POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.08.2017, 22:48:44] • Heringsdorf

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

Mamy łosia! Niespotykany w naszej strefie geograficznej gatunek, zawitał na wyspę Uznam!(fot. Czytelnik )

Po raz pierwszy pisaliśmy o nim 1 kwietnia. I nie był to żart. Kolejne doniesienia naszego Czytelnika tylko to potwierdzały: po wyspie Uznam biega łoś. Dziś o łosiu donoszą niemieckie media. Czyżby nasz zwierz wybrał się do Ahlbecku?



Z miłym zaskoczeniem potwierdzam niedawną informację o Łosiu na wyspie Uznam – pisał niedawno nasz Czytelnik i jako dowód przesłał nam film z rejestratora samochodowego.

Na łosia nasz Czytelnik natknął się na ulicy Karsiborskiej. Był to drugi taki sygnał.

- Szkoda żeby ktoś go rozjechał autem czy odstrzelił - opowiadał Czytelnik. - W Świnoujściu pierwszy raz widziałem takie zwierzę. Był to młody osobnik albo samica, nie jestem fachowcem, ale poroża nie miał na 100%. Niemniej jednak, był o wiele wyższy od auta i na moje oko ważył około 400 kg.

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

fot. Czytelnik

Ostatnio o łosiu było cicho. Aż tu pojawiły się doniesienia mediów naszych sąsiadów. Okazuje się, że zwierzę widywane jest w różnych miejscowościach na wyspie. Ostatnio pokazał się w Ahlbecku. Nasz Czytelnik widział go zaś 4 lipca w Zempin, a także w Zinnowitz (stamtąd pochodzą przesłane nam zdjęcia i film).

Niewykluczone, że to ten sam łoś, który pojawił się niedawno w Świnoujściu.

U nas łoś, u sąsiada der Elch. Nasz łoś poszedł do Niemiec? Zobacz film!

fot. Czytelnik

Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee Zeitung, to nie pierwszy przypadek obecności tych zwierząt na Uznamie. Pięć lat temu łoś był widywany w okolicach Dargen, Lütow i Trassenheide. W 2013 roku jedno z tych zwierząt (nazwano je Hugo) zostało potrącone przez samochód. Niestety, trzeba je było później uśpić. Według gazety, łosie na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego występują bardzo rzadko. Młode osobniki lubią podróżować i mogą pokonać dziennie nawet 100 km.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [10.08.2017, 21:54:50] • [IP: 84.155.104.*]

Ludzie nam na zachód uciekają i losie nam uciekają. Wszystko wina Tuska.

SKS • Czwartek [10.08.2017, 00:50:06] • [IP: 94.254.135.***]

Jak się nazywa łoś morski? - Łośmiornica, a gdzie zamieszkują łosie? - Na łosiedlach!

Gość • Czwartek [10.08.2017, 00:11:39] • [IP: 77.88.191.**]

No proszę, łosie wcale nie takie głupie

mio • Środa [09.08.2017, 22:23:21] • [IP: 188.146.98.***]

Los poszedl sobie na urlop, , , wroci jak turysci wyjada

Gość • Środa [09.08.2017, 21:49:56] • [IP: 164.127.39.***]

Skrzypi w trybach głowy Junckera oś... / W kraj wyższy unijnie wszedł Eurołoś / i to polski, nieprawidłowy, kaczystowski, / jeżą sie Junckerowi na czasze włoski / gromiąc, czerwieni się Juncker- taka jego praca / Tylko Europa nie wie, czy z gniewu, czy z kaca

Gość • Środa [09.08.2017, 19:59:19] • [IP: 95.129.226.**]

Łoś do innych łosi dołączył.

Gość • Środa [09.08.2017, 17:38:45] • [IP: 164.127.39.***]

Niemiaszki podkładały nam świnię Eurobusami wypróżniającymi sie bezwstydnie na polskich przystankach, my im Eurołosiem. Eurołosiu, wiesz, co masz robić? 1.Wypnij się, 2.naciśnij spust swojego Magnum kaliber 44. I bądź spokojny, Niemiaszki lubią obcych, nawet gdyby kupa ich zwaliła się na Eurokobiet.

