POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.08.2017, 18:57:35] • Świnoujście

Tajemnica czarnej walizeczki

Tajemnica czarnej walizeczki

fot. Sławomir Ryfczyński

Wydawałoby się, że w XXI wieku, w państwie europejskim policja powinna być wyposażona we wszystko, co jest jej niezbędne do pracy. A jednak…

Nasz reporter trafił na bardzo nurtującą sytuację, którą utrwalił na fotografii.

Konia z rzędem temu, kto wie, co znajduje się w tajemniczej czarnej walizce, którą przekazują sobie policjanci.

Może to walizka na alkomaty? A może znajdują się w niej narzędzia lub zapasowe żarówki do reflektorów policyjnej „bryki”? Być może to nawet jakiś dowód w sprawie, który przekazują sobie policjanci na służbie, gdyż jednemu z policyjnych samochodów zabrakło paliwa, a dowód trzeba szybko dostarczyć na komendę.

Strasznie nas nurtuje, co takiego ważnego jest w owej czarnej walizeczce? Bo przecież policjanci nie przekazywaliby sobie, podczas służby, prywatnych narzędzi z marketu. Przecież minister Błaszczak na pewno by na takie ekscesy nie pozwolił.

Tajemnica czarnej walizeczki

fot. Sławomir Ryfczyński

A mówiąc poważnie to, okazuje się, że polska policja jest z roku na rok coraz lepiej doposażona. Niedawno doszło do otwarcia ofert w przetargu na dostawę 400 mierników laserowych z funkcją rejestracji obrazu. Mają one stopniowo wypierać z rynku popularne radarowe „suszarki”, w których dokładność wątpią już nawet sami policjanci.

A wtedy już nie będzie zmiłuj się i mandacik za przekroczenie prędkości trzeba będzie uiścić. I to bez wykłócania się, że te 80 km/h to mknął ten rowerzysta, który właśnie przejechał obok.

Od redakcji: Tekst jest rodzajem satyrycznego felietonu, który żartobliwie traktuje o przypadkach z życia wziętych

tekst: Kaktus

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Czwartek [10.08.2017, 17:03:13] • [IP: 92.238.26.**]

Hajsy z lewizny zlodzieje nic wiecej

Gość • Czwartek [10.08.2017, 08:23:09] • [IP: 95.129.228.***]

podają sobie nie tylko walizke

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 13:27:21] • [IP: 164.127.39.***]

Do licznych mentorów na forum: czytajcie coś więcej niż tytuł i nie poprzestawajcie na oglądaniu obrazków!!

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 13:23:52] • [IP: 89.1.108.***]

Jesc mozecie wszystko ale wiedziec nie, proste jak sex buraki jedne.

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 12:49:53] • [IP: 88.156.234.***]

ten reporter to szuka tylko sensacji ??

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 12:24:40] • [IP: 95.129.228.***]

Ministerstwo już zostało powiadomione o Świnoujsciu

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 11:57:19] • [IP: 78.133.244.**]

no mega sensacja !! wow w Świnoujściu coś się dzieje ;)

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 11:01:44] • [IP: 93.109.226.*]

Gość • Niedziela [06.08.2017, 19:22:03] • [IP: 80.245.186.**] to jest sensacja reporterska. Trochę logiki l nie szukajmy sensacji.. Alkomat standardowo przekazywany w razie potrzeby. >>>>>> Kolejny matoł obejrzał tylko obrazki!! " ...Od redakcji: Tekst jest rodzajem satyrycznego felietonu, który żartobliwie traktuje o przypadkach z życia wziętych"

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 10:58:25] • [IP: 178.238.253.***]

komplet dildo zdany na drugą zmiane a powinni miec walizke w każdym radjowozie

bo się zapłaczecie • Poniedziałek [07.08.2017, 10:20:36] • [IP: 164.127.39.***]

19:57, 21:49, 00:56, 7:17 - Nie wiem jak to jest, ale zawsze, gdy pojawia sie materiał o charakterze humorystycznym, to muszą się też pojawic zastępy ponuraków, którzy z wyższością pracownika promu będa ustawiać... nie auta, lecz redaktorów a czasem nawet piszących na forum, by ich oświecić. Sami sie oświećcie, bo nawet Kaktus ustąpił w tekście, zrobił coś, co w dziedzinie humoru nie jest najlepsze, musiał wyraźnie napisać, że to żart; ale mimo tego przypisu chmurne pouczenia i tak wykwitaja na forum.

