POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.07.2017, 13:51:41] • Świnoujście

Rzecznik prezydenta: firma, to firma, która dokonała nasadzeń powinna o nie dbać!

Rzecznik prezydenta: firma, to firma, która dokonała nasadzeń powinna o nie dbać!

fot. Czytelnik

Kilka dni temu otrzymaliśmy formację ze zdjęciem od naszego Czytelnika zaniepokojonego stanem zieleni przy ulicy Ludzi Morza. Uwagę mieszkańca zwróciły niedawno zasadzone a już usychające rośliny.

- "Może ktoś z magistratu odpowiedzialny za nasadzenia, zapomniał o nich i nie podlewał? A teren jest daleki od centrum, jakby wiejski, na prawobrzeżu, więc może zszedł z pola widzenia włodarzy.”-napisał w emailu przesłanym na kontakt@iswinoujscie.pl internauta.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy rzecznika prezydenta miasta. Zdaniem Roberta Karelusa to nie służby miejskie odpowiedzialne za stan tego pasa zieleni. Jak się jednak okazuje także prywatny inwestor, który dokonał nasadzeń si liczyć z konsekwencjami zaniedbań. W odpowiedzi otrzymanej od rzecznika czytamy: „Nie są to nasadzenia dokonane przez miasto lecz nasadzenia kompensacyjne jednej ze świnoujskich firm. W przypadku gdy posadzone drzewa lub krzewy, albo część z nich nie zachowały żywotności, z przyczyn zależnych od zobowiązanego do przeprowadzenia tych nasadzeń, naliczona będzie opłata ,przeliczana w sposób proporcjonalny do liczby drzew, które uschły.”

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:25:39] • [IP: 92.42.119.**]

WIDAC JAK NIEKORZY KOCHAJA PRZYRODE

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:10:23] • [IP: 88.156.206.***]

a po jaka cholere sadzic drzewa przy samej ulicy?? aby kiedys byl problem z wycinka alb ktos w nie walnie i zginie?? Co za zerwany beret sadzi jaszcze przy slupie el. zwlaszcza ze obok jak widac zielonego nie brak. Posadzcie debile na srodku jezdnii albo zrobcie kolejny deptak. POJeee... miasto a wlasciwie magistrat

Gość • Niedziela [16.07.2017, 17:36:05] • [IP: 80.245.191.***]

Czy takie rzeczy trzeba pokazywać ?Przecież przedstawiciele władzy jeżdżąc wzdłuż trasy też to widzą i. ...dlaczego sami nie interweniują ?..

Gość • Niedziela [16.07.2017, 13:11:06] • [IP: 94.254.238.***]

PRAWIDŁOWE KOMUNISTYCZNE PODEJŚCIE RZECZNIKA DO SPRAWY , TO NIE MOJE.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 12:00:21] • [IP: 164.127.39.***]

8:48 - A wiesz, co lubi rosnąc na tych ubogich glebach? Dab! Czytałem w opisach historii wyspy, że na terenie dzisiejszej latarni, w okolicy, rosła dąbrowa. Z mojej obserwacji wynika, że jedyne trwałe dziczki, które sie zasiewają w lesie na pn-wch od ulicy Bursztynowej i Grottgera to dęby - obok dominujących tam starych, 100-letnich sosen. Tu pasowałyby własnie raczej deby, zresztą, liściaste lepiej pasuja do obrzeża ulic, pewnie pomyslnie wgryzłyby sie w ziemię-karmicielkę i nie schłyby (swoja drogą trzeba drzewka podlewać, zwłaszcza na początku, może brak nawadniania jest przyczyna schnięcia).

