POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.08.2017, 22:48:44] • Heringsdorf

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

Mamy łosia! Niespotykany w naszej strefie geograficznej gatunek, zawitał na wyspę Uznam!(fot. Czytelnik )

Po raz pierwszy pisaliśmy o nim 1 kwietnia. I nie był to żart. Kolejne doniesienia naszego Czytelnika tylko to potwierdzały: po wyspie Uznam biega łoś. Dziś o łosiu donoszą niemieckie media. Czyżby nasz zwierz wybrał się do Ahlbecku?



Z miłym zaskoczeniem potwierdzam niedawną informację o Łosiu na wyspie Uznam – pisał niedawno nasz Czytelnik i jako dowód przesłał nam film z rejestratora samochodowego.

Na łosia nasz Czytelnik natknął się na ulicy Karsiborskiej. Był to drugi taki sygnał.

- Szkoda żeby ktoś go rozjechał autem czy odstrzelił - opowiadał Czytelnik. - W Świnoujściu pierwszy raz widziałem takie zwierzę. Był to młody osobnik albo samica, nie jestem fachowcem, ale poroża nie miał na 100%. Niemniej jednak, był o wiele wyższy od auta i na moje oko ważył około 400 kg.

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

fot. Czytelnik

Ostatnio o łosiu było cicho. Aż tu pojawiły się doniesienia mediów naszych sąsiadów. Okazuje się, że zwierzę widywane jest w różnych miejscowościach na wyspie. Ostatnio pokazał się w Ahlbecku. Nasz Czytelnik widział go zaś 4 lipca w Zempin, a także w Zinnowitz (stamtąd pochodzą przesłane nam zdjęcia i film).

Niewykluczone, że to ten sam łoś, który pojawił się niedawno w Świnoujściu.

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

fot. Czytelnik

Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee Zeitung, to nie pierwszy przypadek obecności tych zwierząt na Uznamie. Pięć lat temu łoś był widywany w okolicach Dargen, Lütow i Trassenheide. W 2013 roku jedno z tych zwierząt (nazwano je Hugo) zostało potrącone przez samochód. Niestety, trzeba je było później uśpić. Według gazety, łosie na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego występują bardzo rzadko. Młode osobniki lubią podróżować i mogą pokonać dziennie nawet 100 km.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [10.08.2017, 21:54:50] • [IP: 84.155.104.*]

Ludzie nam na zachód uciekają i losie nam uciekają. Wszystko wina Tuska.

SKS • Czwartek [10.08.2017, 00:50:06] • [IP: 94.254.135.***]

Jak się nazywa łoś morski? - Łośmiornica, a gdzie zamieszkują łosie? - Na łosiedlach!

Gość • Czwartek [10.08.2017, 00:11:39] • [IP: 77.88.191.**]

No proszę, łosie wcale nie takie głupie

mio • Środa [09.08.2017, 22:23:21] • [IP: 188.146.98.***]

Los poszedl sobie na urlop, , , wroci jak turysci wyjada

Gość • Środa [09.08.2017, 21:49:56] • [IP: 164.127.39.***]

Skrzypi w trybach głowy Junckera oś... / W kraj wyższy unijnie wszedł Eurołoś / i to polski, nieprawidłowy, kaczystowski, / jeżą sie Junckerowi na czasze włoski / gromiąc, czerwieni się Juncker- taka jego praca / Tylko Europa nie wie, czy z gniewu, czy z kaca

Gość • Środa [09.08.2017, 19:59:19] • [IP: 95.129.226.**]

Łoś do innych łosi dołączył.

Gość • Środa [09.08.2017, 17:38:45] • [IP: 164.127.39.***]

Niemiaszki podkładały nam świnię Eurobusami wypróżniającymi sie bezwstydnie na polskich przystankach, my im Eurołosiem. Eurołosiu, wiesz, co masz robić? 1.Wypnij się, 2.naciśnij spust swojego Magnum kaliber 44. I bądź spokojny, Niemiaszki lubią obcych, nawet gdyby kupa ich zwaliła się na Eurokobiet.

Gość • Środa [09.08.2017, 17:04:27] • [IP: 93.94.184.**]

Los uciekl przed komarami do niemcow-ot cuda...

Gość • Środa [09.08.2017, 16:46:57] • [IP: 93.94.184.**]

Nasz los to niech do nas wraca!

Gość • Środa [09.08.2017, 11:26:30] • [IP: 94.254.135.***]

Proponuję dać łosiowi na imię Joachim

Gość • Środa [09.08.2017, 10:45:23] • [IP: 92.42.112.**]

łoś super gość

Gość • Środa [09.08.2017, 09:38:51] • [IP: 37.47.183.***]

Jedzcie na wczasy do Niemiec-majatek waszych dziadkow juz tam jest

Gość • Środa [09.08.2017, 09:07:18] • [IP: 62.69.254.**]

Łosiu wracaj bo cię niemiaszki za kurtaxe skasują.

Gość • Środa [09.08.2017, 08:30:20] • [IP: 184.168.46.**]

Łooooś…‼ ―Jelenie w terenie‼

Gość • Środa [09.08.2017, 08:27:51] • [IP: 184.168.46.**]

➽ Sensacja jakby co najmniej zobaczyli ufoludkowych kosmitów z Mokrzycy Wielkiej … 👽

Gość • Środa [09.08.2017, 08:24:35] • [IP: 62.69.241.**]

Niech daje z powrotem, chyba, że klimatyczne mu nie straszne.

Gość • Środa [09.08.2017, 08:04:55] • [IP: 95.129.226.**]

U sąsiada litewskiego łoś - briedis, rosyjski - лось, po białorusku - лось, po ukraińsku - лось, po czesku - los, po słowacku - los. Mamy jeszcze jakichś innych sąsiadów panie redaktorze? Czy tylko niemieckich? A może Świnoujście to pępek świata?

Gość • Środa [09.08.2017, 07:48:58] • [IP: 153.19.105.**]

Czy łoś był nasz i poszedł do Niemiec, czy może w kwietniu to u nas, na krótkiej wycieczce był łoś niemiecki?

Gość • Środa [09.08.2017, 07:16:15] • [IP: 80.245.186.**]

Nawet łoś wywenszyl że u Niemców lepszy socjal

Gość • Środa [09.08.2017, 04:14:45] • [IP: 37.47.183.**]

Ha ha nawet łosie ze Świnoujścia s...ją do niemiec😂

Gość • Środa [09.08.2017, 01:31:34] • [IP: 2.247.251.***]

Weż go sobie, ich jest stać na 100 a ciebie nawet na 1 nie, ot tak.

Gość • Środa [09.08.2017, 01:01:03] • [IP: 93.198.80.***]

Ostatni raz byl widziany 03 08 w Pennemunde.czytelnicy na lamach gazety OZ wybrali dla niego imie `` POMMES.``

Gość • Środa [09.08.2017, 00:38:33] • [IP: 62.154.221.**]

Biorąc pod uwagę że promem raczej nie przyplynal i wpław też nie, ze spadochronem też go chyba nikt nie zrzucił, to chyba bardziej ich łoś jak nasz!!

co na to UBywatele RP? • Środa [09.08.2017, 00:23:38] • [IP: 164.127.39.***]

A jak będzie UBBecny pod przystankiem? Powiedzą, że polski łoś nie ma prawa stawać pod przystankami UBB. A co na to płk Mazguła?

Gość • Wtorek [08.08.2017, 22:55:56] • [IP: 77.223.177.**]

oddawac łosia !!

Oglądasz 1-25 z 25
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■