POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.07.2017, 13:51:41] • Świnoujście

Rzecznik prezydenta: firma, to firma, która dokonała nasadzeń powinna o nie dbać!

Rzecznik prezydenta: firma, to firma, która dokonała nasadzeń powinna o nie dbać!

fot. Czytelnik

Kilka dni temu otrzymaliśmy formację ze zdjęciem od naszego Czytelnika zaniepokojonego stanem zieleni przy ulicy Ludzi Morza. Uwagę mieszkańca zwróciły niedawno zasadzone a już usychające rośliny.

- "Może ktoś z magistratu odpowiedzialny za nasadzenia, zapomniał o nich i nie podlewał? A teren jest daleki od centrum, jakby wiejski, na prawobrzeżu, więc może zszedł z pola widzenia włodarzy.”-napisał w emailu przesłanym na kontakt@iswinoujscie.pl internauta.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy rzecznika prezydenta miasta. Zdaniem Roberta Karelusa to nie służby miejskie odpowiedzialne za stan tego pasa zieleni. Jak się jednak okazuje także prywatny inwestor, który dokonał nasadzeń si liczyć z konsekwencjami zaniedbań. W odpowiedzi otrzymanej od rzecznika czytamy: „Nie są to nasadzenia dokonane przez miasto lecz nasadzenia kompensacyjne jednej ze świnoujskich firm. W przypadku gdy posadzone drzewa lub krzewy, albo część z nich nie zachowały żywotności, z przyczyn zależnych od zobowiązanego do przeprowadzenia tych nasadzeń, naliczona będzie opłata ,przeliczana w sposób proporcjonalny do liczby drzew, które uschły.”

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:25:39] • [IP: 92.42.119.**]

WIDAC JAK NIEKORZY KOCHAJA PRZYRODE

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:10:23] • [IP: 88.156.206.***]

a po jaka cholere sadzic drzewa przy samej ulicy?? aby kiedys byl problem z wycinka alb ktos w nie walnie i zginie?? Co za zerwany beret sadzi jaszcze przy slupie el. zwlaszcza ze obok jak widac zielonego nie brak. Posadzcie debile na srodku jezdnii albo zrobcie kolejny deptak. POJeee... miasto a wlasciwie magistrat

Gość • Niedziela [16.07.2017, 17:36:05] • [IP: 80.245.191.***]

Czy takie rzeczy trzeba pokazywać ?Przecież przedstawiciele władzy jeżdżąc wzdłuż trasy też to widzą i. ...dlaczego sami nie interweniują ?..

Gość • Niedziela [16.07.2017, 13:11:06] • [IP: 94.254.238.***]

PRAWIDŁOWE KOMUNISTYCZNE PODEJŚCIE RZECZNIKA DO SPRAWY , TO NIE MOJE.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 12:00:21] • [IP: 164.127.39.***]

8:48 - A wiesz, co lubi rosnąc na tych ubogich glebach? Dab! Czytałem w opisach historii wyspy, że na terenie dzisiejszej latarni, w okolicy, rosła dąbrowa. Z mojej obserwacji wynika, że jedyne trwałe dziczki, które sie zasiewają w lesie na pn-wch od ulicy Bursztynowej i Grottgera to dęby - obok dominujących tam starych, 100-letnich sosen. Tu pasowałyby własnie raczej deby, zresztą, liściaste lepiej pasuja do obrzeża ulic, pewnie pomyslnie wgryzłyby sie w ziemię-karmicielkę i nie schłyby (swoja drogą trzeba drzewka podlewać, zwłaszcza na początku, może brak nawadniania jest przyczyna schnięcia).

Gość • Niedziela [16.07.2017, 11:26:46] • [IP: 62.69.203.***]

Najlepiej tym mądrym rządzącym wychodzi wycinka, najlepiej wyciąć wszystko i będzie swięty spokój, wstyd panie Karelus, że wiecznie pisze pan takie bzdety, wstyd to czytać jakie pan pierdoły nam wciska przez tyle lat. A z drugiej strony to tylko Warszów nieprawdaż?, panowie i władcy?po cholerę im drzewa lepiej zostawić kasę na lewobrzeże.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 09:44:05] • [IP: 88.156.234.**]

to samo dotyczy firmy odkomarzajacej.jej szefa powinno sie rozebrac do naga i przywiazac do drzewa w parku.przezyje zaplacic, , ajak nie to dobic. tak na wszelki wypadek.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 08:48:27] • [IP: 92.42.114.***]

Ten kto to widzi niech pomyśli że każda roślina musi zaadoptować sie do lokalnych warunków /do podłoża/.Podpowiem tylko że wyspy Uznam i Wolin powstały z piasku który morze naniosło przez wieki i rośliny nie mają łatwego życia. ..

Gość • Sobota [15.07.2017, 23:10:29] • [IP: 68.71.39.***]

Admin, proszę w przyszłości zwrócić szczególną uwagę na wypowiedzi osoby ukrywającej się pod nazwą AGENDA 21. Niektóre z nich, absolutnie nie nadają się do publikacji. Wszyscy dbajmy o czystość naszego forum. Pozdrawiam.

RT • Sobota [15.07.2017, 22:13:17] • [IP: 46.162.98.***]

To miasto to jeden wielki syf

Gość • Sobota [15.07.2017, 21:56:35] • [IP: 46.231.60.**]

Dlaczego sadzą tak gęsto? np.ul. Hołdu Pruskiego? Czy miasto tak chce, czy firma chce dużo zarobić?

AGENDA 21 • Sobota [15.07.2017, 21:31:19] • [IP: 80.245.178.***]

PRZYJECHAŁY BARANY WSADZIŁY SADZONKI W ZIEMIĘ I ZAPOMNIAŁY poDLAĆ. NAWET ROŚLINKI UCIERPIAŁY OD NIEUDOLNYCH DZIAŁAŃ poPIS MUTANTÓW KONTENEROWYCH I ICH KOLESI.

