POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.08.2017, 18:57:35] • Świnoujście

Tajemnica czarnej walizeczki

Tajemnica czarnej walizeczki

fot. Sławomir Ryfczyński

Wydawałoby się, że w XXI wieku, w państwie europejskim policja powinna być wyposażona we wszystko, co jest jej niezbędne do pracy. A jednak…

Nasz reporter trafił na bardzo nurtującą sytuację, którą utrwalił na fotografii.

Konia z rzędem temu, kto wie, co znajduje się w tajemniczej czarnej walizce, którą przekazują sobie policjanci.

Może to walizka na alkomaty? A może znajdują się w niej narzędzia lub zapasowe żarówki do reflektorów policyjnej „bryki”? Być może to nawet jakiś dowód w sprawie, który przekazują sobie policjanci na służbie, gdyż jednemu z policyjnych samochodów zabrakło paliwa, a dowód trzeba szybko dostarczyć na komendę.

Strasznie nas nurtuje, co takiego ważnego jest w owej czarnej walizeczce? Bo przecież policjanci nie przekazywaliby sobie, podczas służby, prywatnych narzędzi z marketu. Przecież minister Błaszczak na pewno by na takie ekscesy nie pozwolił.

Tajemnica czarnej walizeczki

fot. Sławomir Ryfczyński

A mówiąc poważnie to, okazuje się, że polska policja jest z roku na rok coraz lepiej doposażona. Niedawno doszło do otwarcia ofert w przetargu na dostawę 400 mierników laserowych z funkcją rejestracji obrazu. Mają one stopniowo wypierać z rynku popularne radarowe „suszarki”, w których dokładność wątpią już nawet sami policjanci.

A wtedy już nie będzie zmiłuj się i mandacik za przekroczenie prędkości trzeba będzie uiścić. I to bez wykłócania się, że te 80 km/h to mknął ten rowerzysta, który właśnie przejechał obok.

Od redakcji: Tekst jest rodzajem satyrycznego felietonu, który żartobliwie traktuje o przypadkach z życia wziętych

tekst: Kaktus

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Czwartek [10.08.2017, 17:03:13] • [IP: 92.238.26.**]

Hajsy z lewizny zlodzieje nic wiecej

Gość • Czwartek [10.08.2017, 08:23:09] • [IP: 95.129.228.***]

podają sobie nie tylko walizke

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 13:27:21] • [IP: 164.127.39.***]

Do licznych mentorów na forum: czytajcie coś więcej niż tytuł i nie poprzestawajcie na oglądaniu obrazków!!

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 13:23:52] • [IP: 89.1.108.***]

Jesc mozecie wszystko ale wiedziec nie, proste jak sex buraki jedne.

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 12:49:53] • [IP: 88.156.234.***]

ten reporter to szuka tylko sensacji ??

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 12:24:40] • [IP: 95.129.228.***]

Ministerstwo już zostało powiadomione o Świnoujsciu

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 11:57:19] • [IP: 78.133.244.**]

no mega sensacja !! wow w Świnoujściu coś się dzieje ;)

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 11:01:44] • [IP: 93.109.226.*]

Gość • Niedziela [06.08.2017, 19:22:03] • [IP: 80.245.186.**] to jest sensacja reporterska. Trochę logiki l nie szukajmy sensacji.. Alkomat standardowo przekazywany w razie potrzeby. >>>>>> Kolejny matoł obejrzał tylko obrazki!! " ...Od redakcji: Tekst jest rodzajem satyrycznego felietonu, który żartobliwie traktuje o przypadkach z życia wziętych"

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 10:58:25] • [IP: 178.238.253.***]

komplet dildo zdany na drugą zmiane a powinni miec walizke w każdym radjowozie

bo się zapłaczecie • Poniedziałek [07.08.2017, 10:20:36] • [IP: 164.127.39.***]

19:57, 21:49, 00:56, 7:17 - Nie wiem jak to jest, ale zawsze, gdy pojawia sie materiał o charakterze humorystycznym, to muszą się też pojawic zastępy ponuraków, którzy z wyższością pracownika promu będa ustawiać... nie auta, lecz redaktorów a czasem nawet piszących na forum, by ich oświecić. Sami sie oświećcie, bo nawet Kaktus ustąpił w tekście, zrobił coś, co w dziedzinie humoru nie jest najlepsze, musiał wyraźnie napisać, że to żart; ale mimo tego przypisu chmurne pouczenia i tak wykwitaja na forum.