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 09:48:34] • [IP: 95.129.224.**]

ludzie co wy za bzdury piszecie to jest...czarna walizka z hakiem... bujta się teraz!!

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 09:25:02] • [IP: 94.254.137.***]

To nie jest alkomat!! Tylko ALCOSENSOR IV!! urządzenie do spr stanu trzeźwości z wydrukiem póz jednostka/w terenie!!

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 09:21:02] • [IP: 92.42.114.***]

Już dwa lata buduje PiS tunel jeszcze pozostało kolejne dwa i. ..kolejne obietnice :)))

Pazdzioch • Poniedziałek [07.08.2017, 09:00:47] • [IP: 83.23.253.***]

Bomba, al kaida w przebraniu

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 08:07:11] • [IP: 80.245.188.***]

Ludzie w walizce były pączki przecież to oczywiste

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 07:17:08] • [IP: 83.11.241.***]

To walizka z alkomatem. Zajmijcie się powazniekszymi tematami. Śmiech... W życiu reporter walizki na alkomat nie widzial

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 03:10:43] • [IP: 94.254.229.***]

Niedlugo autostrady wiec zadne mierniki niegroźne. Podsluch przekazuja.

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 00:56:08] • [IP: 92.42.112.***]

A mnie ciekawi co innego. Ile ktoś musiał obserwować radiowóz żeby zrobić foto telefonem w trakcie czynności która trwa 5 sekund? Gościu musiał odblokować telefon, włączyć aplikację, wycelowac w lusterku na radiowóz i cyknac... wychodzi na to, że czekal na sensację z telefonem w ręku... żałosne...

Gość • Niedziela [06.08.2017, 22:43:20] • [IP: 94.254.231.***]

Petroniusz na prezydenta !!

Git • Niedziela [06.08.2017, 22:31:45] • [IP: 37.47.150.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [06.08.2017, 22:03:02] • [IP: 31.1.48.**]

jak nic w walizce jest guzik atomowy

Gość • Niedziela [06.08.2017, 21:49:16] • [IP: 46.134.52.***]

W tej walizce jest urządzenie o nazwie alcosensor IV. Służy on, jak już w poniższych komentarzach zostało to napisane, do sprawdzania stanu trzeźwości. Ponadto, co może być zaskoczeniem dla redakcji, w walizce tez jest drukarka do alcosensora. I to wszystko jest na baterie

Gość • Niedziela [06.08.2017, 21:13:00] • [IP: 37.47.166.***]

To jest alkomat... taki który drukuje wyniki i jest dokładny nie jak ten żółty zwany pałką który jedynie wskazuje czy się piło czy nie i ile :)

to walizka z guzikiem • Niedziela [06.08.2017, 20:52:34] • [IP: 164.127.39.***]

To jest walizka, jaką stale przy sobie ma prezydent Żmurkiewicz, pilnuje jej policjant umundurowany lub w cywilu. Jest w niej guzik tak zwany atomowy, ale w rzeczywistości nitroglicerynowy, to znaczy gdyby na przykład ktos dotarł do pewnego biurka w magistracie, biurka pancernego i zaczął wertować papiery w nim ukryte, wtedy Pan Prezydent naciska guzik i biurko wylatuje w powietrze. Albo jeśli ktos dla niego nieprzyjazny dotrze do pewnego zakładu wulkanizacyjnego i zacznie szukać igły w stogu opon, wtedy Pan Prezydent naciska guzik i opony wylatują w powietrze jak lawa z wulkanu.

Gość • Niedziela [06.08.2017, 20:06:28] • [IP: 94.254.230.***]

Ale sensacja...

Oglądasz 1-25 z 36
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■