POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2017, 17:59:57] • Świnoujście

Samochód nie dla Polaka?

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Dziwną może wydawać się sytuacja, w której poważny koncern promuje samochody w polskim mieście, a obsługa włada tylko językiem angielskim i niemieckim.

Tesla Motors, której prezesem jest słynny wizjoner biznesu i technologii Elon Musk prezentuje modele swoich elektrycznych samochodów w Świnoujściu. Każdy może wsiąść do samochodu, przejrzeć jego każdy zakamarek, a nawet się w nim sfotografować. Obsługa stoiska jest bardzo uprzejma i profesjonalna. Jest tylko jeden problem. Porozumiewać się możemy tylko po niemiecku lub angielsku.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Taka sytuacja może wydawać się dziwna, zwłaszcza kiedy promuje się produkt na terenie państwa europejskiego, w którym obowiązującym językiem jest polski.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Fakt, że model P100D czyli najnowszy model z baterią o większej pojemności, w przeliczeniu na złotówki, kosztuje ponad pół miliona złotych, ale nawet w Świnoujściu znalazłoby się paru biznesmenów, których tak wysoka cena wcale by nie odstraszyła od zakupu samochodu.

Samochód nie dla Polaka?

fot. iswinoujscie.pl

Jednak zaznaczyć trzeba, że Tesla Motors jak dotychczas nie ma swojego przedstawiciela w Polsce. Najbliższy europejski oddział znajduje się na terenie Niemieckiej Republiki Federalnej. Europejskie oddziały koncernu znajdują się również we Francji, Luksemburgu, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii oraz Austrii.

Tekst: kaktus


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Środa [19.07.2017, 08:59:03] • [IP: 93.94.187.**]

W ogóle co robi takie 'stanowisko' w strefie nadmorskiej?? Tylko SZPECI krajobraz! Władze robią z tego miasta SYF !! W Niemczech jakoś potrafią uniknąć tej bazarowości a u nas nawalone 88 stoisk na metr kw. a na plaży też bajzel, zjeżdżalnie, dmuchane badziewia itp. WIOCHA.PL

Jurgen • Środa [19.07.2017, 08:19:55] • [IP: 31.0.40.***]

To jedź do Paryża jeden z drugim antypolski niewolniku zachodnich panów i porozum się po angielsku. Powodzenia. Aha. Możecie nie wracać. Polska wrzodów nie potrzebuje. Każdy kraj Zachodni promuje dbanie o interes narodowy, a Polakom przez 8 lat mendy promujące hasło" polskość to nienormalność" i reprezentujące interes Zachodu wmawiały, że Polski trzeba się wstydzić i jak widać część sparszywiała łykając te hasełka. Po co obe? Po to żeby mentalnych niewolników zrobić bez słowa protestu tyrających na swoich Übermenschen. Widać jak ci niewolnicy są szczęśliwi okazując swoje poddanie. Jak psy przygarnięte z ulicy. Tym jesteście. Kundelki Bauera. Na Polskę na...sracie, a Hansowi czy Jeanowi poliżecie łapkę za ochłap ze stołu.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 12:01:08] • [IP: 188.47.77.**]

na klasę premium mają słabą jakość wykończenia wystarczy spojrzeć na fotel kierowcy jak wygląda. A to nowy samochód. Co do komentarza dot. braku obsługi w języku polskim.. nawet w większości państw afryki ludzie mówią po angielsku, nie czyńcie się sami zaściankiem. Jak topowe P100D jest za drogie to kupcie sobie model 3 za 35k dolków a jak kogoś boli że go nie stać a pokazują to niech jeździ na prezentacje FSO :)

Gość • Wtorek [18.07.2017, 10:24:35] • [IP: 31.16.168.**]

Przecież wiadomo że oferta ta skierowana jest do gości niemieckojęzycznych odwiedzających Świnoujście. Polak może co najwyżej wyrazić małpi zachwyt tym samochodem, lub zrobić sobie przy nim zdjęcie. To po co inwestować w polskojęzyczny personel?

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:29:03] • [IP: 184.168.27.***]

Wieśniactwo tylko uważa się za nowoczesnych ludzi, którzy niby chodzą w garniturach, aby się dowartościować, ale mają utytłane mankiety, kołnierzyki od brudnej szyi i tłuste plamy.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:20:19] • [IP: 94.254.231.***]

Co za baran to pisal? Bardzo uprzejma pani ktora mówiła po polsku tam była bo sam z nia rozmawiałem...

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:12:01] • [IP: 92.42.114.***]

Panie Jarku, pan miał" wydażenia" na lekcjach polskiego...

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:55:20] • [IP: 164.127.30.***]

Nie ma to jak miec nieuzasadnione pretensje i podjudzac ludzi grajac na narodowej strunie. Taki lokalny Kaczynski nam sie objawil na wyspie.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:37:44] • [IP: 2.27.85.*]

To auto to dla ludzi nowoczesnych a nie dla betonowych marud I ciemnych cwokow.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:32:02] • [IP: 62.69.253.***]

czekamy na sprostowanie albo darowanie sobie takich bzdurnych tekstów jakiegoś pryszczatego narodowca który chce zabłysnąć na iswinoujscie.