Gość • Środa [09.08.2017, 17:04:27] • [IP: 93.94.184.**]

Los uciekl przed komarami do niemcow-ot cuda...

Gość • Środa [09.08.2017, 16:46:57] • [IP: 93.94.184.**]

Nasz los to niech do nas wraca!

Gość • Środa [09.08.2017, 11:26:30] • [IP: 94.254.135.***]

Proponuję dać łosiowi na imię Joachim

Gość • Środa [09.08.2017, 10:45:23] • [IP: 92.42.112.**]

łoś super gość

Gość • Środa [09.08.2017, 09:38:51] • [IP: 37.47.183.***]

Jedzcie na wczasy do Niemiec-majatek waszych dziadkow juz tam jest

Gość • Środa [09.08.2017, 09:07:18] • [IP: 62.69.254.**]

Łosiu wracaj bo cię niemiaszki za kurtaxe skasują.

Gość • Środa [09.08.2017, 08:30:20] • [IP: 184.168.46.**]

Łooooś…‼ ―Jelenie w terenie‼

Gość • Środa [09.08.2017, 08:27:51] • [IP: 184.168.46.**]

➽ Sensacja jakby co najmniej zobaczyli ufoludkowych kosmitów z Mokrzycy Wielkiej … 👽

Gość • Środa [09.08.2017, 08:24:35] • [IP: 62.69.241.**]

Niech daje z powrotem, chyba, że klimatyczne mu nie straszne.

Gość • Środa [09.08.2017, 08:04:55] • [IP: 95.129.226.**]

U sąsiada litewskiego łoś - briedis, rosyjski - лось, po białorusku - лось, po ukraińsku - лось, po czesku - los, po słowacku - los. Mamy jeszcze jakichś innych sąsiadów panie redaktorze? Czy tylko niemieckich? A może Świnoujście to pępek świata?

Gość • Środa [09.08.2017, 07:48:58] • [IP: 153.19.105.**]

Czy łoś był nasz i poszedł do Niemiec, czy może w kwietniu to u nas, na krótkiej wycieczce był łoś niemiecki?

Gość • Środa [09.08.2017, 07:16:15] • [IP: 80.245.186.**]

Nawet łoś wywenszyl że u Niemców lepszy socjal

Gość • Środa [09.08.2017, 04:14:45] • [IP: 37.47.183.**]

Ha ha nawet łosie ze Świnoujścia s...ją do niemiec😂

Gość • Środa [09.08.2017, 01:31:34] • [IP: 2.247.251.***]

Weż go sobie, ich jest stać na 100 a ciebie nawet na 1 nie, ot tak.

Gość • Środa [09.08.2017, 01:01:03] • [IP: 93.198.80.***]

Ostatni raz byl widziany 03 08 w Pennemunde.czytelnicy na lamach gazety OZ wybrali dla niego imie `` POMMES.``

Gość • Środa [09.08.2017, 00:38:33] • [IP: 62.154.221.**]

Biorąc pod uwagę że promem raczej nie przyplynal i wpław też nie, ze spadochronem też go chyba nikt nie zrzucił, to chyba bardziej ich łoś jak nasz!!

co na to UBywatele RP? • Środa [09.08.2017, 00:23:38] • [IP: 164.127.39.***]

A jak będzie UBBecny pod przystankiem? Powiedzą, że polski łoś nie ma prawa stawać pod przystankami UBB. A co na to płk Mazguła?

Gość • Wtorek [08.08.2017, 22:55:56] • [IP: 77.223.177.**]

oddawac łosia !!

Oglądasz 1-25 z 25
■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywie zaopiniowała projekt budżetu miasta Świnoujścia na rok 2018. Pozytywne opinie Izby uzyskały także projekty wieloletniej prognozy finansowej miasta. ■ Po długiej, momentami burzliwej dyskusji rada Miasta zgodziła się na przekazanie Ministrowi gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prowadzenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu ■ Urząd Zamówień Publicznych wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie przetargu na budowę tunelu ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■