POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.07.2017, 13:51:41] • Świnoujście

Rzecznik prezydenta: firma, to firma, która dokonała nasadzeń powinna o nie dbać!

Rzecznik prezydenta: firma, to firma, która dokonała nasadzeń powinna o nie dbać!

fot. Czytelnik

Kilka dni temu otrzymaliśmy formację ze zdjęciem od naszego Czytelnika zaniepokojonego stanem zieleni przy ulicy Ludzi Morza. Uwagę mieszkańca zwróciły niedawno zasadzone a już usychające rośliny.

- "Może ktoś z magistratu odpowiedzialny za nasadzenia, zapomniał o nich i nie podlewał? A teren jest daleki od centrum, jakby wiejski, na prawobrzeżu, więc może zszedł z pola widzenia włodarzy.”-napisał w emailu przesłanym na kontakt@iswinoujscie.pl internauta.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy rzecznika prezydenta miasta. Zdaniem Roberta Karelusa to nie służby miejskie odpowiedzialne za stan tego pasa zieleni. Jak się jednak okazuje także prywatny inwestor, który dokonał nasadzeń si liczyć z konsekwencjami zaniedbań. W odpowiedzi otrzymanej od rzecznika czytamy: „Nie są to nasadzenia dokonane przez miasto lecz nasadzenia kompensacyjne jednej ze świnoujskich firm. W przypadku gdy posadzone drzewa lub krzewy, albo część z nich nie zachowały żywotności, z przyczyn zależnych od zobowiązanego do przeprowadzenia tych nasadzeń, naliczona będzie opłata ,przeliczana w sposób proporcjonalny do liczby drzew, które uschły.”

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:25:39] • [IP: 92.42.119.**]

WIDAC JAK NIEKORZY KOCHAJA PRZYRODE

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:10:23] • [IP: 88.156.206.***]

a po jaka cholere sadzic drzewa przy samej ulicy?? aby kiedys byl problem z wycinka alb ktos w nie walnie i zginie?? Co za zerwany beret sadzi jaszcze przy slupie el. zwlaszcza ze obok jak widac zielonego nie brak. Posadzcie debile na srodku jezdnii albo zrobcie kolejny deptak. POJeee... miasto a wlasciwie magistrat

Gość • Niedziela [16.07.2017, 17:36:05] • [IP: 80.245.191.***]

Czy takie rzeczy trzeba pokazywać ?Przecież przedstawiciele władzy jeżdżąc wzdłuż trasy też to widzą i. ...dlaczego sami nie interweniują ?..

Gość • Niedziela [16.07.2017, 13:11:06] • [IP: 94.254.238.***]

PRAWIDŁOWE KOMUNISTYCZNE PODEJŚCIE RZECZNIKA DO SPRAWY , TO NIE MOJE.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 12:00:21] • [IP: 164.127.39.***]

8:48 - A wiesz, co lubi rosnąc na tych ubogich glebach? Dab! Czytałem w opisach historii wyspy, że na terenie dzisiejszej latarni, w okolicy, rosła dąbrowa. Z mojej obserwacji wynika, że jedyne trwałe dziczki, które sie zasiewają w lesie na pn-wch od ulicy Bursztynowej i Grottgera to dęby - obok dominujących tam starych, 100-letnich sosen. Tu pasowałyby własnie raczej deby, zresztą, liściaste lepiej pasuja do obrzeża ulic, pewnie pomyslnie wgryzłyby sie w ziemię-karmicielkę i nie schłyby (swoja drogą trzeba drzewka podlewać, zwłaszcza na początku, może brak nawadniania jest przyczyna schnięcia).

Gość • Niedziela [16.07.2017, 11:26:46] • [IP: 62.69.203.***]

Najlepiej tym mądrym rządzącym wychodzi wycinka, najlepiej wyciąć wszystko i będzie swięty spokój, wstyd panie Karelus, że wiecznie pisze pan takie bzdety, wstyd to czytać jakie pan pierdoły nam wciska przez tyle lat. A z drugiej strony to tylko Warszów nieprawdaż?, panowie i władcy?po cholerę im drzewa lepiej zostawić kasę na lewobrzeże.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 09:44:05] • [IP: 88.156.234.**]

to samo dotyczy firmy odkomarzajacej.jej szefa powinno sie rozebrac do naga i przywiazac do drzewa w parku.przezyje zaplacic, , ajak nie to dobic. tak na wszelki wypadek.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 08:48:27] • [IP: 92.42.114.***]

Ten kto to widzi niech pomyśli że każda roślina musi zaadoptować sie do lokalnych warunków /do podłoża/.Podpowiem tylko że wyspy Uznam i Wolin powstały z piasku który morze naniosło przez wieki i rośliny nie mają łatwego życia. ..

Gość • Sobota [15.07.2017, 23:10:29] • [IP: 68.71.39.***]

Admin, proszę w przyszłości zwrócić szczególną uwagę na wypowiedzi osoby ukrywającej się pod nazwą AGENDA 21. Niektóre z nich, absolutnie nie nadają się do publikacji. Wszyscy dbajmy o czystość naszego forum. Pozdrawiam.

RT • Sobota [15.07.2017, 22:13:17] • [IP: 46.162.98.***]

To miasto to jeden wielki syf

Gość • Sobota [15.07.2017, 21:56:35] • [IP: 46.231.60.**]

Dlaczego sadzą tak gęsto? np.ul. Hołdu Pruskiego? Czy miasto tak chce, czy firma chce dużo zarobić?

AGENDA 21 • Sobota [15.07.2017, 21:31:19] • [IP: 80.245.178.***]

PRZYJECHAŁY BARANY WSADZIŁY SADZONKI W ZIEMIĘ I ZAPOMNIAŁY poDLAĆ. NAWET ROŚLINKI UCIERPIAŁY OD NIEUDOLNYCH DZIAŁAŃ poPIS MUTANTÓW KONTENEROWYCH I ICH KOLESI.

