POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.07.2017, 13:51:41] • Świnoujście

Rzecznik prezydenta: firma, to firma, która dokonała nasadzeń powinna o nie dbać!

Rzecznik prezydenta: firma, to firma, która dokonała nasadzeń powinna o nie dbać!

fot. Czytelnik

Kilka dni temu otrzymaliśmy formację ze zdjęciem od naszego Czytelnika zaniepokojonego stanem zieleni przy ulicy Ludzi Morza. Uwagę mieszkańca zwróciły niedawno zasadzone a już usychające rośliny.

- "Może ktoś z magistratu odpowiedzialny za nasadzenia, zapomniał o nich i nie podlewał? A teren jest daleki od centrum, jakby wiejski, na prawobrzeżu, więc może zszedł z pola widzenia włodarzy.”-napisał w emailu przesłanym na kontakt@iswinoujscie.pl internauta.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy rzecznika prezydenta miasta. Zdaniem Roberta Karelusa to nie służby miejskie odpowiedzialne za stan tego pasa zieleni. Jak się jednak okazuje także prywatny inwestor, który dokonał nasadzeń si liczyć z konsekwencjami zaniedbań. W odpowiedzi otrzymanej od rzecznika czytamy: „Nie są to nasadzenia dokonane przez miasto lecz nasadzenia kompensacyjne jednej ze świnoujskich firm. W przypadku gdy posadzone drzewa lub krzewy, albo część z nich nie zachowały żywotności, z przyczyn zależnych od zobowiązanego do przeprowadzenia tych nasadzeń, naliczona będzie opłata ,przeliczana w sposób proporcjonalny do liczby drzew, które uschły.”

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:25:39] • [IP: 92.42.119.**]

WIDAC JAK NIEKORZY KOCHAJA PRZYRODE

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:10:23] • [IP: 88.156.206.***]

a po jaka cholere sadzic drzewa przy samej ulicy?? aby kiedys byl problem z wycinka alb ktos w nie walnie i zginie?? Co za zerwany beret sadzi jaszcze przy slupie el. zwlaszcza ze obok jak widac zielonego nie brak. Posadzcie debile na srodku jezdnii albo zrobcie kolejny deptak. POJeee... miasto a wlasciwie magistrat

Gość • Niedziela [16.07.2017, 17:36:05] • [IP: 80.245.191.***]

Czy takie rzeczy trzeba pokazywać ?Przecież przedstawiciele władzy jeżdżąc wzdłuż trasy też to widzą i. ...dlaczego sami nie interweniują ?..

Gość • Niedziela [16.07.2017, 13:11:06] • [IP: 94.254.238.***]

PRAWIDŁOWE KOMUNISTYCZNE PODEJŚCIE RZECZNIKA DO SPRAWY , TO NIE MOJE.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 12:00:21] • [IP: 164.127.39.***]

8:48 - A wiesz, co lubi rosnąc na tych ubogich glebach? Dab! Czytałem w opisach historii wyspy, że na terenie dzisiejszej latarni, w okolicy, rosła dąbrowa. Z mojej obserwacji wynika, że jedyne trwałe dziczki, które sie zasiewają w lesie na pn-wch od ulicy Bursztynowej i Grottgera to dęby - obok dominujących tam starych, 100-letnich sosen. Tu pasowałyby własnie raczej deby, zresztą, liściaste lepiej pasuja do obrzeża ulic, pewnie pomyslnie wgryzłyby sie w ziemię-karmicielkę i nie schłyby (swoja drogą trzeba drzewka podlewać, zwłaszcza na początku, może brak nawadniania jest przyczyna schnięcia).

Gość • Niedziela [16.07.2017, 11:26:46] • [IP: 62.69.203.***]

Najlepiej tym mądrym rządzącym wychodzi wycinka, najlepiej wyciąć wszystko i będzie swięty spokój, wstyd panie Karelus, że wiecznie pisze pan takie bzdety, wstyd to czytać jakie pan pierdoły nam wciska przez tyle lat. A z drugiej strony to tylko Warszów nieprawdaż?, panowie i władcy?po cholerę im drzewa lepiej zostawić kasę na lewobrzeże.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 09:44:05] • [IP: 88.156.234.**]

to samo dotyczy firmy odkomarzajacej.jej szefa powinno sie rozebrac do naga i przywiazac do drzewa w parku.przezyje zaplacic, , ajak nie to dobic. tak na wszelki wypadek.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 08:48:27] • [IP: 92.42.114.***]

Ten kto to widzi niech pomyśli że każda roślina musi zaadoptować sie do lokalnych warunków /do podłoża/.Podpowiem tylko że wyspy Uznam i Wolin powstały z piasku który morze naniosło przez wieki i rośliny nie mają łatwego życia. ..

Gość • Sobota [15.07.2017, 23:10:29] • [IP: 68.71.39.***]

Admin, proszę w przyszłości zwrócić szczególną uwagę na wypowiedzi osoby ukrywającej się pod nazwą AGENDA 21. Niektóre z nich, absolutnie nie nadają się do publikacji. Wszyscy dbajmy o czystość naszego forum. Pozdrawiam.

RT • Sobota [15.07.2017, 22:13:17] • [IP: 46.162.98.***]

To miasto to jeden wielki syf

Gość • Sobota [15.07.2017, 21:56:35] • [IP: 46.231.60.**]

Dlaczego sadzą tak gęsto? np.ul. Hołdu Pruskiego? Czy miasto tak chce, czy firma chce dużo zarobić?

AGENDA 21 • Sobota [15.07.2017, 21:31:19] • [IP: 80.245.178.***]

PRZYJECHAŁY BARANY WSADZIŁY SADZONKI W ZIEMIĘ I ZAPOMNIAŁY poDLAĆ. NAWET ROŚLINKI UCIERPIAŁY OD NIEUDOLNYCH DZIAŁAŃ poPIS MUTANTÓW KONTENEROWYCH I ICH KOLESI.