MaRiO • Wtorek [18.07.2017, 08:13:56] • [IP: 92.42.117.***]

Drogi Pismaku"KAKTUSIE" bez odmiany. Nawet nie mogę tu napisac co sądze o twoim pisaniu, bo by mi tego nie drukneli, ale powiem Ci Jedno. Na Iwencie Tesli jest Pani Kamila Polka która pracuje w Tesli i bardzo ładnie wszystkim zainteresowanym rodakom tłumaczy w naszym ojczystym języku. Tak że kaktusiku k...ku nie kłam i pisz prawdę ze zrozumieniem.Jak chcesz mogę Cie umówić na wywiad z ta Panią, wystarczy jak dasz tylko znać.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 07:00:51] • [IP: 41.13.128.***]

Nieważne jakim językiem się poslugujecie, tutaj na iswi pudelku guruje język nienawiści. Nic wam się nie podoba pogoda promy plaża. Dam wam dobra radę Opuść miasto. Love it, or leave it.

Marek • Wtorek [18.07.2017, 06:36:02] • [IP: 37.47.148.***]

Kwestia czasu sa wycieki" klasy"Sowa w wykonaniu celebrytow z p i s. Generalnie to dziwi mnie to, ze wyznawcy jarka tu przyjezdzaja i on sa tez z ochrona tu przyjezdza. Nikt tu was nie trawi.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 06:18:10] • [IP: 31.0.40.**]

Przyłączmy Świnoujście do Niemiec

Gość • Wtorek [18.07.2017, 00:37:46] • [IP: 164.127.39.***]

23:00 A ty zjedz ośmiorniczkę i wgryź sie w reprodukcję" Gęsiarki" ukradzionej przez Bula. Przynajmniej rodzina będzie miała spokój.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:49:53] • [IP: 62.69.252.***]

"Jeśli dziś, w 17 roku XXI wieku, w centrum Europy jest dla kogoś problemem porozumiewanie się po angielsku to ze wstydu powinien chyba siedzieć cicho, czyż nie?" NIEKONIECZNIE. Może postaraj się porozmawiać z przeciętnym Anglikiem w jakimkolwiek innym języku.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:09:01] • [IP: 148.122.184.***]

Poprostu obilo sie na swiecie ze POLACY to inteligentni ludzie i wladaja roznymi jezykami.Nie rozumiem problemu

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 23:00:56] • [IP: 142.0.201.**]

22:34:13 Górniku, napij się wódki. Rano przed obiadem przemyśl. Rodzina będzie miała spokój.

Gadochan • Poniedziałek [17.07.2017, 22:48:26] • [IP: 31.2.108.**]

Bardzo mi się nie podoba panoszenie się Niemców w naszym mieście, ale muszę powiedzieć, że informacja o tym, że pracownicy prezentujący pojazdy nie mówią po polsku, to akurat wierutna bzdura. Byłem tam dzisiaj w samo południe i wypytywałem młodego pracownika o szczegóły techniczne i oświadczam, że posługiwał się on czyściutką polszczyzną, z ledwie słyszalnym niemieckim akcentem.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 22:34:13] • [IP: 164.127.39.***]

21:18 Ominąłeś to, o czym pisałem, a zajmujesz sie kardiologią: co powiesz o knajackim, odstręczającym, grubiańskim stylu twoich iidoli u" Sowy", bo oni wyznaczają wasz poziom, poziom żenujący, pyszałków wywyższających sie nieustannie, a to nie wiadomo skąd wysmażonymi statystykami o rzekomo niewykształconym ludzie głosującym na prawicę, a to o rzekomo prymitywnych rodzicach bioracych 500+ (Newsweek rozpoznaje w każdym złym rodzicu beneficjenta 500+, w artykule o ludziach na plaży) . Pycha krąży przed upadkiem, wy i po upadku nadal trwacie w pysze, z waszą (j)elitą wyprutą z sensu u" Sowy".

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:35:53] • [IP: 92.42.117.**]

Jeśli dziś, w 17 roku XXI wieku, w centrum Europy jest dla kogoś problemem porozumiewanie się po angielsku to ze wstydu powinien chyba siedzieć cicho, czyż nie?

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:33:51] • [IP: 87.52.42.***]

A to autko posiada menu po polsku w panelu sterowania??

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:26:38] • [IP: 80.245.188.***]

Byłem rozmawiałem po polsku a nawet jeździłem. Bardzo miła obsługa. Ktoś pisze bzdury.

Gość • Poniedziałek [17.07.2017, 21:18:44] • [IP: 185.102.219.***]

20:34:00 Uderz pięścią w stół, a nożyce się odezwą. Serce boli – kmiocie.

Jarosław • Poniedziałek [17.07.2017, 21:16:37] • [IP: 93.94.186.***]

Widzę żę słabo sie Pan przygotowal do tego wydażenia, chyba, że chodziło tylko o krytykę. Nie prawdą jest, że nikt tam nie mówi po polsku. Jest tam Pani, która jest Polką i pracuje w Tesla Berlin (Niemieckiej Republiki Federalnej) wcale nie jest tak daleko do tego serwisu porównując serwisy takich marek jak Infiniti, Jaguara czy Maserati, gdzie trzeba jechać do Poznania lub Warszawy. Jeżeli Tesla wystawia swoje samochody w takim mieście jak Świnoujście przez trzy tygodnie, to świadczy to tylko o tym, że przyjeżdżają tu równie zamożni ludzie. Gdzie sie mieli wystawić przy smażalni w Rewalu czy przy jeziorze w Wisełce. ?? Wiadomo, że szarego Kowalskiego nie stać na te auta, niektórych nie stać nawet na Mazdę 6, ale są ludzie, których ta oferta zainteresuje. Pozdrawiam.

Oglądasz 1-25 z 50
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■