Gość • Sobota [15.07.2017, 21:11:37] • [IP: 46.231.63.**]

Do Gość • Sobota [15.07.2017, 17:38:15] • [IP: 81.7.9.***]"pis’owski prezydent Żmurkiewicz" . Piszesz-nie wiesz nawet co!!Szkoda twoich wypocin!!

Carramba • Sobota [15.07.2017, 20:54:20] • [IP: 88.156.234.**]

Nad ścieżką rowerowa przy Wojska Polskiego od dawna wisi suche drzewo, gotowe zabić człowieka. Tez tego nikt nie widzi tylko my iprzejeżdzający Niemcy. Wstyd !

Gość • Sobota [15.07.2017, 20:54:04] • [IP: 80.245.187.***]

Wstyd dla firmy, ktora dokonuje takich nasadzeń a później nimi sie nIe zajmuje a przede wszystkim wstyd dla urzednikow ktorzy prowadza nadzor nad zielenia w miescie. Oni wlasni powinni dbac o wizerunek miasta na te firmh nakladac kary finansowe moze wtdeh naucza sie sadzic drzew a nie tylko brac kase.

Gość • Sobota [15.07.2017, 19:53:23] • [IP: 88.156.233.***]

Tak samo szlag trafił młode drzewka nasadzone wzdłuż Kanału Piastowskiego na prawobrzeżu.Jeżeli miasto umywa ręce od takich nasadzeń to po co nam taka władza?

Gość • Sobota [15.07.2017, 18:28:12] • [IP: 80.245.187.***]

Park Zdrojowy zaniedbany, pasy drogowe zarosniete, drzewa swiezo posadzone umieraja. Urzednicy, co sie z wami dzieje, gdzie jest osoba odpowiedzialna za zielentreść w.miescie? Taka sytuacja nadaje sie do TVN-u.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:54:15] • [IP: 37.47.85.***]

Park Zdrojowy zaniedbany, pasy drogowe zarosniete, drzewa swiezo posadzone umieraja. Urzednicy, co sie z wami dzieje, gdzie jest osoba odpowiedzialna za zielentreść w.miescie? Taka sytuacja nadaje sie do TVN-u.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:48:23] • [IP: 37.47.113.***]

Wstyd dla firmy, ktora dokonuje takich nasadzeń a później nimi sie nIe zajmuje a przede wszystkim wstyd dla urzednikow ktorzy prowadza nadzor nad zielenia w miescie. Oni wlasni powinni dbac o wizerunek miasta na te firmh nakladac kary finansowe moze wtdeh naucza sie sadzic drzew a nie tylko brac kase.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:38:15] • [IP: 81.7.9.***]

Indolent, ignorant Karelus Robert pseudo rzecznik, straci swe stanowisko dopiero wtedy, gdy pis’owski prezydent Żmurkiewicz dociągnie do końca kadencji. Jest szybsza szansa, gdy któryś z nich przekroczy czerwoną linię. Podczas kolejnych wyborów samorządowych, wybierzmy kobiety na najwyższe stanowiska. Precz z pis’owskim patriarchatem.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:24:25] • [IP: 164.127.39.***]

Teraz widzicie jak wyglądaja nasadzenia kompensacyjne - sadzi sie na wcisk, bez sensu, nie wiedzieć czemu sosny, które bardziej nadaja się do szkółek, a przecież jesteśmy przy ulicy miasta, wypadałoby więc może lipy, może klony. Na pewno po takim nasadzeniu firma, która musiała to zrobić (bo wycięła gdzie indziej, tam gdzie pewnie bardzo potrzeba drzew) kontempluje papierek, na którym dumnie wydrukowała:" ulica X. sztuk 15, ulica Y sztuk 10"- ale to, że uschły mniej ją interesuje. Świat papieru bywa ważniejszy niż real. No niby Mr Karel Loos obiecuje sprawdzanie nasadzeń.

Gość • Sobota [15.07.2017, 15:37:09] • [IP: 91.144.195.***]

I kto udowodni, że przyczyną usychania drzewek jest nasadzający nasadzenia:)

George • Sobota [15.07.2017, 15:32:21] • [IP: 92.42.118.***]

Sytuacja z nasadzeniem drzew powtarza sie a najlepszym przykladem jest ul Narutowicza na ktorej posadzona juz trzy krotnie drzewa i czesc z nich uschla.Tu dokonuje to firma zajmujaca sie zielenia z Urzedu. Mysle, ze nie ma problemu aby poprawili swoja prace tak aby te drzewa wrescie sie przyjely.Ponadto na terenie miasta jest bardzo duza ilosc uschnietych drzew podpartych tykami, to przeciez jest praca dla tych firm. Przeciez chcemy aby miasto nasze wygladalo pieknie a nie maskowalo sie za uschnietymi drzewami.

Gość • Sobota [15.07.2017, 15:18:56] • [IP: 88.156.232.***]

Przy parkingu C H. Uznam na ul Kołłątaja uschnięte dwa ładne drzewka i też nikt się nie interesuje. Przecież ktoś z urzędu miasta przynajmniej raz w miesiącu powinien zrobić objazd wszystkich ulic.

Gość • Sobota [15.07.2017, 14:46:16] • [IP: 184.168.46.**]

Długo pachołku żmura będziesz głupoty wygadywał? Co za kołtun sadzi drzewa w krzakach. To żadna rekompensata, tylko zwykła próchnica mózgu. Co to za firma i jak wyliczone są kary, że od drzewka...?!

Oglądasz 1-25 z 25
■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■