POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.07.2017, 18:33:49] • Świnoujście

Młodej mewie znudziła się wolność? Wpadła na teren Aresztu Śledczego

Młodej mewie znudziła się wolność? Wpadła na teren Aresztu Śledczego

fot. Sławomir Ryfczyński

Do nietypowej interwencji strażaków doszło w poniedziałkowy poranek. Świnoujscy strażacy zostali wezwani na ulicę Piłsudskiego, na teren Aresztu Śledczego. Jak się okazało, powodem interwencji była młoda mewa, która miała problemy ze skrzydłem. Strażacy schwytali ranną mewę i przekazali ją pod opiekę specjalisty zajmującego się ptakami.

Mieszkanka z pobliskiego budynku zaalarmowała że na płocie w druty kolczaste zaczepiła się skrzydłem mewa. Gdy przybyli strażacy okazało się że mewa chodzi w środku dziedzińca Aresztu Śledczego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, przed godziną 10:00.

Młodej mewie znudziła się wolność? Wpadła na teren Aresztu Śledczego

fot. Sławomir Ryfczyński

- Na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków. Po przybyciu, strażacy zauważyli młodą mewę, która pomimo usilnych prób nie może latać- informuje dyżurny świnoujskiej straży pożarnej.

Młodej mewie znudziła się wolność? Wpadła na teren Aresztu Śledczego

fot. Sławomir Ryfczyński

Do podobnej interwencji także z udziałem mewy w roli głównej doszło w sobotę przy ulicy Hołdu Pruskiego. Tam pisklę było uwięziony na dachu jednej z kamienic.

Młodej mewie znudziła się wolność? Wpadła na teren Aresztu Śledczego

fot. Sławomir Ryfczyński

- Pisklę mewy stoczyło się na dach i wpadło do rynny. Strażacy uratowali ptaka i przekazali go pracownikom schroniska- mówi dyżurny świnoujskiej straży pożarnej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Wtorek [11.07.2017, 11:45:07] • [IP: 80.50.129.***]

wybić wszystkie mewy a nie jeszcze ratować, a gdzie prawo natury, te mewy to tylko srają i skrzeczą od 5 rano

fo-ro-rak • Wtorek [11.07.2017, 11:41:16] • [IP: 185.102.219.***]

A na Warszowie na ul.Sosnowej szczur uwiązł w studzience kanalizacyjnej, no nie wiem czy mam wzywać straż, czy powiadomić policję?...amen

Gość • Wtorek [11.07.2017, 10:29:18] • [IP: 184.168.46.**]

Wjechało dwóch panów strażaków, a wyjechało trzech. Dobrze kombinują chłopaki.

Gość • Wtorek [11.07.2017, 07:44:56] • [IP: 109.241.63.**]

Kocham wszystkich panów strażaków.

Gość • Wtorek [11.07.2017, 00:31:47] • [IP: 80.245.182.***]

Ludzie zgłaszający te wezwania o ptactwu do straży pożarnej powinni być obciążani tak samo jak za wezwanie bez powodu karetki.dlaczego straż wyjeżdża do takich bzdurnych akcji.kto za to odpowiada do cholery bo to już jakaś kpina jest.!!

Gość • Wtorek [11.07.2017, 00:25:50] • [IP: 80.245.182.***]

To jest tak żałosne że aż słów brakuje.oni za każdy wyjazd mają kasę więc chetni do takich wyjazdów.przed kim rozlicza się straż z tych bezsensownych wyjazdów bo to paranoja jakaś jest.niedługo zaczną karetki wysyłać do tego ptactwa.są ważniejsze wydatki chociażby na służbę zdrowia. to trzeba do tvn chyba niech się śmieje cała Polska!!

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 22:19:34] • [IP: 88.156.232.***]

i za te godne pożałowania akcje PSP płacimy my wszyscy-podatnicy

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 22:11:30] • [IP: 77.88.191.**]

Strażacy mają dobre serca a ci co im się to nie podoba niech się sami zutylizują.

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 19:44:45] • [IP: 80.245.177.***]

poszli uwolnic chlopakow przeciez to jest dramat siedziec w takim czyms wspolczuje a prawo zmieniac zeby ludzie nie musieli popelniac takich czynow, opony kosztuja procenty leca

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 19:32:24] • [IP: 88.202.126.**]

No i grypsera poszła dzięki strażakom w świat.

Tom Laxen • Poniedziałek [10.07.2017, 19:28:47] • [IP: 92.42.119.**]

Ludzkość sięga bruku. Żeby z powodu jakiegoś ptaszyska robić sensacje, artykuł i co gorsza wzywać straż. Marnujemy kasy z entuzjazmem a na służbę zdrowia brak pieniędzy. Patologi.a

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 19:16:26] • [IP: 178.238.246.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 19:12:18] • [IP: 93.94.186.***]

Brawo

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 18:54:35] • [IP: 46.215.241.***]

Chwała tej pani z pobliskiego budynku, ale jak przestanie dokarmiać wszystkie gołębię, mewy które wszystko obsrywają to nie będzie kłopotów. To jest dzikie ptactwo i same muszą żywić się. Może jak kiedyś nasrają jej na głowę to może nabierze rozumu.

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 18:46:15] • [IP: 80.245.189.**]

Czas skończyć z paranoją !! Strażacy nie są do ratowania mew, poza tym w naszym mieście jest nadmiar paskudnych mew !!

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 18:44:35] • [IP: 88.156.234.**]

w D..E z tymi mewami !! sraja, drą mordy i rozrzucaja smieci oraz zadziobuja mniejsze ptaki i nie tylko!! po jakiego grzyba je ratujecie jak to morski odpad jest !! mewy powinny byc wylapywane i do utylizacji !!

Gość • Poniedziałek [10.07.2017, 18:35:43] • [IP: 88.156.234.***]

brawo WY :) strazak od wszystkiego :)

Oglądasz 1-17 z 17
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■