Gość • Sobota [15.07.2017, 21:11:37] • [IP: 46.231.63.**]

Do Gość • Sobota [15.07.2017, 17:38:15] • [IP: 81.7.9.***]"pis’owski prezydent Żmurkiewicz" . Piszesz-nie wiesz nawet co!!Szkoda twoich wypocin!!

Carramba • Sobota [15.07.2017, 20:54:20] • [IP: 88.156.234.**]

Nad ścieżką rowerowa przy Wojska Polskiego od dawna wisi suche drzewo, gotowe zabić człowieka. Tez tego nikt nie widzi tylko my iprzejeżdzający Niemcy. Wstyd !

Gość • Sobota [15.07.2017, 20:54:04] • [IP: 80.245.187.***]

Wstyd dla firmy, ktora dokonuje takich nasadzeń a później nimi sie nIe zajmuje a przede wszystkim wstyd dla urzednikow ktorzy prowadza nadzor nad zielenia w miescie. Oni wlasni powinni dbac o wizerunek miasta na te firmh nakladac kary finansowe moze wtdeh naucza sie sadzic drzew a nie tylko brac kase.

Gość • Sobota [15.07.2017, 19:53:23] • [IP: 88.156.233.***]

Tak samo szlag trafił młode drzewka nasadzone wzdłuż Kanału Piastowskiego na prawobrzeżu.Jeżeli miasto umywa ręce od takich nasadzeń to po co nam taka władza?

Gość • Sobota [15.07.2017, 18:28:12] • [IP: 80.245.187.***]

Park Zdrojowy zaniedbany, pasy drogowe zarosniete, drzewa swiezo posadzone umieraja. Urzednicy, co sie z wami dzieje, gdzie jest osoba odpowiedzialna za zielentreść w.miescie? Taka sytuacja nadaje sie do TVN-u.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:54:15] • [IP: 37.47.85.***]

Park Zdrojowy zaniedbany, pasy drogowe zarosniete, drzewa swiezo posadzone umieraja. Urzednicy, co sie z wami dzieje, gdzie jest osoba odpowiedzialna za zielentreść w.miescie? Taka sytuacja nadaje sie do TVN-u.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:48:23] • [IP: 37.47.113.***]

Wstyd dla firmy, ktora dokonuje takich nasadzeń a później nimi sie nIe zajmuje a przede wszystkim wstyd dla urzednikow ktorzy prowadza nadzor nad zielenia w miescie. Oni wlasni powinni dbac o wizerunek miasta na te firmh nakladac kary finansowe moze wtdeh naucza sie sadzic drzew a nie tylko brac kase.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:38:15] • [IP: 81.7.9.***]

Indolent, ignorant Karelus Robert pseudo rzecznik, straci swe stanowisko dopiero wtedy, gdy pis’owski prezydent Żmurkiewicz dociągnie do końca kadencji. Jest szybsza szansa, gdy któryś z nich przekroczy czerwoną linię. Podczas kolejnych wyborów samorządowych, wybierzmy kobiety na najwyższe stanowiska. Precz z pis’owskim patriarchatem.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:24:25] • [IP: 164.127.39.***]

Teraz widzicie jak wyglądaja nasadzenia kompensacyjne - sadzi sie na wcisk, bez sensu, nie wiedzieć czemu sosny, które bardziej nadaja się do szkółek, a przecież jesteśmy przy ulicy miasta, wypadałoby więc może lipy, może klony. Na pewno po takim nasadzeniu firma, która musiała to zrobić (bo wycięła gdzie indziej, tam gdzie pewnie bardzo potrzeba drzew) kontempluje papierek, na którym dumnie wydrukowała:" ulica X. sztuk 15, ulica Y sztuk 10"- ale to, że uschły mniej ją interesuje. Świat papieru bywa ważniejszy niż real. No niby Mr Karel Loos obiecuje sprawdzanie nasadzeń.

Gość • Sobota [15.07.2017, 15:37:09] • [IP: 91.144.195.***]

I kto udowodni, że przyczyną usychania drzewek jest nasadzający nasadzenia:)

George • Sobota [15.07.2017, 15:32:21] • [IP: 92.42.118.***]

Sytuacja z nasadzeniem drzew powtarza sie a najlepszym przykladem jest ul Narutowicza na ktorej posadzona juz trzy krotnie drzewa i czesc z nich uschla.Tu dokonuje to firma zajmujaca sie zielenia z Urzedu. Mysle, ze nie ma problemu aby poprawili swoja prace tak aby te drzewa wrescie sie przyjely.Ponadto na terenie miasta jest bardzo duza ilosc uschnietych drzew podpartych tykami, to przeciez jest praca dla tych firm. Przeciez chcemy aby miasto nasze wygladalo pieknie a nie maskowalo sie za uschnietymi drzewami.

Gość • Sobota [15.07.2017, 15:18:56] • [IP: 88.156.232.***]

Przy parkingu C H. Uznam na ul Kołłątaja uschnięte dwa ładne drzewka i też nikt się nie interesuje. Przecież ktoś z urzędu miasta przynajmniej raz w miesiącu powinien zrobić objazd wszystkich ulic.

Gość • Sobota [15.07.2017, 14:46:16] • [IP: 184.168.46.**]

Długo pachołku żmura będziesz głupoty wygadywał? Co za kołtun sadzi drzewa w krzakach. To żadna rekompensata, tylko zwykła próchnica mózgu. Co to za firma i jak wyliczone są kary, że od drzewka...?!

Oglądasz 1-25 z 25
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■