POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2017, 10:28:00] • Świnoujście

Uwaga! Dotyczy afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Uwaga! Dotyczy afrykańskiego pomoru świń (ASF)

fot. Czytelnik

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świnoujściu pragnie poinformować o pogarszającej się sytuacji epizootycznej związanej z występowaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Polski. Jest to związane z pojawieniem się nowych ognisk choroby u świń oraz stale rosnąca liczbą jej przypadków u dzików. Choroba stanowi zagrożenie dla milionów świń i dzików oraz powoduje olbrzymie straty ekonomiczne.

Istotnym czynnikiem szerzenia się ASF jest żywność, dlatego też na szczególną uwagę zasługuje czynnik ludzki jako ten najmniej przewidywalny, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych jak Świnoujście. Należy pamiętać, aby resztki pożywienia trafiały do kontenerów, uniemożliwiających wydobycie ich przez zwierzęta.

Innym problemem jest tematyka zabezpieczania budynków inwentarskich z trzodą chlewną, gdzie obowiązek asekuracji przed wirusem ciąży na hodowcy. Pomimo, iż na terenie naszego powiatu brak takich, wskazane jest informowanie ludności miejscowej i odwiedzających, w celu propagowania wiedzy na ten temat. Należy zauważyć, że powyższe działania mogą osłabić zjawisko niekontrolowanego dokarmiania dzików na terenie Świnoujścia.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Wtorek [18.07.2017, 06:19:50] • [IP: 94.254.236.***]

Propaganda, specjalnie sieją ferment.s

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:29:09] • [IP: 188.146.42.**]

Hej, to nie tak jak myślicie jaki afrykański pomur? U nas nie ma takich chorób.Dziki po aferze w Karsiborzu jak połkneły kury to zostały zagonione w bezpieczne miejsce aż sprawa ucieknie.Tak jak co roku, niedługo je wypuszczą i dalej będą pożerały może nawet dzieci!!Chore Miasto!!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 22:16:46] • [IP: 79.97.216.***]

znów o tych uchodźcach?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:01:34] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 20:50:30] • [IP: 164.127.39.***]

Brzechwa był czwartym wieszczem:" Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły". Musiał miec przeczucie, że dzik stanie sie straszakiem nawet dla dorosłych. Miał tylko w wieszczym widzeniu zakłócenia (może wpływ zakłócających urządzeń komunistów, które miały zagłuszyć radio Wolna Europa?), bo zamiast dalszego ciągu:" kto zobaczy w LESIE dzika..." powinien napisac:" kto zobaczy w domu dzika, niech na dach więc szybko zmyka".

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 20:37:45] • [IP: 83.11.237.***]

Dziki zemrą, epidemia oczyści nasze tereny...

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:58:55] • [IP: 37.248.154.***]

W Indiach są święte krowy, a w Świnoujściu święte dziki.

AGENDA 21 • Poniedziałek [17.07.2017, 18:36:25] • [IP: 80.245.178.***]

PISIORY W TELEWIZJI MÓWIĄ, ŻE TERRORYZM ISLAMISTYCZNY AFRYKAŃSKI NAM NIE ZAGRAŻA. A TU NI Z TEGO NI Z OWEGO poMORY SIĘ ZACZĘŁY. U NAS NA RAZIE ŚWIŃSKIE poMORY MAMY, ALE W SŁUBICACH LUDZIE BOJĄ SIĘ Z DOMÓW WYCHODZIĆ.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:33:38] • [IP: 188.146.71.*]

Z tymi dzikami to juz nie jest śmieszne. Dokarmiajcie je dalej to niedługo będą Was atakować na mieście.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 18:29:53] • [IP: 85.166.182.***]

Swnoujscie zoo pobierac oplaty !!

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 17:05:41] • [IP: 164.127.39.***]

Ale kiełbasa z nich jest fantastyczna, chuda, treściwa, smaczna!

max • Poniedziałek [17.07.2017, 16:58:12] • [IP: 81.7.9.***]

To są dziki (kulturne), nie to co ta naćpana hołota dopalaczami pozostawiająca po sobie rozgardiasz, gdzie stanie tam sra...One przyszły na porcję pieczonego kurczaka, bo te kury z Karsiboru to niezbyt im smakowały, wolą pieczone...

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 16:44:50] • [IP: 92.42.119.***]

Trzeba by na głowę upaść aby kojarzyć sobie te zawszone, zarażone dziki z mięsem na grillowanie. Po prostu odstrzelić i zutylizować.Już znowu park poryty, trawniki poniszczone a ponadto w parku trzeba uważać na dziki, wściekłe lisy, bezpańskie psy i koty a i psy bez kagańców, komary, szalonych rowerzystów, parkrunnowców. Koniec świata blisko?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 16:02:22] • [IP: 184.168.46.**]

Trzymam kciuki, żeby te dziki pozarażały tych wszystkich tłuków, którzy pozwalają i wycinają im ich las, park.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 14:32:46] • [IP: 195.205.242.***]

Co to jest? Jeszcze trochę ludzie z domów nie będą wychodzić. Jak nie komary teraz dziki-niemoc i jeszcze raz niemoc naszych zacnych włodarzy miasta. Do roboty..do roboty leseży

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 13:43:21] • [IP: 79.186.192.***]

Powybijac kolejno i spokój a nie zeby była. ..BEZSILNOSC. . hahaha . Ludzie to dziki i pod odstrzal bez zezwolen. Macie taki sam problem jak i z komarami. Władzo bo boju

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:45:21] • [IP: 83.11.229.**]

Najwyższy czas rozprawić się z tymi dzikami. Mówi się o świętych krowach, a te dziki to też święte. Czekam aż poranią kogoś, kto decyduje o ich ochronie, albo jego bliskich. może się wtedy znajdzie odważny, co podejmie decyzję i zrobi faktyczny porządek a nie śmieszne wywozy do lasu, a potem wychodzą na jezdnię. Może jeszcze szczury też trzeba chronić?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 12:22:27] • [IP: 31.0.46.***]

Zredukować ta populację dziękować która jest przekroczona ponad dwukrotnie

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:42:34] • [IP: 89.229.97.**]

To zdjęcie-symbol zwycięstwa natury nad mieszkańcami. Taka planeta małp (dzików).

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 11:16:59] • [IP: 37.47.148.**]

Szukają powodu do mordowania dzików, sezon grile i zapotrzebowanie na mięso

Oglądasz 1-20 z 20
■ Poszukuje bialo-czarnego kota, ktory wysiadl z auta w Przytorze w okolicach Zalewowej 43 w dniu 20.11.17. Jesli bedzie u kogos na parapecie lub u kogos sie zadomowi - prosze o kontakt. Bedzie szukal schronienia oraz pozywienia. 537820602 ■
■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■