [IP: 184.168.46.**]

Wjechało dwóch panów strażaków, a wyjechało trzech. Dobrze kombinują chłopaki.

Gość • Wtorek [11.07.2017, 07:44:56] • [IP: 109.241.63.**]

Kocham wszystkich panów strażaków.

Gość • Wtorek [11.07.2017, 00:31:47] • [IP: 80.245.182.***]

Ludzie zgłaszający te wezwania o ptactwu do straży pożarnej powinni być obciążani tak samo jak za wezwanie bez powodu karetki.dlaczego straż wyjeżdża do takich bzdurnych akcji.kto za to odpowiada do cholery bo to już jakaś kpina jest.!!

Gość • Wtorek [11.07.2017, 00:25:50] • [IP: 80.245.182.***]

To jest tak żałosne że aż słów brakuje.oni za każdy wyjazd mają kasę więc chetni do takich wyjazdów.przed kim rozlicza się straż z tych bezsensownych wyjazdów bo to paranoja jakaś jest.niedługo zaczną karetki wysyłać do tego ptactwa.są ważniejsze wydatki chociażby na służbę zdrowia. to trzeba do tvn chyba niech się śmieje cała Polska!!

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 22:19:34] • [IP: 88.156.232.***]

i za te godne pożałowania akcje PSP płacimy my wszyscy-podatnicy

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 22:11:30] • [IP: 77.88.191.**]

Strażacy mają dobre serca a ci co im się to nie podoba niech się sami zutylizują.

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 19:44:45] • [IP: 80.245.177.***]

poszli uwolnic chlopakow przeciez to jest dramat siedziec w takim czyms wspolczuje a prawo zmieniac zeby ludzie nie musieli popelniac takich czynow, opony kosztuja procenty leca

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 19:32:24] • [IP: 88.202.126.**]

No i grypsera poszła dzięki strażakom w świat.

Tom Laxen • Poniedziałek [10.07.2017, 19:28:47] • [IP: 92.42.119.**]

Ludzkość sięga bruku. Żeby z powodu jakiegoś ptaszyska robić sensacje, artykuł i co gorsza wzywać straż. Marnujemy kasy z entuzjazmem a na służbę zdrowia brak pieniędzy. Patologi.a

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 19:16:26] • [IP: 178.238.246.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 19:12:18] • [IP: 93.94.186.***]

Brawo

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 18:54:35] • [IP: 46.215.241.***]

Chwała tej pani z pobliskiego budynku, ale jak przestanie dokarmiać wszystkie gołębię, mewy które wszystko obsrywają to nie będzie kłopotów. To jest dzikie ptactwo i same muszą żywić się. Może jak kiedyś nasrają jej na głowę to może nabierze rozumu.

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 18:46:15] • [IP: 80.245.189.**]

Czas skończyć z paranoją !! Strażacy nie są do ratowania mew, poza tym w naszym mieście jest nadmiar paskudnych mew !!

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 18:44:35] • [IP: 88.156.234.**]

w D..E z tymi mewami !! sraja, drą mordy i rozrzucaja smieci oraz zadziobuja mniejsze ptaki i nie tylko!! po jakiego grzyba je ratujecie jak to morski odpad jest !! mewy powinny byc wylapywane i do utylizacji !!

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 18:35:43] • [IP: 88.156.234.***]

brawo WY :) strazak od wszystkiego :)

Oglądasz 1-17 z 17
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■