Gość • Niedziela [16.07.2017, 11:26:46] • [IP: 62.69.203.***]

Najlepiej tym mądrym rządzącym wychodzi wycinka, najlepiej wyciąć wszystko i będzie swięty spokój, wstyd panie Karelus, że wiecznie pisze pan takie bzdety, wstyd to czytać jakie pan pierdoły nam wciska przez tyle lat. A z drugiej strony to tylko Warszów nieprawdaż?, panowie i władcy?po cholerę im drzewa lepiej zostawić kasę na lewobrzeże.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 09:44:05] • [IP: 88.156.234.**]

to samo dotyczy firmy odkomarzajacej.jej szefa powinno sie rozebrac do naga i przywiazac do drzewa w parku.przezyje zaplacic, , ajak nie to dobic. tak na wszelki wypadek.

Gość • Niedziela [16.07.2017, 08:48:27] • [IP: 92.42.114.***]

Ten kto to widzi niech pomyśli że każda roślina musi zaadoptować sie do lokalnych warunków /do podłoża/.Podpowiem tylko że wyspy Uznam i Wolin powstały z piasku który morze naniosło przez wieki i rośliny nie mają łatwego życia. ..

Gość • Sobota [15.07.2017, 23:10:29] • [IP: 68.71.39.***]

Admin, proszę w przyszłości zwrócić szczególną uwagę na wypowiedzi osoby ukrywającej się pod nazwą AGENDA 21. Niektóre z nich, absolutnie nie nadają się do publikacji. Wszyscy dbajmy o czystość naszego forum. Pozdrawiam.

RT • Sobota [15.07.2017, 22:13:17] • [IP: 46.162.98.***]

To miasto to jeden wielki syf

Gość • Sobota [15.07.2017, 21:56:35] • [IP: 46.231.60.**]

Dlaczego sadzą tak gęsto? np.ul. Hołdu Pruskiego? Czy miasto tak chce, czy firma chce dużo zarobić?

AGENDA 21 • Sobota [15.07.2017, 21:31:19] • [IP: 80.245.178.***]

PRZYJECHAŁY BARANY WSADZIŁY SADZONKI W ZIEMIĘ I ZAPOMNIAŁY poDLAĆ. NAWET ROŚLINKI UCIERPIAŁY OD NIEUDOLNYCH DZIAŁAŃ poPIS MUTANTÓW KONTENEROWYCH I ICH KOLESI.

Gość • Sobota [15.07.2017, 21:11:37] • [IP: 46.231.63.**]

Do Gość • Sobota [15.07.2017, 17:38:15] • [IP: 81.7.9.***]"pis’owski prezydent Żmurkiewicz" . Piszesz-nie wiesz nawet co!!Szkoda twoich wypocin!!

Carramba • Sobota [15.07.2017, 20:54:20] • [IP: 88.156.234.**]

Nad ścieżką rowerowa przy Wojska Polskiego od dawna wisi suche drzewo, gotowe zabić człowieka. Tez tego nikt nie widzi tylko my iprzejeżdzający Niemcy. Wstyd !

Gość • Sobota [15.07.2017, 20:54:04] • [IP: 80.245.187.***]

Wstyd dla firmy, ktora dokonuje takich nasadzeń a później nimi sie nIe zajmuje a przede wszystkim wstyd dla urzednikow ktorzy prowadza nadzor nad zielenia w miescie. Oni wlasni powinni dbac o wizerunek miasta na te firmh nakladac kary finansowe moze wtdeh naucza sie sadzic drzew a nie tylko brac kase.

Gość • Sobota [15.07.2017, 19:53:23] • [IP: 88.156.233.***]

Tak samo szlag trafił młode drzewka nasadzone wzdłuż Kanału Piastowskiego na prawobrzeżu.Jeżeli miasto umywa ręce od takich nasadzeń to po co nam taka władza?