Gość • Sobota [15.07.2017, 21:11:37] • [IP: 46.231.63.**]

Do Gość • Sobota [15.07.2017, 17:38:15] • [IP: 81.7.9.***]"pis’owski prezydent Żmurkiewicz" . Piszesz-nie wiesz nawet co!!Szkoda twoich wypocin!!

Carramba • Sobota [15.07.2017, 20:54:20] • [IP: 88.156.234.**]

Nad ścieżką rowerowa przy Wojska Polskiego od dawna wisi suche drzewo, gotowe zabić człowieka. Tez tego nikt nie widzi tylko my iprzejeżdzający Niemcy. Wstyd !

Gość • Sobota [15.07.2017, 20:54:04] • [IP: 80.245.187.***]

Wstyd dla firmy, ktora dokonuje takich nasadzeń a później nimi sie nIe zajmuje a przede wszystkim wstyd dla urzednikow ktorzy prowadza nadzor nad zielenia w miescie. Oni wlasni powinni dbac o wizerunek miasta na te firmh nakladac kary finansowe moze wtdeh naucza sie sadzic drzew a nie tylko brac kase.

Gość • Sobota [15.07.2017, 19:53:23] • [IP: 88.156.233.***]

Tak samo szlag trafił młode drzewka nasadzone wzdłuż Kanału Piastowskiego na prawobrzeżu.Jeżeli miasto umywa ręce od takich nasadzeń to po co nam taka władza?

Gość • Sobota [15.07.2017, 18:28:12] • [IP: 80.245.187.***]

Park Zdrojowy zaniedbany, pasy drogowe zarosniete, drzewa swiezo posadzone umieraja. Urzednicy, co sie z wami dzieje, gdzie jest osoba odpowiedzialna za zielentreść w.miescie? Taka sytuacja nadaje sie do TVN-u.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:54:15] • [IP: 37.47.85.***]

Park Zdrojowy zaniedbany, pasy drogowe zarosniete, drzewa swiezo posadzone umieraja. Urzednicy, co sie z wami dzieje, gdzie jest osoba odpowiedzialna za zielentreść w.miescie? Taka sytuacja nadaje sie do TVN-u.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:48:23] • [IP: 37.47.113.***]

Wstyd dla firmy, ktora dokonuje takich nasadzeń a później nimi sie nIe zajmuje a przede wszystkim wstyd dla urzednikow ktorzy prowadza nadzor nad zielenia w miescie. Oni wlasni powinni dbac o wizerunek miasta na te firmh nakladac kary finansowe moze wtdeh naucza sie sadzic drzew a nie tylko brac kase.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:38:15] • [IP: 81.7.9.***]

Indolent, ignorant Karelus Robert pseudo rzecznik, straci swe stanowisko dopiero wtedy, gdy pis’owski prezydent Żmurkiewicz dociągnie do końca kadencji. Jest szybsza szansa, gdy któryś z nich przekroczy czerwoną linię. Podczas kolejnych wyborów samorządowych, wybierzmy kobiety na najwyższe stanowiska. Precz z pis’owskim patriarchatem.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:24:25] • [IP: 164.127.39.***]

Teraz widzicie jak wyglądaja nasadzenia kompensacyjne - sadzi sie na wcisk, bez sensu, nie wiedzieć czemu sosny, które bardziej nadaja się do szkółek, a przecież jesteśmy przy ulicy miasta, wypadałoby więc może lipy, może klony. Na pewno po takim nasadzeniu firma, która musiała to zrobić (bo wycięła gdzie indziej, tam gdzie pewnie bardzo potrzeba drzew) kontempluje papierek, na którym dumnie wydrukowała:" ulica X. sztuk 15, ulica Y sztuk 10"- ale to, że uschły mniej ją interesuje. Świat papieru bywa ważniejszy niż real. No niby Mr Karel Loos obiecuje sprawdzanie nasadzeń.

Gość • Sobota [15.07.2017, 15:37:09] • [IP: 91.144.195.***]

I kto udowodni, że przyczyną usychania drzewek jest nasadzający nasadzenia:)

George • Sobota [15.07.2017, 15:32:21] • [IP: 92.42.118.***]

Sytuacja z nasadzeniem drzew powtarza sie a najlepszym przykladem jest ul Narutowicza na ktorej posadzona juz trzy krotnie drzewa i czesc z nich uschla.Tu dokonuje to firma zajmujaca sie zielenia z Urzedu. Mysle, ze nie ma problemu aby poprawili swoja prace tak aby te drzewa wrescie sie przyjely.Ponadto na terenie miasta jest bardzo duza ilosc uschnietych drzew podpartych tykami, to przeciez jest praca dla tych firm. Przeciez chcemy aby miasto nasze wygladalo pieknie a nie maskowalo sie za uschnietymi drzewami.

Gość • Sobota [15.07.2017, 15:18:56] • [IP: 88.156.232.***]

Przy parkingu C H. Uznam na ul Kołłątaja uschnięte dwa ładne drzewka i też nikt się nie interesuje. Przecież ktoś z urzędu miasta przynajmniej raz w miesiącu powinien zrobić objazd wszystkich ulic.

Gość • Sobota [15.07.2017, 14:46:16] • [IP: 184.168.46.**]

Długo pachołku żmura będziesz głupoty wygadywał? Co za kołtun sadzi drzewa w krzakach. To żadna rekompensata, tylko zwykła próchnica mózgu. Co to za firma i jak wyliczone są kary, że od drzewka...?!

Oglądasz 1-25 z 25
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■