POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.08.2017, 22:48:44] • Heringsdorf

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

Mamy łosia! Niespotykany w naszej strefie geograficznej gatunek, zawitał na wyspę Uznam!(fot. Czytelnik )

Po raz pierwszy pisaliśmy o nim 1 kwietnia. I nie był to żart. Kolejne doniesienia naszego Czytelnika tylko to potwierdzały: po wyspie Uznam biega łoś. Dziś o łosiu donoszą niemieckie media. Czyżby nasz zwierz wybrał się do Ahlbecku?



Z miłym zaskoczeniem potwierdzam niedawną informację o Łosiu na wyspie Uznam – pisał niedawno nasz Czytelnik i jako dowód przesłał nam film z rejestratora samochodowego.

Na łosia nasz Czytelnik natknął się na ulicy Karsiborskiej. Był to drugi taki sygnał.

- Szkoda żeby ktoś go rozjechał autem czy odstrzelił - opowiadał Czytelnik. - W Świnoujściu pierwszy raz widziałem takie zwierzę. Był to młody osobnik albo samica, nie jestem fachowcem, ale poroża nie miał na 100%. Niemniej jednak, był o wiele wyższy od auta i na moje oko ważył około 400 kg.

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

fot. Czytelnik

Ostatnio o łosiu było cicho. Aż tu pojawiły się doniesienia mediów naszych sąsiadów. Okazuje się, że zwierzę widywane jest w różnych miejscowościach na wyspie. Ostatnio pokazał się w Ahlbecku. Nasz Czytelnik widział go zaś 4 lipca w Zempin, a także w Zinnowitz (stamtąd pochodzą przesłane nam zdjęcia i film).

Niewykluczone, że to ten sam łoś, który pojawił się niedawno w Świnoujściu.

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

fot. Czytelnik

Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee Zeitung, to nie pierwszy przypadek obecności tych zwierząt na Uznamie. Pięć lat temu łoś był widywany w okolicach Dargen, Lütow i Trassenheide. W 2013 roku jedno z tych zwierząt (nazwano je Hugo) zostało potrącone przez samochód. Niestety, trzeba je było później uśpić. Według gazety, łosie na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego występują bardzo rzadko. Młode osobniki lubią podróżować i mogą pokonać dziennie nawet 100 km.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [10.08.2017, 21:54:50] • [IP: 84.155.104.*]

Ludzie nam na zachód uciekają i losie nam uciekają. Wszystko wina Tuska.

SKS • Czwartek [10.08.2017, 00:50:06] • [IP: 94.254.135.***]

Jak się nazywa łoś morski? - Łośmiornica, a gdzie zamieszkują łosie? - Na łosiedlach!

Gość • Czwartek [10.08.2017, 00:11:39] • [IP: 77.88.191.**]

No proszę, łosie wcale nie takie głupie

mio • Środa [09.08.2017, 22:23:21] • [IP: 188.146.98.***]

Los poszedl sobie na urlop, , , wroci jak turysci wyjada

Gość • Środa [09.08.2017, 21:49:56] • [IP: 164.127.39.***]

Skrzypi w trybach głowy Junckera oś... / W kraj wyższy unijnie wszedł Eurołoś / i to polski, nieprawidłowy, kaczystowski, / jeżą sie Junckerowi na czasze włoski / gromiąc, czerwieni się Juncker- taka jego praca / Tylko Europa nie wie, czy z gniewu, czy z kaca

Gość • Środa [09.08.2017, 19:59:19] • [IP: 95.129.226.**]

Łoś do innych łosi dołączył.

Gość • Środa [09.08.2017, 17:38:45] • [IP: 164.127.39.***]

Niemiaszki podkładały nam świnię Eurobusami wypróżniającymi sie bezwstydnie na polskich przystankach, my im Eurołosiem. Eurołosiu, wiesz, co masz robić? 1.Wypnij się, 2.naciśnij spust swojego Magnum kaliber 44. I bądź spokojny, Niemiaszki lubią obcych, nawet gdyby kupa ich zwaliła się na Eurokobiet.

Gość • Środa [09.08.2017, 17:04:27] • [IP: 93.94.184.**]

Los uciekl przed komarami do niemcow-ot cuda...

Gość • Środa [09.08.2017, 16:46:57] • [IP: 93.94.184.**]

Nasz los to niech do nas wraca!

Gość • Środa [09.08.2017, 11:26:30] • [IP: 94.254.135.***]

Proponuję dać łosiowi na imię Joachim

Gość • Środa [09.08.2017, 10:45:23] • [IP: 92.42.112.**]

łoś super gość

Gość • Środa [09.08.2017, 09:38:51] • [IP: 37.47.183.***]

Jedzcie na wczasy do Niemiec-majatek waszych dziadkow juz tam jest

Gość • Środa [09.08.2017, 09:07:18] • [IP: 62.69.254.**]

Łosiu wracaj bo cię niemiaszki za kurtaxe skasują.

Gość • Środa [09.08.2017, 08:30:20] • [IP: 184.168.46.**]

Łooooś…‼ ―Jelenie w terenie‼

Gość • Środa [09.08.2017, 08:27:51] • [IP: 184.168.46.**]

➽ Sensacja jakby co najmniej zobaczyli ufoludkowych kosmitów z Mokrzycy Wielkiej … 👽

Gość • Środa [09.08.2017, 08:24:35] • [IP: 62.69.241.**]

Niech daje z powrotem, chyba, że klimatyczne mu nie straszne.

Gość • Środa [09.08.2017, 08:04:55] • [IP: 95.129.226.**]

U sąsiada litewskiego łoś - briedis, rosyjski - лось, po białorusku - лось, po ukraińsku - лось, po czesku - los, po słowacku - los. Mamy jeszcze jakichś innych sąsiadów panie redaktorze? Czy tylko niemieckich? A może Świnoujście to pępek świata?

Gość • Środa [09.08.2017, 07:48:58] • [IP: 153.19.105.**]

Czy łoś był nasz i poszedł do Niemiec, czy może w kwietniu to u nas, na krótkiej wycieczce był łoś niemiecki?

Gość • Środa [09.08.2017, 07:16:15] • [IP: 80.245.186.**]

Nawet łoś wywenszyl że u Niemców lepszy socjal

Gość • Środa [09.08.2017, 04:14:45] • [IP: 37.47.183.**]

Ha ha nawet łosie ze Świnoujścia s...ją do niemiec😂

Gość • Środa [09.08.2017, 01:31:34] • [IP: 2.247.251.***]

Weż go sobie, ich jest stać na 100 a ciebie nawet na 1 nie, ot tak.

Gość • Środa [09.08.2017, 01:01:03] • [IP: 93.198.80.***]

Ostatni raz byl widziany 03 08 w Pennemunde.czytelnicy na lamach gazety OZ wybrali dla niego imie `` POMMES.``

Gość • Środa [09.08.2017, 00:38:33] • [IP: 62.154.221.**]

Biorąc pod uwagę że promem raczej nie przyplynal i wpław też nie, ze spadochronem też go chyba nikt nie zrzucił, to chyba bardziej ich łoś jak nasz!!

co na to UBywatele RP? • Środa [09.08.2017, 00:23:38] • [IP: 164.127.39.***]

A jak będzie UBBecny pod przystankiem? Powiedzą, że polski łoś nie ma prawa stawać pod przystankami UBB. A co na to płk Mazguła?

Gość • Wtorek [08.08.2017, 22:55:56] • [IP: 77.223.177.**]

oddawac łosia !!

Oglądasz 1-25 z 25
■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■