Gość • Sobota [15.07.2017, 18:28:12] • [IP: 80.245.187.***]

Park Zdrojowy zaniedbany, pasy drogowe zarosniete, drzewa swiezo posadzone umieraja. Urzednicy, co sie z wami dzieje, gdzie jest osoba odpowiedzialna za zielentreść w.miescie? Taka sytuacja nadaje sie do TVN-u.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:54:15] • [IP: 37.47.85.***]

Park Zdrojowy zaniedbany, pasy drogowe zarosniete, drzewa swiezo posadzone umieraja. Urzednicy, co sie z wami dzieje, gdzie jest osoba odpowiedzialna za zielentreść w.miescie? Taka sytuacja nadaje sie do TVN-u.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:48:23] • [IP: 37.47.113.***]

Wstyd dla firmy, ktora dokonuje takich nasadzeń a później nimi sie nIe zajmuje a przede wszystkim wstyd dla urzednikow ktorzy prowadza nadzor nad zielenia w miescie. Oni wlasni powinni dbac o wizerunek miasta na te firmh nakladac kary finansowe moze wtdeh naucza sie sadzic drzew a nie tylko brac kase.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:38:15] • [IP: 81.7.9.***]

Indolent, ignorant Karelus Robert pseudo rzecznik, straci swe stanowisko dopiero wtedy, gdy pis’owski prezydent Żmurkiewicz dociągnie do końca kadencji. Jest szybsza szansa, gdy któryś z nich przekroczy czerwoną linię. Podczas kolejnych wyborów samorządowych, wybierzmy kobiety na najwyższe stanowiska. Precz z pis’owskim patriarchatem.

Gość • Sobota [15.07.2017, 17:24:25] • [IP: 164.127.39.***]

Teraz widzicie jak wyglądaja nasadzenia kompensacyjne - sadzi sie na wcisk, bez sensu, nie wiedzieć czemu sosny, które bardziej nadaja się do szkółek, a przecież jesteśmy przy ulicy miasta, wypadałoby więc może lipy, może klony. Na pewno po takim nasadzeniu firma, która musiała to zrobić (bo wycięła gdzie indziej, tam gdzie pewnie bardzo potrzeba drzew) kontempluje papierek, na którym dumnie wydrukowała:" ulica X. sztuk 15, ulica Y sztuk 10"- ale to, że uschły mniej ją interesuje. Świat papieru bywa ważniejszy niż real. No niby Mr Karel Loos obiecuje sprawdzanie nasadzeń.

Gość • Sobota [15.07.2017, 15:37:09] • [IP: 91.144.195.***]

I kto udowodni, że przyczyną usychania drzewek jest nasadzający nasadzenia:)

George • Sobota [15.07.2017, 15:32:21] • [IP: 92.42.118.***]

Sytuacja z nasadzeniem drzew powtarza sie a najlepszym przykladem jest ul Narutowicza na ktorej posadzona juz trzy krotnie drzewa i czesc z nich uschla.Tu dokonuje to firma zajmujaca sie zielenia z Urzedu. Mysle, ze nie ma problemu aby poprawili swoja prace tak aby te drzewa wrescie sie przyjely.Ponadto na terenie miasta jest bardzo duza ilosc uschnietych drzew podpartych tykami, to przeciez jest praca dla tych firm. Przeciez chcemy aby miasto nasze wygladalo pieknie a nie maskowalo sie za uschnietymi drzewami.

Gość • Sobota [15.07.2017, 15:18:56] • [IP: 88.156.232.***]

Przy parkingu C H. Uznam na ul Kołłątaja uschnięte dwa ładne drzewka i też nikt się nie interesuje. Przecież ktoś z urzędu miasta przynajmniej raz w miesiącu powinien zrobić objazd wszystkich ulic.

Gość • Sobota [15.07.2017, 14:46:16] • [IP: 184.168.46.**]

Długo pachołku żmura będziesz głupoty wygadywał? Co za kołtun sadzi drzewa w krzakach. To żadna rekompensata, tylko zwykła próchnica mózgu. Co to za firma i jak wyliczone są kary, że od drzewka...?!

Oglądasz 1-25 z 25
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■