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 09:48:34] • [IP: 95.129.224.**]

ludzie co wy za bzdury piszecie to jest...czarna walizka z hakiem... bujta się teraz!!

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 09:25:02] • [IP: 94.254.137.***]

To nie jest alkomat!! Tylko ALCOSENSOR IV!! urządzenie do spr stanu trzeźwości z wydrukiem póz jednostka/w terenie!!

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 09:21:02] • [IP: 92.42.114.***]

Już dwa lata buduje PiS tunel jeszcze pozostało kolejne dwa i. ..kolejne obietnice :)))

Pazdzioch • Poniedziałek [07.08.2017, 09:00:47] • [IP: 83.23.253.***]

Bomba, al kaida w przebraniu

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 08:07:11] • [IP: 80.245.188.***]

Ludzie w walizce były pączki przecież to oczywiste

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 07:17:08] • [IP: 83.11.241.***]

To walizka z alkomatem. Zajmijcie się powazniekszymi tematami. Śmiech... W życiu reporter walizki na alkomat nie widzial

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 03:10:43] • [IP: 94.254.229.***]

Niedlugo autostrady wiec zadne mierniki niegroźne. Podsluch przekazuja.

Gość • Poniedziałek [07.08.2017, 00:56:08] • [IP: 92.42.112.***]

A mnie ciekawi co innego. Ile ktoś musiał obserwować radiowóz żeby zrobić foto telefonem w trakcie czynności która trwa 5 sekund? Gościu musiał odblokować telefon, włączyć aplikację, wycelowac w lusterku na radiowóz i cyknac... wychodzi na to, że czekal na sensację z telefonem w ręku... żałosne...

Gość • Niedziela [06.08.2017, 22:43:20] • [IP: 94.254.231.***]

Petroniusz na prezydenta !!

Git • Niedziela [06.08.2017, 22:31:45] • [IP: 37.47.150.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [06.08.2017, 22:03:02] • [IP: 31.1.48.**]

jak nic w walizce jest guzik atomowy

Gość • Niedziela [06.08.2017, 21:49:16] • [IP: 46.134.52.***]

W tej walizce jest urządzenie o nazwie alcosensor IV. Służy on, jak już w poniższych komentarzach zostało to napisane, do sprawdzania stanu trzeźwości. Ponadto, co może być zaskoczeniem dla redakcji, w walizce tez jest drukarka do alcosensora. I to wszystko jest na baterie

Gość • Niedziela [06.08.2017, 21:13:00] • [IP: 37.47.166.***]

To jest alkomat... taki który drukuje wyniki i jest dokładny nie jak ten żółty zwany pałką który jedynie wskazuje czy się piło czy nie i ile :)

to walizka z guzikiem • Niedziela [06.08.2017, 20:52:34] • [IP: 164.127.39.***]

To jest walizka, jaką stale przy sobie ma prezydent Żmurkiewicz, pilnuje jej policjant umundurowany lub w cywilu. Jest w niej guzik tak zwany atomowy, ale w rzeczywistości nitroglicerynowy, to znaczy gdyby na przykład ktos dotarł do pewnego biurka w magistracie, biurka pancernego i zaczął wertować papiery w nim ukryte, wtedy Pan Prezydent naciska guzik i biurko wylatuje w powietrze. Albo jeśli ktos dla niego nieprzyjazny dotrze do pewnego zakładu wulkanizacyjnego i zacznie szukać igły w stogu opon, wtedy Pan Prezydent naciska guzik i opony wylatują w powietrze jak lawa z wulkanu.

Gość • Niedziela [06.08.2017, 20:06:28] • [IP: 94.254.230.***]

Ale sensacja...

Oglądasz 1-25 z 36
■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■