POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2017, 22:27:40] • Świnoujście

Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik

Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik

fot. Czytelnik

Jakoś nie możemy pokochać dzików i chyba tak całkiem się do nich nie przyzwyczaimy, choć one robią wszystko, by to zmienić. Doszło wręcz do paradoksalnej zmiany ról - dziki wydają się być oswojone z naszym miastem, mieszkańcy zaś wciąż są do nich nastawieni wrogo. Władze czynią mnóstwo wysiłku, aby rozwiązać sprawę plagi dzików, a ona wciąż powraca. Nie pomaga wyłapywanie i wywożenie, w gruncie rzeczy okazuje się to zaledwie odsunięciem problemu na inny teren. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników.

- Wobec żywotności tematu "dzik" w Świnoujściu, może pójść w ślady miasta też na "Ś", bo Świdnicy, i postawić dzikom pomnik taki, jak w tym mieście, na załączonej fotografii. Indianie-ludożercy z Amazonii wierzyli, że gdy zjedzą mózgi pokonanych swoich wrogów z innych plemion, to posiądą ich męstwo. Może ich wzorem zawłaszczmy wizerunek dzika, "zjedzmy" go, wyda(la)jąc z siebie rzeźbę, to wtedy problem dzików przestanie istnieć?- proponuje Czytelnik w liście nadesłanym do redakcji iswinoujscie.pl.

Pomysł z pewnością jest interesujący i oryginalny. Pozostaje wybór sposobu wykonania pomnika, artysty, który się tego podejmie oraz sfinansowanie tej nowatorskiej wizji. Czy miałby to być tradycyjny, realistyczny wizerunek? A może praca zbiorowa wykonana przez chętnych mieszkańców miasta, którzy pokusiliby się o odpowiednie "przetrawienie", wzorem opisanych przez Czytelnika Indian z Amazonii? Co na to nasi Czytelnicy? Zainteresowani projektem?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Czwartek [20.07.2017, 11:32:12] • [IP: 212.27.20.***]

Zgadzam się z pomysłem

Gość • Czwartek [20.07.2017, 10:38:55] • [IP: 80.245.177.***]

jeszcze czego, szczury wiginely dziki tez

Gość • Czwartek [20.07.2017, 08:07:01] • [IP: 37.47.169.**]

Bezdomni nie wyjadą chyba ze na działki, tak jak to robią te osoby które wybierają bezdomność ekonomiczną, wynajmują mieszkania a sami przenoszą się na działkę i tanim kosztem spokojnie sobie mieszkają, a korzyści są, tania energia elektryczna, darmowa woda, a ścieki do gruntu samochodzik parkuje się na alejce blokując przejazd i tak się żyje tym {biednym ludziom }a cwaniactwo nie zna granic a najgorsze są urzędniczki z magistratu, . .

Gość • Wtorek [18.07.2017, 23:05:09] • [IP: 93.94.186.***]

a szczurom nie ?

Gość • Wtorek [18.07.2017, 22:47:38] • [IP: 92.42.119.**]

JESTEM ZA--TEN POMNIK NA ZDJECIU BARDZO UWIARYGADNIA TO CO W OSTATNICH LATACH MA MIEJSCE W SWINOUJSCIU. POMYSL INTERESUJACY, I POWAZNIE --DO ZREALIZOWANIA. POSTAWILABYM TAKI SAM POMNIK W PARKU----NA PRZECIW KORTOW TENISOWYCH, PRZY PARKU LINOWYM. (UL MATEJKI)

Gość • Wtorek [18.07.2017, 16:43:50] • [IP: 79.186.73.**]

A Kosciół niech dzika beatyfikuje...

Gość • Wtorek [18.07.2017, 15:37:28] • [IP: 164.127.39.***]

15:34- Ha, ha, haaaa- to dobre! Jeden z najlepszych wpisów.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 15:34:16] • [IP: 88.156.233.***]

A ja proponuję w ogóle zmienić herb miasta na dzika uciekającego przed komarami :D

Gość • Wtorek [18.07.2017, 12:45:29] • [IP: 83.11.76.**]

Pomnik menela zmywającego swoje robactwo w fontannie na Chrobrego, a wokół park zryty przez dziki.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 12:06:11] • [IP: 95.129.226.**]

Pomnik dzikom czyli świniom dzikim to jak dla PIS.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 12:01:04] • [IP: 188.146.107.***]

To dziki ze ŚWIDNICY 😁

miszczu • Wtorek [18.07.2017, 11:30:55] • [IP: 80.245.188.***]

Proponuję taką kompozycję rzeźby: ławeczka, na niej leżący w pozie niedbałej menel z flaszką w strudzonej dłoni, a obok obwąchujący go czule dzik.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 11:24:22] • [IP: 184.168.46.**]

Ja bym wolał pomnik nóg Koperciaka wystających z niemieckiej dupy.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 11:12:23] • [IP: 188.146.107.**]

Jestem za takim pomnikiem a jeszcze brzoze i samolot ktory leci nad nimi.i stado komarow

Gość • Wtorek [18.07.2017, 10:35:43] • [IP: 92.42.118.**]

Jestem ZA!! Skoro vice prezydent od dzików nie może sobie z nimi poradzić, bo musi się non stop lansować, a dziki grasować, to niech będzie pomnik dzików na chwałę szuji i jego lekceważenia problemu.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 10:24:34] • [IP: 164.127.39.***]

To za jednym zamachem można by na cześć Umiłowanego Przywódcy Na Emigracji postawić pomnik Kaczora... Donalda.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:50:23] • [IP: 79.191.253.**]

BRAWO - jestem za- pomnik DZIKA I KONIECZNIE KOMARA-

Gość • Wtorek [18.07.2017, 09:06:12] • [IP: 87.52.42.***]

Jestem za, lepiej pomnik dzika niż kaczora!

Gość • Wtorek [18.07.2017, 08:44:51] • [IP: 164.127.39.***]

Jeszcze bardziej w stylu ludożerców wspomnianych w liście byłby pomnik KIEŁBASY Z DZIKA. To byłby kierunek wyznaczony przez władze miasta, jaki stosunek mamy mieć wobec tego Robin Hooda wśród świń.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 07:47:37] • [IP: 80.245.184.**]

Myślę że ten pomnik mieszkańcy zatwierdzą. Dzik to miłe stworzonko choć nie koniecznie w mieście, ale że się tu przeniósł to przecież nie jego wina. Pomnik mu się należy.

Gość • Wtorek [18.07.2017, 07:33:24] • [IP: 80.245.178.**]

Jestem za. ... :). Będzie to dzik na miarę naszych czasów. ... on taki lekko jak buchaj :). ... a więc wielu miejscowych rajców może dostrzeże w nim siebie np. V-ce przewodniczący Paweł. ... miejski wodoleja też czy jak mu tam Sławomir co to jest za kontenerami. ... dostrzegam między innymi jeszcze podobieństwo w Borowskim i Jandzie :). Myślałem jeszcze o miejskim wodniku. ... ale u niego to najwyżej. ... max kaczka :).

Gość • Wtorek [18.07.2017, 07:22:29] • [IP: 88.156.233.***]

Dobry pomysł.A pomnik nazwiemy;" Pomnik dzika wyklętego".

troll • Wtorek [18.07.2017, 00:43:29] • [IP: 46.230.128.***]

Lepiej pomnik dzika jak, , tutki, , . ...

Gość • Wtorek [18.07.2017, 00:33:46] • [IP: 92.42.114.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

AGENDA 21 • Poniedziałek [17.07.2017, 23:58:40] • [IP: 80.245.178.***]

NA PROMENADZIE ZROBIĆ BETONOWY poMNIK DZIKA, KOMARA I poPARŃCA.

Oglądasz 1-25 z 36
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odbędą się ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Założeniem głównym sytuacji kryzysowej będzie doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz LNG. W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Przybiernów, która będzie zamknięta dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocześnie zapewniamy, że na miejscu policjanci będą dbali o upłynnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■